KRO in nieuwe seizoen met meer informatie Toewijzing nieuwe golflengte Hilversum 3 is nog niet zeker IN Handenvol Oscars voor „On the waterfront" ARCHIE BUNKER STAKING TELEVISIE VANAVOND HOU HET SCHERM IN HET OOG STAATS SECRETARIS TELEVISIE DONDERDAG RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG TERUGBLIK WOENSDAG 11 SEPTEMBER 19" (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De KRO be gint de aankondiging van zijn nieuwe winterprogramma, dat loopt tot en met december omdat dan door een nieuwe zendtijduitbreiding opnieuw een schema zal moeten wor den gemaakt, met het excuus, dat deze omroep vrijwillig de zaterdag als vaste avond heeft gekozen. „Gezien het zater dagse verwachtingspatroon lijkt de zaterdag ook minder aantrekkelijk voor een om roep als de KRO met een zo uitgebreid informatief pak ket; voor een omroep met een profiel. Desondanks, die zater dag: met een programma dat rekening houdend met het ontspannend karakter van die avond, tóch naar een andere programmering streeft", aldus de toelichting op het over zicht van het komende sei zoen. Te verwachten vanaf oktober is in de vooravond iedere tweede zaterdag van de maand het nieuwe programma „Bingo", de plaatsvervanger van „Mik", dat vanuit een zaal in den lande wordt uitgezon den. Over de presentatie is men het nog niet eens. Waar schijnlijk wordt het Tony Berk, al staat Hans van Willi- genburg ook op de lijst Iedere eerste en derde zater dag van de maand is de „Be rend Boudewijnkwis" gepro grammeerd. De vorm blijft hetzelfde als vorig seizoen. Ie dere vierde zaterdag van de maand is „Citroentje met Sui ker" te zien, met in de hoof drollen Adële Bloemendaal, Leen Jongewaard, Lex Gouds mit en Ko van Dijk. Op de vaste zaterdagavond omstreeks 21.50 uur zendt de KRO een aflevering van de actualiteitenrubriek „Brand- Ad Langebent presenteert het nieuwe programma „Héél de mens". punt" uit. Aad van den Heu vel. die de komende winter een eigen programma heeft, wordt opgevolgd door de voor malige correspondent in Rome van de KRO, Willebrord Nieu- wenhuis. Nieuwe kinderprogramma's op de zaterdag zijn „Spuit elf", dat „klassewerk" gaat vervan gen, en „Q. en Q". Verder zendt de KRO "iedere week zaterdag een thriller uit onder de verzamelnaam „Great Mysteries". Een greep uit de titels: „De Minnaar" .naar een verhaal van Honoré de Balzac, „De Leren Trech ter", naar een verhaal van Art hur Conan Doyle en „Het Ge heimzinnige Bed", naar een verhaal van Wilkie Collins. Iedere tweede zondag van de maand vanuit 't Zand en iede re eerste en derde zondag el ders uit het land zendt de KRO het komende wintersei zoen van 11.00 tot 12.00 uur een eucharistieviering uit in het kader van door de KRO in het leven geroepen televisie parochie en het omroeppasto raat. Op zaterdag zijn er in de vooravond en tegen 23.30 uur korte uitzendingen van het omroeppastoraat. In de eucha ristievieringen uit de vaste kerk 't Zand Franciscusparo- chie in Amersfoort wordt voorgegaan door een vast team van pastores (J. ter Laak, J. de Valk en de pasto res van de Franciscusparochie, G. van Leer en F. Vlemmix). Met kerstmis zal de KRO de nachtmis vanuit Rome uitzen den, terwijl de dagmis uit de televisieparochie zal worden uitgezonden. Op de zondag verder een klas siek muziekprogramma, de se rie „Gunsmoke" en de nieuwe serie in zes afleveringen, die de KRO in samenwerking met de BRT maakte, „Het Centraal Station" met in de hoofdrollen Cor Witschge en Senne Rouf-' faer, gebaseerd op gegevens uit de dossiers van de spoor wegrecherche. Bovendien ie dere eerste zondag van de maand het programma „Héél de mens", waarin Ad Lange bent met mensen praat die met een bepaald probleem in hun leven hebben geworsteld en er nu over willen praten. De KRO zendt de komende winter op maandagavond de quiz „Voor éen briefkaart op de eerste rang" uit, een speel filmcyclus met de komiek Danny Kay in de hoofdrol, (onder andere „The secret life of Walter Mitty" en „Me and" the colonel"), een documentai re en een reeks van tien minu-. ten durende informatieve pro gramma's. Op de woensdag staan de nieuwe kinderserie „De Rode Autobus" (twee maal per maand) en „Studio Vrij" ge programmeerd. „De Rode Au tobus" behandelt iedere afle vering een thema als water sport en inkopen doen. De hond Droef, bekend van „Voor Achten", speelt daarin een be langrijke rol. Hans Bik is we gens andere werkzaamheden weg bij „Studio Vrij". De regie is nu in handen van Nico Hil- trop en Maartje van Weegen doet de presentatie. Op donderdag komt van Joost Tholens en Wil Groot vanuit d.e provincie het gevarieerde programma „Mijl op Zeven" met informatie, beroemdheden en poppenkast. Verder op die avond eigen dramaproducties, onder andere „Vrouw zoekt moord vent" van André Rous- sin, „Souvenirs" van Gerard Lemmens en „Slippers" van Allen Ayckborn. De vrijdagavond wordt voor namelijk in beslag genomen door „De Van Speyk Show... of dan maar liever de lucht in", een programma met een lengte van twee en een half uur, dat door Aad van den Heuvel zal worden gepresen teerd. De „Van Speyk Show" wordt eenmaal per maand uit gezonden. Medev/erkenden zijn Fons Peters, Ria Groene- veld, Piet Franse, Trix Betlem, Willem Ruis, Nic. Notten en regisseur Fred Rombouts. In de „Van Speyk Show" zit ten de volgende vaste items: een bijna echte actualiteiten rubriek, gepresenteerd door een bekend acteur; „wordt vervolgd", een reconstructie met archiefmateriaal van za ken die een aantal jaren gele den gedurende langere tijd in het nieuws waren, met aan sluitend een gesprek in de stu dio met de hoofdpersoon; „sport- en kunstrubriek" met gefilmde en studio-items; een vedette, zoals in oktober Ike en Tina Turner en in novem ber Sarah Vaughan; een re portage over een actueel bin nen- of buitenlands onderwerp en „cursief", een rubriek die schuin tegen de dingen aan kijkt en eerder op de KRO-ra- dio was te beluisteren. Voor de rest op de vrijdagavond een aflevering van „Brandpunt", waarin het wekelijkse inter view met de minister-presi dent. Terwijl de KRO wekelijks op dinsdagavond Marlon Brando's veelzijdigheid als acteur eta leert in een aantal speelfilms van zeer uiteenlopende kwali teit, komt de NOS vanavond op uw scherm met de film, die in de KRO serie merkwaardig ge noeg ontbreekt: Elia Kazan's „On the waterfront" uit 1954. Voor zijn rol van de niet al te snuggere, aangeslagen ex-bok- ser Terry Malloy werd Brando' met een Oscar onderscheiden,'' een trofee die Brando tegen de verwachting in zélf in ont vangst kwam nemen en waar voor hij zelfs nog een dank woord over had, al was dat misschien wel het knulligste dankwoord uit de geschiedenis van de Academy Awards. Naar aanleiding van een serie artikelen over corruptie in de vakbonden van de New Yorkse havenarbeiders vatten Kazan en Arthur Miller het plan op om deze in gedramatiseerde vorm op het toneel te brengen. Het kwam echter nooit zover, omdat de commissie voor on-Ameri- kaanse activiteiten de kop op-' stak. Kazan getuigde voor de com- rrLssie, Miller weigerde en zette daardoor zichzelf op non-actief. Kazan schakelde toen scenario schrijver Budd Schulberg in en samen met hem kwam „On the waterfront" tot stand, het ver haal van een goedige domme kracht, die heel langzaam tot de ontdekking komt, dat hij 'geëx ploiteerd wordt door de vakbon den, die van hun macht mis bruik maken en de havens ter roriseren. In Kazan's film is het verstrekken van inlichtingen aan de autoriteiten een deugd, in Arthur Miller's „Van de brug af gezien" enkele jaren later wordt het geven van informa tie juist veroordeeld. Brando geeft in „On the waterfront" een van zijn meest markante vertol kingen. Zijn tegenspeelster is Eve Marie Saint, die haar film debuut meteen met een Oscar bekroond zag. Karl Malden, Lee J. Cobb en Rod Steiger zagen de Oscar voor de beste manne lijke bijrol aan hun neus voor rijgaan en belanden bij Ed- mond O'Brien voor zijn dorstige filmproducent in „The barefoot contessa". Het was een van de weinige vergulde beeldjes, die dat jaar niet bij „On the water front" terecht kwamen, want de film werd niet alleen uitgeroe pen tot beste van het jaar, ook de Oscar voor de beste regie ging naar „On the waterfront" of wel naar Elia Kazan. Ned. I, 20.36 uur. Gewest Barbara Shelley speelt de rol van Venus in de aflevering van „De wrekers" van vanavond. ten kunnen worden opgevangen Dokkum „Oostergo '74 over le ven en werken in noord-oost Friesland; de binnenstad van Groningen en een reportage over „wegbermen". Ned. 1,19.05 uur. Revalidatie De Nederlandse Vereniging voor Revalidatie belicht in een Socutera-programma de wijze waarop lichamelijk gehandicap- Edie Doyle wordt in de film „On the waterfront" gespeeld door Eva Maria Saint. i hun eigen omgeving, wanneer er maar wat hand- en span diensten zouden worden ver leend. Hierbij is vooral de hulp van dienstencentra van belang. Ned. I, 19.50 uur. Melchiors lp de zeventiende uitzending van de Melchiors reizen Karl en Stig Melchior naar Leiden om er te studeren. Mede-studenten leren hun gebruiken van het studentenwereldje, een happe ning waarbij de broers in moei lijkheden raken. Na wilde jacht en door Leiden komt alles toch in orde. Voor zij echter aan de studie kunnen beginnen, ont vangen zij bericht van het over lijden van hun vader en keren zij terug naar Lübeck. Ned. II, 19.05 uur. De wrekers „Met de groeten van Venus", heet de aflevering van „De wre kers", waarin drie leden van de Britse Venus Society kort na elkaar onder gelijke omstandig heden sterven: een hoge vreem de toon wordt steeds gevolgd door een lichtflits. Steed ont dekt wie na de drie moeten volgen en slaagt erin het geheim van de merkwaardige dood te ontsluieren, daarin terzijde ge staan door Emma Peel. Ned. II, 20.21 uur. Cola Debrot De KRO zendt vanavond een portret uit van de Antilliaanse schrijver, arts en ex-gouverneur Cola Debrot, die zowel in Ne derland als op de Antillen een belangrijke rol heeft gespeeld op velerlei gebied. Ned. II, 21.10 uur. Kenmerk Naar aanleiding van het feit dat precies een jaar geleden de mili taire top in Chili de regering van Salvador Allende ten val bracht, bezocht Kenmerk een aantal Chileense vluchtelingen. Ned. II, 19.30 uur. HILVERSUM Volgens staats secretaris dr. M. van Huiten van Verkeer en Waterstaat is het nog geenszins zeker, dat Nederland de golflengte 445 meter krijgt toegewezen voor het Hilversum 3—programma. Er is op dit punt nog overleg gaande tussen de ministeries van CRM en Verkeer en Water staat. Bovendien is deze golf lengte niet aan Nederland toe gewezen. De heer van Huiten reageerde daarmee op eerdere uitlatingen van de AVRO-radiodirecteur J. M. van Overvest, die vorige week zei, dat het al vrijwel ze ker is, dat Nederland de 445 meter krijgt toegewezen. Het is de laatste jaren bijna gebruikelijk geworden, dat in (Van onze radio- en tv-redactie) De opnamen voor de nieuwe serie van de Amerikaanse televisie productie „AH in the Family" liggen al enkele weken stil, omdat Carrol O'Connor, die de rol van Archie Bunker speelt, in staking is. Hij weigert nog verder te spelen, omdat de stakende cameralie- den van de productie vervangen zijn door „Stakingbrekers, waar ik niet mee wil werken", aldus Carrol O'Connor. „Het is voor mij een principiële zaak. Ik weiger te werken met iemand, die geld verdient door het werk te doen van iemand die staakt". De andere leden van de Bunker-familie zijn het oneens met Archie. Jean Stapleton, die de rol van Archie's vrouw Edith speelt, verklaarde: „Omdat de artiestenvakbond de staking van de camera- lieden niet steunt, voelen wij ons verplicht ons werk voort te zetten". Voor het geval Archie Bunker blijft staken heeft men voorbereidin gen getroffen om de nieuwe serie zonder hem te maken. nederland 1 NOS 9.15 Schooltelevisie KRO 17.00 Nogal wiedus NOS 18.45 De avonturen van bri gadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot ge west 19.50 Stichting Socutera 20.00 Journaal 20.21 Politieke uitzending CHU 20.31 Staatsloterij 20.36 On the waterfront 22.20 Panoramiek 22.45 Studio Sport 23.10 Den Haag vandaag 23.25 Journaal nederland ii NOS 18.45 De avonturen van bri gadier Dog 18.55 Journaal KRO 19.05 De Melchiors KRO/RKK-IKOR 19.30 Kenmerk KRO 20.00 Journaal NOS 20.21 De wrekers 21.10 Cola Debrot NOS 21.50 Journaal 21.55 Computerkunde (Te, duitsland i 10.0() OC> Journaal 10.05 (K) Aktualitcita, muziek. 10.25 (K) Dagboek. 1" *»- Land. Die Sul belgie nederland' film. 19.28 <K) Yog duitsland i 10.00 (K) Journaal. 10.05 (K) Aktualiteiten t muziek. 10.25 (K) Gift-AffSre, dokumenU) spel. 12.05 (K) Informatief programme 12.50 (K) PersoverzichL 13.00-13.20 II Journaal. 16.15 (K) Journaal. 16.20 (1 Vrouwenprogramma. 17.05 (K) Pippi Larj kous, kinderprogramma. 17.35 (K) Kinds programma. 17.55 (K) Journaal. (Regionu programma: NDR 18.00 (K) Informatief programma. 18.30 (I Aktualiteiten. 1845 (K) Zandmannet» 18.55 (K) Nordschau-Magazin. 19.26 (K) 3 familie Partridge, jeugdserie. 19.59 (Zrn Programmaoverzicht. WDR: 18.05 (K) D: med. Marcus Welby, tv- serie. 18.35 (Z Kieuterprogramma 18.40 (K) Aktualiteitël 19.20 (K) Drzned. Marcus Welby, verv 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.11 Wetenschappenlijk magazine. 21.00 Loos Angeles: Das Geheimnis des 6. S werks. misdaadfilm. 21.45 (K) T Ua^e^Twwroverzicht. 225000 Intern nales Hanns-Braun-SportfesL nederland 1 NDS 18.45 De avonturen van bri gadier Dog 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol O 19.20 Van Oekel's disco- hoek 19.45 Popeye 20.00 Journaal NOS 20.21 AU in the family 20.45 Zipcode in Guinee- Bi sau 21.25 West EO 22.00 Gods weeskinderen 22.15 Wereld van getallen 22.45 Ars Musica 23.15 Journaal NOS NOS 18.15 Flexibele school (Te- laac) 18.45 De avnturen van bri gadier Dog 18.55 Journaal AVRO 19.05 Grote katten 20.00 Journaal NOS 20.21 Duys op donderdag 21.30 Sprake van liefde 22.10 Thad Jones/Mel Lewis Big Band '74 NOS 22.40 Den Haag vandaag 22.55 Journaal Nieuws. 18 11 Dingen van de dag. Poli tieke Partijen: 18.20 Communistische Par tij van Nederland. VARA 18 30 (S) Trio licht trio met solisten. E.O.: 19 00 Klank bord. 19 10 Schijnwerper. 19 15 (S) Wij hebben een woord voor de wereld geeste lijke liederen. 19.45 Bijbelstudie. 20 00 (S) Klassieke orgelmuziek. 20 25 (S) Kerk en Zending in Indonesië (V). 21.00 E O. Met terdaad. 21.15 Avondsluitihg. TROS 21.30 (S) Specialiteiten a la carte muzikaal wen- sprogramma. 22.30 Nieuws.22.40 Aktua. 22.50 (S) Zo tegen twaalven: licht program ma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum ii i 1935—1955. 1 18.41 Spiegel van Groot—Brit Openbaar Kunstbezit 19.10 Den Haag vandaag. 20.00 Niei 23.55—24.00 Niet het buitenland zonder enige vorm van overleg bepaalde fre quenties in gebruik worden ge nomen. Staatssecretaris Van Huiten vroeg zich af, of „dit onfatsoen van anderen niet met onfatsoen van Nederland moet worden beantwoord", temeer daar in de praktijk is gebleken, dat eenmaal bezette frequenties op de latere golflengteconferen ties toch officieel worden goed gekeurd en toegewezen. Of Nederland eenzelfde gedrag slijn moet volgen, maakt vol gens de heer Van Huiten ook nog deel uit van het interdepar tementale overleg. Volgens de staatssecretaris is er heel weinig kans, dat Nederland de gelegen heid krijgt om op de Lange Golf te gaan uitzenden. chtendgymnas- i plaatje. <8.00 8 50 Morgen- 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) ;ers. 10.10 (S Mono) Ar- i: populair verzoekplaten- programma. (11.00 Nieuws. 11 03—11 05 Ra diojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf, ge varieerd programma met om 11.55 Beurs berichten. 12.30 Modern Platteland. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio- joumaaJ.13.21 (S) Moderne muziek. 14.00 (S) Operetteconcert. 15.00 (S) Aspecten: kunstrubriek. 16.00 Nieuws. 16.30 Radio- j'oumaal. 16.05 (S) Jumbo-Set: muziek en informatie. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelingen. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levi 7J(S) Preludium: klassie (gr.).7.30 Nieuws. 7 41 (S) Hier Aangestipt: prograr 8 24 Op d mentaar bij de tijd. 8.30 Nieuws 8 36 Gyri nastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podiu# 9.20 (S) Onder de hoogtezon: programm voor de zieken 10 00 (S) Klassieke orkell muziek (gr.). 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Rad» Kamerorkest: klassieke muziek. 11.30 Hi« en nu Extra. 11.55 Mededelingen. 12.9 Zingen met Cecilia: volksmuziek. 12.15 (S Jeugdkoor met solisten. 12.26 Mededelb gen Lb.v. land- en tuinbouw.12.30 Nieuw 12.41 (S) Hier en nu. 12.53 (S) Middagpaus dienst. 13.13 (S) Draaischijf: (gr.). 15.01 Pianowerken uit de romantiek. 15.39 Nieuws. 15.33 (S) Pianokwartet: klassiek! TROS: 7.05 ochtends KRO: 9.0: op ver-zo» dag. pa ui takt^De Theo Sl De samenstellers van de KRO- documentaire „Geen kans voor Baader-Meinhof" zijn te prijzen voor de grondigheid waarmee zij hun spitwerk deden om zo veel mogelijk feiten rond deze duitse terreur-groep te achter halen, benevens voor de wijze waarop zij tot een levendige tv.-vormgeving kwamen. Toch bleven we met het vreem de gevoel zitten dat er iets niet klopte. Er werd naar onze smaak teveel wierook gebrand voor de terreur, teveel hoon ge stapeld op de hoofden van de anti-terreur-mensen. Anarchie is zo oud als de mens heid. Anarchisten hadden altijd een ideële achtergrond. Maar in een echte rechtstaat is anarchie een absurd middel. In een echte rechtstaat de duitse bondsrepubliek mag op die titel aanspraak maken wordt de gang van zaken niet bepaald door een gedreven min derheid, maar door de mensen die in een stemhokje een naam aankruisen. Dat systeem werkt. Een blij- chist, die niet met! jt, kan in zo'n sysJ der van de groot moedig anarchist, bommen smijt, teem wethouder ste stad van een land worden. In zo'n systeem passen bom rr overval: n en berovingen doodgewoon niet. In een land dat uit vrees voor links geweld zich tot een afschu welijke dictatuur wendde is elke lknkse terreur levensgevaarlijk Derhalve past begrip voor de angst in de bondsrepubliek om een recent verleden opnieuw te. moeten ondergaan. „Twee voor twaalf" was tenU bij de VARA. Daar hebben we beroepshalve niets over te mel den. Privé willen we bekennen dat het een van de weinige) programma's is dat actief bezig houdt. De charme van het programma is het daadwerkelijk actief zijn Het beter weten over Kröbel en Cats, het eerder raden „sleutelwoord". Koos Postema noemde het nooit de beste t. quiz ter wereld. Wij kennen al die quizen niet, maar we kennen ook geen betere Vg.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 2