Invasie van 1100 katers en poezen in Groenoordhal SM 8: KAPPERS MET „HANDEN IN HAAR" TIMMERMAN SPIJKER HEEFT PRIVE-WOESTIJN ASC weggevaagd door Stormvogels Kat-Expo f74 Leiden wordt mK\ wmrmi de grootste van Europa W Bouw gestart terrein Touwfabriek Warmond subsidieert herbouw van molen 197 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 5 llllllllllllll!IIIIIIIIIIN||||!IIIIIIIII!llll||||||||!||||||||||||||||||||l|ll|ll|lll|l||lllllllllllllll!lllllllllllllllinilll> Viola van Emmenes en Sjefke van Oekel: dol op poezen en katers. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll OEGSTGEEST Van heinde en verre waren deze week dames- en herenkappers(sters) naar het Parochiehuis te Oegstgeest gekomen om er voor de zeventiende maal in successie te starten in de Technische Ontwikkelingsclub (T.O.C.) Gedurende de wintermaanden zal er flink getraind worden om thuis in de salons de nieuwe haarmodelijnen zo volmaakt mogelijk te kunnen brengen. De voorzitter van de T.O.C., de heer K. Periaan uit Nieuw-Vennep, was verheugd een twaalftal nieuwe leden te kunnen verwelkomen. „Voor de beste all-round kapper/ster van het seizoen in het dames- en herenvak zal een wisselbeker beschikbaar worden gesteld. Tevens worden pér avond dat er getraind wordt punten gegeven aan de deelnemers voor het geleverde werk. Aan degenen die het hoogste aantal bereiken worden een drietal prijzen uitgeloofd", aldus de voorzitter. In het herenvak heet men als vanouds de heer P. Bolenius (uit Tilburg) welkom, terwijl in het damesvak als trainer is aangetrokken de heer J. Janssen *uit Schijndel. De heer Janssen is een uitstekend vakman en heeft als trainer een ruime ervaring. De heer Janssen was naar Oegstgeest geko men, rechtstreeks vanaf Parijs waar hij de presentatie van de nieuwe haarmodelijnen had bijgewoond in het „Palais les Congres". Hier waren ook een groot aantal deelnemers bijeen gekomen van de wereldkampioenschappen te Wenen welke zondag jl. gehouden werden. De heer Janssen was enthousiast over hetgeen er mondiaal aan vakwerk te zien geweest was. „Opvallend was dat voor het eerst de Haute Couture samenwerkte met de Haute Coiffure, dus kapsel aangepast aan de kleding. Bij de langere rokken van de dames wordt voor wat betreft het haar de modelijn „La ligne sfinx" wel het neusje van de zalm. Op 14 oktober a.s. wordt door de TOC een showavond gegeven verzorgd door de firma Clairol. Eveneens te Oegst geest. Leiden Twee dagen gemiauw van jewelste in Leiden. Re- cord-gemiauw zelfs, want de Kat-Expo '74 Leiden is groter dan ooit. De 9e internationale Kattenexpositie wordt zater dag en zondag 28 en 29 septem ber a.s. in de Groenoordhal georganiseerd ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de Leidse 3 oktoberfeesten. Dat staat in het Katten-program- ma. Bedoeld zal zijn de 400-ja- rige herdenking van Leidens ontzet. Maar goed, het ge- miauw zal er niet minder om zijn. De Nederlandse Katten fokkers Vereniging heeft flink in de bus geblazen: deelnemers uit Nederland, België, Fran krijk, Duitsland en Amerika schreven in totaal bijna 1100 katten in, die ondergebracht 26-k zijn in 300 verschillende klas- r*j i sen. ,T4,Voor katten- en poezenliefheb sters en -hebbers wordt het 't neusje van de zalm. De organi satie is ervan overtuigd dat het één groot kattenfeest gaat wor den: Leiden leeft op het ogen blik al met de kat, zo stelde men gisteren op een persconfe rentie, die werd bijgewoond door onder meer Sjefke van Oekel (in het nauwelijks gewo ne leven Dolf Brouwers) en tv- NOS-omroepster Viola van Em- Ton Pieters menes (in het dagelijks leven getrouwd met meneer Enke- Ëuro laar). Beiden poseerden ter 110, S[ >-85, ijk e ,,Oh, wat is dat nou. Zit Sjefke van Oekel dat ben leiding van zoveel katterigs met j|< dus nu opgescheept met zo'n langharig beest. Oh, de mooiste katten en poezen, afschuwelijk". beth Vogels en Paul Wolfswin kel, gaan zaterdag tenslotte de Perskat van Leiden benoemen. Zondag om 12.00 uur is het me teen raak met Sjefke van Oe kel. Zijn baanbrekend werk zal gericht zijn op de allerbeste huiskat. Hij zal ongetwijfeld Sjefke zat in de onmogelijkste houdingen (met een miauwende blik, pardon, reeds) naast Viola, die een witte specifieke poes op schoot had die een enkele maal luisterde naar de naam „Kak- Optel kitwa" Van Oekel had het op OJcIKc Vdll v/cKcl den duur niet meer, zoals van hero werd verwacht. De witte zakdoek kwam tevoorschijn: ftïberti „potverdomme, wat ingewik keld allemaal" huilde hij, „af- fijn, zie maar" en hij werd niet goed. Dat zal ook tijdens de Kat-Expo zondagmiddag om 12.00 uur te zien zijn als Sjefke stuntelend en strak volgens de ecW tekst bekendmaakt welke van de 50 huiskatten tot de best verzorgde van Kat-Expo Leiden is uitgeroepen. Gok De Nederlandse Kattenfokkers wagen met deze super Expo een gok, want financieel kun nen zij geen kattesprongen ma ken. Door inspanningen van de vereniging gaan ze de Kat-Expo in Den Haag (de grootste in Europa) overtreffen. „Als Lei- [gevef den deze Expo in de steek zou laten, betekent dat het einde van de Expo in Leiden" zo ver- I-jari) zekérde men ons. Vorig jaar de Stadsgehoorzaal te eng. een extra verwilderde indruk maken, hoewel: zie maar, reeds. Twee uur later komt Vader Abraham zonder zijn zonen de bekers uitreiken aan de katten die kampioen van hun klasse zijn geworden. Om 3 uur is er burgemeester Vis himself, die ere-penningen van de gemeente uitreikt. Dan is ook bekend wie „Best in Show" is, de aller mooiste lang- en kortharige kat. Nu weten we al dat een abso luut gekke kat de witte Euro peaan met rode oogjes zal zijn. Hij komt uit Antwerpen en is enig in zijn soort. Het publiek kan overigens zelf bepalen wel ke kat in zijn ogen favoriet is. Hup, daar volgt ook een prijs op, overhandigd door Dieren park Wassenaar-directeur Jan Louwman met echtgenote Han- neke in het gezelschap van jonge leeuwen aan de halsband, geen paniek dus, reeds. Tuin De Kat-Expo wordt groots opge zet. Niet alleen is de rood gou den koets van de 3 oktober Vereniging er ook weer bij (er wordt met dat ding gesold alsof het niets is) maar er is ook prachtige tuin in het hart de hal, verzorgd door het Plan tencentrum Leidschendam: honderden herfstbloemen, om geven door spuitende fonteinen, antieke lantaarns. Een tropisch gedeelte toont bloeiende ananas en palmen, waarin papegaaien en beo's u aangenaam bezig zullen houden. Naast het po dium wordt tegen flanellen wanden een expositie ingericht van kunstenares Annie Borst- Pauwels met ca. 100 werken, de kat als onder wwerp hebbend. Voorts is er volop voorlichting over voeding en het onderhou den van katten. Het wereldformaat wordt nog eens apart geaccentueerd door de aanwezigheid van 15 inter nationale keurmeesters, die ui teindelijk beslissen over de ver heffing van koning Langhaar en Korthaar, de twee gelukskat ten die .met de ere-palm en de ere-penningen zullen gaan strij ken. Europa's grootste katten- expo is beide dagen van 10.00 uur 's morgens tot 6 uur 's middags. De toegangsprijs is laag: 3 gulden voor volwasse nen, 1.75 voor 65-plussers, stu denten en kinderen tot 13 jaar. Daar kan niemand dus een ka ter van overhouden. Toen kwamen 10.000 bezoekers, van wie 8600 betalende. Dit jaar heeft men 15.000 betalende be- i, zoekers nodig om „kiet" te spje- len. Liesbeth den Uyl Zaterdagmorgen om 11.00 uur komt Liesbeth den Uyl, vrouw van de premier, Kat-Expo ope nen. Er zullen die twee dagen heel wat katten worden geko zen. Atje Keulen-Deelstra komt de Sportkat kiezen samen met de Leidse Oranje-vedette Wim Rijsbergen, zaterdagmiddag zijn er Pipo de Clown en Mam- maloe die de jeugd via wie Leiden kat-minded moet wor den gemaakt gaan verma ken. Aan 7000 kinderen die de Leidato hebben bezocht is een gratis Expo-toegangsbewijs uit gereikt, bij loting zal een aantal van hen een mooie (midden stands) prijs ontvangen. Over kiezen gesproken: Dolf del Pra- do en twee studenten maken uit welke kat de titel „Studenten- kat '74" zal krijgen, twee Leidse journalisten, de collega's Lies- Burgemeester Van der Have (in witte jas) bij het slaan van de eerste paal. (Van onze correspondent) LEIDERDORP - Precies 444 Palenn elk ruim 15 meter lang, zullen de Leiderdorpse grond in moeten om als fundering te dienen voor de vier gebouwen die de eerste fase vormen van de bebouwing van het voormalige terrein van woonkamp voor buitenlandse werknemers is gelegen. De grond zal in fasen door de gemeen te aan Lynton Zijldijk B.V., een dochteronder neming van de Lynton Group uit Londen, worden verkocht. Lynton Zijldijk heeft een optie op het totale terrein tot 1980. de Touwfabrieken. Deze terreinen zijn gelegen De eerste fase omvat een terrein van 20.000 m2. langs Zijlkade, Van Markenstraat weerszijde van de Touwbaan. Burgemeester M. A. van der Have sloeg gistermiddag de eerste paal voor deze eerste bouwfase. In zijn in het Engels gehouden toespraak zei de burgemees ter blij te zijn dat juist Engelsen een bijdrage leverden in het scheppen van meer Werkgele genheid in Leiderdorp. Het gaat om ongeveer 100.000 m2 grond waarop momenteel nog het bedrijfgebouwen kunnen, lang de wensen van de toekomstige gebruikers, ieder in twee of drie zelfstandige eenheden worden ingedeeld. De nu aangevangen bouw omvat een totaal bedrijfsvloeroppervlak van 10.300 m2; april 1975 moet de bouw ervan gereed zijn. In de gebouwen zullen zogenaam de schone industrie, distributiecentra en ver- koopcentra worden gevestigd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiii NIEUWVEEN De Nieuwveense timmer man Gerrit Spijker kan zonder meer be stempeld worden als een superverzame laar. Hij heeft een enorme collectie opge- I zette dieren, hij heeft vlinders waar elke verzamelaar van zou watertanden, hij heeft vissen die in geen enkel ander aqua rium voorkomen en hij heeft een verzame ling cactussen waar je U tegen zegt. Als Gerrit Spijker iets verzamelt dan doet ie dat goed. De laatste tijd werpt hij zich vooral op de cactussen. De 70-jarige Nieuwveender, tot zijn 65ste een hardwer kende timmerman, is nu bijna dagelijks een paar uur in zijn knusse tuinkas te vinden waar hij zo'n driehonderd cactus soorten als kinderen vertroetelt. Woestijn Is een dokter banjert hij door zijn fcirive- woestijntje om links en rechts zijn stekeli ge patiënten de pols te voelen. Dooie punten verwijderen, potaarde verwisselen, water toevoegen en ga zo maar door. De diagnose van Gerrit Spijker slaat nooit de plank mis. Hij kent zijn pappenheimers. Weet wat de nukken zijn van de kleine dikke bolcactus, de zuilcactus en al die andere groene kameraden. Met een lekkere sigaar tussen de lippen en een klotje op de grijze haardos, zo kan Gerrit Spijker uren tussen zijn cactussen vertoeven. Timmerman Spijker krijgt veel bezoek. Want de cactus is opeens in. Elke rechtgeaarde huismoeder heeft nu op haar vensterbank wel een of meer plaatsjes ingeruimd voor deze van origine woestijn- planten. Hoe komt dat? sen over op gasverwarming. Daardoor zijn de normale huiskamerplanten het veel slechter gaan doen. De cactus trekt zich van die droge lucht niets aan. Die blijft groeien, waar je hem ook neerzet." En Gerrit Spijker kan het weten. Ruim zestig jaar is hij al met de cactussen in de weer. Het begon destijds met een piepklein tuinhokje en van lieverlee groei de dat uit tot een professionele verwarmde cactuskast. „Cactussen" zegt Gerrit Spij ker", zijn veel mooier dan rozen. Ze heb ben karakter. Het hele jaar door geniet je ervan. Bloemen gooi je na veertien dagen in de vuilnisbak maar een cactus gaat desnoods een leven lang mee". Injectie Met een sigaar tussen zijn lippen kan Gerrit Spijker urenlang tussen zijn cactussen vertoeven. Gerrit Spijker: „Die rage is wel te begrijpen. De laatste jaren stappen steeds meer men- Voor Gerrit Spijker hoeft een andere hobby niet. Hij heeft het zo veel te best naar de zin. Hij kan net zoveel met temperaturen stoeien als hij dat wil, zijn kroost ziet hij als het ware met de dag groeien. Timmer man Spijker heeft in al die jaren al heel wat nieuwe cactussoorten gekweekt Maar één ding is hem nooit gelukt: het kweken van een gekleurd exemplaar. Er bestaan er wel. Japan voert er jaarlijks duizenden uit. Rode, gele, paarse, welke kleur je ook maar wil. Spijker: „Die Japanners geven de cactus een bepaalde injectie waardoor ze tijdens de groei gaan verkleuren. Waar mee wordt gespoten is een geheim. Geen Nederlander heeft dat tot nu toe kunnen ontdekken. Ik ga net zolang door tot ik er achter ben." [iiiiiiiiiimniniiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiinniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii Van onze sportredactie LEIDEN De twee zaalvoet balwedstrijden, die gister avond op het overigens weer schrale eerste klasse-pro gramma stonden, leverden twee verrassende resultaten penalty Sjaak Matters een wandeling van Herman Roedoe uitbuitend en Si mon Bousie de zevenklapper ontstaken. op. Stormvogels trok tegen LDWS had het tegen B T dit keer uitermate zwak voor de dag komend ASC alle registers open en ging met een 7-0 overwinning zegevie rend over de eindstreep. LDWS, ten opzichte van vorig seizoen danig verzwakt, moest Battel jee en Terpstra een 1-1 gelijkspel toestaan. Een bij vlagen subliem tikkend Stormvogels gaf tegen ASC. dat in deze vorm spelend dit jaar wel niet ver zal komen, haar in vette kapitalen ge drukte visitekaartje af. Reeds na een tiental minuten was duidelijk, dat ASC tegen dit Stormvogels het kind van de rekening moest worden. Colié en Wetselaar zetten gezamen lijk Koos Fasel op het ver keerde been hetgeen resul- niet gemakkelijk. De dit keer in fleurig rood-blauw gesto ken kampioenen misten Cees de Roode vanwege een schor sing en keeper Wim Vissér, die overigens een knap ver vanger in zijn collega Nico van Waasdorp vond. Na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd zorgde B T voor een verrassing, toen Ger Lafeber na een snelle uitval goed doorzette en het net achter Van Waasdorp vond. De aan vallen van LDWS waren wat talrijker, maar vrij fantasie loos opgezet zodat de stugge B T-verdediging, met Gé Dubbeldeman en keeper Ro man in de hoofdrollen, aan vankelijk weinig moeite met ingrijpen had. teerde in een sublieme treffer De sensatie leek compleet, toen van laatstgenoemde. André v. d. Hulst schoot nummer twee achter Roedoe en Gijs Colié zette ASC op een niet meer te overbruggen 0-3 ach terstand bij rust. Twee kan sen voor ASC, geschapen door Koos Fasel werden door een mistastende Dennis de Water en een niet-begrijpende Rik Hinz om zeep gebracht. Na de doelwisseling werd de score snel opgeschroefd: An- Dubbcldeman even na rust al leen voor de LDWS-keeper verscheen. Hij knalde echter naast. Toch hing er een LDWS-goal in de lucht. Een knappe combinatie tussen Bram de Roode en broer Ger rondde de laatste onhoudbaar af: 1-1. Hier bleef het bij, hoe wel Moesman voor LDWS en Van Duivenvoorde aan de an dere zijde twee doelrijpe kan sen lieten Liggen. WARMOND Wanneer de ge meenteraad ermee akkoord gaat, zal de gemeente Warmond een subsidie van ten hoogste 78.335,- verlenen voor de her bouw van de molen in de Broek- en Simontjespolder. De totale kosten van de herbouw van de molen, bedragen 216.116,-. De herbouw van de molen is noodzakelijk geworden nadat de molen in 1972 tijdens de zware novemberstormen af brandde. Een door de Haarlem se gemeente beschikbaargestel- de achtkant is inmiddels op de fundamenten van de afgebran de molen geplaatst. De her bouw is onmiddellijk gestart nadat bekend was dat het mi nisterie van CRM voor 40% en de provincie voor 15% in de kosten zouden bijdragen. Noord wijker reed „dood'Meuk door Den Haag/Noordwijk - „Een gein tje", zo karakteriseerde een 25- jarigc magazijnbediende uit Noordwijk gisteren voor de Haagse rechtbank de dolle dronkemansrit die hij enige tijd geleden in zijn auto uit voerde op een stuk trottoir waar enige mensen stonden te praten. Slechts door razendsnel te reageren en met een snoek sprong weg te duiken wisten dezen toen aan een gruwelijk lot te ontkomen. De Officier van Justitie kon om de grap niet lachen. „Een misdrijf te gen het leven gericht", zo duid de hij de gebeurtenis aan en hij eiste daarom zes weken gevan genisstraf waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De magazijnbediende heeft zijn lolletje overigens destijds wel eerst aangekondigd. Samen met zijn „bijna-slachtoffers" had hij in een café gezellig wat glazen zitten hijsen. Toen het sluitings uur was gepasseerd en de gas ten naar buiten gingen voegde hij de twee andere mannen toe: „Wanneer je op de stoep blijft staan, dan rij ik jullie eraf". Het tweetal nam deze bedrei ging niet au sérieux en bleef rustig staan babbelen. Ten on rechte. De magazijnbediende stapte zijn wagen in, liet na de lichten te ontsteken en stoof met een vaartje van zo'n 25 km het trottoir op. Van de verbou wereerde gezichten van de twee andere café-gasten heeft de grappenmaker geen kennis meer genomen; zonder van het tweetal vordor ook maar enige notie te nemen reed hij dood leuk door. Voor de rechtbank ontkende hij gisteren het voor nemen te hebben gehad iemand dood te rijden. „Zoiets doe je toch niet" zo getuigde hij de grenzen van grappen en grollen zeer zeker wel te kennen. „La ten we het hopen" luidde daar op het weerwoord van de recht bankpresident. „Misschien deed ik het wel uit bravoure", zo veronderstelde de verdachte tenslotte. De rechtbank doet uitspraak op 3 oktober. Oud-pastoor Van Nobelen (Sassenheim) overleden Van onze correspondent SASSENHEIM - In de nacht van maandag op dinsdag is in zijn woning aan de Parklaan overleden emeritus-pastoor v. Nobelen. Pastoor Van Nobelen werd na z*n theologische opleiding aan het Grootseminarie Warmond, op 2 juni 1928 tot priester gewijd, en droeg daags hierna zijn eerste H.Mis op in de St. Paneratius- kerk van zijn geboorteplaats Sassenheim. Hij was achtereen volgens kapelaan te Medem- blik, R'dam, Ouddorp (NH), Zaandam, Den Haag en A'dam. Vun juni 1951 tot april 1955 was hij pastoor te Brielle/Hellovoet- sluis, in welke laatste plaats hij in februari '53 de watersnoo dramp aan de lijve ondervond. In april 1955 werd hij pastoor in Den Haag bij de parochie H. Theresia, om deze parochie in juni '63 te verwisselen voor die van Moordrecht In juni '65 ging hij i.v.m. zijn gezondheid stoestand met emeritaat, waar na hij zich vestigde in z'n ge boorteplaats. De uitvaart van pastoor v. Nobe len zal vrijdagmorgen om half 11 plaatshebben, na vooraf de eucharistie-viering in de St Pancratius-kerk. LISSE Piet van der Zijden uit De Engel heeft het biljart-toer nooi gewonnen dat gisteren in het kader van de Najaarsfees ten is gehouden in de lokaliteit van de Gebr. Juffermans. Van de in totaal 19 deelnemers eind igde op de tweede plaats de heer L. van Dijk en op de derde plaats de heer T. Ruigrok. Vier de en vijfde werden respectie velijk de heren K. v.d. Meer en W. v. Leeuwen. De extra prijs voor 65-plussers ging naar Ome Hein Koek.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5