Blikseminslag in bollenbedrijf: mil j oenenschade De Rip ziet deken-pastoor met lede ogen vertrekken Sassenheimse dierenvr' enden Leidse agenda Nieuwe auto bij afscheid E. van Diepen Bezoekuren ziekenhuizen Veilingen PAGING 4 LEirSE COURANT Portier hield Voorhouters voor de gek Van onze correspondente VOORHOUT De portier van de Sikkens Lakfabrieken heeft gisteren tientallen Voorhou ters danig voor de gek ge houden. Deze deden namelijk mee aan een fietspuzzelrit van de carnavalsvereniging De Bok ken en dachten, dat de por tier controleur was. De Sik kens -portier speelde het spel mee en liet iedereen die zich bij hem meldde, tien diepe kniebuigingen maken. De puzeltocht werd overigens gewonnen door P.Wolvers uit Sassenheim, op de tweede plaats eindigde P. Koomen en op de derde plaats P.War- merdam. De speel weken voor de Voor- houtse jeugd zijn voorbij Burgemeester Stolwijk woon de de laatste activiteiten bij en dankte Bram Montanus die met medewerking van 30 moeders wekenlang voor de Voorhoutse lieverdjes in touw is geweest HILLEGOM Het bollenbedrijf van De Schoot in Hillegom, gevestigd langs de rijksweg van Haarlem naar Sassenheim, is zondagavond ten dele door brand verwoest nadat tijdens hevig onweer de bliksem was ingeslagen. De schade zou volgens een voorzichtige schatting van de rijkspolitie ter plaatse zeker een miljoen gulden bedragen. Onmiddellijk na de blikseminslag greep het vuur snel om zich heen. Een grote bollenschuur werd grotendeels in de as gelegd. De brandweerlie den van Biïlegom en Bennebroek bestreden het vuur met groot materieel en waren dit na een paar uur meester. Het verkeer over de rijks weg moest omgeleid worden. Pas om elf uur, drie uur na het uitbreken van de brand kon het verkeer weer van de rijksweg gebruik ma ken. Reddings actie op zee Ondanks de con currentie van het Rijnburgse bloemencorso en ondanks het feit dat het bepaald geen strandweer was, bestond za terdagmiddag toch nog vrij grote belangstel ling voor de red dingsdemon straties. die met medewerking van de Marine- luchtvaart dienst voor de Katwijkse kust werden uitge voerd. Zelfs een helicopter kwam in actie om de drenkelinguit de (overigens rustige) bran ding te redden. koffiekamer, 3rgaderln«, vanaf 4.00 (Van c correspondent) Voor tienduizenden gulden schade is het afgelopen weekeinde aange richt aan de Boskoopse machinefabriek Haring aan de Zuidkade. Een felle uitslaande brand verwoestte vlledig de bovenverdieping van de fabriek, waarin ondergebracht het archief en de tekenka mer. Dank zij snel optreden van de brandweer de fabriek staat op slechts tweehonderd meter van de kazerne bleef de complete boekhouding op de benedenverdieping gespaard. Over de oorzaafc van de brand tast de recheche nog in het duister RIJPWETERING-Het kerkbe stuur van de parochie O.L. Vrouw Geboorte heeft, o.l.v. de heer C. N. A. v. d. Poel, de ken-pastoor van Diepen gis teren een groots afscheidsfeest bereid. Niet omdat men blij is met het heengaan van de pas toor; integendeel, zijn vertrek naar Schiedam wordt door de gehele parochie ten zeerste be treurd, maar nu de benoeming onvermijdelijk een feit was ge wórden, heeft men uiting willen geven aan gevoelens van -grote dankbaarheid jegens deze bij zonder geliefde parochieherder voor zijn eenvoud, zijn ruime kijk op vele parochie-en dekana- le zaken, vooral ook voor zijn juiste inzichten, de inspirerende en stimulerende geest die van hem uit ging en de geweldige belangstelling en medewerking, die hij gedurende zes jaar Rips pastoraat altijd heeft betoond en gegeven. Kortom, deken-pastoor Van Diepen is, zowel in zijn pa rochie Rilpwetering als In het gehele dekenaat Alkemade een zo beminde persoonlijkheid ge worden, dat men hem met pijn In het hart ziet vertrekken. De kerk was om half II dan ook stampvol, toen het afscheids feest werd angezet met een plechtige H. Mis, opgedragen door de scheidende pastoor met assistentie van zijn huisvriend, pater Koomen uit Roelofarends- veen. Het parochiële mannen koor voerde, o.l.v. de heer W. Weenink op voortreffelijke wij ze de 3-stemmige Latijnse Mis van Perosi uit met uitstekende orgelbegeleiding van de heer C. Borst. In de voorste banken hadden plaats genomen Burge meester Smolders en echtgenote alsmede de Dekenale commissie en kerkbesuren uit het Deke naat Alkemade. In zijn af- scheidspredikatie had pastoor Van Diepen bijna woorden te kort om zijn hartelijke dank baarheid te uiten voor de zes jaar leven en werken in deze parochie. ,,De nu afgelopen Rip- se periode betekende voor mij heel veel en is een onvergetelijk deel in mijn leven geworden", aldus de pastoor. Hij prees voorts de fijne en gemoedelijke De voorzitter van het kerkbestuur, de heer Van der Poel. biedt hier deken-pastoor Van Diepen het afscheidscadeau aan. Dit is ove rigens tot 6Kandgekomen tegen inruiling van de oude auto van de pastoor. Het was dus min of meer een uitwisseling van de auto-sleutels. Juffrouw Nelly laat de pastoor haar nieuwe gouden horloge zien. omgang met zijn parochianen, de eensgezindheid en offerge zindheid bij bepaalde gelegenhe den. Vooral was hij erg dank baar voor het nog vele kerkbe zoek in de parochie en de goede sfeer en samenwerking, zowel in het verenigingsleven als bij Voor de jaarlijkse dierendag van de Sassenheimse jeugdrecreatie, zaterdagmorgen op het Konings veld, bestond grote belangstel ling. De jeugd kwam met niet minder dan 118 dieren bij de plaatselijke dierenarts De Geus, die geassisteerd door Marian Verhoef, de hondentrimster, de dieren keurde op hun verzor ging. Er waren weer veel gewo ne huisdieren als honden, poe sen, cavia's en geiten, maar ook minder alledaagse als dui ven, parkieten, salamanders, en een schildpad. Corine Verhoog (6) kwam zelfs in haar poppen- wagentje met een moeder cavia en zes jongen. Alle deelnemende kinderen kregen een dieren- kaart van de plaatselijke afde ling van de dierenbescherming, waarop dokter De Geus een waarderingscijfer gaf van de verzorging van het dier, terwijl hij verder adviezen gaf voor de verzorging. De kaart met het cijfer kan volgend jaar weer ge bruikt worden, en is een stimu- lans om dan weer mee te doen. Evenals het vorig jaar w.n er ook een stand van de dierenbe scherming, met allerlei leuke artikelen, zoals lepeltjes, kalen ders. vlaggetjes etc. Deze arti kelen zijn bij mevrouw Ver hoef, bestuurslid van de plaat selijke afdeling, te verkrijgen. De vakantiespelen in Nieuwkoop zijn zaterdag avond afgesloten met het in de fik steken van het buttcndTp. dat de jeugd de weken met veel In zijn dank betrok hij ook zijn huisgenote, „juffrouw Nelly" (die met hem meegaat naar Schiedam) voor de wijze waar op zij altijd de deur van de pas torie wagenwijd open had om de vele bezoekers te ontvangen en te bedienen. „Als het moge lijk was, zou ik graag een stuk je Rijpwetering mee willen ne men als inspiratie voor het veel moeilijker werk, dat mij in mijn nieuwe parochie te wach ten staat. „Hartelijk dank voor de wijze, waarop deze zes jaar in de Rip voor mij onvergetelijk ziijn Namens kerkbestuur en parochia nen werd pastoor Van Diepen na de H. Mis toegesproken door de heer C. N. A. v. d. Poel, zulks in de geest, zoals in doe aanhef al is omschreven. Hij deed de deken-Pastoor hartelijk dank, respekt en waardering toekomen voor al het goede, wat hij voor de parochie en het de kenaat heeft gedaan en bete kend „Natuurlijk vertrekt u niet met lege handen. Ik heb de eer u hier de sleutels te mogen over handigen van een splinter nieu we auto, die in de tuin van de pastorie voor u gereed staat. Dit is het afscheidscadeau, dat de parochianen, het kerkbestuur en enkele charitas-instellingen uit het dekenaat bij elkaar brachten. We hopen, dat u daar veel plezier van mag beleven", aldus de her v. d. Poel. Dit niet verwachtend dankte pas toor Van Dhpen, zichtbaar ont roerd, voor het geweldige ca deau. Met een door het mannen koor krachtig gezongen „Jubli- late Deo" van Simon Kroon werd de plechtigheid in de kerk besloten. burgelijke in- Hiierna volgde een afscheidsrecep tie voor genodigden in het dorpshuis. Ook hier sprak de heer v. d. Poel een welkomst woord, waarin hij de eveneens vertrekkende huisgenote van de pastoor, mej. Gieben („juffrouw Nelly") in de bloemetjs zette en haar een gouden armband horloge met inscriptie aanbood als dank voor de enorme gast vrijheid die zij altijd en ieder een heeft verleend. Vervolgens werd het woord gevoerd door (de jarige) burgemeester Smol ders onder aanbieding van een geschenk onder couvert na mens het gemeentebestuur; door pater Koomen, die de pas toor een boekwerk aanbood; door de heer J. Bouma, schaak vriend van de pastoor, die de eerste tank benzine voor de nieuwe auto cadeau gaf door de her P. Koek namens de dekena le commissie en de heer W. Wee nink namens het parochieel mannenkoor. Alle toespraken hadden voorna melijk als inhoud: hartgrondige spijt om het vertrek van de pas toor; hartelijk dank voo vriendschap, de fijne en gezelli ge samenwerking; dank ook voor de velé nuttige en opbou wende werkzaamheden van de scheidende pastoor ook di meentebelangen en de allerbes te wensen met zijn heel wat zwaardere taak in de nieuwe parochie van Schiedam. Onder de indruk van al deze hui debetogingen sprak pastoor Van Diepen een dankwoord, waarna een ieder de gelegenheid kreeg om met een stevige handdruk afscheid te nemen van de pas toor en zijn huisgenote, wasrbij hij nog menig kleiner of groter cadeau in ontvangst mocht ne men. Ddt was ook het geval tijdens de openbare afscheidsreceptie, die 's avonds van 19 tot 20.30 uur in het dorpshuis werd gehouden. Een onafgebroken stroom van kleine tot grote parochianen kwamen van hun geliefde pas toor afscheid nemen. De over weldigende belangstelling, ook van de jeugd, bewees overdui delijk hoe bemind pastoor Van Diepen in Rijpwetering is. Op 18 augustus zal de deken-pas toor in zijn nieuwe parochie aan de Dr. Schaapmansingel 3 te Schiedam-West worden geïnstal leerd. nixor: Stationsweg 19, tel. 2123S: ,,My name Is nobody" 14 jaar. dagelijks -4.30, 19.00 en 31.15 uur en zo extra Studio: s'teenstraat'39, tel. 33210: ..Sa men uit, samen thuis" a.l. dag. 14.30, Trianon. >p de .30. 19.01 Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414: „Goliath verovert Damascus" 14 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. Dag. 14.30 uur „De avonturen op het schatel- land a.l. (beh. zondag) Hogewoerd 4951, tel. 24919: „De tien geboden" 13.45—14.30 uur. Avondbezoekuur: 18,30—19.30 uur. Kinderafdeling da gelijks van 14.00—19.00 uur. alleen voor ouders, zondag 14.00—15,00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toe gang op de kinderafdeling. it. Ellsabeth-zlekenhuls: klasseafdelin gen Volwassenen dag. v. 11.15 tot 12.00 uur van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur: kraamafde- ling dag. van 11.15 tot 12 uur (al leen voor echtgen.) v. 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur; kinderaf deling: dag. van 15 tot 18'.30 uur: 3e 18.45 tot 19.45 uur, kinderafdeling dag. van 15 tot 18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13— inaktlnlek: 1 ;ot 12.00 u. van 19.00 tc van 13.30 I ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de b< dag: 15,00—16.00 18,30—20.00 Voor de orematurenafdellng volgende bez ezoek aan ernstige pntiënten: Wan neer voor ernstige patiënten doorlo pend bezoek wordt toegestaan, kan hoofdverpleegkundige Rjjnoord: 1 n 2e Was6 "li—11.30 18.30—19.30 u. 3e klas Hoogmaae is sinds gisteren een unieke speeltuin rijk. Uniek, niet vanwege de inrichting, maar vanwege zijn ligging: op een sport complex voor MMO. De tuin werd gisteren onder grote publieke belangstelling en onder de vrolijke noten van de plaatselijk har monie officieel geopend. De heer Doeven van MMO sprak daarbij woorden van dank aan het adres van de heer Martens, die het geheel n zijn vrije tijd tct stand heeft gebracht. Het speeltuin- tje. dat zo is gesitueerd dat er vanuit de kantine 'n goed overzicht kan worden gehouden, heeft een drietal schommels, 2 wippen een hobbelpaard en een grote zandbak. Het geheel is uitgevoerd in de clubkleuren groen en wit. Na de officiële opening nam de jeugd in groten getalen bezit van de tuin en werd begonnen met een toernooi voor lagere voetbal teams'. Dit toernooi werd gewonnen door WS, dat DOSR na het nemen van strafschoppen naar de tweede plaats verwees. Kraamafdellng 13.3014.15 uur al leen voor echtgenoten 1920 u. Kin derafdeling 15—15.30 u. alleen voor ouders 1818.30 u. ROELOFARENDSVEEN 2—8 BLOE MEN per stuk: Anjer "-15. Ge -18, Le Reve 15—18, Overige 8—20. Rozen. Sonla, Ilona. Merce des. La Mlnuette. Super Star. 13— 35. Precllla, Yellow Belinda. Mo- trea. Evergold. 8—16. Belinda, Ca rol. Zorina, Garnette. Esther Ofa- rim. Marimba. Carina, gemengd ^3 Gerbera 14—2s! Centaurea 12—20. Berlne 85—100. Rgapanthus 9—35, Le lie Rubrum 90. OverlRe 10—35. Chrysanten stuks Spider 49. Ale* Betser 25. Lovlta 45, Brelther 32— 35. Per bos. Chrysanten: Spider wit en geel 140180. Bonnie Jean 130— 150. Tros n.c. 65—130. Iris. Prof. Blauw 115—190, Ideaal 120—145, Overige 5080. Gladiolen, Gemengd 85—125. H. v. d. Mark 75—95. Joli Coeur 7580. Eurovlslon 7090 Overige —150. Golden Melody Got 50—95, Golden Glow 70 —90. Ballerlne 70—145. Overige 60- 100. Snljgroen 80—125. Aster 45—100, Llatris 40—95. Ornlthogalum 35—50, Montbretia 120—140, Colvillle 50—85 Statlcc 5090. Physotegla 5055 Leeuwenbek 60—90, Achilea 7585 Celona 235, Dahlia 50—80, Helian thus 70. KATWIJK 3 aug. Groente Wa: peen p Wst: II 7.80-1P, II 3.60-9.9( BI 6-8.10, Cl 11.20, andijvie 4E. bo: peen I 91, II 83.98. sla 9-24, sr"*' nen I 3.20, spitskool 55-56. aai waspeen 51.000 kg., bloemkolen Bloc-"1-"1' 34-87, 101: 73, 12 I I 1,14-1 75. II 20. erbenoeming Prof. dr. A. E. Cohen is voor ha tijdvak ven I september 1974 ta l september 1976 herbenoemt tot rector magnificus van Leidse universiteit. Prof. Cohé bekleedt deze functie al sinds september 1972.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4