„OLYMPIAAN MOEILIJKE TEGENSTANDER" Raad Warmond wil alternatief voor traee- Schiphollijn Nieuw dagelij ks bestuur Leidse gewest raad regelt eigen begrafenis Noord wij kerhout hakt knoop door: ,,De Landbouw" aangekocht Uitbreiding sportpark ,,De Heuvel" goedgekeurd VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1974 LEIUSE COURANT PAGINA Lenie Kok van Crescendo: CRESCENDO - OLYMPIAAN. BOSIIIIZERLAAN (achter 5 Meihal) 14.00 uur Van onze korfbal medewerker Leiden - Zondag treedt Crescen do voor de vierde maal aan in de nog jonge korfbalcompetitie. De Leidse groen-witten behaal den uit de drie voorgaande duels vier punten. Die winst moest ver gehaald worden, want de twee uitwedstrijden werden gewonnen. De enige ontmoeting, die op eigen gravel gespeeld werd, ging verloren. Zondag speelt Crescendo voor de tweede maal thuis, want Olym- piaan komt naar de Boshuizer- laan. De vrij jonge ploeg van trainer Ruud Niessing is echter geenszins bang voor een 2e „af gang" voor eigen volk. Aan voerster Lenie Kok zegt hier over: „We zijn niet extra bang voor de thuiswedstrijd. Olym- piaan is wel een moeilijke te genstander, want wij hebben er altijd al moeite mee gehad in de competitie." Hoewel in de groen-witte gelede ren gevreesd wordt voor de kracht van de Hagenaars, wordt er over de afloop van de eerstvolgende match in het ge heel niet pessimistisch gedacht, als we de bezielende Crescen do-aanvoerster mogen geloven: „Zoals de ploeg op het moment draait heb ik er echt wel ver trouwen in." Training Lenie Kok zegt, dat de conditie goed is, al komt de keurploeg maar eenmaal per week naar de training. Zij verklaart: „Maar je bent dan wel constant in beweging. We trainen ander half uur, waarvan 5 kwartier conditie, want ook als je met de bal bezig bent wordt er con stant gelopen". Er wordt een kwartier gebruikt om te rela xen, wat overigens vaste keus van vorig seizoen, Chris Dries- sen, niet kan, want hij heeft het begin moeten missen en zal zich eerst moeten bewijzen. Cres cendo heeft „zolang" wel een vervanger voor hem en dat toont genoeg aan dat de dit jaar jubilerende korfbalvereniging wel degelijk aan de opbouw bezig is. Geleidelijk Korfbalster in hart en nieren Le nie Kok: „We doen het rustig aan. Die jonge gasten komen zo uit de junioren, laat ze eerst maar een jaartje meedraaien in het tweede. We zijn geleidelijk aan het verjongen". Dat gelei delijke is in de afgelopen jaren gebeurd, want om van Crescen do helemaal een jonge ploeg te maken is een kwestie van één of twee plekken. Eén van die plekken wordt bezet door Aad Schouten, waarvan Lenie Kok zegt: „Die jongen is nog goud waard, zoals hij momenteel speelt. Hij heeft inzicht, maar vooral inzet en brengt de nodi ge routine mee en dat kan geen enkele ploeg missen." Wie de ploeg eigenlijk ook niet kan missen is Louis Kok, die de laatste jaren eigenlijk geen competitie heeft afgemaakt. Ook dit jaar heeft de jongere broer van Lenie maar even aan het korfbalgebeuren mogen rui ken. Aan het echte (competitie)- werk kwam hij niet eens toe. De reden ditmaal: een kapotte knie. Lenie Kok: „Dat Louis voorlopig niet meer kan spelen, was opnieuw een streep door de rekening. Op 4 oktober wordt hij geopereerd aan de buitenmeniscus en het zal voor lopig wel even duren voor hij weer aan trainen kan denken". Crescendo begint er aan te wen nen zo langzamerhand en daar om is het goed dat de jonge mensen zich zo goed aanpassen. In dat kader durft Lenie Kok tenslotte wel een voorspelling aan: „We zullen hoog eindigen dit jaar, al is het niet op de plek, die ik altijd graag wil". Haar medespelers mogen zon dag dat vertrouwen in hen ge woon niet beschamen. Van Steijn trouwt Van Steijn ue neKenae spe ler uit roreholte's „eerste" voerde aan zijn arm de char mante Elly van Steijn de Bart- holomeus kerk binnen, niet om haar tot een doelpunt aan te llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllin zetten, wel om naar net ja woord te horen zeggen. De ere haag werd gevormd door Fore- holte-pupillen, „gecoacht" door Winand.Geurts. Fancy fair drumband VIOS Zoeterwoude De drumband VIOS blaast in de komende dagen flink in de bus met het organiseren van een fan cy-fair in het Centrum. Met de opbrengst hiervan moet de kaspositie worden opge vijzeld wat vooral belangrijk is i.v.m. de formering van een majorettenkorps. De aanschaf van uniformen hiervoor is een kostbare zaak waarvoor de revenuen van de fancy-fair op de eer ste plaats zijn bedoeld. Zaterdag zal Jong VIOS aan het eind van de middag een rondgang maken door het centrum waarna burgemees ter Detmers om halfacht de fancy-fair officieel zal ope- Deze is dan geopend tot 11 uur. Zondag is de opening stijd van 11.00 - 22.00 uur. Bij de talrijke attrakties zal het lichtnamenspel ongetwij feld de meeste belangstelling trekken. Hieraan verlenen een flink aantal zaken en anderen hun (financiële) me dewerking. Iedereen kan ook meedoen aan de kwis waarvoor huis- aan-huis een formulier is be zorgd met een aantal vra gen. Afscheid bij gemeentebedri j - ven NOORDWIJK Bij de ge meentebedrijven te Noord- wijk is afscheid genomen van de heren F. A. Koeman en A. Smit. Beiden gingen om gezondheidsredenen met vervroegd pensioen. In aanwezigheid van een aan tal collega's en oud-collega's werden zij toegesproken door burgemeester mr. J. M. Bonnike, die samen met de wethouder voor de bedrij ven, de heer T. Jansen, dit afscheid bijwoonde. Namens het gemeentebestuur over handigde de burgemeester een ehveloppe met inhoud. De directeur van de bedrijven, de heer J. de Kluiver schet ste in een hartelijke speech de ambtelijke loopbaan van de heren Koeman en Smit. Namens het personeel bood hij enkele geschenken aan, terwijl de dames Koeman en Smit in de bloemen werden Burgemeester Lisse bezocht 100-jarige LISSE De heer W. J. van Manen, stond gisteren, tij dens de viering van zijn 100- ste verjaardag, in het mid delpunt van de Lisser be langstelling. Niet dat er hele drommen mensen voor de deur stonden om hem de hand te drukken, want dat zou teveel worden voor de hoog-bejaarde man. Velen hebben van hun belangstel ling blijk gegeven door mid del van brieven, telegram men en allerlei attenties. De Manen, die in gezel- was van zijn enige leven zijnde zuster, werd bezocht door burge meester Beremds met echt genote, die hem namens het gemeentebestuur een enor me kist sigaren aanbood. Er waren ook geschenken voor mevrouw Paardekooper, die met haar familie voor de heer V. Manen zorgt. schap nog iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze correspondent Warmond De Warmondse gemeenteraad heeft gisteravond una niem een motie van het CDA aangenomen, waarin de onaanvaard baarheid wordt uitgesproken over het oorspronkelijke tracé van de Schiphollijn. Als eerste alternatief wordt in de motie genoemd een tracé om de gemeente Warmond heen en als tweede alternatief de opschui ving van de lijn tot zo dicht mogelijk langs Rijksweg 4. De heer Timmermans diende namens Progressief Warmond nog een motie in, waarin o.m. werd aangedrongen op een nieuwe studie naar de noodzaak van de Schiphollijn en in afwachting daarvan de grondaankopen op te schorten. Wethouder v.d. Kroft keerde zich tegen deze motie en na schorsing van de vergadering trok P. W. deze terug. De Warmondse raad besloot gisteravond verder de bovenverdieping van ,,'t Hoekje bij de pomp" te verhuren aan Clara Sikking, die het initiatief heeft genomen een stichting in het leven te roepen, die hulp gaat bieden aan jongeren-met-problemen. De heer Tulp sprak namens de CDA-fractie zijn waardering uit voor de mensen die in deze stichting zitting hebben genomen. Burgemeester De Vreeze wenste de leden van de nieuwe stichting alle succes toe. IIIIilIIIIIIIIIIIIIIIIItllllllllllllllllIIIIIIIIIINIIIIIIIIIlIlIIIIIIIIIIIIIIIIlllIlIIIIIIlIlIlIllllllIlllllllllllllllllllllll! Prij svissers Van onze correspondent LISSE Van heinde en verre komen ieder jaar de rasechte vissers naar Lisse om de tradi tionele viswedstrijd mee te ma ken. Dit jaar waren het er 140. De hoogste prijs werd wegge- vist door de heer W. Zegveld met 12 vissen. De heer A. Veer man ving en de heer P. v. Vliet vingen er negen; werd de heer W. Uden met 8 stuks. De groot ste vis werd verschalkt door de heer Rothweiler (35 cm). Bij de dames eindigde Joke Mol als eerste. De 140 vissers vingen in totaal 196 visjes en vissen. Restauratie Katwijkse Dorpskerk in volle gang De restauratie van de Dorps kerk in Katwijk aan den Rijn is in volle gang. Enige weken geleden is men onder leiding van de architect Van der Ster- re met het opknappen van deze uit de Middeleeuwen da terende kerk. De restauratie van dit gebouw, dat sinds het voorjaar voor kerkdiensten gesloten is, is onder meer mo gelijk geworden doordat de kerkvoogdij en een comité, gerecruteerd uit de plaatselij ke bevolking, ieder een be drag van honderdduizend gul den toezegden. Een eerste ac tie leverde een paar maanden geleden een halve ton op. Het comité, onder voorzitterschap van burgemeester Vermeulen, is van plan binnenkort weer aan te gaan kloppen bij de inwoners van Katwijk. Hel grootste deel van de kosten wordt overigens gedragen door overheidsinstellinge. De Gewestraad Leiden kon gisteravond PHS een kwartier later dan was aangekondigd aan het vergaderen gaan omdat op dat moment pas het vereiste aantal leden aan wezig was in het Rijnsburgse gemeente huis. In een sfeer van "er kan ons toch niets meer gebeuren" werd de agenda afgewerkt. De mededeling dat de beide gewestmedewerkers eventueel in dienst genomen konden worden door Leiden en Wassenaar, werd zwijgend aanhoord. Formeel moest worden overgegaan tot ver kiezing van een nieuw dagelijks bestuur. Herkozen werden de twee leden uit het oude bestuur: burgemeester Vermeulen (Katwijk) en wethouder Van der Kroft (Warmond). In de vacature Pels werd ge kozen wethouder Drenth (Leiderdorp) en in de vakature Van Gunsteren kwam bur gemeester Van 't Wout (Valkenburg). De voorzitter van de Gewestraad (burge meester Vis, Leiden) wenste de instelling van een liquidatiecommissie bestaande uit elf leden, waardoor iedere gemeente verte genwoordigd zou zijn. Van Aken (Leiden) probeerde om deze commissie te laten worden een "club van mensen, die probe ren te onderzieken wat haalbaar is binnen het gewest Leiden". Voorzitter Vis sloeg dit voorstel de grond in door uitdrukkelijk te verklaren: "Dit Gewest Leiden is op 1 oktober afgelopen. Op- die datum houdt het gewest definitief op. We kunnen niet meer doen dan onze eigen begrafenis te verzorgen. In deze gewestraad kan werke lijk niets meer." Na deze mededeling had o.a. burgemeester Van der Haar (Voor schoten) ernstige bezwaren tegen het in stellen van een commissie voor de liquida tie: "De zaak wordt nodeloos ingewikkeld gemaakt. Laat het dagelijks bestuur de liquidatie regelen." Nadat diverse sprekers bijval hadden getoond met de heer Van der Haar, werd het voorstel tot instellen van een commissie met 4 tegen 22 verwor- Het nieuwe daglijkse bestuur bestaande uit drie burgemeesters en twee wethouders mag de liquidatie regelen. "Het wordt een verhaal van een half kantje", aldus burge meester Vermeulen. Dat verhaal gaat naar de gemeenteraden van de elf gemeenten en komt daarna in de gewestraad, die minstens nog één keer bijeen moet komen o.a. voor de financiële afwikkeling. Het zes jaar geleden opgerichte Gewest Lei den is per 1 oktober afgelopen. Er bestaat een kans dat er een nieuw gewest mogelijk wordt. Vanuit de gemeenteraad van Lei den zullen voorstellen gedaan worden tot gemeenten in de regio om tot de noodzake lijk gewestvorming op een nieuwe basis te komen. Dit "onderonsje" tussen de Leidse afgevaardigden maak een kans van slagen. Laksheid inspectie mede oorzaak Provincie onthoudt goedkeuring aan nieuwbouw van Bernardusschool (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Iedereen die betrokken is bij het wel en wee van het onderwijs in Zoeterwbude, en in het bijzonder aan de Hoge Rijndijk, staat op zijn achterste benen nu G.S. hun goedkeu ring hebben onthouden aan het raadsbesluit tot de bouw van een nieuwe school aan de Oranjelaan ter vervanging van de Bernar dusschool. De overwegingen van het provinciaal college hiervoor waren het ontbreken van de vaste financiering en het ontbreken van het advies van de inspecteur van het lager onderwijs. Vooral dat laatste zat de raad erg hoog toen burgemeester Detmers gistér- avond bij de aanvang van de gemeenteraadsvergadering medede ling deed van de beslissing van G.S. De plannen liggen reeds vijf maanden bij de heer Fonhoff iri Alphen a.d. Rijn, maar ook na herhaalde aandrang is diens advies uitgebleven. „Het is triest maar waar" zei de voorzitter, „We zullen het voor kennisgeving moeten aannemen, waardoor de procedure opnieuw zal moeten ingezet wat een vertraging gaat geven van zeker een half jaar. De raad krijgt in de volgende vergadering opnieuw een besluit voorgelegd. Een en ander was bij insiders reeds bekend waardoor de emoties op eén eerder in de week gehouden ouderavond soms hoog opliepen. Van onze correspondent Noordwijkerhout De Noord- wijkerhoutse gemeenteraad heeft gisteravond besloten om het complex „De Landbouw" aan te kopen. Menken-Land- bouw b.v. is tot verkoop bereid voor 1 miljoen. De gemeente betaalt de over drachtskosten en Menken- Landbouw wil tot 15 maart 1975 op de kooppenningen wachten zonder rentevergoe ding. De raad ging overigens niet over één nacht ijs. Met name de WD-fractie beargumenteerde de motieven tot aankoop zeer nadrukkelijk. „Niet-aankopen is een sprang in het duister. Het leefmilieu in de kern van het dorp kan door derden op ge vaarlijke wijze geweld worden aangedaan. Allerlei ongewenste aktiviteiten kunnen zich gaan ontwikkelen. De doelstelling van het plan Kern Noordwij kerhout, het leefbaar maken en houden van het dorpscentrum wordt door aankoop gediend". De WD-fractie had zich ernstig verdiept in de financiële moge lijkheden. Met eigen adviseurs en de medewerking van ge meentelijke deskundigen was nagegaan welke budgettaire ruimte er voor de eerstkomen de tien jaar is. De last voor de Noordwijkerhout- se gemeenschap wördt verlicht door verkoop van onderdelen van het complex; door verhuur van gebouwen en door een rijkssubsidie in het kader van de sanering van dorpskernen. De onzekere factoren daarin worden opgevangen door be schikking over een deel van de risico-reserve van het Grondbe drijf. Die reserve is groter dan voor het doel noodzakelijk is. Grondexploitatie is niet meer zó veelvoorkomend en de risi co's daarbij zijn ruimschoots gedekt. De heer H. M. G. Arts van de E. Z. P. ging principieel akkoord met aankoop, maar vroeg b. ei w. dringend om de daarvoor ii aanmerking komende percelen zo goed mogelijk te exploiteren. De heer C. W. van Duin (CPG), al eerder overtuigd van de noodzaak van de aankoop, vroeg b. en w. attent te blijven op gevolgen van deze transactie voor andere noodzakelijke pro jecten. Hij kreeg die toezegging. Warmonder maakt kerk van suiker De Warmondse brood- en banketbakker Piet Oudshoorn heeft op een heel speciale ma nier bijgedragen tot de viering van het 100-jarig bestaan van de Warmondse Her vormde Kerk aan de Heereweg. In zijn vrije avonduurtjes en tijdens het weekeind werkte hij in de afgelopen weken aan een model in suiker van de eeuw oude kerk. Het uiteindelijke resultaat is ruim halve meter hoge suikerkerk. Tot in de fijnste details heeft de Warmondse bakker het 25-meter hoge bouwwerk in miniatuur vorm nagemaakt De glas-in-lood ramen, het haantje op de kerkspits en ook de toren lijkt als twee druppels water op het origineel. Alleen de torenklok heeft bakker Oudshoorn niet kunnen namaken. „Dat kreeg ik niet voor elkaar. Dat was me te moeilijk", aldus de handige Warmonder. Bakker Piet Oudshoorn heeft voor zijn crea tie gebruik gemaakt van enkele duizenden suikerklontjes, die hij met glazuur aan elkaar plakte. In de kerk is in totaal tien kilo suiker verwerkt. Voor het dak, de deuren en het overige houtwerk maakte hij gebruik van dragan, een mengsel van poedersuiker en eiwit. Het is de bedoeling dat de suikerkerk voorlopig in de etalage van de bakkerswinkel in de Dorpsstraat te kijk zal staan. Van onze correspondent Leidschendam Gedeputeerde Staten hebben het Leidschen- damse gemeentebestuur telefonisch laten weten dat de over dracht van de kwekerij en de aanleg van nieuwe sportvelden door het Recreatieschap Leidschendam-Voorburg binnenkort zullen worden goedgekeurd. Dit heeft burgemeester E. J. M. Kolfschoten geantwoord op vragen van CDA-fractievoorzitter C. H. de Ruijter over het uitblijven van de beslissing van GS. Burgemeester Kolfschoten zei dat juist voor het aflopen van „de fatale datum" de goedkeuring is afgekomen. De lange duur weet hij aan de moeilijke financiële positie van Voorburg, de partner in het Recreatieschap die als zg. art. 12-gemeente geen nieuwe uitgaven mag doen. De burgemeester voegde er aan toe dat door de inspecteur voor de gemecnte-financiën bij deze overeenkomst aan Voorburg „stringente voorwaarden" zijn gesteld. RKAVV en SEV die samen het sportpark gebruiken hebben 92 elftallen die de beschikking hebben over slechts 6 velden. Door de overdracht van de gemeentelijke Leidschendamse kwekerij aan het Recreatieschap zal de reeds lang gewenste en dringeni3 nodige uitbreiding binnenkort kunnen worden gerealiseerd. Noodschool voor wijkvereniging in Katwijk Van onze correspondent KATWIJK De Wijkverenigi Hoornes heeft van het Katwij se gemeentebestuur een houte i vier-klassige noodschool aan( boden gekregen, waarvan leerlingen zijn verhuisd naar i nieuwe school, om daarin ha activiteiten te ontplooien De Wijkvereniging is erg ingen - men met dit aanbod, en j door middel van zelfwerkzaan heid de opknapkosten (25.0(, gulden) trachten te drukkei, Wijkvereniging Hoornes is d grootste in Katwijk met ongi veer 1500 leden. Zij houdt zie bezig met de wijk en biedt d jong en oud zinvolle vrijetijdi bestedingen. Tot voor koj- maakte de vereniging gebrui! van de kantine van Canda In ternational. Korfbalclub „Warmond" 25 jaar (Van een onzer verslaggevers) WARMOND Korfbalverei ging „Warmond" viert staande zaterdag haar zilvert jubileum. Ter gelegenheid hie i van wordt vanaf drie i wedstrijd met oud-leden g speeld. Voorts is er vanaf vi uur een receptie in het tref pun De vereniging wérd vijfentwinti jaar geleden opgericht op initi; tief van de heer Moret, toenmalig hoofd van de schoi met de bijbel. Sinds de oprid ting heeft het ledental geschort meld tussen de zeventig e gentig. In de competitie spee de vereniging nu eens den i klasse landelijk dan wee: klasse afdeling. Jongerenmis in Oegstgeest Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST - In de Willi bro duskerk wordt aanstaande terdag weer een jongerenm gehouden. De H. Mis wordt zikaal opgeluisterd door h jongerenkoor „Spirithm", sta in het teken van de vredeswet en krijgt als tetel: „Bouwstei De liturgie is door de jongen gemaakt. De preek zal viering vervangen worden do een discussie tussen de ct brant, pastoor H. Hooijman drie leden van „Spirithm". viering begint om zeven uur. Ruiterdemonstratie in Stompvvijk (Van onze correspondent) STOMPWIJK „De Belsru ters" geven aanstaande zond; een demonstratie in de manej vanaf half twee. Na de demoi stratie wordt ook nog i hendigheidswedstrijd gehoi den. Het geheel staat onder le ding van de instructeur, de hei Van der Steen. Skiën op Duinrell WASSENAAR Het winterpr gramma van de beide skibani op Duinrell gaat het aanstaai de weekeinde weer van start. Door twee verschillende vere gingen worden de skilessen g geven. Dit zijn de Stichting Bevordering van de Skisport Nederland en de Nederland: Reisvereniging. Voorts is er langlaufparcours in het bos gezet. Niet alleen volwassene maar ook kinderen kunne deelnemen. Er zijn speciale ki dercursussen. Inlichtingen zi te krijgen bij de SBSN, tel 01 651882 en de NRV 070-469566. Oecumenische wespensteek (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN - Voorschoten daalde e< wesp neer op een koekje dat op weg was naar de mond van de hervormde predikant Ds. A. K. v. d. Schoot. De wesp kreeg het op het eind van zijn rit benauwd en stak de dominee in zijn tong. Een zaterdags voorval dat de Ge reformeerde predikant Ds, G. .de Zeeuw 's avonds ter ore kwam. Hij belde zijn gestoken collega op en bood aan de zondagsdienst O' nemen. De inmiddels met een zeer dikke tong praten de ds. Van der Schoot nam het aanbod graag aan zagen de bezoekers aan de Hervormde avonddienst in de Dorpskerk de Gerefo- meerde ds. De Zeeuw de kansel beklimmen. Door een gemene steek van een wesp kreeg de oecumene in Voor schoten een onverwachte

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4