Drie doden na foutief inhalen Primeurs in Kokkerbad Een oude kous met geld voor meester Zwartelé Weerzien 34 jaar na De Duinhoorn in het zilver Home voor Zoeterwoudse tennissers bio/copen MAANDAG 14 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT PACINA 5 Uit deze wrakken werden drie doden gehaald Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Drie personen (een 65-jarige inwoner van Voorschoten, een 24-jarige Leide- naar en een 21-jarige Joegoslaaf) hebben zater dagavond het leven verloren na een frontale botsing van twee personenwagens op de Ha- zerswoudse Rijndijk. De echtgenote van de heer P. C. van de Zon uit Voorschoten moest met ernstige verwon dingen in het Academisch Ziekenhuis te Lei den worden opgenomen. Twee van hun kleinkinderen werden eveneens voor observatie naar dat ziekenhuis vervoerd. Een naar alle waarschijnlijkheid foutief uitge voerde inhaalmanoeuvre was er debet aan dat op de Rijndijk, ter hoogte van de Stenen(Rem brandt) Molen, de twee auto's, een Morris Mini 1000 en een DAF, met elkaar in frontale botsing kwamen. De beide inzittenden van de Morris, de 24-jarige H. B. van Wijk uit Leiden en zijn mede-inzitten- dc de 21-jarige D. H. uit Belgrado, overleden tijdens het transport van de plek des onhéils naar het ziekenhuis. De bestuurder van de DAF, de 65-jarige inwoner uit Voorschoten dus, die richting Leiden reed, overleed ter plaatse. De beide voertuigen waren total loss. EHBO uit Hazerswoude-Rijndijk en EHD uit Leiden zorgden voor de eerste hulp en het transport. Van onze correspondent Rijpwetering Na bijna dertig jaar als hoofdonderwijzer ver bonden te zijn geweest aan de basisschool St. Jozef heeft gis teren de heer N. C. Zwartelé, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid genomen van de school en de gehele Ripse be1 volking. Groot was de belang stelling bij dil afscheidsfeest, dat startte met de viering van de H. Mis, opgedragen door Deken-pastoor E. van Diepen. In zijn toespraak memoreerde de ze dat de heer Zwartelé met enorme toewijding zijn beste krachten aan het onderwijs heeft gegeven. De vele proble men, voortkomende uit de on derwijsvernieuwingen, wist hij met een ijzersterke constitutie en groot verantwoordelijkheids besef het hoofd te bieden. Ook de verhouding kerk-school was steeds voortreffelijk. „Wij kunnen met grote dankbaar heid op het heilzame werk van /neester" Zwartelé terug zien", aldus pastoor Vein Diepen. Van bijzondere klasse was tijdens de H. Mis de meerstemmige zang van het parochieeel da meskoor onder de bekwame lei ding van de heer P. v.d. Boog en organist C. Borst: Geschenken In het dorpshuis werd de familie Wethouder Koelewijn (rechts) spreekt de geslaagden toe in de hal van het Kokkerbad. Zwartelé namens het kerk- en schoolbestuur hartelijk welkom geheten door de heer C. N. A. tuil bloemen v.d. Poel. Ook hij schetste uit- mocht nemen, gebreid de enorme verdiensten De heer J. Wesselingh bracht op van de scheidende hoofdonder- geestige wijze de lofuittingen wijzer en bood hierna een ge- over namens het bestuur van aantal kinderen ingeschakeld. Een als boer verklede kleuter reed met zijn kleine tractor ruikers bloe men aan voor het hele gezin Zwartelé. De volksdansgroep van „De Rippers" voerde, ge tooid met pluimen en staarten, erg leuk en goed de zgn. paar dendans uit op de muziek van Circus Rensz; de groep werd geflankeerd door een viertal meisjes, die door hun kleding vier verschillende landen uit beelden. Deze dans viel zo in de smaak, dat het nog een keer herhaald werd. Als klap op de vuurpijl zong oud leerling Paul Pauw, in de rol en verkleed als de zwerver Clo- chaerd uit de jeugdmusical „Adieu Paris", een toepasselijk lied op het afscheid van de hoofdonderwijzer. Aan zijn zwerversstok zat in een bonte handdoek geknoopt een oude kous, die een aanzienlijk geld bedrag bevatte; het afscheids geschenk, bijeen gebracht door alle parochianen. Nadat dan ook wethouder N. Verhaar na mens het gemeentebestuur nog een afscheidswoord had ge sproken en een prachtige bloemstuk had aangeboden, was tenslotte het laatste woord aan de heer Zwartelé zelf, die, getroffen door dit geweldige huldebetoon, op de hem eigen zijnde geestige manier, bijzon der hartelijk dank bracht, mede namens zijn gehele gezin. Een onafgebroken rij van jeugdige en oudere parochianen, hadden inmiddels de scheidende hoofd onderwijzer de hand ten af scheid gedrukt. „Weet je nog wel van toen?". Oud-strijders haalden dit weekeinde in Noordwijk herinneringen uit de oorlog op. Na 34 jaar. Het werd een weerzien om nooit te vergeten. NOORDWIJK - Zij was er, de „ouwe hap" van de 4e PAG-Compag- nie van 4 R.I. „Zwarte Willem", „Tinus Plotsklaps", „Tom Mix"1 „Rooie Jan", „Poppedijntje". „Kippic", „Barendje Donderkop", j en hoe de vroegere dienstmakkers ook verder genoemd mochten I worden, zij zagen elkaar zaterdag jl. na 34 jaar in hotel-rest. De Beurs terug. In de mobolistie van 1939-1940 was de PAG-Compagnic in Noord- wijk gelegerd, waar zij o.m. onderdak vond in de Geertruida- Kleulerschool. Negen maanden lang deelden zij in het bollcndorp van toen lief en leed. j Van heinde en ver was men zaterdag naar Noordwijk gekomen, sons na een lange reis, want de deelnemerslijst vermeldde plaatsen als Helmond, Weert, Oosterhout, Nijkerk, Nijverdal. Ter Apel en zelfs Re tranche ment in Zeeuws-Vlaanderen. ANWB naar Leiderdorp LEIDERDORP - In het dorps huis aan de Kerklaan wordt op 14 oktober door de ANWB een bijeenkomst georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst zullen de aan wezigen worden voorgelicht over het werk van de ANWB. Een kleine expositie in de zaal geeft een indruk van de verscheidenheid aan gidsen en kaarten die door de bond worden uitgegeven. De bijeenkomst begon om acht uur. Grote schade bij inbraken in Warmond en Sassenheim e correspondent Sassenheim/Warmond - In de nacht van vrijdag op zater dag waren inbrekers actief in Sassenheim. Zo werd in gebroken bij Emballage- Cleaning-ondememing v.d. Zee aan de Industriekade. waar op ruwe wijze werd huisgehouden in kantoor en kantine. Hierbij werd de brandkast vernield, waarbij de buit slechts uit circa 50.- tot 60.- bestond, t.w. het koffiepotje van het per soneel. Op zinloze wijze werd ook de administratie in het kantoor op de vloer verspreid. De frisdrankenautomaat in de kantine werd ook vernield en een glazen deur inge trapt. De materieële schade is dan ook aanzienlijk. Ver der kreeg het kantoor van Machine fabriek „Westend" ongewenst bezoek. Voor zover tot nu toe bekend werd daar niets vermist. Hier kwam men binnen via een raam. In Warmond, in een woning in de Wasse naarstraat waarvan de be woners afwezig waren, kwam men via een keuken raam naar binnen. Hier wer den sieraden ter waarde van enkele duizenden guldens buitgemaakt Zaterdag werden in het gloednieuwe Kokkerbad te Noordwijkerhoüt de eerste zwemdiploma's uitgereikt door wethouder L. Koelewijn. Een dubbele primeur, want voor de nieuwe wethouder was dit het eerst optreden in het openbaar. Namens de KNZB, vertegen woordigd door de heer J. Beuseker uit Hillegon, konden 14 geslaagden het A-diploma in ontvangst nemen en 10 kandidaten ontvingen het B-diploma. Een geweldig resultaat voor de heer Kikkert en zijn staf want er behoefde niemand te worden afgewe- •t A-diplor langden: R'v^RaaB? w v ®cn<*- L-y- AMciio, a.v. Koeken, a. incoiiwenoord, p. warmerdam, Dg schej<jen(je „meester" Zwartelé ontvangt uit handen van de heer Wesselingh !"rEilBMPBi«ktr.M Beugeisd.jk. A d. Eizen. r Pct«na. mv.d voo™. c de w,n«*r. het 9eschenk van de ouders; een oude kous met 1600 bestemd voor een buitenlandse J. Bouwmeester. M. Heemskerk, G. Heemskerk. feiS. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimiiiiiiiinininiiiiiiimiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiminiininiininmniniiiiiniiniiininiiniiiiiiiiinnniiiiinniiiniininiiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze Correspondent NOORDWIJKERHOÜT: Dit weekeind was het groot feest op de huishoudschool „De Duindoorn" te Noordwijker hoüt. Het 25-jarig bestaan werd yrijdag gevierd met een Eucharistieviering en een koffietafel, waarna 's mid dags het feest voor de leerlin gen op de school werd ge vierd met allerlei attracties. Zaterdagmiddag was er de druk bezochte receptie. Veel oud-leerlingen van het pril ste begin waren naar Noord wijkerhoüt gekomen. De bei de oud-directrices, zuster Di- daca en zuster Aloysië, vele oud docenten, vertegenwoor digers uit het onderwijs, ver enigingsleven en bondsbe- stuurders waren aanwezig. Burgemeester Bosma had veel waardering voor het Nijver- heidsonderwijs en prees het bestuur met de goede samen werking in Noordwijkerhoüt. Ondanks het teruglopen van het aantal leerlingen wordt het schoolgebouw optimaal Behalve burgemeester Bosma spraken ook de heer Verhoef, voorzitter van de LTB, en de oprichtster. Mevr. v. Udem v. Gendt uit Leiden, waarderen de woorden. Mejuffrouw M. Schellings, di rectrice van de „Duinhoorn" kreeg heel wat handen te schudden. Vier jaar geleden toen de zusters van de Voor zieningheid uit Noordwijker hoüt vertrokken, volgde zij zuster Aloysië op. Noordwijkerhoüt kreeg in 1949 huishoudonderwijs bij de zus ters van de Voorzienigheid aan de Kerkstraat. Het kwam in de plaats van voortgezet lager onderwijs. De huishoudschool deed het al direct erg goed. De leerlingen kwamen uit Noordwijkerhoüt, Voorhout, Sassenheim en Noordwijk. Het duurde dan ook niet lang of het plan werd geopperd om een nieuwe f school te stichten. En dit had tot resultaat dat in 1962 een nieuwe school aan de Duin- doornstraat werd gebouwd. Aan de Duindoorn zijn 10 leer krachten verbonden, inclusief de part-time krachten. De directrice van de Duindoorn vindt dat de huishoudschool, die tegenwoordig ook vier jaar duurt, veel te bieden heeft en helaas niet de waar dering krijgt die zij verdient. Eén ding heeft De Duindoorn overduidelijk bewezen: de school biedt een uitstekende opleiding ter voorbereiding van het middelbaar beroeps onderwijs. Zeker de helft van de leerlingen die de school verlaten zoeken het in die richting en met succes. Zuiderduin snelste in bloemenloop ROELOFARENDSVEEN D „bloemenloop" die zondagmid dag in Roelofarcndsveen ge houden werd, mag wederom een succes worden genoemd. Ondanks dat donkere wolken zich een uur voor de start nog samenpakten, werden 300 ent housiaste deelnemers inge schreven. De wisselbeker die in 1972 en 73 door resp de. heren W. v. Gijls- wijk en Th. Verbeek gewonnen was. kwam nu in handen van de heer M. A. Zuiderduin uit Noordwijkerhoüt. De verdere uitslag was als volgt: Mrloje. tol IC Jaar <5 km) I. WilUe van lm 22 40 min 2 EUy van Leeuwen 0 min.. 3. Marjan Zwart;.-» 20 00 min. 2. Theo von Wetten 27.00 n Denzen 27.20 min Zoeterwoude. Door met zaterdagmiddag racket "n bal door de dichtgeplakte toegang te slaan heeft burge meester Detmers zaterdagmiddag het nieuwe dat van de Zoeterwoudese tennisvereniging op Haasbroek geopend. Van dat heuglijk moment waren talrijke genodigden getuige. Zoeterwoudes eerste burger meende dat het niet zo'n ramp was toen het houten gebouwtje bij de zware nieuw werd vernield. Dit werd de aanzet om te komen tot een nieuw home welke een haakte daarop in door. het gemeentebestuur dank te zeggen voor de garantie op dehaakte daarop in door het gemeentebestuur dank te zeggen voor de garantie op de aangegane lening. Hij memoreerde de ontwikkeling van het sportcomplex waar men inmid dels gestart is met de aanleg van twee nieuwe voetbal velden. Uitbreiding van het aantal tennisbanen lijkt de volgende stap te worden. Het woord werd verder gevoerd door de heer Van Straten, voorzitter van de KNLTB district Leiden, vice-voorzitter N. Neuwahl van „De Munnik" uit Leiderdorp gerealiseerd de heer J. v.d. Meer na mens het hoofdbestuur douches, de sportvereniging Meerburg. Daarbij werden cadeaus overhandigd. Het fraaie gebouw dat gerealiseerd werd door het bouwbe drijf Bosman, bevat kleedkamers met douches, ber gruimten en een sfeervolle bar waar het goed toeven is. Dat bleek ook 's avonds toen de leden van de muziek van Studio 17 het openingsfeest vierden. De langste reis maakte de vrocge- llllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllHlllllllllllilHIIHimillllll, re commandant van het 4e PAG. Kapitein Fred van Drim melen kwam voor de reünie over uit Chestnuthill in de Amerikaanse staat Massachu setts. Wat onwennig eerst keek men elkaar aan, want de jongelui met hun bravour waren na een halve mensenleeftijd soms grijs en kaal geworden, de bui ken wat dikker en de gezichten wel eens hoekiger. En sommi gen konden zich reeds grootva der noemen. Maar al heel gauw was het ijs gebroken. Meni vond z'n slapie terug en gc-| beurtenisscn uit de diensttijd, herleefden. De beer De Vos begroette de reünisten. „Hard-' stikke leuk, die ouwe koppen' bij elkaar te zien". De sergeant-majoor uit 1939-1940, nam als officier van piket offi cieel het appél af. Na de eerste I ontmoeting werd liet gezel schap op het raadhuis door burgemeester en wethouders ontvangen. Men trof daar ook een aantal Noordwijkse „oud gedienden", zoals de toenmali ge wethouder G. Vogelaar, ge meentesecretaris B. Ike, de kantincbehcerdcr A. Mcsker en oud-majoor A. J. Roeleveld. Burgemeestersvrouw De heer Vogelaar haalde vervol gens tal van herinneringen op uit de tijd van de mobilisatie en de oorlogsdagen, toen hij als wethouder over vele zaken con-i tact had met de in Noordwijk gelegerde militairen en hun commandanten, kolonel Buur man, majoor Dürst Britt, luite nant De Bruin en kwartierma ker luitenant Vlug. Enkele flitsen: De avond tevoren was er juist een groot feest voor de in Noordwijk gelegerde officieren in Huis ter Duin. Toch stond men in een paar uur klaar. In deze spannende dagen sliep de toenmalige burgemees ter van Noordwijk op een bed in zijn kamer op het raadhuis. Zijn vrouw kwam hem dan 's avonds welterusten zeggen en placht dan zorgzaam te vragen: „Jan lig je goed?". Vogelaar was daar een keer getuige van - hij overnachtte ook op het 'raadhuiv en maakte toen de opmerking: „Een beetje scheer'. Een boze burgemees tersvrouw was het gevolg. De stroom van geruchten was het ergste. Toen het verhaal de ronde deed, dat de „dennen" vol Duitsers zaten, stak men het bos in brand. Een deel van de Staatsbossen ging daardoor verloren. Later bleek, dat in deze bossen geen enkele Duit ser had gezeten. Na de toespraken was er een ongedwongen samenzijn van reünisten en gemeentebestuur ders, waarbij een drankje werd geserveerd. Vervolgens bestond er gelegenheid Noordwijk te verkennen en de bekende plek jes van weleer op te zoeken. Knalfeest in ,,Aeresteyn" Ter Aar - Ouders, leerlingen en leerkrachten hebben op sponta ne wijze blijk gegeven van hun vreugde bij de opening van de nieuwe basisschool „Aeres- tcyn" in Langeraar door de vie ring van een feestweck, waar bij in 'n veelzijdig programma ee.n en ander was georgani seerd. De oudervereniging heeft op drie avonden achtereen jong en oud vermaakt met het toneel sprookje „Ali Ben Hassan". De verbondenheid met ..hun school" liet zich ook duidelijk gevoelen op de avond, dat ou ders, medewerkers aan het tot stand komen van de nieuwe school, zich in alle vormen van de dicht- en zangkunst hun dankbarheid en genegenheid uitten over het gerealiseerde nieuwe schoolgebouw en het toegewijde schoolteam. Meester Jan van Uffelen, ook wel gewoon Jan genoemd, gaf aan belangstellenden welwillend uitleg bij een tentoonstelling van o.a. historisch fotomate riaal en moderne onderwijs-me- De gemeenschapsruimte fungeer de op een van de avonden van de feestweek als één grote huis kamer waarbij een huisbar en discotheek de genoegens om lijstten. De sketches, spontaan bedacht op een gegeven op dracht aan een bepaalde groep, bevatten ieder op zijn manier een lofuiting op de nieuwe ver worvenheid. Ook de leerkrach ten lieten zich niet onbetuigd door de ouders de tranen over de wangen te laten rollen van plezier bij het opvoeren van een vorkleedscène met pikante in- Weer ongeluk op berucht punt in Nieuwveen Van c e correspondente NIEUWVEEN De 16-jarige R.A.Z. uit De Kwakel werd za terdagnacht voor het café „De Vliegende Hollander" aangere den door de automobilist P.N.K. uit Ter Aar. Hij liep een hersenschudding, hoofdwonden een een gebroken linkerbeen op. R.A.Z. was bezig zijn bromfiets aan te duwen, toen hij achterop werd gereden door de automo bilist. Een andere bromfietser kon nog bijtijds van zijn brom fiets afspringen en werd daar door niet gewond. Zijn brom fiets werd totaal vernield, Het punt wuar het ongeluk plaatshad is zeer gevaarlijk. In het weckend staan altijd auto's op de weg geparkeerd. Door het raadslid mevrouw J. Ame- lunxen werd onlangs gevraagd om een parkeerverbod aan de overkant van het café in te stellen Het college van B en W heeft de zaak nog in onderzoek. Jeugdige inbrekers ingerekend Van o e correspondent ALPHEN - Twee 14-jarige jon gens hebben zaterdag bekend een inbraak te hebben gepleegd in een advocatenkantoor aan de Prins Hendrikstaat Ze namen hier voor duizend gulden mee. Tevens gaven zij nog een aantal inbraken toe, waaronder een bij de Cola-fabriek en bij Haal- hout b.v. De politie onderzoekt of zij nog meer inbraken op hun geweten hebben. STUDIO SUwrtrififl 39.'Jl 332 Gradual»" 18 )r Tijdan ne Lid» I.UX. >l< i'i i. o TRIANON Br*r«lraal 31. tol 23875 18 )r dag. 14 30. 19 00 en 21 30 uur CAMERA llugewoord. lel 24019 KI NPE KM ATI N EK.' .Ttlrrun"^ kr NAC"HTVO?RSTEL LING „Wh.. REx" HaarlornmerMraat "h™!»" 25 oplumlrawlrr" 18 )r 19 00 en 2 Klndermatinee; „A.trn* m Cloop NACIITVoORSTELLtNG. ..Aan h Veiling Kutwijk 12 okt A 1 4 70-5 10. A II 3 20-6.00; B 1 ZIO-6.70. C I 2 90. C II 2 00—2 70 Bloemkolen Cl 1J5-I 40. 0 tl 86-67, 8 I tMr...' 35-71. 10 I 58; 10 II 36-51. Andijvie 41-44. Boerenkool 38, Brerkpren p. kuil 270-660, Groene kool 31; KroJpr POELDIJK - (VEILING WESTLAND NOORD) maandag 14 nktoher 1074 TOMATEN export l I A 650090, B t). CC 370—470. Bin: land A 410-440. B 310 - 355-470, Pr-i A 40-42. Uien 24-42. Pr per»: groen 325—400. rood 210-280, Selde rij 34—30. KrulprtomdU- 47, Komkommer» klouc I 01 82-05, 78 52-01, 61 47-52 51 43—48. 41 36--41 38 32-37. 31 25-31 Krom kg. 83—71, grof 3437. Ogenmeloenon 10 245-250, 12 275. Autx-rgirv- 5 105-136, 6 98—114. 8 83—88. 10 82-78. Blcekudderi) 12 25-26, Prrnken I 81-62. 2 52-71, 3

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5