BELU02 Overspannen dader moord meldt zich Verkeer eiste twintig doden Rijkspolitie wil files veroorzaken Mogelijk Kamerdebat A. v. d. Louw NCRV wil wijken voor Feyenoord voordezekertijd. GOALS DIT WEEKEINDE: Welke klok loopt echt gelijk? SMmBoma/ni Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden - Directeur.hoofdredacteur F. J. Plug -'Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) f 0.38 per mm. Telefoontjes f3,50 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - - Abonnementen per week f 2,49; kwartaal 32,21. jaar f 125,25 - lo6se nummers 45 cent; Maandag 21 oktober 1974 67e jaargang no. 19946 Allan Poe Het testament van Edgar Allan Poe.afl. "De onrust van het graf" met Van Ulsen op Ned. II om 20.21 uur. De liefdes van Napoleon op Ned. I om 21.20 uur. Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt met vooral aan de kust enkele buien. In de nacht en ochtend plaatselijk mist Zwakke tot matige wind uit eenlopende richtingen. Mini mum temperaturen van zes tot nul graden met hier en daar nachtvorst. Maximum tempera turen morgen ongeveer negen graden. Morgen zon: 7.16-17.32 Schev.- hoogw.: 7.10-19.28 Maan: 13.54- 22.59 Laagw 2.53-15.08 JUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !De hongers nood inBangla- desj blijft voort duren. In een vluchtelingen kamp in de hoofdstad Dac ca komen dage- ïjks honderden hongerigen aan die het platte land hebben verlaten wegens gebrek aan voedsel. In het kamp in Dacca- worden zij van voedsel voor zien, waarna zij weg moe ten gaan om plaats te maken voor andere noodlijdende landgenoten. Qilllllllllllllllltllltlllll UTRECHT (ANP) Een man en twee vrouwen, die zaterdagavond wisten te ontsnappen uit de Van der Hoevenkliniek te Ut recht hebben enkele uren na him ontvluchting een Amsterdamse taxichauf feur beroofd van 250 gul den. De drie hadden in Am sterdam een taxi geno men. Onderweg bedreig den zij de chauffeur met een vuurwapen of iets dat er op leek. Nadat de chauffeur zijn geld had afgegeven werd hij uit de taxi gezet. Hij waar schuwde direkt de politie waarna een wilde klop jacht werd ingezet De ta xi kon tot stoppen worden gedwongen waarbij één vrouw werd gearresteerd. De andere twee wisten met de taxi echter weer te ontkomen. Later werd de wagen leeg en beschadigd teruggevonden. Geduren de de nacht konden ook de man en de andere vrouw die zich geruime tijd in een kippenhok hadden verstopt, worden aangehouden. SU.' De voorhoedes van Ajax, Feye noord. PSV en Twente schoten uit hun slof Da» belooft wat voor de komende Cup-duels. F.C. Amsterdam was wat zuiniger. [EU IK HE» PRlëTJCS cpl M'VN TOTO een record aantal doelpunten. ,(van een onzer verslaggevers) Den Haag Na twee dagen geheel overstuur door de Haagse binnenstad te hebben gezworven heeft een 16-jarige schoonmaker zich zaterdag avond bij de politie gemeld als de dader van de moord op de 34-jarige adjunct-directeur van een garagabedrijf W. Laurent De heer Laurent werd vrijdagochtend levenloos in zijn woning aangetroffen, met verwondingen aan hals en keel. Aanvankelijk dacht de politie te doen te hebben met een geval van zelfmoord. De dader, die van het gebeurde zodanig overstuur is dat hij onder doktersbehandeling is gesteld, zou het slachtoffer woensdagnacht in de Haagse binnenstad hebben ontmoet en op diens verzoek mee naar zijn woning zijn gegaan om een borreltje te drinken. Na enige tijd ontstond daar een woor denwisseling (over de oorzaak ervan weet de schoonmaker niets meer te vertellen), die eindigde in een handgemeen, waarbij de schoonmaker zijn tegenstander met een lang vleesmes tweemaal dodelijk stak. In Zuidwolde is vrijdagavond een 62-jarige alleenwonende' vrouw vermoord. Zij had zware verwondingen, onder andere aan haar hoofd. De kamer was grondig overhoopgehaald en droeg sporen van een worsteling. Het stoffelijk overschot van de vrouw werd zaterdag door buren ontdekt Een 27-jarige Turk heeft zaterdagavond in Wildervank een 37-jarige man met een dolk ernstig verwond. Oorzaak van de ruzie was een vrouw. NOG ACTIEF Beide vrouwen zijn ondanks hunhoge leeftijd, nog steed9 actief in het arbeidsproces. In Londen kwam gisteren de 75-jarige Amerikaanse film ster Gloria Swanson, een co ryfee uit de tijd van de stom me film, aan om haar nieuw ste film, een vervolg op Air- port. te introduceren, (links). In de Russische stad Cuba, aan de voet van het Kauka- susgebergte werd de 114-ja- rige Zoebeida Sjeidalva on derscheiden met de rode ba nier voor de arbeid wegens 100 jaar trouwe dienst in de tapijtfabrlek. Zoebeida maakt er aanspraak op de oudste levende vrouw op aarde te zijn. Zij gaat rustig door mot tapijt weven, hetgeen de af gelopen eeuw haar voor naamste beroep was. Dra Hui De Europacup voetbalwedstrijd Do NCRV heeft - onder voorbehoud het Feyenoord CF Barcelona wordt morgenavond rechtstreeks uitgeaonden op Ned. I om 20.35 uur. Dat is althans het uitgangspunt van de NCRV die morgenavood zendtijd aan de NOS wil geven en het programma reeds heeft gewijzigd. Geheel officieel wil de NOS nog niet bevestigen dat de wedstrijd wordt uitgezonden. programma aldus gewijzigd: 20.21 uur: toelichting op de veranderingen; 20.25 uur Feyenoord—Barce lona (eerste helft); 21.15 uur Hier en nu; 21.25 uur tweede helft voetbalwedstrijd; 22.15 uur Hier en nu (2); 22.45 uur Geestelijke liederen. ■1 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het verkeer heeft in het afgelopen weekeinde weer een groot aantal doden veroorzaakt. Zeker twintig mensen vonden de dood en bijna evenzo veel werden zwaar gewond. In Amstelveen botsten twee auto's fron taal op elkaar, waardoor twee mensen werden gedood en vier gewond. Drie inzittenden raakten bekneld, terwijl hun auto in brand raakte. De slachtoffers zijn de 23-jarige A. Vogelaar uit Haarlemmer meer en de 49-jarige C. Schönlage uit Badhoevedorp. In Bakel (NB) kwamen gisteren twee kinderen uit het gezin Lankveld om het leven, een tien maanden oude baby en een zesjarig meisje. De auto van hun ouders, waarin zij zaten, botste tegen een tegenligger De vader van de kinderen werd zwaar gewond. Op de Afsluitdijk kwam de 19-jarige C. Kroon uit Amsterdam om het leven. Hij werd aangereden door een personenauto, terwijl hij met twee vrienden een tocht per autoped maakte. In Oudenbosch viel de 10-jarige Ab Lazeroms van een trac tor, kwam onder de aanhangwagen te recht, en was op slag dood. In Nieuw- Vennep reed zondag de 51-jarige A. Wijn voord met zijn auto tegen een boom en kwam om het leven. Met hoge snelheid reed in de nacht van vrijdag op zaterdag Bij een frontale botsing tussen twee auto's in Amsterdam vonden twee personen de dood en werden vier personen gewond. Brandweer lieden en omstanders bevrijden twee gewonden uit een van de autowrakken. A. Zwart (22) uit Amstelveen tegen een pijler van een viaduct over de Amstel- veense weg. Hij was op slag dood. WBÊmmÈÊMmKÊÊIèè Rinus Michels liet het zich goed smaken, in hotel Belair in Den Haag. De coach van Barcelona ar riveerde daar gis teravond met zijn elftal, inclusief de Nederlanders Neeskens en Cruyff, om mor genavond aan te treden tegen Feyenoord. Mi chels en zijn ploeg hadden er overigens twaalf nor over gedaan om naar Neder land te komen. Na zaterdagavond met 0—0 te gen de Spaanse club Hercules gelijk te hebben gespeeld in een wedstrijd die om half elf begon, werden de voetballers gisteren alweer om half zeven uit bed getrommeld. Pas om zes uur gisteravond arriveerde het char tervliegtuig op Zestienhoven. „Twaalf uur om hiereen te ko men," zuchtte Cruyff, „mogen we dan een beetje moe zijn?" Bom ontloft - Twee politieman nen zijn in Buenos Aires zater dag gedood toen een bom die zij onschadelijk trachtten te maken, toch afging. Vluchtheuvel in Zeestraat Van o t correspondent NoordwijkAan het verzoek van de plaatselijke bejaarden verenigingen en het diensten centrum om in de Zeestraat een veilige oversteekplaats te creëren, zal waarschijnlijk meer dan voldaan worden. B. en W. zijn van mening dat bet. maken van ecu zebra-pad al leen, niet voldoende is om de problemen van de voetgangers op te vangen en overwegen daarom tot plaatsing van een vluchtheuvel over te gaan. Met name voor de bewoners van het bejaarden tehuis St. Jeroen is de huidige situatie onhoud- iniiininiiiiniiiiiniitiiiiiiiiiiitniiiiuiiiiniiiiiimiiiiiNiiiiiuiiiiiiiiiiiininmuiniiiiHiniiniiiimu ROTTERDAM (ANP) De rijkspolitie van het district Dordrecht overweegt deae week op «en werkdag kilometers lange files te veroorzaken. Men wil dit doen op en in de nabijheid van een viaduct bij Ileinenoord, dat onderdeel is van de weg Helneaoord Numansdorp en loopt over rijksweg 29 (Rotterdam-VI issingen). De rijks pol file wil met deze actie aantonen, dat een reconstructieplan van Rijkswa terstaat de verkeerssituatie ter plekke zal verslechteren. Rijkswaterstaat is bezig op het viaduct verkeerslichten te installeren, die zo gaan functioneren dat steeds maar één verkeersstroom in de richting Rotterdam kan gaan. De rijkspolitie, die steeds twee verkeersstromen tegelijk toestaat, verwacht dat het plan van Rijkswaterstaat met name tijdens de ochtendspits enorme stagnatie zal veroorzaken. De rijkspolitie heeft afgelopen woensdag tijdens de ochtend spits een korte proef genomen met het door Rijkswaterstaat voorgestelde systeem. „Binnen de korste keren stonden er eindeloze rijen", aldus een woordvoerder. Volgens de rijkspo litie laat Rijkswaterstaat zich teveel leiden door zijn verkccrs- deskundigen zonder rekening te houden met de ervaringen van mensen uit de praktijk. „Het is goed dat hier verkeer slichten komen" aldus de rijkspolitie, „dan kunnen onze mensen elders worden ingezet Maar dan moeten deze lichten de situatie wel verbeteren cn niet verslechteren". (Van onze parlementaire redactie) Den Haag Er komt waarschijnlijk een Kamerdebat over de benoeming van A. v.d. Louw tot burgemeester van Rotterdam. Zoals zaterdag reeds gemeld, zijn AU en KVP allerminst ingeno men met de benoeming. AR-fracticleider mr. Aantjcs heeft Inmid dels laten weten zijn partijgenoot minister Dc Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken tekst en uitleg te vragen. De AR-lcider is van mening, dat do minister zich over de benoe ming tegenover het parlement moet verantwoorden. De heer Aan tjcs heeft de mogelijkheid van schriftelijke vragen of een interpella tiedebat nog open gehouden. Daarover wordt in de fractie nog overlegd. De politieke leider van DS*70, dr. W. Drees jr. overweegt eveneens een interpellatie aan te vragen. Hij zou eigenlijk wel graag dc stemming in de confessionele fracties over deze benoeming willen peilen. De KVP-fractie zal, naar verluidt, niet meer eigener beweging terugkomen op de omstreden benoeming. „We zijn er altijd hard- stikke tegen geweest en we hebben begrepen, dat onze eigen ministers in het kabinet zich ertegen hebben verzet", aldus een KVP-woordvoerder. De WD is bereid de heer Van der Louw het voordeel van de twijfel te geven. Zij vindt, dat de heer Van der Louw niet dc juiste man op de juiste plaats is. Nu mr. Biesheuvel heeft geweigerd commissaris van de koningin in Zeeland te worden, werpt zich onmiddellijk de vraag op, wie de nieuwe kandidaat voor deze post wordt. Berichten als zou mr. Aantjes die zelf nooit onder stoelen of banken heeft gestoken graag naar Zeeland te willen zijn vanmorgen door AR-voorzitter drs. J. de Koning tegengesproken. Mr. Aantjcs zelf is van mening, dat hij op dit moment als AR-fractieleider, die bereid is het kabinet te gedogen, een andere taak heeft WÊM iéWHUBd „Nieuw Groenhoven" Bouw bejaardenwoningen moet spoedig starten LEIDEN Dc stichting „Nieuw Groenhoven" heeft In een brief aan de Leidse gemeenteraad bezwaar gemaakt tegen voor stellen, die gedeeltelijke be bouwing in het gebied ten noorden van de Oosterkerk straat mogelijk maken. Tijdens de vergadering van de gemeen teraad vanavond wordt er een dergelijk voorstel ingediend. De stichting „Nieuw Groenho ven" verzoekt de raadsleden met klem er op te staan, dat het plan wordt ingediend overeen komstig het bestemmingsplan en wel zo tijdig, dat voor 1 november a.s. de beschikking „goed cn goedkoop" zal worden afgegeven. Dc raadsleden die nen. aldus de stichting indien hieraan geep gevolg wordt ge geven zich te wenden tot zowel de Kroon als gedeputeerde sta ten aangezien dan „van onbe hoorlijk bestuur sprake is".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1