Reconstructieplannen voor kruispunten in Wassenaar «3^ *- De Zilk boos over aanpak bestratingswerkzaamheden Jongerensoos „Asafoetida" maakt plaats voor „De Balk v.\ Winkeliers gaan schadevergoeding eisen Binding St.-Bavo Noordwijkerhout VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 5 De bewoners ven De Zilk vrezen dat deze toestand voorlopig nog een hele tijd voortduurt. Fancy-fair in Zoeterwoude (Van onze correspondent) EOETERWOUDE - In het a.s. weekeinde wordt In 't Sphmeweb (het voormali- Re Graalhuls) een fancy- falr gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Zoeterwoudse missionarissen. Als inleiding hierop werden vorige week reeds loten voor dit zelfde doel ver kocht. Initiatiefnemers zijn de heer en mevrouw Langelaan-v. d. Ploeg en hun medewerkers (sters). De openingstijden zijn za terdag van 20-22 uur en zondag van 10.30-19 uur. Verkeers maatregelen in Wassenaar Leiderdorpse volleybalclub met 21 teams competitie in Van een onzer verslagge vers LEIDERDORP Volley balvereniging „Groen SC" gaat dit jaar de competi tie In met 21 tea-ms. Hier van komt dames 1 uit In de landelijke tweede divi sie en dames 2 In de pro motieklasse. Bi) de heren komen de eerste twee teams uit de eerste klas se. Op 31 augustus zullen da mes 1 en heren i deelre- men aan het toernooi van NoVo in Noordwijk. Op 7 september organ!seert de vereniging zijn eigen toer nooi. De tra!n!ngen zijn deze week weer van start ge gaan. Op woensdag °n donderdag worden zij ge houden in het Gymnasium aan de Fruinlaan In Lei den. Op vrijdag in de mi litaire sporthal achter het belay ngkantoor in Lei den. Verdere inlichtingen over de vereniging zijn te krijgen b'| de heer G. Re- nes, tel. 92973 en M. Jon- geleen, tel. 43365. Burgemeester metselt steen Burgemeester Berends heeft gisteren in de Lisser Poelpolder een gedenksteen Ingemetseld bij ce 60 woningwetwoningen voor de woningbouwvereniging ,,Gezinsbelang". Voorzitter Jac. van Dzei vooraf, dot het bestuur erg bHj is met dit project, waarmede weer aan een belang- ri/*._ behoefte wordt voldaan. Hij had nog liever gehad, dat deze woningen in de buurtschap „De iLngel" waren gebouwd. Hij hoopte, dat de plannen voor De Engel nog eens mogelijk zou- oen r>\jrden. Burtc:..2J9ter Berends zei, dat door besluiten van de grotere planologen uitbreiding vzn De Er,i not wordt toegestaan. Hij vond de wens van voorzitter Van Dijk echter wel be*. j- pel jrz. De burgemeester prees de goede samenwerking welke er tegenwoordig is tussen de woningbouwverenigingen Gezinsbelangen Volksbelang". Jaarvergadering „Blauw Zwart" Van onze correspondent WASSENAAR - De jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de vereniging Blauw Zwart zal op vrijdagavond 6 september a.s. gehouden worden in de kan tine aan de Dr Mansveltkade aanvang 20.30 uur. De bestuursleden Th. Ruigrok van de Werve en J. J. Westgeest zijn aftredend en herkiesbaar, zij het dat de heer Ruigrok van de Werve zich niet langer kan belasten mot het secretariaat. In verband daarmee wordt als nieuw bestuurslid voorgesteld de heer J. van Deursen, die zich bereid verklaard heeft het secretariaat te gaan voeren. Op de agenda staat voorts een voorstel tot verhoging van de contributies. Voor de senioren zal de contributie van 100 op 130 worden gebracht, die van de junioren van 60 op 80 en van de pupillen van 40 op 60 per jaar. WASSENAAR In de openbare vergadering van het Verkeers- en Welzijnsoverleg, die woensdagavond a.s. wordt gehouden, zullen o.m. reconstructieplannen aan de orde komen voor het kruispunt Storm van 's Gravesandeweg/Van Zuylen van Nljeveltstraat en voor de Lange Kerkdam. Wat het kruispunt met de Storm van 's-Gravesandeweg betreft, herinneren burgemeester en wethouders eraan dat er in het verleden al vaak over verbete ringsplannen is gesproken. Een maal werd door de Provinciale Waterstaat een ontwerp ge maakt, maar dat werd door de gemeenteraad afgewezen omdat het te groots van opzet was. Er zijn nu twee verschillende plan nen uitgewerkt. In plan A blijft de uitmonding van de Dr. Mansveltkade vrijwel ongewij zigd en wordt de uitmonding van de Storm van 's Gravesan- deweg naar rechts omgebogen zodat deze recht tegenover de Dr. Mansveltkade komt te lig gen. De kosten van dit plan worden op 110.000,- geraamd en er zullen vier vrij grote bo men moeten sneuvelen: een lin de en 3 eiken, waarvan een met een stamdiameter van 60 cm. In plan B worden zowel de uitmon ding van de Dr. Mansveltkade als van de Storm van 's Grave- sandeweg iets verlegd zodat zij tegenover elkaar komen te lig gen. Dit plan zal 80.000,- kos ten en er behoeven slechts 1 lin de en 1 eik te worden gerooid. Het tweede plan achten burge meester en wethouders niet al leen aantrekkelijker uit finan cieel oogpunt maar ook omdat Strijdvraag in Noordwijker hout over dakkapel Van onze correspondent Noordwijkerhout - De heer W. A. g. wijnands heeft va^ de ge meente geen vergunning gekre gen om op zijn woning Koekoek laan 16 een dakkapel te plaat sen. Het college van B. en W. acht de dakkapel namelijk naar uiterlijk en plaatsing niet vol doen aan redelijke eisen van welstand^ Niet dat het tegen dakkapellen op zich zelf zijn, maar in de wijk Victor III mis staat de dakkapel, zoals de heer Wijnands die wil plaatsen vol gens hen beslist. Voor het type woningen in Victor III dus ook voor het type woning, dat de heer Wijnands bewoont, hebben b. en w. een estetisch verant woorde dakkapel laten ontwer pen. De heer Wijnands wenst echter niet van zijn plan af te zien. Hij meent zelfs, dat de model-dakkapel niet aan de bouwverordening zou voldoen. I en w. pretenteren de plaatselij ke bouwverordening beter te kennen dan de heer Wijnands en achten een bedrag van 10,- voor het ontwerp-dakkapel niet hoog. Zij blijven er dan ook bij dat de heer Wijnamds geen bouwvergunning moet hebben voor zijn dakkèpel. De heer C. Th. Maas heeft geen vergunning kunnen krijgen voor de bouw van een garage aan de Kerkstraat 109. De bouwplaats grenst volgens b. en w. veel te dicht aan de zijgevel van de wo ning. En dat niet alleen op grond van de bestaande bouw voorschriften, ook de ontwerp- bouwvoorschriften laten een zo danige bouw niet toe. De afwijkingen zijn van zodanige aard, dat b. en w. niets voelen voor een z.g. bouwvergunning op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Ook in dit geval zien b. en w. geen redenen om van hun oor spronkelijke mening af te wij- hen. De gemeenteraad heeft dinsdag a.s. uitspraak te doen. Van onze correspondent Noordwijkerhout - Morgen wordt er op het voetbalterrein van St. Bavo een voetbaltoernooidag ge houden. De IVC St. Bavo grijpt deze gelegenheid aan om alle Inwoners van Noordwijkerhout bij dit gebeuren te betrekken. Er wordt die dag - naast voetbal - ook een aantal activiteiten geor ganiseerd,' zo zijn er verschil lende stands en kraampjes, waaronder de Boutiek van St.Bavo een patatkraam en een viskraam. Via een loterij worden er aantrek kelijke prijzen beschikbaar ge steld. Tussen de bedrijven door zal St.Jeanne d'Arc" de festi viteiten muzikaal opluisteren. Voor de kinderen wordt gratis een ballonwedstrijd gehouden met Trimmen in Zoeterwoude (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE- Vrijdagavond 30 augustus om 20.15 uur is in Zoeterwoude de start van het nieuwe trimseizoen. Men kan geheel vrijblijvend een trim- avond meemaken om zo te er varen hoe verkwikkend dit is. Het trainingsprogramma» wordt in onderling overleg samenge steld. Inlichtingen worden ver strekt door N. Langezaal, Van Swietenstraat 30 tel. 1548 en W. J. v. Leeuwen, Van Swieten straat 35, tel 1540. Kinder- en volksfeesten in De Zilk Van onze correspondent DE ZILK - Als van ouds zal De Zilk op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 augustus weer bol staan van de kinder- en volksfeesten. Dit jaar echter niet op het ver trouwde kermisterrein aan de Hafkenscheidtlaan maar op het terrein van de speeltuinvereni ging. Een deel van de festivitei ten zal zich gaan afspelen in de aan de speeltuin grenzende stra ten. De festiviteiten zullen wor den geopend met een bejaarden middag in het Van Nispenhuis. fraaie prijzen voor de drie bal lonnen, die de grootste afstand afleggen. In de pauze zullen leden van de parachutistenclub Icarus uit Hil versum een vrije val in het luchtruim boven Noordwijker hout maken en op het voetbal terrein landen. Tijdens de wedstrijden rijdt er over het terrein een platte wa gen met een opbouw van het psych. ziekenhuis St.Bavo. Zo kan iedereen, in het kader van de bindingsaktie St.Bavo-Dorp, een indruk krijgen van het klei ne dorp, dat St.Bavo heet. Wederom Pijprook wedstrijd in Leidsenhage (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM - De Ondernemers Vereniging Leidsenhage organiseert dinsdag 3 september in het restaurant „Travel- Iers Grill" een pijprook wedstrijd. Men kan zich daarvoor laten inschrij ven van nu af aan tot een half uur voor de wed strijd. Aanmelden bij de firma Zuid-Zuydwijk, maximum aantal deelne mers 40. Er wordt gerookt uit origi nele Goudse pijpen die in samenwerking met de OLV beschikbaar zijn ge steld door de pijprookver- eniging .Moriaan" uit Gouda. De pijpen moeten met 3 gram tabak worden gevuld en binnen één mi nuut met twee lucifers worden aangestoken. Wie zijn (of haar?) pijp het langst aanhoudt is (van zelf) winnaar. De deelna me is niet alleen gratis, iedere deelnemer krijgt bovendien 4 gratis con sumptiebonnen aangebo den. Om twintig minuten over acht begint de wed strijd. de hoofdprijs is een geschenkbon van 100 gulden. Verder nog een bon 50 gulden voor de tweede prijswinnaar, 'n 25 guldenbon als derde prijs en zeven bonnen van 10 gulden voor de volgen de langdurig pijproken- (Van onze correspondent) Dierenshow in Lisse (Van onze correspondent) LISSE- Traditiegetrouw organi seert de konijnen- en pluim veesportvereniging „Lisse en Omstreken" weer een Jongdie- j renshow. Dit maal op zaterdag 31 augustus en wel in het club lokaal van de postduivenver- I eniging „De Luchtklievers" in de Gasstraat. Vanaf tien uur 's morgens zullen de dierlijke deelnemers zich de deskundige blikken van de keurmeesters moeten laten welgevallen. Alle dieren moeten in 1974 gebo ren zijn. Aan deze Jongdieren- dag zijn prijzen verbonden voor de mooiste inzendingen in de di verse afdelingen (hoenders, sierduiven, konijnen en cavia's) Onderwij szaken in raad Katwijk pleidooi voor het eenvoudiger van opzet is en de omgeving minder geweld aandoet. Wat de Lange Kerk dam betreft, maakt het uitema- te slechte wegdek een recon structie nodig van het gedeelte tussen Rijksstraatweg en Van Oldenbarneveldtweg. Tegelijker tijd kan dan enige orde ge bracht worden in het parkeren aan de oneven zijde van de weg tussen de bomen en op het voet pad. De bedoeling is dat het fietspad aan de oneven zijde komt te vervallen en dat in plaats daarvan op het wegdek een z.g. suggestiestrook voor fietsers wordt aangebracht, zoals zich ook aan de andere zijde bevindt. Daarnaast zal een parkeerstrook worden aange legd. Tegelijkertijd kan een uit 1900 da terend riool worden vervangen. De uitmondingen van de zijwe gen zullen waar nodig enigszins worden aangepast. Er behoeven voor de voorgestelde werkzaam heden geen bomen te worden gerooid. Het kruispunt Lange Kerkdam van Oldenbarne veldtweg zal niet gewijzigd wor den: het zal alleen worden geas falteerd. De kosten van de pro fielwijziging worden op f 346.000,- geraamd, die van de vervanging van de riolering op 280.000,-. lukt het de bewoners van De Zilk om bij de winkels en be drijven te komen. Enkele weken geleden kregen de bedrijven in deze straten de uitdrukkelije verzekering dat de werkzaamheden voor de desbetreffende bedrijven hoogstens twee dagen zouden duren. Grote stagnatie ondervindt het verkeer uit alle richtingen. Het is voorgekomen dat er op een dag niet meer dan twee meter straat werd ge legd. Bovendien schijnen de omstandigheden zich nog voor te doen, dat er weer een groot gedeelte op de Re gen vlietweg voor de St .Ja- cobstraat moest worden op gebroken. De enkele weken Toer-roedtocht in Stomp wijk Van onze correspondent STOMPWIJK Zondag organi seert de Stompwijkse Water sportvereniging wegens groot succes van de eerste, haar tweede toertocht. Omdat over rumoerig water gevaren gaat worden, mogen roeiboten met buitenboordmotor dit keer niet meevaren. Watersporters die besluiten mee te gaan varen, moeten er wel op rekenen dat de tocht zeker 7 uur gaat duren. In het paviljoen bij de Hoge Brug, kan men vanaf 9 uur in schrijven. De kosten zijn f A-- Er zal ook een patrouilleboot meevaren om bij eventuele moeilijkheden te helpen. EHBO in Leidschendam (V-an onze correspondent) LEIDSCHENDAM - De nieuwe EHBO-cursus van het Ned. Rode Kruis voor volwassenen begint woensdag 18 september om 20 uur in het Rode Kruisge- bouw aan de Delflandstraat, De kosten bedreigen zestig gulden. Aanmelding kan uitsluitend ge schieden bij de heer H. Kruid hof, Zaagmolenstraat 23, Leid schendam. Van onze correspondent DE ZILK De bewoners van De Zilk gaaif actie voeren te gen de gemeente. Zij willen haar, aansprakelijk stellen voor de schade die de winke liers in de Regenvlletweg en de Wassenaarseweg lijden door bestatlngs- en riole ringswerkzaamheden. Slecht met kunst en vliegwerk ge- zullen voor zowel de Regen- vlietwegbewoners als voor de Wassenaarseweg nu wel maanden worden, wanneer niet op een andere manier de zaak wordt aangepakt". Het gehele project had heel anders opgesteld moeten worden. Die mogelijkheden waren er voldoende", vol gens ingewijden. HVS heeft wél een veld STOMPWIJK In het artikeltje in de krant van gisteren over het 25-jarig jub ieum van de Handbaiveren grig Stomipwijk is de indruk gewekt als zou de verenging nog steeds geen ei gen veid hebben. Dit is maar ten dele waar. Sinds tien jaar bespeelt HVS een veld op het gemeentelijk sportcomplex. Met het veld dat volgens voorzitter Van Bemrmelen „in wording" is, werd een nieuw half verhard veld bedoeld. STOMPWIJK De Jongerensoos Asafoetida, voor zeer veel „oudere" Stompwijkse jongeren een roemruchte naam, is gedoemd te ver dwijnen. Deze soos, destijds door Stompwijkse Jongeren zelf opgericht en met veel enthousiasme van een eigen illegaal home voorzien, heeft bij de Jongeren m Stompwijk veel losgeslagen en erg goed werk ver richt. Bij de ouderen echter kwamen haar activiteiten duidelijk minder goed over. Bij velen had Asafoetida, (deze naam betekende volgens de oprichters zoiets als duivelsgebroed, maar dat zullen weinig ouderen geweten hebben, de naam een gelegenheid te zijn waar het er niet aan toe ging zoals dat behoort. Bovendien heeft men veel van de oorspronkelijke doelstellingen laten verwuteren. De jongeren willen weer met een schone lei beginnen. Daarvoor is opgericht het ontmoetingscentrum ,,De Balk". Vrijdag 30 augustus start deze nieuwe club haar aktiviteiten, die in Stompwijk hopelijk zeer goed ontvangen zullen worden. (Van onze correspondent) Katwijk- De Katwijkse raad be handelt volgende week nog een paar onderwijszaken. Zij krijgt j dan de gelegenheid een opvolg ster te benoemen van de dit jaar met pensioen gaande hoofd'eidster van de kleuter school „Op de Spelbrink". mej. Piekaar. Als nieuwe hoofdleid ster wordt mej. J. van der Lin den voorgesteld. Voor de inrichting van een depen dance van de kleuterschool „Speels Begin" wordt een kre diet van vijftienduizend gulden gevraagd. Bijna net zoveel. 14.500,-, gaat de reconstructie van de speelplaats van de Cal- vijnschool vergen. subsidie aan Tour de Alphens Bentliuuten ïeugucentram J o I Van onze correspondent WASSENAAR Op het gedeelte van de Bremhorstlaan gelegen tussen de Bloemcamplaan en de Teylingerhorstiaan, wordt veel- vuld;g aan beide zijden van de slechts 5 meter brede weg ge parkeerd. Burgemeester en wet houders overwegen een parkeer verbod vast te stellen voor de gehele zuidz;jde van de Brem- horstlaan. Burgemeester en wet houders hebben hierover he«t oordeel gevraagd van het Ver keers- en Wel?, jnsoverleg. Ook wordt het oordeel van d t over legorgaan van raadsleden en n et-raadüeden gevraagd voor een maatregel In een gedeelte van de Bloemcamplaan. B!j het knrspunt met de Stoepiaan pn de Kerkeboslaan willen B. en W. een stopverbod instellen voor de zuidoostelijke (oneven) I zijde van de laan. ALPHEN De jeugdraad doet een dezer dagen het college van bz. en w. een voorstel om jonge rencentrum „Mldas" een subsi die voor het jaar 1974 te geven. Al eerder hebben b. en w. een subsidie-aanvraag van „Mldas" afgekeurd. Tegelijk met het verzoek om sub sidie zal de Jeugdraad het colle ge verzoeken het gehele gebouw waar „Midas" in gevestigd Is, aan het jongerencentrum te ver huren. Momenteel heeft men al leen de beschikking over een grote zaal. Vanaf september zullen de vol gende personen de Jeugdraad vertegenwoordigen: J. van Dal- sum. W. HappeV H. Peters-vun der Beek, V. Ponsi^en, K. l'a- genaar, L. van ZeeA-an der Eist, H. Barenbrug M. Coppens, D. Peters, J. van der Vlist, F. Weterlngs en M. van Deuren. ZOETERWOUDE De Immer actieve Zoeterwoudse afdeling van de K.PJ. organiseert van avond de „Tour dc Benthuu- ten", een «tukte fietsen door mooi Zoeterwoude. Het wordt een tocht met verras singen. Het vertrek is om hall acht vanuit 't Centrum. H°t e ndpunt no. 3 daar kan wat gedronken worden en worden gedanst m.m.v. DISCO JOS. Zondag wordt deelgenomen non de Districtsvporldag op het Al* ph a-veld In Alphen a.d. Rijn. Er is een veelzijd g programma waarvoor men z ch kan opgeven b j Mnrja v.d. Lubbe tel. 1369 ol b j Jan Borst. Op zondag 1 sep tember wordt weer gestart mei de Instu f. Vorig jaar werd hier. voor hét initiatief genomen bij de autoloze zondagen. Ook daar na bleef dit een srjcces, zodat er alle reden is hier mee door te gaan.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5