Hulshoff zet eerste stap op terugweg bij Bezoek aan Coster werd de ondergang van Arie de Zesdaagsezege voor Pijnen en Schuiten Tactische nederlaag van volleybaldames Volleyballers leden verlies tegen Mexico Geroyeerd bestuurslid dreigt met rechtzaak Ipswich Town 9 WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 LEIDSE COURAN1 PAGINA 11 WASSENAAR Ajax zonder Barry Hulshoff zal snel verleden tijd zijn. Deze conclusie werd gisteravond in Wassenaar nagenoeg een zekerheid, toen de zo lang uitgeschakelde Ajax-vedette tenslotte moe maar opgelucht het veld van Blauw Zwart verliet. Eindelijk had hij weer eens de volle negentig minuten mee gespeeld, dit jaar eigen lijk voor het eerst en was de pijn in het ge heel weggebleven. Barry Hulshoff de oude, zon der een knieblessure dus, grijnsde later vol daan. De eerste stap op de terugweg naar de Ajaxtop was naar volle tevredenheid afgelopen. „De pijn ben ik gelukkig hele maal kwijt Dat is al een hele opluchting voor mij, temeer omdat ik me volledig heb inge zet In niets heb ik me ontzien. Elke actie, die ondernomen moest worden, werd door me uitgevoerd. Ik wilde persé hon derd procent zekerheid. Mijn enige twijfelpunt blijft echter de conditie. Ik testte voor de rust mijn mogelijkheden op het middenveld. Door veel in balbe zit aan te vallen en door extra veel te lopen. Als ik eerlijk ben, viel me dat nog enigszins tegen. Ik was snel erg moe. „Ook Ajax-manager Hans Kraay was deze beperking kennelijk niet ontgaan. Want hij stelde, dat een echte come-back bij Ajax, die door optimisten al aan staande zondag tegen Roda JC werd voorzien, een tikkeltje voorbarig was. ~"\,Het ligt niet aan zijn blessure hoor, laat ik dat vooral voorop stellen. Die geneest goed, naar mijn indruk. Maar het is toch logisch dat iemand, die zo lang uit de roulatie is, niet direct voor de leeuwen wordt gewor pen." Temeer, maar dat zal Kraay niet, omdat de noodzaak daartoe ook niet erg groot is. De tegenwoordige voorstopper van Ajax, John Dusbaba speelt hard, maar goed. i voorzichtigheid doet Barry Hulshoff in feite niets. Natuur lijk hoopt hij vurig op een 1 snelle rentree bij Ajax maar of dat een week eerder of later is maakt hem weinig uit Als de risico's maar binnen de perken i blijven en de kans tot weer een langdurige uitschakeling tot I het minimum beperkt blijft „Ik wil zoiets nooit meer mee- Okker naar Zuid-Afrika OHANNESBURG Tom Okker behoort tot de elf toptenniss- sers, die tot dusverre de uitno diging hebben geaccepteerd om deel te nemen aan de open Zuidafrikaanse tenniskam- pieonschappen, die van 13 tot 26 november in Ellis Park (Jo hannesburg) zullen worden ge houden. 'oor de winnaar van het here nenkelspel is een prijs beschik baar van 30.000 gulden. De da mes zullen het moeten doen met de helft Degenen, die tot dusverre de uituitnodiging heb ben geacccepteerd, zijn: Tom Okker (Ned), Marty Riessen en Brian Gottfried (beiden VS), Raul Ramirez (Mex), Onny Pa- run (NZ) en de Australiërs Dick Crealy, Ross Case en Sid Ball. Dames: Margaret Court, Dian- ne Fromholtze en Kerry Melvil le (allen Australië) maken. Je sterft af van ellen de". Dat was ook enigszins Barry's eigen schuld. Vlak voor het be gin van de wereldkampioen schappen probeerde hij toch nog zijn kandidatuur voor het Nederlands elftal veilig te stel len. Dat was in Breda, tijdens de benefietwedstrijd voor Peter van der Merwe. Hulshoff hield het slechts twintig minuten vol en bereikte toen weer gebles seerd de kleedkamer. Een droom werd verstoord. 'Het herstel kwam gisteravond in Wassenaar een stuk dichterbij. Zijn door vierduizend toeschou wers met een zekere spanning gadegeslagen aanwezigheid bracht hij tot een goed einde, alhoewel bepaalde momenten toch niet van onzekerheid wa ren vrij te pleiten. Met name voor de rust schrok Ajax toen Hulshoff naar zijn knie greep. Maar dat had, bleek later, niets om het lijf, Barry bedoelde dit intermezzo anders dan over kwam. „Ik speelde aanvanke lijk met bandages. Mijn ge woonte de laatste tijd. Niets abnormaals dus. Maar omdat het goed ging dacht ik: nu wil ik honderd procent zekerheid. En ik wierp ze weg". Typerend voor de manier waarop Barry Hulshoff er tegenaan ging, was zijn treffer, de eerste van de met 60 door Ajax gewonnen wedstrijd. Hij spaarde zich, zo vroeg na het begin niet en ging er hard in, toen de kleine Thu- mata de bal goed voorgaf. Via een kopbal scoorde Hulshoff, blij als een kind natuurlijk. Met een daardoor versterkt zelf vertrouwen zocht de Ajacied na de rust zijn vertrouwde plaats als voorstopper op. Hij schakel de aanvaller Donath van Blauw Zwart in de mandekking rustig en bekwaam uit Persé geen risico's ontwijkend. Hulshoff tenslotte: „Ik ben blij met deze' afloop. Alhoewel ik twee weken lang tweemaal anderhalf uur per dag train en ik toen ook al niets meer voelde is het spelen van een wedstrijd toch iets an ders. Je kijkt er enigszins tege nop. Je weet het nooit tenslotte. Van die onzekerheid ben ik nu af". HANS DE BRUYN -Veel interesse voor Olympisch voetbaltoernooi BERN Bij de FIFA hebben zich 92 landen aangemeld voor de kwalificatiewedstrijden va- n het Olympisch voetbaloer- nooi van 1976 In Montreal. Een recordaantal, waarvan gezegd werd dat het waarschijnlijk nog hoger zal komen te liggen. Aan dit toernooi mogen uit sluitend amateurploegen deel nemen. Alle Zuidamerikaanse landen die aangesloten zijn bij de wereld r voetbalorganisatie hebben inge- 1 schreven. Van de 38 Afrikaanse landen meldden zich 14, 19 van de 34 Aziatische landen zonden hun formulieren in en zeven van 22 landen van de Concacaf t, (Midden en Noord-Amerika) l hebben zich gemeld. In totaal t hebben zich acht landen meer r aangemeld dan voor de Spelen i. varj*^970 in München. I, 7e lijst izet er als volgt uit: Afri- ka: 24 (vorige keer 20), Azië: 19 (17), Concacaf: 15 (13), Zuid- Amerika: 10 (10), Oceanië: 2 (0) n Europa( 22 (24).-. BERLIJN - Roy Schuiten en Rene Pijnen hebben gisteravond de internationale wielerzesdaagse van Berlijn gewonnen. Zij eindigden met een ronde voorsprong op de Westduitsers Peffgen en Tschan. De derde plaats was voor het Westduitse duo Bugdahl-Kemper, op twee ronden. De Westduitser Schütz en de Liechtensteinse renner Hermanns wonnen de amateurzesdaagse met drie ronden voorsprong op de Westduitsers Poulain en Berkmann. Het Nederlandse duo Zuidweg-Slot eindigde als zevende met een achterstand van vier ronden. MEXICO STAD Door middel van een tactische manoevre zijn de Nederlandse volleybal dames, die door nederlagen te gen Oost Duitsland en Rusland toch al waren uitgeschakeld voor een plaats in de finale- poule, een gunstiger groep in de verlleiersronde van de we reldkampioenschappen in Me xico binnengeslopen. Door de laatste voorrondewed strijd tegen de Dominicaanse Republiek met opzet te verlie zen (0-3) krijgen de dames in de strijd om de dertiende plaats te maken met Frankrijk en Tsje- cho Slowakijen. De wedstrijd Nederland Domi nicaanse Republiek speelde zich voor een vrijwel lege zaaJ af. "Dat maakte het voor de meisjes wat gemakkelijker om te verliezen", was het commen taar van coach Ger Spijkers, die de basisopstelling niet ge bruikte MEXICO De Nederlandse he- renploeg heeft gisteravond zijn eerste nederlaag geleden. Mexi co won, ondanks het verlies van de eerste set, toch nog moeiteloos met 3—1 (915, 15—3, 15—4, 15—8). Het duel tussen de Nederlandse herenploeg en Mexico dat werd bijgewoond door 10.000 bijna hysterisch wordende Mexicaan se supporters is bijzonder inci dentrijk verlopen. Geert Trom petter werd een der ernstigste slachtoffers van de zwakke lei ding en kreeg de „gele kaart" De wedstrijd duurde bijna twee uur en was bijzonder spectacu lair, ook al omdat Nederland de eerste set naar zich had toege trokken. De laatste set duurde 50 minuten en kende talrijke spectaculaire momenten en in cidenten, daar de scheidsrech ters steeds meer de greep op de spelers gingen verliezen. On danks de nederlaag, Nederland had zich reeds geplaatst voor de bezetting van de eerste plaats in de poule, is het moreel onder de spelers goed. Trainer Ben Krysik was zeer tevreden, hetgeen niet direct gezegd kon worden van de begeleidende arts, dr. Kriek. „Er zijn nogal wat blessures en dit zal zonder meer zijn invloed hebben op de komende wedstrijden," zei hij. De ploeg vertrekt nu naar Tolu- ca voor de komende wedstrij- Arie de Wit neemt geen genoegen met zijn royement bij Ajax. nij zal beroep aantekenen en desnoods de bur gerrechter inschakelen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM - Arie de Wit (39) succes vol zakenman en tot enige maanden geleden bestuurslid van de onttroonde Europa Cuphouder Ajax, zal beroep aantekenen tegen zijn volledige roye ment, een besluit van het bestuur van Ajax, dat hem per aangetekend schrij ven op 1 oktober bereikte. De Wit kan formeel tot eind van deze maand tegen de beslissing in beroep gaan bij de 24 man tellende ledenraad, welk college hem destijds naar voren schoof. Dat het beroep nog niet formeel is aangetekend, vloeit voort uit het feit, dat „het zwarte schaap" momenteel een zakenreis door het Verre Oosten maakt en pas zaterdag in Nederland terugkeert. Het „requisitoir" spreekt ervan, dat deze Ajacied in hart en nieren de naam van de club in recente lijk afgegeven interviews in discrediet heeft ge bracht en dat hij tijdens een vacantie in Tunis het eveneens aldaar vertoevende echtpaar Suur- bier een kijkje heeft laten menen in de salarislijst van de overige contractspelers. In een gesprek met een redacteur van het week blad „Accent" heeft De Wit de tegen hem inge brachte bezwaren als niet relevant van de hand gewezen. Hij zoekt nu zijn recht eerst via de ledenraad en als dat niet lukt hoopt hij steun te vinden bij de burgerrechter door middel van een kort geding. Hangende deze procedures heeft het voormalig bestuurslid wel zijn tribunekaart en die van zijn echtgenote, conform de reglementen, bij het secre tariaat aan de Middenweg moeten inleveren. Dat er ooit eer. kwestie-De Wit moest komen was een nauwelijks te vermijden zaak. Daarvoor bot sten de karakters te zeer. Hij werd enige tijd geleden naar voren geschoven door de ledenraad, omdat hij bij uitstek geschikt leek wat tegengas te geven aan het trio Van Praag, Timman en Westrik. Hij beheerste de techniek van oppositie- voeren als geen ander, waarvoor overigens niet al te veel nódig is binnen een raad als die van Ajax. Zijn opvallend optreden bezorgde hem ten lange leste een plaats in het bestuur. Het zou zijn ondergang worden. Zijn kritische kanttekeningen vonden weinig of geen weerklank. Nochtans bleel deze nieuwkomer doordrammen, zijn mede-bestuursleden soms ra deloos makend. Zo zeer zelfs, dat het gevestigde trio dit jaar dreigde te zullen opstappen indien de balsturige collega de portefeuille in de binnen zak zou houden. Dat gebeurde niet De Wit trok zijn conclusies, stapte op met instemming van de ledenraad, die hem destijds zo nadrukkelijk had gepousseerd. Iedereen, behalve De Wit haalde opgelucht adem. Schoonvader De in aanhef gememoreerde klachten zijn onget wijfeld niet de ware redenen geweest om een zo toegewijd lid eerst buitenspel te zetten en later de toegang tot de knusse burcht aan de Midden weg min of meer te ontzeggen. Wat het bestuur van Ajax hoogstwaarschijnlijk schrik heeft aan gejaagd is het bezoek, dat realist De Wit begin dit Jaar aan de overbekende schoonvader Cor Coster bracht. Inzet van het gesprek was niet Johan Cruyff, maar de andere Johan. Necskens kampte in die tijd met grote financiële moeilijkheden en Barcelona wist hem wel uit de impasse te halen. De Wit en Coster vonden elkaar moeiteloos. De eerste was zo realis- Coster (foto) vond geen ge nade in de ogen van de an dere bestuursleden. tisch in te zien, dat een verwijzing naar een nog lopend contract volstrekt zinloos zou zijn (hetgeon later zou blijken). De tweede wilde een goede pleitbezorger voor Johan II zijn, maar wilde tegen over De Wit in casu Ajax) daar op wat langere termijn iets tegenover stellen. Coster heeft maanden geleden al gezegd, dat de ontmoeting met De Wit hem beviel. Zozeer, dat het toenmalige bestuurslid naar huis kon met de toezegging, dat Cruyff eerst en later Neeskens na afloop van hun Spaanse avontuur vrijwel transfer vrij op het oude nest kunnen neerstrijken. In ruil daarvoor zou het Neeskens niet al te moeilijk gemaakt moeten worden. Een allefszins reëel voorstel, zo op het eerste gezicht Eerst een gigantisch transferbedrag en op langere termijn Cruyff en Neeskens als dessert De Wit maakte enthousiast gewag van zijn particu liere initiatief. Het vond geen genade bij zijn overige bestuursleden. Sindsdien raakte hij „out of the picture" met als grimmige apotheose een kort requisitoir, door secretaris Westrik op 30 september jl opgesteld. De dag daarop stroomden de eerste adhesiebetuigingen uit de Ajaxhoek bin nen, zo zegt mevrouw De Wit Arie de Wit zal daarvan eind deze week kennis kunnen nemen en aan de hand daarvan zijn strategie bepalen. LONDEN Sinds Ipswich Town door FC Twente werd uitge schakeld voor het UEFA Cup toernooi maakt de club van Bobby Robson een grote Inzin king door. Moest Ipswich Town saterdag voor het eerst In enkele weken een andere club (Liverpool) naast zich dulden aan de kop van de ran glijst van de eerste divisie, na de nederlaag van gisteravond tegen Burnley (0-1) moet de Oost Engelse elub met een meer bescheiden klassering ge noegen nemen. Ipswich Town heeft de laatste vier competitiewedstrijden niet meer kunnen winnen en wat misschien meer zegt zelfs geen enkel doelpunt kunnen maken. Paul Fletcher scoorde voor Burnley, dat opklom naar de zesde plaats. Ook Derby County, dat met 2-1 van Shef field United won, steeg en staat nu derde. Everton, dat gelijk speelde tegen West Ham Uni ted! 1-1), moest Derby laten pas seren. Voor landskampioen Leeds Uni ted is er onder de nieuwe ma nager Jimmy Armfield nog geen herstel in zicht Nu werd weer verloren van Birmingham City (0-1), waardoor de degra- datieplaat--.cn angstig dicht in de buurt blijven. Koersen Hilversum Do uitslagen van do koersen gisteravond In Hilversum gehouden, njn: Meerkoetprlja over 2040 m: 1. Mano Kandia (R. Pools) 120.5. 2. Mike Nardinclant 3. Mastrid. Toto winn. 2 50 pL 1 60 2.10 1.60 kopp. 12.40 trio 58 30. Waterralpiija over 2000 m. (lo afd.k 1. Maybe (P Snut) 1.24.6. 2. Marleen W. 3 Mmcali Rose Winn. 7.40 pL 2.10 1 50 2 10 kopp. 10.00 Kraanvogelprija over 2000 m: 1. Land- ina (J S. Groot) 1.24.1. 2 Karl Spen cer. 3. Ludootje. Winn. 16.50 pl. 2.30 1 80 1 30 kopp. 36 80. trio 380 30 KJelnwaterhoenprlJn over 1500 m: 1. Nonery (W. VAN Overeem) 1.20.3. 2. Nancy Nimble. 3. Nathalie Fortuna. Winn. 2.90 pl. 2.40 2 60. kopp. 17.70 Tom Schreunprtjs over 1600 m. I. Ina van Hovi (J. R. de Boer) 1.19.6. 1 Grand Geste. 3. Espoir de Bonheur. Winn 13.60 pl. 2 40 4.00 2.00 kopp. 239.00 trio 1215.70. Kleine TrapprIJs over 2040 tn. (la aid.* 1 Joa N. (A Hijtkea) 1 23.0 2. High Fly ger 3 Jenneke Prinses. Winn. 7.10 pL 2.70 3.40 2.30 kopp 18.70. Goudplevlerprtji over 2000 ra: 1. Jac ques (J. Hoejcnbos) 1.21.8, 2. Lou Haghcweydc, 3. Iris Way. Winn. 3.40 pl. 1 70 2.90 5.80 kopp. 13.90 trio 1082.60 Kleine Trapprljs (2a afd): 1. Josephine (Mej P Ver hoeve) 1.22.8. 2. andt) 1.25.7 2. Locus du Bois, 3. Kwik V Winn. 3.10 pl 1.40 1 30 1 60 kopp 4.60 trio 43 20 Waterralprija 2e afd.): 1. Maestro (C. De totalise to romiet bedroeg 360.757.-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11