wakke jvertoning Ivan Bax/- Foreholte verlies van de LMHC De Danaiden heeft ,,het" nu eindelijk Ladies knallen er weer lustig op los Philidor verprutst goed uitgangs punt 1 MAANDAG 21 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT Leiden In de 5-Meihal ontbrak het Bax/Fore- holte aan zelfvertrou wen. Vooral in de eerste helft werd niet alleen slecht verdedigd maar bovendien werd geen ge bruik gemaakt van de vele kansen die ontston den. EHV uit Eindhoven had het spel volledig in handen en kon met snel le break-outs een veilige voorsprong opbouwen. Bij de rust was die voor sprong zelfs opgelopen tot 6-0 en zag het er naar uit dat Bax/Foreholte in de tweede helft zou wor den weggespeeld. Dat pakte, gelukkig voor de Voor- houtsen. anders uit. Bax/Fore holte kwam terug. De verdedi ging bleef goed gesloten en ook aanvallend werd meer aktie on dernomen al zag, met name, opbouwspeelster Mariëtte Lan- geveld haar eigen mogelijkhe den niet. Ellie Hoek miste een strafworp, Annemieke de Bruin knalde weer eens op de paal, en een break-out die onregle mentair werd gestuit leverde niet de verdiende strafworp op. Daarom kon Bax/Foreholte haar overwicht niet in zoveel doelpunten uitdrukken als EHV dat had gedaan in de eerste helft. Zij kwamen slechts tot de helft. Carla Kortekaas, Marga Ruisch en Annemieke de Bruin waren de maksters. De Eindho- vensen kwamen in die tweede helft niet tot scoren dankzij voortreffelijk keepsterswerk van Lia v. "Werkhoven. EHV won dus met 6-3 en Bax/Fore holte begon - evenals vorig jaar - met een nederlaag in de zaal competitie. HVS De Stompwijkse dames van HVS besloten de veldcompetitie met een overwinning op het nog puntloze Atomium. In de eerste helft waren zij reeds duidelijk sterker maar hadden niet veel geluk met hun schoten. Ook wilden de combinaties niet al te goed lukken. Doordat de Stompwijkse verdediging goed gesloten bleef en Atomium wei nig schotkracht demonstreerde kon toch met een 2-0 voor sprong worden gerust. In de tweede helft liet HVS zich aan vankelijk verrassen door een Rotterdams offensief. In korte tijd was de voorsprong veran derd in een 2-3 achterstand en HVS ging nerveus en slordig met de kansen om. Zelfs een strafworp werd gemist. Toen Trees v. Santen even later een strafworp wél wist te benutten en daarmee de gelijkmaker scoorde, kwam HVS weer in het juiste ritme en besliste de strijd met 5-3 in haar voordeel. Northa Met het laaggeplaatste HMSH heeft Northa niet veel moeite gehad. Onder de goede leiding van de heer Wesdorp uit Den Haag verwierf Northa een tech nisch overwicht. Goed opgezet te aanvallen leidden tot een 3-0 voorsprong bij de rust. Ook in de tweede helft was Northa su perieur al liet het bij 6-0 de teugels even vieren. Ook het slechte weer - het begon tegen het einde flink te regenen - was niet bepaald een aanmoediging om voor honderd procent te blijven knokken voor een nog hogere score. HMSH wilde dat wel en scoorde tweemaal. De Noord wij kerhoutsen gaven hun ruime voorsprong echter niet meer uit handen. Integendeel, vlak voor tijd bepaalden zij de /einduitslag op 7-2. De doelpun ten kwamen van Leidy Vogels 3, Thea Terheide 2, Ineke Streng en Mary v.d. Berg. Ria draaide in de eerste helft wat stroef tegen de reserves van Animo maar had toch geduren, de de gehele wedstrijd het beste van het spel. De magere 2-0 voorsprong bij de rust was dan ook wat beneden de spelver- houding. Na rust kwamen de ripsen via 3-1 op 5-2 en toen maakte Ria Weenink met een hattrick aan alle Haagse Illu sies een einde. Het werd ten slotte een ruime 8-3 overwin ning voor Nio. Ria Weenink scoorde 4x, Gerrie Baak en Sonja v. Emmerik ieder 2x. Annemiek de Bruin schiet, Elly Hoek kijkt toe en Bax/Foreholte verloor. Van onze hockeymedewerker Leiden De „Leidse" hockeyclubs hebben het afgelo pen weekend een zeer verdeeld resultaat behaald. De uitwedstrijd van LMHC tegen DSHC werd omge zet in een thuiswedstrijd, terwijl de thuiswedstrijd van Forescate een uitwedstrijd werd, tegen Haar lem. Koploper Leiden heeft een onge lukkige wedstrijd tegen de Delftse Studs, gespeeld. Hoewel de Krogtbewoners sterker wa ren, konden zij dit niet in doel punten omzetten. Leiden kon zijn surplus aan techniek op het zeer drassige veld niet ten toon spreiden en werd geconfron teerd met een zeer felle tegen stander. De kwalitatief slechte partij speelde zich voorname lijk af op het middenveld. Door stug verdedigen hielden de Delftenaren het achter gesloten. Soms werd zelfs eerst de man, dan de bal gespeeld, waar de scheidsrechters pas laat tegen optraden. Toen een kwartier voor tijd een Delftenaar voor vijf minuten naar de kant moest, dacht iedereen dat er dan eindelijk doelpunten zou den gaan vallen. Dat klopte ook, alleen voor Leiden aan de verkeerde kant. Door een dek- kingsfout in de Leidse achter hoede kwam een Stud.-speler geheel vrij voor keeper Swie- LEIDEN De Danaiden speelde zaterdagmiddag eindelijk een steengoede wedstrijd. PKC heeft het geweten. Het door het zakenleven zo goed gesteunde PKC was sen sationeel begonnen in de competitie maar op even sensationele wijze maakte De Danaiden een einde aan de droom van de debutanten. Het duel, eigenlijk eerst geannuleerd maar na overleg met de Leide- naars toch gehandhaafd (op gravel), werd bijge woond door ruim 1300 fanatieke Papendrech- ters. De Danaiden is dan op haar best. PKC viel overigens zaterdag wel door de mand wat de prestaties betreft, want zo vertelde Eric Filemon: „Het is een ploeg, die het van inzet en enthousiasme moet hebben en toevallig had den wij dat ook". Bovendien moeten wij nog wat kantteke ningen plaatsen bij de presta ties van PKC. Het „bespeelt" de scheidsrechter (De Vos trapte inderdaad in de „strafworp val len") en haalt in de verdediging van de Leidenaars „geintjes" uit, die met het predikaat „on sportief' netjes afgedaan wor den. winnaar via een benutte straf worp. HKV liep een verdiend punt mis. Doelpunten: De Haas, Meyer, Onderwater, v.d. Berg, Niessing en Piket (2x). Pernix Voor korfbalkenners: Er werd „partij" geroepen als de Danai den nog niet onderschept had. Onder aanvoering van Bos him self rekende De Danaiden af met PKC. Via 66 halverwege liep de Leidse ploeg naar 711, het werd weer spannend bij 10—11 en 12-12. Aad van Nie- rop en Eric Filemon beslisten toen de partij, waarbij nog een goal van Yvonne Devilee kwam. Uitblinkers Nap (5x) en Casper van Nierop (3x) werden in de produktie bijgestaan door de andere Van Nierop (2x), Eric Filemon (2x), Bos (2x) en Yvon ne Devilee. Fides Pacta Fides heeft enorm veel moeite gehad met HKV. dat even zelfs met 6—3 leidde. HKV moest dat in de 2e helft prijsgeven. Meyer gaf de duw in de goede richting vlak voor rust en na de pauze kwam F.P. op 66. Goed verde digingswerk aan beide zijden voorkwam voorlopig treffers in het uitermate spannende duel. Dik Onderwater werd match- De Ladies knalden er weer lustig op los. Het werd 140. Van onze speciale medewerker LEIDEN Pluvius heeft weer eens toegeslagen en de gevol gen daarvan zijn in de dames voetbalcompetitie altijd weer snel te merken. Öp één wed strijd na moest het gehele pro gramma voor de zaterdagafde- ling afgelast worden. De zonda gafdeling trok zich daarentegen heel wat minder aan van zoveel nattigheid, vooral gezien de monsteruitslag, die de Rand stad Sport-ladies op het score bord te voorschijn toverden. De Voorschotense dames kenden in het geheel geen genade met Oranje Groen: 140. Zoals de uitslag al doet vermoe den was het een spelletje van kat en muis: van verdedigen en aanvallen. De dames van Oran- je Groen mochten slechts spo radisch over de middellijn ver schijnen, maar een betere pres tatie zouden zij niet leveren. Doelpuntenmaaksters bij Rand- stad-Sportladies; Marian Ko- nings (3x), Henny Steensma (6x), Annie den Hollander (2x), Inge van Dijk (2x), Paula Corre. De dames van WSB hadden het tegen Unitas heel wat moeilij ker. Moeilijk met zichzelf dan, want ondanks de vele riante mogelijkheden, die de voorhoe de kreeg voorgeschoteld, wisten zij er slechts drie te benutten. VVSB was over het algemeen de betere ploeg en had voortdu rend een veldoverwicht, maar toch zou men bij de rust tegen een 10 achterstand aankijken. Een zwak moment in de Noord- wijkerhoutse achterhoede bracht Unitas op 1—0. Na rust onderging het spel van WSB veel verbetering. Nadat Miran da van Loon en Carla van Dui venvoorde de achterstand had den omgebogen in een 2—1 voorsprong, was Unitas een ge slagen ploeg. WSB kreeg nog meer kansen, veelal door goed combinatiespel, maar alleen Karin Marijnen wist nog een maal de goede richting te vin- Met een falende voorhoecje werd dit weekeinde ook het eerste damesteam van SJZ geconfron teerd. Weliswaar behaalden de dames uit Zoeterwoude een ta melijk gemakkelijke 30 over winning, maar gezien het aantal uitgespeelde kansen dat SJZ wist te creèren had deze uitslag veel hoger moeten uitvallen. Sportclub Lisse kende hetzelfde probleem, maar wist zich daar entegen wel verzekerd van een goede verdediging. Doelpunten van SJZ: Mieke Smit, Anneke Wensveen, Will du Prie. Het tweede team van SJZ leed in de „Voscuyl" tegen het dames team van UDO een gevoelige 60 nederlaag. Het initiatief lag geheel aan de UDO-zijde, dat in aanvallend opzicht maar weinig in de weg werd gelegd. Mariet Huibers (2x), Marjan Velders (3x). en Sonja Keizer bezorgden UDO via een voorde lige 3—0 ruststand een verdien de 60 overwinning. De laatste wedstrijd in de zondagafdeling tussen Iduna en Kickers werd Van de ploegen uit de zaterdagaf deling gaven alleen de dames van Alphia en Weteringse Girls 2 acte de presence. Het werd geen geweldige wedstrijd en on danks het overwicht, dat Alp hia de gehele wedstrijd bezat, moesten de Alphense dames met een magere 1—0 overwin ning genoegen nemen. De basis voor die overwinning werd reeds in de 10e minuut gelegd, toen Thea van Duyn Alphia op 1—0 zette. Alphia kreeg daarna nog vele kansen om de stand een nog beter aanzien te geven, maar de voorhoede faalde op de beslissende momenten. Lang leve de oudjes is het motto bij Pernix op het ogenblik. Za terdag deed Cees de Rooy op nieuw van zich spreken door in het kapitale duel tegen Swift 6 maal te scoren. Swift moest gewoon geklopt worden, want de Amsterdammers speelden erg zwak. De eerste stap op weg naar herstel?. De Algemene De Algemene verrichte knap werk door Soesterkwartier met 68 te kloppen. Een vlotte ou verture betekende 03, maar via 24 halverwege en 44 vlak na de rust kreeg De Alge mene het moeilijk. Bij 55 plaatste Wim Dool (gisteren erg goed) de beslissende goals. Ruud van Vliet, Jan Sjardijn, Hen en Aad (2x) Rusman en Henny Waasdorp scoorden de overige goals. KNS—Ready KNS speelde knap gelijk tegen Ready en dat is geen kleine jongen. Drie maal nam KNS de leiding, maar toen Ready 34 nam, moest KNS nog alle aeilen bijzetten om een verdiend punl te halen. Lonneke Hoogerdijk, Hans Kluts en Hanny en Janny Brakel scoorden. ODO—Crescendo Crescendo verloor opnieuw. In de eerste helft nam Crescendo drie maal een voorsprong, maar in de 2e speelpart moest de Leidse ploeg aan ODO toegeven. Via 5—3 en een knappe 55, werd het 7—5 en dat was teveel voor Lenie Kok c.s. Piet l'Amie (2x), Aad Schouten, Lenie Kok, Joop Burghoudt en Ria Cornelissen scoorden. 2e Klasse Velocitas was feller in het streek duel tegen Tempo en won dan ook verdiend met 6—2. De Lei derdorpers waren ook wat for tuinlijker. Ons Eiland verloot teleurstellend met 53 van Merwic na een 31 ruststand. Er werd geen excuus gezocht. Enige commentaar: erg slecht gespeeld. Top won met 7—6 Albatros. RUUD VAN VU ET Alecto heett nog steeds niet het juiste ritme gevonden. In de thuiswedstrijd tegen het Schie- damse Spirit waren de Leider dorpers pertinent niet de min dere, maar de afwerking klopte in het geheel niet. De eerste helft, die door de hevige regen val een kwartier later begon, gaf een gelijk opgaande strijd te zien. Kansen in de vorm van strafcorners, waren er aan bei de zijden, maar gescoord werd er niet. Doelpunten vielen er pas laat in de tweede helft De eerste kwam uit een straf cor ner, wat 0—1 voor Spint bete kende. Even later werd de eind stand van 0—2 bereikt, door een mooi velddoelpunt Alecto miste duidelijk teamverband, waarschijnlijk doordat zowel Peter van Rooy als Robert Hol niet meespeelden.! Forescate heeft de moeilijke klip die Haarlem heet, kundig om zeild. In het begin zag hot er niet naar uit dat de Voorschote naren met de volle winst naar huis zouden gaan. Haarlem was net iets feller en reageerde net iets vlugger. De ruststand van 1—0 voor Ifaarlem gaf dan ook een juist beeld van de krachts verhouding. Doch na rust kwam er een heel ander Fores cate in het veld. De Adegccst- spelers brachten de stand al snel in evenwicht. Een toege kende strafpush werd be kwaam door Gerard Sieriks in een doelpunt omgezet. De Voor schotenaren bleven sterker en nog een doelpunt kon niet uit blijven. Bennie Raamakcrs was de maker. Zodoende werd de eindstand 2—1. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Een tweede ronde van de KNSB competi tie, die voor de Leidse teams allesbehalve gunstig afgesloten is, heeft de afgevaardigden uit de LSB, Philidor, LSG en Voorschoten, een minimum aan punten opgeleverd. Philidor 1 had in de openingsfa se tegen Eindhoven de touwtjes volledig in handen. Een onbegrijpelijke bundeling van misverstanden heeft Philidor een zekere overwinning gekost. En ook niet zo'n kleine nederlaag. Eindhoven kreeg met 7 1/22 1/2 veel meer dan het verdiende. Wichers aan de borden twee cn vier goede partijen in winst om zetten. Tolenaar werd i V.d. Berg en Vesterveld zagen n.b. een zekere matvariant over het hoofd en kwamen niet ver der dan remise. Bakker ver gooide zijn betere stelling en kwam ook niet verder dan re mise. Joop Piket zag in betere stelling een loperoffer over het hoofd en verloor zelfs nog. Een regelmatig verbes van C. Berg cn twee schlemielige remises van Van Maaren cn v.d. Meer konden Philidor niet meer red den. De Graaff en Theo Piket vergooiden de stellingen cn gin gen beiden tenonder. Een onge looflijke nederlaag, die zeker dit seizoen geen tweede keer voor zal mogen komen. Gede tailleerd: Eindhoven—Philidor: Kuypers—Bakker 1/2-1/2, Pliestcr—v.d. Berg 1/2—1/2, v. Maaren—Moonen 1/2—1/2, Scheeren—De Graaff 1—0, Ver- reck—J. Piket 1—0, Egmond- Westerveld 1/2—1/2, Versnel—v. Re»k 1/2-1/2, BoMclwr—Yh. In 4» twfd« v~r; vijfde bord geveegd en Oosten won aan bord 6 een paard-loper eindspel. Behalve de al eerder genoemde remise van Bakker, presteerde LSG aan de overige borden niets. Kemperman werd door een>pionnenwala gevloerd. De Visser vergat de damevleu- gel te ontwikkelen en Hörchner verkeerde in een wat vroege Sinterklaas-stemming en of freerde de tegenstander ren stuk. Gedetailleerd: MEMO 2—LSG 1: Holscher—Baart 1/2—1/2, Damen—Konings 0—1, v. Zanten—Smout 1/2—1/2, De Leeuw—Wichers 01, Hensber- gen—Tolenaar 1—0, Oosterhou- t -Oosten 0—1, Bolhuis—De Visser 10, v. OsKemperman l-O, Hartjes-Bakker 1/2—1/2, Versteeg—Hörchner 10. To taal: 5 1/2- Pikct 1—0, Berghout—Berg 1—0, Versteegv.d. Meer 1/2-1/2. Totaal: 7 1/2-2 1/2. LSG heeft voor de tweede achter eenvolgende maal met de kleinst mogelijke cijfers verlo ren. Tegen MEMO 2 ging het vooral aan de staart volledig mis. Een bedroefende score van 1/24 aan de laatste borden heeft LSG de das om gedaan. Slechts Bakker wist met veel moeite een remise te grijpen. Aan de topborden ging het heel wat beter. Baart cn Smout be reikten aan resp. hc-t le en 3e bord remise, terwijl Konings en schoten tegen VHS 2 een <1 achterstand op. De vier afge broken partijen staan over het algemeen iets gunstiger voor Voorschoten, maar alleen een grote optimist kan nog op een gelijkspel hopen Philidor 3 miste tegen PAT MAT de bout en verloor onverdiend met 5 1/2—4 1/2. Freeke liet zich in goede stelling mat zetten en Weber verspeelde zijn initiatief cn vergooide de partij. Philidor 2 staat tegen Amstelveen met 54 op een positieve score cn kan. als Kohlbcck zijn minder staande stelling remise maakt, nog winnen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 19