Harde charges in doelpuntloos duel hockeycontinenten Neptunus Arnhem beste poloploeg TURNWINST DAMESTEAM slalom Hockeysters onder stand Rene Frank herkozen president EKV titel bij moeilijke groep Neder land in BRUSSEL Frans Spits had zich zaterdag zijn afscheid van het internationale hockey in het buitenland toch wel iets anders voorgesteld. De 28-jarige rechtsbuiten die op 13 oktober in Amstelveen tegen België zijr 121e en laatste interland speelt viel na zeven minuten het pres tigeduel EuropaAzië, uitslag 00, op het doorweekte veld ir Ukkel als een blok neer. De ba was na een keiharde pass var de Spanjaard Farbegas via d« stick van een Aziaat en zijr eigen stick vol in zijn gezichi „geland". Onbeweeglijk bleel de blonde Amsterdammer een ogenblik liggen, omringd dooi verschrikte medespelers. Met een van pijn vertrokken ge zicht constateerde Spits vervol gens dat hij twee voortanden minder had. Hij schudde het hoofd even en gaf te kennen door te willen spelen. „Ik wilde die wedstrijd nu eenmaal graag meemaken", zei de aanvoerder van het Europese elftal later, „en die pech kon me daar niet van weerhouden". Overigens bevonden zich in „zijn" team twee tandartsen, André Bolhuis en de Westduitser Dieter Frei- se... Dit voorval was tekekend voor de wilskrachtige inzet van de bei de continentselftallen, die ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de in Brussel zetelen de. internationale hockey-fede- ratie, voor de tweede maal in de geschiedenis tegen elkaar uitkwamen. Die felheid mondde vaak uit in harde persoonlijke duels en soms ook in onsportie ve handelingen. Zo moest Har- mik Singh (India) in de tweede helft bijvoorbeeld drie minuten het veld verlaten wegens ontoe laatbaar attaqueren van Ties Kruize. En de venijnige uitwis seling van trucjes tussen de grandioos spelende Bolhuis en Abdul Rashid (Pakistan) bleef de volle wedstrijd voortduren. Grinnekend vertelde Bolhuis na het doelpuntloos verlopen tref fen: „In het begin geloofde ik mijn ogen niet. Ik kon werke lijk heel wat van hem leren. 'Maar later heb ik me aardig aangepast en was hij bij mij in de leer". De Nederlandse inbreng in het Europese gezelschap (met als manager de Brit Rowley en als coach de Westduitser Horst Wein) weerde sich geducht. Bol huis was een van de uitblinkers en „droeg" de defensie samen met laatste man Michael Peter (W.-Dld.) en diens vaak ver op rukkende landgenoot Horst Droese. Ties Kruize was ge vaarlijk als altijd. In de twaa"- minuut kogelde hij de bal, na een door Frans Spits aangege ven en de Westduitser Uli Vos gestopte strafcorner, tegen de paal. Acht minuten voor rust was de Hagenaar weer dichtbij een treffer na fraai solowerk van Spits. „De bal gleed echter net van mijn stick", zei Kruize later spijtig. Even daarna stond een toevallig uitgestoken voet van doelman Saleem Sherwani (Pakistan) een doelpunt van Kruize in de weg. En met nog drie minuten in de eerste helft te spelen zag hij een goal na een strafcorner volgens het be kende recept afgekeurd wegens gevaarlijk spel. Kruize: „We hadden toen echt een voor sprong verdiend. Maar we ver zuimden door te drukken". De Aziaten (zeven Pakistani en vier Indiërs waren broederlijk verenigd onder de bezielende leiding van Kolonel Daka) kon den op het steeds onbespeel baar wordende veld niet uit de voeten en faalden vooral in het afstoppen van strafcorner. Na de hervatting had Azië wat meer vat op het spel van de fysiek sterkere Europeanen. Kumar Ashok gaf enkele weer galoze staaltjes ten beste en ook Samullah liet zich meer gelden. „Wat spelen die jongens toch geraffineerd", zei Kruize met bewondering. „Maar ook le vensgevaarlijk. Heb je gezien hoe ze inkwamen? Zo is de stick nog laag, zo is ie weer hoog. Je houdt je hart soms vast. Vijf minuten voor het einde mocht Wouter Leefers ook nog even sfeer proeven in dit korte tijdsbestek nauwelijks gelegen heid zich te onderscheiden, al ondernam hij eenmaal een drei gende solo. Opstellingen: Europa: Carrera (Spa.), Peter (W- Dld.), Droese (W-Dld.), Bolhuis i (Ned.), Freise (W-Dld.), Fabre- gas (Spa.), vervangen door I Kaessmann (W-Dld.), Wilson I (Wales), Spits (Ned.), Kruize I (Ned.), Vos (W-Dld.) en Trump (W-Dld.) vervangen door Lee- fers (Ned.). Azië: Sherwani (Pak.), Manzur (Pak.), Munawar-Ruz-Zaman j (Pak), Virender Singh (Ind.), Ajitpal Singh (Ind.), Harmik 1 Singh (Ind.), Islahuddin (Pak.), Rashid (Pak.), Ashok (Ind.), Sa- mullah (Pak.) en Shahnax 1 (Pak.). Scheidsrechters: Servetto (Arg.) Viiavanathan (Maleisië). De speler in het wit, die de bal onder zijn arm heeft ge klemd, wordt bij zijn benen gegrepen door een tegenstan der. Het betrof de American football- wedstrijd tussen Pitt Safety en USC. Frans Spits is in een duel met een Aziaat tegen de grond gegaan. Andre Bolhuis kijkt op de achtergrond. DROEBAK - De Nederlandse da- mesturnploeg heeft de twee daagse wedstrijd tegen Noor wegen in Droebak gewonnen met 357.40 punten tegen 348.60 punten. Ans Smulders, die zes van de acht onderdelen won, werd eerste in het individuele klassement met 73,05 punten, voor Joke Kos, Ans Dekkers, Betty van Dam en de Noorse dames Vuil Schou, Trine Andre- sen en Unni Holmen. Joke Kos won twee onderdelen. utLr r - ue Nederlandse heren- turnploeg heeft zaterdagmid dag in de sporthal Buitenhof in Delft een nederlaag geleden te gen een team van het Hoch- schulsportverband uit West Duitsland;2 254.85 - 259.25. De Nederlandse ploeg liet een betere indruk achter dan twee weken geleden tegen Rhein- land. Met name Cees Pot en Gcrrit Butter demonstreerden een duidelijke vormverbetering. In het individuele klassement zegevierde de Westduitser Bernd Effing. Cor Smulders werd tweede. De individuele uitslag is: 1. Bernd Effing (Wdld) 54.80 punten. 'i'lEL - Nederland is zaterdag avond in Tiel in de Drielanden- wedstrijd moderne ritmische gymnastiek tegen West Duits land en Frankrijk als tweede geëindigd. De overwinning was voor West Duitsland, dat met Carmen Rischer en Christina Rosenberg ook de nummers één en .wee van het individuele klassement leverde. carmen Kiscner was op oe onder delen bal, hoepel en lint van aparte klasse. De beste Neder landse was Berthi van der Kwaak. Zij werd derde. Uitslagen: "Persoonlijk klassemen- t: 1. Carmen Rischer (Wdld) 26.90 punten, 2. Christina Rosenberg (Wdl) 26.25, 3. Berthi van der Kwaak (Ned) 25.95, 4. Ute Ba- rylla (Wdl) 25.60, 5. Jannie Oost en Petronel Rodenburg (Ned) 25.25. 7. Annelies van der Lin den (Ned) en Catherine Buche- ton (Fra) 25.20. BRUSSEL De Nederlandse da- den in Breda werd er niet ges- meshockeyploeg heeft de laat- coord, waarmee Nederland an- ste twee jaar meer dan normale dermaal beneden haar stand moeite gehad met België. Van van wereldbekerhoudster bleef, de vier interlands, die er sedert Gezegd moet worden dat het Barcelona 1972 werden ge- door de vele regenval bijzonder speeld, won Nederland er één drassige veld kwaliteitshockey (1-0). eindigden er twee doel- tevoren al in de weg stond, puntloos en ging België een Opstelling Nederland: keer met winst (ook 1-0) naar Helma Hoegen, Cora de Wilde, huis. De vijfde ontmoeting, za- Suzan Bekker. Anneke van terdagmiddag op een lood- Puffelen, Toos Bax, Marjo van zwaar veld in Ukkel (als voor- Straten. Jose Poelmans, Marja wedstrijd van Europa Azië Hagemans. Marijke Wassen- voor herert), bracht geen omme- berg. Nel van Kollenburg en keer. Net als een half jaar gele- Debbie Kreft. dammen AMSTERDAM Na drie ronden van het toernooi om het dam kampioenschap van Nederland voor dames heeft mevr. Pietje Veenboer (Waskcmeer) de lei ding met 4 punten. De uitslagen van de in Amster dam gespeelde derde ronde zij- n: Barabare Graas (Wormer- veer) Eefje Nieuwenhuizen (Wageningcn) 2-0, Cato van Set ten (Den Haag) Pietje Veen- boer (Waskemeer) 0-2. Na drie ronden is de stand: 1. Piete Veenboer 4 punten, 2. Barbara Graas en Eefje Nieu wenhuizen 3, 4. Cato van Setten 2. De vierde en vijfde ronde worden aanstaande vrijdag gespeeld, de zesde en laatste zaterdag 5 ok tober. BRUSSEL - Het Nederlands hockeyelftal (heren) is in het derde toernooi om de wereldbe ker, dat van 1 tot en met 15 maart 1975 wordt gehouden in Roeala Loempocr (Maleisië) in een groep ingedeeld met onder meer Pakistan en Europees kampioen Spanje. Olympisch kampioen West-Duitsland stuit in de andere poule op India en Australië, als zwaarste tegen standers. Nederland verdedigt in Maleisië de wereldbeker. De loting is zondag in Brussel ver richt. Het resultaat is: Groep A: Nederland, Pakistan, Spanje, Nieuw-Zeeland,Maleisië en Po len. Groep B: West-Duitsland, India, Australië, Engeland, Argentinië en de winnaar van de Afrikaanse Basketbalze ge Europese selectie SAO PAULO Een Europese basketbal-selectie heeft zater dagavond in Sao Paulo een soortgelijke Amerikaanse ploeg een nederlaag toegebracht van 103-99. Het was de twei le van een serie van vier wedstrijden tussen de vertegenwoordigende herenploegen van beide wereld delen. Ook de eerste eindigde in een Europese zege. HERFORD - Op de Wertz bij Herford in West Duitsland zijn dit weekeinde de Nederlandse kanokampioenschappen slalom gehouden. Zowel bij de dames als de heren veroverde EKV in de K 1 de eerste drie plaatsen. De belangrijkste uitslagen zijn: HEREN: K 1: 1 Bas van Stok kom (EKV), 2. René van Iersel (EKV). 3. 3. Jaap van Engers j (EKV). K 1 Junioren: 1. Erik Polman (NKB), I 2. Frank van den Brand (VKC), 3. Maarten Boeren (VKC). KI"; teams: 1. EKV (Van Iersel, van Stokkom, Van Engers). C 1: 1 Tom Jansen (TWV). C 1 junio ren: 1. Jan Boom (VKC). C 2: 1. Van Iersel/Jangytei Dames: K 1: 1. Carla van Brink (EKV), 2. Ria van Stipdonk (EKV), 3. Dana Sitskoorn (EKV). K 1 Junioren: 1. Gerry Geene (VKC), 2. Mieke de Moor (HWC). K 1 teams: 1. EKV (Da na Sitskoorn, 2. Jolande Mar- kestein, 3. Carla van Brink). 2. NKB (Gerry Geene, Gerrie de Moor, Ria van Stipdonk). Ga voor occasions liever naar de V W-dealer DEN HAAG - Het Westercoach-waterpolotoernooi, dat gisteren middag in zwembad Morgenstond te Den Haag gehouden werd, is gewonnen door Neptunus Arnhem. In de verlenging van de finale, waarin organisator ZIAN/Vitesse tegenstander van de Arnhemse zeegoden was, bracht Walter Tiemesse de stand op 5-4 in het voordeel van Neptunus. Hij schoot daarmee de fraaie cup voor de tweede maal in de historie van het Westercoach- toernooi naar de prijzenkast in Arnhem. In 1971 had Neptunus voor de eerste maal gewonnen. Het toernooi is destijds opgezet als een treffen van de zes ploegen, die in de laatste hoofdklassecompetitie (heren) het hoogst zijn geëindigd. Dat allemaal als een laatste test voor de aanvang van de volgende competitie, welke voor het seizoen 1974/1975 zaterdag is. De afwezigheid van landskampioen HZC/De Robben bleek voor dit jaar geen devaluatie van het toernooi te betekenen. Het Haagse HZPC trad als waardig plaatsvervanger op en zorgde met de overige vijf ploegen voor vaak erg boeiend waterpolo. De toch wel in ruime mate voorkomende schoonheidsfoutjes maakten de ontmoetingen alleen nog maar spannender. In de voorronden waren er twee poules, waarvan de winnaars elkaar in de finale zouden ontmoeten. ZIAN/Vitesse, tot gisteren houder van de cup, eindigde als eerste in poule 1. Dat ging echter niet zonder de nodige moeite: tegen Zwemlust/Den Hommel bleef ZIAN steken op 1-1, terwijl van HZPC met 4-2 gewonnen werd. Omdat HZPC slechts met 2-1 van Zwemlust verloor, wist ZIAN/Vitesse zich zeker van een finaleplaats. In de andere afdeling boekte Neptunus Arnhem twee zeges: 6-2 op VZC/Ritmeester (zonder Mart Bras) en 4-2 op De Meeuwen (zonder Buunk en Ron Koster). De winst van De Meeuwen op VZC/Ritmeester (5-1) was verder van geen enkel belang. De score in de finale tussen ZIAN/Vitesse en Neptunus Arnhem bleef in de eerste periode beperkt tot een doortikbal van Hans Hoogveld en Hans van Zeeland (0-1). In de tweede periode liep ZIAN via Hans Parrel (2x, waarvan 1 strafworp) en Jan Evert Veer echter uit naar 3-1. Van Zeeland kon vanaf de vier meter nog iets terugdoen: 3-2. In de derde en laatste periode zorgde Hoogveld met twee afstandsschoten voor 3-4. Deze treffer was in de laatste minuut van de wedstrijd. Dankzij een strafworp van Hans Parrel kwam ZIAN/Vitesse toch nog langszij: 4-4. Twee seconden voor tijd miste Hoogveld nog een unieke kans vanaf de twee meter. Hij schoot tegen de paal. Dit falen werd door clubgenoot Tiemesse in de verlenging, die vier minuten netto duurde, goedgemaakt uiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuinii

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16