Raymond Ceulemans klaagt Belgische Biljartbond aan Inter is uitdaging voor FC Amsterdam FC Twente tilt niet zwaar aan blessures Rami jak hield met vel Kraay vertrouwt de Belgen niet Gwardia niet impone rend Ceulemans neemt het niet. En de andej$D_eyenmin. MECHELEN Raymond Ceule mans staat met opgestroopte mouwen achter het buffet van zijn café-brasserie Royal op het pittoreske marktplein van Me- chelen waar de najaarskermis in volle gang is. De keizer van het groene laken heeft geen oog voor de drukte buiten. Alleen wanneer de geachte clientèle roept dat de glazen nog maar eens gevuld moeten worden on derbreekt hij zijn betoog dat als een grote aanklacht tegen de bestuurders van de Koninklijke Belgische biljart bond mag wor den beschouwd. Een bond die hem, Ceulemans, en zeven ande re topspelers tot 31 december schorste als antwoord op het "complot van tienen". „Die schorsing", zegt Ceulemans, „had ik wel verwacht Nadat wij weigerden in Tienen het nationale kampioenschap 47/1 te spelen, omdat we het met het wed strijdschema niet eens konden zijn, lag een straf voor de hand. Geen bond die zichzelf respecteert, zou zoiets hebben geaccepteerd. Maar de wijze waarop de schorsing tot stand is gekomen is teke nend voor de dictatuur die binnen onze bond heerst We zijn uitgesloten zonder dat we gehoord zijn. Het is weer het oude liedje. En daar moet nu maar eens een einde aan komen". Waarmee Ceulemans te kennen geeft, dat hij, de keizer, die meer titels op zijn erelijst heeft staan dan de doorsnee-fila telist postzegels bezit, geen genoegen neemt met een maatregel, welke hem zowel internationaal als nationaal in de keu zet „En ik", orakelt de voormalige heerser van Grobbendonk, „ben niet de enige. De anderen nemen het ook niet. Wij zijn echt geen super-democraten en willen ook echt niet alles voor het zeggen hebben, maar wel willen we meepraten als onze belangen in het geding zijn. Wij wensen een situatie zoals die in Neder land is. Daar overlegt de Biljartbond ook met de topspelers wat er moet gebeuren. Daar wordt gezamenlijk bepaald in wel ke vorm een toernooi wordt gespeeld. Bij ons beslist echter één man. Nee, ik zeg niet wie, dat is 'iedereen, die iets van biljarten weet, wel bekend". Ceulemans doelt op Julien van de Berg- he, de wedstrijdleider van de Europese "biljartbond, die in eigen land als een soort alleenheerser optreedt. Van de Berghe weet zich bij alles wat hij doet gesteund door de leden van de beheer raad, het bestuur van de Belgische orga nisatie, en de sportcommissie. Toen deze Van de Berghe enkele jaren geleden het plan lanceerde finale-toernooien in pool- vorm en niet als halve-competitie af te werken, kreeg hij zijn mederegenten zon der tegenstribbelen mee. De topspelers verzetten zich er weliswaar tegen, maar dat is bij onze zuiderburen nooit een probleem geweest. Ceulemans: „Inspraak is een woord, dat onze bond niet kent Tot drie, vier jaar geleden werden de toernooien bij ons zo gespeeld als bij jullie in Nederland nog altijd gebeurt Alle acht finalisten kwamen een keer tegen elkaar uit. Er waren nooit proble men. De regelmatigste speler werd kam pioen. Daar had iedereen vrede mee. Toen kwam de bond op het idee in pools te spelen. Het verrassingselement zou daardoor groter worden. Als het daar echter om te doen is, weet ik nog wel een andere oplossing: ,Je neemt acht spelers, loot vier partijen uit, en laat spelen, en de man die zijn partij in het kleinste aantal beurten heeft gewonnen is kampioen. Dan ben ik in twee uur klaar. Heeft het publiek sensatie en hoef je als speler ook niet vier dagen van huis. Onze topspelers hebben tegen het pool- systeem voortdurend geageerd maar nie mand luisterde naar ons. Vandaar dat we nu een keer naar harde middelen hebben gegrepen". De gegroeide ontevredenheid culmineer de jJ. donderdag te Tienen in een massa le staking. De spelers maakten haar bondsvoorzitter Gombeer en Julien van de Berghe kenbaar, dat zij het nationaal kampioenschap 47/1 niet zouden spelen wanneer het toernooi niet volgens het systeem van halve competitie zou worden Ceulemans: „Ik kwam zoals gebruikelijk als laatste in de wedstrijd zaal, Toen ik me in de kleedkamer wildj verkleden voor de openingsceremonie wachtten de anderen me op. Raymond zeiden ze, we hebben de heren vo blok gezet. We hebben gezegd het gaai zo en anders doen we niet mee. Ben j solidair. Natuurlijk was ik dat. Ik wa een van de eersten die het poolsysteen aanvocht Dat systeem betekende nam* lijk dat mijn sterkste wapen, het alge meen gemiddelde, mij uit handen wen genomen. We hebben de heren Gom bee en Van de Berghe voor de keus gestelc Ze hebben zich een kwartier beraden et toen gezegd dat ze geen beslissing koi> den nemen. Voor ons was de kous daar mee af. We hebben de spullen ingepald en zijn een voor een door de wedstrijc zaal naar de uitgang gelopen. Het wa. net de processie van Echternacht". De halsstarrige houding van het bestuu Julien van de Berghe gisteravont „We doen geen stap terug. De speler hebben van tevoren geweten volgen welk systeem zou worden gespeeld, da) protest om een minuut voor twaalf wai onbehoorlijk" wordt beantwoord me een niet minder onwrikbaar standpuni van de spelers. Ceulemans: „Desnoodi sturen we het op een complete breuk aan Dat willen we eigenlijk helemaal niet want wij hebben het liefste een compro mis. Maar de heren van de bond willes niet iet anders". TON VAN DALEN (Van onze sportredactie) Amsterdam Trainer Pim van der Meent heeft zijn zin. Na de dubbele walk-over tegen het nie tige FC Hibernians uit Malta, in de eerste ronde van het UEFA-Cuptoer nooi, zei de technische baas van de lieverdjes: „De volgende ronde moeten we maar een te genstander van naam treffen, want dit is na tuurlijk waardeloos. Het is een schande, dat zulke ploégen mogen deelne men. Wel, de hoofdstedelijke FC trof een tegenstander van naam. Niets minder dan Internationa le Milaan is in de tweede ronde de opponent van de Van der Meent-ploeg. Inter mag dan 89 over zijn hoogtepunt heen zijn, het is nog altijd een ploeg, die hoog staat aangeschreven in het internationale voetbal. Maz- zola, Faccheti, Boninsegna en Burgnich. Het zijn namen die tot de verbeelding spreken. Giancinto Vincetti is tegenwoor dig laatste man in de ploeg van oud-speler Suarez. Sterspeler dit seizoen is zonder enige twaijfel de inmiddels 32-jarige Sandro Mazzola, die door bondscoach Bemardini samen met Rivera uit de nationale se lectie werd gezet. Het heeft Ber- nardini al veel kritiek opgele verd, want juist Mazzola en Ri vera zijn dit seizoen de meest in het oog springende spelers. De grote daden van Inter liggen al, weer een aardig poosje in de historie. In 1972 deed de ploeg van de toenmalige coach Inver- nizzi nogmaals een greep naar de macht. Maar in de Feye- noordkuip maakte AJAX via twee doelpunten van Johan Cruyff een einde aan die droom. Geen derde Europacup voor de Italialen. 63/64 en 64/65 waren de seizoenen voor Inter. In die jaren werd de Europacup tweemaal veroverd. Het eerste jaar werd Real Madrid in de finale verslagen en een jaar later was Benfica het slachtof fer in de eindstrijd. In dat sei zoen boekte Inter voor Italiaan se begrippen een ongekend ho ge zege. Dynamo Boekarest werd in het San Siro stadion met 6-0 verslagen. Maar het was een uitschieter. Italianen zijn van nature verdedigers. Daarvoor is in het voetbal van nu geen plaats meer. Het natio nale team van de Azzuri's heefl dat in West-Duitsland deze zo mer aan den lijve ondervonden Maar omschakelen kost tijd, ze ker als je sinds mensenheuge nis een bepaald systeem hebt uitgedragen. Misschien kan FC Amsterda%m er nog net var profiteren. (Van onze sportredactie) DOETINCHEM Het is waar schijnlijk dat Mladen Ramljak morgenavond niet met Feye- noord meespeelt tegen FC Bar celona. Ramljak kon het zelfs tegen De Graafschap, dat nau welijks enige tegenstand bood, geen volledige wedstrijd vol houden. Tijdens de rust werd hij vervan gen door John Steen Olsen. Feyenoords trainer Wiel Coer- ver over het langzame herstel van Ramljaks blessure: „Een Joegoslaaf is nu eenmaal geen Neeskens". Tegen Barcelona zal Jan Everse, die gistermiddag in het cen trum van de verdediging een zeer matige indruk maakte, vrijwel zeker als rechtervleugel- verdediger optreden. Coerver denkt Steen Olsen een plaats op het middenveld toe. De blessure die René van de Kerkhof tijdens de wedstrijd PSV-NAC heeft opgelopen schijnt mee te vallen. Aanvankelijk werd gevreesd dat de PSV-er een beenbreuk had opgelopen. Onmiddellijk na te rugkeer uit Breda werd Van de Kerkhof naar een ziekenhuis in Geldrop gebracht waar foto's werden gemaakt. De foto's we zen uit dat slechts sprake was van een flinke bloeduitstorting. Vandaag zou worden bekeken of Van de Kerkhof fit genoeg is om de reis naar Warschau mee te maken, waar woensdag tegen Gwardia wordt gespeeld. Ook Jan van Beveren zal de reis naar Warschau meemaken. Of Va n wel zl worden opge steld, wordt te elfder ure door trainer Kees Rijvers beslist. Ajax had Hulshoff weer op rijn vertrouwde plaats staan. Huls hoff verving Blankenburg, die hinder heeft van een spierbles sure in zijn linkerdijbeen. De terugkeer van Hulshoff t de aan dat hij zijn oude niveau bepaald nog niet terug heeft Na een helft verdween Hulshof! naar de kleedkamer met s_ pijn in zijn „goede" been. Huls hoff: „Onbewust waarschijnlijk heb ik het andere been te v belast Ik heb daarom gevraagd na de rust te worden verv. gen. Ik wil geen risico nem« Woensdag tegen Antwerp zondag tegen Feyenoord zou ik er graag weer bij zijn. Van mijn knie heb ik helemaal geen last gehad". Epi Drost ontbrak gisteren bij FC Twente. Hij wilde geen risico nemen. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT - In de kleedka mer van FC Twente hadden clubarts Schillemans en verzor ger Ebbink na afloop van de uitwedstrijd tegen MW een druk half uur. Een fiks aantal halve en hele blessures moest worden behandeld. Ofschoon MW—FC Twente ze ker geen buitensporig hard duel was geweest, klaagden Herinie Ardesch, Johan Zuide- ma en Eddy Achterberg over kneuzingen aan knieën en voe ten. Niet ernstig, maar wel hin derlijk. Het drietal verwacht echter geen problemen voor de woensdag in Enschede te spe- lén ontmoeting met RWD Mo lenbeek in ln de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup. Epi Drost doet dat evenmin. Hij ontbrak gisteren omdat hij vrij dag tijdens de training een spiertje in de holte van de rech terknie had verrekt. Drost: „Ik zou tegen MW misschien heb ben kunnen spelen, maar dan zou ik er woensdag vrijwel ze ker niet bij zijn geweest. Na de warming-up leek het me beter geen risico te nemen". Cees van Ierssel speelde daarom vrije verdediger. Woensdag avond zal Drost die plaats, nor maal gesproken, weer bezetten. „Tot vrijdag heb ik vrijuit kun nen trainen. Deze blessure stelt in feite niet veel voor, heeft ook niets te maken met de blessure die ik vorige week had, maar de tijd om volledig te herstellen was te kort", aldus Van IersseL Twente zal niet kunnen beschik ken over Jaap Bos. Vrijdag zijn foto's van de tegen Ipswich Town gekwetste rechterknie ge maakt, maar de aard van de blessure is nog niet precies be kend. Morgen weet de talentvol le rechtsbuiten waarschijnlijk meer omdat hij dan opnieuw zal zijn onderzocht De medi sche staf van FC Twente slutit niet uit dat een meniscusopera tie noodzakelijk zal zijn. Tegenstander RWD Molenbeek hield zaterdagavond aan het bikkelharde duel met Beerschot eveneens enkele blessures over. Voorstopper Kresten Bjerre, rechtsbuiten Eddy Koens en centrumspits Willie Wellens moesten zowel tijdens als na de wedstrijd worden behandeld. Trainer Felix Week: „Ik neem aan, dat het allemaal niet ern stig is, maar dat blijkt pas een paar dagen na een wedstrijd". Over het teleurstellende gelijk spel (0—0) van zijn ploeg zei Week: „De tegenstander speel de zo verdedigend, dat wij niet de kans kregen om het spel te maken. Wij hebben echter toch een paar goede kansen ge creëerd en zolang je dat kunt is er geen sprake van een inzin king". (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Hans Kraaij, de manager van Ajax, ging zater dag naar Antwerpen om de te genstander in het UEFA-Cup- toernooi, FC Antwerp te bekij ken. Hij ziet de wedstrijd van woensdag met gematigd ver trouwen tegemoet De leider van de Amsterdamse ploeg was niet onder de indruk van het vertoonde spel, maar wilde er toch een kanttekening bij plaat sen „De Belgen doen alsof Ajax al Cupwinnaar is. In gesprekken met Belgen proberen ze ons het etiket van winnaar op te spel den. Ik vertrouw deze taktiek niet, want een ploeg die in het Belgische voetbal op de tweede of derde plaats komt, moet toch iets presteren Het Belgische voetbal verschilt niet zo veel met het Nederlandse. In ons land mogen we dan het zoge naamde totaalvoetbal spelen, maar in België kunnen de ploe gen een geweldig enthousiasme opbrengen en een groot door zettingsvermogen. In België wordt ook met meer kracht ge speeld en dat kan voor Ajax nadelig zijn. Onze ploeg is erg kwetsbaar". Over de publieke belangstelling maakte Hans Kraaij zich geen zorgen. „Gisteren heeft Ajax grandioos voetbal laten zien en dat was een uitnodiging voor de UEFA-Cupwedstrijd. Boven dien verwachten we veel Bel gen. Er zijn veel Belgische reis bureaus die eendaagse reizen naar Amsterdam hebben geor- Kraai]: „De Belgen doen alsof we al Cupwinnaar z'jn". ganiseerd, met een bezoek aan Ajax-FC Antwerp. We ver wachten ongeveer vijfduizend Belgen. „In België is een ware campagne tegen Ajax opgebouwd. In de Belgische sportbladen wordt Ajax afgeschilderd als de „Beu len van Amsterdam". Daarmee bedoelen we niet dat wij kei hard spelen, maar dat elke ploeg die bij Ajax op bezoek komt het slachtoffer wordt van ons geroutineerd voetbal", al dus Hans Kraaij. Ajax is vandaag in trainings kamp gegaan in hotel „Dui noord" te Wassenaar. En zolang Ajax het trainingskamp in Was senaar heeft gehouden, heeft de ploeg nog geen Europa Cup duel verloren. mummonminnnnoiiiiniiiiiiiiiiniiiiimj (Van onze sportredactie) WARSCHAU Gwar dia Warschau, de vol gende tegenstander van PSV in het Europa Cup- gebeuren heeft het in de generale repetitie lelijk laten liggen. De wed strijd tegen het laag ge klasseerde Sombierski ging met 30 verloren. Gwardia imponeerde in het geheel niet. Nochthans zou het onjuist zijn te veronderstellen dat PSV de wedstrijd in Warschau al heeft gewonnen, want in het verle den is aangetoond dat de ont moetingen in de verschillende bekertoernooien een apart ka rakter hebben. Bovendien zal PSV het in de komende wed strijden zonder René van de Kerkhof moeten stellen. Gwardia bereikte de tweede ronde via Bologna. In War schau won Gwardia met 2—1 en verloor met dezelfde cijfers in Italië. Na de verlenging was er nog steeds geen beslissing gevallen zodat strafschoppen moesten worden genomen. Gwardia was op dit onderdeel het meest bedreven. De be kendste spelers van Gwardia zijn voorstopper Zmuda en Kraska.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 20