RoodenburgLFC: een teleurstelling rr JL Titelkansen BS Leiden nu verkeken Nuttige zege van Lugdunum Teylingen veel te wisselvallig RANDSTAD NOG GELIJK „Noord—Zuid" kwam niet uit de verf RKAVV—Verburch op een laag pitje intermeubel V.D.KLUGT Verkuylen geeft aan: 1—0 In voorbereiding. LEIDEN De hernieuwde kennismaking tussen Roo denburg en LFC is behoorlijk tegengevallen. En dat terwijl toch alle factoren om er een leuke derby van te maken aanwezig waren. Er waren eindelijk weer eens wat mensen, het was uitstekend weer, het veld was zwaar, maar goed bespeelbaar en onderlinge rivaliteit is er altijd geweest. De ontmoe ting „Noord—Zuid" kwam echter niet uit de verf. Daarvoor speelde LFC veel te behoudend en kwam Roodenburg maar niet in zijn spel. En omdat goals veel te lang uitbleven werd het op den duur nog saai ook. Roodenburg won tenslotte nog met 1-0. De beloning van een aanvallende houding. Meer niet. Nier Verkuylen enerzijds en René Holswilder anderzijds waren juiste afspiegelingen van de speelwijze van hun respectieve lijke teams. Verkuylen probeer de van alles om zich aan de dekking van zijn directe oppo nent te onttrekken. Met vallen en opstaan, want bij LFC was men niet scheutig in het maken van overtredingen. Het lukte hem slechts spaarzaam, maar die weinige keren werd het wel gevaarlijk. Holswilder gaf blijk van de zwaar verdedigende in stelling van de Kanaries. Hij nam alle tijd voor het nemen van vrije trappen en doelschop- pen, want Holswilder had al laten weten bijzonder blij te zijn met een gelijkspel. Zelden ging hij naar voren alleen in de laatste fase toen men achter stond speelde risicoloos en werkte veelal met de lange trap. Veel fantasie zat er niet in. Dat laatste én de bange houding heeft LFC de das om gedaan. En dat had beslist niet gehoeven. Mandekking Roodenburg namelijk kwam maar niet in zijn spel. De nor maal vlot draaiende aanvalsma- chine haperde telkens wanneer de blauw zwarten over de mid denlijn gingen, voornamelijk omdat LFC juist daar en wat meer naar achter nog, de mees te van zijn spelers had gepos teerd. Dubbeldeman, Den Os. Pleyter, Hannaart en Verkuylen hadden elk een vaste man con stant om zich heen en wisten daar niet los van te komen. Maar als LFC dan aan de bal kwam gebeurde er niets. In de meeste gevallen probeerde men de eenzame Teun Hoek aan te spelen, maar die had geen schijn van kans tegen het ge routineerde duo De Groot-Tis- seur. Wim van Dijk en De Kruyff kwamen eveneens nau welijks „aan de bal" door toe doen van Montagne en Klinkha mer. En meer mensen gooide LFC er niet tegenaan. Spora disch kwam Theo van Seggelen wel eens naar voren, maar de anders zo resolute aanvoerder durfde toch maar weinig risi co's te nemer.. Doelman Nie- vaart behoefde dan ook niet of nauwelijks in actie te komen. Het initiatief in de eerste helft was volledig aan Roodenburg. Dat wilde best aanvallen al had het moeite met het vinden van gaten. Onder leiding van stop per Holswilder hield LFC de zaak potdicht. Vooral Hannaart en Dubbeldeman hadden het erg moeilijk tegen „klitters" Slingerland en Zee. En Sam den Os vond telkens Dick Par don tegenover zich, zodat de middenvelders uitkomst moes ten brengen. Nu werkten Straa thof, Verkuylen en Pleyter wel vreselijk hard, maar omdat hun voorhoede aan banden lag werd het voor hen bijzonder moeilijk om een gevaarlijke combinatie op touw te zetten. Tweemaal lukte het Rooden burg om even „los" te komen, maar even zoveel keer faalde het in de afwerking. Eerst kreeg Verkuylen een droom- kans, maar hij knalde, bijna op de lijn staand, finaal over het leder heen, terwijl even later Den Os en Dubbeldeman el kaar verkeerd begrepen en zo doende een mooie kans lieten liggen. LFC kwam vlak voor rust nog bijna aan een onver wachte voorsprong. Rooden burg was met alle veldspelers op de LFC-helft aan het „pres sen", toen Wim van Dijk er alleen vandoor ging. Hij deed dat echter in een 1*-»» tempo, dat Klinkhamer hem op het laatste nippertje kon ach terhalen om hem de voet dwars te zetten. Na rust werd de strijd er niet mooier op. Steeds vaker bezon digde men zich aan harde tac kles en overtredingen en het was slechts aan de goede lei ding te danken, dat de wed strijd niet uit de hand liep. Het vele oponthoud voor vrije trap pen was er debet aan dat de strijd een rommelig karakter kreeg. Het tempo zakte naar een bedenkelijk niveau en Roo denburg gaf het initiatief uit handen. Maar LFC, op dat mo ment de betere ploeg wilde niet profiteren. Telkens hield men zes, zeven mensen achter en een vuist kon dan ook niet ge maakt worden. Maar het had wel gekund, want Roodenburg zag het een tijdlang niet meer zitten. Er werd slecht gepasst, traag gespeeld en slordig ge combineerd. Maar het werd door de gasten niet afgestraft LFC was bang voor de uitval len van Roodenburg en was er enkel en alleen op uit om het eigen doel schoon te houden. En dat kwam hun duur te staan. Blunder Uitgerekend Hennie Zee, de ex- Roodenburger, die tot dan toe vlekkeloos had gespeld, was de directe aanleiding tot de enige treffer. Hij verspeelde op knul lige wijze de bal aan Nier Ver kuylen die in weergaloze stijl langs Dick Pardon gleed en de bal op maat voor de voeten van de aanstormende Den Os schoof. Peter Boom, tot dan toe foutloos keepend, kon alleen En toen kwam LFC opeens wel naar voren. Slingerland en Van de Berg werden gewisseld voor wat meer aanvallend ingestelde spelers als Van Eigen en Pij- nacker, terwijl Roodenburg al wat eerder Hannaart had ver ruild ^voor Pinas. Holswilder ging nu ook naar voren, maar het was al te laat. Roodenburg nam nu zonder moeite het heft in handen en kwam zelfs bijna op 2-0 toen Pinas alleen door ging. Dick Pardon werkte de buitenspeler in het beruchte ge bied tegen het gras, maar de straf bleef uit. Het was ook te veel van het goede geweest. LFC kon niet bekoren, maar Roodenburg evenmin. De slechtste derby sinds jaren, is dan ook de conclusie. AD VAN KAAM advertentie pAJTo (Van onze sportredactie) LEIDSCHENDAM Vooral de eerste helft van de wedstrijd RKAW—Verburch stond op een bijzonder laag pitje. Beide ploe gen streden roet weinig overleg en wisten aanvallend nauwelijks een vuist te maken. Omdat RKAVV in de tweede helft wat nauwgezetter te werk ging ei voortzette was de overwinning toch nog verdiend. Het duurde tot de veertigste mi nuut eer doelman Mulder van RKAW zijn eerste werk kreeg op te knappen. Typerend voor de weinig aanvallende houding van Verburch, al moet gezegd worden, dat RKAW het niet eens veel beter deed. Pas vlak voor rust lieten de Leidschen- dammers hun tamme houding varen en werd het enkele malen gevaarlijk voor het doel van Van Leeuwen. Rob van der Meer was het dichtst bij een treffer, maar Van Leeuwen red de met de hak van zijn schoen. Na de hervatting zette RKAW de stijgende lijn voort, terwijl Verburch bleef volharden in slecht spel. Twaalf minuten wa ren er gespeeld toen Stafleu de bal hoog voorzette en Van der Meer er iets eerder bij was dan Van Leeuwen. Met een kopbal zette Van der Meer zijn ploeg op winst. Een ruime voldoende was slechts weggelegd voor scheidsrechter Van Berkel. Hij floot vlekkeloos. Officieel Dotsun-droler voor LEIDEN e.o Herengracht 79. tel. 33861-2091/ ROELOFARENDSVEEN e.o. Alkemadelaan 1. tel 01713-28'. ARNHEM De turnster Jeanette van Ravensteyn zal wegens een opgelopen blessure niet kunnen deelnemen aan de wereldkam pioenschappen turnen, die in het Hongaarse Varna gehouden zullen worden. Van onze sportredactie LEIDEN Lugdunum heeft een nuttige zege geboekt op het sterke Blauw Zwart. Een overwinning die tot stand kwam via een aardige partij voetbal, waarin Blauw Zwart zich de betere ploeg toonde, maar Lugdunum de produktiefste ploeg bleef, 2—0. En als je wilt winnen moeten er nu eenmaal goals gemaakt worden. Maar de Wassenaarse kritiek na afloop gold ditmaal niet de spelers, maar trainer Van Barlingen. Sam den Os heeft gescoord en wordt, samen met voorbereider Verkuylen (7) uitbundig begroet. John Ver schoor en Slingerland op de terugtocht. tvan onze medewerker) SCHEVENINGEN Dat Teylingen veel minder constant speelt dan verleden jaar hebben de Sassenheimers ook nu weer bewezen. Won men recentelijk nog met forse cijfers van Lugdunum, nu tegen Scheveningen bakte men er weer niets van en verloor kansloos met 3—1. En dat, terwijl Lugdunum op zijn beurt een tijdje geleden met 4—0 over ditzelfde Scheveningen triomfeerde. Teylingen begon overigens niet slecht. Al na tien minuten knal de Frank van Dam tegen de lat bij wijze van waarschuwing. Vijf minuten later was het 'echt' raak toen Van der Berg tussen allerlei benen -door het Na rust bleef die matheid bij net wist te vinden. Maar toen Teylingen. Er werd slordig ge- van tijd creëerde de ploeg zich een handvol kansen en Jan Boekei raakte daarvan zo in paniek, dat hij de bal in eigen doel deponeerde, 1-1. knakte er iets bij de Sassenhei mers. In plaats van onverdro ten door te gaan hield men plotseling in en liet het initiatief aan de thuisclub. En Scheven ingen hapte daar natuurlijk graag op in. Binnen een mum speeld en zonder overleg ge combineerd. Dat Scheveningen dit afstrafte was dan ook te recht. Via een kopbal van Wout Pronk en een omhaal van Aat Bruin lieten de gastheren Tey lingen zien hoe het wel moest Tot ieders verbazing wisselde de oefenmeester na een kwartier spelen in de tweede helft Ren van der Ham voor Wim van Leeuwen. Maar Van der Ham had zich tot dan toe ondérschei- den als de beste man bij Blauw Zwart, dat zonder hem door T.nodunum beentje wera ge licht De man die Blauw Zwart de das omdeed was Koos van Es. Na een half uur spelen on dernam Van Es een lange rush, waarna hij de bal beheerst naar de vrijstaande Pijnacker schoof. Die had geen moeite met doelman Pieterse, 10. Blauw Zwart ging nu drukken maar op schoten van Ren en Siem van der Ham had doel man Erades telkens een goed antwoord. Lugdunum kwam goed weg toen Van der Ham in het strafschopgebied onderuit werd gehaald, maar de scheids rechter kende slechts een indi recte vrije trap toe. Hoe gevaar lijk de uitvallen van Lugdunum waren, demonstreerde weder om Koos van Es. Met een droog schot verschalkte hij Pieterse en bracht de stand op 20. Verder dan een schot op de paal kwam Blauw Zwart niet meer. Op de valreep behaalde een, op dat moment met tien man spelend Randstad Sport een gelijkspel van 1—1 tegen een sterker Texas, dat evenwel eveneens met tien man de strijd moest beëindigen omdat Jan Hofland wegens inmenging op de leiding nas kleedkamer werd verwezen. Randstad Sport had in de twintig ste minuut gemakkelijk aan de leiding kunnen komen toen het een strafschop kreeg toegewe zen nadat Theo Valkenhoff in het strafschopgebied ten val was gebracht. Het goede schot van Fred Sival werd echter door de fenomenaal spelende doelman Frank Petersen buiten de palen geranseld. In de twee de helft kwam Texas op een voorsprong toen Ton Gordeau de bal op Fred Prosman passte die geen fout maakte en doel man Pothof onhoudbaar pas seerde: 01. Tien minuten tijd moest Theo Valkenhoff per brancard het veld verlaten dat hij een bal verkeerd op het hoofd had gekresen. Doordat Randstad Sport reeds twee wisselspelers had ingezet moest de ploeg met tien door, doch vreemd genoeg kwa men er in deze periode kansen en het was Sival die vier i ten voor tijd de partijen op gelijke voet bracht: 11. i advertentie (van onze sportredactie) ROTTERDAM Degenen die BS Lei den nog titelkansen toebedachtten zijn zaterdag met hun neus op de feiten gedrukt. Slechts één ploeg mag dit jaar aanspraak maken op de nationale titel: Transol/RZ, de tegenstander van Leiden. De nederlaag (94—72) kwam zeker niet onverwacht BS Leiden is na een goe de start behoorlijk teruggevallen en wil je een kans maken tegen een ploeg als Transol, dan is topvorm een eerste vereiste. Voor één man kwam de ne derlaag zeer hard aan: Peter Kop. Hij leed min of meer een persoonlijke nederlaag. Coach Harry Pappas had hem terecht in de basisploeg gezet. Vorig seizoen immers presteerde de jeugdige Leidenaar het om Jack Din- kins volkomen uit te schakelen. Van daar dat de Leidse hoop voor een groot deel op Kop was gevestigd. Maar Peter slaagde niet. Jack -'Mister Basketball' - Dinkins speelde zijn wed strijd, zoals hij dat tegen elke tegen stander pleegt te doen. Die grote klas se maakt van Jack Dinkins de meest complete tegenstander. Een man die steeds minder opvalt, maar geruisloos wel even 31 punten scoort. Transol, vorig jaar al de sterkse van Nederland, is dit seizoen nog comple ter geworden. De ploeg van Jan Bruin kan veertig minuten lang doorgaan zonder terugval. En daar ligt onder meer het verschil met BS Leiden. De Leidse ploeg kon het aanvankelijk redelijk bijbenen. De achterstand bleef beperkt tot een paar punten. Cornwall, Allen, maar vooal ook Bob by Heuts speelden een gave partij. Bill Allen had het zwaar te verduren met Loorbach, maar de totaalprestaties van beide heren lagen tenslotte dicht bij elkaar. Hans van Rooden had het heel wat moeilijker tegen Neerlands langste basketballer. Hij liep binnen twee minuten vier fouten op. Halverwege zag het er allemaal nog wel goed uit voor Leiden. De achter stand (42—30) was nog niet hopeloos. Maar de ploeg van Harry Pappas greep zijn kans niet. Loorbach werd uitgewisseld voor Weemhof en Bill Allen kreeg veel meer ruimte. Het leverde hem een flink aantal vrije worpen op, die hij echter voor het grootste deel miste. En dat was juist op momenten dat Leiden de achter stand had kunnen verkleinen tot ne gen en acht punten. Allen slaagden op tien pogingen slechts driemaal. De beslissende klap viel tussen de tiende en veertiende minuut. De ach terstand groeide uit tot 18 punten Na een time-out, waarin Pappas nog een laatste (wanhopige) poging deed, heeft BS Leiden geen schijn van kans meer gehad. Peter de Jong verdween met 5 fouten naar de bank en zijn vervanger had er ook al vier. Die vervanger was Rob Smeenk, de Ne derlandse-Canadees, die zaterdag uit sluitend opviel door een ontstellend slecht schot. Op dat moment liep de hele ploeg, op Bob Heuts na,met vier fouten en slechts door knoeien aan Rotterdamse zijde zou de nederlaag voor Leiden redelijk blijven. Onbegrij pelijke fouten weerhielden Transol voor een honderd-puntenscore. Stand: Transol Raak Sperry Rem. BS Leiden Levi's Typsoos Delta LI. G. de l.ange Nat. Nederl. Frisol Smirnoff Markt 10-20 10—18 11-16 10—14 10—12 9—10 10-10 10— 8 10— 8 10— 8 10- 4 10— 2 10— 0.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 18