MOEIZAME COMPETITIE-START BS LEIDEN Rijpwetering werkt achter stand bij Bernardus WANTOESTANDEN BIJ FOREHOLTE FC Inkort en Jaap (Se Jong aan de leiding Aarlanderveen gelijk tegen Flereant MAANDAG 9 SEPTEMBER 1974 AMSTERDAM BS Leiden- voorzitter Ton Menken toon de zich aan de vooravond van het nieuuwe basketbalsei zoen bepaald geen al te gro te optimist. HIJ vreesde voor een moeizame start en dat pessimisme Is uitgekomen. Problemen met nieuwe spe lers en blessures plus de nog lopende schorsing van Bob Heuts rechtvaardigen die sombere gedachten. Maar toen vrijdagavond be kend werd, dat Robert Smeenk officieel Nederlander was en toen bovendien vlak voor de wedstrijd tegen Del ta Lloyd de telefonische be vestiging kwam, dat de pa pieren van Bill Allen in orde waren, klaarden de gezichten van Menken c.s. op. Toch heeft BS Leiden het niet kuntien redden. In een na vele jaren eindelijk weer eens sfeervolle Amsterdamse Apollohal bleef Delta Lloyd de baas over de Leidenaren: 7978. Minimaal verschil derhalve, waar echter wel een protest van Leidse zijde op volgde, omdat de scheids rechters (Van Dishoeck en Lindenberg) affloten, omdat er iemand met vijf fouten in het veld liep. Dat was een onjuiste beslissing (zij die nen te wachten tot het spel dood is) en Leiden voelde zich benadeeld. Of het pro test kans van slagen heeft is hoogst twijfelachtig. BS Leiden begon overigens erg sterk; Weliswaar duurde het tot de derde minuut eer het eerste Leidse punt door de ring ging, maar omdat ook Delta Lloyd nog al wat moei te had was dat geen pro bleem. Tot de veertiende mi nuut ging het gelijk op, waarbij echter de applaus- meter duidelijk naar Léidsè zijde doorsloeg. Verantwoor delijke man daarvoor was Bill Allen, die in dat eerste kwartier liefst viermaal dunkte en een paar spectacu laire rebounds voor zijn re kening nam. Jammer, dat hij na rust weinig werd aan gespeeld en er in de 15de mi nuut uitmoest. Hij bleek in de verdediging onmisbaar, want toen hij verdwenen was kregen Smith en Busch op eens veel meer vrijheid. Ook al omdat vervanger Hans van Rooden geen center is en bovendien ook snel vijf fouten opliep. In de slotfase van de eerste helft heeft BS Leiden de wedstrijd beheerst. Ondanks het feit, dat Delta Lloyd- coaoh Frank Kales de ruim twee meter lange Karei Pas tor het veld inzond, liep de BS uit tot 2537. Dat had de beslissing kunnen zijn, maar BS Lelden kon niet doordruk ken en toen Delta Lloyd bij de rust orde op zaken had gesteld lag een uitermate in teressante tweede helft in het verschiet. Een tweede speldeel, waarin de stand al snel in evenwicht was, maar die aan Leidse zijde minder fraai basketbal te zien gaf. Cornwall wor stelde met zijn conditie en Allen werd te weinig aange speeld om spectaculaire din gen te kunnen doen. Toch bleef BS Leiden aan de goede kant van de score. Het verschil was nooit groot, maar toch voldoende om de wedstrijd winnend te kunnen uitspelen. Bij de diskwalifi catie van Allen knakte er echter iets en toen in de ze ventiende minuut Dermis Busoh (wat een geweldige inzet heeft die knaap) Delta Lloyd de'leiding gaf (75—74) en twee minuten later het verschil was opgelopen tot vijf punten gaf niemand meer een cent voor de Leid se kansen. Cornwall zorgde voor 7976 en even later voor 79—78. Peter Rijsewijk (Delta Loyd) en Har Stol misten in de slotfase elk nog twee vrije worpen, waardoor het allemaal nog spannender had kunnen worden. Scores: BS Leiden: Richie Cornwall 23, Bill Allen 19, Rob Smeenk 18, Peter Kop en Chris Verhoeck 6, Hans van Rooden 4 en Har Stol 2. Delta Lloyd: Dennis Busch 39, Hank Smith 16, Bram Jessu- run 12, Karei Pastor en Pe ter Rijsewijk 4, Onno Koster en Jaap Sluik 2. Schotpercentages: BS Leiden - 46% en Delta Lloyd - 43%. Van onze sportredactie HAZERSWOUDE Het deze competitie met de nodige invallers ge starte Rijpwetering heeft gisteren in de vierde klasse A een uitste kende prestatie geleverd door Bernardus een 33 gelijkspel af te dwingen. De Rippers moesten tegen Bernardus, dat voor de eerste keer thuis een KNVB-wedstrijd speelde, niet alleen Hans Witteman en Ton Borst missen, maar ook de totaal uit vorm zijnde Leo v.d. Zwet. Desondanks slaagden zij er in de slotfase van de wedstrijd in een 32 achterstand weg te werken. Aanvankelijk had Bernardus het beste van het spel. De thuisclub kwam via aanvoerder Bart de Roo ook verdiend aan een voor sprong, al was daarbij wel de hulp nodig van Hans Weerrink, die de bal wat ongelukkig op de voet kreeg, voordat deze achter Diok Hoogeboom in het Ripse doel verdween. Na 20 minuten spelen zorgde Henk Zonderop, de vervanger van Leo v.d. Zwet voor de gelijkmaker na een voorzet van Chris Zoetemelk. Een fraaie solo-actie van Leo van Wetten, gevolgd door een af standsschot van Adrj van Kam pen bracht Bernardus op 2—1 en Theo van Goozen bracht na een voorzet van voorstopper Jan de Boer zelfs op 3—1. Hans Weenink bracht vlak voor rust de stand echter terug tot 3—2. Dat gebeurde via een straf schop, die werd toegekend na hands van Theo Schankenbosch. In de tweede helft had Rijpwe tering duidelijk het beste van het spel. Dat was mede te dan ken aa<n het sjoel van Hans Rijs wijk, die In het veld was geko men voor Piet de Graaf. Toch duurde het tot drie minuten voor tijd voordat Kees van der Star de verdiende gelijkmaker achter Bernardus-doelman Sjaak Vriezekoop kon schieten. Scheidsrechter Van Heiningen uit Gouda leidde tot ieders te vredenheid ForeholteHillegom In een bikkelharde wedstrijd heeft Foreholte thuis met 2—1 gewon nen van Hillegom. De doelpun ten vielen pas in de tweede helft. André Schrama was na melijk voor rust uit het veld ge stuurd door scheidsrechter Sas, die ook de Hillegommer v.d. Schrier en de Voorhouters Peter van Kampen en Theo van der Broek een officiële waarschu wing gaf. Een en andar leidde overigens tot dolle taferelen, mede omdat Hillegom-suppor- ters arbiter Sas trachtte te molesteren. Foreholte kwam na rust aan een 1—0 voorsprong dank zij Hans Datema. die Hillegom-doelman v.d. Velden met een bekeken schot geen kans gaf. Hillegom kwam terug via Boudewijn Pij per, die profiteerde van een fout van Foreholte-stopper Van Kampen. Deze beoordeelde een hoge bal verkeerd, waardcor Pijper alleen voor Boudewijn Willem se kon komen; 1—1. Fo reholte kwam aan de verdiende overwinmmg via Piet Ruigrok. Deze misleidde de Hillegem- achterhoede na een slim geno men vrije trap van John van Dijk. Altior—SJZ SJZ is als een gebroken ploeg de j competitie ingegaan. Het speelt met vijf invallers. Toch behoef de het ook gisteren tegen Altior 1 geen enkel doelpunt aan het goede spel van oud- UVS'er Dik van Leeuwen, die inviel voor de zieke Ben van Kempen. Hij toonde zich een betrouwbare laatste man. De Ter Aarse en Zoeterwoudse ploegen legden een zeer aan vaardbaar partijtje voetbal op de natte grasmat. Voor rust kreeg SJZ een goede kans op 01 te komen, maar een goed en hard schot van Jac. van Slingerland belandde tegen de lat. niet nadat Altior-doelman Jan van der Jagt de bal nog net even had aangeraakt. In de tweede helft had Altiro het beste van het spel, maar kwam aan scoren niet toe. SJZ-speler Wim Bos wel bijna: na een mooie solo-aotie kwam de bal tegen de binnenkant van de paal en caramboleerde vervol gens' uit doel. Vlak voor tijd leek Altior loon naar werken te krijgen, maar een fraai sahot van Jan Versluis werd door Ton Vurens op de doellijn gekeerd. ■■MfeMHi i de aanval tegen Rijpwetering. Een bijzonder gevaarlijk moment, maar de Ripper-goalie zal nog net redden. Het werd tenslotte 3 WSBSVLV SVLV krijgt het moeilijk dit jaar. Na de 5—6 nederlaag vorige week tegen vierde klasse-debu tant Bernardus verloor de Voor- schotense ploeg gisteren in Noordwijkerhout met 2—6. En verdiend, want wanneer WSB nog met wat meer overleg had gespeeld, dan was de nederlaag zeker nog groter uitgevallen voor de Voorschotenaren. WSB kwam op 1—0 dank zij Marcel Heemskerk. Die glipte handig langs de SVLV-achter- hoede toen Marcel Heemskerk een vrije trap nam,- nadat Wim Brama onderuit was gehaald. Leo v.d. Wouw kreeg daarna nog enkele kansen de stand op te voeren, maar hij faalde. Daar tegenover stond alleen een knap schot van Ted Schaapman, maar dat belandde buiten be reik van WSB-doe!man Jac. Al berts tegen de paal. In de tweede helft buitte WSB f""i toe b" o"—A-ch:pe!getuige deze het wind voor deel nauwelijks uit. Zeker niet meer toen Melby Ra- boen na een fraaie solo-actie de stand op 2—0 had gebracht. Het tempo zakte daarna behoorlijk. WSB-trainer Tempelaar was daar niet blij mee. maar hij schikte zich erin, mede omdat zijn pupillen ondanks het lage tempo toch nog aanmerkelijk beter speelden dan vorige week tegen VTL. UDO—VTL UDO-trainer Marljnen was giste ren na afloop van het duel te gen VTL wat in zijn nopjes. Het i ziet er naar uit, dat zijn ploeg het deze competitie helemaal gaat maken. VTL werd gisteren met 30 verslagen. UDO. dat het nog steeds zonder De Vree- de moet stellen, startte overi gens niet denderend. Het tempo lag in de eerste helft vrij laag en er deden zich ook nauwelijks doelrijpe kansen voor. VTL. dat ziohh beslist niet de mindere toonde van de Oestgeestse ploeg raakte in de tweede helft hele maal van slag af. nadat Dirk Jongbloed na een lob van Wim Meskers b eigen doel had ge schoten. De Leidse ploeg viel daarna ver beten aan, maar de meeste aan vallen liepen via Maarten Jon- gejan. De laatste man van UDO, Oudshoorn,' had de Leidse spits echter helemaal In zijn zak. Doelman Heemskerk kreeg dan ook nauwelijks wat te doen. UDO kwam aan de uiteindelijke 3—0 overwinning dank zij doel punten van Gerard Oudevelthuis en Peter Werkhoven Voor de wedstrijd huldigde de jeugdcom missie van UDO de deze week afgetreden bestuursleden v.d. Geest (voorzitter) en Driessen (secretaris). De Wilbert Drum mers zorgden daarbij voor een muzikaal onthaal. Van NispenASC ASC is van slag af. Na de zware nederlaag vorige week tegen plaatsgenoot UDO kregen de Oegstgeestenaren gisteren in De Zilk een dreun" van Van Nis pen. De thuisclub won maar liefst met 6—2. Van begb af aan had Van Nispen een sterk veldoverwicht. Toch duurde het tot ver b de eerste helft voordat Henk van Maris dat overwicht met een doelpunt uitdrukte. Daarvoor had ASC- doelman een strafschop van Hans Kijzers gekeerd. Tegen een tweede penalty (van George van Haaster) had Roedoe ech ter geen verweer. In de tweede helft kwamen de Van Nispen-doelpunten op naam van Arie Jonker (afstands schot), Henk Witteman (na een- s-lo-actie), Henk van Maris en George van Haaster (uit een strafschop). ASC stelde daar treffers van Logger en Barend- se tegenover. DocosArchipel In de vierde klasse B heeft Docos gisteren thirs met 3—3 geilijk A-•- -,,?i uit ]>en Haag. Het was een (vooral tech- Archipel hanteerde daarna vrij nisch) op hoog peil staande wedstrijd. De Hagenaars pro beerden de Leidenaars aanvan kelijk met vaak en snel swit chen uit hun spel te krijgen. Daarmee hadden ze vrij vlot succes. Al na vier minuten spelen raakte de Docos-verdedi- ging even uit cadans door het wisselen in de Haagse voorhoe de en daarvan profiteerde Jan Kersten, die op links alleen, voor doelman Gerard Dubbelde- man kwam: 01. Pooyen op 0—1. Nog voor vaak de buitenspelval. Dat ging echter slaagde Rien van El! even goed, maar in de vijftien- in de Spoorwijk-doelman de minuut deed de Haagse ach- een lob te verrassen, terhoede te laat een stapje naar n3 bracht Paul Borgn- voren, Stan v.d. Meel kreeg de Spoorwijk opnieuw op Zaalvoetbal in Lisse LISSE - In het zaalvoetbaltoer nooi van Sportclub Llsse hebben FC Import en Sport- huis Jaap de Jong in resp. poule I en II de leiding geno men. Sporthuis Jaap de Jong heeft toch nog enige moeite gehad met FC Faia- Play getuige de 9—6 uitslag. Doordat Theo van Dam en Hoogewoonink echter ongrijpbaar bleken (zij scoorden vier en vijf maal) was het voor FC Fair Play toch geen haalbare kaart om te winnen. Voor de "sportievelmgen" scoorden: Loek Zuiderdub (ïx), Henk v.d. Voort, Jaap Hoekstra, Joop Ruygrok en Hans Hoog kamer. FC Import had enige moeite met het onvriendelijk spelen de De Blauwe Reigers. Toch liep men via Harry v.d. Aartweg (2x) Theo Bouman en John Laugs naar een re gelmatige 4—0 winst. KSL en LBO hielden elkaar in even wicht: 3—3. Voor KSL scoor den Leo Bisschops (2x) en Peter Bisschops, voor LBO Windrich (3x). Koningsveld wees Daf Broek huizen met 6—1 terug. De doelpunten kwamen van F. Straathof (2x), Boot (2x in eigen doel) en W. Roggeveen (2x) en van P. Zeegers voor Broekhuizen. De Standen: Poule I: FC Import 36, Mu ziekhandel Hans Smit 3—6. Van Zeist Stars 34, De Blauwe Reigers 34, Hout handel Huiskamp 3—2, Ko ningsveld 32. Daf Broek huizen 3—6, ZMV Noordwijk 3—0. Poule II: Sporthuis Jaap de Jong 36, De Kleine Beus 3—5, Hoogenboom Super markt 3—5, KSL 3—3. FC Ransdroo 2 —2, FC Fair Play 3—2, LBO 3-1. De Egel 3— 0. bal toegespeeld en hij liet de opgelegde kans ndet voorbij gaan: 11. Een paar minuten later kwam Archipel opnieuw voor dank zij Alfons Pontman, maar nog voor rust slaagde Theo van der Veer de stand weer gelijk te trekken. Vlak voor de "hervatting beging Dubbeldeman een grove over treding. Hij kreeg prompt een penalty tegen. De Leidsedoel man maakte echter zijn fout weer goed door de toch echt niet slecht genomen strafschop van Ton Westenberg uit zijn doel te ranselen. Docos kwam zelfs aan een voorsprong toen Archipel-doelman Reman Pont man zich verkeek od een hoge bal en Frans Smit daardoor in staat stelde te scoren. Een broer van de Haagse doelman, Ronnie Pontman, trok de stand echter weer gelijk. Kees Vrieze koop en Rob AnSba kregen daarna nog kansen Docos aan een zege te helpen. Hun schoten werden echter door paal en lat gekeerd. WippolderSJC Een beetje tegen de verhouding in heeft het Noordwijkse SJC gis teren b Delft met 2—1 verloren van Wippolder. De ploeg van trainer Jaap van der Oever was beslist niet de mbdere van de Delftse ploeg. Maar het beschik te niet over een afmaker. Dick1 Heemskerk was wel op schot, maar hij had weinig geluk. Bij SJC stond Kees Alders onder de; lat. Hij verkeek zich na twintig minuten spelen grandioos op een corner van Henk Mol. Zon-| der dat de bal door iemand werd aangeraakt, verdween j deze in het doel. Uit een strafschop kwam Wippol- der in de tweede helft op 2—6.1 John Brown liet Witjes eerst rustig in het strafschopgebied komen en haalde hem vervol gens onderuit. Met een strakke schuiver gaf Henk Mol Alders geen schijn van kans. Pas tegen het einde van de wed strijd had SJC een weerwoord. Een fraaie pass van Toon Mo toen Alphenstopper Geen eenmaal in eigen doel 1 geschoten, leek de Haagse i helemaal op rozen te Dick Bosveld bracht de echter terug tot 2—3 en van Geen, die zich wilde; if vamcheren voor zijn fout, slai de er enkele minuten voor t zowaar in de stand gelijk trekken. Spoorwijk protested) overigens heftig tegen dit dot punt. Men meende dat V| Geen de bal met de hand hl gespeeld. Scheidsrechter Hort beek, die de wedstrijd goédj de hand had, wees echter ge® cideerd naar het midden. - Afdeling Gouda Zaterdagvoetbal BOSKOOP - De streekderby |n eerste klasse van de afde' Gouda zaterdagcompetitie we in Boskoop gespeeld waar Af. anderveen, dat het zondek G rard Tuinenburg moest doén, gast was van Floreant. Het w Aarlanderveens aanvoeder R nus Koopman die m de tien minuut zijn eigen doelman H de Groot (ex-Zevenhoven) nakijken gaf. 1-0. Kort daar sloeg Jos Wijfje echter een. bi in de Boskoopse defensie was de stand weer gelijkj 1 Na de thee mocht Floreant e strafschop nemen, die door W Groeneveld onberispelijk wf benut: 2-1. Maar weer was Jos Wijfje d e de partijen t< 6lotte op gelijke voet bracht: 2 Bodegraven kwam met een overwinning terug uit Moert pelle. Maker van beide doelpi ten was Aard van Hanswijk. - er voor de pauze een inscho' en in de 88ste minuut de vex r.™ iraaie paaa van .oan mo- „«P™*J« 0-2 wi« U verjfroB lenkamp bereikte Jos van der Zwammerdam herstalde zicH thi Berg, die vervolgens Wippol- tegen Siveo door met 1-6 te w- - - - --- nen. Maker van het doelpt was invaller Kees de Jong de plaats van de geschor Alphen Spoorwijk I JTS] V In een vrij harde thuiswedstrijd streek en Sportief klopte het heeft Alphen het Haagse Spoor-1 zoekende Oudewater met wijk een 3-1 geli'":s?el r>c- WDS deed het bij Bergarobai dwongen. Voor de Haagse uitstekend d;or met 1-2 t£ w ploeg, die vorige vei: T'nrg ne" met maar liefst 8—0 verslreg, Stand: was dit een' ernst!ge tegenval- Bodegraven 2-4, Aarlanderveen Ier. Te meer, omdat het een 3, Gouda 2-3, WDS 2-3, Zws 1—3 voorsprong moest prijsge- merdam 2-3, Rijnstreek 2r2, ven. veo 2-2, Sportief 2-2, Floreant De Haagse ploeg kwam na twin- 1, Moerkopelle 2-1, Berga tig miinutein spelen via A d jan bacht 2-0, Oudewater 2-0.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 14