DATSUN Katwijks bloemencorso in teken van de muziek De Hoofdpijners winnen spuit- baltoernooi in Sassenheim Bezoekuren ziekenhuizen Ring- steken in Katwijk trok duizend- koppig publiek Gouden Hogere subsidie voor restauratie orgel in Dorpskerk bruidspaar in Noord- wijkerhout Nieuw hoog flatgebouw in Katwijk Heisa '74 kampt met tekort aan kinderwagens LEIDSE COURANT PAGINA 5 AUTO HEEMSKERK Officieel Datsun-dealer voor LEIDEN e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 ROELOFARENDSVEEN e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866 Vakantie- agenda raad Zoeterwoude publiek 3,-) door het schitte rende duinengebied en langs de fraaie duinmeertjes. De eerst volgende ritten zullen plaats hebben op zaterdag 27 juli a.s. Vertrektijden 10.00-12.00-14.30 en 17.00 uur. Kaarten en nadere gegevens zijn verkrijgbaar bij het VW bureau aan de Boule vard. retu „„der?)- Maandag t/m vrijdag: 18.30—18.45 uur. Zaterdag en zondag: 15.30—15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wan neer voor ernstige patiënten doorlo pend bezoek wordt toegestaan. TROS-directeur zegt: minister Van Doorn was bevooroordeeld DEN HAAG Volgens TROS-di recteur Landré is uit de behan deling van de aanvraag van de TROS om a-omroep te worden, gebleken dat minister Van Doom van CRM bevooroordeeld was tegenover deze omroep. De heer Landré verklaarde dit za terdag in „Actua", de radio-ac tualiteitenrubriek van zijn om- „Uit het gebeuren krijg ik toch wel de indruk dat minister Van Doom als oud-voorzitter van de KRO toch wel veel pijn heeft gehad om deze beslissing te moeten nemen. Ik kan dat nog wel begrijpen ook. Als je leden verliest, dan is dat nooit plezie rig en dat gun ik ook niemand. Dit betekent natuurlijk niet dat je jo kunt gaan beroepen op za ken die gewoon onwaar zijn," aldus de TROS-directeur. H;j wees verder het verwijt van minister Van Doom als „onzin" van de hand dat de TROS te weinig culturele programma's ■maakt. In 1973 bedroegen deze programma's ongeveer 20 pro cent van het totale TROS-pak- ket aldus de heer Landré. Proloog krijgt ook volgend jaar subsidie Eindhoven Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant willen toneelwerkgroep Prooog ook in het seizoen 1975-1976 subsidie- ren. Het college van G.S. zegt in een desbetreffend voorstel bereid te zijn 60 pet van het ex ploitatietekort te willen dekken op voorwaarde dat het rijk de resterende 40 pet voor zijn reke ning neemt. G.S. zijn van me ning dat de wijze van functione ren van Proloog en de schoks gewijze ontwikkeling van het vormingstoneel in het algemeen rechtvaardigen, dat een voort zetting van de subsidie vanaf 1 september 1976 van jaar tot jaar wordt bezien. Willem Hussen overleden Kunstschilder en dichter Willem Hussem is in de nacht van za terdag op zondag 21 juli te Den Haag overleden. Hij was in de wereld der schone kunsten en letteren een opmerkelijk figuur van wie men wist dat hij talen ten en verdiensten had. Willem Hussem werd op 29 janua ri 1900 te Rotterdam geboren en ving zijn artistieke loopbaan aan als schilder. Hij woonde lange tij In Frankrijk maar keerde in 1936 terug naar Ne- derland. In 1940 verscheen zijn eerste dichtbundel "Kuslijn", Erkend als letterkundige, heeft hij z;in bek*n 1he;d toch vooral te danken aan zijn grote voor h°' 'e I abst'-acte schilde rijen die op vele tentoonstellin gen vooral die van het Pulchri- genootschap te zien waren. Expositie van zes Katwijkse kunstenaars KATWIJK Mevr. Ver- meulen-Kalis, de vrouw van de burgemeester, heeft zaterdagmiddag In 't Witte Schooltje aan de Voorstraat In Katwijk een expositie geopend van zes Katwijkse kunstenaars. Deze zes werken en expose ren doorgaans in 't Pand je, maar bij gebrek aan ruimte en licht waren ze nu gedwongen uit te wij ken. Mevr. Vermeulen, die veel begrip toonde voor de moeilijkheden van de zes wenste ze toe dat er over enkele dagen wordt gezegd: „Het zag zwart van de belangstel lenden bij 't Witte Schooltje". Het zestal. Petra van Diik, Corry van Egmond, Bart Ba velaar. Jan Noordhuis, Bas Haasnoot en Dick Hoogewoning, exposeren tot en met 3 augustus, da gelijks van 14.00 tot 17.00 en van 19 00 tot 21.00 uur. WASSENAAR In mei 1972 heeft de Wassenaarse gemeenteraad be sloten voor de restauratie van het orgel in de Dorpskerk aan het Plein een subsidie toe te kennen van 59.706. Dat was 30% van het door het ministerie van CRM vastgestelde subsidiabele bedrag. In tussen js in het begin van dit jaar een nieuwe kostenbegroting opge steld en het resultaat daarvan was dat het subsidiabele bedrag werd verhoogd van 199.020 tot 234.085. Burgemeester en wethou ders zijn bereid het gemeentelijke aandeel evenredig te verhogen met 13.219,50. Alvorens aan de raad zal worden voorgesteld dit aanvullende subsi diebedrag beschikbaar te stellen Is nu het oordeel gevraagd van de raadscommissie financiën. Pastoor Rouw 70 jaar Pastoor H. A. A. Rouw, die tot 5 jaar geleden pastoor was van de St. Willibrordparochie, viert op 25 juli a.s. zijn zeventigste verjaardag. De pastoor is na zijn emeritaat in Wassenaar blijven wonen. Mutaties in kerkbestuur In het kerkbestuur van de parochie van De Goede Herder ontstond eind vorig jaar een vakature door het aftreden van mr. A. F. J. M. Kamoschoer. In deze vakature Is nu voorzien door benoeming van mr. R. T. M. van der Lugt tot lid van het kerkbestuur. Het secreta riaat van het kerkbestuur zal tijdelijk worden waargenomen dooi ir. G. H. C. Theunissen, Beukenhorstlaan 12. Excursies vau het Nut Het Wassenaarse Nutsdepartement organiseert in de komende weker verschillende excursies. Op 24 juli wordt een bezoek gebracht aar Rotterdam en Europoort. Voor 8 augustus staat een tocht naar de bloemenveiling in Aalsmeer en naar een rozenkwekerij in Bussum op het programma. Dinsdag 20 augustus wordt een tocht gemaakt naar een dekenfabriek in Tilburg en een vogelpark in Oisterwijk woensdag 28 augustus een tocht naar een grootwildpark in Tüddern en Kasteel Hoensbroek. Ned. Smalspoorweg Stichting hebben enkele oude locomotie ven weer helemaal stoomklaar gemaakt. Deze hobbyisten mo gen gebruik maken van het smalspoortraject dat in de Zuid duinen ligt ten behoeve van de Duinwater Mij. Gedurende de zomermaanden zullen enkele ritten gemaakt worden voor het Noordwijkerhout Woensdag, 31 juli a.s. zijn de heer en mevr. J. van Waas-de Haas vijftig jaar getrouwd. Om 15.00 uur die dag wordt in de St. Victorkerk te hunner intentie de H. Mis op gedragen en daarna recipieert het bruidspaar met kinderen en kleinkinderen van 16.30 tot 18.00 uur in De Nachtegaal aan de Gooiweg. Tot 1960 heeft de hee van Waas de tuinen van St. Bavo ver zorgd, was hij een trouw en ge waardeerd lid van „St. Jeanne d'Arc" en verzorgde hij van die muziekvereniging het sekreta- riaat. KATWIJK In een pre-advies aan de gemeenteraad stellen b. en w. voor om te verkopen aan bouwkundig aannemingsbedrijf Ouwehand en Zoon BV een perceel bouwterrein, gelegen ten zuiden van de Plet Helnlaan en ten westen van de Kon. Julia- nalaan. Dit perceel, groot 810 m2, wil b en w te koop aanbie den voor 480.000. Deze grond is bestemd voor de bouw van een 11 verdiepingen hoog flatge bouw. tn de voorschriften is vastgesteld dat de wonirtgen verkocht die nen te worden aan en bestemd dienen te worden voor de huis vesting van personen, die naar het oordeel van burgemeester en wethouders als bewoners van deze woning kunnen worden aanvaard. Bovendien is ln de voorwaarde gesteld dat indien de bewoner-eigenaren de te bou wen woningen binnen een perio de van 5 jaar na de ingebruik neming verlaten, zij zich ver plichten deze te huner keuze te gen door burgemeester en wet houder goed te keuren bedragen te verkopen of te verhuren aan een door hun aan te wijzen of te aanvaarden gegadigde. Van onze correspondent SASSENHEIM Voor de spuit- balwedstrijd, met medewerking van de plaatselijke brandweer, zaterdagmiddag op het plein Oosthaven, bestond grote be langstelling. De deelname was beduidend groter dan vorig jaar. Toen waren er tien groe pen, tegen zaterdag vijftien. Vier groepen in dè leeftijd van 12 tot 16, en elf groepen van 16 jaar en ouder. De jongsten speelden tweemaal vijf minuten en de ouderen tweemaal ll/2 mi nuut. Er waren weer originele namen zoals „Spuitende Pi- lows", „Knotskneuzen", „de Blubbers", „Bolknakkers" etc. Bij de laatste groep waren een viertal jongedames. Er was ook deelname uit Lisse en andere plaatsen. Na een spannende competitie kwamen in de finale de groep „Hoofdpijners etc." en „de Soldaten". Hierbij kwamen de „Hoofdpijners" al- gauw met 2—6 voor te staan, een straf- worp van de generaal van „de soldaten" *nislukte door het des kundig uit de hand spulten door keeper Koos Kroon. Na een he vig gevecht kwamen „de Solda ten" gelijk. Maar „de Hoofdpij ners" leverden beter spel en kwamen weer op een 42 voor sprong. Maar „de Soldaten" za gen toch kans de stand op 5—5 te brengen, met nog 5 seconden te spelen. „De Hoofdpijners" zagen met een pracht doelpunt kans winnaar te worden van de krat pils en het kampioenschap van het toernooi. Bij de scheids rechters Anton Meeuwissen en Peter v. d. Heiden was de lei ding vast in handen. Piet v. d. Kraan zorgde met z'n commen taar dat de spirit er goed in bleef, de hele middag. Van onze correspondent ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse gemeenteraad heeft in de voorlaatste vergadering in de huidige samenstelling, een zeer bescheiden agenda. Deze bestaat vrijwel geheel uit onderwijszaken. Aa n de orde komen donderdagavond o.m.: het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een electrische stencilmachine; het weigeren van medewerking inzake aanschaffing van een nieuwe methode voor het zaak vak kennis der natuur op de r.k. Aloysiusschool; krediet voor de aankoop van hulpmiddelen voor het rekenon derwijs voor de r.k. basisschool St. Bernardus; krediet voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor het verkeersonderwijs, hulpmidde len voor nuttig handwerken en schoonmaakmateriaal voor de r.k. Bernardusschool; aanschaffing van een zevental leerlingensets voor de Corbulo- school. KATWIJK - Op de tweede zater dag In augustus zal het Katwijk se bloemencorso "Flora's Kleu renpracht aan Zee" weer door de straten van het zee- en Rijn dorp trekken. Met de voorbereidingen hiervoor is men al druk bezig. Het corso staat in het teken van de mu ziek. Zo zal van het gemeente bestuur een praalwagen meerij den voorstellende het "Tulip Time International Music Festi val" met aan de voorzijde het Vrijheidsbeeld, als teken van de binding tussen Katwijk en Ame rika. Ook de wagen van het VW Katwijk zal afgestemd worden op de vele muzikale uit voeringen die in Katwijk plaats vinden tijdens het zomerseizoen. De wagen zal dan ook als titel krijgen "Katwijk Muziek-bad- plaats". Lampionoptochten De traditionele lampionoptochten zullen ditmaal in de maand au gustus gehouden worden. Dit is noodzakelijk gebleken om verze kerd te zijn van voldoende mu ziekkorpsen. De optochten zul len gehouden worden op de don derdag-avonden en vertrekken vanaf het Andreasplein om 21.09 uur. Dit tijdstip is gekozen om geen twee evenementen samen te laten vallen, want de toeristi sche markt heeft ook op de don derdag middag en- avond plaats en duurt tot 21.00 uur. Stoomtreinen Enthousiaste medewerkers van de Een duizendkoppige publiek genoot zaterdagmiddag op de Katwijkse boulevard van ringsteken. Van onze correspondent KATWIJK Het duo L. Guyt/Ria de Best heeft zaterdagmiddag op de boulevard in Katwijk het traditionele ringsteken gewonnen. Op de tweede plaats eindigde het duo H. Haas noot /Vermeulen-Kalis en op de derde plaats het tweetal Grim bergen/Kruiijt. Het ringsteken werd bijgewoond door een dui zendkoppig publiek, dat ndet alleen bestond uit badgasten, maar ook uit Katwijkers, die het oude volksspel niet wilden missen. Onder hen burgemeester A. G. Vermeulen en echtgenote, die onder meer een vaatje haring kregen aan geboden. Het ringsteken stond onder leiding van de heer J. ij §1 van den Haak, die de soms schitterende combi- H naties in klederdracht aan de toeschouwers jjj voorstelde. Hij gaf ook de verschillen aan tus- ggj sen Friese, Gelderse en andere raspaarden. j!| Over het algemeen waren de resultaten maar matig. Dit kwam voornamelijk doordat de zee- jjj wind de ring in beweging hield. Burgemeester Vermeulen krijgt hier een vaatje haring aangeboden. (Foto's Theo Ringens) Duivensport lASSENHEIM Eindstand korte afstand bij Postduivenvereni ging de Blauwband; 1. P. Krom 1163 pnt, 2. Gebr. v.d. Krogt 1160, 3 L. J. Drost 1156, 4. G. v.d. Luit 1127 pnt, 5. P. v.d. Wolvers 1099 pnt, 6. N. v.d. Zwaan 1085 pnt;7 A. de Goey 1051 pnt; 8. Gebr. Kru-k 1022 pnt; 9. B. v.d. Kraan 1019 pnt; 10. L. Slikkerveer 970 pnt. Van onze correspondente LEIDSCHENDAM Het jeugd-vakantiefestival Heisa '74 zit eer klein beetje in moeilijkheden. Volgende week maandag wordt op het Fr .tp-ji: -leineen nini-autowerknlaats inger c!:t. wear de - schendar.ise jeugd zeepkisten in elkaar kan zetïen. De organisatie kampt echter met een hopeloos tekort aan wielen. Op de inwoners van Leidschendam is nu een behroep gedaan oude kinderwagens in te leveren. Gebeurt dat in voldoende mate dan wordt maandag mogelijk een mi-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5