Danaiden distantieert zich van Archipel en de onderste plaats DE NEEMT EINDELIJK AFSTAND Inspiratie bij Bax/Foreholte te laat terug Aarlanderveen handhaaft zich Rudie Kerkman wint vierkamp Plagman scoort viermaal Regionalen Henskens uitblinker LE1DSE COURANT Leiden De Danaiden is er in geslaagd zich voorlopig even te distantiëren van de onderste plekken. Het Amsterdamse Archipel, door de schorsing van Engel- berts (Janne) en Schipper, (die op 15 november weer actief mogen worden) danig gehaven.d werd met 7—5 geklopt. De Leidse ploeg startte met Bos voor Sander van Unen en Ciska Peters voor Nieske Filemon en startte uitstekend. Een weer goed draaiende Aad Van Nierop zette met Eric Filemon 20 neer. Jammer genoeg moest de "scholierenploeg" het voordeel weer snel inleveren, want Erika Klaasen, Rob Engelberts en Leo Borghols scoorden tegen, maaar toch bleef De Danaiden "gaan". Bos himself liet zijn formatie zon der nadeel aan het 2e gedeelte beginnen en opnieuw kwam De Danaiden sterk uit de blokken. Ad van Nierop schot 53 bij elkaar en toen Hans v. d. Leek tijdens een zware druk op de Leidse korf toch 63 bereikte, zat De Danaiden goed. Niet in die mate, dat er naar het eind gefreewheeld kon worden, want Engelberts en Borghols haalden nog in tot 65, maar het schil bleek te groot. Casper Nierop kreeg tenslotte "zijn Alleen in de eerste helft heeft De miste zelfs opgelegde kansen uit doorbraken. Mekking maak te 10 ongedaan, waarna HKV naar 8—3 liep met de rust. Na de pauze vond HKV het bij 11 welletjes en kon Pernix nog terugkrabbelen tot 116. Mek king, Wil v.d Kooy, Jan van Seggelen en Fred Breedveld (3x)scoorden. DE ALGEMENE verdiende loon" toen hij uit e fraaie doorbraak 75 kon in schieten en de 2e Leidse zege veilig stelde. Nap en Vd. Leek vielen op door uitstekend de fensief werk en Schreuder blies geen enkele valse noot op zijn fluit. PERNIX Pernix speelde zaterdag de beste wedstrijd tot nu toe, maar ver loor toch, omdat het enorm veel kansen verspeelde Vd. Kooy Algemene last gehad zenburg. De blauw witten had den op meer tegenstand gere kend dan het gistermiddag kreeg van het tuen nog ongesla gen Rozenburg. De Algemene pakte 30, maar moest die inle veren. Henny Rusman zette vlak voor rust de doorbraak in en na de pauze liep het condi tioneel veel sterkere Algemene vlot naar 7—3. Als uitslag kon 105 worden ingevuld. De zege had nog hoger kunnen zijn al» het middenvlak de Leidenaars niet in de steek had gelaten. Aanvallend kwam dit kwartet niet tot sterke daden. Doelpun ten: Janny van Iterson (2x), Jo- ry Sjardijn, Henny Rusman (3x), Jan Sjardijn en Wim van Vliet (elk 2x). ZUIDERKWARTIER "Ik snap niet, wat zo'n ploeg in de eerste klasse komt doen" was het commentaar van spele r/trainer Hen Zierikzee direct na afloop van het door Zuider kwartier dik gewonnen duel te gen Hespa. Hij had volkomen gelijk, want Zuiderkwartier had totaal geen moeite met de Amsterdammers. Halverwege was het "pas" 3—1, maar in de 2e helft ging ZKW er flink te gen aan. Onbekommerd liep de Leidse ploeg uit naar een onge kende weelde van 9—1 alvorens Hespa tegenscoorde. Het einde werd bereikt met 102 en dan te weten, dat Hespa met 1—0 had geleidt Doelpunten: Carla Akse (2x), Van Daim (2x). Zie rikzee, De Groot, Kloos, Ruud van der Mark (2x), en Janneke v.d. Berg CRESCENDO Crescendo kan de aspiraties op een hoge plek wel even verge ten. Achilles heeft dat de Leidse ploeg gisteren op niet mis te verstane wijze duidelijk gemaakt. Met niet minder dan 12—3 werd het schotloze Cres cendo aan de kant gezet. De Hagenaars waren uiteraard be ter, vooral in het schot, want dat was wel erg zwak verzorgd bij de Leidenaars. Verschil in veldpsel was er eigenlijk niet eens zo veel. Joke Geyer, Lenie en Liesbeth Kok scoorden voor Crescendo. TEMPO Tempo won in de laatste minuut van KOAG op een eigenlijk on bespeelbaar veld. Kanbier werd matchwinnaar door een door Kindt geforceerde strafworp te benutten. Doelpunten: Kanbier (2x). Hannie v.d. Voort en Klaa sen bos. DERDE KLASSE Fiks heeft op eigen terrein haar Waterloo gevonden. Vitesse overdonderde de Oegstgeestse koploper in de eerste helft vol komen (15) en die slag kwam Fiks niet meer te boven. Fiks kwam niet verder dan 47. Treffers: V.d. Mey (2X), Herma Tobé, Trineke Paauw. Fluks uit Noordwijk deelde met Maas sluis en dat is niet onverdienst elijk. In de laatste 5 minuten kregen de kustbewoners vele kansen op meer maar verprut sten die. Corry en Rob Schelvis, Jan Verloop Frnak Dijkstra en Jan van Drongelen (2x) scoor- RUUD VAN VLIET. Van Nierop in actie voor De Danaiden. Zijn ploeg kwam eindelijk weer eens tot winst. Het in de promotieklasse uitkomende eerste herenteam van de Treffers heeft in een spannend duel een ruime 73 overwinning op tegenstander Luto bevochten. De 73 uitslag mag er zijn maar is toch iets gelukkig tot stand gekomen; meerdere malen was het geluk aan de zijde van de spelers uit Roelofarendsveen. Cees V'esseur was deze maal goed voor drie overwinningen, Jac. van Ruiten kwam tweemaal tot winst en Hans van der Zwet deed ditzelfde eenmaal; ook de dubbelspeloverwinning was voor de Treffers. i de Treffers heb ben al het mogelijke gedaan om het TOV lastig te maken getui ge de 46 uitslag. Voor de Treffers was Jos van der Veer niet in zijn beste doen en hij won daarom slechts eenmaal, hetzelfde resultaat was voor Piet Warmerdam weggelegd. Koos van Beek is zijn inzinking te boven en liet dit merken door twee enkelspeloverwinnin gen, waarvan de beste prestatie zijn drie-game overwinning te gen Jac. van Veen die dit sei zoen nog geen enkelspel had verloren. Voor TOV wonnen Van Veen tweemaal, Rudi Alke made eveneens tweemaal en Ted van de Ploeg kwam een maal tot winst. Sanocel Scylla heeft met 82 ge- Frisol, Bert van Schie en Rob van der Zeeuw verloren beiden van Van Wijk. Ook Scylla 3 kwam tot winst, Deltalloyd 2 moest er met 73 aan geloven. Hans de Roode was met 3 overwinningen de sterkste van de Leidenaars, Theo Bakker kwam tweemaal tot winst terwijl Hein Chrispijn dit slechts eenmaal deed; de dubbelspeloverwinning was ook voor Scylla. Sanocel Scylla 4 heeft terecht verloren van Accent Swift de uitslag 1—9 onderstreept dit. Erik Noest zorgde voor het tegenpuntje in zijn duel tegen Klinkenberg. De einduitslag voor Victory 55 zou evengoed 5—5 of 46 heb ben kunnen zijn. In een vier en een half uur durende strijd kwamen zes partijen met drie games voor waarvan elke game beiderzijds met cijfers boven de twintig eindigde. Gerard van der Klaauw was uit zijn ritme en won slechts eenmaal waar van Schilder het slachtoffer was. Fred Bracké won zijn duel tegen Kwakman. Peter Roden burg en Hans Waaijer kwamen beiden eenmaal tot winst. NSSS lukt het blijkbaar niet meer; ook deze week werd ruim verloren en gezien de 1—9 uit slag van het duel tegen Deltal loyd 3 was slechts eenmaal winst voor de Noordwijkerhou- ters weggelegd, deze keer was Paul Dekker aan de beurt. Oegstgeest heeft de uitwedstrijd tegen het zwakke Maasbree met 19 gewonnen; het tegenpunt ontstond door verlies van Mic ky Thung in zijn partij tegen Engels. Theo Louwers was met drie over winningen goed voor de helft van de punten die Avanti be haalde in het duel tegen Tempo Team 3. Van Wetten en Van der Werf kwamen elk eenmaal tot winst; ook het dubbel was voor Avanti. Het damesteam van Sanocel Scyl la draait goed mee in de over gangsklasse. Tegen Megacles kwamen de Leidse dames tot een terecht 73 overwinning. Sandra de Kruif tekende voor drie overwinningen. Zoetemelk en 'Van Winsem verloren elk een partij. Simpele zege De Spartaan Van onze sportredactie LEIDEN Afgelopen za terdag is de competitie van start gegaan bij het gewichtheffen. Gestre den wordt er om het clubkampioenschap van Nederland. LKV de Spartaan moest bij Simpson KDO uit Den Haag op bezoek. Het werd een gemakkelijke overwinning voor de Lei- denarcn, die het zonder Dirk van 't Riet deden. LKV tilde 802 kilo tegen KDO slechts 662. De op stelling van LKV de Spartaan was; Fred Ma- rijt, Arie Zwagers, Theo Sanders, Martin Anneeze en Herman Filippo, die weer geheel van zijn ou de blessure is genezen. [ADVERTENTIE i 'n Occasion moet je i dan ook maar bij de 1 VW-dealer kopen 3 zekerheden J l^garantie - ANWB-keuring- I ^-servicepajpoort LOEK VAN DEVENTER VOORHOUT Zonder coach Frank Bonte en zonder Ellie Hoek ontbrak bij de dames van Bax/Foreholte de nodige inspiratie tegen het nog puntloze Velo. Pas toen de Voorhoutsen op een 40 achterstand stonden vlamden zij even op en werd er hard geknokt voor een beter resultaat. De tijd was echter te kort en ook vrouwe Fortuna liet hen in de steek. Daarom kon Velo na het eindsignaal juichend de eerste punten van dit seizoen in ontvangst nemen. En terecht; volkomen verdiend zegevierde Velo met 3—4. In de eerste helft had Bax/Foreholte verdedigend de zaak goed onder controle maar aanvallend werd fantasieloos gespeeld. De meeste aanvallen konden niet worden afgerond omdat balverlies de aktie voortijdig beëindigde. De schaarse aanvallen die wél met een schot konden worden afgerond, misten elke richting. Na 15 minuten kwam de eerste verdedigingsfout, waarvan Velo onmiddellijk profiteerde: 0—1. Ook deze treffer schudde de Voorhoutse dames niet wakker en vlak voor het rustsignaal scoorde Velo opnieuw: 02. In de tweede helft kwam Velo verrassend sterk uit de startblokken en scoorde reeds in de eerste minuut. Bax/Foreholte was nu duidelijk aangeslagen en begon ook in de defensie te rammelen. Vijf minuten later viel de beslissing. Geheel vrij op de cirkel scoorde Thca Persoon 04. De Velo-ploeg was kennelijk zelf verrast door dit succes en had nog maar één doel voor ogen: de verkregen voorsprong vasthouden. De Voorhoutse dames begonnen nu eindelijk aan te dringen en konden met een 33 verdediging de bakens verzetten. Er kwamen kansen en Anske Broekhuizen was de eerste die hiervan gebruik wist te maken. Carla Kortekaas benutte een straf worp en Marga Ruisch scoorde hoog opspringend 3—4. Verder kwam Bax/Foreholte echter niet. Wel schoot Carla Kortekaas keihard op de paal en zag Anncmieke de Bruyn de bal via beide palen uit het doel kaatsen. In de slotfase hadden de uitste kende arbiters v.d. Berg en Niesten uit Den Haag het nog even moeilijk toen de Voorhoutsen het probeerden met een man-to-man maar het bleef 3—4 voor Velo. MMO De dames van MMO doen het verrassend goed in de regionale tweede klas. Door een 85 zege op Ancora uit Rotterdam delen zij nu de tweede plaats met het Rijswijkse Hercules op 3 punten afstand van de Quintus-reserves. Onder de uitstekende leiding van de heer Den Elzen uit Noordwijkerhout begon MMO met een licht overwicht in de eerste helft. José Elstgeest opende de score na 8 minuten maar een Rotter damse break-out bracht al snel de balans weer in evenwicht 1-1. De laatste 3 minuten zag MRO kans haar overwicht in de score tot uitdrukking te brengen door doelpunten van Margré Volwater en Mieke Rijkelijkhuizen. In de tweede helft werd MMO aanvankelijk wat overdonderd door de Rotterdamsen. Een paar kostbare verdedigingsfoutcn brachten de spanning volledig terug: 3—3. Een break-out van Cobi v.d. Salm (43) gaf hen weer het nodige zelfvertrou wen en toen drukte MMO definitief door Mieke Rijkelijkhuizen (2x), José Elstgeest en Corrie v.d. Meer bepaalden de overwinning op 8—5. Een verdiende overwinning in een sportieve wedstrijd. COR BAKKER Van o e medewerker Gouda Aarlanderveen heeft kans gezien zich uitstekend op de eerste plaats te handhaven dank zij een verdiende 42 overwinning op het bezoeken de Oudewater. Wel kwam Aar landerveen in de eerste helft door een doelpunt van Beumer op een 0—1 achterstand, maar nadat Jos Wijfje na de thee gelijk had gemaakt (1—1) en Gerard Tuinenburg vervolgens 21 had ingekopt, betekende de tweede treffer van Jos Wijf je een 31 voorsprong voor de gastheren. Beumer bracht, daarna toch nog weer de ach terstand tot een treffer terug 32 maar toen Jan Vergeer voor Aarlanderveen vijf minu ten voor tijd 42 inkopte was daarmee ook de strijd beslist. Zwammerdam haalde met 1—3 de buit bij Moerkapelle binnen. Kees de Jong kopte uit een voorzet van Jaap van der Zwaard in de eerste helft de openingstreffer in 0—1. waarna de thuisclub nog vóór de pauze gelijk wist te maken 1—1. Kort voor het einde pakte Zwam merdam pas de winst dank zij doelpunten van Jaap van de Zwaard en Peter Cremer, 1—3. Met Floreant wil het kennelijk ook dit seizoen nog steeds niet. Ook dit keer werd weer verlo ren en wel met 01 -van Rijn streek, welke laatste er echter ook al niet te veel van terecht bracht. Al in de eerste helft werd Floreant op een achter stand gezet. 01 Na de thee zag Boskoop's doelman Bertus Hoogendoorn kans Floreant voor een grotere nederlaag spa- Sportief won met 1—3 bij Ber gambacht en WFS deelde met 2—2 thuis tegen Siveo. Bode gravenGouda werd wegens terrein-afkeuring niet gespeeld. In de eerste klasse van de zon dagcompetitie werden slechts twee van de vijf wedstrijden gespeeld. Oudewater zag kans van het bezoekende RVC uit Reeuwijk met 41 te winnen terwijl Nic. Boys thuis tegen Ammerstol niet verder kwam dan een 22, waardoor de Nieuwveners nu de tweede plaats delen met Oudewater en RVC. De elftallen van Nieuw- koop, Floreant en Esto kwamen respectievelijk tegen Soccer Boys. Gouderak en Bergam bacht wegens terrein-a fkeunn- gen van de laatste drie velden niet in actie. Nic. Boys kwam door treffers van Hans Borg- meijer en Jan de Boer, de laat ste uit een penalty, bij de rust aan een 2Oterug. Met gevolg, dat in de twintigste minuut doelman Theo van der Meer naar het net werd gestuurd 2—1 en zes minuten voor het einde hij de gelijkmaker uit de tou wen kon halen 2—2. Van onze atletiekmedewerkster Leiden A.V. Holland Leiden en de Lisser atletiekvereniging de Spartaan organiseerden ter afsluiting van het atletieksel- zoen onderlinge meerkampen. Van de atleten van A.V. Hol land boekte de jongste deelne mers de opvallendste resulta ten. Rudie Kerkman won de vierkamp pupillen met 3277 p. (60 m. 9 sec., hoog 1.40 m., kogel 8.71 m.. 1000 m. 3.37.5) Paul Krama was de beste bij de 6-kamp Jongens C met 3675 p. Veel punten vergaarde hij met verspringen 5.42 m. en de 100 m. in 12.2 sec. Overige meerkampkampioencn; heren 10-kamp Frans Krone 4998 p. Jongens-A. 10-kamp Kees Riemens 4994 p. Jongens- B. 8-kamp Rudie Eveleens 3682 p. Jongens-D. 5-kamp Peter Gijsman 3107 p. Dames 5-kamp Ineke Altona 2531 p. Meisjes-D. 4-kamp José van Sonsbeek 2092 p. Pupillen meisjes Willeke Boom 1603 p. De Spartaan werkte het restant van de, vorige week wegens weersomstandigheden uitgestel de. meerkampen af. Bij de meisjes-C. werd Cuny de Nie de clubkampioene met 2771 p. Zij boekte de volgende, goede re sultaten; 80 m. 11.4 sec. kogel 9.88 m. hoog 1.40 m., 60 m. horden 10.9 sec. Meisjes-C Kla- rien Winkelmolen 1767 p. 60 m. 9.5 see., ver 4.07 m., kogel 9 m. hoog 1.15 m. Jongens-C. Ge de Munck 3538 p. 100 m 12.7 sec., ver 5.30 m. kogel 9 m. 800 m. 2.23.4 min., 100 m. horden 16 8 sec. hoog 140 m. Jongens-D. Martien van Rijssel kogel 9.87 m., 80 m horden 11 sec., hoog 1.20 m.. ver 4.25 m.. 1000 m. 3 min. Zaterdag werd in Den Haag de laatste kompetitiewedstrijd voor de Jongens-B. van de Spartaan gehouden. Zij werden met 6040 p vierde in het totaal klassement. Goede prestaties werden geleverd door o.a. Piet Walraven bij het verspringen en hoogspringen en door Jun v.d. Ham bij het hinkstapver. Van onze sportredactie In de vijfde ronde van het zaal voetbal in Lisse is enige duide lijkheid gekomen voor de vol gende speelperiode. Blauwe Reigers hebben met 5-2 ZMV Noordwijk verslagen. In deze wedstrijii scoorden Rolf Esveld, Kees Wildenburg, Jan van Gooi, en nog eens Wildenburg en Van Gooi voor de Reigers. Voor ZMV scoorden Van de Zalm en Klinkenberg. Houthan del Huiskamp verloor van DAF Broekhuizen wat voor de laatst genoemde de eerste overwin ning betekende Voor DAF scoorden De Wilde en Hane- maayer 2x. Het tegendoelpunt was van Van Steyn. Bij FC Fairplay—Hoogeboom Super markt was het een doelpunten- festijn. Het werd 5-5 door doel punten bij FC van Hoogkamer, Zuiderduin, van der Voort en Hoekstra. De tegendoelpunten waren van Plagman 4x en Sluys. Café de Engel won met 3-1 van IBO door doelpunten van Dofferhof 3x. Groen scoor de tegen. Van onze sportredactie UVS kwam met een gewijzigd team bij Quick Boys op bezoek. Invallers Bert Bavelaar (doel man) en Nico, Hoekscma waren debet aan deze wijziging. Het middenveld van UVS liet ren beetje afweten waardoor Quick Boys in de eerste helft op 10 kwam De opkomende linksach ter Martin Heerikhuizen werd uit een- dieptepass in de gele genheid gesteld 1—0 te scoren. In deze helft nog kon UVS ge lijk komen door een verdedi gingsfout. Wil Henskens hakte terug op John van Haasteren die scoorde. De tweede helft was een helft van wisselende kansen met de mooiste voor Blessing Zuma, maar de Boys goalie redde op fabelachtige wijze. Opvallend was het goede spel van de UVS- er Wil Henskens. SPORTWERELD DEN HAAG Nederland zal met een dames en een heren ploeg deelnemen aan de golftoer- nooien om de wereldkampioen schappen voor amateurteams die van 22 oktober tot en met 2 november in La Romana (Do minicaanse Republiek) gehou den zullen worden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17