PAGINA 6
LEIDSL OUKANT
MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974
Agenda-Bioscopen
Diligentia 20.15 Pantomime-voor
stelling door Rob van Reijn
Theater Aan de Haven 20.15
Diligentia 20.15 Fons Jansen met ..Peer Gynt" (De Appel)
„Kwartetten" ZEISS PLANETARIUM 14.30 uur:
Kindervoordracht „Wat is dat
voor een ster?" 16.00 uur „De
wereld van het oneindige".
DINSDAG 20 AUGUSTUS
WOENSDAG 21 AUGUSTUS
Diligentia 20.15 Fons Jansen met
„Kwartetten"
Openluchttheater Zuiderpark 20.00
Israëlisch Zang- en dansgezel
schap uit Haifa.
ZEISS PLANETARIUM 14.30 uur:
Kindervoordracht „Wat is dat
voor een ster?" 16.00 uur „De-
wereld van het oneindige".
DONDERDAG 22 AUGUSTUS
Koninklijke Schouwburg 20.15
Wim Kan alleen
Diligentia 20.15 Fons Jansen met
„Kwartetten"
Theater aan de Haven 20.15 „Peer
Gynt" (De Appel)
Grote Kerk 12.45 Orgelconcert
door Johan van Dommelen
Theater PePljn 21.00 Cabaret
Klein concert
VRIJDAG 23 AUGUSTUS
Koninklijke Schouwburg 20.15
Wim Kan alleen
Diligentia 20.15 Pantomime-voor
stelling door Rob van Reijn
Theater Aan de Haven 20.15
„Peer Gynt" (De Appel)
ZATERDAG 24 AUGUSTUS
ZONDAG 25 AUGUSTUS
Aula Gemeentemuseum 14.30 Con
cert met demonstratie door le
den van de Nederlandse Cither
Bond.
APOLLO( Vixen(18) 12.15,
2.30, 7.00, 9.15. APOLLO 2: Luc
ky Luciano (18) 2.00, 7.30, 9.45.
ASTA: The golden voyage of
Sin-bad (14) 2.30, 7.00, 9.30. BI
JOU: Ryan's daughter (18) 1.30,
8.00. CAMERA: Jesus Christ su
perstar (a.l.) 2.15, 7.15, 9.30. CI
NEAC: Lekker op avontuur met
Donald, Pluto en Mickey (a.l.)
9.30, 11.30, 1.30, 3.30. zo. 11.30
enz. De nonnen van Sant' Ar-
cangelo (18) 5.30, 7.30, 9.30.
CORSO: Mv name is Nobody
(14) 2.00, 8.15. DU MIDI: Papil-
lon (14) 8.15, 101 Dalmatiërs
(a.l.) wo. 2.00. EUROCINEMA:
The great race (a.l.) 1.45. 7.45.
wo. 3.45, 7.45 Fablio de grote
tovenaar (a.l.) wo 1.30 FLO
RA: Kloosterinternaa(k)t (18)
2.00, 7.00, 9.15. KRITERION:
Harlis (18) 3.00, 7.00, 9.30. ME-
TROPOLE: The sting (14) 2.00,
7.00, 9.30. ODEON: Eén schot
hagel....Amen (14) 2.00,
6.45, 9.15. OLYMPIA: Help! De
dokter verzuipt (a.l.) 2.00, 8.00.
PASSAGE: The sting (14) 2.30,
7.00, 9.30. REX: Rats, kuch en
blauwe bonen (a.l.) 9.15, 11.30,
1.45, 4.00 7.15, 9.30 ROYAL 70:
Ursus contra Ursus (14) 2.15,
8.00. ROYAL OP ZOLD-R: Een
non en drie bastaards (18) 2.15,
8.00. STUDIO DE LUXE: De
rechter- en de linkerhand van
de duivel (14) 2.15, 7.00- 9.30.
STUDIO 2000: It's in the air
(a.l.) 2.00, 7.15, 9.30. ma. er
7.15. 9.30 DE UITKIJK: Watt-
stax (14) 2.30, 7.00, 9.15.
DELFT. CITY: Thunderball
(14) 2.30, 7.00, 9.15. CITY SE
LECT: 55 dagen in Peking (14)
8.15 Sjors en Sjimmie en de re
bellen (a.l.) wo. 2.15. DELFIA:
Vakantieperikelen met Funès te
gevolgen (a.l.) 2.30, 7.00, 9.15.
DOELEN KINO: De duivelse ri
tuelen van Dracula (18) 7.00,
9.00. FLORA: Hercules verovert
Atlantis (14) 7.00, 9.15. STUDIO
D: De twaalf veroordeelden
(14) 7.30. Pippi zet de boel op
stelten (a.l.) wo. 2.30.
Voetbal
LANGEBAANWEDSTRIJDEN
TE WERVE - RIJSWIJK
1 km vrije slng jongens onder
16 jaar: 1. R. de Gier (VZC
Vlaardingen) 14.46.-;
BirminghamMiddlesbr.
Burnley—Wolv. Wand.
ChelseaCarlisle
Everion—Derby County 0—O
Leicester City—Arsenal 0—1
Luton TownLiverpool 1—2
Munch. City—West Ham U 4—0
(146.576 km/u.): 2. Boet van
Duimen (Ned.) Yamaha 19.51.6;
3. Penttl Korhonen (Fin.) Ya
maha 20.14,5; 4. Relnhart Hll-
ler (W-Dld.) Könlg 20.17,8; 5.
Billy Nelson (Eng.) Yamaha
20.19,7. Snelste ronde: Van Dui
men 1.56.9 (149.297 km/u.).
250 cc nationaal (8 ronden)1.
Jan Ubels (Assen) Yamaha
17.55.5 (129,857 km/u.); 2. Jan
Hellbronn—Darmstadt 1—1
Wormaiia W—Plrmasens 0—2
Bayreurh—Karlsruhe 1—1
Stuttgarter KBayern Hof 1—4
350 cc nationaal (8 ronden): 1.
Albert Siegers (Naarden) Spe
cial 17.08,8 (135,714 km/u.); 2.
Sjoerd van de Werf (Wervers-
hoof) Yamaha 17.40,0; 3. Jan
VerwelJ (Ravenswauv) Yama
ha. Snelste ronde: Siegers 2.05.9
(138.624 km/u.).
4. B. Broer (WVZ) 14.59,-; 5. R.
de Greet (ZIAN/Vit.) 15.56,-; 6.
B. v.d. Lecq (AVZV) 16.28,-; 7.
J. Hoogeveen (AVZV) 16.43,-;
8. C. Vink (ZIAN/Vit.) 16.49,-;
9. T. Verheyen (Vechtstreek)
16.49.-; 10. N. Overbeeke (AZL)
16.59.-.
Idem meisjes: 1. D. Edelljn
(VZC VI.) 14.31.-: 2. A. de
Vreugd (ZIAN/Vit.) 15 29,-; 3.
D. Hengeimolen (Vechtstreek)
15.30.-; 4. W. Egberts (HZPC)
15.31.-; 5. M. Hengeimolen
(Vechtstr.) 15.52.-; 6. K. Nleuw-
slrnlen (VZC VI.) 15.55,-; 7, I.
Wolfs' (SML) 16.21,-; 8. L. Orta
(AVZV) 16.21.-; 9. Y. Vermaat
(VZC VI.) 16.47.-; 10. A. Hubers
(ZCR) 16.53,-.
(België); 15. J. Serpentl (Axel): C. Bemaards (Rotterdam);
16. W. de Vlam (Sambeek); 17. M. v. Vilmmeren (Hoeven); 13.
A. Huizebosch (NIJeveen)18. P- Koppert (Monster).
H. Prinsen (Hank); 19. B. Jan- 'g-HEERENHOEK
(Zaandam)20. B. Groen Amateurs- 1 Peter Gödde
2.06; 2. P.
(Steenwijk); 21. J. Vrancken (Koewacht) 100 1-..
(Roosteren)22. J. Ereur (Schie- Maas (Heerle); 3.
steen (Elten Leur); 4. P.
dam): 23. W. Vlot (Wanne
veen); 24. C. v.d. Meljden (Put- Leeuwen (Zoeterwoude)5. F.
shoek): 25. J. Brinkman Hogerheide (Ossendrecht)
(Rotterdam).
Junioren: 1. Leo v. Vliet (Hon-
selersdijk. 60 km ln 1.26.49;
Est (Dlnteloord)3. J.
van Herwerden (Voorburg); 4.
J. Vooljs (Schevenlngen)5. A.
Bax (Delft); 6. Th. Hogervoi
lefhebbers
(Amelde)2. E
(Zegge) 3, W.
Toto: wlnn. 5.60; pl. 4.70. 2.8<
koppel 8.60.
Paterswolde 2040 m.: 1. Massel
T V r"jive:i\ i".i 2.47.7
1.222; 2 Lies: 3 Klara Bond
Tolo: winn 3.00 (stal); pl. 1.80,
P.-sscprljs 2040 m.: 1. Kir.v
Ursem (C. Immlng) 2 44.9
1.20.8: 2. Lady Heieen V; 3.
(Den Haag); 8.
Tolo: wlnn. 1.40; pl. 1.20, 2.30,
5.60: koppel S.30.
Cllngendnalprijs 1300 m rer
o Prince Wolter iH v.d Kraats)
Wigleven (SommelsdUk) 8 T Zw an en. jo,;. Tathsalla; 3. Notj«
lezen (St burg (Rotterdam); 13. But-
N. de Vries (Viaar-
7. W. JWielhouwi
rs burs
srssfo'u,,9: igjaSr^ ":L B°s
J.
DELFT.
CITY: Thunderball (14) 2.30, 7.00,
9.15. Buck, de priester en de
duivel (14) vr. en za. 23.30.
CITY SELECT: 55 dagen in Pe
king (14) 8.15 Sjors en Sjimmie
en de rebellen (a.l.) za. zo. en
wo. 2.15. DELFIA: Vakantiepe
rikelen met Funes/te gevolgen
(a.l.) 2.30, 7.00, 9.15. DOELEN
KINO: De duivelse rituelen van
Dracula (18) 2.30, 7,00, 9.00. ma,
di en wo. 7.00, 9 00. FLORA:
Hercules verovert Atlantis (14)
7.00, 9.15. Een dollar voor een
lijk (18) zo. 2 30. STUDIO D:
De twaalf veroordeelden (14)
7.30. Pippi zet de boel op stelten
(a.l.) za. zo. en wo. 2.30.
Wegploeg zonder
Hermie Kuiper
MONTREAL - Zonder Hennle Kui
per is de Nederlandse weg
ploeg zaterdag in Montreal
aangekomen. De Olympische
kampioen van Miinchen had van
zijn fabriek geen toestemming
gekregen de reis te maken om
dat hij zondag nog in Dortmund
moest rijden. Jos Schipper zal
hem in de wegwedstrijd voor
profs gaan vervangen.
De KNWU kon voor hem geen uit
zondering maken omdat dan
alle profs een later vertrektijd-
stip hadden gwild. Onder hen
zijn er namelijk meer die in
Dortmund konden starten en en-
keien zouden in de week tussen
vertrekdatum en wereldkam
pioenschap best nog een crite
rium willen rijden.
Scheidsrechters
kozen bestuur
SCHEVENINGEN De Neder
landse vereniging van Tennis-
scheidsrechters heeft een be
stuur.
Gistermorgen voor de finalepartij
en van de Nederlandse kam
pioenschappen in Schevenintgen
werd tijdens de tweede vergade
ring Eric Savalle gekozen tot
voorzitter. Verder hebben zit
ting in het bestuur de heren
Giesberger (vice-voorzittier),
Marnes (secretaris), drs. Mooj-
en en De Wit.
ZCR eindigde als derde
(Van onze sportredactie) digde.
DEN HAAG - Het door ZCR inEr werden wedstrijden gespeeld,
het Zuiderpark georganiseerde achttien in totaal, door dames en
waterpolotoernooi is geëindigd jongens. Bepalend voor de eind-
in een overwinning voor de ver- rangschikking was niet het
eniging Swaenenburg. aantal wedstrijdpunten maar de
De tweede en derde plaats werd hoeveelheid doelpunten, die men
respectievelijk opgeëist door scoorde.
SNA en ZCR. terwijl Nautilus opl. Swaenenburg 32; 2. SNA 23; 3.
de vierde en laatste plaats ein- ZCR 2£; 4. Nautilus 12.
Toernooizege
Alice Janmaat
VALKENSWAARD - De I9-jarige
Engelse golfspeler Nigel Burch
heeft op de Eindhovense golf
club in Valkenswaard het inter
nationale amateurskampioen
schap van Nederland gewonnen.
In de eindstrijd versloeg hij de
Nederlander Jaap van Neck
(Breda) met twee en een. Eer
der won Burch een bijna zeker
verloren partij in de verlenging
van Craig Francis van de Baha
ma's. Van Neck, was in de an
dere halve finale met vijf en
vier de meerdere van de
Pakistaan Taimur Hassan.
In het damestoe nnooi, waarin
geen enkele buitenlandse uit
kwam,- won Alice Janmaat (Hil
versum) in een hoogstaande fi
nale met twee en een van Inke
Keunen. Het betekende haar
zesde toernooizege in dit sei
zoen. In de halve finale ver
sloeg zij Marischka Swane met
twee en een, terwijl mevrouw
Keunen met vier en drie van
Juul van Dijck.
-Lierse SK
Lokeren—Cerke! Brugge
Molenbeek—Berchem Sp.
Meehelen—Berin).
WaregemAnderleeht
FC LiegeAntwerpen
Atletiek
Farla (Die Haghe) 20.20.-: 2. J.
Koomen (HPC) 21.48.-: 3. T. de
Vries (ZIAN/Vit.) 25.09.-.
idem heren veteranen: 1. R.
Ingenluyff (HZPC) 16.57,-; 2. L.
Engelbeen (Scaldls) 17.52.-; 3.
MEERKAMP-WEDSTRIJDEN
10 PAPENDAL
VIJFKAMP (rep. 100 m h„ ko
gelstoten, hoog. ver en 200 m.)
Mleke v. Doorn (De Spar
taan) 14.1 - ll.CC - 1.78
2 - 4337 punten; 2. Mieke
i Wissen (Atmodes) 14.0 -
'9 1.69 - 5.88 - 24.5 - 4204
BEKERPROGRAMMA
TYBB—Raak Nlcols
Schoten—SC Haarlem
ODIZOVVO
VUC—Wassenaar
RazenkampRCH Cem.
DVH—ABC
Sparta—Schiedam
Gouda—Neptunus
Euro Stars—Feyenoord
HSC Tilburg—Holy
HHC—DSS
Ce ie rl t as—Roosw 1 jk
Hoofddorp—Duslbane Plr.
Carlbe—Dor! as Quick
Ola UW—HMS
Donar—Thamen
SCRStarko Birds
HENGELO
discus, polshoog, speer, 1500 m.
en totaal)
1. Eitjo Schutter (Quick) 11.0 -
6.76 - 11.48 1.94 - 49.3 - 14.8 -
38.24 - 4.50 - 42.32 - 4.25.1 -
7380 punten: 2. Frans v d.
Ham Avantrl) 1. - 6.60 -
12.79 - l.SO - 49.7 - 16.2 - 39.46. -
4.40 4S.78 - 4.35.1 -7152 punten:
Waterpolo
KAMPIOENSCHAPPEN
Groep A:
HongarijeWest.Dultsland 62
JoegoslaviëNederland 53
Sowjet Unie—Spanje 95
ItaliëRoemenië
lillek (DES) 28.30,-; 2. J. van
Heyst (VZC VI.) 29.42,-; 3. B.
Egberts (HZPC) 30.24.-; 4. J.
v.d. Laan (VZC VI.) 30.35.-; 5.
I. Panhalzer (ZAR) 31.00.-; 6.
A. Scheffelaar (HPC) 31.08,-;
7. L. Pieters (Vechtstr.) 31.29.-;
8. D. Hengeimolen (Vechtstr.)
32.33.-; 9. B. Koomen (HPC)
32.33.-; 10. N. v.d. Sar (DZV)
32.57.-.
Idem heren: 1. F. Eeftlng
(Vechtstr.) 25.39,-; 2. A. ln 't
Veld (ZPA) 25.41,-; 3. H. Rij
vers (Baronie) 27.19,-; 4. F.
Edelljn (VZC) 27.30,-; 5. R.
Lamping (AVZV) 27.36.-; 6. J.
Middendorp (ZIAN/Vit.) 28.03.-;
7. B. v. Spengen (AVZV) 28.26.-;
8. R. Broer (WVZ) 29.04,-; 9. A.
Roelofs (ZPA) 29.05.-; 10. F.
v.d. Pijl (Vechtstr.) 29.06.-.
2 km schoolslag dames: 1. T.
Sinking (ZPA) 36.01,-; 2. P. But
(VZC) 37.09.-; 3. J. van Kolden-
hoven (Alicante) 37.22,-; 4. L.
Frljters (Baronie) 37.23.-; 5. W.
Bakker (Alicante) 37.30,-.
Idem horen: 1. H. Wlllemse
(AZL) 34.59.-; 2. P. v.d. Werff
(VZC) 34.59.-; 3. R. (Lamping
(AVZV) 35.08.-: 4. G. Land-
weers (Excelsior) 36.10.-: 5. W.
t (ZIAN/Vit.) 37.31,-.
v.d. LelJ (Rotterdam); 12. P.
Roozenburg (Rijswijk): 13. J.
Langstraat (Rotterdam)14. R.
Tuylk (Breda)15. H. v. Duuren
(Lelden); 16. W. Hus (Scheve
nlngen); 17. H. Vinkeles (Den
Haag): 18. H. van Seggelen
(Den Haag); 19. C. van Laar
(Den Haag); 20. A. Remmers
waal (PIJnacker).
's-G HAVENDEEL
Amateurs: 1. Piet V
(Zoeterwoude)
2.11.07; 2. genbui
(Dordrecht),
Nieuwelingen: 1. Corne Kokke
(St. Wlllebrord)2. P. Borre.
mans i\Y'M-ir(lri'dit)3. S. Po
lak (Lage Zwaluwe); 11. C. den
Harlog (Lage Zwaluwe).
GENNEP
Amateurs: 1 Henk Smits
Baarlo) 100 km 2.10.34: 2. F. v.
Katwijk (Oploo)3. W. Alber-
sen i Wierden4. A. Scheffer
(Zelhem); 5. J. Ribbers (Groes-
beek)
Junioren: 1. Rob van de P.akt
(Breda) 60 km 1.26; 2. D.
Toto: wlnn. 1.40; pl. 1.10. 1.80,
1.30; koppel 4.SOtrio 36.20.
Panheelprijs 2120 m.: 1, Jane
■*- 2.50.8 1.23.4; 2
koppel 8.6
Peizenrijs 1600 m.: 1. Jupiter
D (G. v Eykeienborg) 2.04 8
Fiel
1300 i
3. T. Ge-
(Heesch); 4. T. Noy (Am
sterdam); 5. S. Huizlnga (Rot-
G. St. Ni-
colaas ('s-Gravendeel); 5. K. rcraam i
St. Nlcolaas ('s-Gravendeel); 6. Nieuwelingen: I A -.o> (Am-
P. Franken (Oosterhout); 7. W. sterdam) 40 km o8.34: J Rut-
Schuurhulzen (Rolierdam); S. sens (Grave); 3. M. Hulzin0a
S. Berkhout (Schipluiden); 9. (Rotterdam).
P. Gödde (Koewacht); 10. A. rhenf.v
Versluis (Amelde i11. W. van Tnn rn-h,
Steenis (Hoogblokland)12. J. Liefhebbers: 1. Ton Gijsbc
Hordijk (Westmaas); 13. J.
Zoons (Voorschoten); 14. L.
d. Wiel (Breda); 15. A. ai
Groot (Gouda); 16. W. Hofstedi
(Wateringen); 17.
d. Beek (Barneveld); 4. W.
Putten (Vlanen)5. H. Brlnk-
6. H. Egberts
Woodfeet
noj) 1.20.4; 2. Susy A; 3. Petll-
lante.
Toto: wlnn. 3.30 (slnl); pl. 1.80,
1.30. 2.80; koppel 9.10.
Papenliovenprijs 2120 m (leer.
Ilng-pikeurs)1. Karloff B (J.
Obermeyer) 2.54 4 1.22.3 2.
Lidva du Bols: 3. Lime du Bois
Toto: wlnn. 4.80; pl. 2.80. 3.70,
15.40: koppel 19.00; trio 1059.70.
P-mninrenpriis 2040 m: 1. Lae-
titia (M. C. Vergay) 2.51.2
- La Kolo; 3. Mui
('s-Gravenzande)
de Groot (Hank)19. M. Mei
dijk Vlaardin; fg
Muilwijk (Brielli
(Rijswijk);
(Gouda); 'S. J. Moes (Den
j. Haag).
Fortui
Toto:
1.30: koppel 3.50.
1.90; pl. 1.10, 1.20,
f 296.554.-
1. J. Broers
I 6" Martin Havik (Maartensdijk); 5. G. den Bes-
(Strljen) 60 km' 1.23.05 2. G. «en (Monster).
Bierings (Uden); 3 T. Griep VOERENDAAL
(Spijkenlssei4. W Lugten- r,llfn
burg Zuidland)5. K. St. NI-
('s-Gravendeel6. J. U'
v.d. Velden (Rijsbergen)7. J. N'
Akkermans (Zevenbergen): S. M'
André Verstijlen (St. Wille-
brord): 9. J. Jonkers (Oud (Bi
strlcht) 91 km 2 11: 2. H.
en (Munstergeleen)3. M.
sen (Elsloo): 4. W Wilms
stergeleen)5. M. Dohmen
Gastei); 10. v. Kossel (Vel- Junioren: Jo Badjou (Heer-
drlel)11. H. Lap (H. I. Am- len).
bacht): 12. R Stroosnljder
(Moerdilkl13. K. de Brouwer DENEKAMI
(Etten Leur); 14. Ad Verstijlen Amateurs: 1. Herman Snopvink
Willebrord); 15. A. van (Denekamp) 80 km 1.54.19; 2.
Strlkker
(Ned.) Kreidler 20.16.6: 3. Her
ben Rlttberger (W-Dld.) 20.23.2;
4. Gerard Thurow (W-Dld.)
KreldJer 20.24.6 5. Jan Huberts
(Ned.) Kreidler 20.26.9. Snelste
ronde: Jan Bruins 2.26,9
(118. 807 km/u.)
125 cc (8 ronden): 1. Kent An-
dersson (Zwe.) Yamaha 17.47,3
(130.831 km/u.); 2. Henk van
Kessel (Ned.) Bridgestone
17.49.5; 3. Bruno Kneublihler
(Zwit) Yamaha 17.6Ü.S; 4. Lelf
(Sprundei); 16. W. Bosch j de Boer (Wester
(Oorinchemt: TL F._ Gommers Hu|sjes (Kloosterhaar); 4.
(Wanneperveen)5.
Gommet
(Heerlen); 18. R. Bos (H.
Ambacht): 19 A. Lagarde (La- scheper (Ruim
ge Zwaluwe); 20. A. v. Drunen Liefhebbers: 1. Jan
/- nu 45 km 1.10.IS; 2. T.
l.Gerrlt PI leger Moljer Denekamp): 3. O.
•s (Enter); 4, N. Steen-
(Rulnen)5. B. Boom
FINALES
200 meter vlinderslag heren: 1.
Andras Hargitay (Hong) 2.03.80;
~1an Brlnkley (GB) 2.04.13;
Herencnkelspel (halve finales):
Sa .dors—Hordijk 2—6 10—8 3—6
0—3 64; Hemmes—Thung 6—3
Zwaan/Ada Bi
pel/Judlth Salomé 7—5 7—9 9-^7
Herencnkelspel (finale): San
ders—Hemmes 7—5 2—6 3—6
6—1 6—2.
(Amelde) 40 km.: 2. C.
Fu'st (Zoeterwoude)3. W.
Wle'houwer (Sommelsdljk)4.
B. ter Harmsel (Zegge); 5. N.
nmnpie.
is (Schevenlngen); 7. A. Ge-
(Naa'dwilk)8. N' Toussaint
tfaa'dwijk)9. .T. S'olk
Dames: 1. Truus van de Plaat
(Geldermalsen)30 km 51.28;
2. G. Donker (Krommenie): 3.
(Ve'd- H de Joneh (Apeldoorn): 4. A.
K'eine Rlemersma (Slappenterp)5. B.
Groen (Steer
Guslavssen (Zwe.)
Roel Cornells (Ned.) Yamaha.
Snelste ronde: Andersson 2.09.6
(134,667 km/u.).
250 cc (10 ronden)1. Takazuml
Katayama (Japan) Yamaha
20.25,3 (142,437 km/u.); 2. John
Dodds (Austr.) Yamana 20.2S.3;
3. Dieter Braun (W-Dld.) Ya
maha 20.32.0 4. Kent Anders
son (Zwe.) Yamaha 20.40.9; 5.
Bruno Kneubiihler (Zwit.) Ya
maha 20.41.6: 6. Kees Schermer
(Ned.) Special 20.50.7. Snelste
Katayama 1.59.2 (146,416
(Zw.) 2.05 85; 8. Csaba
(Hong) 2.08.94.
200 meter wisselslag dames: 1.
Ulrlke Tauber (Odl) 2.1897
(wereldrec.)2. Andrea Hueb-
ner (Odl) 2.23.97 3. Ira Fetis-
6—3 7—5 6—3.
Wielrennen
Zarnowlecki (Zw) 2.27.S'
Anne Adams (GB) 2.28.OS
Wijda Maze
Sprint Professionals: Kwaliflca-
Lanoker (Bel), Laatste 200 me-
ter in 11,68 seconden, 2. Mliler
(Bah). Tweede serie; 1. Turn-
nl (Ita). 11.80. 2. Yatsudag
2. Sovjet Unie 3 32.01: 3. Oost- (Jpn», 3. Fens (Ned. Derde sc-
1. West-Duits land 3.3<
km/u.)
350 cc (10 ronden): 1., John
Dodds (Au t.) Yamaha 19.51.8
(146.441 km/u.); 2. Penttl Kor
honen (Fin.) Yamaha 20.00.5;
3. Bruno Kneubühler (Zwit.)
Yamaha 20.04.8 4. Boet v. Dul-
(Ned.) Yamaha 20 09.6 5
Rob Bron (Ned.) Harley Da-
Frankrijk 3.34 58 7. Spanje
3.34.98 8. Bulgarije 3.43.30.
Schoonsprlngen S-meterplank
Profs: 1.
T>. Janssen (Bleiswijk)15. M. wljl{) 120 km 3.02.01: 2. J. Kr.
Bakker (Delft). kels (Born); 3. R. v.d. Linden
BLADEL (P.elglë)4. R. de Vlamlnck
Amateurs: 1. Ron Smit (Haar- 5 A. Hulzenbosch
lem) 80 km 2.03.35 2. A. Prin- ^^een»B. Pronk (Sche-
sen (Raamsdonkveer); 3. W. v. yenlngen)7 C. vd. Meljden
Hel vol rt (Tilburg)- 4. L. Boose (Puttershoek)8. W. Kelleners
(Hellcvoets'uis)5. J. v. d. Lin- (Born); 9. B. Hordijk (Rotter-
de (Tilburg)8. R. Zuijdweg dam): 10. B. Janbroers (Am-
'Rotterdamt: 10. F v d. Ende sterdam): 11. G. Harings (Sib-
(Monster); IS. P. Kentle (Slle- be): 12. J. v. Katwijk (Turn-
drecht). hout); 13. T
Amateurs tijdrit 4.5 km.: 1. 14. H.
Wil van Hetvoirt (Tilburg): 2. W, de Waal (Axel); IS. L.
sdonkveer)3. Duyndam (Poeldijk)23. J.
T. Breur (Schiedam); 24. G. Koop
J- (Wateringen).
Amateurs: 1. Jules Bruesslng
(Amstelveen) 90 km 2.08.09; 2.
W. de Ruiter (Meerlo)3. G.
■V Pronk (Schevenlngen): 4. G.
y'n Hoekstra (Dokkum): 5. H. Lub-
7" berdlnk (Voorst): 7. R. Lle-
brechts (Vlnardlngen)11. W.
Pij') 2.45.5 1.21.1; 2. Jay Lee;
3. Iron Volann.
Toto: winn. 2.80: pl. 1.90. 3.90.
2.70: koppel 10.80: trio 208.80.
Znandiikprijs 2120 m.: 1. Mari
nas Carlos (M. Brouwer) 2.59.3
1.25.3; 3. Leslie Hanover; 3.
Kim Six L.
To'o; winn. 2.30; pl. 1.30, 1.30;
koppel 2.40.
Za uiwervenprijs 1600 m. auto
start: 1. Just in Time (L.:
Schoonhoven) 2.06.4 1.19,0; 2.
HU ma: 3. Jewelprlse.
Tolo: wlnn. 2.70; pl. 1 40. 1.40,
1.30: koppel 6.30: trio 63.40.
Neef Boyprijs 1900 m.: 1. Cleeve
HUI (J. Vermeulen) 2.04.9; 2.1
Tracy Jones: 3. Florlan.
Toto: winn. 3.O0; pl, 1.60, 2.10,
2.10: konpel 8.60.
Grote finale van Nle IJzer en
Staal 2100 m.: 1. Ballly n (J.
van Dooveweerd) 2.46.7 1.18.6;
2. Espoir de Bonheur; 3. Ans-
Tctó: wlnn. 1.60 (stal); pl. 1.50,
3.20. 2.20; konpel 2.80: trio 90.70.
Znndvnortnrijs 2520 m.: 1. Ke-
mal Hnghewevde (R v. d Lub-
be) 3.25 9 1.21.1: 2. Kinglet O:
2. Patrick: 3. Ebeltoft.
Toto- wlnn. 6.40; pi. 1.70.
1.30: koppel 7.90; trio 133.60.
-Iprijs 2040 m a
Toto- winn. 2.70; pl. 1.60. 2.90;
konpel 11.90.
.Tingonriis 2150 m.: 1. Bearh'
(D. Weiss): 2. Woodfleets Jexi-
lv; 3. Jamberrteen.
Toto: wlnn. 4,60; pl, 1.80, 2.40,
1.40; koppel 9.80; trio 101.80.
Mor
(R. Hof)
rsdiïk) 123 km I
-ai,kelen)6. T. Drier
11 K. St. Nier
da (Wdl) 190.23 pnt..
(Ned.) 1S1.98 pnt.; 8. Lindberg
(Zw) 180.03 pnt.
PAULUS DE BOSKABOUTER - DE HELDENMOL
Door
JEAN
DULIEU
K-49 Nu Paulus er ook nog bij stond te grinMol haar misslagen zorgvuldig af: 'negen je nu toch wilt vechten, waarom kies je dar
niken, werd de heks natuurlijk steeds bozer, tien, elf, twaalf.' 'Toch moet het fout gaan,' niet een sterkere tegenstander uit?' Meteer
Met een verbeten gezicht joeg ze achter Mol bedacht Paulus, 'hij kan het niet volhouder staakte de heks haar achtervolging. Lang-
aan, maar die zigzagde zo behendig dat zt tegen zo'n vijand.' Toen daagde hij op zijr. zaam wendde ze zich om naar de boskabou-
er telkens weer naast sloeg. Al rennend telde beurt de hekst uit. 'Eucalypta,' riep hij, 'alt ter, die haar met gebalde vuistjes opwachtte.
(VS). Vijfde serie: 1. Pedersen
(Den). 11.54, 2. Abe (Jpn'). 3.
Debossaher (Bel). Zesde serie:
I. Nicholson (Aus) 11.53. 2.
Cutting (VS), 3. Loevesljn
(Ned1). Winnaars gaan o-ver
naar de kwart-finales.
Herkansingen. Eerste serie: 1.
Cuttln'g 12.14. 2. Abe, 3. Miller.
Tweede serie: Loevesljn
II.81, 2. Yatsuda, 3. Halscy
Derde serie: 1. Debosscher
12.61. 2. Slrrres, 3. Fens. Vierde
serie: I. Arakawa, 12.34, 2.
Borghetitl. Winnaars naar de fi
nale van de herkansing.
Finale herkansing: Eerste se
rie: 1. Cutting 11,92, 2. de Bos-
scher. Tweede serie: 1. Loeve
sljn. 11,72. 2. Arakawa. Prof.
achtervolging. Kwalificatie:
Eerste rit: Roy Schuiten (N'ed)
5 58.13 - Charly Grosskost
(Fra) 6.08 35 Tweede rit: Fer
dinand Braoke (Be'.f) 6.00.15
Günter Harltz (Wdld) 6 07 14
derde rit: René Pijnc
De Wlndmo-
-uln (Gouda),
ren: 1. Slotte Akker (Wln-
3.5 km 4.59; 2. J. v. Erp
De Hoekse (Oss) 5.04.02: 3. P. Meulblok
leel)- 3. West (Utrecht) 5.07,08; 4. B. v. Dru
(NaaldwHk); nen (Rosmolen) 5.08.02; 5. J
(UtrechM; 5. Geurdens (Nislelrode) 6.09,06.
Janc
i (Aiphen a
inder (IJzendljke) 100 km
L Walraven 'Den Haag):
Brln'rman (Rotterdam): T
v. Herwerden (Voorburg).
CULEMBORG Harmsel (Lage Zwaluwe); 20.
Amateurs: 1. Gerrle SLnt Nico- R- Llebreehts (Vlnardlngen).
laas ('s-Gravendeel) 100 km Junim
2.20: 2 H. Lubberdink (Voorst);
3. W. de Ruiter (Meerlo); 4. H.
Botterhuis (Sambeek); 5. F. v.
'Ijk (Oploo):
6.03.50 - Dirk Baert (Bel;
6.04.42. Vierde rit: Km
(Noo)
2.25.13; 2. K. St. Nlcolai
('s-Gravendeel); 3. A. v. Hou-
wellngen (Heeselt): 4. G. Schou-
mans (Amsterdam): 5. C.
Berkouwer (Stolwijk)7. A.
Kraan (Gouda); 9. R. Kroep
(Rotterdam). Nieuwelinge
Junioren: 1. Eric Gezerlk (Hll- (Eindhoven;
vA- (Elsloo); 3.
1Michel Jacobs
(Blnelrade) 60 km 1,30; 2. M.
de Vos (Maastricht); 3. J. van
Erp (Oss); 4. E. Visschers
(Sweykhulzen)5. S. Akker
(WInsum); 0 H. Nledorp (We-
nud-
km 1.26.20 2.
d. Pol (Nicuwersluls)3.
tas (Hoofddorp);
Glacomo
Bazz.un (It) 6.16.51.
Eerste halve finale: Bracke
(Bel), 6 minuten 2,i
o roes (Soest); 5. T. Rozenburg MIn"nFI
(Rijswijk)7. J Langstraat MIDDELBURG
(Rotterdam); 9. H. Lap (H. I. Dnmes: 1. Truus van de Plaal
Ambacht): 12. H. v. d. Berg (Geldermalsen) 55 km 1.28,43;
Haag) - - - -
Km
(Noo)
6 03.81. Om de derde prijs: 1
Pijnen 6.08.47, 2. Knudsen
6.'6,05. Finale: 1. Schuiten
6 C4.71, 2. Bracke 6.2 12.58
Etndsr.and: 1. Schuiten 2. Brac
ke. 3. Pijnen, 4. Knudsen,
PIJNACKER
Profs: 1. Leo Duvndam (Poel
dijk); 2. Janus v. Tol (Poel
dijk); 3. B. Hordijk (Rotter
dam) 4. N. den Hertog (Er-
melo)5. op 45 sec. P. Sercu
(België); 6. G. Harings (al-
kenburg): 7. J. van Katwijk
(Turnhout); 8. R. de Witte (Bel
gië): 9. W. de Waal (Axel); 10.
W Prinsen (Hank): 11. Fedor
den Hertog (Dordrecht); 12. M.
(Den Haag);
(Den Haag).
NISPEN
Tak (Oud Gastel); 5 J. Nijen-
huis (Etten Leun; 10. J. Ket-
Den Haag); 14. S. Berk-
2. B. v. Ijken
Donker (Krommenie): 4. L. v.d.
Onrt (Beverwijk): 5. G. Kerre-
mans (Oudenbosch).
(Bergen op Zoc
Paardesport
hut (Schipluider
Leeuv
Junioi
Wlllebrord) 60 km
20. M.
Cs-Gravcnzande).
J- A? YeBUJUm (St. ZAteRDAG
ucuiuiu) 60 km 1.19.45; 2. B.
Est (Dinteloord): 3 J. Jon- Papendrechtprl.is 21>0
kers (Oud Gastel): 4. P. d(
Jong (St. Wlllebrord): 5. C. v
d. Heiden (Oosterhout): 15. J. ---
Hamm.ndirp rRof.rdnml: 18. Two; p, ,.»J.
M. v. Gooi (Rotterdam i: 20. A. l 9°: koppel 14.40, trio 261-
v. Seggelen (Den Haag). Fannerdenprijs 1500 m.: 1. Nan-
KOERSEN DUINDIGT
3.01.3 1.27.2
Totnlisatnromret ƒ491.704,0)
KOERSEN DRACHTEN
2. Little Luke;
Libuda Belwin.
Toio: wlnn. 3.10: pl. 1.70, l.i
2.50: koppel 9.80: trio 138.30.
Elingn-nrijs 1300 m.: 1. N
gara (R. Kromkamni 1.51
1.27.4: 2. Noatak; 3. Nanko Bi
le afd.: 1. La Damsel (M.
Bouwhuis) 2.55.5 1.24.4; 2. Ja
velin: 3. Kasslana.
Toto: wlnn. 6.80; pl. 1.S0, 2.10,
1.50; koppel 10.70; trio 109.90.
d'Alde Slus-prijs 2080 m.: 1.
Latonl H (P. Zandt) 2 56 1.24.6;
2 Kazan G: 3. Hyacint.
pl. 2.41
Toto: winn. 2.20; pl. 1.40. 2.50.
1.70; koppel 13.90.
Ago-prijs 2080 m. leerlingpl-
keurs 1 Jona Builenz.org (J. de
Wil) 2.51 1.22.2: 2. Hella D; 3.
Hanover CavaUos.
Toto- wlnn. 4.70: pl. 1 90. 1.30.
2.20: kopnel 4.S0: trio 172.10.
Di.nlop-nriis 2080 m.: 1. ^Tenno
Hora (H Pol) 3.01.4 1.27.2; 2.
Manus: 3. Luele.
To'owlnn. 9.-: pl. 2.70. 2.S0,
2.90: kopnel 16.70.
Sonnemadnkknm-prils 2080 m.
2e nfd.: 1. Leo Hanover (K.
Wouds'ra) 2.54.6 1.23.9; 2. Kari-
moendlawa; 3. Jefferson.
Tom: wlnn. 3.— pl 1.50. 1.70,
2.1(1: koppel S.20: trio 20S.30.
Ronbannnrljs 2080 m.: 1. Mon-
Mariin Tefka.
SUSKE EN WISKE - DE NARE VARAAN
f lm hm óm hdör op zijn kop krrn
LUCKY LUKE - „DE BLAUWVOETEN OP OORLOGSPAD"