Gewest Gelderland boycot de Deventer kunstijsbaan WK is Nederland naar het hoofd gestegen e j J CRUYFF WIL GELD VOOR POSTER Twentse schutters staan op scherp OORLOGSVERKLARING IN SCHAATSWERELD Geen eerste prijs in Lotto en Toto Ramljak geschorst Zwitserse pers LEXflBTONiiS' China in volleybal erkend VRIJDAG 11 OKTOBER 1974 LEIDSE C OUR AN"" PAGINA 11 (Van onze sportredactie) DEVENTER - De schaatschibs in het gewest Gelderland hebben van het be stuur van het fewest een verbod gekre- fen om ijs te huren op de Deventer kunstijsbaan. Het sluimerende conflict tussen de Gelderse ijsclubs en de De venter Usclub DYC is daardoor uitfe- groeid tot een „oorlogsverklaring1 De KNSB heeft twee jaar geleden een reglement gemaakt waarin omschreven staat dat alleen de gewesten ijs kunnen huren van ijsbaandirecties. De clubs mogen eveneens ijs huren mits deze toestemming hebben van het gewest. De Deventer IJsclub, medeoprichter Verboden van de kunstijsbaan waarvan Piet Berg- ström directeur is, had sinds de oprich ting elf jaar geleden het recht verwor ven de eerste keus te hebben. Met het gewest Overijssel, dat wel toestemming aan de Deventer IJsclub had gegeven, had DYC nimmer moeilijkheden. Het gewest Overijssel liet de bestaande si tuatie (DYC huurde ijs van Bergström en verhuurde de niet voor de club bestemde uren aan de andere clubs in de regio oost) ook na de reglementswij ziging van de KNSB doorgaan. Het gewest Gelderland, dat met Overijssel regio oost vormt, kwam hiertegen in MoeilljkJlCdcn opstand. De Deventer IJsclub be schouwde zich als lid van het gewest Overijssel en hield zich aan de afspraak met het gewest de huur onderhandelden, waren van mening dat zij relatief een veel hogere ijshuur moesten betaleri dan DYC. Het gewest Gelderland wil rechtstreeks met de ijsbaandirectie onderhandelen en niet met de club die tevens haar domici lie op de baan heeft. Tot nu toe heeft het gewestelijk bestuur zijn zin niet gekregen. In brief aan de Gelderse Ijsclubs wordt verboden gebruik te maken van de Deventer Kunstijsbaan. Het gewest Gelderland wil de aangesloten clubs in Utrecht laten trainen. Het ongemak van langere reizen en uiteraard hogere kos ten nemen de Gelderse rijders daarbij voor lief. Het gewest Gelderland heeft het bonds- bestuur van de KNSB schriftelijk in kennis gesteld van het conflict. Het gewest Overijssel, dat door deze situatie het contact met gewest Gelderland heeft verbroken, distancieert zich van de moeilijkheden. Het is in ieder geval duidelijk dat de schaatssport in het oosten van het land, eens de bakermat van de Nederlandse toprijders, in grote moeilijkheden is gekomen. Het gemis van een Gelderse kunstijs baan heeft het gewestelijk bestuur nim mer kunnen verwerken. Vandaar de huidige moeilijkheden, waarvan de hardrijders uit Gelderland de dupe dreigen te worden. De enige mogelijk heid zou zijn dat de Gelderse hardrij ders lid worden van een Overijsselse ijsclub waardoor zij. toch dichter bij huis kunnen trainen. 1 Als het aan het gewest Gelderland ligt blijft de baan in Deventer leeg. iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiuiuuiiiiiniuiiiiiuiiiiiiiimuiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiiiimii BRl'SSEL Johan Cruyff wil van het Antwerpse weekblad ,.De Post" (of van zijn uitgeefster, de N.V. Sparta) de som van 405.000 gulden. Hij heeft een vordering ingesteld voor dit bedrag bij de Antwerpse rechtbank. Die vordering werd gisteren ingeleid door een Belgisch advokaat die de belangen van Cruyff waarneemt. Cruyff wil de vier ton als schadevergoeding voor het feit dat het Antwerpse blad aan zijn uitgave van 15 juli van dit jaar een grote poster van Cruyff toevoegde. Cruyff had daar geen toestemming voor gegeven. De rechtbank heeft de zaak gisteren geschorst. In Antwerpen werd bekend dat Cruyff In Nederland een gelijksoorti ge vordering heeft ingesteld tegen de N.V. Albatros, die in Nederland de verspreiding van „De Post" verzorgt. Conterfeitsel van Cruyff niet gratis op een poster. iiiiiiiiiiiiiiiniitiiiiiiiniiiiiiiimininni iiiiiiimiiiniiiii Ejay Queen: HIJS of Orwo. Nieuwe speler voor HIJS (van onze sportredactie) DEN HAAG Voor dit week einde wordt nog de beslissing verwacht of de Canadees Ejay Queen voor HIJS gaat spelen of voor ORWO/Amsterdam. HIJS Den Haag heeft echter de Nederlander onder contract genomen. Don Bakker <23 jaar). Het is niet te verwachten dat Don Bakker vanavond, bij de start van de competitie tegen Grasso Eagles uit Den Bosch, op De Uithof van de partij is. HIJS is ook in onderhandeling geweest met Leo Koopmans. maar heeft de voorkeur gegeven aan een profcontract bij Port Huron (Amerika). Ook de compeitie voor de Coupe Internationale is rond. Behalve Tilburg Trappers en HIJS zul len deelnemen CPL Louik, KEV Krefeld en Bad Neuheim. Voor zondag stond de eerste wedstrijd reeds op het pro gramma. Krefeld-HIJS. maar de Hagenaars hebben uitstel ge vraagd omdat de overige wed strijden pas in januari en later gespeeld zullen worden. Bayern moet op tijd zijn ZURICH De Europese voetbal unie (l'EFA) heeft Bayern München geen toestemming verleend pas op de dag van de wedstrijd tegen FC Magdeburg in Oost Duitsland te Volgens de reglementen van de UEFA dient een ploeg, die deel neemt aan een toernooi om een Europa Cup vierentwintig uur voor de aanvang van de wed strijd aanwezig zijn in het land waar wordt gespeeld. Bayern München gaf er de voorkeur aan te overnacht in Brunswijk, dat op slechts honderd kilome ter van Maagdenburg in West Duitsland is gelegen. DEN HAAG De uitslag van winnaars: het bedrag van de toto en lotto week 6 luidt als eerste prijs wordt gelijkelijk volgt: verdeeld over de tweede en de derde prijs en de jackpot, toto: Tweede prijs: 23 winnaars, die elk bruto 6.476.30 ontvangen, die Derde prijs: 238 winnaars, die elk /an 789,10 ontvangen. 8.067,-. Het totale prijzenbe- Aan de eerste prijs van toto no. lotto: Het aantal deelnemers aan lotto week 6 was 873.349, die voor een inleg van 3.063.315,- zorg den. Het totale prijzenbedrag was 1.618.697,-. Voor de eerste prijs zijn geen winnaars, het bedrag van de eerste prijs wordt gelijkelijk verdeeld over de overige prijs klassen en de jackpot. Tweede prijs: 15 winnaars, die elk bruto 18.672,- ontvangen; Derde prijs: 440 winnaars, die elk 801,- ontvangen; Vierde prijs: 5.469 winnaars, die elk 77,- ontvangen; Vijfde prijs: 10.837 winnaars, die elk 39,- ontvangen. Aan de eerste prijs van de lotto voor a.s. zondag wordt een jackpot van 134.579,- toege voegd, waardoor wederom kans is op een winnaar van een half miljoen gulden schoon. Mladen Ramljak. zondag geen secondant van doelman Treytel. DEN HAAG Feyenoord zal het zondag in de wedstrijd tegn AZ'67 moeten doen zonder zijn Joegoslavische achterspeler Mladen Ramljak. De tuchtcom- missie betaald voetbal van de KNVB heeft een lopende voor waardelijke schorsing van een wedstrijd omgezet in een on voorwaardelijke. cles). De overige straffen in het betaalde voetbal zijn: FC Amsterdam: Tj. Koopman een wedstrijd geschorst boete van 150 gulden. FC Dordrecht: J. Groeneweg een wedstrijd voorwaardelijk ge schorst met een proeftijd van een jaar boete van 125 gul den; SW: Groeneweg een wed strijd voorwaardelijk geschorst met een proeftijd van een jaar boete van 125 gulden. Goede start van Centrum DEN HAAGCentrum 1 Is In de promotieklas van de Haagse Schaakbond uitstekend gestart. De moeilijke uitwedstrijd te gen Moerwijk II werd met 6 1/23 1/2 gewonnen. Hoewel Moerwijk II op papier zwakker dan in het vorige sei zoen aantrad, had dit team toch een opmerkelijke veerkracht, niet in het minst door een aan tal jonge, veelbelovende spe lers. Centrum stelde daar vrij wel hetzelfde geroutineerde team van de laatste jaren tegen over. Het resultaat was een boeiende ontmoeting met wisse lende kansen. De strijd aan het eerste bord tussen routinier Oldenhof, een van de sterkste Haagse scha kers, tegen De Gorter was zeer levendig, vooral toen beide kemphanen in tijdnood kwa men. Oldenhof trok tenslotte aan het langste eind, maar niet na alle angsten, die een schaker kent, te hebben doorstaan. De persoonlijke uitslagen waren Moerwijk IICentrum I 31/26 1/2; C H. de Gorter—F. Olden hof (V—1, H. G. Stakenburg—W. L. van der Lans 1—0; A. Neute boom— L. G. van B reukelen 0—1; H. B. M. Hampel—H. A Happel 1—0; W. Eikenaar—J. Klaver 1/2—1/2; L. Driessen—L. Thijssen 01; N. Wasmus—J. W. van Wees 0—1; L. Wasmu- s—J. van Raan 01; R. M. Ver baanJ Regeer 10; E. van der Raaf—J L. Martherus 0—1 Voetbalzege militairen Alphen a/d Rijn Het Neder lands militair voetbalteam heeft gisteravond in Alphen a/d Rijn een oefenwedstrijd tegen het plaatselijk vertegenwoordigend elftal gewonnen met 21. Het duel werd door 2000 toeschou wers bijgewoond. GENEVE Het Nederlands elftal dat woensdagavond in het Feyenoordstadion een overwinning van 1-0 behaalde op Zwitser land, heeft de Zwitserse pers teleurgesteld. Het Geneefse blad „La Suisse" schrijft: „Zonder Cruyff kan het Nederlands elftal zijn kansen niet afmaken. Het Nederlands elftal is een schitterend afgestelde en goed lopende machine, die in staat geacht moet worden elke tegenstander te beheersen, maar het mist toch een talent als Cruyff om zijn superioriteit in doelpunten uit te drukken". De krant voegt er aan toe: „Door de lege tribunes ontbrak het de Nederlanders aan motivatie. Toch mag dat geen excuus zijn om zoveel fouten te maken, vooral in de tweede helft. Sommige spelers hebben het publiek bespot door hun superiori teitsgevoel. Het optreden tijdens het wereldkampioenschap is hen naar het hoofd gestegen". Volgens „L'avis de Lausanne" mag het Nederlands elftal zich gelukkig prijzen met de kleine overwinning. „Wanneer men alleen de tweede helft in ogenschouw neemt, waarin Zwitserland risico's durfde nemen, kan men zich afvragen wat er gebeurd zou zijn als de Zwitersers eerder wat meer lef hadden getoond." Dezelfde mening is „La Tribune de Lausanne" toegedaan. „Na de rust had Zwitserland soms het betere van het spel en met «ren beetje meer geluk had er misschien wel een gelijkspel in gezeten. Het Nederlands elftal was slechts een bleke schaduw van de ploeg i het wereldkam- :f 'X--V-*' '-n -C ••Xv i-i'. v *.'*L#T" "^>1 iJ H - Vr'. James Vrij bokst tegen Fransman ROTTERDAM Jamea Vrij, de Amsterdamse als prof nog on geslagen weltergewlcht, zal maandagavond tijdens dr In ternationale bokswedstrijden In het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam uitkomen tegen de Fransman Jean Marie Contl- naut. Vrij's tegenstander heeft acht partijen gebokst Hij won er zeven en verloor een wedstrijd. iionujiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitii i Ton Thie: sluitpost in belangrijk duel. (Van onze sportredactie) Den HAAG In de eredivisie Is afgelopen zondag de ran glijst recht getrokken door het laten spelen van achterstallige wedstrijden. Na vijf wedstrij den zijn Ajax en PSV nog steeds zonder puntenverlies, en heeft Feyenoord twee punten achterstand. Ook FC Den Haag en Rod a JC doen hun zegje no£, want dit tweetal komt slechts drie punten te kort op het leidende duo. De Haagse equipe speelt zondag uit tegen FC Twente, dat een punt min der bezit. Voorts duelleren FC Amsterdam en Ajax en krijgt Feyenoord bezoek van AZ'67. Morgen speelt PSV in eigen stadion tegen FC Utrecht. FC Den Haag, nog steeds onge slagen. knjgt zondag de vuur doop in het Sportpark Diekman tegen FC Twente. De „Tuk kers" zijn nog steeds bijzonder boos over de onverdiende ne derlaag tegen Ajax en daarvan kunnen de Zuiderparkers wel eens de dupe worden. De briga de van spits Kohn is nog altijd een van de best spelende elftal len van ons land, ondanks het vertrek van Piet Schrijvers. Op volger Henny Ardesch (30) heeft intussen al meermalen een heldenrol gespeeld en dat zal tegen zijn oude club ook wel eens zo kunnen zijn. Een voor FC Den Haag onbekende is het 21—jarige talent Jaap Bos. de rechterspits die de Duitser Die- tert Schwemmle opvolgde. Met hem deed trainer Kohn een moer dan goede greep, want de ex-speler van FC Groningen verstaat ook de kunst om doel punten te maken Schutters Ook centrumspits Johan Zuide- ma kan dat, terwijl voorts Theo Pahlplalz een reputatie als schutter heeft. Ton Thie kan dan ook voor de zoveelste maal zijn klasse demonstreren, ter wijl Aad Mansveld kan aanto nen dat hij „echt" terug is. De opstelling bleef ongewijzigd, zo dat de volgende elf aantreden: Thie. De CaluwC, Mansveld. Korcvaar en Landers; Bres. Pe- razic en Jol; Ling, Van Leeu wen en Swanenburg. Wisselspe lers: Louwerens, De Geer, Van Vliet en Monnee. (Storm en Ki- la zijn geblesseerd). Jciigriclftal Het betaalde jeugdclftal maakt ook dit seizoen furore, want zonder puntenverlies staat de ploeg van Rinus Loof op de eerste plaats. De „kapitalisten" —PSV. Ajax, Feyenoord - staan twee punten achter op de Zuid erparkers. Morgen spoelt het jeugdolftal thuis, om half drie tegen NEC uit Nijmegen. De bezoekers hebben slechts drie punten vergaard en staan dicht bij de laatste plaats. FC Den Haag—C verschijnt als volgt: v d Meer. Quellhorst. Monnee, Toet en Berckenkamp; v.d. Wulp, Lochtenbergh en Van Spronson. Vreeswijk, Van Vliet en Van Hijkoop Wisselspelers Stroom berg, Schoondcrwoerd en Wiemans ma MEXICO CITY - Tijdens een buitengewone vergadering ter gelegenheid van het wereld kampioenschap in Mexico heeft de Internationale Volleybal Fe deratie besloten Taiwan uit de federatie te stoten. Het voorstel De afgevaardigden van Taiwan om de Volksrepubliek China konden zich op het congres niet als enig vertegenwoordiger van laten horen. Zij hadden van de China te erkennen werd met 54 Mexicaanse autoriteiten geën stemmen voor en 18 tegen aan- inreisvisa gekregen, genomen. Remise MOSKOU De tiende partij in de tweekamp tussen de Russen Karpov en KortsnoJ voor het wereldkampioenschap scha ken, is na 59 zetten in remise gei'indigd. Dc stand blijft 2—0 in het voordeel van Karpov. Acht partijen eindigden in re mise. Dc afgebroken tiende partij ver liep verder als volgt wit Kar pov, zwart Kortsjnoj Remise iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Selectie basketball Amsterdam Zeventien spelers zijn uitgenodigd voor de cen trale training van het Neder landse heren-hasketballteam, die op 13 oktober in Amster dam voor het eerst wordt ge houden. Het zijjn Van Tuyll van Scroos- ker ken. Van Woerkom. Van Helfteren, Sikking. Sideris (al len Raak/Punch). Dekker. Loor- hach. W»-emhoff (allen Transol RZ). Huge Harrewijn. Kip, Akerboom (allen Levi's Flamin go's). Boot. Van Vliet (beiden Sperryi. Nederhoed, Julius (bei den NN Donar). Heut.s (BS Lei den) en Hoeksema (Typsoos De hercnplocg. die volgend jaar mei deelneemt aan het toernooi om het Europese kampioen schap in West-Duitsland, speelt op 25 en 26 oktober in resp. Kopenhagen en Helsinki tegen Denemarken en Finland. ini:iiiiiiuiiiii[iiiiunimiiiiiiimiinmiumiimuii

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11