év i r i m Scylla moest ordelijk verloop garanderen Schandaal in handbalwereld DE DANAÏDEN NU IN MOEILIJKHEDEN Verzwakt De Zi j l/LG B komt niet slecht voor de dag Gebroeders Van Schie bleven weer ongeslagen Apollo moest winnen maar het lukte niet /t mi .-i i Teams blijven zomaar weg LEIDSE COURAN I MAANDAG 30 SEPTEMBER 1974 fAUlJMA CW|0UR)T J fel t.M 5 CO»»,.. Anton yVill van Zoelen (archief) verloor zijn partijen tegen Van Oer Heim en sonoors. Kraayenga bleef hij wel de baas. Van onze tafeltennismede- werker LEIDEN Sanocel/Scylla heeft het wederom niet kunnen redden. Gehan dicapt door het niet mee spelen van Wibo van Gennip - al toonde Ed Fallaux zich een goede vervanger - verloor Sa- nocel met 6-4 van Delta Lloyd. Bijzonder frap pant detail bij deze wed strijd is, dat de vereni- Sanocel Scylla is niet zonder slag ging Scylla de Tafelten nis bond de garantie moest geven, dat de wed strijd ordelijk zou verlo pen. Bij Scylla was me- n er dan nu ook al van overtuigd, dat men voor het staken van de wed strijd tegen BKE aan sprakelijk zou worden gesteld. maar omdat Delta Lloyd in spe lers als Van der Helm en of stoot ten onder gegaan tegen de sterke Amsterdamse tegen stander. Lange tijd kon men de bezoekers „bijbenen" - 3-4 - acnoois Dijna niet te overtroe ven krachten heeft ging Scylla tenslotte toch (eervol) ten on der. De drie Leidenaars won nen alle hun partij tegen de zwakke Kraayenga, maar verlo ren de resterende enkelpartijen. Het dubbelspel was voor Sano cel/Scylla, zodat de uiteindelij ke score van 6-4 op het bord kwam. Er waren verder geen moeilijkheden... Van onze tafeltennisme- dewerker LEIDEN Het tweede team van Sanocel Scylla heeft een zeer ruime 9—1 overwin ning behaald in de uit wedstrijd tegen Jaski 1. De broers Peter en Bert van Schie kwa men elk driemaal tot winst en Rob van der Zeeuw deed dit een- eerste herenteam Treffers heeft Victory via een u tussen stand met 8—2 aan de zege kar gebonden. Jac. van Veer won elk van zijn drie enkel spelen zeer eenvoudig ir twee games. Ted van d£ Ploeg verloor alleen van Ra demaker en wel met 13—21 23—21 en 19—21. Rudi Alke made volgde van de Ploeg ir zoverre dat ook hij een par tij verloor en ook in drie games namelijk 2325 21—14 en 13—21. maal minder. Sanocel Scylla 3 heeft aan de verre reis naar St. Aloysius in Zeeland geen punt overgehou den. St. Aloysius was veel testerk voor Theo Bakker cs. Karei va Schie en Theo Bakker wonnen beiden van Matthijssen en Hein Crhispijn deed daar een overwinning bij in zijn partij tegen van Dijk: het restant van de partijen was voor de Zeeuwen. Phoenix 2 won ietwat geflat teerd met 8—2 van Scylla 4; het meren deel van de partijen- ging in drie games. Voor Scylla won al leen Joly Sojinuh tweemaal. Het nog zeer jonge damesteam van Scylla boekte een 7—3 overwinning uit tegen Phoenix 2. Lies- beth van Winsum, Sandra de Kruif en Marjan Zoetemelk Oegstgeest heeft zijn eerste kwamen in hun enkel- overwinning binnen en di- spelen elk tweemaal tot winst en gezien de üitslag was de dubbel speloverwinning ook voor de Leidse dames. ningen i de Werf behaalde de over winning waar hij recht op had. De 64 overwinning was verdiend. BKE 3 was te sterk voor de reserves van Avanti en zij trokken mei 73 aan het langste eind. Het trio de Ruiter, Streng en Straathof kwam elk een maal tot winst. Het ereklasse damesteam van Avanti werd volgens verwachting met ruime cijfers verslagen door i de Delta Lloyd. De einduitslag werd 91 omdat Liesbeth Smits haar partij tegen El len van der Helm-Kort in winst omzette. Mirjam van der Poel met drie overwin ningen en Annemiek Smits met twee, alsmede de over winning in het dubbelspel, brachten de winst in het treffen tegen Interlance met een einduitslag van 64. Do- cos heeft volgens verwach ting de wedstrijd tegen ULTC Induna-Habé 2 verlo ren. Gerard van der Klauw kwam tweemaal tot winst, terwijl'de partij Bracké te gen Douwe de Vries gewon nen werd gegeven door een blessure van laatstgenoem de, de stand was toen inmid dels 62 voor Iduna. De re serves van Docos hebben een lastige tegenstander ge had in Xerxes. Ton L'Ami zorgde er met zijn drie en kelspeloverwinningen voor dat de basis werd gelegd om tenminste één punt mee naar huis te nemen. Hans Waaijer kon deze keer slechts eenmaal tot winst ko men en Peter Rodenburg be haalde wederom slechts een overwinning. Bij NSSS deed Paul Dekker niet mee en dit scheelt voor dit team de be faamde slok op de borrel; Kees Berg verving hem. Te genstander Phoenix 3 had werd 100 tegen Quick. Bij geen enkele moeilijkheid Avanti won Theo Louwers met het verzwakte NSS en goede 5—5 uitslag bewerkstelligt ir de uitwedstrijd tegen de Sal amanders. Via een 5—3 tus senstand heeft men goed te ruggevochten om de meei verantwoorde draw te beha len. Verantwoordelijk vooi deze uitslag waren bij de Treffers Jac. v. Ruitenen Hans van der Zwet met elk twee overwinningen en de nuttige eenmaal winst van Kees Vesseur. Valkenber- g/AMVJ 3 zag de Treffers 2 met een 46 overwinning richting Roelofarendsveer vertrekken: Koos van Beek en Jos van der Veer namen elk twee enkelspeloverwin ningen in ontvangst, Piel Warmerdamvoegde daar één zege aan toe en het punt uil de dubbelspeloverwinning bleek eens te meer belang rijk te zijn. De dames var de Treffers hebben zich we in de ereklasse gespeeld, maar een overwinning zat ei ook deze keer niet in. Nu werd verloren van Phoenix met 8—2. Het bijna alleen recht van Nelly van Paridon op de tegenpunten is door broken, Annemiek Castelein en Nelly wonnen elk een maal van het meisje Spee. de punten die werden er twee enkelspeloverwin- Loek van Deventer Van onze handbalmedewerker Leiden - Onbegrijpelijk hoe som mige verenigingen de 7-hand- bal competitie misbruiken en zich alleen voor de zaalcompe titie interesseren. Quintus, no- tabene op de tweede plaats in de hoogst landelijke klasse, gaf zondag de voorkeur aan een sterk internationaal toer nooi te Roermond. Zonder enig bericht lieten zij de da- Volsens mes van Bax/ Foreholte en de uit Den Haag gekomen scheidsrechters in de kou staan. Toen voorzitter v.d. Geest de Kwintsheulse vereni ging opbelde met de vraag waar de dames bleven, kreeg hij heel lakoniek het antwoor- d: "Er komt helemaal nie mand, de dames zijn naar Roermond". de bondsreglementen krijgt yumtus een boete van 25,- en de wedstrijd wordt met 5-0 gewonnen ver klaard voor Bax/Foreholte. Ook Idem/- Hellas heeft, zowel met het eerste he renteam als met het eerste damesteam al verschillende malen laten blijken geen werkelijke belangstelling te heb ben voor de veldcompetitie. De Haag sen sturen dan nog een tweede team, zodat er in ieder geval gespeeld kan worden, maar het verstoort wel het sportieve verloop van de competitie. Zo konden de Verburch-dames een punt op een tweede kêus van Idem/Hellas en door de reglement; nederlaag van Quintus zelfs de tw< plaats bezetten. Ook de heren Apollo werden de dupe van het rommel" van Idem/Hellas dat een pi cadeau gaf aan Kwiek Sport. Voor aanvang van de competitie echter al duidelijk dat voor de degrac tie maar twee teams in aanmerki kwamen: Kwiek Sport en Apollo! E< waardevol punt dus voor Kwiek Spo dat na de overwinning in de thuiswe strijd, in Oegstgeest rustig kan verl zen van De Zwarte Wolven. Het slechte zaak. 4N\m Meyer (Pernix): tweemaal raak. Van onze handbalmede werker Leiden Voor de heren van Apollo uit Oegst geest was de wed strijd tegen Kwiek Sport in Den Haag van zeer groot belang. Doordat de Hage naars van Idem/Hel las een puntje cadeau gekregen hadden, wa ren de Zwarte Wolven gedwongen beide wedstrijden tegen Kwiek Sport te win nen om niet te degra deren. Immers, Kwiek Sport en Apollo zijn duidelijk de zwakke broeders in de lande lijke eerste klas. Maar het lukte niet, 5—8. Voor rust ging Apollo er. stevig tegenaan. Onder de goede leiding van hun nieuwe coach Lodewijk de Haan - een man die Operatie '55 destijds naar het kampioen schap van Nederland leidde - werd de verdediging geslo ten gehouden. Zo goed zelfs, dat Kwiek Sport geen kans zag te scoren in de eerste speeineut, nexgeen in de handbalsport een hoge uit zondering is. Apollo daaren tegen, vond driemaal het net. Benno Nieuwenhuizen, Gerard Soet en Koos Stasse waren de makers van deze treffers. De 3—0 voorsprong was echter niet voldoende want in de tweede helft ging het gemis aan voldoende wisselspelers een woordje meespreken. Apollo ging conditioneel volkomen af. Na het eerste Haagse doel punt volgde de ene break out na de andere en daar hadden de moegestreden jongens van Lodewijk de Haan geen antwoord op. Benno Nieuwenhuizen had nog tweemaal succes, waar van eenmaal uit een straf- worp, maar Kwiek Sport deed wat het in de eerste helft had verzuimd en scoor de 8 maal. Een teleurstellen de 8—5 nederlaag dus voor Apollo ,(die het nu wel zeer moeilijk zal krijgen. Zij staan puntloos onderaan met een achterstand van 3 punten op Kwiek Sport. De dames van het Hoogma- dese MMO moesten, na een zeer goede start in de com petitie, de tweede achtereen volgende nederlaag incasse ren, 3—4. 'legen het Rijs wijkse Hercules hadden zij ook weer een goede start Vooral de verdediging met Rikie Borst in een glanzende vorm, sloot als een bus. Een kanonskogel van Mieke Rij- kelijkhuizen en een straf- worp van Margré Volwater brachten MMO met 2—0 aan de leiding waarna Rikie Borst met een snelle reactie een Rijswijkse strafworp on schadelijk maakte. MMO kon deze voorsprong tot aan het rustsignaal vasthouden maar in de tweede helft werd de druk van Hercules te groot. Na de eerste Rijswijkse treffer ging de aanvankelijk zo hechte defensie rammelen. Er vielen gaten waarvan Hercules wel moest profite ren. MMO kwam achter met 2—4 en het duurde tot de allerlaatste minuut voordat Margré Volwater met een hoog sprongschot haar ploeg het zelfvertrouwen kon te ruggeven: 34. Het was ech ter te laat want tot het laat ste fluitsignaal van de goed leidende heer Zwart uit Lei den gaven de Rijswijksen de bal niet meer uit handen. Van onze korfbalmedewerker van Casper van Nierop en een actie van Nap brachten De Da- naiden tot op een punt. In de LEIDEN Terwijl langzamerhand iedereen, die laatste minuut bracht de Leidse meent iets van korfbal af te weten, heeft voorspeld actie „een punt voor een punt" dat Ons Eibernest de zoveelste landstitel aan_het v^k™^ en Archipe] won. bijeenspelen is, zijn er twaalf mensen, die hard op nen en dus zit De Dan£lden nu weg zijn het tegendeel te beweren en dat is de helemaal in de gevaren (drie)- Haagse ploeg zelf. Gisteren profiteerde Luto van de hoek. daverende dreun, die PKC vorige week uitdeelde icoreverlooP: 0-1 Aad van aan Ons Eibernest, dat opnieuw verrassend verloor. Nier°P:„ Poelstra; 2-1 Spie- En er Sebeuren toch al van die daverende dingen Jasper va n»;«gH in de Hoofdklasse. Helaas moeten we melden, dat 4 4 poeistra; 5.4 spierings. De Danaiden daaraan niet kan meedoen. rust. 6-4 Koper; 6-5 Nap; 7-5 De Leidse vertegenwoordiger in gen, kreeg De Danaïden de be- Klaas; 8-5 Netty van Lunteren; de hoogste korfbalafdeling ver- ste kansen om winnend uit de 8-6 Filemon; 9-6 Koper; 9-7 Cas- loor gisteren opnieuw en Rohda eerste 45 minuten te komen» per van Nierop; 9-8 Nap. was ditmaal de dader. De oor- Filemon miste echter elk maat-allen weerbaar FIDES zaak lag deze keer bij de eerste gevoel, ook bij twee opgelegde PACTA Leidse aanval, waarin de. tot scoringsmogelijkheden. gisteren toe. uitstekend werken- Het vervolg, dat met 5-4 begon, Fidei 1Pact1 heeft d.e situntt van de Aad van Nierop de disso- bracht de tere plekken bij De vorig jaar herhaal Danaiden aan het licht. Tot 6e seizoen klopte de Leidse fu- 6-5 kon de Bos-equipe het eu- sieclub de Amsterdammers als vel nog verhelpen, maar na7-5 eni8e in c,Êen buis. Dit jaar begon de ellende. Aad van Nie rop manifesteerde zich, zoals velen hem al jaren kenden. De eerste aanval kon het verschil niet goedmaken en dat was erg jammer, want De Danaiden kwam nog knap terug toen Rohda op 9-6 was aangekomen. nant was. Hij weigerde een stap teveel te doen en wat verloren ballen oprapen stond zeker niet op zijn werkprogram. Dat alles gebeurde in de 2e helft, want in de opening verzorgde Van Nierop wel 0-1. Trouwens, de hele eerste helft was goed. Zo wel Rohda als de Danaiden sta ken gistermiddag in het zon dagse pak. Hoewel de Amster dammers wat feller tekeer gin- opnieuw, maar nu kwam de klap voor de Hoofdstedelingen helemaal keihard aaij. Allen Weerbaar ging immers trots en ongeslagen op kop door te spe len en te winnen op een manier, die duidelijk Hoofdklasse nei gingen vertoonde. Fides trok van net aeouterende jbtsf met profiteerde. Fides verzorgde een sterk optreden en kon dat doen omdat het doorgaans har de grintveld van A.W. zacht was geworden omdat Pluvius een „rot bui" heeft gehad afge lopen week. In de eerste helft domineerde Fides door tactisch en vertragend spel. F.P. kwam op 1-4 en A. W. was totaal weerloos. Dat het niet meer werd was geluk voor A.W., dat na de rust (2-4) volgens de ver wachting terugkwam (4-4). Op het psychologisch juiste mo ment vatte Wim Meyer de draad weer op en weg was de fusieclub weer. Nu op weg naar 5-7, dat niettemin niet teveel was voor de Van Lunteren ploeg. En weer op het geschikte moment bewees Wim Meyer Goud waard te zijn door in de voorlaatste minuut 7-8 in te schieten. Een uitstekende pres tatie van de Leidenaars, die er theoretisch nu het beste voor JNTEN: Roel v. d. Berg (2x), Nandy van Helden (2x), Wim Meyer (2x). Conne Carree en Dik Onderwater. BEP PERNIX dikke streep door de Pernix speelt wel Overgangsklas. meer Waard. Zaterdag bleve twee spelers weg, omdat dachten dat het duel tegen Be geen doorgang vond. Uit noo moest de Leidse club toen maa de met de blessures op st; staande Jan van Seggelen e Fred Breedveld meenemen e deze twee mannen speelde derhalve op halve kracht. D gevoegd bij de verliezen, dr Pernix zowel in het spelersm; teriaal als in de wedstrijden heeft moeten incasseren e is duidelijk, dat de oranje krj gen voorbestemd zijn gene, wat vorig jaar nog 1 ontlopen kon worden. dien ontbraken Wil en Flip d. Kooy, die op huwelijk zijn. Pernix „2" kwam er 1 genadig af bij BEP. dat heeft gespeeld en d ook deed. Bij 3-0 scoorde E je van Zwieten tegen. Na 1 rust werd alleen van speelricK ting veranderd. De rollen wei den echter niet omgedraaio want het bleef eenrichtingver keer. Bij 6-1 scoorde Cees d Rooy tegen, waama ook Bei het bij 7-2 voor gezien hield Nee, Pernix zal dit jaar weinif lol beleven in de Overgangs klasse. RUUD VAN VLIF dklua Ter gelegen 40-jarig bestaan van zwemvereniging Surea uit Breda, was zaterdagmiddag in het kader van de feestelijkheden rond dit jubileum een zwemtienkamp georganiseerd, waarvoor o.a. De Zij- 1/LGB was uitgenodigd. Hoewel de Zijl/LGB niet op volle sterkte kon aantreden, daar zowel het meisjes als het jongensteam in Leiderdorp aan een polowedstrijd moest deelne men, zijn de stadgenoten er toch in geslaagd om een aantal ereplaatsen te veroveren. v-/p ut; zuu meter scnooisiag vuur jungens uriuei 16 jaar moest Alex van Belkum met 2.47.3. slechts de „Devel"-zwemmer Henk Bakker die b.b nodig had, voor zich laten gaan. De 10C meter schoolslag voor meisjes onder 12 jaai bracht de nodige spanning onder het publiek, met slechts enkele tienden van seconden ver schil finishten Monique de Vries van AZ&PC Vera van Buuren van De Zijl/LGB en Anita Droogendijk van de Devel. De tijd van Vera van Buuren was hier 1.30.0. Op de 100 metei vrije slag bleef Gemma van Buuren (Zijl/LGB; duidelijk onder haar beste tijd, met 1.08.6 eind igde, zij in de achterste gelederen. Beter deed Rob Schouten het op ditzelfde programmanum mer voor de heren. Als invaller voor de verhin derde Pim v.d. Bosch bracht de Zijl/LGB-coach 60,6 sec. op de klokken waarmee hij op de vierde plaats achter o.a. Herman van Lienden eindigde. Verder werden van Zijl/LGB-zijde goede tijden gemaakt door Rosemary Vonk, die op de 100 meter rugslag 1.16.8 liet noteren

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12