Jockey keek achterom waar de rest bleef Johans Heins magistraal Ali dicht om tijd te doden Hulde voor baancommissaris Tips voor Hilversum Handbalkampioen Sittardia begon met monsterzege Joke van Beuseverloor in finale LEIDSE COURANT HILVERSUM Do tips voor de tien draverijen dinsdag in het Hilversumse Sportpark. De eer ste start is om zes uur. MEERKOETPRIJS: Mano Kan dia. Mastrid en Miseha. WATERRALPRIJS I: Mona Han over. Marleen W en Maybe. KRAANVOGELPRIJS: Ludoo- tje, Likely Devil en Karl Spen- KLEIMVATERHOENPRIJS: Nathalie Fortuna, Norton's Boy en Nonery. TOM SCHREURSPRIJSf Karei Duke. Espoir de Bonheur en Ivan Axkit KLEINE TRAPPRIJS I: Klaus Olivier, Jos N en High Flyer. GOUDPLEVIERPRIJS: Jacques. Karimoendjawa en Joan Baker. KLEINE TRAPPRIJS 2: Lenie Bloemlust, Jamaica Boy en Ju lius Caesar. GROTE TRAPPRIJS: Mama Mia, Karina Dear en Mary Nim ble. ledereen is weg behalve jCleeve Hill. Terwijl de jockey nog alle mogelijke moeite doet zijn paard in toom te houden, vliegen de startbo- jxen open en vertrekken de deelnemers. De strijd is be gonnen. Cleeve Hill neemt er niet aan deel. Gelukkig voor het publiek liep het paard guiten weddenschappen. De show in Zaire gaat door. Wereldkampioen Geor ge Foreman reikt bokspromotor Don King de linker hand, hem goedkeurend toeknikkend, dat het gevecht straks op 30 oktober zal doorgaan. Zijn lievelingshond, de Duitse herder Dago slaat deze gebeurtenis belang stellend gade. N'SELE „Ik ben nog nooit zo lang in zo'n goede vorm gebleven", vertelde uitdager Mohammad Ali na tien ronden sparren als voorbereiding op zijn titelgevecht tegen wereld kampioen zwaargewicht George Foreman. Zittend op de treden voor zijn villa in het dorp N'Sele merkte Ali op „Ik ben er bijna blij om dat ik hier vijf weken langer moet blijven". Het gevecht is zoals bekend tot 30 oktober uitgesteld om Foreman gelegenheid te geven te herstellen van' een wenkbrauwblessure. De titelverdediger had in een partijtje met zijn sparringpartner een scheurtje opgelopen op deze voor boksers uiterst kwetsbare plaats. De wond is echter geheeld en het litteken is bijna niet meer- te zien. „Foreman heeft door zijn blessure tijd verloren" analyseerde Ali. „Ik ben lekker los gebleven en heb mijn gevechtsopbouw voortgezet. Ik heb me nog nooit eerder zo sterk gevoeld". Met een dromerige blik op de Congo rivier droeg Ali zijn nieuwste gedicht voor, geschreven om naar zijn zeggen de tijd te doden: „Ik zal dansen als een vlinder, en steken als een bij. Als zijn ogen me zien. ben ik allang voorbij. Z'n handen raken lucht op mijn hoge vlucht, hij denkt me te pakken, maar ik ben dubbel geducht Ze zeggen dat ie goed is, maar ik ruik geen lont, als een vel op de melk, zo kleef ik aan zijn... Sinds ik hier ben heb ik geworsteld mét een krokodil, met een walvis gestoeid, de donder gekerkerd en de bliksem geboeid. Zo snel ben ik... gisteren nog kwam ik op drijfzand maar ik danste m'n Ali shuffle en ik was op het strand." (Van onze paardesportme- dewerker) WASSENAAR - Orient Express moet zich gister middag kiplekker heb ben gevoeld. In de han dicap behoefde het paard slechts met 53 kilo aan de start te komen. De kwaliteiten van deze import waren onder schat, want al had Orient Express op de zware baan 60 kilo mee moeten dragen, dan had de merrie van de voorzit ter van Duindigt, Johan Savelkouls, nog gewon nen. Met een paar lengten voorsprong reed jockey Ballantine, speciaal uit Engeland overgekomen, het paard over de finish. In het laatste rechte stuk, nadat hij de bocht zeer ruim had genomen, keek hij achterom waar de rest bleef. Ophelie kwam verrassend op de tweede plaats en derde werd de lichtgewicht Jamberdeen. De triocote was ruim 2747,- en dat met een vaste winnaar. Er waren nog twee rennen op Duindigt. Rosebud met Ina SchwarzkSchel won erg verras send voor Solange met Clara Meltzer. Trainer Gerrit Groos won de derde ren, met Off spring over de sprintafstand van 1300 meter voor - weer tweede - Clara Meltzer met Baytown Jingle. EXTRA PRIJZEN Bij de dravers was er negendui zend gulden aan prijzen in de Revanche van de Grote Fokker- sprijs. Joke, weer onder wed denschappen, was uitstekend weg maar kon het in de slotfase niet bolwerken en moest genoe gen nemen met een vijfde plaats. Jonker Volann zegevier de met Wim Duivenvoorden, voor Kees Verkerk en Lido Bui tenzorg. Het criterium voor tweejarigen bracht Nora Prin cess als verrassende winnaar. De Nootdorper Gerard van der Wal won zaterdagavond in Wol- vega de Grote Boll en Sharp- prijs met het paard Victorious II. De eerste prijs was 7500 gulden plus een driedelige ei ken aanbouwwand met bar ter waarde van zesduizend gulden, een zilveren miniatuur-kabinet van drieduizend gulden en een paardensierdeken. De amateur- rijder Van der Wal is ook eige naar van het paard. Afgelopen woensdag werd hij door het draverij-comité van Duindigt voor acht dagen geschorst we gens hinderen. Daar hij in ho ger beroep was gegaan, werd de straf opgeschort en kon hij in Wolvega in actie komen. EDMONTON - De Nederlandse zaalhandbalkampioen bij de he ren Sittardia'48 heeft zaterdag avond in Edmonton bij Londen de eerste wedstrijd voor de eer ste ronde van het toernooi om de Europa-cup voor landskam pioenen een ruime overwinning j van 3810 behaald op de En- I gelse ploeg van Brentwood'72. Pe Engelsen, die voor de eerste I keer deelnamen aan dit toer- I nooi, werden vooral in de twee de helft volledig weggespeeld. In de eerste dertig minuten slaagde Brentwood er nog in i om de score een redelijk aan zien te geven en de ruststand I van 14—7 in het voordeel van Sittardia was dan ook meer dan de Engelsen verwacht had den. In de tweede helft was Sittardia echter superieur en bijna elke aanval van de Lim burgers resulteerde in een doel punt Vooral Ton Reinders was voortreffelijk op dreef. Met ne gen doelpunten in de tweede helft en dertien in totaal was hij veruit de beste speler van het veld. De doelpunten van Sittardia kwa men op naam van Ton Reind ers 13, Rene Kivit 5, Gabrie Rietbroek 5, Piet Jaspers 4, Hans Plettenburg 8, John Tis- sen 3, Piet Kivit 2, Jo Hankman 2 en Bas van Soest 1. De return wordt zaterdag 19 oktober in Sittard gespeeld. ADVERTENTIE 'n Occasion moet je dan ook maar bij de V W-dealer kopen 3 zekerheden |Ajarantie - ANWB-keuring- ^-servkepo spoort IADVERTENTIE Voor zus Toos die er 'n kleine 'i®?? bij heeft. Niemand woont te ver i bloemetje te sturen. Uw Fleur op- bloemist zorgt ervoor! Renvoorzitter Joop van der Touw overhandigt een geschenk aan baancommissaris Schoonderwoerd. (Van onze sportredactie DEN HAAG Zoveel geschenken heeft nog niemand op Duindigt ontvangen als baancommissaris Schoonderwoerd gis termiddag. Hij kreeg van de baanvereni- ging en de Stichting Nederlandse Draf en Rensport een receptie aangeboden omdat hij tachtig jaar is geworden. De heer Schoonderwoerd is op de Neder landse draf- en renbanen als baancom missaris nog steeds in volle actie, zowel 's winters als zomers. Hij is de man die het défilé laat vertrekken en moet toezien of de paarden aan de start op tijd ver schijnen. Overtreders worden beboet op voordracht voor „Vader" Schoonder woerd. Dat hij een graag gezien persoon is bleek gisteren. Iedereen kwam met doosjes, kistjes en kisten sigaren en kos telijk vocht, vriendelijke woorden tijdens de receptie sprak, o.a. de voorzitter van de NDR, de heer Piet van Binsbcrgen. Leeuwarden Op magistrale wijze heeft Neder lands beste springruiter, Johan Heins, zaterdag avond het hoofdnummer van het achtste interna tionaal Indoor Concours Hlppique, de „Grote Prijs van Leeuwarden", gewonnen. Daarmee heeft hij wel heel duidelijk zijn stempel op dit drie daagse paardesportfestijn in de Friese hoofdstad gedrukt. De in een voortreffelijke stijl rijdende Heins eind igde in vijf van de zes internationale springnum- mers die in de Frieslandhal zijn gehouden, op de eerste plaats. Eenmaal met zijn lievelingspaard Windsor. Tweemaal met de nogal lastige Boeme rang en tweemaal met de formidabel springende Grandioso, waarmee hij het openingsnummer won en tenslotte ook het slotnummer. Johan Heins was met Jan Maathuis (Dolman) in de eerste manche een springconcours over 540 meter met 10 hindernissen en 14 sprongen met een maximale hoogte van 1.50 meter foutloos rondgekomen, evenals de beide Duitsers Liggis (Genius) en Gössing (Festa). Ook in het tweede onderdeel, een parcours-puis- sance over 390 meter, vormde de zes hindernissen met een maximale hoogte van 1.60 meter voor dit viertal geen probleem. In de eerste barrage over de muur van 1.70 meter moest Gössing in dit Nederlands-Duitse gevecht om de grote prijs afhaken. Door een weigering van Festa verliet de Duitse ruiter vrijwillig het parcours. In de herhaling van deze nu op tijd gereden barrage, was de combinatie Heins/Grandioso ten slotte 2.4 sec. sneller dan de Duitse formatie Liggis/Genius met 39.7 sec. Hoewel Jan Maathuis veruit de snelste tijd maakte (35.6), werd hij door een springfout van Dolman uitgeschakeld voor de hoofdprijs. De finale van het nationaal springconcours lever de een zege op voor de Rotterdammer Henk Nooren met Tombola. De uitslagen waren na tweede barrage: 1. Johan Heins, Nederland, Grandioso 0 ft. 37.3 sec., 2 Fritz Liggis, Duitsland Genius 0- 0.7; 393. Jan Maa thuis, Nederland Dolman 4-35.6; Na eerste barrage: 4. Lutz Góssi; g, Duitsland, Festa (vrijw. pare. verl.). Zonder barrage: Henk Nooren, Nederland, Blinke 4 ft; Herve Daout, Belgiè, Zerra; Gerard Meier, Nederland, Fresco; Hans Brugman jr., Nederland, Frankie. Finale nationaal springconcours tabel A. Lengte parcours 540 meter, 10 hindernissen, 13 sprongen, max. hoogte 1.40 meter, max. tijd 92 sec. 1 Henk Nooren. Rotterdam, Tombola 3-87.3; 2. Jan ter Halle, Ambt Delden, Mariandel 4-71.5, 3. Jan van Tuyl, Gameren, Battle Burn 4-72.3, 4. Gerard Meier, Gameren, Remeo t 4-74.5, 5. Peter Diks, Garderen, Jacobijn, 7-89.8. Internationaal springconcours „speel uw spel" (10 hindernissen, max. hoogte 1,40 m., max. tijd 60 sec.): 1. Johan Heins, Boemerang, W20 punten; 2. ex aequo Herman Seiger, Scotch en Frans van Herten, Sunkist, 910 punt.; 4. ex aequo Bért Heij- man, Ravenna,; Hans Brugman, Frankie en Henk Nooren, Funest, 800 punt. Nationaal jachtspringconcours (lengte 560 meter, hoogte 1,30 m., 12 hindernissen, 14 sprongen, maximaal toegestane tijd 95 seconden): 1. Johan Heins, Omar, 63,2 seconden; 2. Frans van Herten, Ferdinand, 63,7 sec.; 3. Jan Maathuis, Mario, 68.8 sec.; 4. Tjeerd Velstra, J. Gouverneur, 69,9; 5. Hans Brugman, Janmaat, 71,2 sec. Internationaal progressief springconcours (lengte parkoers 400 meter, 6 hindernissen, 6 sprongen, maximum hoogte 1,60 meter, toegestane tijd 68 sec. De barrage ging over hetzelfde parkoers): 1/2. Achaz von Buchwaldt (Wdl) met Windsor Count en Willibert Mehlkopf (Wdl) met Fantast 21 pun ten, 34,4 seconden; 3. Stanny van Paesschen (Bel.), Gay Boy. 21 - 35,6; 4. Francois Mathy (Belg), Noblesse, 21 - 35,8; 5. Gerard Meier (Ncd), Casimir, 21 - 36,2; 6. Jiirgen Ernst (Wdl), Loretto, 21 - 36,4; 7. Rob Eras (Ned). Sleeping Partner. 21 - 39,2. Finale nationale springconcoursen (lengte par koers 540 meter, 10 hindernissen, 13 sprongen, maximum hoogte 1,40 meter, toegestane tijd 92 seconden): 1. Henk Nooren (Rotterdam) Tombola, 3 strafpun- ten, 87,3 seconden; 2. Jan Ter Halle (Ambt-Delden), Mariandel. 4 - 71,5; 3. Jan van Tuyl (Gameren), Battle Burn, 4 - 72,3; 4. Gerard Meier (Gameren), Romeo T, 4 - 74,5; 5. Peter Diks (Garderen), Jacobijn. 7 - 89,8. DJAKARTA Europese deelne mers hebben zaterdag de enkel- speltitels veroverd van het in ternationale badmintontocr- nooi in Djakarta. De Deen Svend Pri versloeg in de here neindstrijd Tjun Tjun uit Indo nesië met 3-15 17-16 15-10. Bij de dames zegevierde de Britse Margaret Beck met 11-1 11-6 over de Indonesische kampioe ne Tati Sumi ra h. Er waren 11.000 toeschouwers. Joke van Beusekom verloor met haar Deense partner Lene Kop pen de finale in het damesdub belspel. Het Indonesische duo Sudarjanto Minari-Regina Mas- li bleek met 15-7, 15-8 te sterk. In de andere dubbelspelen ston den Indonesische koppels te genover elkaar. De uitslagen daarvan zijn: heren- dubbelspel: Tjun Tjun/Johan- nes Wahudji—Schristian Hadi- nata 15-13, 0 15. 16-15. Gemengd dubbelspel: Christian Hadinata/Regina Masli—Tjun Tjun/Sri Wiyanti 15-7, 15-3. Bridgesucces Nederland AMSTERDAM Het internatio nale bridgetoernooi, dat dit weekeinde in Amsterdam is ge houden, heeft een overwinning opgeleverd voor het viertal be staande uit de befaamde Engel se dames Rixie Marcus en Frit- zie Gordon en de bridgejourna- listen Herman Filarski cn Bob van de Velde. Dit kwartet behaalde de uitste kende score van 181 punten uit een maximum van 260. Van de twaalf ronden van acht spellen werden er tien gewonnen. Opvallend was het volledige falen van de nationale selecties, die volgende maand in Israël aan het toernooi om de Europese kampioenschappen zullen deel- Dr uitslag is (32 viertallen, 12x8 spel len. topscorc 240 plus 20 bonus): Marcus/Gordon (GBR>- Filarskt/van de Velde (Ned) 181: 2 Van Oppen/- Bieshaar-echtpaar Van de Helm 159; 3 Nolf/Romer-Koff icbcrg/Stccn- meyer 157; 4. Rosc/Sheehan Forro/- Coyle (Gbr5. Lcmuitro/Kurtoge- ncr-Luytcn/Polak (Bol.) Sportwereld VALLELUNGA De Fransman Patrick Depailler is gisteren op het circuit van Vallclunga met een March BMW Europees kampioen formule II ronwa- gens geworden. LEEUWARDEN De Belg Os car van Noten heeft gisteren in Leeuwarden de zestiende uur loop van Lionitas gewonnen. Hij legde in een uur een af stand af van 18 kolometer en 460 meter. Joop Keizer werd tweede. ALBLASSERDAM - Cor Vriend van de atletiekvereniging PSV heeft zaterdag een overwinning geboekt op de tien Engelse mij len. Hij won voor Van Noten en Brands in een tijd van 50.17.6. PAGINA 9 Kans waard Van de drie topscorers die de ranglijst met zeven doelpunten aan- voeren, is Willy van der Kuylen er een. Sinds jaren vervult deze PSV'er een op vallende rol in zijn club. Enige tijd heeft hij een inzinking door gemaakt maar daar is hij al lang overheen. Van der Kuylen is een typische clubspeler die verre van ccn car rièremaker is. Hij had ook geen zin om in de" selectie voor het we- reldkampioenschap in München te worden geplaatst. Van der Kuylen ging liever met zijn gezin met va-, kantie. Niettemin blijft hij een voetbal ler die een kans moet krijgen voor Oranje..: Spelers die een schot':' in de benen hebben, zijn immers niet on welkom in de vader landse topelf. Wellicht-^ kan daarmee ook het voorhoedeprobleem f (op rechts) worden op gelost. Van der Kuy len in een positie waar hij de passes van Cruyff kan verzilver en, zou wel eens een regelrechte sensatie in Oranje kunnen zijn. Prevaleren Touwtrekken om tv-uit-' zendingen van voet- balwedstrijden is al sinds lang aan de orde van de dag. Angst om verminderende in komsten ligt daaraan in de meeste gevallen ten grondslag. Van het publiek, dat zich de grootste moeite ge troost om een kaartje te bemachtigen maar daarin niet slaagt, trekt men zich niets aan. Het eigenbelang, hoe zakelijk dat ook mag zijn, gaat voor. Voor de eerstvolgende Europa Cupronden is er weer gekrakeel om uitzending. Feyenoord slaagde erin met Bar celona tot overeen stemming te komen een dag vroeger te spelen. Achtergrond was een grotere moge lijkheid voor tv-uitzen- ding. Ajax stak on middellijk de stekels op, bang voor te grote concurrentie als de ploeg zelf een dag la ter pantreedt. FC Twente stelde zich loyaler op, vindt uit zending ook niet leuk maar laat het belang van de vele tiendui zenden voetballiefheb bers die thuis moeten, blijven, prevaleren. Hoewel er een besluit is dat een dag voor en na een andere wed strijd geen uitzending wordt toegestaan, moet cr ruimte gevon den kunnen worden voor exceptionele ge vallen. En Feyenoord- Barcelona is dat. Zon der meer een topper in het programma van alle drie Europa Cups. Het zou ook niet on dienstig zijn een eens genomen besluit zoda nig te wijzigen dat „uitzonderingen op de regel" mogelijk zijn. Ajax dient er tevens aan te denken dat het bezig is bij het publiek een stuk goodwill te verspelen. Hidde van der Ploeg weet, hoe men ook over hem mag denken in bepaalde kringen, van volleybal veel, zo niet alles. Als hij uit roept dat de Neder landse dames- en he- renploeg naar het toernopi om de we reldtitel in Mexico gaat alleen om te ver liezen en niets te le- ren, mag daaraan waarde worden ge hecht. Er is niets te gen als een bond toch een verre reis ver koopt onder dat afge zaagde motto van „er varing opdoen" maar als dat een bond be treft waar clubs elk dubbeltje moeten om draaien afhankelijk zijn van een sponsor, en schrikken als ze in een Europa Cuptoer nooi moeten uitko men, rijst de vraag of het zinvol is een zo langdurig toernooi - het vergt een maand, inclusief acclimatise ringsperiode - met de aanwezigheid op te luisteren.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 9