Duyvestein geen Baak TurnnedeHaag tegen Tempo Team snel uitgeschakeld FIBA laat geen profbasketball toe Snelwandelaar Jan de Jonge verbeterde het oudste atletiekrecord Tennis- winst Nasfase Björn Borg ontvlucht belasting Sterk optreden Haagse scherm- ploeg Residen tie won weer LEIDSE COURANT PAGINA 11 SALZGITTER - Jan de Jonge (Lat) heeft gisteren in Salzgitter het oudste Nederlandse atletiekrecord, dat op de 50 kilometer snelwan delen, verbeterd en gebracht op 4 uur 32 minuten en 51.6 seconden. De Noordhollandse snelwandelaar was ruim tien minuten sneller dan Anton Toscani die tijdens de Olympische Spelen van 1D36 in Berlijn tot 4.42.59.4 kwam. Jan de Jonge leverde zijn prestatie tijdens het Westduitse kampioen schap 50 kilometer snelwandelen, waar hij buiten mededinging mocht deelnemen. Op 6 mei van het vorig jaar kwam Jan de Jonge in zijn woonplaats Purmerend ook beneden de tijd van Toscani maar zijn 4.37.16.8 kon niet als' Nederlands record worden erkend omdaf de afstand te kort was. Illlllllllllll[|||llll]||||||||||[lllll!llltlllllllllllllllllllllllllllllllllll[lllllll1llllllllllllllllllttl!llllllll!ll!lllllilll!llllll!lllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllll!lllll[llllllll euw Bilsen erg groot en kwam de uur stand op 5—0 door doelpunten uitblinker bij Duyvestein op het ijs staan. De meesten heb- van Kocanda en de oud-Raak Wintersport zaterdagavond op de ben een vermoeiende reis achter speler Bosman. Deze twee trcf- tegen de de rug. Je mag echt nog geen fers kwamen tot stand, nadat de oordeel vormen over de ploeg na Houtrust_ploeg met twee spelers Bilsen. In de eerste deze wedstrijd. We wisten van in de strafbank verbleef. Vlak tevoren dat dit zou gaan gebeu- voor het eind van de tweede pe- Voor de jongens en coach riode bracht Van der Horst en Brain Randell breekt nu een tijd Hubley de stand op 50. In de hard werken aan. Ik ben blij derde periode mocht de tweede Sterker nog na de eerste periode dat ze allemaal zijn gekomen. Re- doelman van Houtrust De Jong stonden de Hunters pas met 10 ken op mijn woorden: Over een ook de wedstrijdsfeer proeven. Wag- paar weken ken je onze ploeg niet Harry Turk zorgde eerst voor terug". 51. Daarna trof Hutchinson en Hunters won tenslotte met 92. We hopen dat de voorspelling van Wagnar drie maal doel. terwijl Geen van de andere Houtrustspe- Henri Seriese uit komt. Maar toch Tenzer nog voor een tegentreffer de basis van Duyvestein Win- kon zorgen. Utrechtse kunstijsbaai Hunters en dat was doelm llarry helft was hij het die achter e als los zand in elkaar zittende defensie de dubbele cijfers van het scorebord wist af te houden. Iers kon een voldoende halen. En kele Hollandse spelers, die verle- tersport te klein. Ook zonder ij- Eindelijk pakte Jan de Jonge het oudste atletiekrecord. den jaar in het tweede team Y.H.C. Den Haag uitkwamen, gre pen in deze eerste divisie veel te hoog. De defensie is het meest kke deel weken ARTHUR VAN RIJSWIJK WK volleybal Mexico startte met triomf: 3-0 MEXICO STAD - Het heren- team van gastland Mexico, pouletegenstander van Neder land, heeft de openingswed strijd van het toernooi om de wereldtitels volleybal in Mexi co stad met 3-0 gewonnen van de dominicaanse republiek. De setstanden in de door 18.000 toeschouwers gadegeslagen ontmoeting waren 15-2,, 15-2, 15-10. Het Nederlands dames volley balteam heeft een ernstige ver zwakking ondergaan door het wegvallen van Fransje Murp hy, die bij een oefenwedstrijd tegen China een pink heeft gebroken. Zij probeerde in de ze wedstrijd een lage bal te spelen en raakte daarbij de grond. Ook het herenteam kampt met een geblesseerde speler, namelijk Peter van Vel- zen, die een pijnlijke enkel heeft. In het Nederlandse kamp verwacht men echter dat Van Velzen de komende dagen wel zal kunnen spelen. De Nederlandse afgevaardig den hebben in de eerste week geen problemen gehad met de hoge ligging van Mexico stad, waar beide ploegen hun voor ronden spelen. Vervolg uitslagen: HEREN: Oost DuitslandVenezuela 3-0 (15-2, 15-3, 15-7), DAMES: Sovjet UnieDominicaanse Republiek 3-0 (15-5, 15-4, 15-1), Verenigingde Staten—Fran krijk 3-1 (15-10, 17-15, 7-15, 15- 7). CRAWLEY NEW TOWN Nederlandse herenploeg heeft za terdag in Crawley New Town een turnwedstrijd tegen Enge land verloren met een verschil van ruim zes punten. Engeland behaalde 256,70 punten, Neder land bleef op 250,45 punten ste ken. De Eindhovenaar Cor Smulders eindigde in het individuele klasse ment als eerste met 53,30 punten, onder meer door een score van 9.15 op de brug. Het matige resul taat van de Nederlandse heren was deels te wijten aan de tevo- niet verwachte indeling in twee groepen per onderdeel. Dit internationaal niet gebruikelijk landenwedstrijden. Een gevolg in het een en ander was onder eer dat elke jury bestond uit drie Engelsen en slechts één Ne derlander. Voorts spaarde Hans Gunneman, die pas hersteld is van een blessu- zich nog wat en voerde zijn vrije oefening niet uit. Het individuele eindklassement is: 1. Smulders (Ned) 53,30 punten, 2. Wilson (Gbr) 52,25., 3. Booth (Gbr) 51,45., 4. Arnold (Gbr) 50,75., 5. Jones (Gbr) 50,45., 6. Norgrove (Gbr) 49,95., 7. Butter (Ned) 49,70., 8. Pot (Ned) 48,95., 9. Van Elteren (Ned) 48,00., 10. Webb (Gbr) 47,40., 11. Koch (Ned) 44,90., '2. Gunneman (Ned) 40,80. MADRID Ilie Nastase heeft een tennistoernooi in Madrid ge wonnen. Hij versloeg Björn Borg, die eerder Okker deklasseerde, in vijf sets. Nastase had in de halve finale gewonnen van de als ste geplaatste Guillermo Vilas. Borg werd finalist door een over winning op Orantes. Helga Masthoff veroverde de da- mestitel door een overwinning op Tine Zwaan, die met 64, 6—2 tenonder ging. Betty Stöve ver loor in het Amerikaanse Phoenix in de halve finale van Helen Gourlay met 61, 64. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllli: Imhoff kampioen der kampioenen LOOSDRECHT Fred Imhoff, de nationale kampioen in de so- lo-klassc heeft dit weekeinde op de Loosdrechtse plassen de Pri mus Intcrparis wedstrijden ge wonnen. Voor deze races, waarin alle na tionale kampioenen in de diverse klassen deelnamen, werden 16 vierkante meter boten beschik baar gesteld door de eigenaren die zelf als bemanning meezeil den. In elk van de drie wedstrij den, een op zaterdag, twee op zondag, voeren de deelnemers in een andere boot. Imhoff toonde zich in deze serie met respectieve lijk een zestiende, derde en eerste Plaats, de sterkste en werd aldus de kampioen der kampioenen. Het verschil met Heike Blok. ook een kernploeg lid, was evenwel zeer klein. straining kan je aan een spcli el zien of hij zich op het peil Uitslagen: In Utrecht: Hunters in de eerste divisie kan waar- Duyvestein Wintersport Houtrust aken. Waarschijnlijk is het 9—2 (1—0 4—0 4—2); de ploeg. Over straks niet onverstandig om naast In Heerenveen: Peters en Jager pas de schorsing Bell zo nu en dan Randell het ijs IJCOrwo Amsterdam 8—3 (50 Pietje Bell voorbij en kan op te sturen. 2—1 1—2).. daarin misschien verandering ko- Duyvestein is geen Raak. De jon- In Groningen: Gijs—Tilburg 'al bleef Harry gens lopen vele strafminuten op Trappers 5—9 (03 2—3 3—3)., naar vechten er hard voor. Dat In Den Bosch: Grasso Eagles- /as zaterdagavond bij het eerste Nat. Ned. Nijmegen 2—2 (10 iptreden in ieder geval duidelijk 0—1 1—1). e zien. Stand aan kop: de Duy- Na de eerste periode was de 1. Hunters 4 gespeeld 5 punten., stand 10. In de tweede periode 2. Tilburg Trappers 24., de druk op het doel van 3. Nijmegen 23 (w.v.). Turk onder de maat en deden bij tijd en wijle Paulson en Tenzer nog wel aardige dingen. Maar i or de rest is er natuurlijk nog 1 •inig te vertellen slein Boys. Henrie Seriese: „Vergeet niet dat Ondanks de zege van Cor Smulder in het individueel klassement eindigde de turninterland in een triomf voor Engeland. IIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIII STOCKHOLM De 18-jnrige Zweedse tennis-ster Björn Borg zal na het volgende maand te houden internationale toernooi van Stockholm vergezeld van zijn ouders gaan emigreren naar Mo naco. In de hoofdstad Monte Car lo wil hij een tenniszaak, gerund door zijn ouders, openen. De re den voor Borgs „vlucht" uit Zwe den is het vooruitzicht hoge belas tingen te moeten betalen als hij net zo veel blijft verdienen als momenteel. Volgens Borg, die dit jaar al on-, geveer 450.000 gulden heeft ver diend. scheelt de emigratie hem zo'n 250.000 gulden. Borgs ouders hebben inmiddels de levcnsmid- delonzaak die zij bezaten, ver kocht. Björn Borg wil wel de Zweedse nationaliteit behouden en waar schijnlijk ook blijven uitkomen in het Zweedse team voor wedstiij- den om de Davis Beker. AMSTERDAM Zoals verwacht is Tempo Team ook ditmaal in het toernooi van de landskam pioenen vroegtijdig uitgescha keld. Was vorig jaar de Hongaar se tafeltenniskampioen Vasas te sterk, gisteren kwam de Duitse kampioen PSV Borussia Dusscl- dorp naar Amsterdam met de nationale nummer één Jochcn Leisz en de nummer twee Ebel- hard Schöler in de gelederen. Het werd een overwinning van 5—1 voor de Duitsers. man had zelfs redelijke kansen in de derde game. die hij uiteinde lijk met 18—21 verloor. De 33-jnri- ge Eberhard Schöler, die een de cennium lang tot de sterkste Eu ropese spelers heeft behoord, maar zich nu niet meer beschik baar stelt voor het nationale team, was met zijn ijzersterke verdediging te goed voor de Am sterdammers. Hij versloeg eerst Nico van Slobbe en later Herman Hopman. Beide malen in twee games. „Pure klasse, nog altijd", was het commentaar van Carel Deken". „Wc hadden niet ver wacht dat hij nog zo sterk zou Nico van Slobbe redde de eer met een winstpartij (21—16, 21—19), tegen de Duitse nummer drie Klaus Fillbrunn. Tempo Team bood ten aanschouwen van een talrijke aanhang hevige tegen- De gedetailleerde uitslag: stand. Zowel Carel Deken als Herman Hopman snoepten de Westduitse kampioen Jochen Leisz een game af. De lange Hop 14-21, 13—21; Nico van Slobbe - Eberhard Schöler 14—21, 18—21; Herman Hopman - Jochen Le.sz 21—15, 15-21, 18—21; Van Slobbe Fillbrunn 21-16, 21—19, Deken - Leisz 13—21, 21 14, 16—21, Hopman -Schöler 16-21, 18-21. ROME Het Schiedamse tafeltennis- derde ronde van het Marbet Roma. Een uitslag die na het drie maal wegwerken van een ach terstand tot stand kwam. Midhat Us- tovic maakte drie van de vijf pinten. Hij versloeg onder meer intcmatio-, nal Roberto Giontella. De gedetailleerde uitslagen zijn: Hans v.d. Broek Stcfano Lazzeri 21—23, 21—17. 15—21. Midhat Ustovic Leonardo Bazacei 2110, 1821. 21 11. Hans Lingen Roberto Giontella 11-21, 21-14, 15-21. Us tovic Lazzeri 15-21. 21—19, 21—8. v.d. Broek - Giontella 18-21, 14-21, Lingen - Bazacci 21-8, 21—7, Ustoei—Giontella 21 11, 21-11, Lingen - Lazzeri 21-12, 22-20. (Van onze sportredactie) Rome - In een extra-verga dering van bestuurders van de FIBA (Europese Basketball Liga) en de IBA (International (prof) Bas ketball Association), die in Rome is gehouden, is een eventuele Europese prof competitie basketball van de baan geveegd. Ter vergadering bleek al leen de Nederlandse verte genwoordiger geporteerd voor profbasketball in ons land. Tevoren leek een gro te mate van overeenstem ming bereikt tussen FIBA en IBA maar toen nog maals bijeen werd geko men lagen de kaarten an ders. Er is besloten dat er zelfs geen contact meer mag zijn, op welke wijze ook, met de proforganisa tie. Als dwangmaatregel is bepaald, dat in de gehele regio geen basketball meer mag worden gespeeld in dien een gemeente onder- ak verschaft aan een ploeg van de IBA. De oorzaak die aan dit ver bond ten grondslag ligt: in het buitenland wordt (oog luikend) de spelers al zo veel betaald dat er geen behoefte is aan specifieke profploegen. A.MSTERDAM Het internatio nale stcdenschermtoernooi in de Apullohul te Amsterdam is bij de dames gewonnen door Boedapest cn bij de heren (degen) door Ant werpen. De Hongaarse dames Ildiko Sch- warzenberger, Murtha Sas en Ka- talin Kollanye versloegen de- Franse ploeg Melun (met Pascale Morch, Sylvie Bodin en Domini que Ducump) in de finale met 5—1. Brussel zegevierde in de strijd om de derde plaats met 5—3 over Haarlem (Lenie Kokkes,, Yvonne Boomgaard en Caroline van der Helm). De Antwerpse degenequipc, met Florcnt Bessomans, Rudy Coes- sens cn Bob Claasscns, won in de eindstrijd met 5—3 van Den Haag (Raoul Popken, George Treffers en Onno Aalbers). De Hagenaars haddon in de halve finales verras send van Koblenz gewonnen (5—3). Londen werd derde en Ko blenz vierde. Het sterke team van Boedapest sneuvelde reeds in de kwartfinales. iiiiniiiiiiiiiiiiniiiiuiiiimiiminiimiiiitimiiiiinio Weer Belgische overwinning in biljart interland BREDA De zevende drlcban- denbiljartinterland tussen Ne derland en België, die dit week einde in Breda is gehouden heeft, evenals de vorige afleveringen, een Belgische zege opgeleverd. Hoewel gisteren, na de eerste twee partijen van de derde ron de, de stand verrassend gelijk was (1010) zegevierden de bel- gen toch met een zeer ruime mar ge: 22—10. De Nederlandse kampioen Jan Doggen heeft een sterk toernooi gespeeld. Hij eindigde met een moyenne van 1.044. Teleurstel lend was het optreden van Rini van Bracht, de nationale nummer twee. Hij boekte alleen winst op Dielis. Zaterdagavond ging hij te gen Arnold de Paepé ernstig in de fout door enkele kansen op de laatste carambole te missen. De Belg won met 60—59 in 46 beur ten, waardoor er voor Van Bracht een toch nog zeer aanvaardbaar gemiddelde van 1.282 uit kwam. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Eberhard Schëler kwam tweemaal in actie. Tweemaal ook liet hij zien hoe tafelten nis gespeeld moet worden. Duidelijke triomfen vielen hem ten deel. Van onze sportredactie DEN HAAG In tegenstelling tot Hollandia, blijft stadgenoot Residentie het uitstekend doen in de rolhockey-competitie In sport hal De Houtzagerij bleef de ploeg ongeslagen. Gistermiddag werd van Dennertberg uit Valkens- waard met 4—0 gewonnen. Bij de rust stonden de Hagenaars met 10 voor. Jos Tammers met drie en Cor Slootweg met één doel punt waren de uitblinkers na&st doelman Zuidgeest.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11