NOORDWIJK ONVOLDOENDE SLECHTWEERRECREATIE IN Bloemschikken in Sassenheim WV-directeur W. Rovers: Leidenaars slaags met Noordwijkse politie In verkeerde slaapkamer Zandbouwwedstrijd ging weer niet door NOORDWIJK "Het ontbreekt Noordwijk eigenlijk alleen nog aan goede slechtweerrecreatie". Aan het woord is W. Rovers, sinds 1970 directeur van het Noordwljkse WV. Geholpen door de bewegwijzering, die ruim een kilometer voor zijn kantoor aan het Grent begint, hebben duizenden binnen- en buitenlandse toeristen zijn kan toor weten te vinden. De heer Rovers en zijn assistenten kun nen hen op alle mogelijke ma nleren helpen. "We zorgen even gemakkelijk voor slaapgelegen heid als voor informatie over de omliggende gemeenten, waar ze bij slecht weer nog wel eens naar toe willen gaan." Tot nu toe is het in Noordwijk aanmerkelijk rustiger geweest dan in voorgaande jaren. "Ho pelijk stilte voor de storm", is de optimistische reactie van de VW-dlrecteur. "In Duitsland beginnen de vakanties pas goed op 29 juli". En vam onze ooster- Tekst: Liesbeth Vogels Foto: Henny Hooeeveen Tekst: twee studenten van de sport- buren moet Noordwijk het nog steeds hebben: In 1972 kwam meer dan 75% van de toeristen uit Duitsland. "In 1973 zette die tendens zich verder door." Of dat dit Jaar ook weer het geval zal zijn, betwijfelt Wim Rovers: "We hadden vorig jaar echt een topjaar". Dagjesmensen Waarschijnlijk zullen het niet de toeristen zijn, die Noordwijk niet meer weten te vinden, maar de dagjesmensen. "Vooral op de terrasjes en in de restau rants' is het opmerkelijk stil ge bleven"; aldus de heer Rovers, die vindt dat de Nederlander de gezonde zeelucht niet meer zo weet te waarderen. "Duitsers voelen dat veel beter aan". Vandaar ook dat het VVV Noordwijk streeft naar het zo veel mogelijk beantwoorden aan de vraag van "haar beste klant": de Duitser. "Daar vaart Noordwijk als gemeente overi gens wel bij. Het grootste deel van de bewoners leeft van het toerisme". Internationaal Wim Rovers ziet Noordwijk graag veranderen in een internationale badplaats. "We hebben een schoon breed strand, een aardig schone zee. Maai- waar moeten de toeristen, die we daarmee aantrekken naar toe wanneer het slecht weer is?" Natuurlijk zijn er wel wat mogelijkheden: momenteel is er in de Neder lands Hervormde Kapel aan de Hoofdstraat een undeke ruimte- vaairttentoonstelling te bezichti gen. Ook het museum "Oud Noordwijk" Wordt door de heer Rovers en zijn assistenten van harte aanbevolen. Pk mogelijkheden voor het schep pen van slechtweerrecreatie lig gen volgens de heer Rovers voor het oprapen. "Ik denk bij voorbeeld aan een Casino, een internationale leeszaal en een bibliotheek. Ook een grote zaal om concerten in te geven mag eigenlijk niet ontbreken aan een j badplaats als deze". Iet de bedoeling Noordwijk tot een unieke badplaats aan de Noordzeekust te maken, heeft j Wim Rovers tevens gestreden voor een golfslagbad. "Hiermee zouden we de enige badplaats j met iets dergelijks zijn ge-1 weest", zegt hij. Volgende jaar j wordt echter het niieuwe zwem bad van Noordwijk geopend I zonder apparatuur om golfslag te krijgen. "Men vond het te Zolang Noordwijk zijn toeristen weinig anders kan bieden dan zee en strand blijft het VVV te gen het heffen van toeristenbe lasting. "Wanneer je de toerist bijna alles kan bieden wat hij vraagt, vindt ik het wat anders, dan kun je eventueel kortingen aan toeristen gaan geven. Nu is Huis ter Duin Sinds kort heeft het VW de be schikking gekregen over een van de zalen van "Huis ter Duin", het wereld beroemde ho tel. dat enkele jaren voor zijn ondergang is behoed en nu zijn "come back" maakt. "Huis ter Duin" stelt ons zijn zalen be schikbaar voor speciale evene menten. Gezien het beperkte aantal geschikte ruimten in Noordwijk zijn we daar vrese lijk blij mee". De zomerevenementen in Noord wijk barsten volgende week in alle hevigheid los. Op maandag worden de eerste wedstrijden van het badgastentoeraooi ge speeld. 's Avonds kan er ge trimd worden op het strand. Er komt aanstaande week een cir cus naar Noordwijk en er wor den wandel-, fiets- en autotoch ten georganiseerd. Het belangrijkste waarmee ik voor volgend jaar al bezig ben, is om het Haarlemse bloemen corso naar Noordwijk te halen. Waarschijnlijk zal dat in 1975 ai gebeuren. De onderhandelingen zijn daarover echter nog niet helemaal afgesloten". NOORDWIJK Een gezellig verjaardagsfeest van een Leidse familie eindigde gisteravond voor drie broers en een neefje met een verblijf in de cel van het Noordwijkse politiebureau. Nadat de in een etablissement te Voorschoten gehouden ver jaarspartij was afgelopen, besloot het viertal en nog een broer om het feest el ders te gaan voortzetten. Men reed naar de badplaats en na enkele bars te hebben bezocht, stapte het vijftal een hotel aan de Koningin Wilhelmina Boulevard binnen en bestelden bier. Toen de hotelier weigerde aan het min of meer beschonken gezelschap te tappen, was de boot aan. De bezoekers weigerden de hal van het hotel te verlaten, waarop de politie werd gewaarschuwd. Onverhoeds vielen toen vier van hen de beide agenten aan, die ter assistentie waren verschenen. De mannen pleegden hevig verzet en daarbij liepen de politiemannen trappen en vuistslagen op. Nadat hotelpersoneel en een politiepatrouille te hulp waren geschoten, konden de vechtersba zen in een arrestantenwagen worden gewerkt en naar het bureau worden getransporteerd. Een van de broers, die niet aan de vecht partij bleek te hebben deelgenomen, werd na 'zijn verhoor naar huis gezonden. De vier anderen werden wegens openlijke geweldpleging en verzet tegen de politie achter slot en grendel gezet. Van onze correspondent NOORDWIJK Een meisje van twintig jaar kreeg de schrik van haar leven, toen zij in het holst van de nacht wakker werd doordat iemand haar kuste en streelde. Gillend en hevig ontdaan knipte zij het licht aan, waarop zij nog net een man van haar kamer zag ver dwijnen. De indringer liep vervolgens de slaapkamer binnen van een broer van het meisje. Deze, wakker geworden door het tumult, pakte een fles en samen met zijn zus. die zich eveneens van een slagwapen had voorzien, hielden zij de man in bedwang. De ouders waarschuwden inmiddels de politie. Een surveillerende patrouille was binnen een paar minuten ter plaatse en rekende de aanrander in. Het bleek een 30-jarige gast uit het Duitse Absweiler te zijn, die in dezelfde straat logeerde en de avond tevoren een kroegentocht had gemaakt, waarbij hij flink wat whisky, jenever en bier had ge bruikt. De man hield vol zich in de deur te hebben vergist en daar door in de verkeerde slaapkamer terecht te zijn gekomen. De sleu tel van zijn logiesadres paste toevallig ook op het slot van de wo ning van de Noordwijkse. Noordwijkse inbrekers aangehouden NOORDWIJK De Noordwijkse recherche heeft een tweetal jon gelui van respectievelijk 20 en 15 jaar in arrest, die zich aan inbraken en diefstal van een bromfiets heeft schuldig ge maakt. Het was opgevallen dat de jongste van het duo, beiden woonachtig in de badplaats, over meer geld beschikte dan normaal. Toen hij omtrent de herkomst aan de tand werd gevoeld, beweerde hij het geld gevonden te hebben. Al gauw kwam toen aan het licht, dat hij samen met zijn oudere vriend op het onbrekerspad was geweest. Onder meer hadden zij in een rijwielstalling en in de Leidse groenten veiling hun slag geslagen. Beiden waren goede bekenden van de recherche. De Stichting Jeugdrekreatie Sassenheim organiseerde gistermiddag een wedstrijd bloemschikken in het Velthuys. Er waren ruim 30 deelnemers, van 9 tot 13 jaar, meest meisjes, maar ook veel jon gens. Er werden allerlei suggesties gedaan voor verjaardagen, kerstdagen en moederdag plus praktische voorbeelden op eenvoudig niveau t.b.v. wand- en tafelstukjes e.d. Gewerkt werd met veel af- valmaterieel oals aspirinekokers, mergpijpen, karton etc. waarmee leuke resultaten werden bereikt. Eerste prijswinnaar was Jacco v. d. Vegte, tweede Anne Marie de Boer en derde Eddy v. d. Berg. Volgende week woe-.isdagmiddag wordt weer een wedstrijd gehou den, ook. weer in het Velthuys. (Foto Theo Ringers). aiiM^ Katwijk koopt oude panden KATWIJK Burgemeester en wethouders van Katwijk zullen de raad a.s. donderdag voorstel len over te gaan tot de aankoop van het pand Commandeurspad 3. Het pad ligt in de erste fase van het binnenkort te saneren dorpsdeel waar eengezinswonin gen worden gebouwd. Tevens wordt de raad voorgesteld tot aankoop van het pand Zee weg over te gaan. Ook dit pand ligt in een te saneren dorpsdeel. De koopprijs is 50.000. Op de plaats van het pand zullen te zijner tijd maisonettes verrij- Schooljeugd gratis in het Panbos (Van onze verslaggeefster) KATWIJK De schooljeugd kan binnenkort gratis „De Pan van Persijn" bezoeken. In de ver gadering van 25 juli zullen B. en W. aan de raad een voorstel hierover indienen. Enige jaren geledon besloot de raad de toegangsprijzen voor het bos te verdubbelen. Geble ken is dat het aantal bezoekers niet is afgenomen. Aangezien en bezoek aan het Pan-bos een opvoedende waarde heeft, acht het college het niet wenselijk om een toegangprijs te blijven hef fen voor kinderen die in school verband het bos bezoeken. Subsidie voor Veilig Verkeer Van een onzer verslaggevers KATWIJK Wanneer de raad ermee akkoord gaat, krijgt de Katwijkse afdeling van Veilig Verkeer een subsidie van 2.790,-. Dit bedrag moet het geraamde tekort in 1974 dekken. De afdeling houdt rch over het algemeen ebzig met het afne men van verkeersexamens en het verrichten van voorlich- tingsactivitieten. Tevens wordt medewerking aan activitieten in de gemeente verleend. Subsidie voor Katwijkse jeugdsociëteit Van onze verslaggeefster KATWIJK Jeugdsociëteit „De Donk" zal, wanneer de raad er mee akkoord gaat, een startsubsidie krijgen van 1.250,-. Deze subsidie moet besteed worden aan een ge richt doel, bijvoorbeeld een geluidsinstallatie. Bovendien stelt het college als voor waarde dat bij opheffing van de sociëteit binnen vijf jaar, het van de subsidie gekochte aan de gemeente komt te vervallen. „De Donk", die is opgericht voor jongeren boven 16 jaar, heeft de afgelopen winter ge bruik gemaakt van de kanti ne in de Noordduinen. Eind april moest de sociëteit haar activiteiten in de kantine sta ken. Gezien de enorme be langstelling onder de jonge ren zal ,,De Donk" in sep tember weer starten. Van de Christelijke Jongeren Vereni- gir. Katwijk beeft de socië teit ee" ren:elorr voorschot gekrtgfep. om kantine meer voor zi, "interbe- stemming geschikt -e ma ken. Programma voor jeugd Van Nispen Van onze correspondent DE ZILK Bij voetbalvereni ging Van Nispen wordt op 10 en 11 augustus een groot jeugdtoernooi gehouden. Het oefenprogramma voor de jeugd omvat voorts een reeks van vijftig wedstrij den. In de komende weken zal het bestuur zich buigen over tal van neven-activiteiten zoals de jeugdtoto en de kermis avonden. Tevens bestaan er plannen op 30 november en 1 december een grote fancy fair voor het jeugdvoetbal te houden. Het jeugdbestuur ziet er in het komende seizoen ais volgt uit: J. Stokman, voorzitter, mevr. Van der Berg. secre taresse. A. v.d. Ber, pen ningmeester, mej. Ver laan. 2e secretaresse, J. Beelen, sport en spel. De hoofdleiders zijn: F. Klinien- ber, J. de Goroot, H. van Hunnik, T. Keijzers, en P. de Winter. Markten Speel- oiifant Noord- De dienst gemeen tewerken heeft dezer dagen de bielzen-speelo- lifant op de par keerplaats aan de Havenstraat in Noordwij ker- hout afgebouwd. Het 2.40 m hoge. holle beest staat op zijn stevige poten veilig ver ankerd m de zandbak. Spelen de kinderen kun- nen niet onver wacht de straat oplopen. De slagtanden van de oliefant zijn nog in de maak bij Menken- Landbouw bv te Wassenaar. Die worden van sta len holle buizen gemaakt. (Foto Theo Rin-: gers). De zandbouwwedstrijd, georga niseerd door de Noordwijkse Evenementencommissie en het Franse blad „Le Figaro" is gistermiddag wederom afge last. Zaterdag jl. kon het zandbouwfestijn wegens het ongunstige weer geen door gang vinden en werd het tot gisteren uitgesteld. Ook nu was de weersgesteldheid spel breker, al liet na de middag de zon zich zien en had ach teraf gezien, het evenement toch wel kunnen plaatsvinden. Maar toen was de beslissing tot afstel reeds gevallen. Dit jaar dus geen zandbouwwed strijd in Noordwijk. Zaterdag a.s. vindt te Scheveningen de wedstrjd plaats, waar uige- maakt wordt welke drie zand- bouwers Nederland zullen gaan vertegenwoordigen in de internationale zandbouwkamp in de Franse badplaats La Baule.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5