BADMINTONBOND GERED MET INTERIMBESTUUR Jackie Dinkins goud waard Rabobank S IP LMiaüT maandelijks automatisch een bedragje laten overmaken van uw privérekening naar de spaarrekeningen van uw kinderen. t ■bbbmbkhi Nederland liep over Zambia heen Rotterdam Uit de woorden waarmee voorzitter J. A. Reijnen de zaterdag gehouden algemene ledenvergadering van de Neder landse Badmintonbond opende, viel al op te maken dat hij, noch een deel van zijn medebestuurders, van plan was langer aan te blijven. De heer Reijnen verontschuldigde zich omdat de vergade ring te laat begon „maar we zullen ernaar streven dat in de toekomst te voorkomen, althans degenen die ons zullen opvolgen." De Badmintonbond zat wederom zonder bestuur. Een controverse tussen ex-administrateur Regoor en het hoofdbestuur, culmine rend in het opstappen van de heer Regoor die prompt werd gekozen tot voorzitter van het grote en machtige district Zuid Holland, was de oorzaak. Ondanks het meermalen gedane beroep dat alsnog op het hoofdbestuur werd gedaan, verdwenen voorzit ter Reijnen, vice-voorzitter V. Dumas en assistent-secretaresse mej. L. Altink. Secretaris A. Zinkhann, penningmeester W. van Leeuwen en algemeen lid D. Brons wilden hun kwaliteiten „om dc zaak drijvend te houden" nog wel in dienst van de bond stellen cn met de heren mr. drs. W. Kok, Ter Metz en De Nijs zullen zij het interimbestuur vormen dat tot uiterlijk 31 december de zaken zal behartigen. Tot dat tijdstip zal een commissie van goede diensten alles in het werk stellen een „sterk en competent hoofdbestuur te formeren." A/ice-voozitter V. Dumas voelde er niets voor zich te handhaven, evenmin als zijn medebestuurders Reijnen en mej. Altink. De grote animator om het geheel te lijmen was erelid Han van Abbe, jaren vertoevend in het buitenland maar juist op tijd terug om te trachten een impas se te doorbreken. Hij onderken de terdege het gevaar wapt de districhten oost en noord had den gedreigd zich af te schei den als het hoofdbestuur bij het besluit bleef af te treden. Toen de heer Van Abbe dat ter ore kwam, had hij veertien dagen voor de vergadering in de goed bezette kleine zaal van Rotter dams kunsttempel „De Doelen" ijlings contact opgenomen met de heren Leo Verhoef, Frans Kusters en Herman Valken, alle erelid van de bond, alle oud- voorzitter en alle werkzaam ge weest in vele functies in de badmintonorganisatie. Dat vier tal promoveerde zichzelf tot commissie van goede diensten. De heer Van Abbe, die al spoe dig het spreekgestoelte beklom en meer leiding gaf aan de vergadering dan de op het punt van vertrekken staande heer Reijnen, begreep wonderwel dat het staande de vergadering onmogelijk was een hoofdbe stuur te formeren. „ER zijn geen kandidaten", aldus de heer Van Abbe, die nog een beroep deed op het scheidende bestuur om aan te blijven tot er een nieuw gevonden zou zijn. De heer Reijnen, van beroep majoor in het leger, had er echter, om in dienstermen te spreken, de balen van en voelde helemaal niets voor nadienen. Evenmin waren de heren Du mas en mej. Altink te bewegen hun activiteiten te handhaven. Ze zagen niets in het fungeren als demissionair bestuur. Er viel een pijlijke stilte in de zaal, waar meer dissonanten zouden klinken als bij de ge bruikelijke kamermuziekuitvoe ringen. De heer D. W. Bleijen- berg, voorzitter van de commis sie ad hoe, probeerde het nog maals en deed eveneens een beroep op het bestuur. De steeds op vrij cynische toon antwoordende heer Reijrten was wel getroffen door de ad- haesiebetuigingen maar zei toch dat alleen de heren Zink hann en Brons hun functie wil den blijven uitoefenen. Het dis trict Centrum probeerde het voor de derde keer. De woord voerder stortte een stroom van lofuitingen over het hoofdbe stuur uit maar de heer Reijnen antwoordde bitter: „Ik heb ook ergens gelezen dat de bond er met dit bestuur maar bekaaid is afgekomen". Nul op het Cen- trumse request derhalve. De heer Van Abbe was er nog op geen stukken na uit. Hij stelde een interimbestuur voor met de heren Brons, Zinkhann en Kok. Maar de heer Kok is ex-secreta ris vao het district Zuid-Hol land en de heer Stronks (Doe- tinchem) vond datdit district te veel voor negatieve publiciteit zorgde en voelde ef niets voor iemand van Zuid-Holland in het interimbestuur te halen. De heer Van Beusekom (Wasse naar) achtte het uit taktische overwegingen ook beter als Zuid-Holland er niet bij zou zijn. Voorts wilde men wel eens weten waarom de heren Zink hann en Brons niet solidair wa ren met het aftredende bestuur, wat als simpele oplossing had dat die twee pas in functie wa ren gekomen toen de anderen al hadden beloten op te stap- De heer Reijnen schetste de eens klaps opgedoken heer Kok, nog niet zo lang lid van de bond, als iemand die blijk had gege ven rake vragen te kunnen stel len maar raadde hem toch ten sterkste af het penningmeester schap, waarvoor hij zou wor den aangezocht, die paar maan den te bekleden. „Maar ik heb wel voor u de heren Ter Metz en Van Leeuwen, welke laatste als adviserend penningmeester wil aanblijven om de zaak niet in het honderd te laten lopen". Zeer terecht opperde de heer Pennings (Limburg): „Als Van Leeuwen aanblijft, moet dan Ter Metz erbij Kok". Interim Enfin, het eind van het langduri ge liedje was, na enige schor singen van de vergadering die bepaald niet uitblok vergader techniek, dat de heer Van Ab be voorstelde de impasse op te lossen fnet het volgende inte rimbestuur Zinkhann voorzit ter, Brons, Kok, Te Metz, De Nijs en Van Leeuwen die ech ter niet als bestuurslid wil fun geren maar alleen aanblijft om de overgang naar een definitief Met als richtdatum 1 januari 1975 zal het viertal dat de commissie van goede diensten vormt, trachten een nieuw bestuur te formeren. Van de districten oost en noord, die hadden ge dreigd uit tg treden als het hoofdbestuur zou aftreden, werd niets meer vernomen. De bestuurderen ad interim namen plaats achter de tafel, de heer Reijnen werd verzocht de ver gadering tot het eind te willen leiden. Dat heeft hij geweten. Uit een horige interimperiode daarmee is de badmintonbond niet karig restte nog een vordering op een persoon die destijds bevoegd was om te te kenen. Het bleek een ingewik kelde affaire en de heer Reij nen stelde voor er maar een streep onder te zetten. Het ging evenwel om meer dan tien mille en volgens het ter tafel liggende accountantsrapport de ac countant kon zelfs geen' dechar ge verlenén gouden er nog meer vorderingen zijn en moes ten die personen derhalve ook „gepardonneerd" worden. Toen nam de heer Reijnen zijn van zachtmoedigheid getuigende woorden maar terug. Het sala ris van de administrateur vorm-; de ook een punt van dé uitge breide en langdurige besprekin gen. Men wilde hem geen ver hoging geven maar zelfs het salaris verlagen, hoewel nie mand precies wist hoeveel dat salaris bedroeg. Daar het inte rimbestuur had gesteld dat het geen beslissingen zou nemen, v/erd dan ook geen beslissing genomen. Dat was ook het ge val met de wijzigingen in het districtsreglement, waarbij moeilijkheden ontstonden om dat de heer Reijnen dacht dat het voostel verworpen was, ge zien de stemming, en de verga dering (districten oost eri noord) anders oordeelde. Pe commissie van beroep zal op dit punt uitsluitsel moeten ge- Het voornaamste was evenwel dat de Badmintonbond voorlo pig is gered met een interimbe- stuur en als dat sterker op treedt dan het geval is geweest met vorige besturen, is het mo gelijk dat de NBB in de toe komst eindelijk eens wordt ge- regeerd op een wijze zoals het j HERMAN VAN BERGEM.: ROTTERDAM Coach Jan Bruin van Transol benadrukte het zaterdagavond nog eens. „Vorig jaar", sprak hij kort na afloop van het met 9287 gewonnen duel tegen Raak Punch, „zei men dat we een te smalle basis hadden. Maar we werden er wel kampioen mee. Ook nu wordt onze selectiegroep te klein genoemd. Toch winnen we van Raak Punch. Dus er is eigenlijk geen probleem". De succesvolle coach van de Rotterdammers, die zaterdagavond het toptreffen tegen Raak Punch in de te kleine sporthal De Enk moesten afwerken, omdat het sportpaleis het domein was van popliefhebbers, ging echter niet voorbij aan een zeer belangrijk facet. Want in periodes dat Dinkins' ploegmaten een wat terneerge slagen indruk maakten bleef de donkere Amerikaan excelle ren. Geconcentreerd werkte hij tot het einde van de ontmoe ting, zich tot uitblinker van de ontmoeting ontpoppend in aan vallend zowel als verdedigend opzicht. Dinkins excelleerde in de rebound onder de eigen bas ket en dankzij zijn indrukwek kend zuivere afstandsschot sleepte hij zijn ploeg naar de Verheugd „De inbreng van Dinkins", oor deelde een verheugde Jan Bruin, „kan inderdaad beslis send, worden genoemd. In deze wedstrijd heb je goed het ver schil kunnen zien tussen Battle (de nieuwe Amerikaan van Transol die vorige week woens dag pas arriveerde; red.) en Dinkins. Battle liet zich beïn vloeden in zijn spel, terwijl Din kins onverstoorbaar blijft door gaan. Daarbij komt dat Battle het tijdsverschil nog niet hele maal te boven was. Daar gaan altijd een paar dagen over Transol was opgetogen met de zwaar bevochten winst op Raak Punch. In tegenstelling tot één van de duels tussen de beide rivalen vorig seizoen op dezelf de plaats Slaagden de Rotter dammers er niet in met een bliksemstart een gat te slaan. Raak Punch had zich als eerste voor een belangrijk deel van de druk ontdaan. De Delftenaars scoorden in de eerste fase ge makkelijker en de soms hard ingrijpende defensie functio neerde goed. Transol had moei te met de forse tegenstand van Raak Punch. Nieuwe aanwinst Battle nog het meest. Na vijf l ADVERTENTIE minuten liep de Amerikaan al tegen zijn derde persoonlijke fout op van het scheidsrechter lijke duo Onrust en Linden- berg, dat overigens niet uit muntte in konsekwente beslis singen. Dat veroorzaakte de no dige irritatie, waarvan het meest sprake was bij de spelers van Transol. Raak Punch, dat startte met Sikking, Sideris, Ro gers, Van Tuyll en Van Helfte ren in de basis, kon mede daar door in een overigens gelijkop- gaand duel steeds een zeer licht voordeel bewerkstelligen. Bill Sheridan („Er was in het begin duidelijk last van de zenuwen") ging als eerste over tot het toe passen van enkele wissels. Hij bracht achtereenvolgens Kirk- land voor Van Helfteren en Van Woerkom voor Sideris in het veld. Deze wijzigingen hiel den nauwelijks een verandering in voor het concept van de Delftenaars, die met enige in tercepties de aanval van Trans ol ontkrachtten. Bovendien schoten Dinkins en Dekker, die na twaalf minuten ook zijn der de peetje opliep, maar het einde van de wedstrijd haalde, twee maal achtereen tegen de zijkant van het bord. Uitstekend Raak Punch leek zich kort voor de pauze in een uitstekende uit gangspositie te manoeuvreren. De ploeg van Bill Sheridan, waarin Kirkland (verdedigend bijzonder sterk) niet minder dan zes vrije worpen achtereen miste, plaatste een tussensprint die resulteerde in een verschil van zeven punten met nog an derhalve minuut te spelen: 4255. Transol leek weg te zak ken. De Rotterdamse ploeg, waarin spelverdelers Welch en Dekker onder hun gebruikelij ke vorm bleven, richtte zich echter op. Jan Bruin vroeg on middellijk een time-out aan en bracht Dekker terug in zijn ploeg. De voordien nauwelijks opvallende Rotterdammer had ineens met twee afstandsscho ten succes, waardoor Transol weer dichterbij krabbelde. De op dat moment slordig acteren de Delftenaars moesten hun te genstander bij het rustsignaal zelfs tot op een punt naast zich dulden: 4443. Chaotisch Na de hervatting verliep de voor de pauze soms zeer chaotisch verlopende ontmoeting, mede veroorzaakt door de leiding, wat soepeler. Opnieuw hielden beide ploegen elkaar redelijk in evenwicht, waarbij Transol en Raak beurtelings iets weglie pen. Maar de beslissende uit looppoging bleef vooralsnog uit. Nadat Dekker zijn vierde persoonlijke fout had opgelo pen en Battle even later het veld zelfs definitief mocht ver laten begon Jackie Dinkins zich te doen gelden. Na zestien mi nuten wees het scorebors nog 79—77 aan, maar toen sloeg Transol zijn slag. Elk balverlies van Raak Punch werd onmid dellijk afgestraft, terwijl de ver- éNim Weemhoff wordt belaagd door Kirkland van Raak Punch die ondanks het feit dat hij zes vrije worpen achter elkaar miste een van de produktiefste spelers van de Delftse ploeg was. dediging van de Rotterdam mers in de laatste fase goed werkte. Transol liep uit naar 8779, waarbij Rene Vervoorn opviel door uiterst effectief ver dedigen, waarbij hij veel per soonlijke fouten uitlokte, maar geen strafworpen weggaf. Raak Punch kwam met uiterste krachtsinspanning nog terug tot 8885, maar daar bleef het bij. Transol hield beheerst de bal in de ploeg en breidde de marge zelfs nog uit tot 92-87, waarbij Van Eek het genoegen mocht hebben in het eindsig naal zijn eerste en Transols laatste punten te scoren. t)as omdoen „Het aantal gemiste vrije worpen heeft ons de das omgedaan", oordeelde een zichtbaar teleur gestelde Bill Sheridan later. „Op het laatst kwamen we nog goed terug, maar, toen werden er weer onnodige fouten ge maakt. Maar het seizoen is nog lang. Er hoeft nog niets verlo- 1 te z FRANK WERKMAN NeVoBo terug naar oude puntentelling (Van onze volleybalmedewer ker) Den Iïaag Tijdens de zater dag in Arnhem gehouden bondsraadsvergadering van de NeVoBo heeft men beslo ten voor het lopende seizoen 1974/75 de puntentelling voor de eredivisie weer terug te draaien naar het systeem van twee punten voor een gewon nen wedstrijd en niets bij een nederlaag. Voorheen leverde een uitslag van 3-1 of 3-0 drie winstpunten op en bij 3-2 kreeg de winnaar twee en de verliezer één punt. Dit laatste systeem blijft overi gens voor de eerste, tweede en derde divisie wel gehand haafd. Verder nam men nog het besluit in de toekomst weer protesten mogelijk te maken. Voor het juist zaterdag van start gegane seizoen geldt dat echter nog niet. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De op het laatste moment van Leiden naar Den Uaag verplaatste rugby-interland Nederland-Zambia is door de Hollanders met 32-10 gewonnen. Alleen in de eerste helft moest Nederland zijn tegenstander naast zich dulden, na rust, met de wind mee, liep de score snel op in het voordeel van de in snel tempo opererende Oranjehemden. Willem Peperkamp, met drie tries een leeuwendeel van de score voor aich opeisend, Nederland's beste man. Voor rust kon Zambia (voor zover je van Zambia kan spreken, want de ploeg bestond van 90% uit geïmporteerde Engelsen) zijn veel homogener optredende tegenstander nog aardig bijbenen. Zelfs wist men een 10-0 achterstand nog om te buigen in een 10-10 gelijke score, maar toen hadden de Afrikanen hun kruit verschoten. Na de hervatting liep Nederland, met de wind mee, in hoog tempo over de tegenstander heen. Na een (wederom) gewonnen setscrum kwam de bal bij Van Altena, die 14-10 liet aantekenen. Specialist Rietveld benutte de conversie. Uit een praktisch identieke situatie scoorde daarna Van «jler Ploeg, waarna Peperkamp nog eens geweldig staaltje van zijn kunnen liet zien. Hij snelde zomaar langs zes, zeven man en dat betekende een comfortabele 26-10 voor sprong. Rietveld benutte nog eens een penalty-kick en Rosman bracht vlak voor tijd de stand op 32-10. Een goede voorbereiding op de binnenkort te spelen interland tegen West-Duitsland.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 18