NOG EEN KEER EN KEYZER MAG DE BEKER HOUDEN een succes Draverij in Voorschoten Ronde van Sassenheim Bernardus eerste prijs Meeste publiek voor de veteranen Sterke race Bouwmeester I I De veteranen trokken dit weekend bij de finales op de Leidse Hout het meeste pu bliek. Begrijpelijk ook, het is tenslotte de nationale vetera- nentop die hier vertegen woordigd was, en de heren enkels in B brachten dit toernooi nu geen bepaald sprcnko'end tennis. De finale HE B ging tussen Bram Ma dera en Hans Keyzer (in de halve finales winst op res pectievelijk Adrie van Leeu wen en Rob Stam), twee ba selinespelers, wat nu niet di rect garant staat voor flit send aanvalspel, mooie vol leys en passeerslagen. De veteranen stalen de show dus. Vooreerst hebben we daar Van der Hoek, natio naal veteranenkampioen van vorig jaar. Deze 62-jarige schitterde gisteren in twee partijen: eerst werd de tien jaar jongere Modderman van de Leidse Hout na een bij zonder leuke partij uit de fi nales gehouden. Technisch nog uitstekend, een zwie pende forehand en even goed loopwerk. Modderman, toch waarlijk een gevreesd speler op de Leidse tennisparken, kon slechts in de tweede set even gevaarlijk worden, maar zijn 4-2 voorsprong werd met vier games op een rij teniet gedaan. De finale heeft deze veteraan, die ook zijn beperkingen kent, ca deau gedaan aan Jan de Groot, begrijpelijk, want na de singel tegen Modderman speelde van der Hoek ook nog een lange dubbelfinale die hem met partner Karsten (67!) uiteindelijk een 7-5, 8-6 winst opleverde tegen De Groot en Hughen. Voor Bram Madera was de vijfde wedstrijd op één dag toch te veel. De regen van zaterdag was er mede de oorzaak van dat wedstrijdlei der Mulder voor zondag een vol programma had en een van de spelers die er de dupe van werd was Madera. Een 5-2 voorsprong in de eerste set moest hij laten schieten tegen de beter draaiende Keyzer. Met 7-5 pakte Keyzer de eerste set en daarna maakte de ver moeide Madera nog één game (61). Voor Keyzer zijn vierde overwinning in het Leidse houttoernooi, nog een keer en hij mag de wisselbe ker houden. In zijn zesde partij van giste ren ging het Madera weer beter af; ditmaal niet tégen, maar met Keyzer, werd in de herendubbelfinale het duo van Leeuwen/De Groot met tweemaal 6-4 teruggewezen. Gelukkig voor het publiek was deze partij veel aardiger om te zien dan de herenen kel finale, die, zoals gexegd, te veel baselinespel bracht om een mooie B-finale te zijn. De eerste prijs in het dames enkel B ging naar de Noordwijkse Josine v. d. Koogh. In de finale versloeg zij Ellen Gerrese, die minder adem over had voor de der de set; de eerste set verloor Ellen met 6-4 na een 4-1 voorsprong, de tweede won ze met 7-5 na wederom een voorsprong verloren te heb ben, ditmaal een van 5-2. De derde set bracht Josine met 6-2 haar verdiende winst. Overige uitslagen: DD B: A. Koole/C. van Berge Hene- gouwen-M. Mulder/J. v.d. Koogh: 6-3, 6-4. GD: C. van Berge Henegouwen/H. Jans sen/De Beer/Koemans: 6-2, 6-0. GDB: M. De Boer/ A. Madera-echtp. Koole: 6-2, 6-1. ZANDVOORT Cees Bouw meester uit Abbenes is bij de revanches van Assen tot zeer goede prestaties gekomen. Op het circuit van Zandvoort was hij heer en meester in de 750cc-klasse, terwijl hij zich, op zijn. 500 cc Yamaha, bijzonder goed staande hield in een sterk bezet, interna tionaal veld van renners. Hij eindigde in deze klasse, pal achter Piet van der Wal, op de twaalfde plaats. De Win ter uit Warmond kwam er niet aan te pas. Reeds in de eerste ronde begaf zijn 750 cc BMW het en het enige wat hem restte was, met een snelheid van ongeveer 15 ki-. lometer per uur, de pits op te zoeken. Bouwmeester, de nuchtere tuinder uit Abbenes, kwam bij de revanches in twee klassen aan de start. Bij de internationalen in de 500 cc en bij de nationalen in de 750 cc. Beide malen kwam hij goed voor de dag. In de 750 cc met name liet hij en kele staaltjes van zijn grote kunnen zien. De zware kanon nen hadden de pech te moe ten starten vlak na een kor te, maar hevige regenbui, die de baan spekglad maak te. Op zijn 750 cc Yamaha keek Bouwmeester dan ook de eerste paar ronden de kat uit de boom en liet hij Rein Kros de eer voorop te mogen rijden. Na zijn acclimatisatie- periode draaide Bouwmeester het gas iets open, hetgeen hem binnen twee ronden een voorsprong van honderden meters opleverde. Ondanks dat hij in de laatste ronden duidelijk gas terugnam, kon noch Kros, noch een andere rijder hem bedreigen. Een fraaie zege. In de 500 cc klasse zou hij ui teraard op meer tegenstand mogen rekenen. Aan de start onder meer de 13-voudige wereldkampioen Giacomo Agostini, de razendsnelle Fin Teuvo Lansiuvori en verder nog internationaal befaamde renners als Dodds, Nelson, Grant en onze „eigen" Har- tog en Van Duimen. Doch ook in deze race hield Bouw meester zich op de Keessen- Yamaha bijzonder goed staande en na een fraai duel met Van der Wal eindigde hij tenslotte als twaalfde. In dit zeer sterke veld een pres tatie van formaat. Lansiuvo ri werd eerste en Ago twee de. Van Duimen was de bes te Nederlander. Hij eindigde als zesde. HAZERSWOUDE De twee jeugdteams van de voetbal- vereniging Bernardus, die hebben deelgenomen aan de NKS-kamp-sportweek tc Huy- bergen, zijn elk met een eer ste prijs huiswaarts gekeerd Het eerste team van deze jongens (10-12 jaar) voetbal de zich in zijn poule van vijf elftallen naar de eerste plaats, terwijl team 2 die hoogste plek in een andere poule bereikte. Bij het hand ballen gooide het eerste team zich naar een tweede plaats. Angelo Hoppenbrouwer was in een veld van 240 jon gens de beste Hazerswoud- se bezoeker op de spel- lenkermis, want hij eindigde in het kampklassement op de eervolle negende plaats. Na een zwempartij in Hooger- heide eindigde de kampweek van deze Bernardus-jeugd spelers. Zondag trok een groep Bernar- dus-j4-jaar)met l(2urinonle dus-junioren (12-14 jaar) met hun twaalven naar Borculo voor een weekje NKS-kamp. Ed de Boer en Sjaak Zand bergen zijn de chefs d'équipe. Keyzer in de beslissende strijd tegen Madera. VOORSCHOTEN —Het comité Paardensport Voorschoten organiseert op maandag 29 juli een kortebaandraverij oP de Prins Bernhardlaan. Van wege het 50-jarig jubileum wordt dit jaar gereden om 't I kampioenschap van Zuid-Hol land. Naast de normale geld prijzen wordt er deze maal gestreden om een drietal ere-prijzen, waaronder de Gouden Zweep, beschikbaar gesteld door het gemeente- j bestuur van Voorschoten, j Het comité Paardensport werd I opgericht door Jan Waayer, bestuurslid van de Wilhelmi- nastichting. Momenteel is de heer Schrama, oud-wethou der en ere-burger van Voor- j schoten, nog het enige be- ■v5j stuurslid, dat vanaf de op- richting aktief is. De opzet J van het comité was een dra- I] verij te houden ter gelegen heid van Koninginnedag, maar later werd de draverij gekoppeld aan de jaarlijkse |j paardenmarkt, die op 28 juli steevast gehouden werd. Om- j dat de datum dit jaar op een ■M Sassenhelm - Afgelopen week stond bij de jeugdrecreatie de wielersport in het cen trum. Van dinsdag tot en met vrijdagavond een wieier- avond-vierdaagse voor ama teurtjes, en zaterdagmiddag voor echte rennertjes. AI was in beide gevallen Wie lervereniging Sassenbeim e.o. de organisator, zaterdag j.l. was het echter geen plaatselijke, maar een pro vinciale ronde, met een jury van de Kon. Ned. Wie- Ier Unie. Ondanks het wel zeer slechte weer, was er bij de start om één uur in de Gladiolenstraat, met circa 80 rennertjes (w.o. ook meisjes) zeker sprake van flinke deel name. Niettegenstaande de toenemen de regenval, waardoor na half 4 de laatste twee ritten moesten worden ingekort, was ook dit tweede wieier- evenement op provinciaal ni veau, met zeven wedstrijden in de leeftijden van 8 tot 15 jaar, zeer geslaagd. Bij hun vertrek zei de jury dan ook „tot volgend jaar", waaruit blijkt dat men met rond deze wedstrijden een traditie gaat opbouwen. Van de zijde van het publiek was er goede be langstelling voor de presta ties van de jeugd. Bij de 8- jarigen werd G. v. Weeren van Swift, Leiden eerste; tweede M. Koolwijk van Sparta, Den Haag en derde Margreet Persijn van „West- land Wil Vooruit". Bij de 9-jarigen was Y. v. Zan ten van „de Bollenstreek" eerste; Eddy Robijn van Swift tweede en Martien v. d. Pol van „de Bollen streek" derde. Bij de 10-jari- gen won R. v. Weeren van Swift; A. Petri van W.V.V. werd tweede en F. Ouwer- kerk van Swift derde. Bij de 11-jarigen was P. Gezel van „de Kampioen" (Schevenin- gen) eerste; D. Boeft van Swift tweede en Hans Bave- laar ook van Swift derde. In deze leeftijdsgroep deed voor het eerst Eddy Verhoeven van „Sassenheim" mee, die met een vierde plaats een mooie prestatie leverde. Bij de 12-jarigen was L. v. d. Linden van „de Bollen streek" eerste; J. v. Eeden van dezelfde club tweede en Peter Luyten derde. Bij de 13-jarigen was R. Koppert van „de Kampioen" eefste; Andy Goossen van Swift tweede en G. v. d. Drift van dezelfde club derde. Bij de 14-jarigen was G. Ammer- laan van „W.W.V." eerste; W. v. Rijswijk van „Sparta" tweede en B. Bey van „De Kampioen" derde. Verbeten trekkend aan het stuur op de finish af. zondag valt, werd de paar denmarkt —en dus de race één dag verplaatst. In de toekomst zal de kortebaan draverij op de laatste maan dag van juli plaatsvinden. De afstand van de draverij bedraagt 325 meter. Er is een prijzengeld van 5000 te verdelen, waarvan 2750 voor de winnaar. Nauw ver bonden met de draverij is het gokken. Zo ook hier in Voorschoten, waar naast de officiële toto ook nog een lo terij wordt gehouden. De twee hoofdprijzen: een pony en een ponyveulen. Ook de jeugd krijgt de kans om een gokje te wagen. Eenieder die de winnaar tipt krijgt een kaasje. Maandagmorgen zijn er bij ,Het wapen van Voor schoten' formulieren verkrijg baar, waarop men zijn ,tip' kan invullen. Na afloop van de wedstrijd zal de prijsuit reiking plaatsvinden in het Cultureel centrum. De ver wachting is, dat er zo'n 25 dravers aan de start zullen komen. Cees Bouwmeester op weg naar zijn zege in de 750cc-klasse. Op Zandvoort, tijdens de revanches van Assen, kwam Bouwmeester goed voor de dag foto'JBavelaar -

Leidse Courant | 1974 | | pagina 14