AJAX GAF DE STRIJD OM RENE NOTTEN OP Manager Peter Stephan streeft naar eenheid Voorzet gelijkmaker kwam van de doelman Martin Venix voegde dimensie toe aan zijn stayersbelofte Kraay: „Masman wilde eenvoudig niet praten" Opvolger Kraay bij Go Ahead BIJ HERACLES HEERENVEEN Sportwereld DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1S7* LEIDSE COURANT René Notten: ,,Ik ben ook i mens en geen machine". (van onze sportredactie) AMSTERDAM - Ajax heeft de pogingen om een middenvelder van klasse aan te trekken (voorlopig) gestaakt. Tot gister middag 14.00 uur, vijf uur nadat bij René Notten de voor hem weinig per spectief biedende brief van de arbitrage commissie in de bus gleed, heeft Ajax alsnog geprobeerd om met FC Twente tot een accoord te komen. Hans Kraay: "We hebben Masman gevraagd om over Rene Notten te onderhandelen, maar hij wilde eenvoudig niet praten. Ik zou wer kelijk niet weten welke middenvelder er voor ons op dit moment interessant is. Er is gesuggereerd dat Chris Dekker naar Ajax zou komen, als Notten niet bij FC Twente zou kunnen vertrekken, maar die suggestie is niet van Ajax af komstig". Overigens heeft Rene Notten van Ajax niet de garantie gekregen dat hij vol gend jaar bij de Amsterdamse club te recht kan. Kraay: "Het is moeilijk ie mand een jaar van tevoren te kopen, al hebben we ten opzichte van Notten na tuurlijk wel een morele voorkeur. Er is echter geen voonovereenkomst gesloten voor het volgend jaar" Is Hans Kraay nu ten einde raad? "Nee. beslist niet. We hebben nog altijd een flinke spelers groep, die we natuurlijk nog wel wat hadden willen versterken. Dat is helaas niet gelukt." Het negentien pagina's tellende boek werkje, dat de post vanmorgen bij Rene Notten afleverde. - afzender: arbitrage commissie KNVB, ondertekend door prof.mr. P.A. Blaisse, R. Wiersma en N. de Doelder - woelde bij de veelge plaagde speler van Twente gemengde gevoelens op. Hij: "Ik ben opgelucht dat de zaak achter de rug is. Maar te leurgesteld over de wijze hoe het alle maal afgelopen is". Vooral de aange voerde argumentatie liet bij Rer.e Not ten enige wrevel achter. "Ik vind het gewoon zwak wat ze stellen. Er staat in de beschikking dat ik volgend jaar 25 jaar oud ben. Nou en? Ook het punt po sitieverbetering, dat voor mij uiteraard heel sterk speelde, werd met een soort lachertje afgedaan. Eigenlijk ziet men het helemaal niet als een positieverbete ring voor mij, omdat in het rapport uit gegaan wordt van netto-bedragen. Maar ik vind dat als je van iets meer dan tachtig mille ineens naar de drie ton per jaar kunt springen dat er wel dege lijk van een verbetering sprake is. Van een hele grote zelfs. Bovendien is men uitgegaan van een salaris dat ik het af gelopen seizoen bij FC Twente verdiend heb, maar wie zegt mij dat ik het ko mende seizoen weer net zoveel zal ver dienen". "Men is er bij de uitspraak van uitge gaan dat het belang van het Nederland se voetbal hier een grote rol speelt en wat moet ik nu? Misschien denken ze wel dat ik volgend jaar diezelfde moge lijkheden weer krijg. Maar dat is een groot risico dat te stellen. Verschrikke lijk groot risico zelfs. Kijk als Ajax dit jaar geen kampioen wordt zal dat min of meer als een falen van Kraay worden uitgelegd en waar blijf ik dan... in ieder geval is de zaak achter de rug. De hele affaire zal nog wel een tijdje blijven na werken. Ik ben ook maar een mens en geen machine". Het spreekt voor zich dat mr. J. Mas man, de voorzitter van FC Twente, breed glimlachend van genoegen kennis heeft genomen van de uitspraak van de arbitragecommissie. Hij is het volledig eens met de uitspraak hoewel hij meent dat de arbitragecommissie voor <i» "enge" benadering heeft gekozen. "Wij, van FC Twente, hebben het veel ruimer gezien. Het ging ons erom het betaalde voetbal te beschermen. Wij wilden voor komen dat er sprake kan zijn van "con tractinflatie". Overigens proef ik uit de motivering dat de commissie paal en perk heeft willen stellen aan de trans fermogelijkheden. Ik ben over het resul taat bijzonder verheugd". Uiteraard was de heer Masman niet al leen nieuwsgierig naar de uitspraak maar ook de reactie van Rene Notten. Inhakend op de opmerkingen van Not ten: "Ik heb er echt geen prestigezaak van gemaakt. Het gaat om het alge meen belang. Het was eigenlijk geen ge schil tussen Twente en Notten. maar meer tussen Twente en Ajax. Misschien eigenlijk wel tussen het betaalde voetbal en Ajax. En wanneer Notten nu graag een schadevergoeding wil hebben, dan wel zijn nog lopende contract wil heb ben, dan wel zijn nog lopende contract wil hebben aangepast, moet ik - maar dat is mijn privémening - zeggen dat dat niet haalbaar is. Wij moeten ook denken aan de belangen van de andere spelers. Kijk. ik heb begrip voor Notten. Ik begrijp zijn teleurstelling ook. Maar ik ben ervan overtuigd dat hij met zijn sterke karakter deze voor hem wat nare zaak snel zal vergeten". Overigens betekent de uitspraak In de affaire Notten niet dat FC Twente de komende dagen niet meer op de trans fermarkt genoemd zal worden. De En- schedese club zit nog steeds aan achter een goede doelverdediger. De naam Stuy valt veelvuldig. Masman: „Stuy is niet onze eerste keus. Maar ook als wij met Ajax gaan praten over Stuy. dan nog zal Notten niet als ruilobject kunnen fungeren. Notten laten gaan betekent de belangen schaden van de andere spe lers. En dat willen wij niet". (Van onze sportredactie) ENSCHEDE De nieuwe manager van Go Ahead Eagles Peter Stephan is een rustig man. Weloverwogen kiest hij zijn woorden. In de gezellige woonkamer van zijn semi-bungalow in Enschede werd hij gisteren laat voor het eerst geconfronteerd met de nade len van het managerschap van de Eagles: onmiddellijk klaar staan voor de pers. De opvolger van Hans Kraay, is in de voet balwereld geen onbekende. Vanaf zijn veertiende jaar heeft hij over veel voetbalvel den in Nederland gezworven- In zijn jeugdjaren was hij* een talentvolle speler bij de ama teurclub Heracles in Almelo. In die periode kwam de jonge speler van Heracles al uit in vertegenwoordigende elftallen. Peter Stephan bleek inderdaad voetbaltalent te bezitten, want in de vijftiger jaren maakte hij een overstapje naar het be taalde voetbal en werd mid denvoor bij Limburgia. Toen de nieuwe manager van Go Ahead Eagles in 1960 zijn voet balschoenen voorgoed in de kast stopte, had hij meer dan vijfhonderd wedstrijden ge speeld, waaronder een wed strijd tegen Jan Notermans: Limburgia—Fortunia Sittardia Combinatie. Het publiek van G. Ahead Eagles kon dus te vreden zijn. De opvolger van Hans Kraay heeft er bijna dui zend wedstrijduren opzitten. Waarna hij ook een aantal clubs heeft getraind. Peter Ste phan is dus een man uit de praktijk. Momenteel is hij nog trainer van de eerste klasser Sportclub Enschede. Maar deze functie is per 1 november niet meer te combineren met zijn managerschap van Go Ahead-Eagles. Peter Stephan: ..Ik ben in het bezit van het B-diploma en mag dus ook als assistent-trai ner in het betaalde voetbal op treden. Door mijn functie in het maatschappelijke leven (manager van Polaroid Euro pa) en de voetbalpraktijk lijkt het managerschap bij Go Ahead Eagles een haalbare kaart Gisteren heb ik een ge sprek gehad met het bestuur van de stichting Go Ahead Ea gles en trainer Notermans die ik nog erg goed ken uit mijn voetbaljaren bij Limburgia. De taken zijn goed omschreven. Ik vrees geen moeilijkheden tussen Notermans en mij. Ik word Ik word de verantwoor delijke man voor het organisa torische en financiële gedeelte van de club. terwijl Jan Noter mans de eerste man blijft op het technische vlak." Voorzit ter Van de Werf van G Ahead Eagles had al eerder ver klaard dat de nieuw te benoe men manager boven Noter mans zou worden geplaatst. „Dat is de hiërarchieke weg in onze vereniging", aldus voor zitter Van de Werf. De opvolger van Hans Kraay staat voor een moeilijke taak. „Het voetbalbedrijf in Neder land moet worden geleid door vakmensen die technisch ge schoold zijn en ook financieel inzicht hebben. Als er geen vakmensen aan de leiding ko men dan zal het bergafwaarts blijven gaan met het betaalde voetbal in Nederland". „Binnen de vereniging moet er een goed samenspel zijn. De trainer, de spelers en het be stuur maar ook de manager moeten samen bouwen aan de toekomst. Als er geen eenheid gevormd kan worden, blijft het eel een moeilijke zaak. Ik heb ver trouwen in mijn nieuwe func tie. Go Ahead Eagles is vereniging, waar nog werk gedaan kan en moet Peter Stephan (44) getrouwd met een Limburgse en vader van zes kinderen wil zo snel mogelijk naar Deventer ver huizen. Hij wil namelijk dicht bij zijn club wonen. Het con tact met Go Ahead Eagles was al gelegd voor de benoeming van Hans Kraay Stephan was vorig jaar een van de sollici tanten en ook een van de kan didaten. Uiteindelijk viel de keus op Hans Kraay die na een jaar het Adelaarsnest ver liet, omdat er bij Ajax meer roem en geld te verdienen Stephan: „Toen Hans Kraay de club had verlaten, hebben Go Ahead Eagles en ik de con tacten weer verstevigd. We konden vorig jaar niet tot een akkoord komen. Nu heb ik de stap naar een full timefunctie wel durven maken Mede met het oog op de goede toekomst mogelijkheden van het betaal de voetbal in Deventer en om geving." PORT ELIZABETH Het Neder landse badmintonteam heeft gis teren in Port Elizabeth de vijf de testwedstrijd tegen Zuid-Afri- ka met 74 verloren. Als een held werd motor coureur Henk van Kessel. die zondag in Brno wereld kampioen in de 50cc klasse werd, ingehaald in Mill. In zijn woonplaats werd hij (na eerst bij de grens door de KNMV met een krans te zijn verrijkt) in een open landauer rond geredên. DEN HAAG In de eerste divi sie blijken de krachtsverschillen nog altijd zeer gering te zijn. Slechts NEC haalde ruim uit met 40 tegen SVV en kroop daardoor weer naar de kop groep, waarin ook de koplopers PEC en Volendam ondanks het voortreffelijk werk van doelman Hoek punten moes ten afstaan. Slechts Eindhoven haalde de maximale score uit zijn drie wedstrijden. De meest sensatio nele wedstrijd was Heracles— Heerenveen. De Friezen namen een voorsprong van 30 maar zagen die in de tweede helft al gereduceerd tot 3—2. Doelman Stemenberg van Heracles ging meevoetballen. zo groot was de druk van de thuisclub en uit een van zijn passes maakte Polko zelfs drie minuten voor tijd de gelijkmaker. Willem II—SC Amersfoort 9—0. Scheidsrechter: Jonker. Toe schouwers 5000. FC Groningen—PEC Zwolle 1 (0I). Scheidsrechter- Wellin- ga. Toeschouwers- 4000. Doel punten: 31. Hendriks 0—1. 66. Gritter 1—1. 86. Hovenkamp 2 1. Gele kaart Rorijre (P"> O. SC CamhuurVr'endam 00. Scheidsrechte- Mulder. Toe schouwers: 2500. VitesseTeendam l (00). Scheidsrechter: Pijper. Toe schouwers: 4000. 57. Lutjeboer 1—0. 73. Zwikker 1—1. Fortuna SCFC Dordrecht 00. Scheidsrechter: Geurens. Toe schouwers: 3500. Gele kaart Hoogmoed (Dordrecht). EindhovenHelmond Sport 30 (2-0). 15. v.d. Pas 1-0. 38. Bloemberg 2—0. 76 Kreekels 3 —0. FC Vlaardingen—FC Des Bosch 3—1 (21). Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 2000. 12. Roodbol 10. 20. Buurmijn I1. Roodbol 2I. 82. Jansen 3—1. Gele kaart: leushuis (D*n Bosch). Heracles—Heerenveen 33 (1—3). Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers: 3500, 16. Ooft 0—1. 20 Toonstra 0—2. 24. Ooft 0—3. 35 en 53. Westerhof 1—3 en 2—3. 87. Polko 3—3. NEC—SVV 4—0 (3-0). Scheids rechter: Van Eiik. Toeschou wers 7500. 19. Meier 1—0, 28. Kamps 2—0. 38. Hoogendoorn 3—0. 88. Jan Peters 4—0 (straf schop). 3 2 1 o 3 s- anrd.nnen 4 3 0 2 Martin Venix (achter Stakenburg) bewees weer zijn grote stayerscapaciteiten. AMSTERDAM De revanches In het Olympisch Stadion hebben gisteravond lang niet het peil van de wereldkampioenschap pen gehaald, spanning ontbrak vrijwel in het lege stadion. Slechts de ritten van de prof- stayers haalde enig enthousias me uit de 3000 toeschouwers. Sprintkampioen Peder Pedersen en Roy Schuiten, titelhouder op de achtervolging werkten vol gens het begrip noblesse oblige, de adelsbrieven van amateur stayer Jean Breuer werden be vlekt door drie Nederlanders: Venix, Van den Broek en Min- neboo. Pedersen won veel gemakkelijker zijn ritten dan Schuiten de ach tervolging tegen Bracke. De we reldkampioen uit Zandvoort had weer zijn fameuze laatste kilo meter nodig. Pas na 4250 meter gaf Bracke (zilver in Montreal) zijn voorsprong prijs. Slechts Jaap van den Broek bleef in dezelfde ronde, Neder lands kampioen Gaby Minneboo moest net als „regenboogtrui" Jean Breuer meer dan een ron- 1 de toegeven op Venix, die nog een seizoen behoeft om zijn sprong naar de top helemaal te maken. Cees Stam liet de eerste serie van twintig kilometer van de prof- stayers aan Theo Verschueren, zijn enige concurrent bij de we reldkampioenschappen. He{ ver schil op de streep bedroeR na een goed gebracht nummer slechts vier meter. In de rit over de dubbele afstand aan vaardde Stam bijna een volle ronde achterstand voor hij zijn macht toonde. Verschueren kon Stam wel bedreigen maar hij gaf zich gewonnen toen de twee voudige wereldkampioen het tempo hoger en hoger opvoerde. UITSLAGEN: Sprint, profs eerste rit: I. Loevesljn 12.1 5cc.. 2 Nicholson (Au*). twee de rit 1 Pedersen (Den) 12 4. 2 Van Lancker (Belg); derde rit I ersen 12 2, 2 Loevesljn; vierde I Van Lnncker 14.0, 2. NThol vijfde rit I. Loevesljn 11 R. 2 sement: I Pedersen, 2 Loeve- ln, 3. Van Lancker, 4 Nlcholeoo. er», amateur» (25 kilometer): I. •nix (Ned) achter Stakcnburi IS (WDM) achter Koch, op I ronde: 5 Ettlno» (Spa) achter Atbon», op 2 rondenK Pronk iNed) achter Pel ser, op 3 ronden: 7. De Jon. achter Mnrcrh.il, op 4 ronden, Stayer», prof» (eerste »erle, 30 km Verschueren (Belg) achter Koch 14'.'. 'I. 2 siin INed) ,1. hier sta kenburg op 4 meter; 3, Doloof De Graaf, op 40 me- (Fra) achter Mnrechal, op 7RO meter; a. Been (Ned) achter Pelaer, op 020 meter; 7 Hortelano (Spa) achter Alton*, op 1050 meter. Tweede »erle, 40 km I Stain V) 01 2. 2. Ver»chuiren op 200 meter, 3. De- loof op 600 meter, 4 Van Leeuwen op 1020 meter. 5. Dupontreue op 1930 meter, 6 Been op 2000 meter, 7 Hortelano op 3350 meter E ndktaMcmentI. Stam 3 punten. 2 Verachueren 1 (op 198 meter). 3. De5oof 6, 4 Van Leeuwen Achtervolging prof»: I. -Schuiten (Ned) SOiXi meter In 0 10 4, 2 Brac ke (Belg) 6.13.1. - V n Boscli 4 SC Cambuur 4 li- mond Sport 4 2 0 2 4 3-0 1 0 2 2 6—0 1 0 3 2 4—7 2 2 2 3—7 Peter Post legde er nog eens de nadruk op. ,.lh heb alleen mar en nodig de kunnen rijden". En da! kan Aad van den Hoek, zo bewees h j tj<idens de ploegenl jdrit in Montreal. Vandaar dat hij zijn ket tingshirt ruilde voor dat van Raleigh. Van den Hoek maakt (ook in aanwezlgh id van zijn vroegere sfansor de heer Ketting) morgen zjn profdebuut in de Nacht van Breda SpursWeer nederlaag Londen - Tottenham Hotspur heeft gisteravond zijn vierde achter eenvolgende nederlaag geleden In de Engelse eerste divisie. 't Betekende de slechtste seizoen- start van de Londense club sinds 1912, toen ook uit de eer ste vier wedstrijden geen pun ten werden gehaald. Leicester City - Birmingham City 1-1, I-iiton Town - Writ Ham United O-O. Sloke City - Everton 1.1. Tottenham Hotspur - Manchester City 12 De uitslagen van de wedstrijden dia gisteren zijn geapeetd voor de BHgl sche competitie zijn: RWD Molen beek - Beringen 3-0, Club Bru««e As Oo»ten<le 1-1, FC Wlntcrilug - Olympic Montlgnles O-O, VK Meche- len - Ller»e S~ rol FC Ant AnderleclK 1-1, FC Luik 3-1. SK Beveren - Wuregeml I. Maand schorsing Billy Brenrner LONDEN Bllly Bremner, san. voerder van Leeds United, en Kevin Keegan van Liverpool mogen tot 30 september niet In clubwedstrijden uitkomen. Beide spelers werden op 10 augus tus in een liefdadigheidswed strijd tussen Liverpool en Leeds United uit het veld gestuurd. Op weg naar de kleedkamers ver scheurde het duo de shirts. Een strafcommissie van de Football Association besloot hen tot 30 september te straffen „Omdat zij de s|x>rt in discrediet hadden gebracht". Bovendien kregen de spelers een boete van 500 pond (ongeveer 3200 gulden) opge legd. Toernooizege HW (Van onze sportredactie) DEN HAAG Met een zege van 6-3 op BMT heeft HVV, dat bij de rust nog met 3-1 achterstond, beslag gelegd op de eerste plaats In de nederlaagserie van BMT om de Eef Hoosbeker. DEN HAAG De uitslagen van gisteren gespeelde vriendschap pelijke wedstrijden zijn; Voe- rendaal: Voerendaal—MVV 0—1 (0—0). Doelpunt: Kerstges. Veenendaul: Wageningen—VRC 11—0 (50). Doelpunten: Groe nendijk (fi), Wellerdieck (2). Hamberg- Van Osenbruggen en Tomas. CAGLIARI - Het Nederlandse damesbasketbalteam heeft gis teren in Sassarl in de trooatron- de van het toernooi om het Eu ropees kampioenschap (8e t/m 13e plaats) met 54—53 gewon nen van Spanje. Bij de rust leidden de Spaanse dames nog met 2923. MOSKOU ZSKA Moskou heeft gisteren in Moskou met succes zijn vorig Jaar veroverde Euro pese iishockeybeker voor clubs verdedigd. De tweede wedstrijd tegen het Zweedse Brynës Gë- vle werd met 12—3 gewonnen. ISTANBOEL lieden vnn de In ternationale Worstelfederatie (FILA) hebben gisteren in Is- tanboel unaniem gestemd voor de deelneming van China aan de wereldkampioenschappen worstelen. De delegatie van Tai wan verliet de bijeenkomst. ZAGREB In de Joegoslavische plaats Zagreb zijn gisteren de wereldkampioenschappen hand- boogschieten begonnen. De eer ste winnaars waren: heren: met viz'er Stonehraker (VS) 523 punten: zonder vizier: Sarvl (Finl) 488 punten. Dames met v'zier: Wa'lace (VS) 451 nun'en- zonder vizier: G'-an'fov'st (Zwe) 384 punten. DUSSFi nORP - He H iversum- se waterpoioc'ub De Robben i> vnor het komende toernooi om de Furnpa Cup voor landskam pioenschappen In een voorronde- -roep ingedeeld met Odense (Den), SKK Stockholm (Zwe) en de kampioenen van Italië en Zwitserland.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11