LEEUWENHORST STAAT ER NOG NA GOOCHELTRIDUUM Afscheid bij UDO i Doorbraak van jonge goochelaars Barbedienden kunnen geen kaart meer zien PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 9 SEPTEMBER 1974 Bioscopen Noordwljkerhout Het is bijna niet te geloven, maar Leeuwen horst staat er nog. Drie dagen lang hebben ongeveer 400 door gewinterde goochelaars met hun geïnteresseerde aanhang de za len, bars en wandelgangen van het grote Congres Centre bezet gehouden op het jaarlijkse na tionale congres van de Neder landse Magische Unie. Drie da gen lang ook de nachten wa ren feestelijk gevuld is er ge manipuleerd bij het leven. Van alles verdween er, soms ook deelnemers maar die werden dan later in een of ander Noordwljks etablissement freewh eelend aangetroffen, met de kaarten In de hand. Maar nog maals, het bakstenen Leeuwen horst, dat het van congressen en vergaderingen moet hebben, bleef fier overeind. Hoewel, vreemder publiek heeft het zel den in zijn bestaan gezien. De deelnemers aan het Pastoraal Concilie waren nog niet koud de deur uit, of de eerste magiërs verschenen met de attributen van hun kunst en de pyjama's in de koffers. In de kamers waar de bisschoppen zich na al hun beraad konden terugtrek ken, sliepen nu duivelskunste naars. Hier en daar stond een pluchen konijn op het nachtkast je. Ruim honderd buitenlanders waren er bij: 50 Duitsers, een Noor, een Tsjech, een Bulgaar, Amerikanen, Engelsen, Span jaarden, Fransen, Zwitsers, Luxemburgers en een Oostenrij ker. Allemaal „kinderen van het land der illusie", onderda nen van de grootvorst der fan tasie Mephisto. Wereldkampioenen houden elkaar in de wandelgangen voor het magische lapje: v.Ln.r. Di Sato (wereld kampioen '67), Tonny van Dommelen ('58), president Magische Unie Henk Vermeyden en Ross wereld kampioen '70 en '73). Onwerkelijk De president van de Magische Unie, Henk Vermeyden, vond het bij de opening vrijdagmid dag een verademing, zo'n con gres en concours, „een vlucht ln de onwerkelijkheid in deze realistische tijd". Het doel van Linkeroor het samenzijn was, wat van el kaar te leren, een nieuwe weg te vinden naar het succes. Zoiets geldt zowel voor de pro fessionele goochelaars als voor hun amateuristische broeders in het vak. „Het is, zoals de Unie-secretaris Piet Hart uit Heemstede in het dagelijks leven maatschap pelijk werker het zei: „Alle sociale rangen vallen hier weg. Men wil elkaar gewoon als goo chelaar het allerlaatste kaart- trucje laten zien. En dan zit de president van de Bossche recht bank naast de banketbakker, een gezette directeur van Philips naast een huisschilder en de oprichter van Efteling naast een bloemist, van wie hij nog wat kan leren. Kijk. en zoiets heb je nou niet in een postdui venvereniging of een tennis club". Een bonte verzameling was het in die zaai: veel goochellectuur, maar ook konijnen, veren, kook pannen, kubussen, dobbelstenen en natuurlijk kaarten in de vreemdste verschijningen. Je zag er hopeloze scharen, waar je niets mee kon doorknippen, op het oog normale gouden hor loges die op een bepaald mo ment stilstonden, een kunstje dat je 9 keer kon herhalen om een slachtoffer uit het publiek tureluurs te maken. Er waren touwen die heel blijven als ze stuk gaan, stoeltjes waarvan de poten wegvallen als je erop gaat zitten en tafeltjes die je met een lichte klap in elkaar kunt 9laan. meemaken. Zo vielen wij een ogenblik In handen van de voor treffelijke Engelse goochelaar Roy Baker, die zondag een in drukwekkend college gaf in kin- dergoochelen (een kostelijke vertoning, die de bewondering van alle „studenten" had). Inmiddels had een oogarts uit Rotterdam een gulden uit ons linkeroor gehaald. Men demon streerde graag, zoals die Duitse dealer, bij wie het niet allemaal direct wilde luikken. Een En gelsman wilde een Nederlandse goochelaar een truc laten zien om hem te kunnen verkopen, imaar de truc bleek opeens foet sie te zijn. Af en toe hoorde je in de Vijverzaal een pistoolknal en dan was er weer een bezoe ker minder. Op zo'n dealersbeurs kun je wat Op het concours, het belangrijkste onderdeel van het hele magi sche triduumpakket, vielen de klappen. Daar leverden 21 Ne derlanders, zes buitenlanders en vijf junioren het summun. Daar stegen de haren van de meest doortrapte illusionist te berge. Daar was het zout in de goo- chelpap, het solo-spel van de grote artiest. Daar sidderde de emotie door de rijen van de be genadigde toeschouwers. Daar vond men het een kolossale .routinie' of een ,koud kunstje'. Daar zat ook de jury van des kundigen waaraan twee Noord- wijkerhoutse „leken" waren toe gevoegd uit wellevendheid te genover de gastgemeente. Het waren mevrouw Th. Timmers- Luycks en wethouder P. C. Heemskerk, die er evenwel niet voor spek en bonen bijzaten. „Dat is nou het leuke", vertelde ons de heep Heemskerk, „onze mening telt wel degelijk mee. Wij geven onze algehele waar dering van 0 tot 1D0, niet in alle technische onderdelen natuur lijk, dat kunnen wij als buiten staanders niet". Bollebozen De jury velde haar oordeel. Ze zal het niet gemakkelijk hebben gehad. Dat heeft het per defini tie geen enkele jury. We hebben nog nooit van ons leven ge hoord, dat een jury het gemak kelijk had. Ais zoiets ooit ge beurt, moet dat wereldnieuws zijn. De winnaars van de onder delen van het goochelconcours 1974 moeten in eik geval enor me bollebozen zijn, kunstenaars verheven tot de eer der magi sche altaren. Bij de opening za gen we al 'n onthutsend staaltje geraffineerde verlakkerij, de herhaling van het nummer waar mee Di Sato (duivel), de thans in Duitsland vertoevende Harry Thierry uit Haarlem, jaren gele den kampioen werd. Het was meteen al duivels raak met het sprookje van de gouden bal, een brok werkelijkheid van de on werkelijkheid, begeleid door elektronische geluidseffecten. „Grandioos, wat is die jongen gegroeid", vonden zijn enthou siaste vakbroeders. Ook burgemeester Bosma zat er verheerlijkt bij te kijken. Hij was ter begroeting van het con gres vrijdagmiddag aanwezig in de toneelzaal. Nu zou de burge meester van Noordwijkerhout wel elke dag een congres op Leeuwenhorst kunnen openen, maar dat doet hij niet. „Voor uw congres wilde ik een uitzon dering maken, want ik heb een grote bewondering voor de goo chelkunst", ofschoon hij er geen lor van begrijpt: „Het grootste succes had ik vroeger bij m'n kinderen met trucjes die altijd mislukten". Zaterdagmiddag ge noten bijna 200 Noord wijker- houtse scholiertjes van een rijke goochelvoorstelling, het beste uit de eerste hand, moet u maar denken. Leeuwenhorst weet nu wat goochelen is, de barbedienden kunnen voorlopig geen kaart meer zien. Sting". 18 jr. dag 14,30. 19.00. 21.IS I uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210. GrafflU", 14 Jr. tilden Luxor: „Excorsist". 18 Jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.30 uur. Zo 14.00. 16 30. 19.00 Stationsweg 19. tel. 21239. 21.30 16.15. do's". Nachtv Triple Echo", 18 Jr. Kinderm wo en za ..Alice In Won derland". 14.30 uur. Nachtv.: vr e za 23.30 uur „Blue Movle". Goochelen aan de bar. Een apart facet van het goochelende congres NOORDWIJKERHOUT Het nationaal congres voor de goochel kunst 1974, het afgelopen weekeinde gehouden in het Congres Centre Leeuwenhorst, heeft geen nationaal kampioen opgeleverd. De secretaris van de organiserende Nederlandse Magische Unie Piet Hart, vond dit resultaat geen „devaluatie van de goochel kunst". „Maar wij stellen hoge eisen aan het geheel om de zaak kwalitatief goed te houden. Dit is geworden het congres van de doorbraak van het jonge talent. Er zit weer groei van onderuit dn. De junioren zijn vrij hoog geëindigd, maar nog net niet hoog genoeg om de titel te kunnen pakken". Toch konden er prijzen worden verdeeld. Winnaars werden, in de afdeling algemene goochelkunst: John en Yvonne, Rotterdam; goochelen voor kinderen: Martin Tonelly, Groningen; Junioren- parad: Menno Dros, Den Helder; Wenegini-prijs (meest talent volle jongeman): Edwin Borsora jr., Amsterdam. De Unie-prijs voor buitenlandse deelname ging naar Alain Gaillard, Frankrijk De prijs voor de beste buitenlandse deelnemer, beschikbaar ge steld door het gemeentebestuur van Noordwijkerhout was vooi Sid Maleika, Zwitserland. De mede-organiserende N.H. Bond van Goochelaars te Haarlem won de verenigingsprijs. Slachtoffer Het zijn bijzonder nette mensen, die magiërs, als je ze zo zag in de wandelgangen. Goed in het pak ook. En altijd de kaarten binnen handbereik. Een enkele keer zag je hen de kunst van het gelaat, priemende ogen die Je bijkans in de grond deden verzinken. Fred Knps bijvoor beeld heeft ook zoiets over zich. De grootmeester gaf ook colle ge op Leeuwenhorst als „lectu re". Zijn speciale gnocheldoos stond tegen een speciale con- gresprijs ook te koop op de goo- chelbeurs, vijftien stands van goochelende zakenlui (dealers) die hun attributen en trucs in de Vijverzaal aan de man brachten. Expositie Van Meegeren geopend TILBURG Het verschijnsel Han van Meegeren heeft bewe zen dat een studie van de kunst historie waarvan de psycholo gie geen belangrijk onderdeel uitmaakt, een onding is- Im- mers, kunstkenners en kunstcri tici met een reputatie over de hele wereld stonden voor schut, toen Van Meegeren in 1945 be kende dat „De Emmaüsgan gers", het doek dat hen in de meest hoogdravende bewoordin gen aan Johannes Vermeer had den toegeschreven, door hem gemaakt was. Dat stelde Marie-Louise Doudart- de La Gree vrijdag in Tilburg. Ze opende er. samen met de ac teur Henk van Ulsen, een expo sitie van 83 werken van Van Meegeren. Deze hangen tot 13 oktober in het kuitureel cen trum aan de Koningswei in Til burg. Een soort eerherstel-expo-1 sitie, die een' klein deel van het omvangrijke werk van de kun-' stenaar toont. Vissers leveren slag in Lisse Jsse Ruim honderd vissers hebben afgelopen zaterdag in de Ringvaart in Lisse de strijd met elkaar aangebonden in een door het hengelsportcentrum De Bruin en Andes Dierenspeciaal zaak georganiseerde viswed strijd. Bij de dames won mevr. Van Es de eerste prijs. Tweede werd mevr. Hogemes. Bij de he ren sloep P. Walkier de meeste vis aan de haak en behaalde C. F. de Gans een eervolle tweede plaats v. d. Pijl lid van verdienste AARLANDERVEEN Tijdens de algemene ledenvergadering van de sportvereniging Aarlan- derveen is de heer Van der Pijl benoemd tot lid van verdienste. De heer v.d. Pijl heeft vanaf dc oprichting van de vereniging in 1966 veel werk verricht; onder meer in zijn functie als secreta ris en voorzitter. Om gezond heidsredenen trok de heer v.d. Pijl zich nu terug. Hij zal opge volgd worden als secretaris door mevrouw F. J. A. Meijer- de Ruyter. De bestuursverkie zing had verder tot gevolg dat de heren M. C. J. Meijer, J. Mulder en H. Verkade in hun functies herkozen werden. In de elftalcommissie werden voor het seizoen 1974/1975 gekozen de he ren H. Schellingerhout, G. v Rijswijk en P. de Roov. Meer bezoek in zwembad De Lis Lisse Het instellen dit jaar van xomerabonnementen in het zwembad „De Lis", is een enorm succes geworden. In de periode van 1 juli tot 12 augus tus werden 14.000 bezoekers meer begroet dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Het totaal aantal bezoekers in die periode kwam daardoor op ruim 42.000 wat de gemeente Lisse komt te staan op een meerop brengst in het zwembad van 1 8800,- Eerste prijs AZL LEIDSCHENDAM De Algeme ne Zwemvereniging Leidschen- dam (AZL) heeft zaterdag de i eerste prijs in de wacht ge- sleept bij de door de Weesper Zwemvereniging Triton in Naar-1 den georganiseerde zwemacht- kamp.. Vorig jaar behaalde de AZL in Weesp bij eenzelfde achtkamp de vijfde prijs- Lisse gaf gul Lisse In de huis-aan-huis colievete ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds (kankerbestrijding) hebben de Lissenaren bijzonder gul gegeven: 10.266.,- Burgemeester Berends zal volgende week donderdag in de Vivaldilaan in de Poelpol der het nieuwe kantoor van de AMRO-bank officieel in gebruik stellen. Op 30 september start het Kreatief Centrum en het Kindertheater Hariekino weer met een groot aantal cursussen en toneelgroepen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Trudy van der Eerden, Zwanendreef 22 en Ria Hulsman, Jos. Israël- straat 35. Morgen zal in de Agathakerk te Lisse de ziekendag 1974 gehouden worden. Aanvang 9.30 uur en sluiting 15.30 uur. Oscar Massé en Leen Heemskerk, twee pupillen van UDO-E over handigden gisterenmiddag twee reusachtige boeketten aan de echtgenotes van ex-UDO-voorzit- ter J. J. v. d. Geest en dito se cretaris A. Driessen. De inlei ding tot een allerhartelijkst af scheid dat de jeugdafdeling nog even op touw had gezet. Kom pleet met de Wilbert Drum mers, o.l.v. de heer Driessen om het een en ander kracht bij te zetten. Nadat de scheidende UDO-top op de tribune had plaats genomen en de band een kleine show ten beste had gege ven, dankte de heer Egman, voorzitter van de jeugdafdeling, de heren van der Geest er Driessen voor hetgeen zij in vele, vele jaren tot stand heb ben mogen brengen. Uiteraard ging dit gepaard met een paar afscheidsgeschenken. Oud-voorzitter van der Geesl prees op zijn manier de jeugd afdeling en was zeer in zijn nop jes met de blijken van waarde ring. Op uitnodiging van de heer Zegman begaven Van dei- Geest en Driessen zich naar hef middenveld, tussen een erehaag van pupillen. Hier verrichten zij, symbolisch, de aftrap voor de wedstrijd UDO-VTL. ALPHEN AAN DEN RIJN Nadat in de nacht van vrijdag op zater dag een groot aantal deelnemers van start waren gegaan voor de 5 en 10 km afstand werden zater dagmorgen de afstanden 1500 en 1000 meter in het Alphens zwembad De Hoorn aan de Van Foreestlaan gezwommen. Ook voor deze beide iaatste afstanden was de belangstelling vooral bij de jeugd zeer groot. Het gemeentebestuur had voor de school, die met het grootste aantal deelnemers(sters) deel nam aan een van deze afstanden, een fraaie beker uitgeloofd, die door de wethouder mevrouw Donker zaterdag middag werd uitgereikt. Het was de heer W. Looije. het hoofd van de Maarten Luther King school, die deze prijs uit handen van me vrouw Donker in ont\>angst mocht nemen (zie foto). De tweede prijs ging naar de Wilhelminashool. Alle leerlingen die de afstanden met goed gevolg hebben uitgezwommen, ontvingen een fraai herinnerings tegeltje. Goede start jeugdwerk Hazerswoude Hazerswoude De startweck, die afgelopen week werd ge houden door de geref. en herv. jeugdclubs, als voorbereiding voor het jeugdwerk voor het komende seizoen, mag enorm geslaagd worden genoemd. Van de zijde der jeugd was er grote belangstelling. Zo deden aan de wandelpuzzle- tocht 's maandags 160 jongens en meisjes mee. De filmavond werd bezocht door een 300 tal jongeren. De strandwandeling van afgelopen vrijdagavond werd gemaakt door zo'n 160 deelnemers. Ds. Versluis hield aan het einde van de wande ling in een grote strandtent de weeksluiting. „Atlantis" organiseert duiksyniposium ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense onderwatersport- vereniging „Atlantis" organi seert zaterdag 14 september a.s. een groots duiksympo- sium. Dit symposium, dat ge houden wordt in verband met het 5-jarlge bstaan van „At lantis", mag met een gerust hart uniek genoemd worden. Het is in Nederland namelijk nog nooit voorgekomen, dat de onderwatersport op een derge lijke grote schaal „aan de man is gebracht". Voor het jeugdige „Atlantis" betekent dit een grote belangstelling uit alle delen van Nederland en ook uit Belgieè. De Alphense vereniging heeft een aantal sprekers uitgenodigd, die des kundig zijn op velerlei gebie den in de watersport. Winst voor regionalen Quick Boys KATWIJK In de Atdeline A. van de regionalen moest Quick Boys het opnemen tegen GDS. Met twee doelpunten, gelijke lijk over de helften verdeeld, bleven de Katwljkers hun op ponent de baas. In de eerste helft had de thuis club de strakke wind mee. Het was Kees de Roov die hiervan gebruik kon maken. Met een strak schot zorgde hij voor 1 0. Na de hervatting speelde Quick Boys een leep spelletje door de bal aan de grond te houden en GDS zodoende niet de kans kreeg het initiatief te nemen. Leo Hoek gaf de Kat- wijkers daarna een beslissen de voorsprong, die door GDS niet meer aangetast kon wor den. UVS Sparta afgelast. L. Bohte j ongerenpastoor in Prinsenhof LEIDSCHENDAM Met in gang van 1 september is pater Louis Bohte, franciscaan, be noemd tot jongerenpastoor in de Gedachteniskerk Paus Jo hannes XXIlf in Prinsenhof. Pater Bohte, die pater Winkel molen opvolgt, is 28 jaar en studeerde onlangs af aan de RK Theologische Hogeschool te Utrecht. Hij wil deel blijven uitmaken van de orde der franciscanen en zal daarom in Delft blijven wonen. Priesterwijding in Leidschendam LEIDSCHENDAM Mgr. N. Schneiders, de vroegere aarts bisschop van Makassar op Ce lebes, heeft zondagmorgen in de Petrus en Pauluskerk aan de Sluiskant de in Leidschen dam geboren Joop van Doorn tot priester gewijd. Pater van Doorn zal binnenkort als 'mis sionaris van Scheut-Sparren- daal naar Indonesieè vertrok ken. Leiden —Geboren: Martinus, zv H. W. de Water en M. Harte- velt; Sandy, dv C. J. Roest en A. H. Tuurenhout; Dennis, zv J. Ligtvoet en T. de Bock; Dirk Arie Cornelis, zv G. J. de Geus en A. E. de Koning; Barbara Maria Frederika, dv H .A. M. Schlieker en M. F. Minke; Mar- tine Margaretha, dv H. W. G. Jurriëns en T. Visser; Dennis, zv C. M. Koot en M. Volkers: Matthijs Johannes Cornelis, zv M. J. C. Blok en M. M. Reits- ma; Thayla Xandri, dv D. Half- werk en M. I. Pommée Alexan der Anthony Hope, zv F. W. C. Loudon en A. H .Moens; Pieter Marinus, zv J. W. Alblas en M. Durieux; Wilhelmina Gerry Mo nica, dv A. C. Tukker en B. G. E. Huisjes; Martijn Joris, zv A. P. Runsink en E. C. van den Doel; Eddy Frederik Johannes, zv F. van der Woerd en C. M. van Loon; Patrick, zv J. A. Lambooy en J. M. Kamphues. Overleden: I. Boom, geb. 9 maart 1899, man; P. C. Leemans, geb. 28 okt 1896, gehuwd gew. m. D. Oudshoorn; B. T. G. Singeling, geb. 15 mei 1909, man; P. J. van Dissel, geb. 5 jan. 1894, man; C. de Wolf, geb 4 sept. 1886, man; J. W. Oosterman, geb. 24 nov. 1905, man; T. L. L. F. Spaanderman, geb. 9 juli 1881, geh. gew. m. G. v. Geer; T. Snoeck, geb. 31 mei 1949, man; Stevens, geb. 13 mrt. 1913, man. Gehuwd: J. H. P. J. Konst en Z. Gaijaard; L. G. Kienjet en J. M. L. van den Hout; A. J. Jong man en B. C. Sitsen; A. Brou wer en J. M. de Koning; T. C. J. Groen en H. H. J. M. Biever; G. K. Mets en J. P. Leget; H. C. Euwe en J. S. Stolte. 1 12.00 uur van 14 tot 14.45 uur en van i8.45 tot 19.45 uur: kraamafde- ling dag. van 11.15 tot 12 uur <al- ieen voor '.chtgen.) v. 15 tot 16 uur en van 18 45 tot 19 45 uur- kinderaf deling: dag. van 15 tot 18,30 uur: 30 Klasse: dag. van 14 tot 14.45 uur en van 18 45 tot 19.45 uur. Kraamafde- ling: dag. van 15 tot ib uur en van 18.45 tot 19.45 uur, kinderafdeling 'laconessenhuls: Middagbezoekuur: >3 45—14 30 uur. Avondbezoekuur: 18.30—19.30 uur. Kinderafdeling da gelijks van 14.00—19.00 uur, alleen voor ouders, zondag 14 00—15.00 uur voor overige famltleleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toe gang op de kinderafdeling. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13— 14.30 uur: 's zondags 11—12 uur en 1415 uur: eerste klasse: de gehele Annakllnlek: Klasse afdeling van 11.00 tot 12.00 u. van 13.30 tot 15.30 van 19.00 tot 20.00 u. Derde klasse ran 13.30 tot 14.30 u. van 18.30 tot 19,30 u. Avondbezoek voor de kin derzaal, uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 19.30 u ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15 00—16.00 uur, 18.30—20.00 uur Voor de orematorenafdellng gelden de volgende bezoekuren (ai- leen voor ouders)- Maandag t/m vrijdag: 18.30—18.45 uur. Zaterdag en zondag: 15.30—15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wan neer voor ernstige patiënten doorlo pend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. RiJnoord: le en 2e klas 11—11.30 13.30—14.15 en 18.3019 30 u. 3e klas 13.30—14.15 en 18.3019.30 u. Velling Katwijk, 7 sept. Waspeen p. kist: Al 4,40- All 2.60—5.80. BI 7.601A 4 4.50— 6.20. CII 1 60—3.50. B rt.JtoV.: 61 56—95 611 22—41. 6t 4i '5. M 23— 65. 1011 29. 121 43. .V.i 5a ....-veen II 64—82. Breekp.et 11». .20— 9.10 Sav. kool 1 _12. J'_ IT12. Spinazie 70. SpitsKoc. 52- Aan voer. 63 000 kg. va^ 5500 bloemkolen. 2200 bossc. i*AH.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4