RAAD SASSENHEIM TIKT B EN W OP DE VINGERS Wassenaar op zoek naar bouwgronden Noordwijk Actief bekijkt opnieuw winkeluitbreiding Afkeuring over beleid Schiphollijn Besluit na roerige vergadering veilingen Cash en Carrybedrijf moet deuren sluiten Muziek is troef Daling aantal werkelozen in Bollenstreek burgerlijke /Kond LE1DSE COURANT WOENSDAG 16 OKTOBER i„ ...Horsman (WD)... Sassenheim De aanleg van de- Schiphollijn heeft gisteravond in de Sassenheimse raad weer heel wat stof doen opwaaien. Veel raad sleden waren nogal verbolgen over het feit dat van de zijde van het gemeentebestuur tegenover de NS zou zijn gesteld dat de raad van Sassenheim geen interesse zou heb ben in het beleggen van een bijeen komst waarbij de NS nogmaals de plannen voor de Schiphollijn nader zou toelichten Burgemeester Kret ontkende die be schuldigingen. Hij zei-dat de officie- Ie instanties was meegedeeld dat een dergelijke avond alleen nuttig kon zijn als de NS op een dergelijke bijeenkomst zich niet slechts zou beperken tot voldongen feiten maar ook ruimte open zou laten voor discussie over alternatieven. En dat de Sassenheimse raad wel voelt voor alternatieven liet men gister avond nog eens duidelijk merken. De heer Hortman zei dat de WD-fractie ak koord ging met de lijn daar men dit zag alseen zaak van algemeen belang. Wel dient aangedrongen te worden op een verzonken tracé. De heer Wagner zei dat een alternatief niet één. twee, drie op tafel kon komen. NS heeft 10 jaar nodig gehad om met het huidige plan te komen. En de KVP-fractie vond de tijd van 8 tot 15 oktober tekort om met een goed alternatief te komen, reden waarom hij vroeg om op een volgende vergadering, na deskundigen gehoord te hebben, met plannen te komen. De heer v. Breda zei dat het landschap het waard is om met een verzonken tracé te komen, al zijn de kosten hiervan 75 miljoen. In een alternatief geloofde hij niet. Het verzoek van progressief Sassenheim tot instelling van een commissie Ruimtelijke Ordening zal in een volgende vergadering in de vorm van een voorstel wederom aan de raad worden voorgelegd. Het voorstel tot verhoging van de leges-gelden etc. in het algemeen met 50%, werd aanvaard, evenals de marktgelden. De heer Ciggaar vroeg om niet meer 7 jaar te wachten op aanpassing, en ook om een aantal exempla ren van de gemeentebegrotingen voor het publiek ter inzage te leggen. De heer v. Biezen vroeg naar het aantal standplaatsen op de weekmarkt, waarop de voorzitter be loofde op een volgende vergadering nader terug te zullen terugkomen. Bij het punt comptabiliteit werd besloten om een vijftal woningen aan de Kerklaan, die van de hervormde diaconie waren overgerio- men, te slopen, om er voorlopig een parkeer terrein aan te leggen. Totale kosten van sloop en parkeerterrein 31.000. In verband met klachten over wateroverlast door bewoners van o.a. Israëlhove, Verzetshove, Europahove en Schoonzorgseweg, zullen straatkolken aan gelegd worden en herbestrating van achter paden plaatsvinden. Kosten 5800,-. Bij de rondvraag vroeg de heer Horstman naar een betere wegbewijzering i.vm. de recon structiewerkzaamheden aan de Provinciale weg, teneinde het verkeer meer om te leiden en de bebouwde kom te ontlasten. De voorzit ter beloofde één en ander bij de betrokken instanties aanhangig te maken. De heer Wagner vroeg om de gemeentewinkel aan de ingang van de Hoofdstraat wat aan trekkelijker te maken. De heer Montfoort kwam terug op de bouw van gymnastiekza len, welk onderwerp in de vergadering van 6 augustus aan de orde kwam,en waarbij hij de suggestie deed, om de gymnastiekzalen aan de Parklaan met twee uit te breiden. Hierop antwoordde wethouder Mazee dat concentratie van zalen niet op z'n plaats was. Op de vraag van de heer v. Montfoort waar om het kinderen verboden werd te spelen op de groenstrook aan de Kagerweide/Kager- dreef, zei de voorzitter dat dit hem onbekend was, en nader bezien zou worden. St. Hubertus vergadert (Van onze correspondent) VOORHOUT A.s. vrijdag vergadert Voorhouts Schiet vereniging „St. Hubertus" om 20.00 uur in het paro-, chiehuis. Enkele agendapunten zijn: Verkiezing van een voorzit ter, het uitreiken van ver diende medailles, evenals de benoeming van de prijzen- en schietcommissie. Een da tum zal worden vastgesteld voor een keer echt wild- schieten. Na de vergadering is gelegenheid tot schieten, waarmee de schietavond van 25 oktober vervalt. Koopavond in Oegstgeest (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST - Wanneer de raad er morgenavond mee akkoord gaat, krijgt Oegst geest met ingang van 1 ja nuari 1975 definitief een koopavond. Het afgelopen jaar mochten de winkeliers bij wijze van proef hun za ken één avond in de week (vrijdag) geopend houden, tot negen uur. Op advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is de keus van B, en W. voor een definitieve koopavond gevallen op vrij dag. Het staat overigens ie dere winkelier vrij zijn zaak tijdens koopavond gesloten te houden. Nieuw bestuur speelzalen Zoeterwoude (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE In het be stuur van de Stichting „Kinderspeelzalen Zoeter woude" zijn wijzigingen ge komen. Voorzitter is me vrouw E. M. Bol-Vries, Ber- nardstraat 23, II. R. secreta ris; H. S. Broekhuis, Am bachtsherenweg 19, pen ningmeester; M. P. Weijers; Burg. Doyerstraat 5, opgave kleuters; mevr. E. v. Wun- nik, Burg. Brandtstraat 17, de coördinatie is in handen van mevr. C. Schouten. Als leidsters van de speelzaal „De Floddertjes" in Ons Huis treden op mevr. M. Mostert-Smulders. mej. W. Voorzaat en mej. R. Lazet. De speelzaal is van maandag t/m vrijdag geopend van 8.45 uur-11.45 uur en op dinsdag middag van 13.3015.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 6 per kind (éénmalig). De kos ten zijn verder 4,- per kind per ochtend en 3,- per mid dag. Bij ziekte of verzuim wordt geen korting meer ge geven. Tijdens de vakanties en bijzondere feestdagen (uitgezonderd de grote kantie) moet de bijdrage worden doorbetaald. Belangen Wassenaarse bejaarden beter behartigd (Van onze correspondent) WASSENAAR De Katholie ke bejaardenvereniging een feit. Onlangs werden in een drukbezochte ledenver gadering de staatuten goed gekeurd. De vereniging zal zich in de toekomst bezig gaan houden met het behartigen van de belangen van de bejaarden in Wassenaar. Dit doel wordt enerzijds bereikt door het houden van bijeenkom- shPh anderzijds door het be zoeken van zieken en eenza men en het bevorderen van goede ontspanning en vrije tijdsbesteding. Max Tailleur, die enige weken geleden in Wasse naar een inzamelingsactie van oude kledingstuk ken hield onder het motto „geef Max de zak", heeft dinsdag in het raadhuis als resultaat van die actie aan 8 Wassenaarse ingezetenen een veertiendaagse reis naar Majorca aangeboden. Dat gebeurde in tegenwoordigheid van de burge meester Mr. K. Staab en van de commandant van het Marinevliegkamp Valkenburg. Zeven personeelsleden van de Marine Luchtvaartdienst boden indertijd spontaan Max Tailleur hun me dewerking aan voor het inzamelen van kleding. Onder hen werd eveneens een veertiendaagse reis verloot. Winnaar was de enige dienstplichti ge in het gezelschap, de chauffeur Noordermeer. Op de foto: de 8 gelukkigen (allen dames) met de burgemeester en Max Tailleur en de hulp- vaardige MLD-ers. (Van onze correspondent) WASSENAAR In een beschouwing over de woningbouw bij de begrotin gen voor 1975 zeggen burgemeester en wethouders van Wassenaar, dat zij blijven zoeken naar mogelijkhe den voor verdere woningbouwplan nen naast de al bekende mogelijkhe den: Spinbaan en terrein ten zuiden van de remise. De voorbereiding van bestemmings plannen daar zal in het komende jaar zo ver gevorderd zijn, dat binnen niet al te lange tijd met de woningbouw begonnen zal kunnen worden. De nodige plannen worden uitgewerkt in gezamenlijk overleg met de beide bouwverenigingen, het bouwbedrijf dat eigenaar is van een deel van de grond in de Spinbaan en de stede- bouwkundige. Bij het zoeken naar nieuwe mogelijkhe den voor bouwen dient naar de me ning van het college sterk de aan dacht te vallen op bejaarden wonin gen met kansen op doorstroming. Wat het aantal woningzoekenden dat door de gemeente erkend werd be treft, dit bedroeg op 1 juli j.l. 937. Daaronder zijn 364 jonggehuwden of a.s. echtparen die nog geen zelfstan dige woonruimte hebben, 42 alleen staande bejaarden en 26 bejaarde echtparen. De grootste groep woning zoekenden heeft zich laten inschrij ven voor een huurprijs van ƒ150 tol 250 per maand. Het aantal gegadig den voor woningruil bedroeg op 1 juli j.l. 100. leid/e ctgendo WOENSDAG DONDERDAG - lezing „Planten m: 19.00-21.00 uur-koop. Van onze corespondent NOORDWIJK - Verreweg de belangrijkste zaak op de agenda voor de gis teravond gehouden na jaarsvergadering van „Noordwijk Actief" was het bepalen van een standpunt ten aanzien van de discussienota winkel voorzieningen, die door de gemeente was uitgebracht. Voor zitter J. van den Haak deelde mede, dat het ge meentebestuur met be trekking tot de discus sie-nota een aantal vra gen aan de middenstand had voorgelegd teneinde te komen tot een gericht overleg. Deze vragen zouden gepu bliceerd worden en het was de bedoeling dat el ke middenstander ze hoofdelijk zou beant woorden. Zo wilde het gemeentebestuur o.m. van de winkeliers weten of zij de opvatting deel den, dat de Kerstraat en de Hoofdstraat als hoofdwinkelkernen moe ten worden beschouwd. Andere vragen betreffen de be perking van de uitbreidingsmo gelijkheden voor winkels, welke zijn gelegen buiten het gebied bestemming winkeldoeleinden, de vestiging van groot-winkel bedrijven als „trekkers", het geen verdere uitbreiding geven aan de bestaande winkelkernen in Boerenburg, de Prins Bem- hardstraat en de Alb. Verweij- straat met nieuwe vestigingen, terwijl tenslotte ook nog werd gevraagd of men het eens was met de gedachte het gebied van de bestemming winkeldoeleind en van de Hoofdstraat uit te breiden in de richting van de Jan Kroonsweg. Wat dit laatste punt betreft, deel de de heer Van den Haak mede, dat er kort geleden een bespre king was geweest met de Noordwijkse Middenstandscen trale, die ook was bijgewoond door de wethouder van openba re werken, de heer C. 'van Duyn. De gemeente bleek ge porteerd voor het vestigen van winkels op het huidige parkeer- terreintje aan het Jan Kroon- spein en men wilde dit gebied via een smal straatje met de kop van de Hoofdstraat verbin den. Het Noordwijk Actief-bestuur had toen gewezen op het feit, dat een dergelijk plan de Bom- straat tot een dode straat zou doemen. Om dit te voorkomen had het bestuur gesuggereerd de Bomstraat door te trekken tot aan de Schoolstraat en eventueel aan dit tracé het ka rakter van wandelpromcnade te geven. Wethouder Van Duyn zou deze gedachte overbrengen aan het gemeentebestuur. Het voorstel van het N.A.-bestuur gaf bepaald meer mogelijkhe den voor de winkelstand dan het oorspronkelijke komplan, legde de heer Van den Haak uit, maar hij waarschuwde geen extreme uitbreiding van het winkelgebied voor te staan. Veel varkens maken immers de spoeling dun. Wellicht tot verbazing van het bestuur zelf, kwam op deze ui teenzetting vrijwel geen reactie uit de vergadering, zodat het mocht aannemen, dat de aan wezigen accoord gingen met het bestuursstandpunt. Niets bleek minder waar. Bij de rondvraag kwam de vergadering uitge breid op deze materie terug. Een der aanwezigen informeerde of het niet beter zou zijn de toekomstige uitbreiding van het winkelgebied te zoeken in de omgeving van de Maarten Kruytstraat. Andere vergaöe- ringbezoekers vielen de gevolg de procedure aan. Men verweet het bestuur min of meer, dat het reeds een advies aa de Mid denstandscentrale zou hebben uitgebracht zonder dat de leden hierin waren gekend Het waren voornamelijk de Hoofdstraat-winkeliers, die in deze discussie de trom roerden en dit noopte de voorzitter tot de opmerking, dat het bestuur er niet alleen zat voor de Hoofdstraat maar in het belang van alle winkeliers. Na ampele discussie, die tot mid dernacht voortduurde en waar bij nog diverse detailpunten aan de orde kwamen - o.m. de bestemming van boerderij Van Rhijn aan de Hoofdstraat en de rooilijn achter de winkelpanden besloot men een commissie in te stellen, bestaande uit de he ren T. van den Berg, Van Stijn, Van der Meer, Hooijmans, J. van Asten en W. Baalbergen, en de heer Korbee als adviseur in planologische aangelegenheden. Deze commissie zal de leden hoofd voor hoofd naar hun me ning vragen over de uitbreiding van het winkelgebied en het resultaat op de vergadering met de middenstand als opinie van Noordwijk Actief naar v< brengen. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het Cash en Carry-bedrl jf „De Bron" aan de Westeindseweg is gisteren op last van burgemeester Det- mers, als hoofd van de politie, gesloten. Het een en ander is zeer rustig verlopen. Al enige tijd geleden is aan de eigenaar van het bedrijfje te kennen gegeven, dat de vesti ging in dp loods op het erf van de familie Overdevest in strijd waa met het bestemmingsplan „Landelijk gebied". Er was een termijn gesteld waarin de za ken moesten zijn afgewikkeld. Deze is op 1 oktober j.l. verstre ken. „De Bron" vestigde zich aanvan kelijk in Zoeterwoude als ver kooppunt van de produkten van het limonadefabriekje „Janson" uit Zoetermeer. Later werden aan deze produkten an dere levensmiddelen toege voegd. RIJNSATERSWOUDE Door de afdeling Rijnsaterwoude van de Ned. bond van Plattelandsvrouwen wordt een cursus „luisteren naar muziek" georganiseerd. Deze cursus, die bestaat uit drie bijeenkomsten zal de eerste maal worden geleid door de heer C. v.d. Leeden, een voortreffelijk pianist uit Leimuiden. Hij zal eerst een inleiding houden over muziek in het algemeen; daarna belicht hij werken van Bach, Schumann en Chopin. De eerste avond is op vrijdag 8 november a.s. ten huize van mevrouw v.d. Berg-v.d. Windt Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De gege vens van de proef, die met een centrale personenadministratie wordt genomen, zullen na afloop van het experiment worden vernietigd. Dit verze kerde loco-burgemeester H. Bunnik enkele raadsleden, die hun verontrusting over het ge brek aan garanties van be scherming van de privacy had den uitgesproken. De- proef zal geleid worden door enkele deskundigen van het mi nisterie van binnenlandse za ken. Bovendien is maar een klein aantal andere mensen bij de proef betrokken. Dit aantel zal evenwel onder ede moeten verklaren dat zij de gegevens niet openbaar zullen maken. Bij het experiment, dat in Leid- schendam als eerste van de vier deelnemende gemeenten op zijn vroegst op 15 november begint, worden de naam doorgegeven, de voornamen, geboorteplaats, nationaliteit, burgerlijke staat, gezinsverband, vorige en huidi ge woonplaats en adres. De proef duurt ongeveer anderhalf jaar. In een noodsituatie kun nen de gegevens in vijf zes seconden worden vernietigd. (Van onze correspondent) BOLLENSTREEK De telling van het aantal ingeschreven werkzoekenden in de Bollen- en Duinstreek door het Gew. Arbeidsbureau te Lisse wijst uit, dat het aantal nog lager blijft dan in 1973 het geval was, toen 233 werkelozen stonden ingeschreven tegen 213 per einde spet. 1974. Het aantal aanvragen om arbeidskrachten ligt lager dan in 1974 met 555 toen en nu 538 (einde juli 608). In de bouw is nog steeds vraag naar goede krachten met vakbekwaamheid. Het aanbod is vrij laag en relatief van niet hoog gehalte. In de metaal is nog grote vraag. Het aantal jeugdige werkelozen is flink afgenomen, n.l. van 47 per einde augustus tot 15 per einde septemer. In de vrouwelijke sector lopende cijfers met vorig jaar niet zo uiteen. Thans 83 werkeloze vrouwen tegen 78 in sept 1973. De daling deed zich weer voor in de sectoren winkel personeel, kantoorpersoneel en overige beroepsgroepen. In de horeca liep het aanbod op, hetgeen normaal te noemen is in deze periode van het jaar. a 3780 0.382, Amaryllis 13510 2.662, Dahlia' 1090 0.394, Eikeblad 1155 0,524, Freesia 15059 1,555, Gerbera 5010 0.514. Gladiolen 17740 0,112. Glad. Colvill 1340 0,194. Glad Nanus 10690 0.124, Iris 8477 3,402, LeUe kelk 600 0.407. Lelie tak 96345 0,585. Liatn* 63760 0,136. Margriet 40 1.150. Orchideeën 115 2.721, Omilnogalum 4550 0.090, Rozen i 1550 0.012. Tulpen 5 2326 1.330, Div. Snijbloeme Alstroemcria imp. 980 0,71 imp. 590 0,512, Div. Snijbl. l St. Palca 352 0,986, Div. Potplanten 433 Cal wijk groente 15 okt Waspeen p. kist: A I Krul peterselie 57, Prei 40. Schorseneren A I 1.10-1.33, B I 78-84, C 1 9-59, aanvoer 168 000 kg was peen, 8.800 bloemkolen, 13.000 kg schorseneren Lomre d.\A'L. Cljsouw' fn A.h SP' J Remko z. v. D. Koopman en: E. B Jacobus Johannes z. v. J. W C. van Burg en: C. C Heemskerk, Esther i C. Bnnkman en H. C M de Miranda d. v. J J. P Sloos en: M. G. de Bruin en: E. E. M Beemink, z. v. A. Siera en: J. Hogenes, N Johanna Rosalina d. v. S. A. A. J. H en: A. M. J. Stokman, Sumayah d 1916 echtgenote van: J. B Lieshout 28 aug. 1906 mai Meer 23 feb 1916 man, O 1908 geh. geweest met R. M. van der Zon 8 sep. 1 Eek 1 1889 geh. mrt 1897 man. i. J Wyling 19 ja ard 23 sep. 18 A. Haler 30 av 1. Polak. E J v. Wijk. C. G. F Wurtz 23 sep. 1892 geh. geweest m. L. van Duijvenbode. Gehuwd B. R. van den Houten en: M. E. Ruigrok en: L. M. van der Holst, N. Gemeentehuis Hazerswoude gevelloos Van onze correspondent HAZERSWOUDE De afgelo pen dagen is men begonnen met de vernieuwing van de westelijke zijgevel van het ge meentehuis te Hazerswoude. De muur bevond zich in zo'n slechte staat dat deze geheel Is gesloopt en door een nieuwe zal worden vervangen. De ge meenteraad heeft hiervoor in middels al een bedrag van 66.500 beschikbaar gesteld. De dakconstructie van hetzelfde gebouw is een ander gebrek. Herstel en wijziging hiervan kunnen in een later stadium geschieden. Intussen is de dienst gemeente werken gehuisvest in een eigen j kantoor in de flat aan de Wil- lem Kloosstraat. In de vrijko- I mende ruimte kan, zodra de westelijke zijgevel gereed is, de afdeling sociale zaken worden ondergebracht. Ook de afdeling algemene zaken kan er een plaats vinden. Boekenwurmen welkom in ,,'t Regthuys" NIEUWKOOP Het kunstge nootschap „Het Regthuys" te Nieuwkoop organiseert zater dag 19 oktober a.s. een bocken- wurmmiddag. Behalve dat een voorleeswedstrijd voor kinde ren wordt gehouden, bestaat verder de mogelijkheid tot het zelf maken van boeken. Tevens is een tentoonstelling opgezet van kinderboek-illustraties. De toegnang tot Het Regthuys Is gratis en ieder kind is welkom tussen 2 en 5 uur. Zondagmiddag 20 oktober wordt in Het Regthuys een concert gegeven door een ensemble, be staande uit de heren D. Vet, E. Katte en J. Kouwenlioven. De aanvang van dit concert is 14.30 uur. Op vrijdag 25 oktober houdt het Reghthuys weer „open huis". Iedereen is daar welkom. De jaarlijkse Reghthuys-veiling is dit maal op vrijdag 22 novem ber. Nadere bijzonderheden hierover zullen nog worden ge publiceerd.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4