TRAINER BOSKOV WIL COME BACK PIET DE ZOETE Ware veldslag om gunst van lezer met boek over WK voetbal MONSTERSCORE VAN PSV: 9-1 Szewinska blijft bijzonder snel Tips voor von het MAANDAG 22 JULI 1974 (Van onze correspondent) DEN HAAG Trainer Boskov van FC Den Haag heeft een Ier, die graag scoorde, maar beroep gedaan op Piet de Zoete, die aan het einde van het r „ca-.een opdracht achter de voorhoe- vorige seizoen zijn voetbalcarrière had afgesloten. Een de 0ok vanujt dfi tweede ,.jn maand lang zal de verdediger, te beginnen vanaf van- maakte Perasic het vorige sei- daag, de training bij de club hervatten om daarna te be- ZOen nog een handvol doelpun- kijken in hoeverre een regeling met zijn werk is te tref- ten. fen. Manager Eddie Hartmann: „Boskov heeft hem het vorige seizoen eenmaal aan het werk gezien en volgens tegenvaller zijn verwachting kan hij hem best gebruiken in het eer- 'e6,e/\ac erfei*00drat de p™, ste elftal, waar Piet ooit alleen maa rmteresse to heeft Ma^ '«„J Daarom komt hij nu op proef terug en na een maand zal weg mag- de trainer beslissen hoe of wat". Vandaag of morgen komt Docjin Perasic in Den Haag aan. De 27-jarige Joegoslaaf, die aan voerder is van Vojvodina Novi Sad en eerder voor Rode Ster technische staf van FC Den Haag praten om financieel tot overeenstemming te komen. Als dat lukt lijkt de club geducht verstrekt te worden. Perasic Belgrado speelde, gaat met de was vroeger een rappe aanval- Aanvankelijk had Boskov, na overleg met de Poolse bonds- trainer Kazimierz Gorski, de indruk gekregen dat Marx, door een schouderblessure al maan den uitgeschakeld, wellicht eind oktober het land zou mogen ver laten. „We krijgen hem Polen echter niet uit", meent Eddie Hartmann. „Een andere speler heeft de club niet op het oog. Wij zullen het gat voorlopig met onze eigen kweek moeten opvul- Andere vraagtekens blijven be staan. Leen de Graaf laat taal noch teken van zich horen en FC Den Haag voelt weinig be hoefte om hem per se tot ande re gedachten te brengen. De Graaf schijnt met F C Vlaardin- gen te onderhandelen. Kees Bregman praat ook. De meest serieuze kandidaat wordt - zo laat het zich momenteel aanzien - FC Groningen. Deze week ligt een beslissing in het verschiet. HANS DE BRUYN Piet de Zoete gaat weer trainen, op verzoek van Boskov. TROLLHAETTAN PSV, de Nederlandse vertegenwoordiger In het toernooi om de Europa cup voor bekerwinnaars, heeft zaterdag avond in het Zweedse Trollhaettan een vriendschappelijke wedstrijd tegen de club van die naam meit grote cijfers gewonnen: 9-1. Bij de rust hadden de Eindhovenaren reeds een voorsprong van 5-0 opge bouwd. Willy van der Kuylen was de gro te man met vier doelpunten. Ralf Edström en Rene van de Verlies en winst voor rolhockeyers LISSABON Nederland heeft za terdagavond in zijn eerste wed strijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap rolhoc- key, dat in Lissabon wordt ge houden, met 6-3 gewonnen van Italië. De tweede ronde was voor Ne derland minder voorspoedig Het team van coach Joop Bruin verloor met 6-5 van Brazilië en de drie grootste concurrenten voor de derde plaats (achter Spanje en Portugal), Argentinië, Italië en West-Duitsland, won nen hun wedstrijden. Uitslagen eerste ronde: Nederland-Ita- 116 6-3: Spanje-West Duitsland 6-1; Argentlnlë-Brazlliö 4-2; Portugal- Fran kr Ijk 8-1. tweede ronde: Nederland-Brazlllë 5-6; West-Duitsland-Australlë 3-0; Italië- Zwitserland 6-1; Argentlnlë-Belglë 5-3. Verlies voor ploeg basketbal ORLEANS/GIEN Het Neder landse jongensteam heeft te Gien in een wedstrijd voor het toernooi om het Europese bas ketbalkampioenschap voor de jeugd met 64-83 verloren van Polen. goslavlë—Griekenland 72-68; Frank rijk—West Duitsland 80-78; Israël— Turkije 64-63. Groep B. Glen: fcusland—Finland 110-53; Polen—Ne derland 83-64; Italië—België 76-60; SpanjeOostenrijk 147-48. Tip koersen (Van onze paardesportmedewer- ker) DEN HAAG Tips voor de dra verijen morgenavond te Hilver sum. De eerste start is reeds Om zes uur. De tips: Dodaarsprijs: 1. Miltiades J, 2. Love Song, 3. Lucy Esther H: outsiders: Leone Be en Leanne Fortuna. Kuifduikerprijs: 1. Nicky Norton, 2. Nelson van Hovi, 3. Nita Princes; outsider: Nik Spencer. Jan van Gentprijs I: 1. Jimmy Boy, 2. Jungle Boy, 3. Jules Bonni; outsiders: Hanover D en Jozina Du Bois. Geoorde Fuutprljs I: Musketier, 2. Mastrid 3. Mack Axvi'.e; out siders: Mary Dakota en Merry Be. iltormvogelprijs: 1. King Hollan- dia, 2. Kid Eemshorn, 3. Kamo Quick; outsiders; Kapitein Sis ter B en Komtesse D. hjlstormvogelprljs: 1. Mientje P, 2. La Ko'o, 3. Liberia; outsi ders: Lark Nardinclant en Kim- berly Gregor. Lalscholverprijs: 1. Indus Thar, 2. Inyai'a, 3. Judge Oivier; out siders: Januska D en Gerardus O. Ilauwe Reigerprljs: 1. Mirko Bui tenzorg, 2. Lol'a Ho!land:a3. Lefcty's Boy; outsiders: Lucy B'oem'ust en Lonelv Star. Ian van Gentprijs (tweede afde- ing): 1, 'up:ter D, 2. Jade, 3. Johny Walker; outsiders: Jo Rood noot en Jos N. beoorde Fuutprijs (tweede afde- itjr.g): 1. MacdonaLd K, 2. Mi- «cfta, 3. Misty Flight; outsiders: Mike Nardino'ant en Mercido'. Kerkhof maakten ieder twee treffers. Een doelpunt werd door de Zweden zelf gescoord. Het doelpunt van Trollhaettan kwam op naam van Jan Aake Andersson. Het duel werd door ruim 5.000 toeschouwers bijge woond. De eerste divisieolub FC Den Bosch heeft zaterdagmiddag in het Westduitse MQlheim tegen de plaatselijke F.C. verloren met 0-1. De slechts 500 toe schouwers zagen Osiek reeds na vijf minuten doei tref fen. Bij FC Den Bosch speelde doelman Verkerk een uitstekende wed strijd. De eredivisieclub AZ'67 heeft zon dag een oefenwedstrijd tegen het „Polderselftal" gewonnen met 9-0. Het Polderselftal is een combinatie van ZAP en BKC. De doelpunten werden gemaakt door Meister (2), Mulders, Wok- ke, Nygaaird, Vosmaer, Kist, Goedhart en Vonk. De ruststand De familie Verkerk is in Noorwe gen met een zoon verblijd. Zijn naam is CorneKus. Vader en moeder Saliy werpen een geluk kige blik op het kind. Duitse lotto HAMBURG De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 1 2 26 27 33 41. Reservegetal: 11 BONN Eerzucht en winstbejag hebhen tussen dertien West' duitse uitgevers een ware veldslag doen ontstaan om zo snel mogelijk met een boek over het wereldkampioenschap voetbal op de markt te zijn. Ze hadden zich echter allemaal voor den wedloop op leven en dood al sinds 't vorige iaar zo goed voorb# reid, dat geen van hen zich werkelijk wereldkampioen kan noe men. Bijna allen hadden zij twee dagen na het laatste fluitje vai de scheidsrechter de eindstreep behaald, alleen Bertelsmanj lag rnet een neuslengte voor en dat lag daaraan, dat deze uil gever en drukker uit Gutersloh een volkomen automatisch lo( pende band voor het binden heeft. Een kleine week na de finale Een andere uitgever hoopt ziji waren er al een miljoen exem- slag te slaan door de trainei plaren in omloop gebracht, van Miinchen-Gladbach, Hen- Plannen om er nog meer te nes Weissweiler, voor d e sa' drukken heeft men ook, maar menstelling van zijn voetbal of het zover zal komen, staat boek aan te trekken en Pau] nog in de sterren, want de uit- Breitner en Ulli Hoeness leven gevers twijfelen eraan of de den voor een concurrent eei interesse wel zal voortduren, dodelijk vervelende bijdra) Iedereen weet dat de Bondsre- door persoonlijk op 210.1 publiek wereldkampioen is en blanco pagina's een autograi iedere belangstellende hheft 't te plaatsen. Zij begonnen hiei live of op de televisie gezien. mee al vorig jaar augustus Wanneer de naam van de au- meteen na de finale werdei teur voor de liefhebbers de deze acht pagina's in het boel voornaamste attractie vormt, over de wereldkampioenscha] zal de race om de hoogste op- pen gebonden. Mogelijk oefei lage wel gewonnen worden deze simpele bijdrage echt» door een Bremense koffiebran- een grotere aantrekkingskracl derij, die zich als opgelegde uit dan de namen van bekendj buitenstaander op 't uitgevers- radio- en televisiejournalistei pad begaf. De firma vermeldt die eveneens druk in de wee| als schrijver op de titelpagina waren, zoals bijvoorbeeld Hi niemand minder dan Franz berti van de WDR in Keulen. Beckenbauer en „der Kaiser" De geringste variatie bestai ging al tussen de wedstrijden er wel in de titels. De meesti door aan de slag, hoewel de vermelden nuchter, dat he Duitse voetbalbond zijn leden over de wk 1974 gaat. Alleei gedurende het WK elke journa- uitgever Heine was het slim listieke activiteit verbood. Er ste. Zijn boek heet 'zo weri was echter niemand onder de Duitsland wereldkampioei naderhand zozeer versmade voetbal", maar op deze tite functionarisssen, die het tegen had hij dan ook al maanden de voetbalmonarch durfde op voordat de eerste wedstrijd be te nemen. gon octrooi laten leggen. WARSCHAU De 28-Jarige Irena Szewinska blijft toptijden lop Tijdens de Poolse atleflakkampioenschappen in Warschau won de 200 meter in 22,2 seconden, slechts tweetiende seconde btf haar eigen wereldrecord. Teresa Nowak won de 100 meter horden in 12,8 seconden voor Grazyna Rabsztyn (13,3). Danu- ta Rosani wierp de discus naar 55,38 meter. Bij de heren viel tienkamper Ryszard Katus op met een totaal van 7938 punten, zeven punten minder dan Kurt Bendlin een week daarvoor bij zijn comeback vergaarde. Een Tijdens de open Bntae atlej nationaal record liep Bronisla Malinowski op de 3000 meter steeple chase met een tijd van Argentina Menis met cusworp van 64,16 meter. D na Catineanu bedwong bij verspringen Valeria Stefani Bufanu (6,50 tegen 6,30 me De heren kwamen in de r niet tot opvallende verric 8.19,2 Voor het hoogtepunt tijdens de Roemeense atletiekkampioen- schappen in Boekarest zorgde DEN HAAG Toen acht jaar geleden de Dag van het Paard voor het eerst op de renbaan Duindigt werd gehouden, heeft zelfs de grootste optimist niet kunnen be vroeden dat deze dag tot één van de groot ste manifestaties met en voor het paard zou worden. Het geheim van dit succes ligt in de veelzijdigheid en in de vaart waarmee deze non-stop-show op het gras en de sintels van Duindigt wordt gebracht. Ook de achtste edlitie - woensdagmiddag op Duin digt - zal hierop geen uitzondering maken, omdat deze ruim vijf uur durende show weer talloze ele menten telt die qua uitvoering en opzet als uniek in de wereld van het paard mogen worden be schouwd. Geen ras in ons land of het is op Duin digt vertegenwoordigd in het vorstelijke défilé, waarin het miniatuur Shetlandertje evengoed para deert als de meer dan duizend kilogram wegende zestien trekpaarden die in de randstad Holland vrijwel niet meer te vinden zijn. Behalve het serieuze werk van veertig New Fo rest-pony's, die een carrousel rijden, geïnspireerd op de musical ride van de Canadese politie, en de première van de Hol 1 and-W el shshowmet 112 paarden, bereden door kinderen in de klederdrach ten van iedere provincie, is er heit kinderspel van de overval op de postkoets, uitgevoerd door veertig ruitertjes op Shetlanders. Tussen deze pony-shows door is er het meerspan- nennummer voor tuigpaarden, die in twee-, drie-, vier-, vijf en zesspannen - in totaal veertig paarden - hun geweldige gangen zul'len laten zien. Los van dit grootse m-eerspannennummer dat ooit in oss land is gegeven, staat het huzarenstuk van Abra ham Chairdon uit Schipluiden die van de bok van een Franse jachtwagen een zestien span zal men nen. De gehele aanspanning is bijna dertig meter lang en om dit enorme aantal paarden in bedwang te houden, heeft de koetsier 275 meber leidsel nodig van nylon, omdat leer te zwaar was. Voorts een jachtrit over hindernissen met eindloop een Indianennummer met Appaloosa's en ees bar- rière-springccnciurs, waaraan twaalf van de beste Nederlandse combinaties zullen deelnemen. Het barrière-concours bestaat uit zes hindernissen, waarvan de eerste begint op 1.10 meter en vervol gens met iedere hindernis 10 cm. oploopt. Na iede re manche worden alle hindernissen, die slechts elf meter uit elkaar staan, met tien centimeter ver hoogd. Het is begrijpelijk dat de draf- en rensport voor de te verwachten 18.000 kijkers - er zijn ruim 5.000 extra-zitplaatsen bijgebouwd - eveneens alle regis ters opentrekt. Drie rennen en zeven draverijen waarvan in het hoofdnummer de meest winnende Nederlandse draver aller tijden, Henri Buitenzorg, het moet opnemen tegen de Franse hengsten Ans wer en Bailly II. WASSENAAR De beste tip die we de bezoekers van de jaarlijkse paarden- show „De Dag van het Paard" kunnen geven: ga vroeg van huis, want bij redelijk weer worden zo'n twintigduizend toeschou wers op Duindigt ver wacht. Het programma begint om één uur. Het draf- en renprogram- ma bestaat uit zeven draverijen en drie rennen. Eerste start half twee. De tips: New Forestprijs: 1. Lola van Voorne,- 2. Murry Fortuna, 3. Müa Fortuna. Outsiders: Mus tang B en Laura van Zelda. Jewelprijs: 1. Notre Debut, 2. outsiders: Tongue in Cheek Hurricane Ride. Hackneyprljs: 1. Kamiel, Lord Axkit, 2. Ivan van Barke; outsi ders: Kid Aster en Iwan H. Generaal G. J. A. A. Baron Heemstra beker: 1. Henri tenzorg, 2. Answer, 3. Bailly II; outsiders: Joke en Uriosis P. Dartmoorprijs: 1. Jane Mac, 2. Icarus, 3. Iltus Hollandia. Stal Mircoprijs: Marjon Hess, 2. Maarten D., 3. Mientje P. Rhodos, 3. Karbonkel; outsi- Engelse volbloedpr'js: Woodfeet's cfers: Marcus en Quel Roi. Hook, 2. Lavendel,- 3. Artois: Shetlandprijs: 1. Larens Roem, 2. outsiders: Offspring en Merry- Kora Marijke, 3. Lidya Du go. Bois; outsiders: Leo Buitenzorg Connemaraprljs: 1. Micheal Spen en Lange Ros. der, 2. Iko, 3. Ka Bond; outsi- Arabische volbloedprljs: 1. Darius ders; Lissy en Leon van IJmui- Honey, 2. Patrick, 3. Beemster; den. Na een tocht van enkele weken te voet, van Den Haag naar Stockholm, wordt de Nederlandse atleet Jan Knippenberg als een vorst in het Zweedse atletiek stadion onthaald. De aanwezige toeschouwers hadden er een warm applaus voor over. kampioenschappen in Lonl won de Oostenrijkse Eva Ja! het speerwerpen met 61,56 ter. Joyce Smith, die eerdei de series met een tijd van 8,1 dichtbij het wereldrecord meter voor dames kwam, zj vierde in de finale met 9.C De Australische Raelene B( won de 100 meter in 11,2 se* den voor de Britse Anij Lynch, die dezelfde tijd lietl drukken. De 400 meter was 4 de Canadese Yvonne Sauno in 51,9 seconden en de Nofl Grete Anderson was in 4,1 succesvol op de 1500 meter. Tijdens een atletlekevenemenl de midden-Italiaanse plaats na lieten de Amerikaan ,S# Williams en de Cubaan Si Leonard gisteren op de 100 i ter 10,0 seconden afdrukken.l Is slechts eentiende secondel ven het wereldrecord. De lopers hadden nog een tef wind van ongeveer twee ml per seconde. Williams is van de wereldrecordhoudei Cubaan heeft dit jaar al 10.0 seconden gerealiseerd. Amerikaan Reg Jones wei 10.1 seconden derde voor del baan Matamoros Triana (lij Zeer sterk was ook de ter van de wereldrecord!» hoogspringen Dwight (VS), de beste jaarprest Vermeldenswaard waren 13.49.6 van Olympisch m» thonkampioen Frank Shoi de 5000 meter, de 13. Charles Foster op de 110 horden en de kogelstoot Feuerbach (20,46 meter), Cubaan Albert vestigde met seconden op de 400 meter nieuw centraal Amerikaans cord. In Boedapest zegevierde II Bruszeniak tijdens de Hong se atletiekkampioenschappen het onderdeel verspringen 6,63 meter, een nationaal re< en de beste jaarprestatie- won zij de 100 meiter hor in 13,1 seconden. Ildiko Sz werd eveneens dubbelkampic met 11,4 seconden op de 100 ter en 23,2 seconden op de meter. 3,?e I 10 m|

Leidse Courant | 1974 | | pagina 10