Kantine Teylingen-Ter Leede geopend «JSf i5 Afscheidsmaal! Verhit: FIKSE CONDITIETEST VOOR LUGDUNUMMERS Goede prestatie van Waning op 5000 m. Samenwerking leidde tot fraai complex ml&k tèlk ■I ,iSk gss/a De splinternieuwe kantine van Teylingen en Ter Leede gezien van achter het doel. SASSENHEIM - Zaterdag was het feest voor de voet balverenigingen „Ter Leede" en „Teylingen", want het ge combineerde clubhuis kon in gebruik worden genomen, waartoe de grote ontmoe tingsruimte geheel gevuld was met bestuur en genodig den. Hieronder waren beide wethouders, directeur Schram en diens adjunct Te Merwe, wnd. secretaris v. Prooyen, vertegenwoordigers van de KNVB, bestuursleden van andere verenigingen en niet te vergeten een deputa tie van de zustervereniging „Tus Plettenberg" uit Sauer- Iand, waarmee „Ter Leede" vriendschapsbanden onder houdt. Verder anderen die direct of indirect met de bouw hadden te maken. Na een welkomstwoord door ceremoniemeester Wijntjes, vroeg deze loco P. Wester- boek de opening te willen verrichten. Deze noemde ee-st enkele data van de ont wikkeling. In 1970 was het „Teylingen", dat schreef over de sterke behoefte naar nieuwe accommodatie. Het toenmalige clubgebouw was in slechte staat. \Na het schrijven was er met b. en w. een uitvoerige gedachten- wisseling. Beide besturen vonden elkaar, de tekeningen kwamen op tafel en de plan nen, met daar achter enthou siaste mensen, kwamen tot ontwikkeling. ov. '72 werd een voorstel ",r de raad aanvaard om Dr 150.000 bij te dragen de kleedgebouwen, ge- gemeentebestuur drie vlag- gestokken cadeau. Voorzitter W. Biezen sprak vervolgens van een geweldig gezamenlijk initiatief, wat in eerste instantie van „Teylin gen" afkwam. Beide bestu ren kwamen om tafel, met als derde de gemeente. De samenwerking noemde hij grandioos, waarbij hij loven de woorden sprak aan het adres van de gemeente, de namen noemend van de he ren Schram, Te Merwe en Koenen. In alle sportiviteit zal het clubhuis worden ge bruikt. Allen die hun steentje of grote steen bijdroegen dankte hij. In het bijzonder de bouwcommissie. Voorzit ter Stikvoort van deze com missie zei eind '72 als neu traal persoon hiervoor aan gezocht te zijn. Ook hij prees Loco-burgemeester Westerbeek opende, samen met de twee voorzitters, de nieuwe accommodatie van Teylingen en Ter Leede. Hij deed het met de woorden: „Ons doel is bereikt". In door F1RCÖ0 en f'11.0 LEIDEN Lugdunum Is de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen begonnen met een fikse conditietest tegen het A-team van de FC- Utrecht. De match stond in het teken van het afscheid van Cees Vermont, die na een loopbaan van 14 jaar de tijd gekomen achtte om zijn stekkie in het eerste aan een vertegenwoordiger van de jongere generatie over te doen. Voor de aanvang van de wedstrijd werd Cees Ver mont, die vanwege zijn in spanningen voor de Kikkers het vererende etiket van „Lid van Verdienste" opge plakt zal krijgen, gehuldigd door het bestuur. De wedstrijd van Lugdunum tegen hun grote broers uit de eredivisie kon nauwelijks als graadmeter dienst doen om trent de sterkte of zwakte van de beide teams. Het ver schil in technisch en tactisch opzicht was uiteraard groot, maar als men in aanmerking neemt dat de Kikkers pas twee keer getraind hebben en FC Utrecht al vier weken aan de conditie heeft ge schaafd, dan viel de uitein delijke 6-1 score nog mee. Huub Lenz, de nieuwe trainer, voorheen buitenspeler van DWS en oefenmeester van het Amsterdamse Wartbur- gia zag wel mogelijkheden in zijn elftal: „Ik ben zeer te vreden wat het vertoonde spel betreft, gezien het feit, dat er twee doelpunten ge heid buitenspel waren en het conditieverschil niet eens zo groot was, dan kan ik niet anders dan optimistisch zijn". In de aanvangsfase van het duel was Lugdunum nergens, maar na het openingsdoel punt van Van Oosterom, kwam er gaandeweg wat -erbetering in het groen-wit- e spel. Na een snelle Lugdu- num-aanval kreeg Cees Ver- mont-himself zelfs een rede lijke scoringskans, die kee per Suvee wist te pareren. FC Utrecht kwam na een on gelukkig moment van de overigens safe-keepende Wim Eradus op 0-2, maar daar bleef het voorlopig bij. Hoe wel Lugdunum gedurende het grootste gedeelte van de eerste helft een verdedigende rol werd opgedrongen, waren de counters, die veelal liepen over de handige Van Es, niet eens ongevaarlijk, terwijl FC Utrecht moest volstaan met een stevig veldoverwicht, dat echter maar weinig doelrijpe situaties opleverde. Ondanks de creativiteit van mannen als Coté, Cabo en de beweeg lijke Maurik, die getruukter voetbalt dan men op het eer ste gezicht van hem zou den ken, in stelling te brengen. Dat lukte in de tweede helft heel wat beter, hoewel Van Maurik legio mogelijkheden aan zijn neus voorbij liet gaan. Nadat Hulshorst op een pass van Hildebrandt voor 0-3 had gezorgd, legde Van Maurik na een gave 1-2 de bal voor Coté klaar (0-4) en in de 30e minuut deed Van Maurik hetzelfde voor Van Ooste rom: 0-5. Toen Coté er even later alleen op uit trok en twee, drie Lugdunumverdedi- gers in de luren legde bete kende dat 0-6. Een minuut voor tijd liet Koos van Es, die nauwelijks on derdeed voor zijn directe te genstanders, deze zijn hielen zien doch hij werd even voor het strafschopgebied door Suvee gestopt. De vrije trap werd door De Wit kogelhard in een goal omgezet. onvriendelijke daad van UVS om de bezoekers van de wedstrijd UVSHION gratis toegang te verlenen. Dat heeft ons zeker 100 a 20Ö be talende toeschouwers ge scheeld. FC Utrecht kostte ons 2000 gulden, terwijl de j| opbrengst 1100 gulden be- 'S dr >eg. Er moet dus duidelijk I geld bij". RON POLANE p?- (Verlichting e.d.) en een kre diet van f 13.000 i.v.m. prijs stijgingen. zijn speech verzocht de heer Westerbeek de voorzit ters Van Biezen en v. d. Meer ter weerszijden van hem, onder het opgerichte doel, te gaap staan en luid- kee's te roepen „het doel is bereikt", wat door alle aan wezigen werd herhaald, v aarna de voorzitters de coe!lat'?n afb-a'.:en en de heer V/esterbck het com plex voor geopend verk'aar- de. Tot s'ot cced hij van het Feest\nerende leden van beider Sassenheimse voetbalclubs. Men had er reden genoeg toe. de samenwerking. Hij hoopte binnenkort op één grote ver eniging. De heer Schram memoreerde de ontwerpen van Thijs v. d. Berg, die werden opgevolgd en waar voor men hem thans dank baar is. Hij prees de aanne mer V. Breda, de onderaan nemers en in het bijzonder de grote ploeg bestuurs- en gewone leden, die uren, da gen en soms maanden aan het werk waren geweest, wat duizenden heeft uitgespaard. Tot slot droeg hij het com plex over aan beide bestu ren. Voorzitter v. d. Meer huldigde vervolgens de heer Stikvoort, zonder wie, zei hij, dit resul taat zeker niet bereikt zou zijn. Een smaakvolle atten tie, een even royaal rokertje en bloemen onderstreepten de dankwoorden-. Hierna was het voorzitter V. Biezen, die Thijs Berg, de ontwerper en rechterhand van Stikvoort, extra huldigde, Voor hem was er een enveloppe met in houd en bloemen voor z'n echtgenote. De onvolprezen Huyts, zoals V. Biezen hem noemde, had alles geverfd en was dag in, dag uit, voor allerlei zaken aanwezig ge weest, volgens de heer Wijn tjes in totaal 646'/2 uur. Hij was de derde die werd ge huldigd. Voor hem was er een toom kippen en eveneens bloemen voor z'n ega. Namens de KNVB sprak de heer Duséé. Deze compli menteerde de besturen voor wat was gepresteerd. Dit is geen kantine maar een te huis, zei hij. Hij deed van KNVB-Leiden twee geschenk bonnen cadeau. Voorzitter Verhoeven van de Belangen vereniging Bollenstreek zei een reeks openingen te heb ben bijgewoond, maar wat hier was gepresteerd, over treft alles. Hij deed twee elektrische klokken cadeau. Namens de Oranjevereniging wenste de heer D. v. Biezen geluk. Het ere-lid A. G. J. C. v. Breda (Ter Leede) zei bij de aanvang van de plannen hierover met ere-voorzitter Engberts te hebben gespro ken. „Hoe durven die broe- kies het aan, om zo'n bedrag te investeren." Als antwoord zei Engberts: „De gemeente staat er achter; het houdt 1000 man van de straat, dus brengt het de rente dubbel en dwars op. En toen wist ik dat het in orde zou komen." Ere-voorzitter v. d. Nouland (van „Teylingen") zei „Hoe is het mogelijk, als we kij ken naar hoe we vroeger hebben gezeten" Als ant woord gaf hij zelf de samen werking van beide verenigin gen, die vroeger niet moge lijk was, en die hem grote vreugde en voldoening schonk. In z'n slotwoord sprak de heer Wijntjes nog waarderende woorden aan het adres van de penning meesters, die hij „wijze mannen" noemde. Hierna volgde een zeer druk bezochte receptie. De vele bloemstuk ken van plaatselijke vereni gingen en bedrijven gaven het geheel een extra feeste lijk aanzien. 1 met al een leuke oefenwed strijd, waarin Lugdunum heel wat conditie heeft kun nen opdoen. Minder tevreden was voorzitter Breedeveld. Niet vanwege het verloop van de strijd, maar wel wat betreft de financiële kant van de zaak: „We vinden het op z'n zachtst gezegd e«n Van onze atletiekmedewerkster ARNHEM Tijdens de Ne derlandse atletiekkampioen- schappen op Papendal zijn er, behalve door Joke van Gerven en Mieke v. Doorn (Spartaan) ook door een aantal andere atleten uit de Leidse regio goede prestaties geleverd. Piet Waning (Spar taan) viel zaterdag op de 5000 m net bulten de medail les, hij werd vierde in een tijd van 14.12.03 min., een nieuw persoonlijk clubrecord. Zondag startte hij op de 10 kilometer en werd met een tijd van 30.52.77 min. tiende. Juniore Lenie v. d. Poel (Spar taan) liep de 300 m dames in 10.06.95 min., goed voor een vijfde plaats. Marga Korte- kaas (Spartaan) stootte de kogel 13.32 m en wierp de dis cus 36.6. Om wat resp. een derde en tiende plaats ople verde. Ria Kortekaas (Spar taan) werd bij het discus werpen 12e met een worp van 36.60 m. Aad Kortekaas (Spartaan) werd in de finale 400 m horden 6e in de tijd van 57.07 sec. Bert Paauw (Holl.) liep in de serie 400 m horden 55.72 sec. Door een verkeerde serie-indeling werd hij echter uitgescha keld voor de finale. Alfred Verhoef (Holl.) sprintte zich op de 100 m naar een goede vijfde plaats in 10.94 sec. Theo Brusche (Bataven) werd 6e in de finale 200 m horden in 27.61 sec. en werd met een sprong van 6.87 m 8e bij het verspringen. Wim v. Gerven (Spartaan) liep de 3000 m steaple in 9.57.8 min. Jan van Heek (Spartaan) wierp de speer 58.68 m en de discus 39.46 m. Voor meer over de NK zie elders in dit blad. Bij de in Amsterdam gehouden instuifwedstrijden werd Arie van Tol (Bataven) tweede op de 800 m in 1.57.4 sec., Dré de Wit (Holl.) 4e in 1.57.4 sec. en Frans Krone (Holl.) 6e in 2.01.6 sec. Lia Egberts (Holl.) liep een goede 200 m in 27.4 sec.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16