Soil/UMlt CAROLINE (5) IN PANIEK GEWURGD ijmaker Arrestatie in moordzaak verpleegster rW 19-jarige ontvoerder bekent: Wk Uniformdieven waren uit op bankoverval Singer-Nijmegen waarschijnlijk niet te redden *#L. verdien 'n echte VISSERS ONDER VUUR t Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Chef-redacteur: J. W. C. Leune. dvertenties (excl. B.T.W.) 0.38 per mm. Telefoontjes 3,50 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week ƒ2,49; kwartaal 32,21; jaar 125,25 - Losse nummers: 45 cent 65e JAARGANG No. 19895 DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1974 TV-SELECTIE Het einde Op Ned. II om 20.55 uur een in dringende reportage over de Je hovagetuigen van Manga Kerk- laan. Hierna om 21.45 uur een aflevering van ,.De wrekers". Op Ned. I om 22.45 uur uitvoering van de vierde symfonie van Schumann. ZUIDWESTELIJKE WIND Droog en zonnige, maar voorna melijk in het westen en noord westen morgen ook enkele wol kenvelden. Eerst weinig wind, morgen zwakke tot matige zuid westelijke wind. Minimum tem peraturen omstreeks 10 graden, maxima morgen circa 21 gra den. Morgen zon 5.3619.48. Maan 13.15—21.53. Scheveningen hoofw. 6.31—18.37; laagwter 2.37—14.51. De vader van de vermoorde Caro line Pessers, gisteravond nog voordat hij van de dood van z.jn 5-jarig dochtertje op de hoogte toe, dat hij de ontvoering op touw had gezet om in het bezit van geld te komen. De politie was de jongeman gistermiddag dank zij enkele tips op het spoor gekomen Aanvankelijk vertelde hij te hebben samen gewerkt met een vrouwelijke medeplichtige Daarna kwam er nog een mannelijke mede plichtige aan te pas, maar uiteindelijk trok de jongen beide verklaringen weer in en ont hulde toen, de ontvoering alleen op touw te hebben gezet. Na de ontvoering heeft de metaalarbeider het meisje overgebracht naar een afgelegen schuur in de gemeente Vessem, vlak bij de grens met de gemeente Oirschot. In deze schuur heeft hij het meisje verborgen gehou den. Of zij al die tijd daar is geweest is niet helemaal duidelijk geworden. Volgens de eerste verhoren is als enige motief voor de ontvoering het verkrijgen van losgeld naar voren gekomen. Woensdagmorgen in alle vroegte raakte verdachte volgens zijn eigen verklaring in een paniekstemming, hij het meisje wurgde. Daama heeft hij het kind enkele honderden meters van de schuur begraven. Vanmorgen bracht de dader de politie naar de schuur en wees hij de plaats aan waar hij het lijkje had begraven. Daar na heeft de politie onmiddellijk de ouders van het meisje, die thuis nog met het losgeld zaten te wachten, van de tragische ontwikke ling op de hoogte gesteld. Mr. A. Messchaert, hoofd van het Bossche parket, die het onderzoek leidt, verklaarde vanmorgen met nadruk, da>t de eerste verho ren vannacht gericht waren op het vinden van het meisje. De details over bepaalde si tuaties in deze ontvoeringszaak waren ook bij de politie nog niet bekend. Het echte ver hoor zou eerst in de loop van vandaag begin nen. Mr. Messchaert zei, dat verdachte in ieder geval misdrijf tegen het leven ten laste zal worden gelegd. Er was nog geen losgeld be taald en ook was er nog geen overeenkomst bereikt over een eventuele betaling. Ver dachte heeft in totaal tweemaal de politie ge beld en later tweemaal de ouders van het meisje. Aanvankelijk eiste hij 50.000 los geld, later verdubbelde hij dit bedrag. In geen van de vier telefoongesprekken had de ontvoerder zich uitgelaten over de wijze waarop het losgeld zou moeten worden be taald. Volgens de politie is er geen sprake van een zedenmisdrijf. De verdachte is geen bekende van de politie. Hij woonde bij zijn ouders in Eindhoven. 800 WERKNEMERS NIJMEGEN Het Amerikaanse bedrijf Singer (kan toormachines) in Nijmegen verkeert in ernstige moeilijkheden zo is gisteren duidelijk geworden. Vertegenwoordigers van de vakbonden verklaarden dat zij nauwelijks op redding durven hopen. Mem probeert een koper te vinden voor het bedrijf, maar een oplossing in concern-verband is ook nog mogelijk. Als dit ech ter niet lukt, dan is sluiting niet te voorkomen en staan 800 personeelsleden op straat. De vice-president" van het Amerikaanse bedrijf, Vemon L. Browndie is in verband met de moeilijkheden in Nederland. Hij verklaarde" dat uit zijn komst mag worden afgeleid dat „een serieuze en diepgaande reddingsaktie voor Singer-Nij megen aan de gang is." Met 31 tegelijk stortten deze parachute springers op 5000 meter hoogte zich in het luchtruim en vestigden daarmee een wereld- rekord. Dit gebeurde in Elsinore (Californië). Of het rekord lang stand houdt valt te betwijfelen, want ze zijn van plan om het over een paar dagen met zijn vier endertigen te doen. Auto stort van rotonde EIDSCHENDAM Een perso nenauto. bestuurd door de 32-ja- rige T.V. uit Oegstgeest is gis termiddag om een uur van de rotonde Leidschendam gereden. De personenauto werd onher- elbaar beschadigd. De man is bpgenomen in het ziekenhuis St.-Antoniushove met diverse verwondingen. Chauffeur uit Zevenhoven in Duitsland verongelukt Van een onzer verslaggevers. EVENHOVEN De 48-jarige J. van der Steeg uit Zevenhoven is listermorgen bij een auto-onge luk om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde in de buurt Kleef (Duitsland). thalve de heer Van der Steeg en •ijn bijrijder (hij reed met een Jachtwagen) waren twee Duit iers bij het ongeluk betrokken. Over de oorzaak van het onge luk, dat tot nu toe drie slachtof- 'ers eiste, kon de rijkspolitie Nieuwkoop nog niets meedelen. f ADVERTENTIE) DANSLES? gehuwden jongelui ouderen EVERT CASTELEIN Zie kleine advertenties (Van een onzer verslaggevers) TER AAR Het uitgebreide politie-onderzoek naar de zondagavond gepleegde lustmoord op de 44-jarige di strictsverpleegster Aaltje van der Plaat uit Gorinchem heeft gisteren geleid tot de arrestatie van de hooibergbou wer W. van E. uit Ter Aar. Deze 33-jarige vrijgezel is ten tijde van de moord door verscheidene mensen gezien in de omgeving van de Schiikerweg, waarlangs hei slachtoffer is gevonden. W. van E., die alle beschuldigingen ontkent, heeft geen enkele rela tie met mejuffrouw v.d. Plaat. Belangrijker is echter, dat verdachte j geen sluitend alibi heeft; de eerste verhoren hebben aangetoond, dal in zijn verklaringen over zijn doen en laten zondagavond tussen halt acht en negen uur grote gaten zitten. De Rijkspolitie onder leiding van majoor J. v.d. Ban heeft bij verdachte huiszoeking gehouden. Men heeft meerdere voorwerpen voor nader onderzoek meegeno- Aaltje v.d. Plaat werd pas maandagavond na een grote zoekactie door twee politieagenten gevonden in een roggeveld naast de Schil, kerweg. Zij was ontkleed en overdekt met messteken, die haar vol ledig verminkten. Zondagavond had zij de Hervormde Kerk bezocht in Ter Aar. Na afloop van de dienst, gaf zij er ondanks de regen de voorkeur aan de weg naar Nieuwveen, waar zij logeerde bij haai enige zus, lopend af te leggen. Om kwart over acht werd zij vooi het laatst gezien. Het mes. waarmee zij zo afschuwelijk is toegetakeld, is nog niet ge vonden. De politie acht het niet uitgesloten, dat de moordenaar van mejuffrouw v.d. Plaat dezelfde Is als die van de 15-jarige Cora Man tel uit Wilnis, die in juni 1971 naakt en gewurgd in een sloot werd gevonden. Het onderzoek wordt onverminderd voortgezet. Bedrijfsongevallen in 73: 174 doden DEN HAAG (ANP) - Honderd vierenzeventig mensen zijn vorig jaar bij bedrijfsongevallen om het leven gekomen op een totaal van bijna 110.000 ongevallen. Het aantal doden was in 1972 nog iets groter: 180 op ruim 113.000 ongelukken. Minister Bocrsma (Sociale Zaken) heeft in verband met dit „grote aan tal" een tv-spot over bedrijfsvei ligheid laten maken, die maan dag voor het eerst is te zien. De tv-spot wil de werkers meer be wust maken van onveilige situa ties en tegelijk prikkelen zich te gen die onveiligheid te wapenen. Voor het aanbrengen.van een nieuw kwartaal-abonnement bieden wij u in samenwerking met 'Fleurop' - Nederlands grootste bloe misten-organisatie (garantie voor kwaliteit) - een bijzonder geurige 'blijmaker' aan: een fraai boeket bloemen. Verras uzelf of een an der ermee. Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel, ner.r antwoordnummer 349. Leiden. boeket bloemen LEIDSE COURANT Begin nieuw recreatiegebied MAASSLUIS (ANP) Staatsse cretaris W. Meijer van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft in Maassluis het startsein gegeven voor de aan leg van het „Oeverbos". Hier mee is een begin gemaakt met de aanleg van het 700 hectare omvattende recreatiegebied ,,De Lickebaert" tussen Maassluis en Vlaardingen. Het „Oeverbos" komt te liggen in het agrarische gebied tussen de beide gemeenten. Het omvat 30 hectare bouwland, dat veran derd wordt in bos, wandel- en ruiterpaden. Er zal voorts een aantal andere recreatieve voor- zieningen worden aangebracht. De bouw duurt ongeveer 2—1/2 jaar. Insluipingen in Leidschendam LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse politie waarschuwt bewoners, die een brievenbus op gelijke hoogte met het deurslot hebben zitten. In Leidschendam zijn gistermorgen drie insluipin gen gepleegd, waarbij de onbe kende dader een haakje ge bruikte om via de brievenbus de deur te openen. In Pijnacker zijn onlangs op dezelfde wijze insluipingen gepleegd. In Leid schendam werd gisteren inge slopen in woningen aan de Sc^chtlaan en de Graaf Jan- RIJSWIJK - De twee mannen, die op 26 juli twee Rijswijkse agenten in hun hemd zetten achter een Nutsspaarbunk aan de Rijswijkse Van Polanenstraat, hebben het plan gehud de bank te overvallen. Zij waren 's nachts alleen poolshoogte Raan ne men. Toen de agenten hen wilden verbaliseren wegens de over treding van een stopverbod, besloten de mannen de uniformen en de wapens maar mee te nemen. Overigens hebben de belde Rijswijkse agenten verstandig gehandeld, door zonder morren aan de eis van de gewapende mannen gevolg te geven. Anders was beslist geschoten, meent hoofdinspecteur mr. N. P. Muus- De overval op de beide Rijswijkse agenten alsmede twee roof overvallen op 23 en 25 juli in Voorburg zijn door een team van Voorburgse en Rijswijkse rechercheurs volledig opgelost. Drie mannen zijn ingesloten, waarvan een nog niet heeft be kend. De 24-jarige Oostenrijker Franz K. heeft bekend de over vallen in Voorburg te hebben gepleegd en bij de uitkleedpartij van de Rijswijkse agenten aanwezig te zijn geweest. De 24-jari- ge Willem G. uit Breda heeft bekend betrokken te zijn geweest bij de beide overvallen in Voorburg. De derde dader, de 27-jari- ge Amsterdammer Johnnie N., die momenteel ingesloten is heeft nog niet bekend, maar wil eerst nog „nadenken". Een van de dienstpistolen van de overval in Rijswijk is terecht. Een portefeuille van de Rijswijkse agenten werd zaterdagmid dag opgevist uit een Amsterdamse gracht. De uniformen en het tweede dienstwapen zijn nog spoorloos. De buit van de Voor burgse overvallen, 9000 gulden, is door de drie mannen opge maakt. De politie verwacht binnenkort een derde man te verhoren die in de omgeving van de Haagse Trekweg de drie mannen onder dak verschafte en hen op een kopje koffie onthaalde als een overval was gepleegd. Vis en patat De leider v Britse c tieven Heath doet zich te goed aan wat zo ongeveer het Britse nationale voedsel is: flsh and chips. Het stukje aardappel wat hij wil verorberen schijnt ietwat aan de hete kant te zijn. (Van een onzer verslaggeef sters) DEN HELDER - De opvarenden van enige vissersschepen bij Den Helder hebben gisteren de schrik van hun leven gekregen, toen zij in een kogelregen, afge vuurd door de Marine, terecht kwamen. De Helderse vissersschepen had den in totaal ongeveer honderd de zon genoten en af en toe de Hengel ophaalden, toen plotse* ling de kogels dichtbij de sche* pen in het water sloegen. Volgens een woordvoerder vart de Marinevoorlichtingsdiensf hebben de kogels waarschijnlijlj een eind over het water ge scheerd, meer dan normaal' Toen de Marine ontdekte, dat d( vissersschepen gevaar liep»

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1