£eidóc6oma/nt Bemanning Boeing 707: .opdracht goed voltooier mmmum BEL ijmaker Éi,.* Miljoenennota zelfstandigen reëel achteruit Successen van Nederlandse voetbalploegen Brand snel geblust Uw horloge loopt gelijk, nietwaar? Foeroeja topman Rode Leger verdien 'n echte Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur.hoofdredacteurF J. Plug - Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) ƒ0,38 per mm. Telefoontjes ƒ3,50 - Klachten bezorging telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - - Abonnementen: per week ƒ,2,49; kwartaal 32,21jaar 125,25 - losse nummers 45 cent. 66e JAARGANG No. 19919 DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1974 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Martha Ned. I om 22.00 uur „Het witte kasteel" uit de filmcyclus van Johan van der Keuken „Drie luik Noord-Zuid". MINDER KOUDE NACHT. Vanacht hier en daar wat regen. Morgen overdag droog en vrij zonnig. Matige tot vrij krach tige wind, ruimend naar noord west. Minimum temperaturen rond 9 graden, maxima om» streeks 17 graden. Morgen: 6.22—18.44. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Het optreden van de Nederlandse voet balploegen in de diverse Europese toernooien mag als uiterst bevredigend worden bestempeld. Feyenoord en PSV, uitkomend in Europa Cupstrijd I en II hadden zoals verwacht weinig moeite met hun opponenten. Co- leraine (7-0) en FC Ards (10-0) werden verpletterd. Im- ponerender waren de verrichtingen van Ajax en FC Twente in het UEFA-toernooi. Ajax hield Stoke in be dwang en FC Twente bewees de voortgezette groei door Ipswich op 2-2 te houden, beide in uitwedstrijden. FC Amsterdam completeerde -het Nederlandse succes door met 5-0 afstand te nemen van Hibernians. ADVERTENTIE Wapenbezit in Libanon verboden BEIROET (DPA) De regering van Libanon heeft besloten alle inwoners vaj.i het land het dra gen van wapens te verbieden. Dit betekent dat de Palestijnse guerrillaistrijders niet meer wapend mogejn rondlopen. dragen van wapens geen vergunning is verstrekt en nieuwe maatregelen te nemen om de veiligheid in het land te waarborgen. Meer Surinamers naar Nederland DEN HAAG In de eerste 7 maanden van dit jaar zijn 9380 personen uit Suriname en de Nederlandse antillen naar Ne derland geëmigreerd. In dezelf de periode van het vorig jaar bedroeg het aantal 6103. Er vertrokken in de eerste 7 maanden van dit jaar 2086 Suri- namers en Antillianen weer naar hun vaderland tegen 2177 in hetzelfde tijdvak van het vo rige jaar. De totale emigratie in de eerste 7 maanden van dit jaar bedroeg 47.510 tegen 41.342 personen in de eerste 7 maanden van 1973. Hierbij waren 11.446 gastarbei ders uit de landen rond de Mid dellandse Zee tegen 9719 in het zelfde tijdvak van het vorig jaar. De Franse Boeing 707 op het vliegveld van Damascus even voordat de Japanse terroristen zich overgeven Leiden werd gistermiddag opgeschrikt door enorme rookwolken. Deze bleken afkomstig van een opslagplaats voor dikke schuimrubberplaten van „Wernink Beton" aan de Morsweg. Vermoedelijk heeft een groepje jongeren de brand gesticht. Binnen een kwartier was de brandweer het vuur meester en kon worden voorkomen dat enige gasflessen, die eveneens in de opslagruimte stonden, tot ontploffing kwamen. Het nablsussen nam nog drie uur in beslag. De schade bedraagt ongeveer tienduizend gulden. TOKIO (AP) De uit de Franse Rode Leger die in het buiten- dere werd beschouwd. Foeroeja gevangenis bevrijde Japanse land opereert. De autoriteiten in zou hen de opdracht hebben ge- terrorist Foeroeja is een van de Tokio zeggen, dat Foeroeja geven de onderhandelingen te hoogste leiders van de kleine, door de drie Japajnse terroristen rekken, beruchte groep van het Japanse in de ambassade als hun meer- (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam - Een feestelijke ontvangst op Schip hol van de dirie bemanningsleden van de Franse Boeing 707: dat is voor de buitenwereld het gelukkig einde van wat een afschuwelijk gijzelingsdrama had kunnen worden. De vier Japanse terroristen bevinden zich thans in Syrië bij de Palestijnse commando's. Zij hebben daarvoor gisteren, na de landing in Damascus, vier uren met de Syrische autoriteiten moeten onderhandelen. Het losgeld van 300.000 dollars en de twee uit Den Haag meegenomen pistolen bleven achter in de Boeing. Over het verdere lot van de Japanners is niets bekend. Pim Sierks had toen echter al kunnen melden: „Opdracht goed voltooid". Toen gistermorgen bleek, dat de Japanners niet in Aden imochten blijven, werden ze nogal moede loos. Daarvan heeft de beman ning gebruik gemaakt, om met ze te praten. Wat er besproken is, wordt ongetwijfeld vastge legd in een rapport voor de Ne derlandse regering, die vol lof is over het optreden van chef- vl leger van Transavia Pim Sierks, tweede vlieger Ruud van der Zwaai en boordwerktuigkun dige Barry Knight. Voor de regering blijft thans ook over zich' te beraden op de aktlviteiten van extremisten als de leden van het Japanse Rode Leger. Dit zal op korte termijn .gebeuren met verschillende Eu ropese landen en met Japan, al dus premier Den Uyl. Frankrijk wil hetzelfde, maar eerst zullen ■tussen beide regeringen allerlei wrijfpunten, ontstaan tijdens de gijzeling, opgehelderd moeten worden. De Franse regering had bijvoorbeeld opdracht gege ven, dat, wanneer er iets ern stigs met de geg:jzelden zou ge beuren de Japanner Foeroeja zonder pardon doodgeschoten moest worden. Daarvan was de Nederlandse regering niet op de hoogte. De Nederlandse regering onder zoekt ook, wie de „kennissen" in Nederland zijn van de Japan ners, die de gijzelaars op de Franse ambassade vastgehou den hebben. Deze mannen, al thans hun leider, hebben ver schillende keren met deze „ken nissen" getelefoneerd, om te ho ren wat er buiten de ambassade gaande was. Voorop staat echter het ontwarren van nog meer cellen van het Japanse Rode Leger in West- Europa. Daarvoor zullen de Ne derlandse, Franse en West- Duitse regeringen plannen uitwerken. In West-Berlijn schij nen enkele belangrijke leden van dit Rode Leger te vertoe ven. Volgens hardnekkige ge ruchten bevond zich bij de drie Japanners op de Franse ambas sade in Den Haag een van deze belangrijke leden. Opvallend bij dit alles is, dat Frankrijk enige weken geleden al de waarschuwing van het Rode Leger ontving, dat wan neer Foeroeja niet uit de Parij- se gevangenis Santé ontslagen zou worden, het Rode Leger een tegenaanval zou ondernemen om hem te bevrijden. Losgeld nog in Syrië Het losgeld van 300.000 dollars dat de Japanse terroristen in Da mascus in de Boeing achterge laten hebben blijft in Syrië tot dat de regeling is getroffen om het op basis van regering-tot-re gering terug te bezorgen. Frankrijk, Nederland en Syrië vebben dit vannacht besloten. Het Haagse congresgebouw, waar gisteren een protestbijeenkomst plaats vond. Rechts de woordvoerders van de diverse bonden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - De beleidsvoornemens die het kabinet in de miljoe nennota heeft bekend gemaakt betekenen opnieuw een reële achter uitgang in het inkomen van de middenstander. Een resolutie van deze strekking hebben de middenstanders aangenomen die gisteren in het Haagse Congresgebouw in een openbare kadervergadering bijeen waren. Op deze bijeenkomst werd op duidelijke en soms emotionele wijze de onvrede vrwoord over de situatie van de zelf standigen. Plan voor vernietiging van Boeing DAMASCUS (UPI) - De vier Ja panse terroristen, die thans in Syrië bij de Palestijnse com mando's verblijven, hebben ge dreigd de Boeing 707 te vernie tigen, wanneer zij niet ergens in het Midden-Oosten opgenomen zouden worden. Gezagvoerder Pim Sierks van de Boeing 707 heeft dit vanmorgen kort voor de terugkeer naar Amsterdam verteld. „Ik geloof dat ze dit serieus meen den", aldus de gezagvoerder Sierks, die erbij vertelde, dat de Japanners zolang mogelijk boven het Midden-Oosten wilden blijven vliegen, totdat zij de ze kerheid hadden ergens ontvan gen te zullen worden. De vier Japanners hebben hem tijdens de vlucht Schiphol—Midden-Oos ten geen enkele keer landen als Tanzania of Noord-Korea als land van bestemming genoemd. Bemanning en toestel werden van morgen op het vliegveld van Da mascus uitgeleide gedaan door de zaakgelastigde van Nederland in Syrië cn de ambassadeurs van Frankrijk en Japan. van ontevreden middenstanders Dit luxe uitgevoerde theeglas, gevat In een verzilverde voet, is een van de .blljmakers' die u kunt verdienen door het opgeven van 'n nieuw kwartaal-abonnement. De voorzitter van het overlegor gaan van de drie middenstads- organisaties, de heer H. Pors, kondigde de instelling aan van een „strategiecommissie" die plannen voor activiteiten moet ontwerpen. Oproepen van zelf standigen, om, nu het kabinet de nood van de middenstand niet blijkt in te zien, maar eens een half jaar het onbezoldigd innen van allerlei belastingen en af drachten te staken, werden door de voorzitters met nadruk van de hand gewezen. Een oudere zelfstandige uit St. Pancras oogstte veel bijval met zijn emotionele oproep een einde te maken aan de „abnormale, schandelijk lage beloning," niet voor zichzelf maar voor de ko mende generatie. „Ik heb nog nooit een maand vakantie ge had. En nu hoeft het ook niet meer, ik ben er te oud voor." Volgens voorzitter W. Perquin van het NKOV is met de miljoe nennota en de discussienota ar beidsvoorwaardenbeleid van de vakbonden het afsluiten van een centraal acoord voor het mid den- en kleinbedrijf bijna onmo gelijk geworden. Bij de vergadering in het Con gresgebouw waren ook staats secretaris Hazekamp van Eco nomische Zaken en VVD-fractie- hjder Wiegel aanwezig. iv kwartaal-abonnee: Adres: Woonplaats Stuur het theeglas naar: Naam: Woonplaats: Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel, naar antwoordnummer 349. Leiden LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1