HORECA IN BOLLENSTREEK VREEST HET BLAASPIJPJE Kat wij ks Meer openbaarheid in Katwijk Geen postzegel veilingen meer in Noordwijk Morgenavond Oranjefeest Voorhout van start WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1974 LEIPSE COURANT PAGINA 5 i" Van een onzer verslaggevers BOLLENSTREEK De per 1 november van kracht wordende nieuwe alcohol- wet hangt nu ook als een levensgroot spook boven de horeca in de Bollenstreek. Met name in Katwijk maar nog meer in Noord- wijk vrezen de horeca-on- dernemers dat de angst bij het publiek voor het blaas pijpje het uitgaansleven in beide badplaatsen in de ko mende wintermaanden enorm zal uithollen. De algemene verwachting is dat de zaken die hoofdzakelijk op de inkomsten van het zomersei zoen draaien het wel zullen red den maar de klappen gaan val len onder bedrijven die het ook voor een belangrijk deel moeten hebben van de wintermaanden. Eigenaars van dancings, bars en hotels piekeren zich -nu suf wat voor maatregelen ze moe ten gaan nemen om het brood nodige publiek te kunnen blijven trekken. Sommige hotel-eigenaars denken al in de richting van goedkope overnachtingen voor mensen die na een avondje uit niet het risi co willen lopen door de politie te worden aangehouden. De vraag waar alles nu-om draait is hoe het publiek zich na 1 no vember zal gaan gedragen. Gaat men toch uit en maakt men massaal gebruik van taxi's en bussen, blijft men liever thuis het borreltje drinken, of blijft men toch uitgaan zonder de alcohollimiet te overschrij den? De horeca In de Bollenstreek, al gevoelig ondermijnd door gevol gen van de benzine-distributie en de wereldkampioenschappen voetbal, vreest dat het pijpje blazen het jaar 1974 voor hen nog somberder zal doen worden. Na twee pilsjes voortaan stoppen. Dorpscafé's De ruim tachtig horeca-onderne- mers in de Bollenstreek zullen er echter lang niet allemaal op achteruitgaan. De heer Teern- stra, exploitant van het Sassen- heimse hotel ,,'t Bruine Paard": „Voor de uitgesproken dorpscafé's, zullen de maatrege len nauwelijks nadelig effect hebben. Hun vaste klanten wo nen meestal in de buurt en kun nen gemakkelijk per fiets ko men en gaan. Het zal moeilijker worden voor bedrijven die hoofdzakelijk draaien op autorij dende klanten. Die zouden er bijvoorbeeld voor moeten zor gen dat ze in de avonduren steeds twee nuchtere chauf feurs beschikbaar hebben om de klant en ziin auto thuis af te le veren. Het is wel omslachtig werken maar het voortbestaan van je bedrijf kan er van af hangen. Als bij mij de nood aan de man komt speel ik 's avonds desnoods zelf voor taxi-chauf feur". desondanks niet uitblijven, zo is de verwachting. Met name in de wintermaanden zullen hotels en café's, die dan normaal gespro ken slechts per auto bereikbaar zijn (op het Kaageiland en langs de Lisserdijk), het hard te verduren krijgen. De heer D. W. Dusoswa, voorzit ter van de afdeling Bollenstreek van de Horeca Nederland: „Persoonlijk geloof ik niet dat het zover komt. We hebben over deze kwestie uitgebreid contact gehad met onze collega's uit Duitsland, waar ook al eens een dergelijke actie is gehouden. De ervaring daar is dat de eerste twee maanden alle autobezitters erg rustig aan doen maar later zakt dat weer af." „Mocht het toch mislopen in de Bollenstreek dan hebben we een strijdplan gereed om de klaD te kunnen opvangen. Wat die plannen zijn kan ik nog niet zeggen maar ze lijken ons wel afdoende" aldus de heer Dusoswa. Zelf denkt de eige naar van het Sassenheimse ho tel het Oude Koningshuys aan de instelling van een zgn. „al coholexpress", een originele Lcmdense-taxi, die 'onbekwame' bezoekers naar huis brengt. Taxi's De officiële taxi-bedrijven in de Bollenstreek zien met belang stelling de eerste november te gemoet. Bij het bekende Llssese taxi-bedrijf M. v. Putten houdt men er rekening mee dat het aantal taxi-ritten in de toekomst aanzienlijk zal stijgen, vooral in het weekinde. De heer v. d. Putten: „Tot nu toe hadden we slechts een man in de weekelnd- dienst. Dat zullen er nu wel meer worden. Wat tfns betreft mag het zo snel mogelijk 1 no vember worden. We hebben ons er op voorbereid." NZH Ook de busonderneming NZH houdt een vinger op de pols wat betreft het mogelijk intensieve re busgebitiik na 1 november. Volgens de heer C. Zweegman, chef personeelszaken, zal voor lopig het aantal busdiensten vanaf Leiden naar de badplaat sen en terug, hetzelfde blijven. ..Mocht echter blijken dat laat in de avond in Noordwijk het aantal busreizigers aanzienlijk is toegenomen dan zal zeker worden overwogen om nog re gelmatiger diensten in te scha kelen. Maar dan moet het reizi gersaanbod wel erg groot zijn", aldus de heer Zweegman. Van onze correspondent NOORDWIJK De Intern. Ver. Philatelica, afdeling Noordwijk aan Zee. heeft besloten dit seizoen geen speciale veilingavonden te organiseren. De vereniging geeft er de voorkeur aan extra-grote veilingen te verbinden aan de vergaderavonden. De eerste van deze veilingen vindt plaats in november, de andere waarschijnlijk in april. Ver der ligt het in de bedoeling om op 28 oktober a s. een extra-bin go-avond te houden voor de leden met hun dames. Er vallen postzegel- en andere fraaie prijzen te winnen. De december-ver- gadering zal St. Nicolaas-verrassingen opleveren, terwijl voor fe bruari een filatelistische lezing op het programma staat. De feestelijke jaarvergadering vindt plaats op 13 januari. Er komt ook een bijzondere ruildag. Op de verschillende vergaderavonden zal de heer S.A. van den Oe ver de langzamerhand traditionele quiz verzorgen. De eerste heeft Philatelica reeds achter de rug. Hierbij kwam het aan op grondige kennis van de catalogii. Winnaar werd de heer Caspers met negen van de tien vragen goed beantwoord. De heer Brink huis vertoonde zijn collectie Israël. Philatelica Noordwijk aan Zee besloot de contributie met 2,— per jaar te verhogen, om dat meer aan het hoofdbestuur moet worden afgedragen. S.A. van den Oever leidde een vlot verlopende veiling met aantrekke lijke kavels en een al even geanimeerde verloting. De Jeugdclub komt op 16 september a s. voor het eerst bijeen Harddraverij- feesten in Lisse Van correspondent Van onze correspondent VOORHOUT Met een lampionoptocht worden morgenavond de tra ditionele Voorhoutse Oranjefeesten geopend die zullen voortdurer tot en met zaterdag. Aan de lampionoptocht wordt deelgenomen door de Wilbert Drum mers uit Oegstgeest. het muziekkorps St.-Cecilia uit Voorhout, het trompetterkorps „Alkmaar" en he tamboer-pijperskorps Duindorp uit Scheveningen. De mars voert naar het feestterrein waar burge meester G.A. Stolwijk een toespraak zal houden. Vrijdag worden ei ondermeer diverse kinderspelen georganiseerd en zaterdag kan men deelnemen aan een wandeltocht over 10 kilometer. Sassenheimse kampioenen SASSENHEIM Vrijdag 27 september zullen bij „Cees en Ineke" de prijzen worden uitgereikt van de in zwem bad „De Wasbeek" gehouden Sassenheimse zwemclubkam- pioenschappen '74. De kam pioenen zijn: Caroline Boot, Peter Bijman, Irene Kore- vaar. Leen Rotteveel, Henny Fehling, Paul Geurds, Har riet van Elburg, Paul Burg- meyer, Paula Korevaar, Eric Beig, Jan Burgmeyer. Dnbbelsprong in Noordwijkerhout Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Aan de Leeweg in Noordwijker hout zullen a.s. zondag pro minente polsstokverspringers de strijd met elkaar aanbin den in de slotwedstrijd van dit springseizoen. Onder meer Nederlands kampioen Rob Klootwijk en Noordwij- kerhouts clubkampioen Hans Meskers zullen van de partij zijn. De wedstrijd begint om 14.30 uur en zal worden ge opend met een zgn. „dubbel- sprong", een gedurfde en in Nederland voor de eerste maal uitgevoerde stunt bo ven de brede poldersloot. Bloemschikken in De Poel Van onze correspondent LISSE De recreatiecommis sie van het gemeenschaps centrum De Poel organiseert in oktober een cursus bloem schikken en een cursus in het vervaardigen van wand kleden. Deze laatste begint op 2 oktober, de cursus bloemschikken op 1 oktober. Deelnemers die lid zijn van De Poel wordt 35,- in reke ning gebracht, n iet-leden f 40,-. Verdere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer B. Klijssen, Ooie vaarstraat 12, tel. 02521- 12371, Van onze correspondent KATWIJK Het Katwijks chr. mannenkoor „Jubilate" gaat eind van deze maand op bezoek in Dortmund. Het koor wordt op zaterdag 28 september ontvangen In het Operagebouw van Dortmund en zal die avond al een concert geven in de concertzaal Rheinoldium. Op zon dagavond verleent Jubilate medewerking aan een Evangelische Got- tesdienst in de Rheinoldikirche. Speciaal voor deze kerkdienst heeft men enkele liederen van Bach in het repertoire opgeno men. Verder houdt het koor zich in hoofdzaak aan het program ma van het zomerconcert in de Sporthal, aangevuld met enkele uitgesproken Nederlandse liede ren. Als solisten zullen optreden de organist Klaasjan Mulder uit Kampen en de operettezanger Wim Koopman uit Amsterdam. Het idee om een bezoek te bren gen aan Dortmund is afkomstig van VVV-directeur Verplancke, die Jubilate wel graag ziet op treden in een gebied waar velen Katwijk als vakantiebestem ming kiezen. Bovendien is een uitstapje naar Dortmund voor het mannenkoor financieel en organisatorisch haalbaar. Dat was in veel mindere mate het geval met het in het verleden voorgenomen bezoek aan het Engelse Lowestoft, een plaats waar Katwijk nogal veel contac ten mee heeft. Vanwege de moeilijkheden heeft Jubilate Lo westoft nooit bezocht. Vandaar dat er des te meer -ani mo was om het uitstapje naar Duitsland wel re realiseren. Vo rige week zijn de bestuursleden Minnee, Prins en Van Rijn sa men met Verplancke naar Dort mund geweest om het bezoek te regelen. Dat leverde weinig be zwaren op zodat Jubilate op de 28ste met 185 mensen naar Dortmund kan vertrekken. Troost en nieuwe levensmoed hebben een groot aantal Lissese zieken en invaliden gisteren kunnen vinden op de jaarlijkse „Ziekendag" van de R.K. parochies, die dit jaar werd gehouden in de Agathakerk. De zieken werden er in de gelegenheid gesteld een eucharisti- viering bij te wonen en daarnaast vrienden en kennissen te ontmoeten. De organisatie van het samenzijn was andermaal in handen van zuster Ernesta. Het kwartet van mevrouw Van Winsen zong religieuze en ook vrolijke liederen. Van onze correspondent KATWIJK - Er komt wat meer openbaarheid bij de besluitvor ming in het Katwijkse gemeen tebestuur. Raadsleden die geen lid zijn van een raadscommissie mogen de vergaderingen van zo'n commissie in de toekomst als toehoorder bijwonen. Deze mogelijkheid bestond tot nu toe niet voor de vergaderingen die voor het publiek niet toeganke lijk waren. De kwestie werd gisteravond in de raadsvergadering aangekaart door het PPR-raadslid Van der Perk. die vond dat hem nogal wat informatie onthouden werd als hij niet mocht komen luiste ren in vergaderingen van com- missle's waar hij geen lid van is. En dat zijn er nogal wat. want er zijn in Katwijk negen commissie's en het is gewoonte dat ieder raadslid maar in drie daarvan zitting heeft. Dat is pijnlijk voor eenmansfracties als de PPR. Het voorstel van Van der Perk om daarom meer mogelijkheden tot het verkrij gen van informatie te openen werd niet erg welwillend ont vangen door burgemeester Ver meulen. Hij zei bang te zijn dat er teveel uit zou lekken over vertrouwe lijke zaken als er teveel mensen de besloten commissievergade ringen bij zouden wonen. Als voorbeeld gaf hij een geval u.t de vorige raadsperiode. ..We hebben toen eens gevraagd om geheimhouding in een kwesi.e waar de hele raad bij betrokken ♦as. alle raadsleden stemden daarmee in, desaln:ettenvn stond de zaak de volgende dag in de krant. Daar ben ik kapot van geweest", aldus de heer Vermeulen. De raad was van deze argumentatie niet erg on der de indruk. Met zestien tegen zeven stemmen besloot zij Van der Perk te steunen. Tegen wa ren wethouder Bergman, Grim bergen van de CCP en vijf le den van de SGP-fractie. Een ander facet van openbaar heid werd aangesneden üoor Van Mierlo van Gemeentebela.i- gen. Hij vroeg om meer gege vens uit de wekelijkse vergade ringen van het college van b. en w. Hij was er voorstander van dat de agenda van deze verga deringen openbaar gemaakt wordt, "fat wil zeggen aan de raadsleden wordt toegezonden, en dat er ook informa'ie wordt verstrekt over de beslaten die er door b. en w. worden geno men. Burgemeester Vermeu'en beloofde aan de raad dat dit voorstel bekeken zal worden in het college en dat er binnenkort antwoord verwacht kan worden. Wat de samenstelling van de negen commissies betreft dreig den er in het begin van dver gadering enige moeilijkheden. Dat kwam omdat b. en w. in ie dere commissie een vast aantal, zeven, raadsleden wilden benoe men. Maar dat gaf politieke problemen. Er waren commissies waarin' alle fracties vertegenwoordigd wilden zijn en bovendien wilde het gemeentebestuur zelf dat de beroepscommlss:e maar drie le den zou tellen. D t laatste om te voorkomen da», burgers die met vaak persoonlijke zaken voor deze commissie verschijnen wel eens dicht zouden kunnen klap pen als zij geconfronteerd zou den worden met een groot aan tal raadsleden. Een uitweg uit de problemen bood het voorstel van het PvdA-raadslid Van Duijn, die suggereerde de raad vrij te laten i" het bepalen van het aantal leden van de diverse comm.ssie's. Daarin konden alle fractie's zich vinden. De com missie's van onderwijs, finan ciën en openbare werken wer den uitgebreid met resp. de raadsleden J. van der Plas. R. de Vries en J. Guyt. ge KVP-raadslid H. J Grimbergen. d;e sinds enige ja ren met de AR en de CHU-Kat- wijk Rijn samenwerkt in CCP- verband, werd benoemd in de commissie's van bestuurs- en juridische zaken, grondbedrijf en sanering, stadsontwikkeling en openbare werken en de be roepscommissie. Het LISSE De harddraverij-feesten die van 20 tot en met 26 sep tember ln Lisse worden gehou den beloven een ongehoord groots festijn te worden. Het bestuur van de harddraverij- vereniging Lisse en Omstreken heeft in fotaal meer dan 40 ver schillende feest-onderdelen op stapel gezet. Hoogtepunt wordt gevormd door de historische kortebaandraverijen op de Van Lijndenweg in Lisse. Een ander intrigerend onderdeel behelst de instelling van een pittoresque treinverbinding tussen het luna park en de Poelpolder, Aan de organisatie van de feesten is medewerking verleend door on dermeer het gemeentebestuur van Lisse en het Keukenhofb*- atuur. Jeugdwerk in Lisse LISSE Het Gereformeerd en Hervormd jeugdwerk in Lisse, sinds begin vorig jaar verenigd in het G. H. J. L. begint het nieuwe seizoen komende vrijdag met een week vol activiteiten. Op die dag is voor de jeugd vanaf 15 jaar een „dropping" gepland. Zaterdagmiddag start voor de kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 13 jaar, vanaf jeugdgebouw Salvatori een zg. „VossejachtDominee Van der Velden leidt op zondag een dienst in de Grote Kerk aun het Vierkant. Aan deze viering wordt medewerking verleend door het jeugdkoor „Realaxion", „The Trompets Of The Lord" uit Hoofddorp luisteren de avonddienst van zeven uur mu zikaal op. Voorganger hier is Sipke van der Land. De Filma vond heeft dinsdagavond in de Pauluskerk plaats. Op woens dag 18 september is een plaats- Je ingeruimd voor een „Doe- Middag" voor de jeugd van 4 tot 10 jaar. De jeugd van 14 jaar en ouder tenslotte, besluit de week, donderdag, met een feestavond. Demonstratie bloemschikken NOORDWIJK De afdeling Noordwijk en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde belegt morgen avond in het Hof van Holland een bijeenkomst, waarop de heer W. Siemerink een demon stratie in het bloemschikken zal geven. De heer Siemerink, zelf Noordwij- ker. geldt als deskundige op dit gebied en behaalde op het ter rein van de bloemsierkunst prij zen in binnen- en buitenland. C. Benschop weg bij Chr. mavo Van onze correspondent NOORDWIJK De heer C. Ben schop heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid genomen van de ehr. mavo. waaraan hij ruim tien jaar als conciërge verbon den is geweest. Zowel bij het le rarencorps als de leerlingen was de heer Benschop een ge ziene figuur, De directeur van de mavo, de beer M. Posthumus sprak harte lijke woorden ten afscheid en Wilma van Weeghel was de tolk van de schooljeugd. Beiden bo den herinneringsgeschenken Tevens werd bij deze gelegenheid de heer A. Plug geïnstalleerd, «lie de heer Benschop als con ciërge ging opvolgen. De heet Plug is secretaris van de Chr. Besturenbond en bestuurslid van de Chr. Bond van werkne mers in de Hout- en Bouwnij' verheid. Geslaagden Reddingsbrigade Van onze oorrespondent NOORDWIJK - De Noordwijkst Reddingsbrigahê gaat gestadi| verder met het opleiden var jonge krachten voor het brlga- dewerk. En met uitstekend re sultaat. Bij te Katwijk afgeno men examens slaaRden voor he Jeugdbrevet Strandwacht: Jelh Haringsma. Enrico Hazenoot ei John Turk Voor het diplom) Strandwacht A: .Luc Bunt Sjtwk Zonneveld, André tl< I Jong. Oscar Cramer, Pete I Ooms, Laurens Petrovlcs ei Liekc van der List. Het diploma Strandwacht B wen I behaald door: Atie de Hua* Maaike Duyndam, Loes Plug Lia Bakker. Jnnny van Dam a Wilma Klinkenberg. Cenlemans bij biljartfestijn in Hof van Lisse Van onze correspondent LISSE Op dinsdag 17 scptcn ber opent de heer J. van Rredi voorzitter van het district Le den van de Nederlandse Biljai Bond in restaurant „Hof va Lisse" een billartfestljn. Med) werking aan dit evenemei wordt onder andere verlee:i door Europees en Wereldkar, pioen Raymond Ceulemans. P de wedstrijden wordt gespee. op kader, drie banden en pun stoten.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5