Prook stelde zege van ARC veilig Boeiende partij van Groen SC. BC Leiden had slechte start maar won toch MMO wijst naaste concurrent terug Eerste punt voor Leidse Boys Valken's aanslag mislukt Twee penalties velden Woerden BODEGRAVEN VERLIEST BIJ ZWAMMERDAM LEIDSE COURANT PAGINA 1 (Van onze sportredactie) HAZERSWOUDE Hazere- woudse Boys heeft zich weer op kop genesteld. Het jonge Valken '68, op de ranglijst der de, werd met 10 teruggewe zen. Het werd een wedstrijd waarin de achterhoedes domineerden. Er kwamen weinig kansen en vooral de aanval van Valken kon geen vuist maken, hoewel er mogelijkheden waren voor Relis Bol en Jan Hoekstra. Het was Hazerswoudse Boys, dat halverwege de eerste helft haar schotloosheid overwon, toen Sjaak Kouwenhoven een slalom afrondde: 1—0. Valken ging daarop meer in de aanval en na een foutje van doelman Kees v. Tol moest Isaac Raaphorst op de lijn redden. Pas vlak voor tijd kwamen er nog enkele vrije trappen voor Valken, maar er werd geen rendement uit ge trokken. Spel. Lisse heeft in een harde wedstrijd WSB verslagen: 2—0. Al na 6 minuten scoorde Fred Arrachart na aangeven van rechtsback Adriaan Oos terhof. In de rest van de gelij- kopgaande wedstrijd kreeg Lis- se wat meer kansen. Een daar van werd door Ko Janmaat be nut WSB'er W. Zonneveld werd vlak voor tijd wegens een te harde charge van het veld gestuurd. 2e klasse Slechts Abbenes en Stompwijkse Boys kwamen in de tweede klasse in het strijdperk. Abbe nes won met 20. In een aan trekkelijke partij wogen de ploegen goed tegen elkaar op. Na rust drukte Abbenes echter door. Jan Willem Kossen werd na een solo neergelegd en Harm Kattenberg benutte de penalty. Dezelfde speler zorgde voor het tweede doelpunt Ab benes miste Mob Zwetsloot we gens een gebroken arm en na 10 minuten moest Henk Rede- ker uitvallen. Standen: le klas: Hazersw. Boys 6—10, Sleutels 5—9, Valken 6-7, Sc. Lisse 4—6, GWS 5-5, Leiden 5-5, WSB 5-4, Kagia 5-3, Woubrugge 3-2, KRV 4—1, MVKV 4-0. 2e klasse: Abbenes 5-7, LSW 3—6, SJZ 45, Stompw. Boys 4—5, SVLV 4—5, Kickers 4—4, Alphia 54, Bemardus 33, Meerburg 5—3, Unitas 4—2, VNL 5—2. Van onze sportredactie LEIDEN In dc tweede klas was de verrassing het gelijke spel van Leidse Boys tegen Kickers. (2-2). Trainer Idelen- burg van Kickers vond het ver diend voor de Boys vanwege hun grote inzet. Deze inzet zorgde ervoor dat tot tweemaal toe een achterstand werd weg gewerkt. Voor Leidse Boys scoorden: Holswilder en Ligny. Hans de Rijk en Van Velzen maakten de Kickers doelpun ten. Meerburg versloeg met 2-0 VNA. VNA startte goed maar toen Riny van Veen zich los wist te maken van de goed spelende Tamaran scoorde hij 1-0. In de tweede helft beheersten Henny Rotmensen en Hans Wagenaar van Meerburg het middenveld. Riny van Veen stelde de voor sprong veilig door uit een straf schop 2-0 te scoren. De straf schop was toegekend omdat Kees Woerden ten val was ge bracht Unitas Leiden en Oranje Groen waren beide tevreden met het gelijke spel (1-1). Het was een pittige doch sportieve wedstrijd waarin Koos Tetteroo van Oranje Groen hét eerste doel puntte. Voor Unitas Leiden scoorde Jan Oudshoom in de laatste minuut nadat verdedi ger Fakkel de bal verspeelde. KRV stuurde WOA met een 2-1 verlies naar huis. Het techni sche betere KRV kwam vóór door doelpunten van Paul en Jaap van den Eikel. Het tegen doelpunt kwam uit een straf schop welke door Johan van der Geest werd benut. De stand: Meerburg 6-9, Oranje G. 5-8, Kickers 6-7, Unitas Lei den 6-6, KRV 6-6, VNA 6-5, WOA 5-4, Leidse Boys 6-1. onze sportredactie. LEIDEN De twee bovensten uit de afdeling moes ten tegen elkaar. MMO ontving DOSR welke met een 1-0 verlies weer naar Roelofarendsveen terug werd gestuurd. Voor de rust kwamen beide ploe gen niet veel verder dan enkele doelrijpe kansen op het zwaar te bespelen veld.Bij de thee werd het taktisch concept van MMO enigzins veranderd Een sterk aanvallend MMO bracht wat leven in de brouwerij. In het begin van deze helft kwam DOSR nog goed weg toen uit een schot van Frans Wltteman de bal via de onderkant van de lat weer terug in het veld kwam. Maar kort hierop was een kopbal van Bernard Kraan, uit een vrije trap van Aad van Leeuwen, beslissend voor een doelpunt èn voor de wedstrijd. MMO zag hierna geen kans meer de nu goed georganiseer de verdediging onder leiding van Akerboom en Van der Meer te passeren. Wél kwam aan het eind van de wedstrijd de voorsprong nog in gevaar maar zowel Broesterhuizen als Hoogeboom konden keeper van Leeuwen niet passeren. VNL kreeg een domper tegen Warmunda. In de veelal vriend schappelijke sfeer waarin de wedstrijd werd gespeeld viel het openingsdoelpunt voor de ploeg uit Warmond in de eerste helft na een combinatie van de twee Hartvelders. Bert Hart veld was het die scoorde. In de tweede helft kreeg VNL de spi rit en ging fel in de aanval maar tot doelpunten kwamen de spitsen van het Leidse VNL niet. Uit één van de gevaarlijke Warmunda-uitvallen werd het tweede doelpunt gescoord. Ook nu was het weer Bert Hartveld die roos trof en hiermee de overwinning veilig stelde. Een maal nog kreeg Warmunda de kans de verdiende voorsprong uit te bouwen maar de kopbal werd door de lat gekeerd. Alphia kreeg de kans om voor eigen publiek het verlies van verleden week tegen de plaats genoot goed te maken. Maar het resultaat was een erbarme lijk slechte wedstrijd waarin Alphia en ZLC tot een punten verdeling besloten. Eén minuut slechts was het aanzien waard. In deze vijtiende minuut van de eerste helft kwamen beide ploe gen tot scoren. Henny van de Louw van Alphia scoorde eerst na een slechte actie van de ZLC-verdediging en aan Rob 'crama Crama eer om in deze zelfde minuut gelijk te maken. Trainer Nolen probeerde Alp hia in de rust nog wat op te peppen maar iets meer inzet was alles wat hij bereikte. Ty perend voor deze wedstrijd was dat de altijd zo makkelijk sco rende Rob Crama nu vier maal vrij voor de Alphia goalie liefst driemaal miste. Ook het duel tussen Stompwijkse Boys en Alphense Boys stond op een laag pitje. Het zware veld en de harde regen waren hier waarschijnlijk debet aan. Het duurde tot het eind van de wedstrijd voor de ploeg uit Alp hen het duel in haar voordeel besliste. Jan Verwoerd kwam vanaf het middenveld opzetten en toen iedereen een voorzet verwachtte schoot hij laag en hard in. Hier aan vooraf ging een betere eerste helft van Alphense Boys, maar alles zat de ploeg tegen; de paal de lat en het weer. De extra lange rustpauze de plas sen op het veld moesten enigs zins weggewerkt worden bracht Stompwijkse Boys ertoe iets aanvallender te gaan spelen. Slechts Alphense Boys scoorde éénmaal wat de eindstand van 0-1 betekende Stand: MMO 5-8 Warmunda 6-7 ZLC 5-6 Alph. B. 5-6 DOSR 6-6 Wet. B. 5-5 VNL 5-4 Alphia 5-3 Stomp. B. 6-3. De topper MMODOSR werd door de thuisclub in het voordeel beslist. MMO in de aanval. Van onze volleybalmedewerker {LEIDEN Dames 1 van Groen SC heeft afgelopen I donderdag voor een uiterst boeiend gevecht van ruim twee uur tegen het Amsterdamse Boemerang j 2 gezorgd. Jannie Visser, hoofdaanvalster, die in de j wedstrijd van afgelopen week een ernstige blessure aan het strottehoofd heeft opgelopen en derhalve I deze week niet van de partij kon zijn, werd duide- I lijk gemist. Desondanks wisten de furieus vechtende I meisjes de winst na een setachterstand van 2-1 I binnen te halen. Setstanden: 11-15, 15-5, 12-15, 15-11 en 15-13. i de Cleyn Duinhal in Katwijk ondervond het tweede dames team van Groen SC weinig te genstand van de Valken. De eerste set werd moeiteloos met 15-3 gewonnen. Een in de twee de set onverhoopt opgelopen achterstand van 10-4 zorgde nog voor enige spanning, maar door solide, risikoloos spel werd de nadelige score snel om gebogen naar een 15-13 setwin st. De aangeslagen meisjes uit Valkenburg lieten zich daarna nogmaals naar 15-3 spelen, zo dat de einduitslag 3-0 werd. De heren van NOVO kregen in de Vijf Meihal een lesje van het soepel draaiende Groen SC. De Leidenaren zorgden voor een goede, gevarieerde aanval waarop de Noordwijkers geen verweer hadden. Vooral de be trouwbare smashes van Emiel de Kier zorgden voor moeilijke taferelen aan de Noordwijkse kant van het net. Groen SC 2 liet er tegen Salvo geen twijfel over bestaan wie de sterkste ploeg vormde. Het team van Ger Renes, dat bedui dend rustiger speelde dan vori ge week, kwam tot 15-7, 15-3 en 15-11. Gemini Kangeroes had deze week vrij omdat de wed strijd tegen Maastricht op ver zoek van de Limburgers is uit gesteld. Het tweede team trad thuis in het veld tegen het Schoonhovense DOS en moest wederom in de tegenstander zijn meerdere erkennen. De jongens, die de pech hebben in een zeer sterke klasse te zijn ingedeeld, hebben nog steeds niet het juiste ritme gevonden. Gebrek aan ervaring speelt het vrij jonge team duidelijk par ten, zodat de 3-1 nederlaag niet geheel als een verrassing Ook de dames van Gemini Kan geroes kwamen deze week niet in het strijdperk, en wel omdat Tempo Team zich uit de kom petitie heeft teruggetrokken. Dames 2 moest na een twee uur durende strijd haar meerdere erkennen in Jodan Boys. Er werd niets kado gegeven getui ge de setstanden 15-17, 6-15, 18-16, 18-16 en 10-15. In deze zenuwslopende partij, waarin Anneke Kras in aanval en ver dediging zeer sterk speelde, was Gemini aanvankelijk wat te voorzichtig. Pas toen er in de derde en vierde set keihard ge knokt werd, kwamen de punten binnen. Donar heeft zich in Zevenhuizen mateloos lopen ergeren aan de minieme afmetingen van het zaaltje waarin tegen de Zeven klappers moest worden aange treden. Het kon dan ook bijna niet anders dan een zwakke partij worden, waaruit ten slot te de ploeg, die het meest a de zaal gewend was, als ov winnaar te voorschijn kwam. ALPHEN ARC heeft het, zoals verwacht, niet eenvoudig gehad tegen Lisser Boys. De Alphe- naren wisten slechts met veel moeite het eer ste verliespunt te ontlo pen: 2-L Daarvoor had den zij een lankmoedig optredende scheidsrech ter Kardinaal en een manmoedige doelman Cor Prook nodig In het forse duel, waarin beide ploegen lieten blijken veel voor de winst over te hebben, zag de heer Kardinaal enkele overtre dingen van ARC door de vin gers, vooral ten opzichte van de gevaarlijke Lisser aanvaller Hennie v.d. Weert. Wel noteerde de scheidsrechter enkele spe lers van Lisser Boys, die over zijn optreden aanmerkingen maakten. de voeten van Henk Möhlman schoof, die Prook met een boogbal het nakijken gaf. ARC kwam terug. Joop v. Weeren knalde via de onderkant van de lat de gelijkmaker in. Na rust schoot Martin Vonk tegen de paal voordat wederom Joop v. Weeren in de 25e minuut raak knalde. In In de slotfase kreeg ARC het, zoals gemeld, neg moeilijk. In het spannende duel hield één man het hoofd wel koel en dat was ARC-doelman Cor Prook. Toen scheidsrechter Kardinaal bij de stand 2-1 wel een overtre ding van Frank v. Triest t.o.v. Hennie v.d. Weert bestrafte met een penalty,keerde Prook het schot van Wim Sluymer op een nAVC voortreffelijke manier. Daar- QUIwlV BwTO mee hield hij Lisser Boys van de verdiende gelijkmaker af. Quick Boys heeft moeite gehad Lisser Boys Kwam a! snel op 0-1, om Bennekom te bedwingen: toen ARC-verdediger Aad Kap- 1-0. Het verdedigend ingestelde te in de bal uit een vrije trap in Bennekom gaf de Kat wij kers weinig ruimte om de aanvallen op te zetten. In de eerste helft vooral viel er weinig opwin dends te beleven. Pas aan het eind van de periode legden Jaap Hoek en Piet Haasnoot wat vuur in de aanval, maar ze vonden een goede doelman op hun weg. De tweede helft gaf een heftig aanvallend Quick Boys te zien, dat echter nog ruim een half uur op het verlos sende doelpunt moest wachten. Koos Klinkenberg had daar voor nog hoog over geschoten, toen hij alleen voor de doelman verscheen. Tenslotte was het Piet Haasnoot, die met een kop bal uit een vrije trap van Ger Pronk, de winst voor Quick Boys binnenhaalde. It Shirtje trekken bij Quick Boys—Bennekom. TER LEEDE Ter Leede heeft op de valreep het vijfde gelijke spel in de wacht gesleept: 2-2. ASWH gaf de de fensie van de Sassenheimers handenvol werk. Piet de Brum raakte een pass van Joop den Braven verkeerd en de bal kwam voor de voeten van Rob Kluiters, die 0-1 scoorde. Jan Lichtenberg moest daarop nog een keer op de doellijn redden. Na rust scoorde Jan v.d. Padt het tweede doelpunt. Ter Leede legde zich echter niet neer bij een nederlaag. Huib de Goey rondde een combinatie tussen Nanne Sluymer en Jan v. Hars kamp goed af en vlak voor tij< maakte Maup Spaargaren de gelijkmaker. KATWIJK Katwijk blijft in de lift zitten. De uitwedstrijd tegen MW27 werd met 4-1 winst afgesloten.] Uit een indirecte vrije trap j scoorde Kees Schuit 0-1, waar op Freek Rienks de voorsprong met een omhaal vergrootte. Te gen de rust benutte Kees Schuit een penalty na hands van E. Lagerwey. Kees v. Buuren scoorde voor MW tegen Freek Rienks bleef in een schietgrage bui. Nadat hij de lat geraakt had, scoorde hij met een kopbal 1-4. 4e KLASSE Randstad Sport blijkt nog steeds geen eenheid. Bij DEVJO werd een 3-1 nederlaag geleden. Na een goede eerste helft bleef Randstad na rust doorgaan. Dat ging ten koste van de de fensie, waarin drie fouten wer den gemaakt door doelman Koen de Jager, Henk v. Klave ren en Gerrit Bol. Dat beteken de drie doelpunten. Pas daarna kon Johan Kooy de eer redden. TAW draaide helemaal niet bij Lyra: 3-1. Al na 2 minuten werd een verre uittrap door laatste man Hans de Hartog gemist, waarop doelman Leen Esveld. geen kans kreeg. Het werd 2-0, nadat Hans de Hartog nog op de lijn had gered. Nadat I.yra na rust nog verder was uitgelo pen, kon aanvoerder Jaap Ide- lenburg tegenscoren. BODEGRAVEN Twee straf schoppen beslisten de Rijn streekderby Bodegraven Woerden. Ten voordele van de thuisclub, want die kreeg deze twee presentjes uitgereikt. Piet Potuit maakte er dankbaar ge bruik van. Bodegraven won zo doende met 2-0. Woerden bakte er in het begin niet veel van. Vooral op tech nisch gebied was Bodegraven een klas beter en dat leverde al snel veel kansen op. Er werd echter nogal slordig met de mo gelijkheden omgesprongen en Bodegraven had de medewerk ing van een Woerden-speler no dig (hands) om tot scoren te komen. Potuit benutte de straf schop feilloos. Na rust kwam Woerden heel wat beter uit de' verf, voornamelijk door de enorme inzet van de bezoekers. De Bodegraven-goalie verkeer de echter in uitstekende v en demonstreerde dat door vele goede reddingen. Vlak voor tijd viel de beslissing toen Van der Neut in het beruchte gebied onderuit werd gehaald en Piet Potuit kweet zich wederom feil loos van zijn taak, 2-0. van onze badmintonmedewerker LEIDEN BC Leiden heeft het in de uitwedstrijd tegen Noordkop uit Den Heider even moeilijk gehad. De zaal waarin gespeeld moest worden, had minimale afmetingen, met het gevolg dat er geen ruimte was om uit te lopen. Enzo Spadon, ook niet de eerste de beste op badmintongebied, was het eerste slachtoffer. Hij moest zijn single in drie games prijsgeven ne kwam in de laatste game zelfs niet eens tot het scoren van punten, 15-0. Ook het tweede herenenkel en de eerste damessingle gingen ver loren, zodat de Leidenaren na drie partijen enigszins beduusd tegen een 3-0 achterstand aan stonden te kijken. Jolanda Heemskerk was echter de red dende engel. Subliem spelend zette zij haar opponente op ver lies met de duidelijke taal spre kende cijfers 1-11 en 6-11. Hier door geïnspireerd lieten nu oook de anderen geen punt meer verloren gaan, zodat de eindstand ten slotte 5-3 in het voordeel van BC Leiden werd. Leiden 2 heeft de eerste punten binnen. Drop Shot 3 had in de Vijf Meihal niets in te brengen. Met 7-1 aan de broek kon het team de thuisreis weer aan vaarden. Alleen het herendub- bel ging aan de neus van de Leidenaren voorbij. De heren van Drop Shot moesten echter wel het uiterste van hun krach ten vergen, want de beslissing viel pas in de derde game bij 18-17. Het afgelopen weekend heeft Veglo niet veel geluk gehad, up bezoek bij het Amsterdamse AAC verloren Willem de Rooy c.s. met 10-1. Deze uitslag mag echter wel wat geflatteerd ge noemd worden, blijkens het feit, dat er zeven partijen van drie games gespeeld werden. Het enige punt werd veroverd door Hans van Harteveld in zijn partij tegen de zwak spe lende Jan Samson. AAC staat nu ongeslagen aan kop, zodat de schande voor Veglo nu ook weer niet te zwaar weegt. Een kleine pleister op de wonde was de 5-3 winst, die Veglo 2 boekte op AAC 2. Meerburg behaalde een eenvoudi ge 7-1 overwinning op Rotter dam 4. Alleen het herenenkel van Van Tongeren ging verlo ren (12-15,18-15 en 12-15). Gouda In de eerste klasse van de zaterdagafdeling werd in Zwammerdam de belangrij ke wedstrijd Zwammerdam Bodegraven gespeeld, een tref fen dat door een bijzonder groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Zwammer dam won dit enerverende duel verdiend met 1—0 welke tref fer in de eerste helft door Peter Cremer werd gescoord na een inzet van Kees de Jong 1-0. In de tweede helft ging Zwam merdam nogal wat nonchalant met de kansen voor het Bode graven doel om, waar Peter Cremer en Kees de Jong enke le kansen om zeep brachten. Het bleef dan ook 10. Het Boskoopse Floreant liet het ook bij Sportief afweten, waar de boomkwekers met 2—0 de boot ingingen. Tot de rust hielden de mannen van John de Bruijn nog wel stand maar toen het daarna 1—0 werd voor Sportief zakte Flo reant af en kwam het er met een tweede goal nog best af. 2-0. Ouderwater zag kans van het bezoekende WDS met I—0 te winnen welke uitslag ook ge noteerd werd bij ontmoeting Rijnstreek-Moerkapelle 10. SiveoBergambacht en Gou da—Aarlanderveen werden door terreinafkeuringen niet gespeeld. Zondaq competitie Floreant presteerde het om het bezoekende Oudewater met 1—0 te verslaan dank zij een doelpunt van Jan van Vliet die in de tweede helft een voorzet van Cor Straver onbe rispelijk inzette, 1—0. Met doelman Han Mathot aan het hoofd wist Floreant daarna de voorsprong vast te houden. Nieuwkoop stelde thuis tegen Schoonhoven wat teleur door met 1—1 gelijk te spelen. Wel nam Nieuwkoop door Arie Verlooij in de 13de minuut de leiding, maar het niet bijster op dreef zijnde Nieuwkoop moest in de tweede helft toe staan dat Jan Driessen voor Schoonhoven in de 87ste mi nuut gelijk maakte 1—1. Ook bij RVC—Soccer Boys eindig- do men met een 1—1 uitslag..

Leidse Courant | 1974 | | pagina 18