Openingstempo te hoog voor „Miss Cesar® witch" Eintracht door Bayern gewipt NEC op valreep naar winst al een hele tijd zin. Independiente bekerwinnaar Winst voor Te Broke Noorse beker voor Skeid Top- arbiters spraken met commis sie Tennisploeg samenge steld Tennistriomf van Nastase Vier spelers van Punch in selectie Schermtoer- nooi Schaak partij uitgesteld Kevin Keegan, Liverpool's topscorer „haalt uit voor het eerste doelpunt voor zijn club. Het doelpunt werd echter BONN De Duitse bekerhouder Eintracht Frankfurt heeft de eer ste plaats in de Bundesliga niet lang kunnen behouden. Voor 60.000 toeschouwers wipte titel verdediger Bayern München de Hessen met 2—1, waarbij Gerd Muller het duel met zijn opvol ger in het nationale team Bernd Hölzenbein in doelpunten uit gedrukt eveneens met 2—1 won. De nieuwe koploper is weer Hamburger SV, hoewel deze ploeg bij de zege van 4—1 op het bijna onderaanstaande Wupper- taler SV alleen in de tweede helft overtuigde. Eintracht Braunschweig blijft de afgekeurd wegens buitenspel. Liverpool won evenwel met na de o-o in stutt- 1—O. DEN HAAG NEC heeft zich gistermiddag naast Eindhoven aan de top van de ranglijst van de eerste divisie geplaatst De twee clubs vochten hun topduel in Eindhoven uit voor 10.000 toe schouwers. Hoogendoorn, die NEC ook een voorsprong had ge geven, zorgde enkele minuten voor tijd voor de treffer, die het duel.besliste (2-1). Door de nederlaag van Eindho ven, de eerste van dit seizoen, (alleen NEC is nog zonder neder laag) herstelden Volendam, For- tuna SC en Heerenveen het con tact met de kopgroep. Volendam won na een achterstand van 0-2 met 3-2 bij FC Den Bosch, Fortu- na drukte Vitesse een stapje te rug (2-0) en Heerenveen won me de door twee treffers van Toon- stra - met Heskamp topscorer in de eerste divisie - met 3-1 van FC WV. Onderaan de ranglijst kwamen de minst productieve ploegen uit de eerste divisie, FC Dordrecht en Veendam ieder tot twee doel punten en tegelijkertijd, ten koste van respectievelijk SW en SC Amersfoort, tot hun eerste over- Je wacht niet langer. Je hebt zin in Twin, 'n Pittig halfzwaar sjekkie uit 't groene pakje. Zin in Twin. Winst Sittardia SITTARD Zaalhandbalkam pioen bij de heren Sittardia heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het Europa Cup toer nooi voor landskampioenen. In eigen huis won Sittardia met 438 van Brendwood'72. Bij de rust was de stand 18—3. Vorige week won Sittardia in Engeland met 38—10, zodat de Limburgse ploeg zich overduidelijk heeft ge kwalificeerd voor het verdere Europa-Cup-avontuur. Sittana: Jo Helwegen 10, Ton Rcind- ers 8. Piet Kivit 8, Rene Kivit 4. Gaby Rietbroek 4, Hans Plettenburg 3, Bart Sest 2, Willem Hofman 3, Jo Hank an 1. Brendwood 72: John Compton 2, Lar ry Beard 2, Jorg Bahrke 1, Paul Rolls 1, Antony Davis 1, Gary Mel- ROTTERDAM Gerard te Bro ke legde gisteren in een uur een afstand af van negentien kilome ter en 159,43 meter. Hij bleef daarmee weinig achter bij het record van Geert Jansen: 19.227,28. Tjabel Ras won een uur snelwandelen in 12.504,96 meter. SANTIAGO Voor de derde achtereenvolgende maal heeft de Argentijnse club Independiente zaterdagavond in Santiago de Zuidamerikaanse voetbalbeker gewonnen. In een beslissingswedstrijd sloegen de Argentijnen Sao Paulo uit Brazilië met 10 door een doelpunt van aanvoerder Ricardo Pavoni uit een wegens hands toe gekende strafschop. De Brazi liaan Ze Carlos miste daarente gen van elf meter in de 72e mi nuut. De beslissingswedstrijd was noodzakelijk geworden omdat In- dependiente de eerste finalewed strijd met 2—1 had gewonnen en het tweede duel met 2—0 verloor. OSLO De Oslose club Skeid is gisteren voetbalbekerkam- pioen van Noorwegen geworden na een overwinning van Viking uit Stavanger met 3-1. Bij rust was de stand 1-0. Stein Thunberg maakte twee en Björn Skjönsberg een doelpunt voor Skeid, dat van Viking was het werk van Hans Edgar Paul sen. Skeid heeft nu achtmaal de beker veroverd. Viking was al winnaar geworden van de Oslose competitie van die seizoen. ZEIST Een gesprek tussen de scheidsrechterscommissie van de KNVB en de zes internationale arbiters Boosten, Corver. Van Ge- mèrt. Keizer, Van der Kroft en Vervoort, heeft allereerst duide lijk gemaakt dat het niet verschij nen op de centrale training niet uitsluitend ingegeven werd door de wens tot protesteren tegen de gang van zaken, doch daarnaast de bedoeling had een gesprek uit te lokken. In een langdurig en openhartig onderhoud werd overeengekomen voorlopig alle discussies over organisatorische vraagstukken te staken en beider zijds te streven naar een spoedig herstel van normale verhoudin gen. Winning van dit seizoen in de competitie. Dordrecht, dat in ne gen voorgaande wedstrijden slechts vier keer scoorde, dankte zijn productie aan Hoogmoed en Oorschot. Petescu liep in het duel met SW een officiële waarschu wing op, net als Warnaar en Jeup uit de Schiedamse ploeg. Veendam—Amersfoort 2-1 (2-0). 20. Derksen (strafschop) 1-0, 25. Brouwer 2-0, 73. Geldman 2-1. Scheidsrechter: Ettekoven. Toe schouwers: 1500. Dordrecht—SW 2-1 (1-0). 30. Hoogmoed (strafschop) 1-0, 49. Langerhorst (strafschop) 1-1, 87. Oorschot 2-1. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 2000. Gele kaarten voor Petescu (Dordrecht), Warnaar en Jeup (SVV), alle drie wegens het onderuit halen van tegenstanders. Den Bosch—Volendam 2-3 (2-1). 10. Leushuis 1-0, 18. Van Dam 2-0, 26. Kwakman 2-1, 56. Kwakman 2-2, 71. Bond 2-3. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 3000. Heerenveen—FC VW 3-1 (2-0). 8. Toonstra 1-0, 34. Toonstra 2-0, 55. Wiertz 3-0, 86. De Klerk 3-1. Scheidsrechter: Van Eijk. Toe schouwers: 4000. Helmond SportCambnnr 3-2 (3- 0). 3. Van den Heuvel 1-0, 40. Van der Putten 2-0, De Haan 3-0, 60. Haan 3-1, 65. Haan 3-2. Scheids rechter: Van Dijken. Toeschou wers: 2000. Eindhoven—NEC 1-2 (0-1). 22. Hoogendoorn 0-1, 75. Jacobs 1-1, 88. Hoogendoorn 1-2. Scheids rechter: Vervoort. Toeschouwers: 10.000. Heracles—Willem II 5-1 (1-1). 40. Polko 1-0, 42. Polderman 1-1, 60. Mulderije 2-1, 81. Schepers 3-1, 83. Polko 4-1, 87. Havermans (eigen doel) 5-1. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers 1500. FC Vlaardingen—FC Groningen 0-0. Scheidsrechter: Jonker. Toe schouwers: 1500. Fortuna SC—Vitesse 2-0 (2-0). 20. Erkens 1-0, 29. Bohnen 2-0. Scheidsrechter: Pijper. Toeschou wers: 4500. gart met 14 punten even dicht op de hielen als de Offenbacher Kic kers, die vrijdagavond een over winning van 43 behaalden op Borussia Mönchen-Gladbach, dat is teruggevallen tot de tiende plaats met een achterstand van vier punten op koploper Hambur ger S.V. Onder de ogen van Magdenburg- trainer Heinz Krügel, tegen wiens ploeg de Beieren woensdag aan treden, verknoeide Gerd Müller menig kans. Bij rust had Ein tracht zelfs een voorsprong van 10 door een fout van Schwar- zenbeck in de vijftiende minuut, die kundig door Hölzenbein werd uitgebuit Maar toen Bayern na rust verwoed in de aanval ging, kwam ook Müller beter op dreef. Hij scoorde in de 59ste minuut en werd zeven minuten later match- Engeland Er is licht gekomen tussen Liver pool en Manchester City en hun achtervolgers in de Britse eerste divisie. Beide ploegen wonnen met 10 en kwamen daarmede twee punten voor op de concur rentie. Het eens zo machtige Ar senal zag de zorgen groter wor den. Het blééf in de staart door een nederlaag met 2—0 tegen de Spurs. Brian Hall vierde zijn terugkeer naar Liverpool met een doelpunt in de zevende minuut, dat Queens Park Rangers met 1—0 deed ver liezen. Mike Summerbee was de man, die voor Manchester City in de 67ste minuut het net vond en daarmee de 1—0 zege op Luton Town bewerkstelligde. Beide kop lopers hebben nu 19 punten, maar Liverpool heeft een wed strijd minder gespeeld en een be ter doelgemiddelde. Arsenal, dat van alle teams het langst in de eerste divisie huist (sinds 1919) had geen antwoord op de doelpunten van de Spurs- aanvallers Perryman en Chivers. Tottenham, dat tot aan zaterdag slechts een punt meer had verza meld dan Arsenal, klom naar een plaats boven Luton en Queens Park Rangers. De spanning en het belang van de wedstrijd ont laadden zich in ongeregeldheden, waarbij de politie moest ingrij pen. Chelsea had de twijfelachtige eer de meeste scheidsrechterlijke vermaningen in ontvangst te mo gen nemen. In de uit-wedstrijd tegen Everton (1—1) werden niet minder dan zeven spelers van Chelsea opgeschreven en ook trainer Norman Medhurst kreeg een waarschuwing. Aanleiding was de strafschop waaruit Jones de late gelijkmaker scoorde. In de tweede divisie zette het gedegradeerde Manchester Uni ted de opmars voort met een zege van 3—0 op Blackpool. Vier pun ten scheidt Manchester nu van nummer twee Sunderland, dat een punt verspeelde door het doelpuntloze gelijkspel tegen As ton Villa. De stand: Liverpool 19-13, Man chester City 19-13, Ipswich 17- 13, Everton 17-13. België Zowel RWD Molenbeek als FC Antwerp, respectievelijk tegen stander van FC Twente en Ajax in het toernooi om de UEFA-be- ker, hebben het gisteren in de Belgische competitie niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Voor Molenbeek, met Anderlecht lijstaanvoerder, was dat thuis te gen Beerschot een tegenvaller. Het was bij vlagen een bits duel dat „opgesierd" werd met vijf gele kaarten. Het gelijkspel (1—1) van Antwerp (0—0 tegen Olym pic) was een resultaat dat ieder tevreden stelde. Beide ploegen namen elk een helft offensief voetbal voor hun rekening. Ant werp domineerde voor rust en ook kort daarna. In de 50ste mi nuut scoorde Lund 0—1. De stormloop, die dit van Olympic- zijde tot gevolg had, resulteerde in de gelijkmaker van Van Welle. De stand: Anderlecht 15—10, RWDM 15-10. Na de start gingen de twee „ladies" in het zadel: Ina met Rosebud en Clara met Quick Tor. land» 1 okU, (van onze sportredactie) DEN HAAG De Nederlandi tennisploeg die op 26 en 27 c ber de uitwedstrijd ning Gustaafbekertoemooi s bestaat uit de heren Louk Sai ders, Rolf Thung, Fred Hemmayi en Nick Fleury. Aanvoerder is Ed van BreuJceler Ter plaatse wordt bepaald wie d enkel- en dubbelspelen op de hou ten houlen baan speelt. Jan Hor dijk is buiten de ploeg gelaten, omdat hij weigerde deel te r een conditietest BARCELONA Ilie Nasta; heeft een nieuwe tennistriomf haald.In de finale van "Barceloj na" versloeg de Roemeen Manuel' Orantes met 8-6, 9-7, 6-3. Nastase had eerder gewonnen1 van de Fransmen Jauffret en Orantes was te sterk voor Borg Met Gisbert won Nastase ook hel dubbel:3-6, 6-0, 6-2 tegen Orante- s/Vilas. John Newcombe won de indoorti- tel in Sydney door met 6-4, 6-3, 6-4 Cliff Richey te verslaan Evonne Goolagong was in Los Angeles te sterk voor Chris Ever- t: 6-3, 6-4. Betty Stöve verloor de dubbelfinale met Durr van King/-, Casals. DELFT Na de trainingen van dit weekeinde heeft bondscoach Bill Sheridan tien spelers geselec teerd voor het Nederlands basket balteam dat vrijdag tegen Dene marken en zaterdag tegen Fii land uitkomt Punch is in de s< lectie het sterkst vertegenwoor digd met vier spelers. Sikking Sideris, Van Tuyll Van Seroos kerken en van Helfteren. De an dere zes spelers zijn Boot en Van Vliet (Sperry), Kip, Hugo Harre-; wijn en Akerboom Flamingo's) Dekker t/rz). NIJMEGEN De Amsterdamse Tonneke Visser is voor de derde maal achtereen winnares gewor den van bet Marieke van Nimwe- gen-schermtoernooi, dat in Nij megen is gehouden. Bij de heren was de zege op floret voor Rob Koster en op degen voor Ad den Haan. De uitslagen: dames: 1. Tonneke Petm Visser. Amsterdam) 5 overw.; 2. Annemane Sauerbler (zaal Visser) 3 overw.; 3.-Anicf van der Berg (zaal Kardolus. Benthuizen) 3 Heren: floret (na barrage): 1. Rob Korter (zaal Visser) 5-4; 2. Walter Janssen (Valke niers, Haarlem) 4 overw.; 3. Harry van de Heuvel (zaal Adam Bela. Utrecht) 3 overw; degen: 1. Ad den Haan (KOOS, Den Heli' 4 overw.; 2. Peter Kleinjan (zaal Vani voordt, Rotterdam) 3 overw.; 3. Bert van Berg (zaal Kardolus) 2 overw. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Uw Fleurop- bloemist zorgt IIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIUIIIIII MOSKOU De vijftiende schaakpartij voor de tweek amp tussen de Russen Anatoli Karpov en Viktor Kortsjnoi, die maandag zou worden ge houden, is uitgesteld wegens ziekte van Karpov. De Russische grootmeesters Kortsnoj en Karpov hebben besloten de 14e partij van de schaaktweekamp in Moskou, die donderdag na 96 zetten •werd afgebroken, niet voort te zetten. De beide schakers kwa men remise overeen. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Insiders hebben er gistermiddag op de Wassenaar- se baan Duindigt lang over gesproken. En ergens bleef na de Cesarewitch de vraag: Heeft Ina SchwarzkSchel „Miss Cesarewitch" haar koers met Rosebud niet onverstandig gereden? Met Rosebud en in gezelschap van Quick Tor met Clara Meltzer vertrok ze erg hard. Quick Tor de gangmaker voor Not So Bad voerde het tempo enorm op. Ina, die het commando van trainer Van Dijk had gekregen kopwerk te doen, ging natuurlijk mee. Achteraf gezien is het openingstempo voor Rosebud over de langste ren van het seizoen de 3600 meter lange Cesarewitch te hoog geweest Bij het indraaien van de laatste bocht zo'n 600 meter voor het einde, had Rosebud de winnares van vorig jaar, en verleden week zondag, al haar kruit verschoten en zakte weg om ongeplaatst binnen te komen. Ina SchwarzkSchel miste daarmee haar zesde achtereenvol gende overwinning in deze zware Cesarewitch. Maar er waren naast Rosebud meer favorieten. Quick Nanny, lang in de voorhoede, kon het ook niet bolwerken en werd met de speciaal uit Engeland overgekomen jockey McKay vierde. Beemster met in het zadel niemand minder dan Frankie Durr eindigde op de derde plaats maar heeft deze prestatie te danken aan zijn jockey, want het paard was in feite nog niet klaar voor dit nummer. Nek aan nek gingen Not So Bad met Harry Ball an tine en Townsman" met Kevin Da vies op de finish af. De laatste won met klein verschil onder de zware belasting van maar liefst 64 1/2 kilo. Een prachtig 6ucces voor eigenaar-trainer Dokter Bakx uit Reusel die dit seizoen pas zijn trainers-vergunning kreeg. Not So Bad had slechts een belasting van 46 kilo en jockey Ballantine, ook weer even uit Engeland overgeko men, moest een kilo overwicht rijden. Als dat niet het geval was geweest had wellicht hij gewonnen. Er waren nog twee rennen op de zware renbaan. Tudor Roussi S met Tjitske van der Sluis won de Hoefslag Wisselbeker voor Wunderbar met Meity Dekkers. Laatste combinatie was na de start slecht weg, maar kwam sterk terug in de laatste rechte lijn. Florila kwam hier verrassend op de derde plaats voor Whangee die lang aan de leiding was geweest In de Hollandse Handicap voor tweejarige paarden kon favoriet Jollanne met Rober Wetemans het niet bolwerken en moest genoegen nemen fnet een derde plaats. Charlie Brown met leerling Erik Bloem beslisten de race in de laatste meters voor Ilion Le Bref en Jollanne Bij de dravers was er een eerste prijs van zes mille te verdierven in de Prijs der 4-Jarige Stayer! Arnold Mollema zegevierde md Lepelaar voor Lido Buitenzorg, die veertig meter aan de winnaar had moeten voorgeven.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16