KOELEWIJN STAAT ZETEL IN RAAD VAN BOSKOOP AF Expositie van Greetje Grijpma in Nieuwkoop Pony-kamp in Aarlanderveen Bioscopen Exposities In Parijs kregen Veners overal voorrang Hoofdonderwijzer zwicht voor schoolbestuur VAK 974 sloot avondvierdaagse met défilé af MAANDAG 22 JULI 1974 LEIDSE COURANT TRIANON: Breestraat 31, tel. 23875: ..De Drie Musketier:." 14 Jr. dag. 14.30 19 OU en 21.15 uur. Wo. en za.1 14.30 uur „The Arlstocats". REX: Haarlemmerstraat 52. teil 25414: ,,De vrouw met de stalen vuist" 18 Jr. dag. 19 00 en 21.15 uur. Dag. 14.30 uur ..Kuifje en de zonne tempel" a.l. (beh. zondag). CAMERA: Hogewoerd 49-51, tel. 24919: Geen opgave ontvangen. Van onze correspondent BOSKOOP „Ik weet het bijna zeker dat ze hem hebben weg gepest zegt mevr. W. J. Snaauw-Buitelaar van het Zwa luwplein 11 in Boskoop veront waardigd. Ze heeft het over de ilaatste politieke ontwikkelingen dn de Boskoopse prot. christ. partij, waarbij de heer D. Koe- iewijn, hoofdonderwijzer van de plaatselijke prot. christ. Ichtus- school zich heeft teruggetrokken als raadslid, hoewel hij met 291 voorkeurstemmen recht heeft op een zetel in de gemeente- Koelewijn is een van de twee on derwijzers van de Ichtusschool die wegens hun politiek optre den min of meer zijn berispt door het prot. christ. schoolbe stuur, dat ontslag in het vooruit zicht stelde bij aanvaarding van het raadslidmaatschap. Koele- wijn is daar nu voor gezwicht. Mevr. Snaauw: „Nu kunnen ze Hans Koster, de Ichtus-onder- wijzer die voor Boskoop 2000 in de gemeenteraad is gekozen, zonder kleerscheuren ontslaan". Mevr. Snaauw heeft nu een actie op touw gezet tegen het school bestuur en de P.C.P. „Ik ben stadsgereformeerd en dat is lang niet zo streng als Boskoops gereformeerd, maar ik ben ont zettend geschokt door dit on eerlijke gedoe". De Boskoopse is nu uit protest lid geworden van Boskoop 2000 en beweegt andere progressieve le den van de P.C.P. dit voorbeeld te volgen. Brandweer rukt voor niets uit Telefoonmaniak in Alkeniade slaat weer toe Van onze correspondent ROELOFARENDSVEEN De te lefoonmaniak in Roelofarends- veen die regelmatig de vrijwillige brandweer voor niets in actie laat komen, heeft zich zaterdag weer doen gelden. Tegen half zes zaterdagmiddag kwam er een telefoontje dat er ergens in de gemeente brand was uitge broken. Het bleek voor de 7de maal dit jaar loos alarm te zijn Bernardus j eugd terug uit kamp Van onze correspondent BORCULO-HAZERSWOUDE De laatste dag van de sport-va- kantieweek van het jeugdteam van de Hazerswoudse voetbal vereniging Bernardus in het NKS-kamp te Borculo bracht de oranjewitte jongens geen succes in de finales van het slagbal- toernooi. Immers, Volendam versloeg de pupillen van Ed de Boer met 24—19. RHODA eiste een 1614 overwinning en VIOS een 2116 zege. -Het voetbal toernooi eindigde voor Bernar dus beter, want de ploeg won met 43 van RKHW. Grote verrassing voor de jongens was dat ze Ajax-voetbalster Gerrie Mllhren een handtekening kon den ontfutselen, nadat deze de eindstrijd van het voetbaltoer nooi (Volendam—Concordia 1— 0) had gefloten. Een filmvoor stelling vormde het einde van een zeer geslaagde kampweak voor de Bemardus-knapen, die in de loop van zaterdag thuis Veense lts'ers Douwden eigen auto Een week hadden Sjef Torkens en Ronald Hoogen- boom beiden uit Roelofarendsveen en leerlingen van de Lagere Technische School in Roelofa rendsveen nodig om deze „auto" in elkaar te ze» ten. Vier wielen van bromfietsen en tweebaks J.L.P. motortje van 49 cc inhoud plus wat stan gen en ijzeren staven een stuur en zadel en nog wat ander klein goed waren voor beide knutse laars voldoende om dit vehikel in elkaar te zet ten. Stoer rijden zij er mee rond op 'het terrein j van de veiling aan de Sotaweg, omdat ze er na-1 tuurlijk niet mee op de openbare weg mogen ko men. Het geheel ziet er uiterst solide uit en het motortje geeft het geheel als het moet altijd nog j een snelheid van rond de 45 km per uur. Op dei foto: Sjef achter het stuur met zijn maat Ronald j en hun ontwerp. Oude raad van Leimuiden voor de laatste keer bijeen LEIMUIDEN Ondanks de zomervakanties zal de gemeenteraad van Lei muiden toch nog op 25 juli a.s. bijeenkomen. Als voornaamste punt van de agenda staat het onder zoek naar de geloofsbrie- ven en de beslissing om trent de toelating van de nieuw gekozen raadsle den. Daarnaast wil de ge meente een perceel grond aankopen om het park van Leimuiden te kunnen uitbreiden. Eind augustus zal afscheid worden genomen van de huidige raadsleden, waar na op 3 sepember de nieuwe raad zal worden geïnstalleerd. Greetje Grijpma bij een v r nieuwste werkenDe Schaapskooi. Vijftigjarig professiefeest zr. Switberta LANGERAAR - De in Lange raar geboren en getogen zus ter Switberta (Anna Ver sluis) hoopt op 31 juli aan staande haar vijftigjarig pro fessiefeest te vieren. Ter ge legenheid daarvan wordt op die datum om 10.30 uur de Eucharistie gevierd in de kerk van de Benedictijnerab dij te Slangenburg. De thans 78-jarige zuster van St. Jozef recepieert op die dag van 14.00 tot 15.00 uur in zaal Arts, Kerkstraat 49 te Gaan deren. Zuster Switberta maakt thans deel uit van de communiteit van de zusters van St. Jozef aan de Varsse- veldseweg 288 te Slangen burg. In de afgelopen vijftig jaar was zij overste van de kloosters in IJsselstein, Bun- nik, Achterveld, Harderwijk, Wolvega, Harlingen, Utrecht, Amersfoort en Didam. De "gouden" kloosterlinge hoopt het. feest op 31 juli te vieren samen met haar familieleden uit de Rijnstreek, met name vooral die uit Langeraar. lllllllll!llll|!!llllllhilil'llililllllllllMlll'|l|illllllill!ll;lllTli!ll;ll!!lli|i|ll!^ Op de hoeve van de heer Van Schaick aan de middenachterweg in Aarlanderveen is vanmorgen de eerste pony-kamp van de Aarlander- veense rijvereniging „De Molenviergang" geopend. Zes dagen lang zullen 25 jeugdige ruiters met hun dieren met elkaar optrekken. Op de foto: de eerste deelnemers aan het pony-kamp arriveerden v anmorgen bij de manege. IKISliflllllOllS NIEUWKOOP Zaterdagmiddag opende de Aarlanderveense kun stenares Greetje Grijpma haar expositie in het „Reghthuys" van Nieuwkoop. Na een openingswoord door de voorzitter van het kunstgenoot schap, de heer Van der Most, verrichtte de kunstenares zelf op voor de aanwezigen vrij on gewone en toch op simpele wij ze de opening met het voordra gen van enkele van haar ge dichten, welke op deze tentoon stelling, uitgevoerd in lino, geëxposeerd worden. Zij koos daarbij als muzikale omlijsting het geluid, dat wordt voortge bracht door lepeltjes en een mes te bewegen langs de spa ken van een draaiend fietswiel. Het effect daarvan was wel zo fijn dat het volkomen paste in de zuiverheid van haar kernach tige gedichten, die vaak met een verbluffend fijn gevoel voor de Nederlandse taal uitmondden in een onverwachte en raak ge formuleerde afsluiting. Het werk van deze kunstenares, geboren en getogen op het plat teland, is geheel gewijd aan al les wat leeft en groeit op dit platteland. Een fijne verzame ling werk van een kunstenares, die bezield is van de schoonheid van het platteland maar ook de wreedheden en wantoestanden niet uit het oog verliest. Eerlijk werk van een unieke vrouw; ze ker de moeite waard om kennis van te nemen. Greetje Grijpma, tot en met 1 au gustus in het Regthuys te Nieuwkoop. Bemanning driemanstandemiveer thuis ROELOFARENDSVEEN Na een drieweekse fietstocht op een zelf vervaardigde driemanstan dem zijn Theo Bakker, Peter Koek en Doody Terluin gisteren wel vermoeid, maar toch sterk gebruind weer in de Veen terug gekeerd. Drie weken geleden vertrok het drietal voor een reis door een aantal Westeuropese landen r\nt Parijs als hoofddoel. gen fietsen na het vertrek nog steeds in Holland zat en niet verder was gekomen dan het Brabantse Oosterhout. Daarna liep het water vlotter, kwam het mooiere weer en bereikte men de negende dag Parijs, samen met een landgenoot uit Oegst- geest, die met zijn dochter op een twee persoonstandem even eens bezig was aan een tocht door Europa. Op hun tochten door Parijs trok het drietal enorm veel bekijks. Zelfs in dedru kste straten lie ten de automobilisten de man nen uit Alkemade voor gaan. Ook kreeg het onderweg her haaldelijk applaus of gaven au tomobilisten door getoeter of handopsteken blijk van hun waardering voor de Veners. Pas de zestiende dag kreeg men de eerste lekke band. Daarna brak een van de drie kettingen, juist op het moment, dat men een snelheid van rond de 60 km per uur van een sterke helling kwam. Het liep gelukkig goed af. Op de terugweg in Brussel kreeg men een lekke band en enkele dagen later in Ooster hout opnieuw. Vanuit die ge meente reden de jongens in een stuk naar huis, waar zij na een verfrissend bad vervolgens met het afladen van hun voertuig begonnen. Zij zijn van plan vol gend jaar opnieuw een r,?:i"l,i:- ke fietstocht te maar, maar dan wel enkele weken langer. Op de foto: De laatste pakken en zakken worden van hun tandem gehaald. Keur volgens afspraak. In de maan den juli en augustus alleen van 9.00—13 00 uur. Nederlandse vereniging voor maat schappelijk werk Humanltas: Ouda Rijn 44c, Leiden, tel. 20931. Spreek- I uur: ma. 14.00—15.00 u. wo. 9.30- 10.30 uur. Aktle „moeders voor moeders": Hof-1 dijk 32, Oegstgeest, tel. 53652. ureau Moederhulp, voor nlet-gehuw- de moeders. Hugo de Vrlesstraat 4 Lelden, tel. 25708. Kinderopvang: Informatiebureau Lelden: 10 00 uur kdagen, Mare 45, tel. 49441. Hendrik Pierson Stichting: bureau voor Informatie en dienstverlening bij zwangerschap en ouderschap bulten huwelijk, Terweepark 3 Oegstgeest, tel. 54604. Juridisch Advies Bureau: Apothekers- dijk 33, Leiden, tel. 30775. Openings tijden dl., wo. en do. 10.0013.00 Vogelnsyl: Anna Paulownastraat 15, Lelden, tel. 34687. Stichting Dienstverlening 65-plusserfi- Algemene informatie: Noordelnd. plein 2b, tel. 61196. Dienstencentrum Morskwartier: Dlik- straat 2a, tel. 61196. Dienstencentrum Binnenstad: Gerecht 10, tel. 43503. Open eettafel dagelijks van twaalf tot Dienstencentrum de Kool: DrlftstraaO 49a, tel. 49726. Dienstencentrum Tuinstadwljk: Heren-1 straat 45, tel. 44112. Dienstencentrum Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, tel. 44912. Hulpdienst ZeeheldenwIJk: tel. 43754, 43078, 30897 Hulpdienst Meerburg: telefoon 33509. Hulpdienst Zuid-West: Van onze correspondent Alkemade - In Roelofarendsveen liepen zaterdagmiddag Alkemade West en Oost gezamelijk de laatste wandel tocht van de avond-vierdaagse, die in het kader van de vakantiespejen 1974 was georganiseerd. Ook hier werd door de in totaal ongeveer 750 grote en kleine wandelaars het 6 km. lange parcours, dat voorname lijk door de nieuwe woonwijken voerder, onder ideale weersomstandigheden afgelegd. Op het Meerkreukplein kregen alle deelnemers bloemen aangeboden, terwijl zich daar ook de muziekkorpsen „Liefde voor Harmonie" en „Noméro" invoegden. Hierna ging het richting Westeinde, waar voor het ge meentehuis. de wethouders Rietbroek en Verhaar het défilé afnamen. Veel opzien en waardering baarde hier de in keurige en kleurrijke Schotse kledij gesto- ken „Wee Kilty Pipe Band" uit Leiden, die het talrij ke publiek met voortreffelijke doedelzak-muziek bezig hield, alvorens zij zich voor de laatste kilometers bij de wandelstoet aansloten. Op het grote veilingterrein van E.M.M. aan de Sotaweg werd tenslotte gefinisht en mochten de deelnemers een fraaie herinneringsmedaille in ontvangst nemen. Enkele sportverenigingen uit de verschillende kerk dorpen gaven aan deze laatste tocht een kleurrijk ef fect door geüniformeerd in groepsverband mee te wandelen. De heer Th. Otto, algemeen wandelleider en expert in het uitzetten van mooie wandelroutes, sprak tot be sluit een dankwoord voor de geweldige medewerking aan alle kanten ondervonden, die de vierdaagse tol een prachtig succes heeft gemaakt.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4