Allerlei(ds) boter i bij de vis Leiden centrum internationaal tribunaal Jbert Mol op ,eids kaasfeest WIEISWIE?^! m ran Dam gaat op In Glascom Geslaagd 1i[iiiiiiii[]ii]!iii]!iiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiiiiiiiiiiiiiiiii[]]n]ii!iiuiiiuiii]iiiinni)iiiiiiini!i!iiiiiii]iiiiii]iini]iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM ^Vogelmoord in Italië verstoort natuur in 50 landen" Van onze correspondent kias 'GSTGEEST Leiden wordt Nl° nogelijk het centrum van ee- ^ïinternationaal tribunaal, vaarop landen zullen terecht die toestaan dat trekvo- naal van de grond te krijgen zullen worden ondernomen door de stichting Mondiaal Al ternatief, die al geruime tijd het afslachten van trekvogels aan de kaak stelt. iels massaal worden uitge- Ieder jaar worden, alleen in Italië fnoord. al, 250 tot 280 miljoen trekvo- Jgingen om een dergelijk tribu- gels in netten gevangen en afge schoten met als doel consump tie. Het uitroeien van de vogels dreigt een ernstige verstoring in het natuurlijk evenwicht in Eu ropa en Afrika te weeg te bren gen: de insecten krijgen op den duur in oogstgebieden de over hand en dat betekent misluk ken van de oogst of zware aan tasting daarvan. Feiten, die gis teravond in de aula van het Rijnlands Lyceym door de heer E. Bartels, directeur van de stichting Mondiaal Alternatief nog eens benadrukt werden. In de hal van de school is een tentoonstelling ingericht over „vogelmoord". Volgens de heer Bartels grijpt Italië met de slachting van de een aantasting betekent van de trekvogels in op de binnenland- Universele Rechten van de se aangelegenheden van 50 lan- Mens. den. Tijdens het internationaal Volgens de heer Bartels is er van tribunaal zou moeten worden wetenschappelijk juridische vastgesteld of het ecologisch ef fect van het uitroeien van trek vogels kan worden beschouwd als een potentiële misdaad te gen de mensheid en als zodanig ninologische zijde reeds po sitieve belangstelling uitgespro ken voor een dergelijk tribu naal. giiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii •n De Stadsgehoorzaal glom gistermiddag tot in de avondu- de Nederlandse zuivel, waarbij kaas de boventoon voerde, lat kon ook niet anders, want in de uitbundig met bloemen irsierde stadszaal en met een 400 aanwezige belangstellenden rerden de prijzen uitgereikt van het 15e Nederlandse Nationale i2.5Ótaaskeurconcours 1974. Een toppunt in zijn geschiedenis: bijna deelnemers, onder wie Engelsen en Belgen. Een toppunt ook vakbekwaamheid, want Gouden Kaasboor-winnaar W. van lerve uit Alkmaar haalde 241 punten, een aantal dat slechts in bepaalde. soort, ouderdom, de geur en Engelse gouden insignedragers. de kaasmonsters Hij was daarbij een soort Sin- idden gistermiddag plaats ge- terklaas, die de keuringsresul- laakt voor veel vertier in de taten uit het verleden van de ladsgehoorzaal, waar een hele winnaars nog eens gekscherend kaasmeisjes en met naliep en er bij stilstond. Er ibtsketenen omhangen be- waren Spanbroekers bij en een ;uursleden van het concours, heel stel Leeuwarders, die van Albert alsmaar Fries moesten praten. Het werd een hele om- hang-ceremonie, tenslotte, bij W. van Gerve, die de wissel gouden boor met ere door de menigte van kaaskenners en -liefhebbers liefhebbers droeg, ntatief zat te doen. Bij kaas Na een kostelijk „lopend" zuivel- oort hoempapa, dat hebben de portni onderscheiden tt concours geweten. adiojbryieden enboormeesters ach- de muziek van het Leids ïtudenten Hoempa-orkest op (Hoor de muzikanten" binnen bad. Langs „loco" wethouder Aken, die helemaal jert Mol dirigeerde meteen anfare uit de film die hem zo succes heeft opgeleverd. ia reikte hij de prijzen uit °an de winnaars van bronzen, sr erguld zilveren en zilveren me- ailles en van de Belgische en buffet en een uitgebreide aperi tiefgelegenheid konden de meesten geen kaas meer zien. En dat allemaal aangeboden door het Nederlands Zuivelbureau. De winnaar van verguld zilver I werd J. Visser uit Huizen, zilver kreeg A. Wilbrink uit Leeuwar den. M. J. P. Veldhuizen uit I Bodegraven was een van de 10 I bronzen v Van c e correspondent Zoeterwoude - Inbrekers hebben gisternacht hun slag geslagen in de radio- en t.v. zaak van Den Blanken aan de Kerklaan. Meegenomen werden twee kleu ren t.v. toestellen, één zwart-wit t.v. boxen en een aantal ra- Alphen aan den Rijn De dames Bruins Slot en Kret hebben gistermiddag afscheid genomen vande Martha-Stichting Rijnstroom". Directeur mr. W. Vogel dankte hen hartelijk voor al hetgeen zij in de afgelo pen zestien jaar voor de pupillen van de inrichting hebben gedaan. Hij bood hen als afscheidscadeau een zwaar verzilverd lepeltje van de Martha-Stichting aan. (zie foto). Mevr. Bruins Slot gaat bij de Johannes Stichting in Zwarrv merdam werken en mevr. Kret bij de Alphense Streek- muziekschool. I ADVERTENTIEI Albert Mol als reclame-jongen van het vaderlands zuivelwezen. J (ADVERTENTIE J "Wie niet werkt zal ook niet'eten" zo luidt het spreekwoord. Maar wie als uitzendkracht bij Luba werkt kan schransen! En wekelijks boter bij de vis. Een vet salaris, p 1 Cis snipperdagenvergoeding, feest dagenvergoeding en vakantie geld. Met als klapstuk: volledige sociale verzekering. (Luba maakt zich er niet met een Jantje van Leiden van af Komaan: iedereen die tijdelijk werk zoekt in optocht naar Luba. 't Zal me een feest worden! er is altijd wel wat te doen in leiden ktaJ a!P bij luba wel voor alle uitzendkrachten Rijn 35, tel. 071-40341 ittihof 10, tel. 01720-94698 onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Van een onzer verslaggevers -eiden De Leidse glashandel Dam b.v. is met enkele fandere glasbedrijven in Neder- m fusie aangegaan. De combinatie heet B.V. [Nederlandse Glascombinatie [Glascom en is gevestigd in Ut- ïcht met glasmagazijnen in Groningen, Hogeveen, Zutphen, ss, 's-Hertogenbosch. Naald- i Leiden. De personeels- >ezetting van Glascom omvat 200 medewerkers. Igionaal zullen de Glascombe- irijven onder de thans aan het [hoofd staande directies hun normale activiteiten blijven voeren. In landelijk verband zal worden gestreefd dere uitbouw van de activitei- i de het stichten van nieuwe en/of overnemen van bestaande drijven. De Glascom beschikt over 2 100 pet dochters: de B.V. Bover, die zich bezig houdt met de groot handel in verf en schilderge reedschappen met 4 vestigingen en de Glascom Produktie B.V., die zich bezig houdt met het vervaardigen van isolerend glas onder de naam ,,2-Glas". Mannenkoor In het kader van de 3 october- feestweek geeft het Rijnlands Chr. Mannenkoor zaterdagavond vijf oktober in de Stadsgehoor zaal een feestconcert. Voor deze gelegenheid zijn de leden van het koor gekleed in oud'Hollands kostuum. Een bijzondere attractie aan dit concert vormt de medewerking van John Woodhouse, die op het terrein van de koorzang - wij denken hier o.a. aan zijn t.v.-op- treden met het Westlands Man nenkoor - reeds grote bekendheid geniet. Voorts werken mee „De Leidse Sleuteltjes" o.l.v. Henk Franke - ook al bekend van de t.v. - de sopraan Marie Cécile Moerdijk en Addie de Jong, orgel en piano. Het concert, waarin ook ruimte is ingeruimd voor samenzang, draagt een uitgesproken populair karakter. De dirigent/componist van het Rijnlands Chr. Mannen koor, Sander van Marion, heeft speciaal voor dit concert twee liederen getoonzet, t.w, „Beleg en i ontzet" en „Waarom 3 oktober?". De teksten van deze composities zijn van Marion Verschragen. Beide composities en nog twee vaderlandse liederen zijn onlangs in de Hooglandse kerk op de plaat opgenomen en thans bij de Leidse platenhandel verkrijgbaar. De begeleiding van deze besloten uitvoering was in handen van Pe ter Bontje, piano. The Shepperds, Luc Nagtegaal, slagwerk, Ham Kapaan, hobo en de alt Willemke van Claerbergen. Het Rijnlands Chr. Mannenkoor, dat eerst vier jaar geleden werd opgericht, heeft in die korte tijd reeds grote - en ook goede - be kendheid gekregen. Het repertoi re is zeer veelzijdig en omvat cantates, geestelijke liederen, ne gro-spirituals doch ook volkslie deren uit tal van landen en frag menten uit musicals. Hoogtepun ten uit het koorleven vormen de kerstconcerten van 1972 en 1973. Het ligt in de bedoeling hiervan een traditie te maken. Voor dit jaar is het concert vastgesteld op 17 december, ook nu in de Stads gehoorzaal. Het koor telt momen teel bijna honderd leden, voor een mannenkoor een respectabel aantal, hetgeen niet betekent, dat RCM reeds is „volgeboekt". Nieu we leden zijn welkom op de repe titie-avonden, die iedere woens dagavond om acht uur in de Lok- horstkerk, Pieterskerkstraat 1, worden gehouden. Afsluiting Met ingang van maandag 7 okto- Winkelsluiting Het wordt allemaal een beetje verwarrend met die winkelslui ting volgende week, De plaatselij ke kruideniers en melkhandela ren gaven ons een telefoontje, waaruit duidelijk werd dat hun bedrijven op donderdag 3 en op zaterdag 5 oktober tot een uur 's middags geopend zullen zijn. Nelly Weijers, Jan Witsenhurg (Mavo 4), Jozé van Berkel, Marie- José Hoogervorst, Héléne Manu- putty, Clazien Kooter, Monique de Leeuw, Henny Vink, José Vrouwenvolder (Havo), Kliso Eg gen, Loelocdjie de Hass. Monique Post, Elly Stuurman (Atheneum A) em John vun Reisen (Athe neum B). Instuif uiuuiuimiiuiuiiniiiiiuiminniiiiiiniiiiiiiiiiiii Het Rijnlands Chr. Mannenkoor op de trappen van het Leids stadhuis ber a.s. zal het noordelijk gedeel- zakelijk in verband met de herbe te van de Morsweg (tussen spoor- strating van het wegdek. Ten be lijn en Morspoort) voor alle door- hoeve van het doorgaande gaande verkeer worden afgeslo- keer zal een omleidingsroute ten. Deze afsluiting zal (afhanke- den aangegeven. Het bestem- lijk van de weersomstandighe- mingsverkeer zal - waar mogelijk den) drie weken duren en is nood- - worden doorgelaten. Het bestra- René Holswilder, eerste elftalspeler van de Leidse voetbalclub LFC is gisteren ge trouwd met Maria Scheffer. Pupillen van LFC en majorettes van Nieuw Leven vorm den op de trappen van het stadhuis een ere-haag. tingswerk wordt uitgevoerd door de fa. De Bolster onder direktie van de Heidcmij. Ned. B.V. in opdracht van de Dienst Gemeen tewerken. Huisvuil De gemeentelijke dienst voor de reiniging, havens en warenmark ten haalt in verband met het ko mende 3-oktoberfeest geen huis vuil op 3 en 4 oktober a.s. Het huisvuil, dat op donderdag 3 en vrijdag 4 oktober opgehaald zou worden, zal nu opgehaald worden op respectievelijk 7 en 8 oktober a.s. Men wordt verzocht deze twee dagen dan ook geen plastic zakken buiten te zetten, teneinde de stad tijdens het feest zo schoon mogelijk te houden. The Lord's Folks Vanavond verzorgt de jongeren groep The Lord's Folks een eu charistieviering in de Jozefkerk aan de Herensingel. Thema: NIEUWE WAPENFEITEN. Cele brant: Pater C. Fischer. Aanvang: 7 uur. Na afloop is er gelegenheid de onlangs verschenen LP „Vijf jaar zingen met The Lord's Folks" te kopen. De Leidse Jeugd Aktie organi seert op vrijdagavond 11 oktober een informatie-instuif in haar nieuwe accommodatie in het voormalige gebouw van de Zee vaartschool aan het Noordeinde 2a. Tijdens de instuif wordt ge probeerd de bezoekers aan de hand van een kleine expositie een beeld te geven van de activiteiten van het LJA. Verzoekplaten Evenals vorig jaar bent u ook nu weer in de gelegenheid familiele den of kennissen die in het St. Elisabeth ziekenhuis liggen op 3 oktober telefonisch een plaatje aan te bieden. Uw telefoonge sprek wordt op de band opgeno men en later met de gevraagde plaat uitgezonden over de huisra dio van het ziekenhuis. Om een verzoekplaat aan te vragen moet men op 3 oktober tussen 11 en 12 uur bellen naar nummer (071)- 99250. Do Afdeling Leiden zaterdag is in zijn geheel afgelast. Afgelopen week viel er zoveel water, dat de competitieleider heeft besloten het totale voetbalprogramma te verschuiven naar een nog nader vast te stellen datum. Over het al of niet doorgaan van het zondag- voetbal is nog geen beslissing ge nomen. Dat laatste geldt ook voor het KNVB-voelbal. De door de Club van lOlplus georganiseerde rugby interland Nederland - Zambia gaat ook niet door. De wedstrijd had van middag op het Piet Palenpad moeten plaatsvinden, maar de slechte weersomstandigheden gooiden roet in het eten. Het evenement moest van de lijst worden geschrapt. Lichtpuntje voor de Club van 101 plus is de aanwas van flink wat leden. De Club heeft nu ook drie beschermheren, waaronder Leidcns burgemeester Dr. Vis. Een andere bekende naam is die van de heer Begeer, directeur van' de Zilverfabrieken te Voorscho- Gestolen iiiiiiiiiiiimiiiuiiiiiiuuiinuimiimimniiiiiiiii Bij een inbraak in de nacht van woensdag op donderdag in het gebouw van de MEAO aan de Hooglandsche Kerkgracht is een geldkistje met een inhoud van 750,- gestolen. De dader(s) kwa- m(en) het pand binnen door een zijdeur aan de Koppenhinksteeg te forceren. In dezelfde nacht werd een aan de Herengracht geparkeerde boottrailer gestolen. De trailer, die een waarde van 1000,- verte genwoordigt, was met een ketting aan een lantaarnpaal gebonden. De volgende leerlingen van de scholengemeenschap St. Agnes behaalden het eind-diploma Ma rian Keizer. Johan Monlanus. Tractor te water Zoeterwoude - Een gloednieuwe landbouwtractor met uunhang is gistermiddag om half drie nabij de Nieuwcwegbrug in de Zuidbuurtsevaart terecht geko men. De bestuurder verklaarde dat de remmen blokkeerden en belandde mét zijn voertuig in het water zonder daar overi gens nadelige gevolgen van te ondervinden. De nieuwe tractor met tank was gedemonstreert op de VEBO te Leiden en was op de terugweg naar Delft. Het duurde verscheidene uren voor dat de combinatie weer op de weg stond. Van een gearriveer de kraanwagen brak ter plaatse de kruiskoppeling, zodat nieu we hulp moest worden ingeroe pen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3