Het Had net zo goed 8-1 kunnen zijn Roodenburg-aanval liep tegen HOV gesmeerd VERDIENSTEN GELIJKSPEL LFC PIJNAKKER: TWEE GOALS LISSE: 1-1 TEGEN ONA Mazzeldoelpunt helpt Papendrecht aan zege Randstad Sport over speelt Teijlingen LDWS: ondanks LDWS ondanks uitvallers toch winst Verdiende zege Blauw Zwart op Verburch RKAW- Olympia: onaangenaam Talmen werd Bodegraven noodlottig PAPENDRECHT UVS heeft In Papendrecht tegen de club van die naam een bijzonder onverdiende nederlaag gele den. Zelfs de tegenpartij was het daar volledig over eens, en dat wil toch wel iets zeg gen. Met name In de tweede helft heeft UVS er van alles aan gedaan om die ongeluk kig tot stand gekomen ach terstand weg te werken, maar op mysterieuze wijze wilde de bal er maar niet in. Of trainer/coach Van Schoo- ten er nu vier aanvallers te genaan gooide of zeven. Het was trouwens geen al te beste vertoning in Papen drecht. Vooral in de eerste helft kwam dat tot uiting en niet alleen wat betrfe de sohotvaardigheid van beider ploegen. Ook het veldspel bleef onder de maat. Toch kreeg UVS, dat Maaskant in de ploeg had voor de gebles seerde Thijs Balkhoven, een mooie kans om de score te openen, maar het schot van Desar ging maar net voor langs. Hij was door Frits van der Heide in een fraaie positie gemanoeu vreerd en wellicht wilde hij het allemaal net iets te snel doen. Iets zuiverder en het had een voorsprong bete kend. Vlak voor rust sloeg het noodlot voor de Leidenaars toe. Een dwarrelende voorzet beland de op het hoofd van de Pa- pendreohtspits die echter he lemaal de verkeerde kant uitkeek. Puur per ongeluk stuiterde de bal nu richting UVS-doel, waar hij, tot grote verbazing van alle aanwezi gen, onder de graaiende han den van Sloos door in het net verdween: 1—0. Een mazzel doelpunt van de eerste orde. In de tweede helft heeft UVS er van alles aan gedaan, om de stand in zijn voordeel te beslechten. Maaskant werd gewisseld voor een extra aanvallers, kansen kwamen er plenty, maar het geluk bleef aan de zijde van Pa pendrecht. Dat won zodoen de, maar dan wel heel zeer tegen de verhouding in. VOORSCHOTEN Een mooiere opening van zijn nieuwe accommodatie had Randstad Sport zich niet kunnen wensen. Uitgerekend tegen streekgenoot en rivaal Teylingen en voor het eerst echt „thuis" speelde Rand stad Sport een magnifieke wedstrijd en Teylingen werd daar op ondubbelzinnige wij ze het slachtoffer van. Met maar liefst 6—1 moesten de Sassenheimers diep buigen. Na de sprankelende opening van Teylingen verleden week hadden zeker de Sassertiei- mers niet op zo'n nederlaag gerekend. Toch was het fias- co in Voorschoten gedeelte lijk hun eigen schuld. Zoals gezegd speelde Randstad een „berepartij", maar de Tey- lingers stelden daar zelf ook weinig tegenover. De aanval len liepen over teveel schij ven, keer op keer duurde het te lang en telkens bleef het schot uit. Randstad daaren tegen ging in hoog tempo over het veld en combineer de soms grandioos. In de persoon van Loek Helder LEIDEN Ondanks een"ge wonnen wedstrijd heeft het LDWS in zijn eerste thuis duel (tegen Woerden bepaald niet meegezeten. Al na tien minuten namelijk bleek de ploeg uit Zuid West door zijn hele spelersarsenaal heen, omdat Ger de Roode en Pim van der Meer noodgedwon gen het veld hadden moeten verlaten. Van der Meer na een schop tegen zijn enkel en Ger de Roode omdat hij, nota bene bij het scoren van het eerste doelpunt, onzacht met de keeper van Woerden In aanraking was gekomen. Een geduchte tegenvaller, die het ritme van LDWS behoor lijk verstoorde. Na die voor sprong reeds na vijf mi nuten scoorde Ger de Roode ging het eerst nog even goed, maar na een periode van veel kansen missen, kon den de fysiek sterkere tegen standers het initiatief over nemen. Via uitvallen werd Woerden soms erg gevaarlijk en hun inzet werd dan ook beloond met twee goals, eer LDWS wat terug kon doen. En uitgerekend de twee in vallers, Cock van Weerlee en Hans van der Starp, lieten zich toen van hun beste zijde zien. Eerst trof Van Weerlee het net, waarna Van der Starp het mooiste doelpunt van de wedstrijd voor zijn rekening nam en LDWS op de valreep naar de overwin ning schoot. Niet onveiaiend, al had een gelijkspel wellicht wat meer de verhouding weergegeven. POELDIJK In een zeer sportief duel, uitstekend ge leid door scheidsrechter Ver biest, kwam Blauw Zwart tot een verdiende zege van 10 op Verburch. Blauw Zwart zonder Siem van der Ham, telde in Hoogen- boom, Grundeken en West geest haar beste spelers ter wijl in de Verburch-defensie Van Bergen-Henegouwen ex celleerde. Doelpunten leken dan ook terecht bijzon der schaars hoewel vooral Blauw Zwart daar vlak bij was toen Pim Westgeest doelman Van Leeuwen pas seerde en Van Bergen Hene gouwen de bal uit het verla ten doel werkte. Ook in de hervatting bleef Blauw Zwart de betere ploeg dat wél tot geredde kansen kwam doch de verdiende treffer toch niet kon plaat sen. Eerst in de 35e minuut kon de Wassenaarse aanhang juichen toen Pieter Donath op bijzonder knappe wijze een voorzet van Wim van Leeuwen achter doelman Van Leeuwen kopte. Het was drie minuten voor tijd toen doelman Pieterse nog met katachtige reactie Van Sta veren van de gelijkmaker moest afhouden en aldus de verdiende winst voor zijn ploeg veilig stelde.t RKAW leek aanvankelijk te gen Olympia op een overwin ning af te stevenen en schiep zich zeer goede mogelijkhe den, die echter door de ster ke Goudse defensie konden worden verijdeld. Allengs echter werden de uitvallen van de gasten steeds gevaar lijker waardoor RKAW zich voorzichtiger begon op te stellen en het Leidschendam- se offensief wegebde. Toch kreeg nog voor de rust Rob van der Meer een uitsteken de mogelijkheid doch doel man Van Haeften redde be kwaam. Nog eenvoudiger was de kans die Fred van der Meer kort voor rust kreeg doch tot wanhoop van zijn ploeggenoten faalde de Leidschendamse aanvaller hopeloos. Na de rust werd de strijd harder en bleek dat scheidsrechter Van Schie niet altijd tegen de omstan digheden was opgewassen. Toen Nico Remmerswaal na een half uur onopzettelijk doelman Van Haeften ver wondde, leek een complete rel niet te vermijden en dreigde de scheidsrechter zelfs de strijd te stoken. Zo ver kwam het gelukkig niet, maar wel kreeg de wedstrijd hierdoor een zeer onaange naam einde, waarin RKAW eenmaal goed wegkwam toen Palsgraaf uit een vrije trap buiten bereik van doelman Mulders op de kruising schoot. BODEGRAVEN Terwijl ie dereen, de spelers incluis, al met een puntendeling genoe gen had genomen, besliste de Qulck-linksbuiten Van de Ak ker op het allerlaatste mo ment anders. Hij soleerde nog geen minuut voor tijd langs drie Bodegraven-verde digers en deponeerde de bal onverhoeds tegen de touwen. Zodoende werd Bodegraven op de valreep ontluisterd en dat, terwijl men toch het beste van het spel had ge had. Waar het 'm voornamelijk bij Bodegraven aan schortte was de voorhoede. Die schiep zich weliswaar een groot aantal kansen, maar zag toch geen mogelijkheid écht gevaarlijk te worden. Het duurde allemaal te lang zodat Quick telkens zijn ach terhoede op tijd kon forme ren. De Hagenaars moesten het voornamelijk hebben van uitvallen, omdat Bodegraven het middenveld voor zich op had geëist. Zo'n uitval leidde na vijftien minuten voetbal in de tweede helft wel tot een doelpunt. Even lette de verdediging niet op en Van de Akker was er als de kip pen bij: 0—1. Nog geen twee minuten later was de stand alweer gelijk. Krein Blonk kreeg ruimte voor een solo en rondde dat optreden af met een fraaie goal. Helaas verviel Bodegraven toen weer in de oude fout. Het duurde allemaal veel te lang. Van de Akker strafte dat tal men behendig af: 1—2. had het een uiterst actieve aanvalsleider en het was ook Helder die de eerste drie treffers voor zijn rekening nam. Frappant detail was dat Teylingen via Van de Berg een voorsprong had ge nomen, maar nog voor rust drukte Randstad het kwali teitsverschil in duidelijke cij fers uit: 31. Na de hervat ting zakte Teylingen steeds verder weg er lukte bijna niets meer, terwijl Randstad begeesterd verder ging. Via Van Zijp, Lambert en Val kenhof f werd het ten slotte 61 en was het drama voor Teylingen daar. LEIDEN Lugdunum schijnt dit jaar heel wat van plan te zijn. Na de goede competi tiestart van verleden week, haalden de Kikkers in hun eerste thuiswedstrijd fors uit tegen debutant Schevenin- gen. Pijnakker werd de gro te man bij Lugdunum, door de helft van de productie twee goals voor zijn reke ning te nemen. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden speelde Lugdu- num's tegenstander helemaal niet zo slecht. Met name in de eerste helft hadden de gasten soms het beste van het spel. De grote fout die zij maakten het verwaar lozen van de defensie werd echter door de Leide naars goed doorzien en naar behoren afgestraft. Al na vijftien minuten profiteerde Pijnakker van zijn vrijheid. Hij trok er alleen tussenuit en gaf doelman Akkermans geen schijn van kans: 10. Tegenover dit Lugdunum- doelpunt stelde Schevenirgen wel een groot aantal kansen met name Pronk en La- mens kregen uitstekende mo gelijkheden maar het ver loor in zijn haast om tegen te scoren de nauwkeurigheid uit het oog. Na rust bleek al snel dat Sche- veningen in die eerste fase teveel had moeten geven. Lugdunum beheerste het spel op alle fronten en kon dat, omdat van enige dekking he lemaal geen sprake meer was. Via een strafschop Schildhuizen werd ten val gebracht scoorde Pijnak ker zijn tweede doelpunt, waarna Schildhuizen zelf en Chris Gubler de eindstand op 40 bepaalde. Misschien kreeg Lugdunum iets teveel, al was de overwinning zeer zeker verdiend. LISSE In zijn tweede com petitiewedstrijd is Lisse er niet in geslaagd de voile winst binnen te halen. Deels had de ploeg dit aan zichzelf te wijten, al moet worden gezegd, dat tegenstander ONA bepaald geen zacht ei tje was. Met name in het eerste half uur demonstreer den de gasten een overdosis aan techniek en inzicht. Vrij gemakkelijk kwam ONA aan een voorsprong, toen Appie Opdam de bal ongelukkig op zijn schoen kreeg en het ie der in eigen doel verdween. Nadat het openingsoffensief van de Gouwenaren wat weggeëbd was nam Lisse het initiatief over. Dat moest ook wel, want via verdediger Opdam had ONA de leiding genomen. Met veel meer overleg dan in de beginfase ging Lisse nu te werk en nog voor rust had de thuisclub de touwtjes dan ook vast in in handen. Dat leverde voor alsnog niet veel op. Pas na de hervatting lukte het Lisse om echt gevaarlijk te wor den. Dat gebeurde dan met name, wanneer Van Beek en Van der Laan zich met de aanval bemoeiden. Er kwa men opeens plenty kansen en de gelijkmaker lag in het verschiet. Nadat eerst Wim van Beek een mqpie moge lijkheid over het hoofd had gezien, was het dan wel raak. toen Van der Laan een doorgekopte corner met het hoofd verzilverde: 1—1. Lis se heeft er toen nog van al les aan gedaan om beide punten thuis te houden. Har van der Zwet knalde nog te gen de paal, Van der Laan kon met moeite door de ON- A-doelman van een goal wor den afgehouden, maar de overwinningstreffer bleef toch uit. Gezien het veldo- verwicht en de vele kansen had Lisse moeten winnen. ROTTERDAM—LFC heeft in Rotterdam tegen Xerxes een verdienstelijk gelijkspel be werkstelligd. De Kanaries speelden vooral verdedigend een knappe partij voetbal met Holswilder, Boom en Pardon in de hoofdrol. In de tweede helft werd LFC soms erg gevaarlijk, maar ook de Xerxes-goalie speelde een goede wedstrijd, zodat de stand dubbelblank bleef. Met de sterke wind in de rug was hhet Xerxes dat in de le helft de lakens uitdeelde. Er ontstonden nogal wat gevaar-' lijke situaties voor het Lsidse doel, onder meer een vrije trap van Reinders die maar rakelings naast vloog. Boom kon zich onderscheiden toen Bep v. d. Heiden regelrecht op weg leek te gaan scoren. Aanvallend kwam LFC er bijna niet aan te pas, al zou dat in de tweede fase veran deren. Toen, de wind speelde een belangrijke rol, moest Xerxes terug. Eerst bij een actie van de talentvolle John Verschoor, maar later ook bij combinaties van Hoek en Pardon. De uitvallen van Xerxes waren echter ook niet van gevaar ontbloot, maar telkens stond Boom precies op de juiste plaats. Beide ploegen probeerden in de laatste fase de overwinning te forceren, maar aan doel punten kwam men toch niet toe. Trainer Dorjee van Xerxes was behoorlijk teleurgesteld, maar stak zijn bewondering voor LFC niet onder stoelen of banken. ,,Een pittig ploeg- je, dat me bijzonder mee viel. Ik had echter op een zege gerekend", zei hij na afloop. deschuldig aan het eerste doelpunt van Real Sociedad. LEIDEN „Het had inderdaad net zo goed 8-1 kunnen zijn", lachte trainer Van der Zwart van Roodenburg na afloop. Zijn collega van de andere zijde, HOV, erkende dat ook al ging dat natuurlijk een stuk moeilijker. Hij weet de 4-1 nederlaag van zijn ploeg aan de overdosis sprintsnelheid van de tegenstander en aan het zwakke op treden van zijn linkerflank. Inderdaad beschikte Rooden burg over een surplus aan snelheid, al was dat niet het enige wapen waarmee de Leidenaren hun tegenstander te lijf gingen. Techniek, inzicht en schotvaardigheid waren namelijk ook punten waarop de bezoekers duidelijk ach terbleven ten opzichte van de superieure Roodenburg- ploeg. Het draaide helemaal trouwens als nooit tevoren. Roodenburg heeft de transfor matie van een verdedigende ploeg naar een puur aanval lende formatie .rouwens bij zonder goed r Jergaan. Trai ner Köner van HOV was er een bc ondersteboven van. ,,Ik d u dat we tegen een stelletje -.hangers" moesten spelen, maar niets was minder waar. Dit had ik helemaal niet verwacht", zei hij. En eigenlijk niemand niet; zeker niet na de 2-1 ne derlaag van verleden week. Maar ook toen waren de be richten over een sterk aan vallend Roodenburg goed en nu, op eigen terrein, moest HOV dan fungeren als (eer ste) slachtoffer. De Rotter dammers zijn nog goed weg gekomen met die 4-1. In het begin liep het allemaal bijzonder gladjes bij Rooden burg al bleef het doelpunt dan wat lang uit. Wellicht daarom ook zakten de Leide naars iets terug en kon HOV de veste eens beproeven. Die bleek met Tisseur en De Groot echter praktisch wa terdicht, terwijl ook Montag- ne en Klinkhamer nauwelijks fouten maakten. En met een dergelijke achterhoede is het op het middenveld prettig voetballen, hetgeen Straat hof, Verkuylen en Pleyter dam ook bijzonder goed af ging. Spoedig werd duidelijk dat HOV ten opzichte van Roodenburg nogal wat tekort schoot, maar vooral na de openingstreffer kwam dat vrij pijnlijk aan het licht. Dubbeldeman had dit doel punt voor zijn rekening geno men na een goede actie van het duo Montagne-Verkuylen. De klap kwam HOV niet meer teboven. Terwijl Roodenburg op het middenveld steeds meer ter rein won zakte HOV op bijna alle fronten diep weg. Alleen de actieve buitenspelers Hoek en Huizer konden nog enigszins partij geven, al was de opgaaf hem natuurlijk te groot, want op steun be hoefden zij nauwelijks te re kenen. De rest van het team bewoog zich nogal apathisch over het veld en daar profi teerde linksback Klinkhamer HOVspeler Hoek heeft wraak genomen op Freddie Pleyter, die „languit" gaat. Scheidsrechter Anneveld komt reeds aanrennen om corrigerend op te treden. in de 43e minuut maar al te graag van. Ongehinderd liep hij tussen vijf man door en besloot zijn solo-optreden met een werkelijk ontzettend gaaf doelpunt. Vam zeker twintig meter dreunde hij de bal onbereikbaar voor de toch werkelijk niet slechte doelman Broekhuizen in de touwen, 2-0. En niets stond een grote Roodenburg-over- winning meer in de weg. Na de hervatting deed Rooden burg het in het begin vrij rustig aan, maar HOV kon zelfs daar niet tegen op. Steeds sporadischer werden hun uitvallen en doelman Nievaart een aanwinst kreeg dan ook nauwelijks nog iets te doen. Na een kwartier versmelde de thuis club even,- hetgeen meteen weer oogstrelende combina ties opleverde. Uit zo'n aan val kon Verkuylen heel be heerst 3-0 laten aantekenen. Roodenburg kreeg hierna een dergelijk aamtal droom- kansen - achtereenvolgens Den Os en Montagne - dat de weelde gewoon te groot werd en men onnauwkeurig ging schieten. Een cadeautje van scheidsrechter Anneveld aan HOV - Hoek scoorde in overduidelijk buitenspelposi tie 3-1 - vormde de aanlei ding tot het slotoffensief van Roodenburg. Het leverde een prachtig doelpunt van Den Os en nog zeker vier doelrij- pe kansen op. Het had net zo goed 10-1 kunnen zijn. AD VAN KAAM

Leidse Courant | 1974 | | pagina 18