SANOCEL STOPT MET SPONSORING SCYLLA n.DiTik Crescendo aan vooravond van nieuw begin Dit weekend start van tafeltenniscompetitie Korfbalderby in Leiden V.D.KLUGT J. W. Bogers Van onze sportredactie LEIDEN Senocel stopt met de sponsorig van Leidens belangrijkste tafeltennisclub, Scylla. Het lopende contract tot het eind van dit seizoen zal nog afgewerkt, waarna de matrassenfabriek zich uit het tafeltenniswereldje zal terugtrekken. Reden voor Scylla om haast te maken met het zoeken naar een nieuwe geldschieter. Want toptafeltennis zonder een forse jaarlijkse geldinjectie is schier een onmogelijke zaak. Althans volgens Scylla-bestuurders Theo Bakker. „Wij van Scylla betreuren dit laatste zeer", verzucht de jongere broer van Scylla's belangrijkste man, Gerard Bakker. ,,Het is van daag de dag niet mogelijk de concurrentiestrijd met wèl gesponsor de teams vol te houden. Per week hebben wij nog enkele uren voor het re- pareren van Uw Dit gebeurt dan door 'n gediplm. vakman. Bel even en vraag naar de kosten! Versteegen Tel. 01710-30151 Park „die Leythe" 15 Leiden JOOP VISSER Ook voor: ETALA6E- VERZORGING DEKORATIES rTklame buro STANDBOUW hoge woerd 131 leiden tel. 23747 etc. Tel. 01714-3107 PIERROT HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 212 93 LEIDEN Voor sfeervol tafelen en klassieke en moderne kado's. JUWELIERSBEDRIJF flgan grmtr- «n raparaiia-inrichiing HOOIGRACHT 45-LEIDEN W Telefoon 30 1 94 Ruime parkeergelegenheid. 1ACHTHAVEN CAFÉ-RESTAURANT ,,'T KOMPAS" Uniek gelegen aan de Kagerplassen. „om fljo uit te zijn" Ook voor uw recepties en diners. Het gehele Jaar geopend, iulianaluan 58 - Kaagdorp Telefoon 02524-215 Speciaalzaak voor GRAMMOFOONPLATEN - MUSICASSETTES NAGTEGAAL EN ZN J. SNELGLASHANDEL NAGTEGAAL vraagt vrijblijvend offerte Telefoon 2 41 35 SCHILDER - BEHANGER Hoofdstraat 66 - Leiderdorp Telefoon 01710 - 2 41 35 Was het maar zo, dat alle spon sors zich morgen zouden terug trekken. Wis en waarachtig werden wij dit jaar kampioen", vertelt hij. Waarom is Sanocel gestopt? Theo Bakker: „Na wat interne reorganisaties bleek er geen mogelijkheid meer voor Sanocel om door te gaan met sportspon soring. Zij gaan hun reclame verleggen naar een ander ter rein, dus zodoende vallen wij uit de boot. Een en ander is overi gens in goede samenwerking af gehandeld. Mochten wij bijvoor beeld morgen al een andere geldschieter vinden, dan gaat Sanocel zonder meer akkoord met een naamsverandering, ter wijl zij hun contract toch na zullen komen". Betekent het de nekslag voor Scylla, wanneer hei er niet in slaagt om een andere sponsor te vinden? Bakker resoluut: „Het lukt wel. Wij zijn zelfs al in vergevorderd Theo Bakker: stadium van onderhandeling met een zaak, wiens naam ik nog niet mag noemen. Mocht deze overeenkomst toch nog af ketsen, dan blijf ik optimistisch. „Maar", zo vervolgt hij, „zelfs als we helemaal niemand vin den, betekent dat niet, dat Scyl la ophoudt met bestaan. Alleen ons eerste herenteam zal de race in de ereklas niet vol kun- Zonder sponoring is top-tafeitennis niet meer mogelyk nen houden". En dan strijdlus- voorop", tig: „Liever ons eerste een klas Hoe? lager, dan de hele vereniging Wel, neem clubs als Tempo Team, Middenstandsbank, Delta Lloyd en nog een stuk of wat anderen. Zij kopen maar, zij be talen maar, zij doen maar. Den ken aan het welzijn van de tota le club of met name aan de naar de bliksem. Sponsoring i een leuk middel om de top te bereiken, maar mag toch in geen geval ten koste gaan van je hele vereniging. En dat laat ste staat bij ons nadrukkelijk jeugd is er niet bij. Wij zien dat anders. Vandaar ook dat wij als enige club met vijf teams op landelijk niveau uitkomen. Van daar ook dat onze jeugd bijzon der sterk aan het worden is, en, om het rijtje af te maken: van daar ook dat wij een uitsteken de accommodatie hebben en dit is belangrijk door juist al deze dingen zijn we aantrekke lijk voor een sponsor. Dat laatste vindt men dus toch wel erg belangrijk bij Scylla? „Ja. Wel degelijk willen we a de top blijven meedraaien. Kan je namelijk je spelers en trai ners niet betalen, dan kan je wel „dag met je handje zeggen tegen de jeugd". Je leidt ze op; ze komen op ereklasse-niveau en ze worden dan prompt wegge kocht door clubs die wel geld hebben. Dan is alles voor niets geweest. Nee, de fout die toen- dertijd gemaakt is Van der Helm, Fallau en Van de Berg met lede ogen te moeten zien vertrekken zal nu niet meer worden gemaakt", zegt Bakker nadrukkelijk. Ondanks de problemen rond de sponsoring gaat het goed met de Leidse ereklassen Het nieu we bestuur, geconcentreerd rond de familie Bakker, zet vaart achter de plannen om Scylla binnen afzienbare tijd weer bij de top van Nederland te brengen. De eerste stappen, clubhuis, reorganisatie, jeugdop leiding, zijn gezet en als de juis te sponsor wordt gevonden is het, volgens Theo Bakker, een peuleschil om door te stoten naar de top. „Met een dergelijk arsenaal aan goede jeugdspelers hij noemt met name Van der Zeeuw, Hansen, Noest en de meisjes Van Winsen en Kruyff en een dergelijk actief be stuur, is dat gewoon een vastig- heidje". Bij viering 25-jarig bestaan LEIDEN De Leidse korfbalclub Crescendo bestaat 19 sep tember a.s. 25 jaar. Die kwart eeuw is niet geruisloos verlo-' pen, zeker ni.et in de beginperiode, omdat Crescendo van ori gine een rooms katholieke vereniging is en korfbal een ge mengde sport. Ere-voorzitter Spijkers: „Er was indertijd (sept. '49) heel wat moed en durf voor nodig om met het plan tot oprichting van zo'n vereniging voor de dag te komen". De officiële erkenning liet dan ook lang op zich wachten. Meer dere malen werd verzocht te mogen worden toegelaten tot de Nederlandse Katholieke Sportbond. Voor deze gemengde sport was toen echter nog geen plaats. Pas na 12'/2 jaar gebeurde dat. Spijkers: „Deze erkenning betekende een mijlpaal voor Crescendo. Erkenning op het sportieve vlak was er toen ook al. Crescendo was een goede derde klasser geworden en is in middels al jaren een „zittenblijver" in de 2e klas, zowel or het veld als in de zaal. Aad Schouten, al vele jaren le teamspeler, zegt hierover: „De korfbalprestaties zijn nimmer indrukwekkend geweest. Maar al is onze vereniging nooit uitgegroeid tot een grote vereni ging'en hebben de sportieve prestaties nooit op het hoogste plan gestaan, we kunnen bogen op een constant ledental en handhaving in de tweede klasse". In het groenwitte jubileumnummer schildert Aad Krol, eens hoofdredacteur van het clubblad „Kris Kras", zijn Crescendo af zoals de 25-jarige nu nog is: „Als ik me Crescendo goed herinner, heeft ze precies de goede sfeer om een aktieve rol in rekreatie-korfbal te spelen. Korfballen voor oud en jong met daarnaast veel nevenaktiviteiten, die de vereniging een centrum maken voor een plezierige vrije-tijdsbesteding var de leden. Het Crescendo van nu is: een middelgrote vereniging met 130 k 140 leden en draagt allang het predikaat r.k. niet meer. Ie dereen, die dat wil, kan lid worden van Crescendo. Lenie Kok, samenstelster van het 62 bladen tellende jubileumnum mer: „De tijden veranderen, de mentaliteit verandert, de vroeger beoogde doelen zijn niet meer passend in deze tijd. Zeker, men kan zich stram houden aan het verleden en geer oog hebben voor het heden en helemaal niet voor de toe komst". Die toekomst heeft Crescendo zeker na een kwart eeuw be staan. In li'ie 25 jaren verwisselde de korfbalclub even vaak van veld als de korfballers van vak. Groenoord, waar begonnen werd, Noorderkwartier, KNS, Open baar Speelterrein „Roomburg", Leidse Hout, Zoeterwoudse Singel, Mongommerystraat en thans (nog) Boshuizerlaan zijn de velden, waarop Crescendo gehuisvest is geweest. Volgend jaar hoopt Crescendo vaste bewoonster van het terrein aan de Saffierstraat in het Morskwartier te worden. Voorzitter De Winter: „De naam van onze vereniging is er wel een die erg toepasselijk is. Crescendo na 25 jaar aan de vooravond van een nieuw begin". Zaterdagmiddag recipieert Crescendo van 14.30 uur tot 16.30 uur in het Ontmoetingscentrum aan de 5 Meilaan. Van onze tafeltennismedewerker LEIDEN Zaterdag en zondag start de tafeltenniscompetitie. Althans voor de lagere teams, want de ereklassers hebben reeds een keer achter de tafel gestaan. De teams uit Leiden e.o. hebben we eens onder de loep genomen om te zien wat de veranderingen zijn en eens na te gaan hoe de verhoudingen dit seizoen ongeveer zullen liggen. Scylla Sinds jaar en dag is Scylla de be langrijkste vereniging uit de re gio. Heeft dit jaar een nieuw bestuur, bijna geheel bestaande uit de familie Bakker. Dit sei zoen spelen vier heren- en één damesteam op landelijk niveau. Team 1, uitkomend in de ere klasse, zal bestaan uit Gerard Bakker, Anton-Will van Zoelen en nieuwkomer Van Gennip. Laatstgenoemde nam de plaats over van Milan Stencel. De sei zoenstart was goed (64 zege) en de verwachtingen zijn hoog gespannen. Sanocel Scylla 2 komt uit in de Hoofdklas A. De formatie bestaat uit vier man: de gebroeders Van Schie, Rob van der Zeeuw en Ed Fallaux. Heren 3 speelt in de andere hoofdklas en bestaat eveneens uit vier man, te weten Theo Bakker, Karei van Schie, Hans de Roode en Hein Chrispijn. He ren 4 komt uit in de promotie- hoofdklas, terwijl het dames team in de overgangsklas speelt. Avanti nog verder door te stoten. Team 2 gaat achter de groene tafel in promotieovergangsklasse F met als spelers Gert-Jan de Ruiter, Peter Streng en als derde man vermoedelijk Wim van Steen bergen. Het le damesteam is mededingster in de ereklasse geworden. Els Vreeburg en An neke de Boer hebben Liesbeth Smits naast zich, om de Leidse regio na het wegvallen van Steeds Vooruit toch met dames- TOV tafeltennis op ereklasseniveau Het Noordwijkse T0V is danig Jsïversterkt door de komst van m jac v yeerii die voorheen van Beek en Piet Warmerdam zal in de overgangsklasse G on der andere het Noordwijkse TOV ontmoeten. Het dames team, bestaande uit Nelly van Paridon, Rita Elsgeest en Anne- miek Castelein zal eerst na de beslissingswedstrijd tegen VW weten, wie er in de ereklasse dames mag deelnemen en wie in de hoofdklasse. De Hazerswoudse vereniging Avanti onder supervisie van trainer Bakker, speelt dit jaar al met vier teams op landelijk niveau. Het le herenteam is nu aangeland in de promotie hoofd klasse B; Theo Louwers en Sjaak van Wetten hebben gezel schap gekregen van Jan van Bij de vereniging uit Roelofa der Werf die de plaats van damesteam vinden wij dit sei zoen in de overgangsklasse A waarin Mirjam van der Poel, Anneke Smits en Anneliés Tim mermans hun krachten op tafel- tennisgebied zullen meten met teams als Accent Swift en Val kenberg AMVJ. Ton L'Ami bleek niet beschik baar voor de zaterdag en zo zien wij voorzitter Cor van Zijp in het hoogste teaan binnenko men. Samenwerkend met Ge rard van der Klaauw en Fred Bracké zal Van Zijp in de over gangsklasse F moeten proberen de nodige punten te behalen. Team 2, juist gepromoveerd, speelt in de prom. overgangskl. P. Ton L'Ami zal in dit team gesecondeerd worden door Hans Waaijer en Peter Rodenburg. NSSS Bij NSSS uitkomend in de over gangsklasse E is Nulkes ver vangen door Wim Heijne; hij zaj het samen met Paul Dekker en Bert van Paridon moeten gaan maken. De Treffers. Docos speelde. Samen met Theo v.d. Ploeg en Rudi Alkemade zal Va« Veen proberen TOV een klasse hoger te brengen. In overgangsklasse G zal TOV het o.a. dienen op te nemen tegen de Treffers 2. Op bestuurlijk ni- Oegstgeest veau en qua verenigingsleven De vermoedelijke team-samenstel- staat TOV er goed voor. Straathof inneemt. Onder lei ding van tnrainer Bakker zal dit team zeker een kans hebben om in de Prom. Hoofdkl. C. Team 2 blijven de teams Docos zoals ze waren. Heren 1 komt Door de overschrijving van Jac v. met Jac. van Ruiten, Kees Fas- Veen naar TOV kwamen voor seur en Hans van der Zwet uit Docos de problemen om de ling voor het le herenteam dat uitkomt in de prom. hoofdkl. D zal zijn: de broers Thung en Polak; dit onder voorbehoud aangezien nadere gegevens nog niet te verkrijgen waren. met Jos van der Veer, Koos hoek kijken. Oud le teamspeler Van de niet landelijk spelende verenigingen zal het le heren team van het Zoeterwoudse Pit '54 gaan bestaan uit Van Vel- zen, Van Eisen en Verhagen. Men probeert een trainer van buiten de vereniging aan te trek ken mocht dit niet lukken dan zal de training zoals vanouds onder leiding van Marjan van der Helm staan. Het Warmondse Steeds Vooruit heeft een aardige veer moeten laten door het wegvallen van het le damesteam dat in de ere klasse uitkwam. Nora Bakker verhuisde naar het team van 'middenstandsbank en Marjan van der Helm vond onderdak bij de Salamanders terwijl Nelly Zoetemelk de tafeltennissport vaarwel heeft gezegd. Het weg vallen van dit team wil niet zeggen dat Steeds Vooruit „on deruit" is gegaan; zeer zeker niet. Met een geheel nieuw bet stuur, 3 trainingsgroepen yan 12 jeugdspelers(sters) en de super visie daarover van Marjan van der Helm ziet men het toch wel zitten. (ADVERTENTIE) intermeubel NOORDWIJK Jan Willem Bo- gers wil het dit seizoen hele maal gaan maken. Het ras- paardje van zaterdageerste klasser Noordwijk straalt van zelfvertrouwen. Was hij vorige seizoenen zijn tegenstanders regelmatig te vlug af met zijn grote stappen, de rechtervleu gelverdedigers die deze com petitie tegenover hem komen te staan moeten extra op hun tellen zijn. Quick Boys-verde diger Arie Remmelzwaal kan hen daarover inlichten. Jan Willem Bogers draaide hem afgelopen zaterdag helemaal dol 1» de streekderby Noord- wijk-Quick Boys. Besche den als hij is, zoekt de Noordwijk-linksbuiten de oor zaak van zijn eigen betere spel eerst bij zijn tegenstan der: ..Bij Remmelzwaal was dat terriërachtige van het vo rige seizoen niet meer aanwe zig". Een zekere matheid lag er over de gehèle ploeg van Quick Boys. Er was geen greintje zelfvertrouwen. Er is ook wel iets veranderd aan het spel van hemzelf. Jan Wil- Speler van de week: HUI Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De derde competitieronde voor de korfballers staat voor de deur. In deze ronde wordt korfbalmlnnend Lelden opnieuw ge confronteerd met een derby: Fides Pacta—Pernix. Hopelijk zit bi deze derby meer spanning dan die van afgelopen zondag, toen De Algemene Zuiderkwartier klopte. In Pernix kringen is men bepaald niet gerust op een gunstige uitslag getuige de opmerking van T.C. lid Gé van Zwieten: „We hebben me problemen en vraag me alstublieft nöet naar een prognose". Ook wij zullen ons daaraan niet wagen, omdat plaatselijke duels de mogelijke krachtsverschillen vaak nivelleren. Het kan een interes sante wedstrijd worden, want bi beide kampen schijnt de sterkte te zijn aangetast. Pernix kwam pas eenmaal in actie en deed dat slecht. Fides tweemaal, waarvan eenmaal goed en eenmaal teleur stellend afgelopen zaterdag tegen KVS. FIDES PACTA—PERNIX, Zoeterwoude De pastorale vor- Zaterdag 16.09 uur ZOETERWOUDSE SINGEL. ming van de katholieke jonge- Hoofdklasser De Danaiden zal zondag in Delft de grootste moeite heb-ren zou in banden moeten wor- ben om de eerste winst in te halen, want Fortuna is een taaie. Zui- den gegeven van gastechtparen derkwartier blijft opnieuw in de Sleutelstad en ontvangt de fusie- j die elk een groepje jongens en club S.C. Harga, of populair gezegd „het oude Spangen". KNS ont-1 meisjes begeleiden, vangt Groen Geel en De Algemene gaat een sleutelwedstrijd teger Voor deze vorm van jongerenpas- het eveneeuj ai ge-Tagen Pams in Den Haag spelen. Ons Eiland toraat althans is de parochie- speelt thuis vVION en de overige clubs spelen uit: DES—Tem- raad van Zoeterwoude het po; KOAG—Veicclias; Jodan Boys—TOP; ValtoPiks en DVS '69meest geporteerd. Dat bleek Fluks. I gisteren op de eerste vergade- (Noordwijk) lem daarover: „Ik heb geloof ik meer conditie dan vorig jaar. En ook meer plezier in het spel en gewoon meer zelf vertrouwen". Ook over de verhoudingen in het elftal van trainer Eelman is de student beter te spreken: „Na die eerste nederlaag te gen Bennekom, hebben we de zaak onderling goed uitge praat. We hebben doorgespro ken hoe we in de toekomst moeten voorkomen, dat we weer zo de boot ingaan". Noordwijk heeft die eerste klap inderdaad goed gepa reerd. Het spel van o.a. Hans Westgeest en Jan Willem Bo gers bewees dat overduidelijk. Zo passeerde de linksbuiten zijn tegenstanders k la Van Hanegem en gaf hij voorzetten waarbij iedere spits zijn vin gers zou aflikken. Opvallend daarbij was, dat Jan Willem ze vaak bij de eerste paal deponeerde i.p.v. bij de geijkte tweede: „Trainer Eel man heeft ons daarop gewe zen: „een mannetje bij de voorste en een bij de achter ste", heeft hij ons opgedra gen". Op deze manier kwa men zowel Rudie Bröring als hijzelf op een verrassende ma nier dichtbij een doelpunt. Dat doelpunt is nog het enige wat er dit seizoen voor Jan Willem Bogers ontbreekt. Maar gezien 't groeiende spel van de snelle man, zal het waarschijnlijk niet lang duren voor we de eerste kunnen no teren. Lumoindong in nationaal zaal voetbal tea m LEIDEN Ted Lumoindong is geselecteerd voor het Neder lands zaalvoetbal-team. De bondsploeg speelt op 27 septem ber tegen een combinatie uit Den Helder. De kleine aanvalsleider van Ver- hart uit Noordwijk speelde zich in het Nederlands team via voorwedstrijden die op 5 sep tember jl. in Zeist werden ge houden. Met negen anderen bleef hij over. De wedstrijd te gen de Helderse combinatie wordt gespeeld ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de gemeentelijke sporthal. Begon nen wordt om 20.30 uur. Programma Afd. Leiden ZONDAG: Eerste Klas: Alphense BoysZLC; DOSR—Warmunda: MMO—V.'ete- rlngse Boys; Stompwljkse Boys KickersKRV; Meerburg- Groen; VN AUnltas Lelden. Dames; RandstadUnltas; SJCUDO—Weteringse ZATERDAG: Eerste klas: Woubrugge—VVSB; GWS —Valken; Kagla—SleutelsKRV— Hazerswoudse Boys; LeldenLlsse. Tweede Klas: Unltas—Stompwljkse Boys; Bernardus—AlphlaSVLV— Meerburg; SJZVNL; Kickers—Ab- Dnmes: Kickers. KRV; Lugdunum Alphia; SVLVOegstgeest; Wete ringse Boys 2Zevenhoven; Siveo— „Echtparen inschakelen bij pastoraal werk onder jongeren 21.15 uur. Zondag extra voorr om 16.15 uur. STUDIO: Steenstraat 39. tel. ..Story Scellerate" 18 Jr. dag.,' 24919. „Wahl" 18 Jr. 19.00 14.30. Kindermatince 14.00 en 16.i5 uur: „E woeste Balkan". Nat Family Life" vr. en i 21.15 i zo. 14,30 uur.Kinderr In wonderland" 14 Dorstelling vrij. en z KATWIJK 12 sept. gre p. kist: AI 2.60—5.20, All 2.60^ ■.90—6.50 kist 1.006 40, Aanvoer 185.000 kg, bloemkolen 6.000 st j les peen 7000 st. andijvie 2ÓJ bospeen I 46. II 30—61. krulpet} ROELOFARENDSVEEN 12—9 Per stuk. Anjers. Had 20—27, Tot* La Minuette. Sonia, r, Carina. 19—59. elinda, Motrea Beilndi rgoid, Esther Ofai nengd, Carol, Garnette, Zorina, •imba, Yellow Belinda. 7—15, C :anthen. Spider 59, Florance 28, 'ita 59, Bornhoim 4S51, Alex ;er 3:40. Breltner 22—35, Mij iet B Alst kelk 24—27, Lelie tak 14—90, Ge ra 37—53. Nerlne 30—14. Streli 230—235. Per bos. Chry« geel 190220, Bo Regalii 39. Overige 25—55 Dl' meria 24—34, Artisjok 49—51, Jean w en g 175—190, 155—170, Oranje Wonder 160 Tros nc. gemengd 110150, Nieuw Europa 130, Ov Iris Ideaal 65100, Prof. Blau Overige 55150, Freesia -130, Gold, YeH'ow vlelody 95—120, Gold Ballerina 75—130. Dl Eikenblad 80—110. Brodea 13 lia 60—90, Montbretia 105—155, G kruid 230—260, Liatris 100—175, tlce 5090, groen 70140, Aste Rijnsburg 12 september Bloemen Omschrijving, totale aanvn— middelde prijs: Alstroemerii 0,322, Anemonen 1250—0,057, Anj am. 114300—0,263, Anthurium 51f 1,116. Asters 11626—0,804. Cht gepl.N.C. 44070—0.309, Chrys. t N.C. 17646—1.240. Chrys. gepl. JF 2410—0.417. CHRYS. TROS JR. 12025—1.739, DAHLIA 6980—0, Eikeb'.ad 300—0.56S, EREMER 28—1,350, Freesia 13587—1,1 bera 5830—0,292 Gladiolen 317471 0.124, Glad Colvi.ll 7080—0172 G 327950.123. Hellanten 20 1,025 Ornllhogalum 56920—0073 1 zen grootbl. 12700—0.240. Roil kleinb! 10540—0095 Scablosa 156| 00S2 Snljgroen 530—0778 StaJ 1257—1.333. Anjers Tros 7710—O.a Dlv Snijbloemen 8.369—1,141. H sn.ljbloemen 37378—0,204, Dlv SnijS Imp. 2092,518, Dlv. Snljbl.. lm ring van de raad na het ..zo merreces", Algemeen werd on derkend dat een aantal jonge mensen onvoldoende begeleiding krijgt in zijn ontwikkel ng naar volwassen Christen-zijn. Daarin zou verandering kunnen komen zo vond men, als de ouders meer dan momenteel het geval is pas toraal bezig zijn. Jongeren pastoraat kan dan ook alleen zinvol functioneren wanneer de ouders zelf daarbij worden be trokken, zo was de algemene conclusie. Vandaar de wens om de begeleid'ng van de jeugd op te dragen aan gastechtparen. Een goede coaching van die echtparen zelf en bovendien van de ouders van de deelnemers werd daarbij als noodzakelijk Lampionnevaai't in Stompwijk STOMPWIJK Watersportver eniging „Stompwijk" organ! seert morgen een lampionne vaart ter afsluiting van de zo meractiviteiten. Gestart wordt om kwart over acht bij de va termachine aan de Nieuw Vaart. De inschrijving gesdv'edt morgei tussen vier en vijf bij de heer T van Rijn. Het inschrijfgeld be draagt een gulden. Afgemeeri wordt er langs de dr. var Noortstraat, waar een deskund. ge jury de boten zal beoordelen Voor de jeugd tot 16 jaar is e: een aparte beoordeling. •Portefeuille verdeling in Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP Het Leider dorps college van burgemeester en wethouders heeft de verschil lende portefeuilles verdeeld. De meest opvallende wijziging, ver geleken met de portefeuille-ver deling van het oude college, is het onderbrengen van „ruimte lijke ordening en volkshuisves ting" bij PvdA wethouder Drenth. Deze portefeuille was voordien in handen van de afge treden wethouder C. Meerburg. Diens opvolger in het college, J. Reugebrink, behartigt nu de „maatschappelijke aangelegen heden". Daaronder vallen o.m. middenstandszaken, industriali satie. maatschappelijk werk, be jaarden- en welzijnszorg en so ciale zaken. De derde wethouder, D.W. Tich- Ier-Moerman, blijft de porte feuille „onderwijs en sport" be heren. gevoeld. Op 2 oktober komt de parochieraad nog een keer spe ciaal bijeen om kennis te ne-1 men van een nieuw project ter B. en W. hebben voorts besloten voorbereiding van de eerste H. j hun wekelijkse vergadering Communie. Op 28 oktober houden I alle parochieraden van het de kenaat een gezamenlijke verga dering in 't Anker in Hazers- woude. verplaatsen naar de maandag morgen. Als gevolg daarvan houdt de burgemeester zijn spreekuur iedere maandag van uS.OO tot 09.00 uur in plaats van 08.30 tot 09.30 uur.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4