Allerlei(ds) Wegdek Rijn en Schiekade krijgt asfalt Straatnamen Waardeilancl Bestemmingsplan Noord-Hofland vastgesteld en oude Lompen metalen Gabr. Metzustraat naar Grote belangstelling voor jubileum GWS J. van Berkel ere-voorzitter van ,,De Rippers" Keuringsarts Openbaar Slachthuis ZATERDAG 19 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT PACING 3 De gisteravond gehouden jaarververgadering van de Schietvereniging ,,St. Huber- tus", in Voorhout, leverde een nieuwe voorzitter op. De heer J. Stultiens werd met overgrote meerderheid van stemmen gekozen. De schei dende penningmeester J. de Roode die de vereniging 23 jaar in die funktie heeft ge diend, werd benoemd tot ere-lid. De dank ging ge paard met een enorme kist sigaren. De heer J. A. Verde- gaal werd een medaille over handigd, voor zijn vijftig jarig lidmaatschap. Vanaf 1947 is hij secretaris. Op de foto van links naar rechts "gewapend": J. Stevens, (jongste lid), J. van Steijn (oudste lid), en de me daillewinnaars: A. van Stenis, H. Standaart, Nic. Kloots en Mac Donald. Zittend. J. A. Verdegaal en J. de Roode. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 0 74 -22244 tst. 17 Hartebrug De Mis die vanavond om zeven uur in de Hartebrugkerk wordt gehouden krijgt een speciaal tintje in verband met de vijftig ste verjaardag van de grote sti mulator achter de jongeren groep. Pater Demmers (zie fo to). Het is nou niet zo'n bijzon dere mijlpaal, daar was de groep het wel over eens. maar toch grijpt ze deze gelegenheid met beide handen aan om pater Demmers een s naar de voor grond te halen, om de doodeen voudige reden dat het er anders toch niet van komt Dertien jaar is hij inmiddles aan de Hartebrugkerk verbonden, een periode waarin zijn staat van dienst zich elk jaar maar weer uitbreidde. Om maar eens wat te noemen: adviseur van het jongerenkoor en de tekst groep van de jongerenmis, ad viseur van de jeugdgroepen van het Antonius-patronaat, van de kabouters, gidsen, padvinder en verkenners, stuwende kracht achter de zeilclub "Karei Door man" en de drumband en majo rettegroep "St. Fransiscus". Tenslotte is hij ook nog geeste lijk adviseur van de jaarlijkse Leidse bedevaart naar Keve- laer. Na de mis van vanavond zulllen in elk geval een grool aantal van de leden van de genoemde verenigingen en ir> stellingen hem komen opzoe Pater Demmers tijdens een boot ken. Wat hem verder te wach - tochtje van de leerlingen van de - - Hartebrugschool; naast hem op de bank hoofdonderwijzer Rot teveel, die vanmiddag tijdens een receptie zijn 25-jarig onder- wijsjubileum viert. Vernield In de Muiderkring zijn de afgelo pen weck de deuren van een zevental autoboxen vernield. De totale schade bedraagt on geveerf 700. Proefpersonen In het laatste nummer van Acta Et Agenda lazen we de nu vol gende, voor sommigen mis schien aantrekkelijke medede ling: „Proefpersonen gevraagd: Trok in een borrel? De laatste drie weken van november wordt 'smiddags een experi ment gehouden, waarbij wordt nagegaanwelke invloed jonge jenever heeft op het reactiever mogen. Belangstellenden kun nen telefonisch contact opne men op vnjaag, maandag, dins dag en woensdag, tussen 13.00 en 17.00 uur, telefoon 43333, toestel 4134. Behouders de bor rel is er verdienste van vijf gulden". Beenbreuk Bij een ongeluk, afgelopen don derdagavond op de Willem de Zwijgerlaan heeft een 61-jarige Leidse vrouw een hersenschud- dmg. een rvchterbecnbreuk en een aantal inwendige kneuzin gen opgelopen. De vrouw stak ter hoogte van de Julianastraat plotseling de weg over. Een 40- jarige naderende automobiliste uit Oegstgeest kon haar niet meer ontwijken. De gewonde vrouw is door de Eerste Hulp dienst naar het Academisch zie kenhuis vervoerd. Leiden - Het gesprek, dat het gemeentebestuur op 11 oktober heeft gehad met de bewoners van de Rijn- en Schiekade, gaat vruchten afwerpen. Op zeer korte termijn, aldus hebben B en W besloten, zal over het wegdek van de Rijn- en Schie kade een laag asfalt worden aangebracht Ten behoeve van de afwatering van de weg zal naast het wegdek een greppel worden gegraven. Verder is besloten, aan de zijde van de woningen van de Rijn en Schiekade op de weg een ononderbroken witte lijn aan te brengen op enige afstand van die woningen, opdat een gedeel te van de weg voor voetgangers beschikbaar komt De Rijn- en Schiekade zal aan de zijde van de Telderskade worden afgeslo ten voor doorgaand verkeer. Andere maatregelen die geno men zullen worden zijn het aan brengen van een zg. lus in d« weg aan de zijde van de Tel derskade, zodat daar auto's kunnen keren; vanaf de aan sluiting Groenhovenstraat tot Telderskade wordt twee-rich- tingsverkeer ingesteld;'éenrich- tings verkeer komt er vanaf de aansluiting Groenhovenstraat naar de Witte SingeL De kosten voor het aanbrengen van de asfaltlaag worden ten laste gelegd van het in augustus *70 beschikbaar gestelde krediet (ruim 7 miljoen) voor de dem ping van de Trekvliet De direc teur van de Stedelijke Lichtfa brieken zal worden verzocht na te gaan of het mogelijk is de verlichting van de Rijn- en Schiekade te verbeteren door het aanbrengen van sterkere lampen. In verband met de officiële ingebruikname van de nieu we Jenaplanschool aan de Rembrandt van Rijnlaan in Oegstgeest, hebber er gister middag tal van feestelijkhe den plaatsgehad. De leraren van de school voerden een toneelstukje op en vormden onder leiding van de heer Ko Zak eenecht Kozakkenkoor. (zie foto). Eerder in de mid dag verzorgden de medewer kers van poppentheater „Merlijn" een voorstelling van "Rikkie en Slingertje". Van een onzer verslaggevers. Leiden Op advies van de commissie voor de straatnamen hebben B en W besloten tot naamgeving van enkele straten in het project Waardeiland en van in aanbouw zijnde flats voor werkende jongeren aan het Utrechtse Jaagpad. Aan straten en pleinen op het Waardeiland worden de volgende namen gegeven: Krcfeld- laan, Sam van Houtenplein, Oudplein, Oxfordlaan, Aalberseplein, Schaepmanplein, Laan der Verenigde Naties, Calsplein, Troelstra- plein, Gerbrandyplein en Abraham Kuy?,>erlaan. Aan het gedeele Utrechtse Jaagpad tussen de Hoge Rijndijk en het water zal de daar in aanbouw zijnde flat de naam Veerhuis krijgen. De Krefeld- en Oxfordlaan zullen tz.t. met enige plechtigheid in gebruik worden genomen. Overwogen wordt voorts, een in het gebied Waardeiland geprojecteerde bnug de naam van Domela Nieuwenhuis te geven. Ocitoberrede dr. Vis wordt uitgegeven Leiden Het college van B en W hoeft besloten, dc rede die burgemeester dr. A. J. Vis heeft uitgesproken in de Pie- teirskerk ter gelegenheid van de herdenking van het 400-ja- ri|; ontzet van Leiden in een o|ilage van 500 stuks in druk vorm te doen uitgeven. Direct n: i bet uitspreken van de op vallende redevoering die het Ic arak ter van een nuchtere kri ll tsche analyse t.o.v. het 3 Octo- bergebeuren droeg, werd van v erschillende zijden gevraagd c m een vermenigvuldiging van 4lle toespraak. Wij hebben dit ook in onze beschouwing, «laags na de plechtigheid, ken- loaar gemaakt Met gunstig ge- volg blijkbaar. Van een onzer verslaggevers Leiden Naar aanleiding van een nota betreffende aanwij zing van een terrein aan de Gabriël Metzustraat voor het uitoefenen van het autosloop bedrijf hebben B en W beslo ten, de autoslopers, die hun bedrijf op de openbare weg uitoefenen aan te schrijven de autowrakken binnen een be paalde termijn van de openba re weg te verwijdeejiwrev et gew erabnepo cd nav ld vet ed- laapeb nee neneakken binnen een bepaalde termijn van de openbare weg te verwijderen, bij gebrek waarvan dit door de gemeente op hun kosten met politiedwang zal gebeuren. Ook is besloten ter bestudering van de vraag welke mogelijkhe den het terrein aan de Gabriël Metzustraat biedt om daarheen de bedrijven in lompen en oude metalen in De Camp over te brengen en eventueel ook el ders in de stad gevestigde be drijven daar naar toe te ver plaatsen, een werkgroep te vor men waarin o.a. de wethouders Van Aken, Oosterman en Waal zitting zullen nemen. Rijn* burg. bloemen, 18 2710 0.351; Amaryllii 3 10 0,850, Anjer* am. 22750 0.422. Anthu- num 1314 1.483; Aster» 187 0.C" g'-pl n c 48900 0.434. Chry. I 1,716. Chryi tro* jr.c 9588 500 0.064; Eikcblad 895 0.640, Frcetia 9949 1.751; Gerbara 520 0.202; Gladiolen 2030 0.083. Glad Nanus 3480 0,128; Ins 4917 2,975; Lelie kelk 920 0.330; Lelie lak 34590 0,620, Liatris 30440 0.045. Margriet 93 1,064; Orehideeen 85 1.116, Omlthogalum 7770 0,063; Rozen groolbl 2870 0,447; Rozen Ueinbl. 5200 0,180. Seabioca 600 0.038; Stalicc 108 0.540; Su-phanoti. 200 0.030; Tulpen 124 3,314. Narcis koude gr 940 0,323; Anjers tros 7290 0,250; Div. Snijbloe men 5518 1,343; Div Snijbloemen 769" 0.377; Alstroemeno imp 690 0.527; Aricm< ru n imp 425 0.921, Anjers am imp 280 0.284. Div. Snijbl imp 1880 2.405; Dn Snijbl imp 2335 0,590; Azalea Begonia 258 2.064; S" potplanten 925 1.823. 4.348; 8 2.064; St-Paulca 352 1,014; Dn Van ome correspondent VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten heeft het bestemmingsplan „Noord-Hofland" vastgesteld. Na tien jaar sleu telen aan bet vigerende uitbreidingsplan is thans aan de wens van Gedeputeerde Staten tegemoet gekomen. De wens om minder ruim om te springen met grond per woning waardoor de exploita tie-opzet gunstiger zou worden. Mr. Begeer (VVD) constateerde dat er nog nimmer een bestemmingsplan geweest is waarbij de inspraak zo groot was als in „Noord-Hofland". Er blijven bezwa ren open, maar het algemeen belang kan nu eenmaal wel eens strijdig zijn met het particulier belang. Mr. Scheele (CDA) bad weinig waardering voor de Stichting Oud- en Leefbaar Voorscho ten om te trachten de vaststelling weer op te schorten. Mede in verband met de werkeloosheid moet de gemeenteraad een beslissing tot vaststelling nemen. Ir. Goosens (PPV) zag in het plan een goed evenwicht tussen hei nodige en het wenselijke. Knelpunt voor hem is de Trompweg, die nog steeds aangegeven staat als een toekomstig verkeersriool voor alle verkeer vanuit Leiden Zuid-West. Iestra (PCC) meende dat dit plan schade ondervindt door Rijksweg 11, het planologisch plaagbeest van de tekentafels van de Rijkswaterstaat. Wethouder Eveleens (PPV) wist de laatste bezwaren van de raad weg te nemen door nadrukkelijk de toezegging te doen dat bij dit zgn. vlekken- plan de commissie voor openbare werken ingeschakeld zal worden bij het invullen van ieder plekje. De aanleg van de Trompweg staat er ook op als een vlek. Voordat deze thans summier aangelegde weg inderdaad als brede weg aangelegd zal worden, komt dit eerst in de commissievergadering. Niet alleen ten aanzien van Rijksweg 11 ontbreekt de toekomst, ook bij de Trompweg. te Noord-Hoflandbrug over het Korte Vlietkanaal zal er wel komen. evenals de nieuwe station in Noord-Hofland, vaag zijn echter ook de plannen van de gemeente Leiden over de Stevênshofjespolder. waardoor de funktie van de Trompweg gewoon onzeker is. Het knelpunt „demping van de Voorwetering" werd opgelost, omdat thans heel duidelijk is door de zware regenval dat de wetering boven het maaiveld ligt en de omgeving onder water zet. Met de toezegging diat alle belanghebbenden ruimschoots de gelegenheid krijgen tot inspraak bij het „invullen" van het vlekkenplan. zei de raad zonder hoofdelijke stemming „ja" tegen het bestemmings plan „Noord-Hofland" en sloot hiermee een werkstuk af, waarmee drie gemeenteraden bezig zijn geweest. Drs. Meerhoek. (CDA), Woerdman (WD) en Goosens (PPV) vroegen om het snel op de helling zetten van de gehele grondverkooppoli- tiek. Mr. Goosens vroeg zelfs om niet alleen die zaak om te spitten, maar zag ook graag alle zoekgeraakte brieven boven tafel komen. Korfbal in Wassenaar Van onze correspondent WASSENAAR Als eerste evenement in het nieuwe schooljaar organiseert de Wassenaarse schoolsport commissie op aanstande maandag een mikrokorfbal- toemooi in de sporthal. Daaraan zal worden deelge nomen door 11 Wassenaarse basisscholen. In totaal staan er 33 wedstrij den op het programma op vier velden. De eerste wed strijden beginnen 's morgens kwart oyer 9 en men ver wacht om 12.45 uur de prij zen te kunnen uitreiken. Geslaagde gymnastiek- uitvoering NIEUWVEEN De gymnas- tiekuitvoering van de vereni ging „KWIEK" die gister avond in gebouw „Kwiek" gehouden werd, kan een succes genoemd worden. Groepen kinderen in alle leeftijden gaven een demon stratie op de toestellen en op de mat. Bij de vele genodig den bevonder\ zich o.a. Bur gemeester H. L. Breen en echtgenote, en de wethou ders J. Soede en J. Frans- Mevr. Breen won tijdens de verloting nog een fles alco hol. Ze trok tevens het lot met' het winnende nr. wat betrof de hoofdprijs een cas sette recorder die gewonnen werd door Carla Pieterse, dochter van de banketbak ker in Nieuwveen. Na gebeu ren zette de discotheek „BLACK COOPER", zich in beweging, wat inhield dat er niet meer gepraat kon wor den, alleen nog gedanst. Wat dan ook onmiddellijk ge beurde. Dirigent overleden Van onze correspondent ZEVENHOVEN De heer J. van de Broek sr. is woens dag j.l. op 69-jarige leeftijd overleden. Hij was dirigent van het gemengd jeugdkoor klein Laus Deo en het ge mengd koor groot Laus Deo en het gemengd koor groot Laus Deo. De heer Van de Broek wordt vandaag begra- 2e leerkracht Pippeloentje Van onze coorespondente NIEUWVEEN - Tijdens een ouderavond van de Openba re Kleuterschool „Pippeloen tje" werd een aantal nieuwe oudercommissieleden geko zen, zodat de nieuwe com missie er als volgt uitziet: Mevr. H. Hecht. mevr. J. van der Put. Mevr. M. Ross, Me vr. C. Troost, mevr. J. Ver burg en dhr. N. Leemans. Tevens werd op deze vergade ring besloten een brief aan B. en W. van Nieuwveen te zenden met het verzoek zo spoedig mogelijk komen tot een beslissing aangaande een tweede lokaliteit voor een aan te stellen tweede leerkracht. Huwelijk Van onze correspondent ZEVENHOVEN Mejuf frouw I. van Mourik trad gisteren in het huwelijk met de heer G. de Groot uit Mijdrecht. Het bruidspaar kent elkaar van het R.K. Kerkkoor. De bruid is jaren lang huishoudster van de voormalige pastoor van de Johannes de Doperkerk, de heer Velzeboer geweest. Te vens heeft zij enkele jaren medegewerkt aan de Leidse Courant als correspondente. Vele oud-spelers waren gisteren aanwezig bij een feestelijke receptie die door voetbalvereniging GWS in Sassenheim werd gegeven naar aanleiding van het veertigjarige bestaan van de vereniging. Onder hen bevonden zich de heer Dijk man, vanaf 193-1 actief lid, jarenlang secretaris en lid van dc elftalcommissie en de heer Van Roon, oud-voorzitter en oud-jeugdvoorzitter (zie foto). Een groot aantal sprekers volgden elkaar op. Ere-lid en mede oprichter J. Beugel gaf een korte terugblik nover veertig jaar. Namens de leden deed hij een tv cadeau voor de clubzaal. Voorzitter De Jong van de VAN DE KNVB Leiden overhan digde GWS-voorzitter Van Kesteren een KNVB- en een afdelingsviag. De heer Van Biezen van „Ter Leede" zei dat zijn vereniging wel eens spelers aan GWS had verloren, maar dat er altijd prettige banden tussen de twee voetbalvereruniging waren geweest Volgende week vrijdag wordt door de GWS-leden in Hobday Inn het jubileum gevierd. Van onze correspndent RUPWETERING - De heer J. C. van Berkel is gisteren benoemd tot ere-voorzitter van „De Rippers". Samen met de heer W. Zoetemelk en mevrouw W. GecrUngs nam hij afscheid als bestuurslid van de jeugd- en sportvereniging. In het nieuwe bestuur werden mejuffrouw G. ten Cate, mevrouw A. van der Berg en mevrouw C. Verhaar gekozen. Op de gisteren gehouden jaarvergadering werd besloten de contributie niet te verhogen. Wel zullen de deelnamekosten aan de kampweek in Breda omhoog gaan. Tevens werd besloten dat tijdens die kampweek dc ouders alleen op donderdagavond en zaterdagmiddag mogen komen, omdat de kampleiding het anders niet meer aan kan. De opkomst voor de jaarvergadering was bedroevend. Slechts twee ouderparen en verder acht moeders gaven „acte dc prósence". De heren G. Bon en P. Wassenaar uit Lisse zijn gisteren tijdens een feestelijke bijeenkomst in het „Trefpunt" gehuldigd vanwege hun 25-jarig lidmaats- cap van de NKV-industriebond. Hoofdbestuurder J. Steenhoven speldde de jubilarissen de NKV-onder- scheiding op. Voor de echtgenoten van de jubilarissen was er een bloemetje. Van een onze verslaggever Leiden Met ingang van van een nader te bepalen datum en behoudens een gunstige uitslag van de gebruikelijke onderzoeken zal totkeuringsdierenarts A bij het Openbaar Slachthuis worden benoemd dr. J V. Frejlach te Waddinxveen. Dit is door B cnW besloten. Ook zal dr. Frejlach worden aangewezen als waarnemend direc teur van het Openbaar Slachthuis

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3