Nietig IJsland doorstond O. Duitsland 1-1 Licht herstel van Bayern Mün Tweemaal rood in eerste divisie Trainer van Molenbeek: „Twente kan beter" Gwardia gelijk tegen Legia Supporter sloeg de verkeerde knock-out LEIDSE COURAN~ PAGINA 10 Een scrimmage voor het Franse doel. De Belgische jTresor, Teugels, Jodar, Adams, Lacombe en de Franse aanvaller Teugels is bijna doorgebroken, maar wordt door doelman Baratelli. de Franse verdediger Jodar de voet dwars gezet. V.l.n.r. MAAGDENBURG Oost d-Duitsland, tijdens de wereldkampioen schappen onder andere overwinnaar van West d-Duitsland, heeft een pijnlijke start gemaakt in het toernooi om het Europese kampioen schap. Het nietige IJsland doorstond een stormloop in de tweede helft en dwong zeer verrassend een gelijkspel af 11. Slechts 15.000 toeschouwers waren naar het stadion van Maagden burg getogen om getuige te zijn van een doelpuntenfestijn. IJsland, dat eerder in groep zeven al met 2—0 had verloren van België, was geen tegenstander van betekenis, was de verwachting. Bovendien had Oost d-Duitsland na de teleurstellende oefenwedstrijd tegen Canada (20) wat goed te maken. Zover kwam het niet, al was het begin zo veelbelovend. Reeds in de zevende minuut nam Oost d-Duitsland de leiding door Martin Hoffmann van FC Maagdeburg. Ongerustheid Dat IJsland zeventien minuten later voor de gelijkmaker zorgde (van de voet van Hallgrimson) baarde al opzien maar was voor de toeschouwers nog geen reden voor ongerustheid. Oost d-Duitsland begon aan een offensief, dat zijn hoogtepunt kreeg in de tweede helft. De ene na de andere aanval werd opgezet, zonder resultaat. Minstens even blij als IJsland was België met het gelijk spel. De Belgen, die in dezelfde groep uitkomen, kwamen dankzij een overwinning op Frankrijk (2—1) alleen aan de leiding. Het was een moeizaam bevochten zege. Pas een kwartier voor het einde viel de beslissende treffer. Een treffer die een Belgisch offensief bekroon de. Van der Eist passeerde na een fraaie combinatie met Van Meer en de voor Van Himst ingevallen Docks de Franse muur. Eindelijk, want Frankrijk had eerder in de tweede helft op alle mogelijke middelen doelpunten voorkomen. Ook door middel van zeer harde charges. Het krachtdadige ingrijpen had in de 60e minuut de verdiende strafschop tot gevolg. Teugels werd door twee Franse verdedigers hardhandig naar de grasmat verwezen. Hij nam de strafschop zelf, maar doelman Baratelli redde. Het fortuin was in de eerste helft wel met België geweest. In de stromende regen nam de thuisploeg geheel tegen de verhouding in de leiding. Weer was het Wilfried van Meer, die een aandeel had in het doelpunt. Hij bediende Martens van een glaszuivere pass. Frankrijk kwam terug, al vier minuten later. Goullou zette in de vijftiende minuut voor op Coste die alleen kon doorgaan: 11. Na de opwindende start volgde een gelijk opgaande wedstrijd, totdat België langzaam maar zeker het offensief opende. Met als bekroning het door 45.000 toeschouwers bejubelde doelpunt. De stand in groep zeven is: 1. België 2 2 0 0 4 4 —1 2. Oost d-Duitsland 10 10 1 11 3. IJsland 2 0 111 1—3 4. Frankrijk 10 0 10 1—2 Een andere kleine voetbalnatie, die afgelopen weekeinde van zich liet spreken was Luxemburg, dat Hongarije tot aan de rust bij bleef. De stand was toen 22. De twee doelpunten aan Luxemburgse kant waren gemaakt door Dussier. Al na een kwartier verraste hij voor 3000 toeschouwers de Hongaarse doelman. Orvath zorgde minuten later voor de gelijkmaker en Nagy gaf Hongarije voorsprong. Luxemburg leek op weg naar een sensatie, toen Dussier een strafschop benutte. De bezoekers kwamen na rust zij het moeizaam toch aan de overwinning. Nagy en Balint brachten de eindstand op 42. De stand in groep twee is: 1. Hongarije 1 1 0 0 2 42 2. Oostenrijk 1 1 0 0 2 2—1 3. Wales 10 0 10 1-2 4. Luxemburg 1 0 0 1 0 2-4. In groep vier heeftDenemarken lange tijd tevergeefs aangevallen. Roemenië hield in Kopenhagen echter stand. 0—0. In een duel, waarin de beide doelmannen Larsen en Raducanu de uitblinkers waren, heeft Roemenië het alleen in de slotfase moeilijk gehad. Denemarken miste Jensen en Simonsson, die voor Mönchen Glad- bach uitkwamen node. De afmaker ontbrak. Roemenië waarvan de uitvallen zeer gevaarlijk waren kon zich dan ook (voor 18.000 toeschouwrs) gemakkelijk beperken tot verdedigen. Dp stand in groep vier is: 1. Spanje 1 1 0 0 2 2—1 2. Roemenië 10 10 1 00 3. Denemarken 2 0 111 1—2 4. Schotland 0 0 0 0 0 O-O. Jong Roemenië bewees wel te kunnen aanvallen. Het team bestaande uit spelers tot 23 jaar versloeg Jong Denemarken met 62. Een gelijkspel (33) was het eindresultaat van de wedstrijd Bulga- rije-Griekenland voor groep acht Voor de Bulgaren een zeer teleur stellende prestatie, zeker met het oog op de comfortabele ruststand van 31. Bonev en Denev (2) waren de schutters. Antoniadis, Paikoanou en Glezos tekenden voor de Griekse treffers. Het duel in Sofia werd bijgewoond door 40.000 toeschouwers. De stand in groep acht is: 1. Bulgarije 10 10 1 3—3 2. Griekenland 10 10 1 33 3. Malta 0 0 0 0 0 0—0 4. West d-Duitsland 0 0 0 0 0 00. In een vriendschappelijke wedstrijd verraste Tsjechoslowakije Zwe den. Svehlik (2), Masny en Bicovsky zorgden inPraag voor overwinning van 40. Spanje speelde zaterdag in Buenos Aires in de strijd om de Hispanicbeker met 1—1 gelijk tegen Argentinië. Pirri scoorde i; ■81e minuut voor Spanje. Een minuut later maakte Rogel voor 70.000 toeschouwers gelijk. PISA Een verhitte Italiaanse voetbalsupporter, die het tijdens de wedstrijd Pisa—Livorno voor zien had op de scheidsrechter, heeft gisteren bij een poging de arbiter te treffen de aanvoerder van zijn favoriete ploeg knock out geslagen. De fan, de 29-jarige bloemist Ro berto Terpin, wilde bij het toe kennen van een strafschop aan de thuisclub Pisa bij de stand 10 voor Livorno zijn woede koe len op de arbiter. Livorno-aan- voerder Porri sprong tussenbeide en kreeg de klap die voor de fluitist was bedoeld. In een zie kenhuis moest hij worden behan deld voor de verwondingen in het gezicht. De strafschop ging tegen de paal en Livorno won met 1—0. Tijdens de wedstrijd Ascoli—To rino overleed een 45-jarige sup porter van Ascoli aan de gevol gen van een hartaanval na de gelijkmaker van Torino (1—1). WARSCHAU Gwardia, tegen stander van PSV in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerhou ders, heeft in Warschau 0—0 ge spoeld tegen stadgenoot Legia.G- wardia beheerste de eerste helft Legia de tweede. Het was aan de sterke verdedi ging van de Poolse bekerhouder te danken dat Gwardia een punt aan deze wedstrijd overhield. De ploeg had in doelman Sikorski, verdediger Sroka, middenspelcr Kraska en aanvaller Terlecki zijn beste spelers. Sikorski; Sroka, Kielak (40 e minuut Lipinski), Dawidczynksi en Michalik; Polakov, Kraska en Lipinski (78e minuut Sledzevski), Terlecki, Malkie- wicz en Wisniewski. Roemeense aanvaller Atila Kun (wit shirt) kreeg in de wed strijd tegen Dene marken een van de grootste kan sen om de strijd in het voordeel van de Roemenen te beslissen. De Deense doelman Benno Larsen weet op het aller laatste moment echter een Roe meens doelpunt te voorkomen. De verdedigersJen sen en Danielsen kijken gespannen toe. DUSSELDORF Het Wedausta- leefde de wedergeboorte van hetgeen ook door een openings- dion heeft zijn naam van valkuil landskampioen Bayern München. doelpunt van Wittkamp in de 36e voor lijstaanvoerders zaterdag In de eerste helft had Borussia minuut tot uitdrukking kwam. Na weer eens eer aan gedaan. Dit- nog krachtig de toon aangegeven de pauze zakte Borussia ineens maal moest Hamburger SV erva ren dat MSV Duisburg op eigen veld zeer lastig te bestrijden is. Met een nederlaag van 2—0 moesten de Hamburgers de thuis reis aanvaarden in de weten schap dat Eintracht Frankfurt en Eintracht Braunschweig op gelij ke hoogte waren gekomen. Landskampioen Bayern München toonde tekenen van herstel en versloeg Borussia Monchen/G- ladbach op eigen veld met 21. Reeds na 15 seconden nam MSV Duisburg de leiding door Worm na een pass van Seliger. Deze tegenslag is Hamburger SV niet meer te boven gekomen. In de 63e minuut kon Lehmann de score verhogen. Door dit resultaat kwam MSV Duisburg als enige Bundesligaclub in de zogenaamde Engelse week (drie wedstrijden in acht dagen) op het maximale aan tal winstpunten van zes. Eintracht Frankfurt boekte een regelmatige overwinning van 40 op het toch niet zwakke Fortuna Düsseldorf. Bij de rust was de stand reeds 2—0 door treffers vah Körbel (strafschop) en Beverun- gen. Eén minuut na rust scoorde Nickel en Rihrbach voltooide in de 77e minuut het kwartet Ein- trachtdoelpunten. Eintracht Braunschweig won niet zonder geluk met 21 van Hertha BSC Berlin. Het was de vijfde achtereenvolgende thuiszege van Eintracht. De beslissing viel tien minuten voor het einde door fen kopbal van Handschuh. Trainer Zebec van Eintracht wist wel een oorzaak aan te wijzen voor het lusteloze spel van zijn team: „Wij hebben het erg zwaar gehad in de Engelse week. Enkele spelers konden het niet meer opbrengen, Tottenham's aanvalsleider Steve Perryman (wit shirt) reikt maar met de uitslag ben ik tevre- hier hoger dan Chelsea-doelman John Phillips. De Stormlo- Kessler van Hertha pen van <je Spurs hadden echter geen resultaat: Chelsea won met 1—0 dankzij een doelpunt van Hollins in de 8e ziin ploeg onverdiend had verlo- rpn minuut. De Spurs kwamen door deze nederlaag voor de tweede maal dit seizoen op de laatste plaats van de ranglijst terecht. ver terug. Klaus Wunder liet in de 71e minuut met een kopbal de gelijkmaker aantekenen en drie minuten later stond Bayern op de niet verwachte winst door een doelpunt van Torstensson (1—2), Bayern München staat nu nog maar drie punten achter op het leidende trio. De stand aan de kop is: Einracht Frankfurt, Eintracht Braunschweig en Hamburger SV 13 punten uit 9 wedstrijden. Kickers Offenbach, Schalke'04 en MSV Duisburg 12 pun- Engeland Op de twaalfde competitiedag is Ipswich Town de alleenheer schappij in de Engelse eerste divisie kwijtgeraakt. De ploeg van Bobby Robson, die in de eerste ronde van het UEFA- cuptoernooi op FC Twente stuitte, moest het eerste punt op eigen veld afgeven: 00 tegen landskampioen Leeds United. Bekerwinnaar Liverpool profi teerde van deze halve misstap door met 20 te winnen van nieuweling - Middlesbrough en op gelijke hoogte Ipswich Town j te komen. Beide ploegen bezit- j|||||| ten 17 punten en hebben twee L punten voorsprong op Everton L. en Manchester City. In de 57e minuut bracht Ian Cal- laghan met een doeltreffend schot van zeker twintig meter Liverpool tegen Middlesbrough op het pad der overwinning. Zeven minuten voor het einde benutte Kevin Keegan strafschop nadat Stuart Boam hands had gemaakt. Er waren 52.590 bezoekers in het stadion aan Anfield Road. Lees United speelde de eerste Leaguewedstrijd onder de nieu we manager Jimmy Armfield. De landskampioenen moesten vrijwel voortdurend een druk van Ipswich doorstaan. Dit ging ten koste van twee boekingen: voor de schot Joe Jordan en aanvoerder Johnny Giles. f>e stand aan de kop is: Liverpool er Ipswich 17 uit 12, Everton en Man chester City 15 uit 12, Newcastle United 14 uit 11. DEN HAAG Twee teams heb ben gisteren in de eerste divisie hun wedstrijd met tien man moe ten beëindigen. Zowel bij de ont moeting PEC-Zwolle—Veendam als bij FC Groningen—Fortuna SC stuurde de arbiter een speler van het veld. Jan Bont van Veen- dam moest het speelveld verla ten nadat hij een kluit naar arbi ter Beukman had gegooid. Blo- tenberg van Fortuna SC kreeg een zelfde straf omdat hij Hoven- kamp op zeer ruwe wij onderuit haalde. Ook na deze competitiedag zijn Eindhoven en NEC nog zonder nederlaag. Eindhoven won ge makkelijk met 30 van Cam- buur, NEC behaalde voor de vierde maal een gelijkspel. FC Dordrecht en Veendam gingen opnieuw ten onder en staan met drie punten, verkregen door ge lijke spelen, onderaan de ran glijst PEC—Veendam 6—0 (2—0) 18. Kerkhof (eigen doel) 10, 37. Renswouw 20, 77. Heskamp 3—0, 82. Van der Horst 4—0, 85. Heskamp 50, 89. Heskamp 60. Scheidsrechter: Beukman. Toe schouwers: 3000. Gele kaarten voor Oldenburger (Veendam) en Schubert (PEC). SC AmersfoortFC Dordrecht 20 (10) 7. Teunissen 10, 76. Wolfkamp 2—0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 1200. Gele kaart voor Middelkoop (SC Amersfoort). sw—FC Den Bosch 1—1 (1—0). 35. Coenen 1—0, 56. Peltzer 1—1. Scheidsrechter: Vermey. Toeschouwers: 2500. Volendam—Heerenveen 3—2 (1—1). Toonstra 0—1, 36. Kwak man 11, 60. Dick Bondt 21 (strafschop), 66. Kok 3—1, 84. Kist 3—2. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 3000. FC VVV—Helmond Sport 4—0 (1-0). 32. Van der Weide 1—0, 69. Kramer 2—0, 79. Pala 3—0, 86. Jovanovic 4—0. Scheidsrechter: ■Beek. Toeschouwers: 6500. Gele kaart voor de Helmondspeler Van der Ven. SC Cambuur—Eindhoven 083 (01). 8. Van der Pas 01, 55. Schalks 0—2. 67. Jacobs 03. Scheidsrechter: Oetelmans. Toe schouwers: 4000. Gele kaart voor de Cambuurspeler Eyer. NEC—Heracles 282 (1—0). 40 Priewe 10, 68. Priewe 20, 74 Westerhof 2—1, 85. Bronkers 2—2 Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 5000. Gele kaart voor Hera- clesspeler Amweg. Willem II—FC Vlaardingen 0-1 (0—1). 3. Hevermans eigen doel 0—1. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 1500. Gele kaart voor de Willem Il-speler Hui- bregts. FC Groningen—Fortuna SC 1—0 (00). 76. Gritter 10. Scheids rechter: Hoppenbrouwer. Toe schouwers: 4500. Rode kaart voor de Fortuna SC-speler Blotenberg wegens een zeer grove actie te genover Hovenkamp. Gele kaart voor Huisstede (Fortuna SC). ENSCHEDE Trainer Felix Week van Racing White Daring Molenbeek op 23 oktober en 6 november de tegenstander van FC Twente in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup) was zondagmiddag in het Diekman-stadion om de Enschedeërs in actie te zien tegen FC Den Haag. Na afloop vond hij: „FC Twente is een goed voetballende ploeg, die gemakkelijk overschakelt van verdediging naar aanval. Het middenveld vond ik het sterkste deel van het elftal. Collectief is de Enschedese formatie erg sterk, de bal kan lang in de eigen gelederen worden gehouden en het overnemen van eikaars positie verloopt vlekkeloos. Ik heb twee mooie doelpunten gezien, maar het was jammer dat ik Bos niet kon beoordelen. Ik heb gehoord dat hij een jonge en erg goede speler is. Daarom zal ik zondag maar naar MVV—FC Twente gaan, om nog wat wijzer te worden, want ik neem wel aan dat Twente heel wat beter kan dan het vanmiddag heeft laten zien. Wij krijgen het in elk geval moeilijk, maar bij voorbaat kansloos zijn we zeker niet". Rale Rasic ontslagen MELBOURNE Rale Rasic, de Joegoslavische bondscoach van het Australische nationa le team, dat ook in West- Duitsland vertegenwoordigd was bij de eindronden om het wereldkampioenschap voet bal, is zondag ontslagen. Als reden noemt de voetbal bond de slechte prestaties die het elftal tijdens dat toernooi zou hebben geleverd. In groep I werd achtereenvolgens met 0—2 verloren van Oost-Duits- land, met 03 van West-Duits- land, en gelijkgespeeld met 00 tegen Chili. De opvolger van Rasic is Eric Worthington, die vroeger ac tief speler is geweest in de Engelse verenigingen Totten- ham, Queens Park Rangers en Waterford. AMERSFOORT Voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker waterpolo die van 25-27 oktober in Amers foort wordt gehouden, zal de Nederlandse kampioen. HZC De Robben de eerste wedstrijd spelen tegen de Finse kampioen Helsingsfors Simalsskap. In 1978 worden in Argentinië de wereldkampioenschap pen gehouden. Onder andere op het terrein van River Plate in Buenos Aires. Joao Havelange, de voorzitter van de FIFA (rechts) nam zaterdag in gezelschap van enkele officials van River Plate' alvast een kijkje in het stadion van de Argentijnse club.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 10