CeidócSouxcmt Israël en met eens over olie in Sinaï fbl ijmaker lijd kwijt? Ruiten bordelen stukgegooid JAWORSKI DIENT ZIJN ONTSLAG IN Man beneemt zich leven na schietpartij met politie Met brandweerauto aan de haal verdien 'n echte Kindje kreeg plastic hartwand WEER ONRUST OP KATENDRECHT voor dezekertijd Maandag 14 oktober 1974 67e jaargang no. 19940 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Walter Mitty Danny Kaye in „Hot verborgen leven van Walter Mitty" op Ned. II om 20.21 uur. Ned. I, 19.30 uur „Het zal je kind maar wezen" en om 21.20 uur „De liefdes van Napoleon" (2). Rustig weer Op de meeste plaatsen droog met wolkenvelden, maar ook pe rioden met zon. Weinig wind. met in de nacht en ochtend hier en daar mist. Minimumtempera turen van 4 tot min 1 graden. Maxima morgen circa 9 graden. Morgen zon: 07.04-17.47, maan: 7.05-17.20 Schev. Hoogw.: 2.26-14.47, laag- w.: 10.27-22.49. Ajax gaat in protest tegen tv-uitzending Feyenoord (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Ajax heeft aangekondigd dat het zal protesteren indien de wedstrijd Feyenoord- FC Barcelona recht streeks door de televisie zal worden uitgezonden. Het bestuur betaald voet bal van de KNVB heeft al toestemming verleend tot uitzending. Het is de gewoonte dat geen toe stemming wordt verleend voor rechtstreekse uitzen dingen. een dag voor of na een ander Europacup duel. In dit geval zal de KNVB de zaak echter op nieuw bekijken. Ajax dat probeert ook op dinsdag te spelen, meent dat zijn belangen door een even tuele uitzending geschaad zullen worden. FC Twente heeft in prin cipe geen bezwaar tegen een directe uitzending. Het bestuur realiseert zich dat een uitzending de belangstelling zou kunnen schaden, „maar", aldus voorzitter Jan Masman, „wij beseffen dat een groot deel van het Neder landse volk die topper wil Verder o.a. in de tien pa gina's tellende SPORT- TRIBUNE: Frans Derks in hoof drol O FC Den Haag niet meer ongeslagen O Frans Spits heeft keuze gemaakt O RoodenburgLFC0 Slechtste derby sinds ja- O Foreholte—Bernardus: Postwissel als teken van spijt ROTTERDAM (ANP) - De dief, die in de tweede helft van september jl. uit de kamer van de directri- ce^Van een bejaardencen trum in Rotterdam een geldkistje met 1.000 wegnam, heeft spijt ge kregen van zijn daad. Een dezer dagen ontving de directrice van de dader een postwissel KISSINGER ACTIEF IN M.-OOSTEN Minister Kissinger hoopt van zijn nieuwe vredesmissie in het Midden-Oosten een succes te maken. Bij zijn Arabische gastheren paste hij zijn kleding wat aan. CAIRO (AFP) De Ameri kaanse minister van buiten landse zaken Henry Kissinger is vanmiddag in de Syrische hoofdstad Damascus aangeko men na met president Sadat van Egypte de Israëlische voorstellen te hebben bespro ken over een regeling van een permante vrede in het Mid den-Oosten. Israël zou bereid zijn zich in de Sinaï 50 kilo meter terug te trekken in het komende stadium van over leg. Door dit Israëlisch voor stel zouden de waardevolle olievelden van Aboe Rodeis nog bezet blijven. Egypte zou echter een andere vredeslinie in de Sinaï willen hebben waardoor de olievelden weer in Egyptische handen zouden komen. Afgelopen weekeinde voerde Kissinger overleg in Israël en met koning Feisal van Saoedi- Israëlische politiemannen arresteren een demonstrant voor het hotel van Kissinger in Jeruzalem. Arabië. De Arabische vorst gaf hem de verzekering dat de grote olieproducerende landen van de wereld een campagne tot verlaging van de olieprij zen zullen beginnen in het be lang van de wereldeconomie. De Amerikaanse onderminis ter van buitenlandse zaken, Sisco, voerde in Amman be sprekingen met koning Hoes sein van Jordanië. De Ameri kanen hopen na de Arabische topconferentie, die op 26 okto ber IN Marokko wordt gehou den, een overeenkomst tot troepenscheiding tussen Israël en Jordanië te kunnen teke nen. Volgens het Amerikaanse weekblad Newsweek zou Kis singer van koning Hoessein een pessimistisch verslag van zijn onderhoud met president Assad van Syrië hebben ge had. Hoessein had Assad mee gedeeld dat de Israëliërs zich wel willen terugtrekken maar dat er geen sprake van is dat de gehele Golanvlakte aan Sy rië zou worden teruggegeven. Assad zou daarop hebben geantwoord dat het handha ven van VN-troepen op de Go- landvlakte dan geen zin heeft De Egyptische minister van oorlog, maarschalk Ismail Ali, verklaarde gisteren in Cairo dat de Egyptische strijdkrach ten zich gereed houden voor een mogelijke nieuwe oorlog met Israël alsof die morgen al kan beginnen. Bolsward (ANP) - Brandweerlie den van Bolsward, die zondag zijn vader uit de garage gereden te hebben. nacht om half drie na een brand- De jongen ging er eerst mee naar u j- Sneek en pikte onderweg tien lifters op, die hij in Bolsward afleverde. Daarna vervolgde hij zijn tocht naar Harlingen. Het rijden ging niet helemaal vlekke loos en dat wekte argwaan op, melding in de garage kwamen, zagen tot hun verbazing dat de brandweerauto verdwenen was... Later bleek een jongen van 16 jaar uit Bolsward de wagen om middernacht met sleutels van evenals het feit dat de wagen op de buitenwegen met gillende si renes en zwaailichten reed. In Arum, twee uur na de vermis sing van de brandweerauto, wist een nieuwsgierig geworden auto mobilist uit Heemskerk samen met zijn zwager de jongen te overmeesteren. De auto kwam onbeschadigd, maar met een lege tank weer in de Bolswarder garage terug. Ge blust hoefde er niet te worden, omdat het brandalarm vals bleek te zijn en waarschijnlijk afkom stig was van een van de lifters, die de reactie van de brandweer lieden wel eens wilde zien. Scholieren verjaagd AALTEN (ANP) - De enige openbare basisschool in Aaltcn is voor onbepaalde tijd gesloten in verband met een vlooien plaag die het lesgeven nage noeg onmogelijk maakt. Enkele weken geleden is de ge meentedienst al in actie geweest om de vlooien die veroorzaakt worden door katten die onder de school huizen te verwijderen. Het resultaat leek gunstig maar eind deze week waren er plotse ling weer duizenden vlooien. Na telefonisch overleg met de inspecties Volksgezondheid en Onderwijs besloot het gemeen tebestuur daarom de school te sluiten en de leerlingen na de herfstvakantie voorlopig in an dere lokaüteiten onder te bren gen. Het gemeentebestuur heeft deskundigen uit Wageningen in geschakeld om de vlooien nu voorgoed uit te schakelen. DAKPROBLEMEN? I Bel eens S 020-157043 156653 Dok verkoop van alle DAKBENODIGDHEDEN met deskundige voor- BLOEMSMA B.V. IMPORT B.P. SHINGLES AALSMEERWEG 23 A'DAM Een oude zaak, een garantie voor uw garantie Bijzonder praktisch is deze handige mini-lettertang. In een oogwenk kunt u voorraadbussen, mappen e d. voorzien van keurige, zelfkle vende naamstrookjes. Slechts de kleine moeite van het maken van een nieuw kwartaal- abonnee is genoeg om in het bezit te komen van dit apparaatje. i£S Noteer m.i.vDflll als nieuw kwartaal-abonnee. DUfl Stuur deze bon in zonder posizogel. Y/oonplaats: antwoordnummer Stuur de mini-lettertang naar: Naa™ LEIDSE Woonplaats COURANT Namens: open envelop. 349, .Leiden. KAAPSTAD (AP) - Bij een drie-jarig meisje is in het beroemde ziekenhuis Groote Schuur in de Zuidafrikaanse stad Kaapstad een uiterst ingewikkelde hartoperatie uitgevoerd die 12 1/2 uur heeft geduurd. Aangenomen wordt dat deze operatie, uniek in zijn soort, moeilijker is geweest dan een transplantatie, zo meldt de Johan nesburg Star. De operatie werd uitgevoerd op plex van het succes die de ope- de driejarige Michelle Correia, ratie heeft gehad, aldus me- die met een aantal hartafwijkin- vrouw Correia. gen is geboren en als gevolg daarvan niet kon praten of lo pen. Ze was al drie keer tevoren geopereerd. Bij de jongste ope ratie, die onder leiding stond van transplantatiepionier dr. Christiaan Barnard, zijn aderen vervangen en werden er plastic hartwanden aangebracht. De moeder van het kind ver klaarde zaterdag dat de dokto ren de operatie een laatste wan hopige poging hadden genoemd. Er zijn geen verdere bijzonder heden bekend, ook niet wanneer de operatie precies is uitge voerd. Volgens de moeder begint Mi chelle nu te lopen en te praten. Het kind leert spelletjes om aan lichaamsbeweging te doen. Art sen van de operatieploeg, af komstig uit Frankrijk, Zuid- Amerika en Turkije, waren per- WASHINGTON (Rtr) In een brief aan de Amerikaanse mi nister van justitie William Sax- be heeft de speciale officier van justitie voor het Watergate- af luisterschandaal, Leon Ja- worski, zaterdag zijn ontslag ingediend. Dit gaat in op 25 oktober. Jaworski schreef in zijn brief dat nu het proces tegen vijf voormalige naaste medewerkers van ex-president Richard Nixon begint, de rest van het onder zoek in de Watergate-affaire door een andere speciale offi cier van justitie kan worden verricht Hij schreef ook dat zijn ontslag in geen enkel opzicht verband hield met het ontslag van rechtsvervolging dat president Gerald Ford zijn voorganger verleende. Jaworski beveelt als zijn opvolger zijn huidige plaatsvervanger Henry Ruth Leon Jaworski, die als aanklager ontslag heeft ge nomen. President Ford heeft het ontslag van Jaworski aanvaard. Jawors- ki's opvolger zal worden be noemd met instemming van Ford, zo heeft perschef Nessen bekend gemaakt. Jaworski's voorganger Cox heeft verklaard at het werk van de aanklager nog niet is'beeind- igd. Er is een belangrijk proces aan de gang en een zeer belang rijk rapport te schrijven. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam De Rotterdamse politie houdt voor vannacht een peloton van de mobiele brigade en de bereden politie in reserve met het oog op verwachte, nieuwe uitbarstingen van geweld op Katendrecht. Gisteravond heeft een groep van ongeveer 30 bewoners de ruiten van zeven panden ingegooid, die als bordeel worden geëxploiteerd. Al geruime tijd zit het de plaatselijke bevolking dwars, dat de prostitutie op Katendrecht onge stoord kan uitbreiden, zonder dat de overheid hier iets aan doet. Onlangs heeft de gemeente enkele bordelen laten sluiten, maar de hinder die de Katendrechters van de prostitutie ondervindt zou nog steeds teveel zijn, zo zegt het wijkbestuur, Het is de laatste maanden al herhaaldelijk tot moeilijkheden gekomen op Katendrecht. Zo brandde op een nacht het wijkgebouw af, werden schoten afgevuurd op de woning van leden van het wijkbestuur en werd ook eens brand gesticht in de woning van een bestuurslid. Aanleiding tot de actie van gisteravond zou eveneens een afge vuurd schot zijn geweest. Anderen zeggen dat iemand met een vuurwapen uit het raam had gehangen. Bij een felle brand In het Antwerpse ha- vengebiod zijn zaterdag drlo tanks mot chemische produkten ver nield en twee zwaar bescha digd. Er de den zich geen persoonlijke ongelukken ters v de rijkswacht be streden het vuur waar de brandweer vanwege de grote hitte niet kon ko men. De bran dende chemi caliën veroor zaakten enor- mo rookwol ken, die op vele kilome ters afstand zichtbaar wa ren. Rolschaatser De 27-jarige uit Massachusetts afkomstige socio loog David Letters is het afgelo pen weekeinde in San Francisco aangekomen na in vierenhalve mnand ruim 5000 kilometer op rolschaatsen te hebben afge legd. "Ik heb dat gedaan om het land te zien en mensen te ontmoe ten", zo vertelde Letters. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In Den Haas heeft een 36-jarige matroos uit Rotter dam zich in de nacht van zaterdag op zondag van het leven beroofd tijdens een achtervolging door de politie. De man werd aangehouden omdat hij met hoge snelheid en zonder verlichting door de binnenstad reed. Toen de politie hem vroeg om uit te stappen, trok hij een revolver en probeerde daarmee op een agent te schieten. Het wapen ketste echter. De man holde weg en de politie zette de achtervolging in tot in de Scheldestraat, waar de matroos zich achter een taxi verschanste. Vanuit deze positie loste hij vier schoten. Toen de politie even later poolshoogte ging nemen, bleek dat de matroos zich door zijn slaap had geschoten. In zijn kamer in Rotterdam werd later een afscheidsbrief gevonden. j

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1