BOUW NIEUWE ZIJL START BEGIN 1975 Biljarters keken ogen uit uit de B ollenstreek BS LEIDEN GING LANGS AFGROND MAAR VIEL NIET ÉL Wereldkampioen bakte ze erg bruin Treinverkeer Leiden-Alphen paar uur stop %al§ tijpdc rsj, Bioscopen Matige start zaal voetbalcompetitie WIEISWIE?fe LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1974 Van een onzer verslaggevers LEIDEN Met de bouw van het nieuwe zwembad „De Zijl" zal in februari of maart 1975 kun nen worden begonnen. „Wan neer alle instanties tenminste zoveel mogelijk meewerken". Dit deelde de heer P. Bieg- straaten, voorzitter van de Sportstichting mee tijdens een vergadering, waarin onder an dere leden van de gemeente raad, van de besturen van de zwemverenigingen, en van wijk- verenigingen „De Kooi", „Plan Noord" en „De Slaaghwijk" kon den kennis maken met de vor deringen van de voorbereidin gen het i De financiering voor het complex dat gesitueerd is op een terrein van circa twee hectare rond de plaats waar nu het oude zwem bad ligt, is bijna rond. Het to taal bedrag dat nodig is voor de bouw bedraagt meer dan vijf miljoen gulden- Verwacht wordt dat het plan, aangevuld met verschillende wensen die gister avond door de aanwezigen ken baar zijn gemaakt, in december aan de gemeenteraad zal wor den voorgelegd. Daarna moet het plan nog zijn weg gaan naar Gedeputeerde Staten. „We ver wachten daar niet zoveel moei lijkheden, aangezien er in Lei den wordt gewerkt met een slui tende begroting", aldus de heer Philipsen, directeur van de Sportstiohting. Wethouder B. Oosterman, zegde toe dat het gemeentebestuur voor wat be treft de bouw van „De Zijl" niet minder voortvarend zal op treden dan het oude college". Het plan, zoals dat gisteravond door architect, de heer Steenbe- ke en de heer Groenendael van de aannemersmaatschappij BV Nederlandse Maatschappij voor Betonwerken uit Eindhoven, werd ontvouwd, biedt zowel aan de recreant als aan de wed strijdzwemmer veel faciliteiten. Ook aan mogelijkheden voor minder validen is gedacht. Zo worden er twee kleedcabines voor minder validen gebouwd. Hierin zit behalve een deur van negentig centimeter, een toilet, een wastafel en een bankje waar de minder valide vanuit zijn rolstoel op kan plaatsne men. In het gehele gebouw zijn bovendien nergens drempels te vinden. Tenslotte zal de moge lijkheid tot het aanbrengen van een lift naar het op de eerste verdieping gelegen restaurant in alle gevallen geopend blijven. In totaal gaat de nieuwe „Zijl" vijf bassins tellen van verschil lende afmetingen. Er komen I twee overdekte bassins, één van twintig bij negen meter, dat dienst doet als instructiebad en I één van vijfentwintig bij vijftien meter. Het omkleden kan ge schieden in de kleedhokjes, of de gemeenschappelijke kleed ruimten, die liggen tussen de entreehal en de overdektebas- sins. Bij de garderobe zijn enige kastjes aangebracht, waar zij die daar prijs op stellen hun kle ding en eventueel waardevolle papieren in kunnen opbergen. Het „buitengebeuren" wordt om zoomd door een ruime speel- en zonneweide. Er zijn een kleuter badje en een recreatiebad, dat niet meer dan 1.20 m. diep wordt, gepland aan de zuidzijde van de garderoberuimte en een diep bad van vijfentwintig bij drieëndertig meter aan de noordzijde. Met name op de afmetingen van het diepe buitenbad werd nogal wat kritiek geuit door leden van het bestuur van de zwem- en polovereniging „de Zijl/LGB". Zij waren van mening dat het bassin te weinig mogelijkheden gaf tot het houden van polo- toernooien. Tevens maakten zij bezwaar tegen het aanbrengen van sta-randen in het zwembad, die gevaarlijk kunnen zijn voor poloërs. Een ander lid van het bestuur van de Watervrienden vroeg zich af of de „ludieke vormen" van de twee andere buitenbaden wel functioneel waren. Het smalste punt van het kleuter badje moet minstens drie meter zijn, om te voorkomen dat de opgeschoten jeugd er een hobby van gaat maken om „slootje te springen". Tevens wilde hij we ten of in de punt waarin het on diepe recreatiebad uitloopt niet een ophoping van vuil zal ont staan. In het nieuwe overdekte zwem bad zal door middel van een cij- fersysteem in de gaten worden gehouden hoelang iedere zwem mer in het bad verblijft. Dit sy steem is zowel in de garderobe als in de zwemzaal aange bracht. Doordat de kleding op indicatie van de cijfers wordt opgehangen kan de beheerder van de garderobe onmiddellijk zien wanneer iemand de hand met de tijd heeft gelicht. Een bewoonster van „De Kooi" maakte zich zorgen over een eventuele toename van ver keersdrukte in de Paramaribo- straat, waar de enige toegang tot het zwembadencomplex is gesitueerd. De architect en bouwmaatschappij „Betonwer ken" beloofden over de moge lijkheden voor nog meer toe gangswegen tot het complex met de gemeente in overleg te treden. „Een andere oplossing zou zijn, wanneer de Parama- ribostraat eenrichtingsverkeer wordt. Aan het slot van de bijeenkomst beklemtoonde de heer Bieg- straaten nogmaals de noodzaak zo snel mogelijk met de bouw te gaan beginnen. „Voor de bouw van het nieuwe moeten we het oude een jaar sluiten- Dat kun nen we alleen aan de bewoners van „De Kooi" verkopen wan neer er op de zelfde tijd ge bouwd wordt aan een nieuw zwembad". Van een onzer verslaggevers. ZOETERWOUDE Het treinverkeer tussen Alphen ligt op za terdag 21 en zondag 22 september enkele uren stil. Dit in ver band met werkzaamheden aan de overweg op de Ommedijk- seweg. Tot kwart over elf zaterdagavond rijden de treinen volgens de normale dienstregeling. Tot zondagmorgen zeven uur worden de passagiers tussen Leiden en Alphen per bus vervoerd. Met enige vertraging moet wel rekening worden gehouden. De overweg op de Ommedijkseweg krijgt automatische halve overwegbomen. Tot op heden is het vóór personenauto's niet mogelijk om elkaar op deze smalle overweg te passeren. Met deze ingreep zal vooral het intensieve verkeer komend van het industrieterrein gebaat zijn. Dit geldt niet voor het zware verkeer, aangezien de Weipoortseweg voorlopig nog een B- weg blijft. LISSE Zo'n honderd biljarters uit de Bollenstreek heb ben gisteravond in het rokerige achterzaaltje van café 't Hof van Lisse ,een paar uur lang in stomme verbazing de verrichtingen gadegeslagen van 's werelds beste biljart speler, Raymond Ceulemans. Raymond, de goedlachse Belg, een permantig buikje onder het zwarte biljartvest, bakte ze weer erg bruin op het groene laken. De drie bal len, twee witte en een rode, rolden zoals Raymond dat wilde, steeds weer achterna gezeten door een trefzekere pommerans, het in blauw gestoken topje van zijn uitge balanceerde keu. Herman van Amsterdam VOOR GOUDEN en BRILLANT Kwaliteit8-Sieraden en de voordeligste prijzen Blijft uw adres Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Grote keuze en vak-service. de problemen van het modekopen Niet alleen u ervaart het modekopen als een moeilijke zaak, waarbij de ruime keuze, de vele kleuren, dessins, en materialen allemaal hun deel van uw aandacht vragen. Ook wij hebben daar zo onze problemen. Want mode is niet zo maar mode. Mode moet eerst en vooral draagbaar zijn. En betaalbaar. Daarom maken wij gebruik van een inkoopvereniging. De inkopers, die dus mede voor ons werken, zijn allen mode-experts. En reizen alle modecentra in Europa af. Wat zij kopen is typerend voor de mode van nu. Geselekteerd naar draagbaarheid. En prijs. Daarom kunnen wij rustig stellen: Met de hand op 't hart: ons modenieuws is üw moeite waard. Raymond voelde zich iri zijn element. Hij liet het ivoor rollen, springen, draaien, schuiven, huppelen; alle hoeken van het biljart liet hij het glimmende trio zien. Er was ook nog een tegenstander: Cees van Oosterhout. Nog altijd be horend Jot het neusje van de Nederlandse biljartzalm maar gisteravond op de splinternieuwe biljarttafel van café-houder ome Joop van Zuthem, gedegradeerd door de stootgrage Belg Ceulemans. De koning van de keu liet er geen twijfel over bestaan dat hij nog steeds 's wereld beste biljarter is. Twee keer stonden gister avond Ceulemans en Oosterhout tegenover elkaar. Eerst in het kader 38/2, waarbij 250 caram- Ceidemcms (links) en Dosterhout: tovenaars op het biljart. boles moesten worden gemaakt en daarna een wedstrijd om zestig caramboles in het drie banden stoten. Oosterhout startte veelbelovend. Hij maakte zijn keu goed droog en maakte ook flink gebruik van het blauwe krijt. Maar de openingsstoot was direct al mis.' Nul punten dus. Gedesilussio- neerd ging Oosterhout zitten. Hij zou niet meer van zijn stoel hoeven opstaan want Raymond tikte het ivoor zonder moeite in één keer naar de 250. Alleen na het maken van carambole 218 liet hij de keu even zakken om een rond het biljart fladderende hooischuur (langpootmug) hoogstpersoonlijk van het strijd toneel te verwijderen. De biljarters uit de Bollenstreek zaten zichtbaar te genieten. Met een blik in de ogen van „hoe krijgt tie 't voor elkaar", volg den ze het stoten van de rappe belg. Zelfs de arbiter, in zijn ei gen club niet meer gewend dan wat lokale biljartgrootheden, raakte zo onder de indruk van het spel van de belg dat hij meerdere malen van slag raak te bij het tellen. Maar dat was nog maar het be gin. Later op de avond gingen de monden nog veel verder open toen de heren biljarters een staalte drie-banden stoten weg gaven, de moeilijkste sipelsoort bij het biljarten. Ook nu stal Ceulemans de show. Hij pikeer de, masseerde, caramboleerde, goochelde met het ivoor zoals alleen de belg dat kan. De Cruyff onder de biljarters dar telde luchtig over het groene la ken. En dan natuurlijk aan het slot van de biljarthappe ning een door Ceulemans uitgevoerde serie kunststo ten. Daar konden de biljar ters uit de Bollenstreek met hun pet helemaal niet meer bij. Links effect, rechts omdraaien, ballen die over elkaar heen sprin gen, een treks toot in twee bedrijven, niets was Ray mond gisteravond teveel. Als je het he m gevraagd had, dan had 'ie beslist nog een stoot gemaakt waarbij de rode bal, via de korte band, het buffet en de lees tafel, weer op het groene laken zou terugkeren om vervolgens via de witte te caramboleren. „Ge zegt het maor", liet de vriende lijke Belg de onthutste Bol- lenstrekers weten. LEIDEN BS Leiden is weer twee punten rijker gewor- de, maar vraag niet hoe. Typsoos Lions is al jaren lang een tegenstander, waarvan BS met zeer kleine verschillen van won of verloor. Maar wat er gister avond in de 5-Meihal plaats vond, sloeg werkelijk alles. Vier minuten voor tijd had BS nog een voorsprong van acht punten, maar Typsoos kwam op verbluffende wij ze terug. Eén minuut voor het eindsignaar werd het via Karei Vrolijk zelfs 80-81 in het voordeel van de Zand- voorters. De sensatie zinderde door de hal. BS stond op verlies en het publiek smeekte om een treffer. Peter de Jong ver loor onder de basket een duel met de lange Bartelome, die echter prompt slecht plaatste. Nog één keer had BS balbezit. Zelfs kapper Bosman kon het niet meer aan zien en bracht de laatste seconden nagelbijtend en met de rug naar het speelveld gekeerd door. De klok wees nog tien seconden aan, toen Richie Cornwall voor de allerlaatste maal de bal door de basket tilde: 82-81. BS had gewonnen. Toen Cornwall even later de laatste desperate aanval van Typsoos onderbrak, omvatte hij de bal met beide armen en koesterde hij het leder alsof het zijn moeder was. Vijf seconden later stond het hele veld vol met hossende BS-fans, aangevoerd door kapper Bosman en coach Harry Pappas. Een aantal factoren zaten BS nu niet bepaald mee in deze weinig fraaie wedstrijd. Ten eerste natuurlijk het niet meespelen van Bob Heuts, die gisteravond zijn laatste wedstrijd „uitzat". Dan beschikte Typsoos over een duo dat BS zo'n beetje met z'n tweeën tegenhield. Victor Bartolome bijvoorbeeld. Als Bill Allen drie re boundduels van hem heeft gewonnen is dat veel. Karei Harry Stol de ene P na de andere op. Bovendien trok Vrolijk was het tweede struikelblok. Zijn man-to-man praktijken leverden Peter de Jong, Richie Cornwall en Vrolijk fikse gaten in de BS-defensie, die vooral Barto lome, Kroder en Freeman wel wilden uitbuiten. Ook het schieten was een teer punt bij BS. Met name in de eerste speelperiode, toen BS door Typsoos via 26-19 op een 41-43 achterstand bij rust werd gezet. Na rust ging het wel beter en langzamerhand bouwde BS Leiden aan een kleine voorsprong, die na 21 minuten spelen acht punten bedroeg. Hierna begon de sensatie. Het is voor het publiek, dat het voor deze ene keer wel leuk gevonden zal hebben, te hopen, dat er a.s. zater- tegen Levi's wat minder slordig met een voorsprong wordt omgesprongen. WOENSDAG ammer "Spel 20.00 t DONDERDAG LeldSfl Clty^ Centrum: koopavond vaj trum Van Hogendorp-j Tn vergadering wljkoverlejl 20,00 uur. 1 'Ikenkunde: lering met filrt: LIDO: Steenstraat 39, tel. 24130 ,,Tht LUXOR: Stationsweg 19» tel. „The Exorcist" 18 Jr. dag. 19.00 en 21.30 uur. Zo 14.00 ei en 10.00 uur en 21.30 uur. n6J^ïfur:6De held Balkan". Nachtvoorstelling: dag. 19.00 en 21.15 t vr. en zo. 14.30 uur.Kini „Allee In wonderland" NachtvoorsteUlng vrij. e uur. „Blue Movie". KAASMARKT BODEGRAVEN BODEGRAVEN, 17 sept. Aanvoer: 40 partijen. Prijzen (ln guldens per kg.) Ie en extra kwal. 5.465.56; 2e kwal. 5,30—5,45; zware kwal. 5,57- 5,85. Handel: goed. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN, 17 sept. Aanvoer: totaal 2878, weekaanvoer 6333, slachtrunde- 320, gl i 54, kalveren 15, nuchter lopers 82. biggen 448, bokken of gei ten 78. Prijzen (in guldens per kg):, stieren 5,70—6,25 (le kwal) 5.45—1 5,60 (2e kwal.); vaarzen 5,105.531 (le kwal.) 4,80—5,00 (2e kwal): koelen 4,95—5,40 (le kwal.) 4,60— 4,85 (2e kwal.) 4.25—4,55 (3e kwal.); j worstkoeien 4,15—1,40; vette kalve ren 3,80—4,20; nuchtere slachtkalve- ren 1,25—2.00. (ln guldens per stuk)melk- en kalfkoelen 13.25— 2075; varekoelen 700—1800; graskal veren 450700; nuchtere kalveren - - 0d 100—300. big- lopers 10512E Irachtige zeugen —80. Overzicht (resp., ft blei, vette kalveren matig matig, stabiel, nuchtere kalveren iets min der matig veel minder, lopers en biggen normaal redelijk iets hoger, geiten groot redelijk 1.30-1,90. bloemkolen: 61 65-1.09, II 22-47, 81 47-93, II 22-29, 1011 28. 12 1 30-56, II 38. breekpeen p. kist: 2.20- 8.20, uien p. k. 3.00-4.70, andijvie 21-30, bospeen I: 60, II renkool 16, groene kool ide kool 1 18, spitskool 12-20, selie 24, krulpeterse- lie 17-28. selderie 16-21. gemlddel Alsti rijs: :rla 6490-0.158, amaryllis 600- u,3«, anemonen 2220-0,035, Anemo nen 93-0,190, anjers am. 164720-0.236,1 anthurlum 3958-1,126, asters 17597- 5,517, Chrys. gespl. N.C. 44557-0,226, Chrys. tros. n.c, 30541-0,834, chrys. gepl. Jr. C 3440-0,386. Ohrys, tros jr. C 12172-1.624, wlrral Supreme 540- 0,120, Dahlia 14770-0,066, eikeblad 300-0,666, Freesia 19744-0.805, Gerbe- ra 3620-0,344, Gladiolen 489240- 0.077, Glad. Coivill 3020-0,269, glad. Nanus 64470-0,095, Melianten 267O0- 0,075, Iris 13288-0,598, lelie kelk 4310-0,284, Lelie tak 138255-0,330, Lia- trls 13410-0,101, margriet 249-0.700, orchideeën 28-0,640, ornithogalum 10350-0.080. rozen grootbl. 3680-0,210, rozen klelnbl. 35460-0,084, Scabios* 5040-0,050, snijgroen 425-0,29, statlce 465-0,335, anjers tros 12370-0,192, dlv. snijbloemen 8869-0,919. dlv. snij bloemen 39250-0,258, orchideeën Imp. 36040-0,108, dlv. snljbl. Imp. 169- 1,849. div. snljbl. imp. 80-2,550. Be gonia 912-0,944, St. Paulea 312-0,733, div. potplanten 1013-1,725. LEIDEN De Leidse zaalvoet balcompetitie is dit jaar bijzon der rustig van start gegaan. Er werden slechts twe eerste klas wedstrijden gespeeld en daarin was nauwelijks sprake van vuurwerk. Laat staan van ver rassingen. Ondanks een „half" programma lijkt het nu al haast zeker dat er ten opzichte vn verleden jaar weinig veranderd is wat de krachtsverhoudingen betreft. Nieuwkomer Swift won weliswaar zijn eerste wedstrijd met 3-1 van Wernink. maar dat lag ze ker in de lijn der verwachtin gen. Swift immers kan zonder meer gerekend worden bij de ploegen die dit jaar om de zaal- voetbaltroon strijden nu de .wielrenners' kunnen beschikken over gerenommeerde mensen als Siem van der Linden, Leo de Jong, Piet Gubler, Hans van der Sarp en Gé Dubbeldeman, om er maar eens een paar te noemen. De andere debutant, Tegelhandel, verging het niet zo best. Ondanks het meespelen van ex-ADO'er Theo van der Burch werd met 2-0 verloren van B en T. In een overigens zeer tam duel. Swift startte bepaald niet best te gen Wernink. Er werd aanvan kelijk erg onsamenhangend ge voetbald en het initiatief was in tonners' ontpope nieuweling Ton Werner zich als een goede aan winst. Deze handige, beweeglij ke speler was het die Swift na ongeveer tien minuten tegen een achterstand aan deed kiiken en dat was op dat mment volko men verdiend. Want met name in de defensie liet Swift nogal eens een steekje vallen.Toch werd nog voor rust duidelijk, dat Wernink het moeilijk zou gaan krijgen. Allengs ging het beter lopen en nadat Hans van der Starp eerst ng een penalty had gemist, maakte dezelfde speler vlak na rust zijn valen goed, waarmee hij zijn team naast Wernink bracht. Dat doel punt gaf de Swift-ploeg het zelf vertrouwen geheel terug en Wernink moest zich van toen af bepalen tot verdedigen. Maar Swift was los en via enkele uit stekende combinaties liep men via Gubler en Van Weerlee door naar een verdiende 3-1 winst. B en T-Tegelhandel was een matit duel, waarin de .drukkers' reeds na drie minuten via Van Es de leiding namen. Hoewel Boys—Unitas 2-4. Tegelhandel voortdurend aan viel wist niemand de uitsteken de Roman te passeren. Vlak voor tijd stelde B. en T. de winst veilig door middel van een snelle uitval en een tweede treffer. Swlft 2 1-3. LDW'S 2—Ga: Res. 2ATegelhandel 2—ASC 3 MO, Res. 2BUnitas 2—VDON 2 -2. Res. 3AUVS 2—Katwijk 4 3-2; G i zelle 3—Lelden 3 3-3. Res. 3'B: Lug- (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4