LDWS vaster aan de leiding door verdiende zege op Lisse UVS was de kluts velkemen kwijt Debutant Randstad Sport aan kop Snel doelpunt nekt Lugdunum Roodenburg moest hef gelag betalen LFC alweer een stuk opgeknapt Teylingen lief zich niet intimideren LEIDEN De eerste reactie van Lisses elftalbegelei der Frans van Gerven „de gelukkigste heeft gewon nen" was deels terecht, deels onterecht. Om met dat laatste te beginnen: Lisse verloor met 2-1 van LDWS en of dat nu gelukkig ging of niet, doet niets ter zake. Het betekent gewoon, dat LDWS zich aan de kop van de ranglijst handhaafde en dat Lisse daar wéér verder van verwijderd raakte. Bovendien scoor de LDWS twee glaszuivere doelpunten en Lisse maar één hetgeen inhoudt, dat de overwinning wat dat betreft bij de juiste ploeg terecht kwam. Want de eenvoudige stelregel van voetbal luidt nog steeds: ,wie de meeste goals maakt, wint'. Maar aan de andere kant had Van Gerven wel gelijk. LDWS namelijk zag geen kans de mar ge van één goal, die overigens bij de rust al bereikt was, uit te bouwen. En zodoende bleef de spanning er tot de laatste minuut toe in. Want één enkele fout had de gelijkmaker bete kend. En vooral het laatste kwartier van de wedstrijd kreeg LDWS het erg moeilijk. Toen viel Lisse massaal aan, in een poging die puntendeling te for ceren. Maar tevergeefs, want hoewel die dreiging overheerste, ontstonden de beste kansen toch aan de andere zijde. Maar even als Lisse verzuimde LDWS om met scherp te schieten. Van der Zwet aanvangsfase. De keihard wer kende Frans van der Laan schoof, inplaats van te schieten, de bal na acht minuten naar Van der Zwet die er nog net iets beter voor stond. Met een ont zettend mooi schot in de uiterste benedenhoek tekende hij voor een onverwachte inleiding, 0-1. De Lisser supporters wreven zich eens goed in de handen, die zij, net warm, nog geen veertig seconden later, vertwijfeld weer naar het hoofd brachten. Want toen mikte Cees de Roode pre cies door de gatenkaas die de Lisser muur moest voorstellen en dat was 1-1. Waarmee de strijd weer volledig open was. Opmerkelijk was het, dat de SC Lisse telkens het initiatief nam. Meteen na het begin en nu ook na die tegentreffer. Maar men was zó gebrand op een revanche van verleden week, dat Lisse zichzelf regelmatig voorbijliep. Zeker, Lisse probeerde best aan te vallen, maar dat gebeurde op een dergelijk ongeorganiseerde manier, dat succes haast niet mogelijk kon zijn Veel hoge bal len waar Leo de Jong en Wim Visser geen moeite mee hadden veel door het midden, waar LDWS met de gebroeders de Roode en Piet Gubler erg sterk vertegenwoordigd is en veelal ging een en ander gepaard met een gebrek aan echte overtui ging. Er werd ook niet gescho ten, en dat, terwijl Lisse in Van der Laan, en de gebroeders Van Beek toch waarlijk wel schut ters heeft Gubler Piet Gubler geeft voor; Van Weerlee zal scoren, maar de treffer wordt geannuleerd. Maar bij LDWS ging het ook niet van een leien dakje. Welis waar hield men de verdediging goed gesloten, maar er werd erg slecht uitverdedigd. Piet Gubler uitgezonderd, want de kleine middenvelder speelde deze mid dag erg sterk. Wanneer hij aan de bal kwam werd het bijzonder gevaarlijk, hetzij door zijn pas ses, hetzij door individuele ac ties. Ook Van der Stap, uit het tweede gehaald en op de plaats van de geschorste Collé gesta tioneerd, haalde een ruime vol doende, al zakte hij in de twee de helft wat terug. Zijn treffer, na 35 minuten, was een beloning voor zijn harde werken. Uit eenj corner kopte Ger de Roode door en Van der Starp, gebruik ma kend van zijn vrijheid (waar waren de Lisser-verdedigers?), plaatste de bal met het hoofd' onberispelijk achter Zonneveld, 2-1. Na rust overheerste aanvanke lijk de thuisclub. Met soms goe de combinaties drong men Lisse terug. De bezoekers, veel min der ervaren dan de geroutineer- de opponent trokken toen veel te vaak aan de noodrem en de regen van vrije trappen maakte de strijd er niet mooier op. Door beide kanten werd trouwens fors gespeeld, al liep de zaak toch niet uit de hand. Cees de Roode en Van der Meer (inge vallen voor Wetselaar) werden beiden in kansrijke positie ge torpedeerd, maar laatstgenoem de nam wraak door Faas min stens zo onreglementair tegen het gras te werken. Nadat LDWS eerst nog een doelpunt van Cock van Weerlee wegens buitenspel had zier nuleren, maakte Lisse zich op voor het slotoffensief. Met soms negen man belaagden de Oranje Zwarten het doel van Visser, maar de beste kansen waren voor LDWS, dat een drietal zeer gevaarlijke uitvallen kende. Vooral Gubler en Van der Meer kregen uitstekende kansen, maar ook zij waren niet schot- vaardig. De 2-1 overwinning was zeker verdiend. AD VAN KAAM m LEIDEN UVS was de kluts wcér eens volkomen kwijt. „Zo'n wedstrijd als van daag speel je maar één of twee keer in het 'jaar", verontschuldigde Wally van Schooten zijn pupillen, die tegen hekkesluiter AFC over het veld bewogen alsof ze in de veron derstelling verkeerden dat er opnamen voor Peyton Place werden gemaakt. Een onver wachte 0—2 nederlaag was het resultaat van het zeer magere aanvalsspel, dat op twee of drie momenten na maar niet van de grond wilde komen. Het enige lichtpuntje in het elftal, waarin geen enkele speler aan zijn normale vorm kon tippen, vormde het debuut van de 15-ja- rige Freek Filippo, na een kwartier ingeval len voor Cor Pennenburg, die last had van een oude dijbeenblessure. Zijn directe tegen stander John Burke werd deskundig in be dwang gehouden en het was dan ook sneu dat het juist diezelfde Burke was, die na een half uur in de tweede helft langs Wijnand Sloos soleerde en de stand op 01 bracht. Net toen iedereen dacht dat UVS nu wel eens orde op zaken zou gaan stellen liet de verdediging, zenuwachtig geworden door de aanblik van het machteloze geschuif op de AFC-helft, een tweede steek vallen. Kees Gehring snelde langs Koos Kannaart, mikte tegen de paal, maar kon een seconde later in de rebound toch scoren: 0—2, en UVS was afgebluft. Toch zag het er lange tijd niet naar uit dat UVS al te veel moeite zou hebben met het hardwerkende AFC. De Amsterdammers verdedigden weliswaar kundig, maar hiel den constant vijf of zes man iri het eigen strafschopgebied en gokten op het solistisch talent van de tweemans voor hoede, die van samenspel geen kaas had gegeten. AFC-trai- ner Piet Ouderland had een originele verkla ring voor het merkwaardige doch levensge vaarlijke spelletje van zijn voorhoede: „Ons elftal bestaat uit louter jongens, die een of ander zelfstandig beroep uitoefenen. Onze geblesseerde Lardé, maar het bleek dat aanvalslinie wordt gevormd door een advo- vallen - ca at, een vertegenwoordieer en een tandarts. Het is dus wel logisch, dat ze het vaak alleen proberen. Dat vind ik niet zo'n probleem, als de rest van het elftal maar combineert". Het merkwaardige was echter, dat AFC voor de pauze een handvol kansen creëerde maar pas ver na rust, toen UVS de Amster dammers slechts twee keer in de buurt van Sloos zag opduiken, de wedstrijd besliste. Slechts tien minuten lang mocht de suppor- tersschare hoop koesteren op een positief resultaat. Dat was vlak na het begin van de tweede helft, toen er eindelijk een beetje vaart in de aanval werd gestopt Jan Verver speelde zich knap vrij, waarna zijn voorzet zeer fraai door Jan van Duyn werd inge kopt Het mocht niet baten, want AFC-kee- per v.d. Valk dook zijn inzet uit de hoek. Hetzelfde deed de foutloos acterende Am sterdamse goalie even later met twee af standsschoten van Groenendijk en Van Duyn. Bij deze kleine opleving bleef het. Bert Kort kwam nog in het veld voor de u-dé, maar het bleek dat in- falend team bepaald geen pretje is. Volgende week speelt UVS tegen J- koploper Rood Wit. „Ik heb ze zien spelen en het zou me niets verbazen als we win nen", wist Wally van Schooten. Maar dan moet UVS het „continued story-idee" wel laten varen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Roodenburg betaalde in de tweede helft teg< Xerxes een hard gelag. In het smakelijke voetbalfeest van eerste periode werd door de Noord-bewoners slechts e« gescoord. Xerxes nam na rust de rol van feestganger over, driemaal en'liet Roodenburg alsnog de rekening betalen: 1— Jan van Duyn blijft aan de bal. AFC zou tfel met 2-0 winnen. Van onze sportredactie MONSTER Lugdunum is verrast door de grotere inzet van Verburch: 3-1. Verburch speelde fel op de bal en kreeg bovendien bovedien een opsteker in de vorm van een snel doelpunt Al na vijf minuten kreeg Hans de Groot een buitenkansje om te scoren. Doelman Wim Erades en verdediger Benny de Roo wilden beiden een bal weg schieten maar béiden trapten mis, waarna de Grot eenvoudig kon intikken. Lugdunum kwam die klap echter teboven. De kik kers trokken ten aanval en kon den via Koos Bekooy Bekkoy de gelijkmaker laten aanteke nen. Lugdunum rook haar kan sen en wilde doorgaan. Vlak na de gelijkmaker rondde Jaap Schilthuyzen een een-tweetje met Koos Bekooy schietend af maar hij vond de doelman van Verburch in de baan van zijn schot. Verburch kwam in de tweede helft aan een dubieus tweeede- doelpunt Verdediger Chris Gu- bler wilde een lange bal met een sliding onderscheppen. Op het gladde veld gleed hij echter door en nam een speler van Verburch mee. Scheidsrechter Janssen zag in dit optreden van, de voor de geschorste Wim Oppelaar ingevallen, Gubler een overtreding en wees naar de stip. Aad v. Stavren had geen moeite om doelman Era des te overmeesteren: 2-1. Lug dunum trok hierop ten anval en schiep zich ondermeer een'kans door een schot van Jaap Schilt huyzen na een voorzet van Jan Pijnacker. Het offensief bleek echter te geforceerd. Bij een tegenaanval wist Verburch de kloof te verbreden. Sjaak Volle- bregt was de maker van het derde doelpunt, waar overigens een buitenspelluchtje aan zat. Ach, had ikm'n occasion maar bij deVW-dealer gekocht 3 zekerheden ^garantie - ANWB-keuring- iTvkepatpoor» Van onze sportredactie VOORSCHOTEN In een sportieve en zeer goede gespeel de wedstrijd won Randstad Sport met 1-0 van Velo. Dat betekent, dat de Voorschotena ren de leiding in de tweede klas hebben overgenomen, omdat Teyllngen zo collegiaal was om leider Olympia uit het zadel te wippen. Met Randstad Sport, notabene de debutant, gaat bet dus goed. Tot beste man van de wedstrijd groeide ongetwijfeld doelman Zwinkels van Velo uit. Vijf vrij wel zekere doelpunten wist hij te voorkomen. Maar ook zijn collega Pothof stak in beste vorm. Op grandioze wijze stopte deze zelfs een door Lettergoed genomen strafschop. Loek Helder, goed op dreef, kreeg reeds voor rust enkele uitstekende mogelijkheden, maar telkens vond hij Zwinkels on riin wee Randstad was in die eerste fase beter, maar moest, na rust, Velo naast zich dulden. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Van der Zwan schoot rakelings naast, terwijl aan de andere kant Aad Ruygt op een haar na miste. Tien mi nuten voor tijd viel de beslissing toen Gé Devilee Loek Helder bereikte. Deze haalde onhoud baar uit en nu moest Zwinkels wel capituleren, 1-0. Vlak voor tijd had Bom de stand nog in evenwicht kunnen brengen, maar ook ditmaal zat Pothof er goed tussen. Sam den Os zorgde voor een vrolijke start. Al na enkele mi nuten kon hij scoren na goed doorzetten van Peter Dubbelde-1, man. Roodenburg behield daar op een overwicht. De mannen van trainer V. d. Zwart verga ten echter om dat in de stand tot uitdrukking te brengen. Bij na was dat wel gebeurd, toen Sam den Os aangaf aan Peter Dubbeldeman, die de voorzet echter net miste. In de tweede helft werd het spel van Roodenburg niet beter. Dat kwam voor een deel door het uitvallen van Han Tisseur voor rust, waardoor het elftal wat door elkaar moest worden ge- gooid. De gebruikelijke rust was uit de verdediging. Daar van profiteerde Xerxes al sni Hans Hazebroek scoorde een afstandsschot, waarop patent schijnt te hebben, gelijkmaker en na een kwartier! was het Eddy Treurniet, dit scoorde, nadat de Roodenburg] verdediging op rechts w£ gespeeld. Roodenburg daarop risico's nemen. E ren ook nog wel kansen op c gelijkmaker, o.a. voor Reinier] Verkuylen, Ger Straathof Peter Dubbeldeman, i doelpunt kwam niet. In plaat! daarvan sloeg Xerxes nog maal genadeloos toe. Twintij minuten voor tijd liet Leo Vliet door de derde treffer 1 produceren het doek definitief vallen voor Roodenburg. Van onze medewerker LEIDEN LFC heeft zich redelijk hersteld van de 1—0 nederlaag verleden week opgelopen bij stadgenoot Roodenburg. Tegen EBOl werd het 1—1, een ploeg waar datzelfde Roodenburg van heef verloren. De Leidenaars hadden eigenlijk zelfs meer verdiend, maar zagen evenwel geen kans hun overwicht - vooral na rust - in doelpunten uit te drukken. Bij de Kanaries speelden Pardon Holswilder en Van Seggelen een goede wedstrijd, terwijl Hoei opviel door zijn vele werk dat hij verzette. kwam LFC in zijn spel moesten de Rotterdammers te rug. Kruyff gaf zijn club de leiding, maar omdat Van Dijk buitenspel stond keurde arbiter Hastbold de treffer af. Vlak voor rust en tegen de vei hou ding in scoorde Van Kooten 0—1 maar daarvoor had hij Van der Berg eerst wel tegen de grond gewerkt. Protesten van LFC-zijde hielpen niet, zo dat LFC met een achterstand in de spits, was LFC opper machtig. Hoek kopte rakeling naast, Holswilder schoot op <k paal, doch pas na een half uu; kon LFC geruster ademhalen toen Van Seggelen zeer frae doelman Pelt het nakijken gal In de resterende fase heeft LFC nog mogelijkheden gehad on: de volle winst binnen te halen,' Het bleef echter bij een gelijk spel, al had er méér ingezetenj Van onze medewerker SASSENHEIM Teylingen heeft zich via een 1—0 overwin ning op Olympia weer bij de kopgroep geschaard. Tegen de Gouwenaren ging het overigens niet zomaar. De thuisclub heeft zich echter van haar beste kant laten zien door zich niet te laten' intimideren door het bikkelhar de spel van de tegenstander. Een speelwijze die Olympia ei gen schijnt te zijn. Het werd dan ook geen mooie vertoning in Sassenheim. Bij zonder veel overtredingen, kei- harde charges, één verwijdering van een Olympia-speler en twee officiële waarschuwingen waren de trieste balans van een door Teylingen goed begonnen wed strijd. Er ontstonden meteen al enkele goede kansen, maar Van der Vlugt en Van Dam (laatstge noemde werd onreglementair van een goal afgehouden) mis ten maar nauwelijks. Na bijna half uur spelen werd het voor en Van de Berg" was ter plaatse om het karwei af te maken, 10. Na de hervatting werd de strijd nog harder. Langerak van Olympia trapte na en kon ver trekken, terwijl twee andere spelers een officiële waarschu wing ontvingen. Teylingen bleef de betere ploeg en Van der Krogt en Van Dam waren vlak bij een doelpunt. Pas in de laat ste fase kwam Olympia nog even opzetten, maar de zege is

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12