Zilker bejaarden maakten iets moois 0 BLOEMSIER- ECUNSTENAAR Krotten in Voorhout maken plaats voor nieuwbouw Vuilstortplaats in Wassenaar sluit Nieuw bedrijf in Grote Polder De Zilk wacht invasie van voetballertjes Na 34 jaar reünie van PAG-compagnie WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1974 LL.USE COURANT PAGINA 5 Oud-pastoor van Warmond overleden nj Van een onzer verslaggevers WARMOND Op 79-jarige leef tijd is oud-pastoor Gussenhoven afgelopen maandag overlden. De pastoor verbleef nadat hij met emeritaat was gegaan in een rusthuis in Nlland bij Den Bosch. [W in die tijd assisteerde hij nog *1 vaak bij een bejaardentehuis in hetzelfde dorp. Het stoffelijk '2 overschot van de pastoor wordt donderdag naar Warmond over- I gebracht. Vanuit zijn oude paro ol chie St. Mathias zal pastoor J Gussenhoven overmorgen wor- - den begraven. I Vestzakontvangers voor Wassenaarse brandweer WASSENAAR De vrijwillige brandweer heeft van de ge meente de beschikking gekregen over vierenveertig duizend gul den. Hiervan zullen vestzakont vangers en een nieuwe mobilo- foon-apparatuur gekocht wor den. De heren Van Rij en Gordijn vroegen deze week tijdens de raadsvergadering of deze aan schaf iets te maken had met de toekomstige reorganisatie van de brandweer. Burgemeester Staab antwoordde dat 't bedrag voor de ontvangers eveneens zou zijn verleend, wanneer er van reorganisatie geen sprake i Reconstructie Looierslaan Leidschendam LEIDSCHENDAM B. en w. hebben de raad 'n krediet van 7.200 gulden gevraagd voor ver betering van het kruispunt Looierslaan/Voorburgse- weg/Oosteinde. De Looierslaan zal dan over de hele lengte de zelfde breedte van 7.40 meter krijgen terwijl langs het zg. brede gedeelte parkeervakken kunnen worden (Van een onzer verslaggevers) DE ZILK De Zilker bejaar den hebben afgelopen jaar tij dens de wekelijkse hnndwerk- middagen in het dienstencen trum Breeland, beslist niet stil gezeten. Een jaar lang hebben ze, onder deskundige leiding van burgemeestersvrouw Bos nia, zuster Angelina, mevr. Lergers en mevr. v. Saase-v. Haaster, enorm hun best ge daan en de resultaten zijn er dan ook naar. De kunstige werkstukken, waar onder erg fraaie borduursels en macramé, zijn in het week end van 28 en 29 september te bewonderen in de aula van de meisjesschool in de Beuken laan. De werkstukken van de Zilker bejaarden zullen tijdens de tentoonstelling te koop wor den aangeboden. In dezelfde ruimte zijn er werk stukken te bewonderen van Zilker C. Bakker, o.m. schilde rijen gemaakt van rijstkor rels, granen en bonen. Boven dien is mevr. Lengers op de tentoonstelling vertegenwoor digd met een unieke collectie schelpen-werkstukken. Zilkena- ren, die ook wel eens in het openbaar op de proppen willen komen met een stukje huis vlijt, kunnen zich aanmelden bij mevr. C. van Saase-Van Haaster, Zilkerbinnenweg 42, tel. 02520-16393. de burgemeester van Noordwijkerhout had o.m. de leiding bij „Beurs" in Chr. Dienaarherh Vredesweek in Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE Voor de door het IKV (Interkerkelijk Vredes beraad), in de week van 2128 september, georganiseerde Vre- desweek is in Zoeterwoude-lorp een programma opgesteld, waarbij vrijwel alle groeperin- gen, die in Zoeterwoude actief zijn en de „Vrede" op de een of andere manier willen bevorde- ren, een bijdrage leveren in de vorm van stands met literatuur, manifestaties enz. Dit alles speelt zich grotendeels af in de Christus Dienaar Kerk aan de Kerklaan, die voor dit doel tot een soort „beurs" wordt omgebouwd. Hoogtepunten uit het programma: j Zondagavond 22 sept.: Opening I van de Vredesweek, in een oe cumenische kerkdienst. Dinsdagavond 24 sept.: Politiek Forum, m.m.v. drie Kamerle den, die ieder het onderwerp „Vrede, wat doe je ermee" van uit hun specifieke politieke visie zullen bespreken. Woensdag 25 sept. „Jeugddag", 's middags met film en diverse at tracties voor de kinderen, 's avonds film, discussie, muziek en zang voor de jongeren. Donderdagavond 26 sept.: Film „Het gezin is geen torpedo- boot", met aansluitend discussie j onder auspiciën van de begelei dingscommissie van de Raad van Kerken in Zoeterwoude. Zaterdagavond 27 sept.: Bijeen komst in de Dorpskerk, gevolgd door een stille tocht door het dorp en sluiting van de Vredes week in de Christus Dienaar kerk. Gedurende de gehele week is de C. D. kerk overdag geopend, zo dat ook huismoeders er een be zoekje kunnen brengen. Voor e en crèche wordt gezorgd en er is een onafgebroken koffievoor- ziening. Bloemsierkunstenaar Wim Siemerink zal binnenkort in Noordwijk een bloemschikcursus begeleiden. Gisteren was hij in het Ho) van Holland om een demonstratie bloemschikken te geven. Van de totale kosten van de re constructie, waarbij ook een brede groenstrook, komt vol gens in 1950 gemaakte afspra ken met Voorburg 'n deel op re kening van laatstgenoemde ge meente. Voorburg heeft zich in verband hiermee bereid ver klaard 7.100 gulden bij te dra gen als aandeel van de werken op haar gebied. VOORSTEL SPORTVELDEN INGETROKKEN OEGSTGEEST Het voorstel aan de Oegstgeester gemeente- 1 raad tot het verlenen van een J voorbereidingskrediet voor de aanleg van voetbalvelden voor ASC op sportpark „De Voskuyl" j is door b. en w. ingetrokken. Het college is to dit besluit geko men na het verzet van verschil lende sportverenigingen in Oegstae*»1 tegen de voorgeno men aanleg van de sportvelden vdor ASC. De voetbalvereniging moet haar terrein aan de Juf- fermansstraat verlaten, omdat daar een bejaardencentrum is Zoals bekend heeft de gemeenteraad onlangs beslo ten de vuilstortplaats aan de Johan de Wittstraat te sluiten. De datum waarop de stortplaats dicht gaa is intussen bepaald op dinsdag 1 oktober a.s. Als compensatie zal voortaan de stortplaats aan de Hogeboomseweg op zaterdagen van 's morgens 11 tot 's middags 4 uur geopend zijn voor het gratis storten van vuil. Deze stortplaats aan de Hogeboomseweg is overigens ook op alle werkdagen van 's morgens 8 uur tot 's middags kwart voor 5 geopend. Het is wellicht nuttig er nog eens de aandacht op te vestigen dat het ook mogelijk is grof vuil via de grofvuildienst te verwijderen. Deze ophaal dienst voor grof vuil werkt op elke eerste en der de woensdag van de maand in de wijken waar het gewone huisvuil op maandag en donderdag wordt opgehaald en op de tweede en vierde woensdag van de maand in de dinsdag en vrij dagse wijk. Bij e dienst gemeentewerken kun nen inlichtingen worden verkregen over de af voer van zeer grote hoeveelheden huis- en grof vuil en cok over het hüren van vuilcontainers voor afval van bedrijven, winkels en kantoren. De inhoud van deze containers is 1000 liter: het ledigen geschiedt 1 of 2 maal per week. Van onze correspondent ZOETERWOUDE De BV Gebr. Rolff's Handels mij. heeft in de Grote Polder een nieuw bedrijf geopend. Vanaf 1964 was het bedrijf, dat handelt in electro- en technische installaties gevestigd in Leiderdorp. Hier werd her bedrijf evenwel te klein voor de honderd werknemers. kan zo nodig nog uitgebreid worden met achthon derd vierkante meter. Het nieuwe bedrijf is ont worpen docr architect P. Seile uit Amsterdam. In werkplaatsen is een gesloten luchtverversingssy steem aangebracht. Hierdoor kan in de zomer koele en in de winter warme lucht worden aange voerd. De BV Gebr. Rolff's Handelsmij. werd in 1919 opgericht in Alkmaar. Ongeveer vijftien jaar geleden werd gestart met keukeninstallatie. Nu doet het bedrijf alle leveringen op het gebied van electro-techr.ische installaties. Sinds enige maanden is het be- stuur van ASC in onderhande- ling over terreinen aan de j Nachtegaallaan. Het besluit van het college om terreinen toe te j wijzen op de „Voskuyl" kwam dan ook als een onwelkome ver- EHBO-cursus in Stompwijk Van onze correspondent STOMPWIJK De EHBO in Stompwijk start op 1 oktober met een nieuwe cursus. Belang stellenden, die 16 jaar of ouder zijn, kunnen zich opgeven bij mevrouw de Kier, v. Santhorst straat 7 en de heer De Groot, Dr. van Noortstraat. Van i correspondent lEIDSCHENDAM B en W heb ben de raad voorgesteld de vi&rklassige noodschoot aan de Nieuwstraat, die tien jaar gele den gehuurd is van de verhuur der ,de Houtbouw Jarino BV te Roden, voor 4.667 gulden te ko pen. In het bedrag zijn ook de twee noodlokalen begrepen die in 1965 werden bijgehuurd. ^oor de te verwachten toeloop van leerlingen uit de nieuwbouw in Zuid zullen de lokalen voor het onverwijs noodzakelrf blijvn. h het gebouw is de RK kleuter school „Angeli" gevestigd, 'n klas van de basisschool „Joan nes XXIII" en 'n klas van de openbare basisschool „Prinses Marijke", terwijl de kleuter school „Het Kleuterhuis" waar schijnlijk ook nog 'n lokaal zal nodig hebben. Van een onzer verslaggevers DE ZILK - De Zilk is dit weekeinde een van de tien plaatsen waar de KNVB afdeling Haarlem festiviteiten heeft georganiseerd i.v.m. het 75-jarig bestaan van de afdeling. Naar verwachting komen zo'n 900 jongens naar De Zilk om daar in de duinen deel te nemen aan een a&ntal spelen. De jeugdinvasie in De Zilk betreft a en b pupillen en b en c junio ren. In het Zilker-duingebied zullen onder meer slag leveren Con- cordia-Hillegom, Vogelenzang, RCH, SIZO, HBC, Nieuw-Vennep, BSM, DIOS en SMS. Enig probleem waar de organisatoren van deze feestdag mee kam pen is een tekort aan medewerkers. Er moeten er vierhonderd zijn. maar er hebben zich tct nu toe maar hondervijftig aange meld. Ouders of oud-voetballers, die zaterdag hun steentje willen bijdra gen aan deze KNVB-jubileumdag, zijn van harte welkom. Contac tadressen zijn: J. Beelen 02520-14720 of de heer J. Stokman, Tel. 02520-17686. Van o e correspondent NOORDWIJK - Na 34 jaar zullen een veertigtal oud-milltairen van de voormalige 4e PAG-Compagnie van het vierde regiment infante rie elkaar weer eens ontmoeten. Dit gebeurt op 12 oktober a.s. De PAG-militairen waren gedurende de mobilisatie in Noordwijk gelegerd en vochten in de mei-dagen van 1940 rond Katwijk en het vljeegveld Valkenburg. Bij de gevechtshandelingen kwamen dp compagniecommandant en een ordonnans om het leven en werden enkele andere soldaten van de compagnie gewond De militairen van de PAG-compagnie vonden tijdens de mobilisa tie onderdak in scholen en bollenschuren. De organisator van deze reünie, de heer De Vos wist na maanden inteensief speurwerk een-vijftigtal namen en adressen van zijn vroegere strijdmakkers te achterhalen en de meesten van hen ver klaarden zich onmiddellijk bereid elkaar weer eens te ontmoeten Op de 12e oktober zal er een borreluur zijn in hotel-rest. De Beurs, verder zal een "verkenningstocht" worden gemaakt door het oude Noordwijk en 's middags zal het gezelschap door het gemeentebe stuur op het raadhuis worden ontvangen. Deze huizen, die al enige tiental len jaren de naam „woning" niet meer waard zijn, worden door de eigenaar, de heer Borst, afgebroken. Tot op het laats'e moment zijn deze krotten overi gens wel voor bewoning ge bruikt. De heer Bost heeft ver gunning gevraagd om op het terrein dat na de sloop vrijkomt 'wee eensgezinswoningen te mo gen bouwen, De vergunning is inmiddels ook verleend. Met twee nieuwe woningen, zal dit gedeelte van de Herenstraat c-;n heel wat fraaier aan/ien bieden. IIIIEIIBI Burgers in Leiderdorpse raadscommissies Van e r verslaggevers LEIDERDORP Inwoners met belangstelling voor raadswerk kunnen zich voor 1 oktober aan melden als raadscommissielid bij B. en W„ Postbus 35, Lei derdorp. Met het verdwijnen van de „oude" gemeenteraad zijn er vacatures voor burgerle den ontstaan in zeven raads- Burgerleden kunnen zich opgeven voor de vr.'gende commissies: bestuurszaken, financiën, maat- schappelijk welzijn, onderwijs, spon, culturele zaken en jeugd werk. ruimtelijke ordening en openbare werken, verkeer en vervoer, beroep- en bezwaar schriften. Aftredende leden kun nen zich opnieuw aanmelden. Luchtkartering Leidschendam LEIDSCHENDAM Burgemees ter en wethouders hebben de raad 'n krediet van 20.000EVRAAGD VOOR LUCHTKARTERING VAN HEI GBIED TUSSEN DE Schoor- laan, de Vliet en de gemeente- werf. De bestaande kaart Is 1 op 2500 en te onnauwkeurig. De nieuwe kart van het 33 ha om vattende gebied wordt op op 1000. In de commissie voor openbare werken en ruimelijke ordening, die zich overigens met het voor stel kon vereniging, werd vorige week, onder glach van enkele commissieleden door het WD- lid J. C, de waard gevraagd of de luchtkartering „sonis r.odig is omdat de firma van de rLaan weer 'n stuk grond voor uitbrei ding van de fabriek nodig heef'". Wethouder van Dongen haastte zich om uit te legen dat het (was afgelegen red.) ge bied niet goed genoeg in kaart is gebracht en dat de gemeente nu wel 'ns precies wil weten hoe het er ui' ziet. De wethou der ontkende niet dat de vlees- warenfabriek misschien nog 'n stuk grone nodig heeft. FORMULIEREN VOOR ANTIEK maandag kunnen in Leidschen dam formulieren worden ver kregen voor omschrijving van kunstbare kunst-of antieke voor werpen. Zoals bekend zijn dez® formulieren een belangrijk hulp middel bij opsporen van even tueel vermiste stukken. De for mulieren zijn verkrijgbaar op het politiebureau aan de Niéuw- straat 10. De politie wijst er op formulieren op 'n wat ontoegan kelijke plaats op te bergen en zeker niet dicht bij he'. beichre- ven voorwerp. Ais het formulier tegelijk met het voorwerp ver dwijnt schiet het zijn doel voor bij, aldus de politie. Expositie in lOO-jarige WarmoncEe kerk Van c correspondent WARMOND Zaterdagmiddag zal in de hervormde kerk een tentoonstelling worden gehouden van tekeningen, foto's handwer ken en archietstukken in ver band met de 100-jarige kerk aan de Herenweg. De tentoonstelling is te bezichti gen tussen 3 en 6 uur en tijdens en na de kerkdienstvan zondag morgen 22 september. Zaterdag middag zal de kerkraad een re ceptie houden in het Trefpunt. Van 4 tot 6 uur. Daartoe zijn ook vroegere inwoners van War mond uitgenodigd, met name de predikanten Zandee, Boonstra en Snijders. Op die zaterdagavond zul van 6 uur tot circa half 8 een brood maaitijd worden gehouden in het Trefpunt, waartoe heel de Gemeente wordt uitgenodigd. Eamiliewaïidel- toclil in Lisse LISSE - Zondag zal in Lisse, of en rond de Keukenhof, de jaar lijkse familiewandeltocht wor den gehouden. Langs het par cours is een gezellige vlinder- puzzle uitgezet. Tussen 8,00 ei 12.00 uur kan er worden gestart Deelnemers aan het wandeleve nement krijgen een herinne ringsvaantje. De voetbalvereniging Lisser Boyi houd a s. vrijdag, in de kantine van het gemeentelijke sportpurk haar jaarlijkse leden vergade ring. Bij de bestuursverkiezing zijn de aftredende bestuursleder Bonte, Mohlmann en Muller herkiesbaar. Familie-zwemmen in zwembad De Lis LISSE - De zwemclub Lisse orga niseert aanstaande zaterdag avond familie-zwemwedstrijden in het bad De Lis. Dit in het ka der van de Harddraverijfcesten Het is overigns niet de bedoe ling dat alleen families aan deze (estufette)wcdstrijden mee doen, maar ook bedrijfsteams en ploegen van sportverenigin- gen. Kinderkleding- hcurs in Noordwijk NOORDWIJK Op dinsdag 21 en woensdag 25 september a.s. or ganiseert de afdeling Noordwijk van de Ned. Ver. van Huisvrou- wen in de zaal van de kerk Ma- i ria ter Zee aan de Nieuwe Zce- i weg een kir.derkledingbeurs, Op dinsdag, 24 september a.s. kan men van G tot 9 uur 's avonds kleding inleveren. Op woensdag, 25 september a.s. bestaat er ge legenheid kleding te kopen en wel van 10 tot 12 uur voorm. en van 1 tot 4 uur nam. Voorliontsc peuter hij aanrijding gewond Van onze correspondente VOORHOUT De 5-jarige Marco Burgmeijer, raakte gisteren ge wond toen hij spelenderwijs achteruit het trottoir afliep. Een juist passerende automobiliste, mevr. v. K—L. kon de kleutcf ondanks haar geringe snelheid, niet meer ontwijken. Bij onler zoek in een Leids ziekenhuis, werd een ernstige bcenbreul geconstuteerd. Na behandeling, mocht Marco weer naar huis. Nieuw jeugdkoor in Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE Vrijdag a.s is de eerste repetitie vun he nieuv/e aspirantenkoor van d< Christus Dienaarkerk. Kinderel vanaf de 2e klas van de basis scholen kunnen hiervoor opg« ven bij Lidulne Olsthoorn tij dens die repetitie van 16-17 uii in het zaaltje van de C.D.-kerk

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5