Natuurliefhebbers tegen een motel in Noordduinen Duizend deelnemers aan zaal- en denksporten Landman in witte jas Jgks\ Gemeente Alphen gaat met bewoners praten over straatverbetering Voor- houts sportpark —dicht voor brommers Enorme schade aan gasleidingnet in deel Bollenstreek t 1! 'DINSDAG 24 SEPTEMBER 1974 JST' - '-'O LEIDSE COURANT Van een onzer verslagge vers Noordwijk De voorgeno men bouw van een motel in de Noordduinen heeft bij de Noordwijkse ver eniging voor Natuur- en Vogelbescherming de nekharen doen opstaan. In een brief aan de ge meente hebben zij over duidelijk laten weten niet erg gelukkig te zijn met de geplande bouw. Hoewel ze het bouwplan op zich niet afkeuren spreken ze de vrees uit dat zodra het motel er staat, de duinen rond dit complex, een gebied van veel natuurwetenschap pelijke waarde, ernstig aangetast gaat worden. En wel door een deel van de Noordwijkse jeugd, die nu nog haar vertier zoekt op het stuk duin waar het motel is ge pland maar later, wan neer de bouw van de 88 appartementen is vol tooid, mogelijk zullen uitwijken naar het om liggende duinterrein. Het ziet er echter niet naar uit dat de gemeenteraad van Nooruwijk, die in de a.s. november-vergade- ring over deze kwestie moet gaan beslissen, zich veel zal aantrekken van de Vereniging voor Na- tuur- en Vogelbescher ming. Voorhout ln de raadsvergade ring van donderdag a.s.-zal een voorstel van B W aan de orde komen om de parkeerplaats en jemiddl de wandelpaden van het sport- park gesloten te verklaren voor Ar bromfietsen met in werking _1; zijnde motor. !025—be parkeerplaats bij de Forehol- tekantine wordt regelmatig, vooral in de zomermaanden, door jeugdige bromfietsers ge bruikt als ontmoetingsplaats. Ook komt het regelmatig voor, dat de wandelpaden om de. sportvelden door bromfietsers worden bereden. IsZj Afgezien van de geluidsoverlast worden de wandelaars op de paden en op de parkeerplaats 870—o door de bromfietsers in gevaar gebracht Uit veiligheidsover wegingen zal worden voorge steld het rijden op zowel par keerplaats als wandelpaden te verbieden. Nieuwe school voor kleuters Hazerswoude Hzerswoude - Maandag 7 septem- ber zullen zo'n veertig kinderen uit Hazerswoude-dorp de nieu we openbare kleuterschool aan de Vincent van Goghstraat kun nen „bezetten". Op vrijdag 27 september, om 17.00 uur, ver richt de wethouder van onder wijs P. A. Th. van der Werf de officile opening van het lokaal. Hoofdleidster van het kleuter schooltje wordt mevr. P. J. C. Neuteboom-Carree. [.Meer geld voor speeltuinwerk Hazerswoude Hazerswoude B W van Ha- zerswoude brengen a.s. donder dag het voorstel ter tafel om het speeltuinwerk ruimeT dan tot nu toe te subsidiëren. Tot nu toe bedroeg deze 2,50 per kind. Advies is nu om vijf gul- same den per betalend lid toe te ken- woudf nen. Daarnaast wordt voorge steld om de helft van de kosten herj verbonden aan het huren van een ruimte voor de opslag van de speelwerktuigen in de win- 4 terperiode, bij te dragen, ad h i; "B'i Voetbalveld DMN raa open voor jeugd Van onze correspondent Ha NOORDWIJKERHOUT Het !er voetbalveld van de DMN aan se^' de Maandagse wetering wordt z binnenkort opengesteld voor de Noordwijkerhoutse jeugd. Daartoe zal een hek rondom het gehele veld geplaatst wor- egelii (jen met een draaihek aan de rayf kant van de Maandagse wete ring. Bovendien komt er een voetgangersbruggetje over de wetering om het terrein gemak- emdi keiijker toegankelijk te maken. Vl "Tijdens de vergadering van aan- 6 staande donderdag zal de ge- W°X, meenteraad zich akkoord moe ten verklaren met de kosten 16.000,-) die met deze voor ziening gepaard gaan. 'ot nu toe verbleef de jeugd ille gaal op het veld. Hiertegen bleek de direktie van de machi nefabriek geen enkel bezwaar te hebben. Wèl was het zo dat de jeugd ook „uitzwermde" over het eigenlijke fabriekster rein. Daaraan zijn bij een me taalverwerkende industrie gro te gevaren verbonden. Enige tijd geleden heeft de direk- tie de ouders van kinderen vs rond de fabriek al op die geva- oorz 1 ren gewezen. Om de jeugd toch gei de speelruimte te bieden die zij Bew zo hard nodig heeft zijn de zittin direktie van de DMN en het college van B en W tot overeen- d stemming gekomen voor wat rgadi betreft de omheining rond het lerdi veld. Najaarsfeesten in Lisse: LISSE De maandagavond neemt in de Lisser feestweek elk jaar weer een bijzondere plaats in door het enorm ent housiasme waarmee alle zalen van Lisse gevuld zijn met da mes en heren die aan de zaal- en denksporten deelnemen. Met deze groots opgezette spel- avond heeft de Harddraverij vereniging wel midden in de roos geschoten bij het Lisser publiek. De deelname groeit ie der jaar. Het klaverjastoernooi voor ge mengde koppels werd gehou den in het Trefpunt, waar zelfs het podium in gebruik moest worden genomen. Winnaar: 1ste prijs koppel Randsdorp-Boon 6226 punten, 2. Appel-Jonkheer 5868; 3. Randsdorp-Randsdorp 7535. Het restaurant De Beurs was stampvol met kruisjassers. De uitslag was: 1. koppel H. v. Gerven-G. Grimbergen 7474; 2. H. de Bruin-Fr. Warmerdam 7208; 3. A. v.d. Slot-C. Romijn 7169. De tafeltenniswedstrijden trok ken in de Huishoudschool 31 deelnemers onder de leiding van de TTC Reflex. Uitslag: Afd. clubspelers: 1. J. Rusman, Hillegom; 2. G. Kuiper, Lisse; 3. J. Goldenberg, Lisse; 4. J. Ippel, Lisse. Afd. dames en thuisspelers: 1. B. Bolster, Hille gom; 2. C. Goldenberg, Lisse; 3. J. Mens, Lisse, 4. Th. Reeuwijk, Lisse. Het volleybaltoernooi gaf grote spanning in de gem. sporthal. Zelfs nam het bekende team v.d. Deift (oud-Lissers) uit Dru- nen N.Br. hieraan deel en met succes, want zij wisten de 1ste prijs te behalen als VIP's. De 2e prijs was voor VC Henkie, Lisse; 3e Weiffenbach, Lisse; 4e Van Dongen, Lisse; poedelprijs voor het leukst gekleed team: EMCEJE. Het dames-klaverjastoernooi zorgde voor een stampvolle zaal van rest. Het Vierkant Uitslag: lste prijs: koppel mevr. Rui- grok en mevr. Duivenvoorde; 2e pr. mevr. Grimbergen en mevr. Mesman; 3e mevr. Dui venvoorde en mevr. Bisschops. De grote zaal van Rehoboth gaf enorme levendigheid door de ruim 100 deelnemers voor de sjoelwedstrijden. De beste sjoelster was mevr. Kaptein, 2e dhr. H. Hogervorst (die een rek eieren als extra premie mee naar huis kreeg) en 3e A. Trom- pert. De dartwedstrijden werden ge houden in de ruime manege van Puntenberg en gaf als uit slag te zien: le pr. Rob van der Mark; 2e Marcel de Vos (als jongen van 14 jaar tussen al die oude sokken); 3e prijs Dick van Beek. De poedelprijs was voor Cindy de Vroomen. De jonge ren kregen een snoepprijs als le, 2e, 3e en 4e winnaar. De bridgedrive gaf in het Poel- huys de volgende uitslag: Groep A: 1. echtpaar Wouda, 2. echtp. Vlasman, 3. echtp. Lafay, 4. Krul-Treffers; groep B: echtp. Sypesteijn (met 673 pun ten algemeen winnaar!), 2. mw. Veldhuizen-Meiboom, 3. Veger- v.d. Meer, 4. Verburgt-Van Zan ten; groep C: echtp. Vos; 2. me. Guldemond-mw. Tegelaar, 3. dames Schouten-Schouten, 4. dames Elfering-Vermolen. Een spannend damtoernooi met simultaanspeler De Groot uit Haarlëm, werd gehouden in het Hof van Lisse. Hij verloor van C. W. Hellemends en J. Algera (Damclub Lisse); remise: W. v. Noort, A. Balkenende, A. v. Rossen, J. v. Horick, J. v.d. Loo, C. v.d. Vet, J. Couvée (Sassen- heim). Hij won 18 partijen. De uitslag van de schilderwed strijden, die in het kader van de evenementen rond de hard draverijen worden gehouden is: groep 7-10 jaar: 1. Nicola Weg man, 2. Pauw Lemmers, 3. Pe ter Barnhoorn, 4. Ruly Ragas, 5. Bernardien Rozen, 6. Wanda de Bruin, 7. Melanie Treffer, 8. Pieter Alkemade, 9. Berry van der Hoorn; groep 11-14 jaar: 1. Leonieke Does, 2. Mieke Gel derman, 3. Gerda Plug, 4. An Waasdorp, 5. José van Hage, 6. Wilma Hogervorst, 7. Marja van *t Wout, 8. Deepak Luthers, 9. Hrusith Vroma, 10. Sonja de Vos. Rijnsburg. Dit standbeeld punt en doelwit geweest van smakeloze grappen. In de nacht pot witte verf over het hoofd v gegooid. Eerder stond deze ma een baard van stro en een delikaat dameskledingstuk. De rijkspolitie in Oegstgeest vindt dit geen leuke zaak en heeft het geval al in onderzoek. Enkele mensen waren ooggetuigen en worden gehoord. al verscheidene malen mik- smakelijke- en in dit geval /an zaterdag op zondag is een in deze rustende landarbeider al met een bord, een hoed, Alain Jaques doet eerste H. Mis in Leimuiden Leimuiden Zondag zal de Franse priester Alain Jaques in de kerk van St. Jan de Doper zijn eerste Heilige Eucharistie vieren op Hollandse bodem. Za terdag j.l. werd Alain, zoals de meeste Leimuidenaren hem kennen, in Frankrijk tot pries ter gewijd. Toen hij in Leimui den gestationeerd was trad hij op als leerling/assistent van pastoor Thomas. In de toe komst zal priester Alain de ver antwoordelijkheid krijgen over de tehuizen voor onaangepaste en gehandicapte jongeren in het bisdom Evreux. Verregende jaarmarkt De Lissese jaar markt, traditio neel onderdeel van de oranje feesten, is giste- flop geworden. In tegenstelling tot voorgaande jaren, toen dui zenden mensen op de been wa ren om dit spek takel in en rond de Kanaalstraat bij te wonen, was het gisteren bijna stil in de Lissese winkel straat. Het werd een verregende jaarmarkt zon der enige franje. VALKENBURG De E.H.B.O.-afdeling afde ling Valkenburg verga dert morgenavond in de vergaderzaal van het ge meentehuis. Tijdens de vergadering zal aan 21 leden het E.H.B.O.-diplo- ma worden uitgereikt. Aanvang van de vergade ring is 20.00 uur. LISSE Morgen wordt in de Poelpolder en in wijk 1, het niet in de Poelpol der gelegen deel van de maandagwijk, grof huis vuil opgehaald. Woens dag 2 oktober wordt 's morgens grof huisvuil op gehaald in wijk 3, 5 en flats Meer en Duin en 's middags in wijk 4. het het cultureel centrum van start. Op deze ope ningsavond kan men zich opgeven voor de div. cur sussen. Belangstellenden, die morgenavond niet aanwezig kunnen zijn, kunnen zich tel. aanmel den bij de Schipper, Re- mouchampsstraat 9. Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Een aantal straten in Alphen zal binnenkort een aanmerkelijke verbetering ondergaan. Het gaat om de Prinsen laan, de Van Reedestraat, Cornelis de Vlaming straat, de Brugstraat en de Paulus Potterstraat. De verbetering houdt onder meer in vernieuwing van de riolering, het opnieuw bestraten van slechte wegdekken en verbetering van de open bare verlichting. Van het ministerie van CRM kan een bijdrage van 50% van de kosten verwacht worden, mits het ontwerp in overleg met de bewoners van die straten tot stand gekomen is. Binnenkort zal de gemeente over de plannen gaan praten met de betrokken bewoners. In de Prinsenlaan zouden enkele bewoners graag de auto's uit de straat hebben, deze zouden op een nieuw aan te leggen aciiiei ui tie su aai geparkeerd kunnen worden. De 50% regeling van CRM geldt alleen voor straten die voor 1945 aangelegd zijn. De Paulus Potter straat die na 1954 werd aangelegd, valt dus buiten dit financieel voordeeltje. Omdat in eerste instantie een kredietbedrag van 384.363,- uitgetrokken was voor het herstraten van de bestaande verharding, is nu een aanvul lend krediet nodig van 191.000,- voor verbete ring van de woonomgeving. Als bijdrage van het rijk wordt voorlopig rekening gehouden met een bedrag van 164.447,-, zijnde 50% van 384.363,- verminderd met 55.469,- voor het verbeteren van de woonomgeving in de Paulus Potterstraat. Donderdag zal over dit advies van B. en W. gesproken worden in de gemeenteraadsvergade ring. Cursussen in Poelpolder LISSE Behalve de reeds voor 2 oktober aangekondig de cursus wandkleedmaken zal een dag eerder in het Poelhuys ook van start wor den gegaan met een cursus bloemschikken voor begin ners. Onder leiding van de heer Hoogenkamp gaat woensdag 2 oktober ook een cursus bridgen voor begin ners van start. Deze cursus duurt 12 woensdagavonden. Kijkdag gevonden fietsen Van onze correspondent NOORDWIJK Zaterdag a.s. 's middags van 2 tot 5 uur stelt de Noordwijkse politie ieder, die in de afgelopen maanden een fiets of een brommer is kwijt geraakt, in de gelegenheid de aan het bureau gedeponeerde voor raad te bezichtigen. De gevonden of onbeheerd aangetroffen rijwielen en bromfietsen staan die mid dag uitgestald in de garage achter het politiebureau aan de Oude Zeeweg (ingang via het hek van het parkeerter- LISSE - Inwoners van Lisse, Sassenheim en Hillegom die een aansluiting hebben op het gasleidingnet van het Gas- en Watervoorzieningsbedrijf Bollenstreek, staat op niet al te lange termijn een flinke verhoging van het gastarief te wachten. Uit een recent onder zoek is namelijk gebleken dat het huidige gasleiding net op vele plaatsen haarscheurtjes vertoont waar door vernieuwing van het gehele net noodzakelijk is. Zou men de plastic buizen toch blijven gebruiken dan zóu dit op een enorm gasverlies komen te staan. De huidige gasbuizen,waarvan de aankoop een aantal jaren geleden achteraf bekeken toch geen gelukkige zet is geweest, zullen nog wel kunnen worden ge bruikt voor de waterleiding. De nieuwe buizen, ge maakt van hostaliet, kosten ongeveer de helft meer dan het oude produkt. Voor het Gas- en Waterlei dingsbedrijf Bollenstreek betekent het aan het licht komen van de haarscheurtjes en de daaruit voort vloeiende noodzakelijke vervanging, een onverwach te schadepost van tienduizenden guldens. Proefpreek drs. Hoek Van een onzer verslaggevers Katwijk Voor drs. J. Hoek uil Katwijk aan Zee en dra. A. B. F. van Kooten, dochter van een Delftse predikant, is vrijdag 27 september wel een heel bijzon dere dag. Beiden sluiten dan hun studie af. De heer Hoek. die doctorandus is in de theolo gie, hoopt 's avonds om half acht onder voorzitterschap van prof. dr. A. J. Rasker in de Oude Kerk aan de boulevard zijn proefpreek te houden. Behalve voor de jonge kandidaat, aan wie is toegestaan in zijn geboorteplaats zijn studie af te sluiten, is het ook voor de her vormde gemeente van het zee dorp een unieke gebeurtenis, aangezien het voor de eerste maal is dat een proefweek in haar midden plaatsvindt. Het doen van zijn preekvoorstel door de heer Hoek valt toeval lig samen met het artsenexa men dat zijn verloofde mej. Van Kooten 's middags moet afleggen aan de Rijksuniversi teit te Leiden. Bij goed gevolg krijgt zij dan de doctorsbul uit gereikt. Ruimte voor kunstenares Van een onzer verslaggevers Noordwijk B W van Noordwijk stellen de raad voot een leegstaand lokaal van de oude school aan de St. Jeroens- weg te verhuren aan de Noord wijkse kunstenares Trudy de Ruyter. Zij gaat de ruimte ge bruiken als atelier. Thans gebruikt zij daarvoor hel onbewoonbaar verklaarde pand Schelvissteeg 3. De beide naast gelegen krotten verkeren door vernielingen in een afbraaktoe stand, hetgeen uiteraard ook voor het als atelier in gebruik zijnde pand gevolgen heeft. On langs is in haar atelier ingebro ken en daarbij zijn waardevolle kunstvoorwerpen vernield. Geen werkbanken voor Irenesehool Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - B en w. stellen de raad voor het ver zoek om nieuwe werkbanken voor de Irenesehool af te wij zen. Het gaat hier om de ver vanging van vier dubbele werk banken voor het vak handenar beid, die in 1967 werden aangek schaft. Het bestuur van de Irenesehool meent, dat het didactisch niet langer verantwoord is, op een zelfde peil te blijven werken als de afgelopen jaren geschiedde. De geleerde technieken kunnen met het huidige materiaal niet op de juiste wijze worden toe gepast. Het college van b en w meent dat de huidige werkban ken niet versleten zijn en nog uitstekend te gebruiken zijn. „De Landbouw" kost Noordwijkerhout een miljoen gulden NOORDWIJKERHOUT - Wan. neer de gemeenteraad er don derdag mee akkoord gaat zal Noordwijkerhout het complex „De Landbouw" voor een mil joen gulden kopen. Met lever ing van het gekochte dient evenwel te worden gewacht tot Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hun goedkeuring aan de transactie hebben verleend. Tot 14 maart 1975 worden door de verkopen, Menken-Land- bouw b.v. geen renten of ande re lasten geclaimd. In hun voor stel aan de raad stellen b en w dat de koopsom in feite aan merkelijk lager ligt Uit het complex kunnen verschillende percelen aan derden worden verkocht omdat niet het gehele complex in het kader van de uitvoering van het „Kernplan Noordwijkerhout" nodig is. Bazar Zevenhoven Zevenhoven- Op vrijdag 27 en zaterdag 28 september organi seert de N.H Kerk een bazar in dorpshuis het Trefpunt. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van de N.RKerk. De openingstijden van de bazar zijn: vrijdag vanaf 20.00 uur en zaterdags van 15.00 tot 17.00 uur en zaterdagavond vanaf 20.00 uur. Nieuwe start bejaarden Hoogmade (Van onze correspondent) Hoogmade Hoewel de zomer van 1974 nog maar net een paar dagen achter ons ligt is het bejaardencomité al weer druk doen de om de Hoogmadese bejaarden in 1975 een gezellige uitgaansdag te bezorgen. Wat betreft de bejaardensociëteit zit het ook al weer snor voor dit seizoen. Zowel Huize v. d. Ploeg als paviljoen Van Goozen heb ben al weer toegezegd hun lo kaliteiten ook dit jaar gratis ter beschikking te stellen. De Hoogmadese bejaarden zullen er bij toerbeurt eenmaal in de veertien dagen, te beginnen op 25 september, vertoeven. De eerste kaartavond wordt gehou den op vrijdag 27 september, in paviljoen Goozen. Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5