BOSMA OPNIEUW VOORZITTER VAN SAMENWERKINGSORGAAN Bemiddelingsbureau sierteeltprodukten VVD Zoeterwoude wil Ruimte-nota veilingen burgerlijke /Icihd PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 1 OKTOBER 1974 In het Noordwijkerhoutse bow lingcentrum zijn gisteren de prijzen uitgereikt van de na tionale jeugdbowlingdag, die vorige week zaterdag gehou den werd. In zijn welkomst woord memoreerde de heer Oostdam het aantal deelne mers in Noordwijkerhout (325) dat ver boven het lande lijk gemiddelde lag. Voordat de prijzen definitief bekend werden moesten Gerrie van der Burg en Peter van der Hulst nog een game spelen voor de derde plaats. Deze ging uiteindelijk naar Gerrie van der Burg. De tweede plaats was voor Bob School uit Voorhout. Aad Husman uit Noordwijkerhout behaalde de eerste plaats. Hij scoorde 158 punten. Op de foto de prijswinnaars, v.l.n.r.: Aad Husman, Bob School, Gerrie van der Burg, Peter van der Hulst. Marijke Kerkvliet, Con nie van der Berg, Piet Imme- zeel, Annelies van Rhijn en Marco Bergman. Van onze correspondent ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse WD-raadsleden Wiekmeijer en Overhoff hebben het college van b. en w. gevraagd binnen afzienbare tijd met een nota over de ruimtelijke ordening ter plaatse te komen. De raad kan met zo'n nota in de hand zinvoller discussiëren over welk planologisch beleid in Zoeterwoude moet worden gevoerd en welke prioriteiten moeten worden gesteld. De inventaris van bestemmingsplannen dreigde in de afgelopen maanden het breekpunt te worden in de onderhandelingen tussen het CDA en de WD. Later kwam het CDA aan de liberale verlangens tegemoet maar in de raadsvergadering haastte fractie leider Engelkes zich te verklaren dat de punten c en d uit de vragen niet in het geding waren geweest bij de onderhandelingen met de WD. Uit de toelichting van de heer Wiekmeijer bleek dat zijn fractie het uitbrengen van de betreffende nota binnen 'n jaar rekent tot de termijn „binnen afzienbare tijd". Het taxi- en toeringcarbedrijf Lubbe wil aan de Verlaatweg een nieuwe stallingsruimte bouwen met daarboven een bedrijfswoning. Een en ander is wel in strijd met het bestemmingsplan ter plaatse, maar b. en w. willen nieuwbouw toch toestaan, omdat zij dit noodzakelijk achten met het oog op de plaatselijke en streekbe- iiiiiiiiiumiiiuiiiiiinnniniaimnmniniiniiniiiiiinnnnnniiiiimiiniiunimiiiiiiiiiiuimminiiiD Zilveren NKS-speld voor v.d. Berg Van onze correspondent KATWIJK De heer P. J. van der Berg van de voetbalvereni ging WSB uit Noordwijker hout heeft gisteravond de zil veren speld van de Nederlandse Katholieke Sportfederatie ont vangen. Deze onderscheiding werd hem opgespeld door de voorzitter van de NKS afd. Lei den, de heer Dusée, tijdens de jaarvergadering van de Sport federatie die gehouden werd in het clubhuis van KRV. De heer Van der Berg kreeg de zilveren speld omdat hij sinds 1948 deel uit maakt van het bestuur van de NKS. De heer Dusée werd door de ver gadering als voorzitter van de NKS herkozen. De vertegen woordigers van de aangesloten verenigingen, waarvan er veer tien van de tweeentwintig aan wezig waren, kozen de heer Driessen als opvolger van de heer Hogenelst, die vanwege het feit dat hij sinds dit voor jaar zitting heeft in degemeen- teraad van Zoeterwoude, als bestuurslid bedankte. De heer Driessen is lid van de zleidse Kerk in Valkenburg geeft obligaties uit in Valkenburg gaat obligaties uitgeven ter financiering van de uitbreiding van de kerkzalen. Tot uitbreiding werd onlangs besloten met het oog op het jeugdVerl Er worden ,ou obligaties van 100 en 500 obligaties van 50 worden uitgegeven. De rente bedraagt 5% per jaar. Deze zal per 1 september worden uitge keerd. De heren Brandt (Rijn- laand 2), Houwaard (Katwijker- weg 54) en Slootwet (Hoofd straat 91) kunnen nadere inlich tingen verstrekken. Van onze correspondent NOORDWIJK Burgemeester Bosma van Noordwijkerhout is gisteren met algemene stem men herbenoemd als voorzitter van het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek. In het dagelijks bestuur werden voorts gekozen de heren. A. Kalis (Lisse), drs. G. Hoekstra (Hillegom), C. van Duijn (Noordwijk) en J. Dirkse (Voorhout). De heer Stolwijk (Voorhout) in formeerde naar een door de burgemeester van Katwijk ge- OD lanceerd maatschappelijk ont wikkelingsplan. Nu het stadsge- I Iaarlemnierstraatweg staan het aantal gemeenten uit te breiden. Uit de toelichting van de voorzitter bleek, dat men aanvankelijk deze zaak nog prematuur vond, omdat het plan aanhangig werd gemaakt toen het stadsgewest Leiden nog bestond. Nu zal het op nieuw een punt van bespreking Parkeerverbod In de Bollenstreek velen de gemeentelijke subsi- 1200 e dies aan de Muziekschool Bol- van 31 lenstreek te brengen van 155,- op 170,- per leerling en van Rijksweg 11 60,- op 65,- per korpsleerling. J Het aantal leerlingen bedraagt Verder besloot het SOB het adres van de K.v.K. voor Rijnland en de gemeentebesturen van Alp hen aan den Rijn en Leiden te steunen, waarin aan de minis- verkeer en waterstaat schenken aan de urgentie van de nieuwe rijksweg 11. Voorzit ter Bosma vreesde dat de aan leg van deze weg een zeer lang durige zaak zou worden. wordt gevraagd aandacht te Voor de heer Smith (Lisse) Van eon onzer verslaggevers OEGSTGEEST Op de Haar lemmerstraatweg voor het Ma rine Electronisch bedrijf wordt binnenkort een parkeer verbod ingevoerd. Tevens hebben Ge deputeerde Staten bepaald dat er van de brug over het Oegst- geesterkanaal tot het perceel Haarlemmerstraatweg 5 een verplicht fietspad komt. „Haarscheurtjes in gasbuizen ongevaarlijk" Van onze correspondent LISSE - De haarscheurtjes aan de binnenzijde van de gasbui zen kunnen geen gevaar opleve ren. Dit deelt het bestuur van het gas- en watervoorzienings- bedrijf bollenstreek mede, naar aanleiding van gebleken veront rusting onder de bollenstreek bewoners. De scheurtjes zijn nog niet van dien aard, dat daardoor gasver- lies ontstaat. De nu aanwezige buizen zullen vermoedelijk nog een aantal jaren gehandhaafd blijven, aldus het bestuur van het gasbedrijf. Enige discussie ontstond over een mogelijke vestiging van een school voor lager economisch en administratief onderwijs (een zgn. l.e.a.o.-sehool). De K.T.S. uit Voorhout en de St. Paulusschool te Hillegom zou den reeds een aanvrage hebben ingediend.Blijkens informatie zouden deze aanvragen om ver schillende redenen geen kans maken. Uit de vergadering kwam de suggestie een stich ting op te richten, die een der gelijke school zou gaan exploi- De gedachtenwisseling maakte duidelijk, dat een te vestigen l.e.a.o.-sehool voor alle gezind ten zou moeten openstaan, een centrale ligging zou moeten hebben en gecombineerd zou dienen te worden met het be- roepsonderwi j s. Muziekschool Zonder commentaar ging het SOB akkoord met een voorstel de gemeentebesturen aan te be- Kapelaan Van Mastwijk naar Katwijk Vanonze correspondent DEN ZILK - Kapelaan Jan van Mastwijk is benoemd totpastor in Katwijk. In het weekeinde van 12 en 13 ok tober neemt de kapelaan af scheid van De Zilk met een eucharistie-viering met me dewerking van het jongeren koor. De nieuwe benoeming gaat in op 20 oktober. Kapelaan Van Mastwijk deed in 1969 zijn intrede in de parochie. Het kerkbestuur en de plaatselijke feestcom missie organiseren 16 okto ber een afscheidsreceptie in het Van Nispenhuis. De re ceptie duurt van acht tot half tien. Als opvolger van kapelaan Jan van Mastwijk is kapelaan A. Drost uit Nootdorp benoemd. Parkeerverbod Wassenaarse slag opgeheven Van een onzer verslaggevers WASSENAAR Gedeputeer de Staten hebben onlangs het sein op groen gezet voor opheffing van het parkeer verbod aan de Wassenaarse Slag. Er geldt nu geen par keerverbod meer langs het verhoogde voetpad op de ro tonde tussen acht uur 's avonds en zeven uur 's mor gens. dit punt aanleiding ook de aan leg van de provinciale wegen 1 én 20 in de gedachtenwisse ling te betrekken. De provin ciale weg no. 1 is nog steeds niet gereed. Naar verluidt er geen geld zijn om deze weg af te maken. De provinciale weg no. 20, een „bottle-neck" in de verbindingen met de bollen streek, was een punt, waarover bij de provinciale waterstaat zelfs nog niet gedacht werd, betoogde Smith. Van de heer Bosma kreeg hij te horen, dat voor de aanleg van het tracé Noordwijkerhout-Katwijk meer geld beschikbaar zou zijn gesteld. Moeilijkheden levert het tracé-gedeelte in Wasse naar op en ook het gedeelte van het tracé, dat aansluiting geeft op Noord-Hollands 'grondgebied, is nog lang geen uitgemaakte zaak. Alkemade (Noordwijk) vond dat de oost west verbinding met de Bollen streek nog veel te wensen over liet. Spoorwegen Ruigrok (Noordwijkerhout) ver zocht akties te ondernemen bij de Ned. Spoorwegen om in de Bollenstreek weer stations open te stellen. Het DB is daarmede nog steeds doende, aldus de heer Bosma, maar uit opmer kingen van de heer Van Duijn (Noordwijk) werd duidelijk, dat de bereidheid bij de N.S. be paald niet aanwezig was. Men hield vast aan harde criteria als inwonertal, parkeergelegenhe- den, en dergelijke. Bij de rondvraag werd verder nog gesproken over de ruilver kaveling in de Hoogeveense- en Zilkerpolder en de onttrekking van water uit de bodem door de waterleidingbedrijven. Ook verzocht men om een meer uni form ontheffingsbeleid ten aan zien van niet meer als zodanig in gebruik zijnde agrarische ob jecten. voetbalvereniging Docos. De fi nanciële positie van de NKS is gunstig. Dat werd gisteravond duidelijk, vooral toen bleek dat het bestuur van de leden voor het komende seizoen niet eens een contributieverhoging ver langde. Een voorstel van Fore- holte uit Voorhout om toch maar meer te gaan betalen om in de toekomst niet voor een onevenredig hoge stijging ge plaatst te worden werd door de meerderheid van de Verenigin gen van de hand gewezen. Opmerkelijk aan de vergadering van gisteren was verder nog dat er geen notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen. Dit zeer traditione le agendapunt ontbrak omdat de stukken door de verhuizing van de NKS waren zoekge- Van correspondent LEIDSCHENDAM correspondent LEIDSCHENDAM Wethouder H.L. van Dongen heeft de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening gister avond toegezegd dat technici uit Den Haag toelichtingen zullen komen geven op het uitbreiden van het zeeleidingproject met een zuiveringsinstallatie. De wethouder zei dat het plan gereed is en dat de deelnemende gemeenten hun bij drage flink zullen zien verhoogd. Het CDA-commissielid J.C. van Erp wilde wel wat meer over het onderwerp weten. De investeringskosten bedragen 80 miljoen gulden en de exploitatiekosten komen op zo'n 10,5 miljoen gulden. Volgens hem is in Ludwigshafen eenzelfde zuiveringsin stallatie gereed gekomen die 90 miljoen kost voor 8 miljoen inwoners-equivalen ten, terwijl het er in Den Haag maar 2 miljoen zijn. Het commissielid zei dat de exploitatie daar 70 miljoen kostte, evenwel inclusief een slipverbranding. Het ging de commissieleden allemaal wat te hoog en er was wel begrip voor dat Leid- schendam weinig keus zal worden gelaten maar men wilde toch wel graag wat meer inlichtingen. Mevrouw ir. Kiers van Pro gressieven Leidschendam begreep wel dat het zorg voor het milieu was, maar was het nu voor de baders op het strand of voor het milieu onder water. Ook hier wist de wethouder geen antwoord op. De Haag se technici zouden het wel 'ns komen uitleggen. Directeur Neukirchen van openbare werken wees er tenslotte nog op dat de zaak natuurlijk wel belangrijk is „maar het aandeel van Leidschendam is maar 45.000 inwoners-equivalenten" waarmee hij be doelde dat de kosten voor Leidschendam dan ook maar minder dan 2,5% zouden zijn. RIJNSBURG Het bemiddelingsbureau voor siertceltprodukten Flora is vandaag van start gegaan. Het bemiddelingsbureau gaat zich onder meer bezighouden met het aankopen van uitganpma- tcriaal en het geven van adviezen bij het opzetten van nieuwe teelten. Het bureau is opgericht ten behoeve van de leden van de bloemvei- ling Flora en van kwekers die nog geen lid zijn van de veiling. Met name de laatsten plegen de produkten buiten de veiling om te verkopen, waardoor vooral uit het buitenland veel klachten komen over prijsbederf en oneerlijke concurrentie. Voor het bureau werken een aantal vertegenwoordigers, die door het gehele land wonen. Zij dienen alle facetten van handel in uitgangsmateriaal en eindprodukt in de gaten te houden. Het bemiddelingsbureau is niet opgericht om in- en verkoopbureaus concurrentie aan te doen, maar om de nodige begeleiding te kunnen geven. De provisie voor bemiddeling wordt zo laag moge lijk gehouden, aangezien het maken van winst niet het oogmerk van het bemiddelingsbureau is. Werknemer had wèl diploma's Van onze rechtbankverslaggever. DEN HAAG/NOORDWIJK Een autohandelaar uit Noordwijk is door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van vijfhonderd gulden. De handelaar had in Oegstgeest zijn bedrijf uitgeoefend in strijd met de vestigingswet. De noodzakelijke vakdiploma's bezat hij niet. Daarom had de autohandelaar iemand in dienst genomen die wel diploma's had. „Er wordt in de autohandel al genoeg geknoeid", constateerde de officier. Hij eiste een boete van vijfhonderd gulden. Ernstig ongeval Zilkerduinweg Van onze correspondent iDE ZILK Twee inzittenden van een personen auto zijn gisteren op de Zilkerduinweg ernstig gewond geraakt. De personenauto, bestuurd door de heer A. v. d. M. uit de Lier reed onder een vrachtwagen van een Amsterdamse firma. De bestuurder van de vrachtwagen, F. K. kwam achteruit rijdend de Zilkerduinweg op. Ondanks dat twee mensen de manoeuvre begeleidden geraakte de personenauto toch onder de vrachtwagen beklemd. De personenauto was total-los. De toestand van de twee slachtoffers is redelijk. DDimmmmiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimmiinniiuiiii opgenomen Van onze correspondent DE ZILK - Pleuntje vt Poelgeest, het zonderlinge vrouwtje uit De Zilk dat meermalen in de publiciteit heeft gestaan vanwege haar woon- en leefomstandighe den en haar liefde voor die ren, is het afgelopen week einde met een gebroken knieschijf in het ziekenhuis opgenomen. Toen de politie op aandringen van de dierenbescherming ingreep, trof men een onbe- schijfelijke chaos in het on bewoonbaar verklaarde huisje van Pleuntje aan. Tientallen honden en katten verkeerden in erbarmelijke staat. De mest lag centime ters dik door het hele huis. Tal van dieren zijn door een arts afgemaakt Andere zijn overgebracht naar een asyl. Het is de bedoeling dat Pleun tje na haar herstel zal wor den opgenomen in een ver zorgingstehuis. de nieuwe fiets, die hij gisteren kreeg aangeboden op de recep tie ter gelegenheid van zijn zil veren ambtsjubileum van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur. De halve bollenwe- reld was naar de receptie in dc zaal van het Scheidsgerecht van de KAVB te Hillegom ge komen om de jubilaris te felici teren. Ook de sportwereld was goed vertegenwoordigd, want de heer Hageman is niet alleen in dienst van de KAVB, als manager van de Stichting Bloembollenbeurs, maar hij is ook directeur van de sporthal. Pleuntje in ziekenhuis

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4