'LANNEN HOOFDSTRAAT PROMENADE VALLEN OED IN LEIDERDORP 3 Ridderhof vreest De Aarhof elStr il WIE IS HIE?) Weer nieuw plan voor winkel eentrn m aan de Meerkreuk, NIEUW CRESENCENDO ZEESTRATEN ONENIGHEID FANCY FAIR agendo 197, PAGINA 5 Lhl USE COURANT Slechts weinig kritiek, en dan nog alleen op detailpunten, was er op de plannen van b. en w. met betrekking tot de Hoofdstraat tijdens de ~i in dit weekend gehouden hoorzitting. Het ging daarbij om het voornemen van b. en w. om van de Hoofd straat een voetgangersstraat te maken. Dit zou in een j aantal aangrenzende straten aanvullende verkeers- CL maatregelen zoals éénrichting verkeer en extra par- S&01 keerplaatsen noodzakelijk maken. Ongeveer zestig buurtbewoners waren aanwezig in de voorzaal van het Dorpshuis. Daar werden zij door de wethouders E. Drenth en J. Reugebrink uitvoerig over de plannen van b. en w. cn de gevolgen daarvan voor hun wijk geinformeerd. In het algemeen waren de reacties daarop positief Weekmarkt De aanwezigen verzochten wethouder Drenth wel om in de Kastanjelaan af te zien van de voorziene parkeerha vens. Door deze parkeerhavens zou de stoep, waarover veel kinderen lopen op weg naar en van school, te smal worden terwijl bovendien het aantal parkeer plaatsen door gebruik van parkeerhavens beperkt zou worden.. De weekmarkt, waarover b. en w. binnenkort voorstellen aan de raad zullen doen maar die op deze hoorzitting eigenlijk niet ter zake deed, kwam uiteraard wel ter sprake. Ook hierover waren de eerste reacties van de aanwezigenpositief. Op verzoek van de aanwezige, in nagegaan wijk wonende, middenstanders zal door wethouder Reugebrink nog worden nagegaan op welke wijze zij bij het marktgebeuren zouden kunnen Hoofd straat betrokken. Tijdens de bijeenkomst bleek ook dat de aan de Hoofdstraat gelegen Hervormde Kerk wil gebeuren, zal nog nader overleg worden gepleegd, gebeuren, zal nog nader overleg worden gepleegd. ■en valhelm: Jromfietser verongelukt Van onze correspondent Éillegom De 19-jarige G. M.van I Steijn uit Lisse is gistermiddag i de Hoofdstraat te Hillegom I dodelijk verongelukt. Bij reed daar met zijn bromfiets, stak op een gegeven moment z'n hand op otn een kennis te V groeten, verloor de macht over I het stuur, schoot het trottoir op I sloeg vervolgens met zijn hofd tegen een winkelpui, dood. on- I gelukkige bromfietser, die geen Ivalhelm droeg, was vrijwel op I slag cood. llrsruiters maken Vorderingen tanks het overvloedige regen water van de afgelopen dagen k<»n de demonstratie van de Blesruiters toch doorgaan. Dit compliment aan hen die inegebak hebben aange legd. want de drainering blijkt prima te werken gezellig muziekje en een feestelijk praatje van.voorzitter De Haan ter ere van dit eerste openbare optreden van de club, werden de toeschouwers ont haald. Al snel melden zich ook do weergoden met een flinke koude douche, die ervoor zorg de dat het meest spectaculaire onderdeel van de show, het springen over hindernissen, moest vervallen, omdat de top laag glad werd. Hierdoor bleef leken minder interes sante, maar zeker zo moeilijke, dressuurrijden over. Alle inge wijden waren het er over eens, n een jaar tijd grote vorderingen zijn gemaakt. Roelands fiieuwe voorzitter PPR Hazerswoude AZERSWOUDE HetPPR Ak- 'Ttiecentrum te Hazerswoude heeft een nieuwe voorzitter. Tij- dens een ledenvergadering is P. Knoop gekozen als opvolger ,van P. Roelands. w|e PPR is ingegaan op het voor- i de PvdA, om werk groepjes te vormen die het be de raadsfracties van Bbeide mede bepalen. lamenSterk Jlijft aan kop AZERSWOUDE—Het stan- Idaarddamteam van de Hazers- woudse vereniging Samen Sterk heeft de positie aan de kop van de ranglijst in de "hoofdklasse van de LDDB ge handhaafd. De Samen Sterk- formatie won de streekderby J tegen HDC uit Alphen aan den BRijn met 11-9. Samen Sterk 2 ileed de derde nederlaag in deze 'competitie. ACD uit Alphen aan den Rijnversloeg de reser- i de Hazerswoudse ver- jeniging met 14-6. -tIJ klokken voor assenheimse chaakclub Van onze correspondent ISENHEIM De 50-jarige issenheimse Schaakclub is za- xdagmiddag in hetBruine 'aard tijdens een receptie ter jelegenheid van het gouden ju- •bileum enkele schaakklokken 'ijker geworden. receptie werd onder andere tijgewoond door burgemeester Cret, "een stille bewonderaar (ran de schaaksport", zoals hij fcelf zei. Voorzitter Koppenaal pankte tijdens de bijeenkomst ote rol speelden in de plaatse- ijke schaaksport: Jan de Jong, "oster en Fok van Dijk. Zie prijsvraag in Leidse Post 4/9 pAJTo Officieel Datsun-dealer voor LEIDEN e.o Herengracht 79. tel. 33861-209c/ ROELOFARENDSVEEN e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713-28t'H MAANDAG 30 SEPTEMBER 1974 MEDISCHE DIENST APOTHEKEN Haven. Haven 18. lolofoon 20085 rd. Tel 24919 ..Lonesome (Van een onzer verslaggevers) ALKEMADE - Nog steeds is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat aan de Meerkreuk („de Kuil") te Oude Wetering een winkelcen trum gaat verrijzen. De huidige eigenaar van het bouwperceel, de Beleggingsmaatschappij voor Bedrijfsobjecten (BMB) uit Har derwijk. heeft ter realisering van de plannen het gemeentebestuur van Alkemade verzocht haar een stukje grond te verkopen, De grootte van dit perceel is nog niet bekend. De plannen om aan de Meer- breuk een groot winkelcentrum te bouwen zijn niet van een recente datum. Zij dateren van ruim acht jaar geleden. De grond werd toen gekocht door de heer F. de Joode uit Amster dam Geezanimo Het werddeze koper echter al Piet Goddijn pauselijk onderscheiden De Leiderdorper Piet Goddijn is het afgelo pen weekeinde onderscheiden met het ere kruis Pro Eclesia et Pontifice. Hij wordt hier met deze pauselijk onderscheiding ge feliciteerd door pastoor Schlatmann van de Meerburgparochie. Mevr. Goddijn kijkt daarbij toe. De uitreiking van het ere-kruis gebeurde gistermorgen, na een H. Mis die ter intentie was opgedragen van het echtpaar Goddijn, dat dezer dagen 45 jaar is getrouwd. De pauselijke onderscheiding viel de heer God dijn ten deel als dank voor het vele werk, dat hij zowel op sociaal al kerkelijk terrein heeft verricht. Hij is in diverse bestuurs functies al tientallen jaren actief binnen het NKV, is voorzitter van de Stille Omgang, penningmeester van het Missie-thuisfront, was jarenlang voor de KVP lid van de Leiderdorpse gemeenteraad en is thans nog onder meer geldtelier van de kerkcollecties. Openingen in Bodegraven BODEGRAVEN - Aan de Cortenhoe- ve in Bodegraven is vrijdagmiddag een nieuwe kath olieke basis- en kleuterschool geo pend. In de school zijn ook klassen van het openbaar kleuteronderwijs ondergebracht. Hoofd van de ba sisschool is de heer N. Bot, de kleuter school wordt geleid door mevr. Her- In plan Broekvelden is afgelopen week einde De Eshoeve, het nieuwe kaas pakhuis van fa. Willem van Es in gebruik genomen. LISSE Een team uit de Poelpolder heeft afgelopen weekeinde de zes kampwedstrijd in het kader van de harddraverijfees ten gewonnen. De Spartaan eindigde op de tweede plaats. Cherubijn on de derde. MMimmiimiiiinnnmimiiii Bazar bracht DSS 5 mille op Aarlanderveen De bazar van demu- ziekvereniging Door Samenwerk ing Sterk, het afge lopen weekeinde in het Dorpshuis, heeft 5000 bruto opgebracht. DeKPJ. afd. Aarlanderveen heeft afgelopen weekeinde in het parochiehuis van Langeraar het tweede lustrum ge vierd. Voor de no dige feestvreugde zorgde het Amster damse cabaretge zelschap Sophacles en de band The Funny Brids uit de Kwakel. De Nieuwveense drumband Cres cendo is dinds kort in het nieuw gestoken. De band show de de nieuwe uniformen zater dagavond tijdens een optocht door het dorp, waaraan mede werking werd verleend doorhet fanfarekorps van Crescendo, het tamboer- en majorette korps Crescendo uit Kockengen en de muziekvereniging Excel sior uit Woerden. L.aatstege- noemde had bovendien dans- marikes meegenomen. Honder den Nieuwveners genoten van de show die deze korpsen ten beste gaven. Zuiderduin wint strandloop EHBO-N'wi j ker- hout Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Hoewel het weer honderd procent meeviel en de mees te amateursporten waren af gelast, is de door de EHBO afd. Noordwijkerhout geor ganiseerde strandloop niet zo'n succes geworden als het vorig jaar. Waren er toen onder barre weersomstandigheden nog 400 deelnemers, zondag kwamen slechts 150 deelne mers aan de start, verdeeld over een loop van 4 kilome ter en een van 8 kilometer. Niettemin was de penning meester. de heer Lut, niet ontevreden. De opbrengst was bestemd voor het op peil houden van verband middelen en oefenmateriaal. Opvallend was het grote aantal jeugdige deelnemers. De jongste deelnemer was de 5-jarige Patrick Steen voorde uit Noordwijkerhout, die de 4 km. in een goede tijd wist af te leggen. Ge start werd in de richting Noordwijk, zodat de lopers eerst tegen de wind moesten optornen om na het keer punt met de wind in de rug te finishen. De prijzen wer den in hoofdzaak gewonnen door leden van de NSL (Noordwijkerhoutse Strand- lopers) met tweede plaatsen voor deelnemers uit Den Haag en Wateringen. De uitslag van de 8 kilometer: 1. M. Zuiderduin, Nw. Hout; 2. F. v. d. Berg, Den Haag, 3. F. v. Wetten, Nw. Hout. De uitslag van de 4 kilometer: 1. P. v. d. Burg Nw. hout; 2. G. v. d. Hoeven, Waterin gen; 3. A. Klitn, Nw. hout. Studie wijst uit: meer branches gewenst. Van onze correspondent ALPHEN AAN DENRIJN Drs. B. G. N. Overdevest heeft een doctoraalscriptie geschreven over het winkel centrum Ridderhof en de ver dere winkelvoorziening in de wijk Ridderveld. Hij schreef dit voor het vak „Sociologi sche en economische proble men van het midden- en kleinbedrijf". Drs. Overde vest een broer van slager Overdevest in het winkelcen trum Ridderhof studeert aan de Katholieke Economi sche Hogeschool in Tilburg. Als belangrijkste conclusie trekt hij dat de Ridderhof wat si tuering, omvang, timing en functie aangaat zeer juist is gepland, maar dat de samen stelling duidelijk te wensen overlaat. De levensmiddelen sector is te groot en de niet levensmiddelensector zou uit gebreid kunnen worden, met verscheidene branches. Hij denkt daarbij aan een rijwiel en bromfietshandel, juwelier, snuisterijenshop, een grotere damesmodezaak en, volgens Amsterdams voorbeeld, een avondwinkel. Hierdoor zou een tweede wijkwinkelcen trum in Ridderveld II niet groot hoeven te worden: ma ximaal 4300 vierkante meter bedrijfsoppervlakte. Drs. Overdevest is tegen het plaatsen van parkeermeters onder het winkelcentrum dat 1 april '75 een feit zal worden. Een parkeerverbod voor de nacht met uitzondering van de ondernemers, die daarvoor een parkeerkaart zouden moeten krijgen zou een be tere maatregel zijn om de langparkeerders te weren. Drs. Overdevest heeft ook een enquete onder de winkeliers gehouden, waaraan 94% mee gewerkt heeft. Samen met de heer Overdevest vinden de winkeliers dat kerkelijk- en gemeenschapscentrum De Bron weinig aantrekking? kracht op de Ridderhof hee Dit wordt toegeschreven aan het feit dat de meeste activi teiten in de Bron 's avonds plaatsvinden. Ter verhoging van de service beveelt de heer Overdevest aan: mogelijkhe den voor een crèche, stalgele- genheid voor kinderwagens met baby, relaxruimten zon der consumptieplicht en open bare toiletten. Uit de euex We onder de winke liers blijkt ook dat de behaal de omzet gemiddeld 15% bo ven de prognose ligt. Bij za ken buiten de levensmiddelen ligt dat ze op 17% met uit schieters tot 70%. Bijzonder opvallend is daarbij, dat no gal wat koopkracht uit omlig gende gemeenten naar Rid derhof stroomt, gemiddeld 11% van de totaal omzet. De winkeliers verwachten dal voor 40% aan koopkracht die men krijgt uit de omliggende gemeenten zal wegvloeien, als gevolg van de opening van het winkelcentrum „De Aarhof". De helft van de winkeliers is tevreden over het aantal bran ches dat in de Ridderhof ver tegenwoordigd is. terwijl eveneens de helft van mening is dat een aantal van de drie nu gevestigde super markten te groot is. Is. dinsdagavond 1 oktober! Aanvang 21 uur Zaal open 20.30 uur In de Groenoordhal TE LEIDEN Grote internationale worstelshow t IS. 7.50 4.- een avond sportief amusement van de bovenste plank Toegangsprijzen rlngplaatsen tribuneplaatsen jongelui t/m 14 |aar ORGANISATIE spoedig duidelijk, dat het vin den van een belegger een moei lijke, zo niet onmogelijke zaak zou worden gezien het geringe animo, dat bij middenstanders bestond om er een winkel te beginnen. De heer De Joode achtte het daarom verstandiger het perceel door te verkopen. De grond ging daarna van eige naar naar eigenaar zonder dat er een paal geslagen of een steen gelegd werd. Wel werden steeds weer nieuwe plannen in gediend, die de Alkemadese ge meenteraad honoreerde met de noodzakelijke bouwvergunning. De winkeliers bleven echter weg. In juni 1972 was de raad dit „stuivertje wisselen" beu en verzocht de toenmalige eige naar de Bouwmaatschappij Grootstad nv de grond terug te verkopen. Bij dit verzoek geslo ten was de argumentatie en wel in de vorm van een omvangrijk rapport van de middenstands- vereniging Roelofarendsveen en de overkoepelende organisa ties. Hieruit bleek duidelijk, dat de potentièle klanten uit Oude Wetering en R'veen weinig be hoefte hadden aan een groot winkelcentrum. Grootstad nv. wees het verzoek van de ge meente Alkemude echter van de hand, en de zaak verdween weer in de kast. Vereenvoudigd Het bouwplan dat de huidigebe- zitter BMB op tafel heeft ge bracht is wederom sterk ver eenvoudigd. Het terrein, be stemd voor winkelbebouwing, bestaat uit 2500 m2, waarvan het nuttig te bebouwen bruto- bedrijfsruimtc ongeveer 1400 m2 bedraagt. Vast staat, dat in het winkelcentrum een bank en een supermarkt zal worden ge vestigd. Verder is er ruimte voor een groot aantal winke leenheden. Over de vestiging van een quick-servicebedrijf wordt nog nader overleg ge pleegd. Burgemeester en wethouders van Alkemade zijn nog steeds „warm" voorstander van de vestiging van het centrum en zij gaan akkoord met deverkoop van het stukje grond alsmede met de verlegging van de per ceelgrens. Vanavond tijdens de vergadering van de gemeente raad wordt hierover beslist. BOSKOOP Van maandag 30 september tot en met vijf okto ber vindt er een huis-aan-huis- collccte plaats voor de dieren bescherming afdeling Boskoop. SASSENHEIM - Nic. Zeestraten heeft afscheid genomen als bestuur slid van voetbalvereniging „Teijlingen". Als dank voor zijn vele werkzaamheden ontving hij uit handen van voorzitter Van der Meer de gouden speld van verdienste. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering van de voetbalvereni ging werd enige tijd gediscussieerd over de financièle situatie. De balans wees een bedrag van 28.057,85 aan waaronder 16,873 aan kapitaal. De begroting voor het komend seizoen bedraagt 460,081,50. De voorzitter zei over de achterstand van de sportkcu ringen dat er door het gemeentebestuur naar gestreefd wordt deze af te schaffen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Van der Meer en Melman herkozen. Als opvolger van Nic. Zeestraten werd de heer Van Nobelen benoemd en als jeugdvoorzitter S. van Reisen. Van een onzer verslaggevers WASSENAAR De PvdA heeft ernstige kritiek geuit op de houding van de progressieve partijen die in „Open Appel samenwerken. De partij dreigt de samenwerking te verbreken wanneer de overige progressieve partijen zich weigeren te houden aan meerderheidsbe sluiten. Aanleiding tot deze kritiek is de begin deze maand gehouden wethoudersverkiezing. De meerderheid van de fractie Open Appel wilde geen wethouder leveren. Een minderheid onder aanvoering van de heer Schuyer zag hierin geen reden om uit het overeg te stappen. De PvdA wil, wanneer de houding van deze minderheid niet snel verandert zich bij de begrotingsbehandelingen onafhankelijk van Open Appel gaan opstellen. Van onze correspondent Zoeterwoude - De fancy-fair die in de afgelopen dagen door de drumband VIOS werd gehouden, heeft netto een bedrag van ruim 3.000,- opgebracht. De opening werd zaterdagavond door burge meester Detmers verricht door het indrukken van de knop van het lichtnamenspel, terwijl mevrouw Detmers een pop onthulde welke was aangekleed met het nieuwe uniform waarin de majoret- ten zullen worden gestoken. Het lichtnamenspel, dat gesponsord werd door een aantal zaken, zorgde voor het leeuwenaandeel van de opbrengst. Met een onbermoeibare Wim van Bohemen achter de microfoon vloog de ene serie na de ander er uit en menigeen mocht een keus maken uit de uitgebreide prijzenwinkel. Met de revenuen van dit spektakel zullen de leden van de majoretten van een uniform worden voorzien. De hoofdprijs van de verloting, 'n fiets, was voor de heer H. v Teijlingen uit Hazerswoude, die toevalligerwijs bij de trekking aanwezig was en direct zijn prijs in ontvangst kon nemen. De andere winnende lotnummers waren 749, 323 en 543. De fraaie pop was voor Jos v.d. Kolk van de Schenkelweg welke de naam Sylvia instuurde.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5