Roeisters overtroffen nog prestatie van de heren Fred Imhoff in de achterhoede ik eerste keus werd" zern. Jan Bruyn (Skadi) kwam in het stuk niet voor en wer< laatste. Dudok van Heel steldi in de vier zonder ook zijn kan didatuur voor Zwitserland, gedwongen rustperiode door d< militaire oefening van Van Via nen is goed opgevangen", aldui de chef d'équipe. „Het roeier van Dudok houdt een zeken verwachting in". Asopos, da als derde ook de nodige puntet binnenbracht, werd met zes sej oonden overvleugeld. Binnen de perken Ook de positie van Nereus (twea de) en Aegir (derde) in het ope ningsnummer, de vier me stuurman, mogen met ere wor den genoemd. De „bullenvier'i (met Olympisch kampioerl Faerber en Europees Skifkam- pioen Kolbe) was natuurlijk van te grote klasse. Na enkele haler} hadden de Duitsers al een voor]1 sprong, die echter in de slotfa se door het iets te licht gestelde - Nereus binnen de perken koij worden gehouden. De vierde tweede plaats was'voor de achi van Triton/Okeanos in een kwa' litatief niet al te sterk bezel veld. De Duitse acht met de be kende Udo Hild aan slag zege vierde ruim. De twee zonder stuurman was eerj Duits onderonsje en de dubbej twee leverde de tweede Franst zege op. Overigens had Frank] rijk geen volledige ploeg op dt been kunnen brengen. Bijna onmogelijk Na het eerste damesnummer - vier met stuurvrouw - leek i Nederlandse eindzege al bijnd een onmogelijk opgave gewor den, te meer daar nog maai drie onderdelen volgden. Njord (vijfde) en Nereus (zesde) eini digden kleurloos in de achter] hoede, waardoor de achtersta zeven punten op Frankrijk zes punten op West Duitslai bedroeg. In de skif werd oud-Eu n kampioene Ingrid Dusseldo/p! wel fraai tweede achter Edithi Eckbauer maar de vijfde plaati! van Loes Schutte deed het ven schil ten opzichte van Wesf Duitsland weer oplopen. Toei kwamen echter de sterkste Ne; derlandse onderdelen. De dub bel vier van Nereus/Triton woj het prestige gevecht tegen DDl met ruim twee seconden. Doo| deze dubbele Nederlandse oven winning was er zowaar wee' een kansje op de zege in he landenklassement ontstaan. Daj moest wel de dubbel twee won den gewonnen. Met een verschj van zeshonderdste seconde vol deden Andrea Brasik en Heilij Klaasse (zilver tijdens de laat ste Europese kampioenschappej in Moskou) aan de zware op dracht. Het ook zeer sterke duj Borria/Dubbe'boer werd derdei Een Nederlandse dames ach) maakte grote indruk tijdens dt internationale regatta dooj overwinningen in voor de zwaij baan alleszins aanvaardbare tij* den van 3.14,10 en 3.15,48. Eei^ der had de helft van deze acli de finale vier met stuurvrouï gewonnen. De voorsprong oj Frankrijk, dat zaterdag tij dent de landenwedstrijd zegevierde was aanzienlijk. HAAKSBERGEN Piet Schrijvers heeft het dool hof van de ongewisheid met vreugde verlaten. Nog geen vier dagen geleden leek de voetbaltoekomst van de 27-jarige doelman, wiens vraag zoveel ver schilde van het aanbod van FC Twente dat een compromis uitgesloten was, uiterst somber. Elke serieuze gegadigde om de vijfvoudige international in te lijven voor een bedrag van ruim anderhalf miljoen spijkerharde guldens ontbrak en Piet Schrijvers leek gedoemd tot een periode van non activiteit in het professionele voetbal. Totdat er vorige week donderdagmiddag laat een telefoontje kwam. Schrijvers: „Dat was om een uur of half zes, kwart voor zes en ik was nog op het werk. Meneer Masman belde me op en zei meteen dat ik binnen een uur bezoek thuis zou krij gen. Ik dacht dat FC Twente met me wilde praten, maar toen bleek dat mijn zaakwaarnemer Cor Cos- ter en Ajax-manager Hans Kraay in de buurt wa ren. Die hadden, hoorde ik later, 's middags al een gesprek met FC Twente gehad en waren daarin tot volledige overeenstemming gekomen over de trans- fier van mij naar de Amsterdamse club. Kraay, die al eerder met Coster had gepraat, kende mijn ei sen en bij mij thuis werd de zaak snel beklonken. Ik ben meteen naar Amsterdam gereden om me te laten keuren door dr. Rolink en die vertelde dat ik van boven tot onder helemaal gezond was. Van buiten tenminste, van binnen kondien ze niet kijken, daar moesten röntgenfoto's van gemaakt worden. Na het onderzeek van dr. Rolink zijn we nog even bij Ajax-voorzitter Jaap van Praag op bezoek ge weest en die heeft geregeld dat ik weer naar Am sterdam kon om die foto's te laten maken. Er mankeerde mij niets en ik heb meteen alle papie ren ondertekend,die nodig waren. Een soort voorlo pig koopcontract, zeg maar, maar het definitieve contract komt pas op tafel als ik over veertien da gen terug ben van vakantie. Dan moet ik eerst nog een normale medische keuring ondergaan. Ze wil len allerlei gegevens hebben over longcapaciteit en noem maar op om er een steekkaart van te ma ken. Dat zal geen problemen geven, want vlak voordat ik met het Nederlands elftal naar West- Duitsland giing, heb ik net zo'n keuring meege maakt en toen was alles dik in orde". Financiën Financiële bijzonderheden over transfers zijn niet bekend gemaakt en Piet Schrijvers kan zich er niet over uitlaten. Piet Schrijvers vol zelfvertrouwen Piet Schrijvers ook volgend jaar weer in actie. Nu „Cor Coster weet er alles van, die heeft de hele zaak voor mij geregeld. Vanaf het begin heb ik he lemaal op hem vertrouwd, eoi ik mag nu wel zeg gen: terecht. Voor mezelf weet ik alleen dat het een driejarig contract is. Ajax had daarbij niet als eis gesteld dat ik full-prof zou worden, maar dat had ik zelf al ingecalculeerd. Ik ga nu alleen maar voetballen, werken, zoals ik dat hier deed, bij de betoncentrale is er niet meer bij. Natuurlijk ben je niet de hele dag met voetbal bezig, en zelfs niet als full-prof en daarom denk ik ook dat ik wat ga studeren. Wat precies? Dat weet ik nou nog niet, dat is ook van latere zorg. Eerst met vakantie en als ik dan terug kom maken we de hele zaak wel rond. In Spanje ga ik het er in ieder geval van ne men. Heerlijk zorgeloos, Dat kan nu tenminste om dat Ajax en ik het eens zijn geworden. Het is toch waardeloos als je j-e vakantie moet onderbreken om in Nederland te gaan onderhandelen". /;mÊÊÊÊé WÈÊÊÊt: bij Ajax Plet Schrijvers rekent erop dat zijn nieuwe werf gever, ondanks de aderlatingen door het vertrel van Johan Cruyff en Johan Neeskens naar CF Bar celona op zeer korte termijn weer de dienst ga» uitmaken in de vaderlandse voetbalwereld. Iets, wat hem zeer welkom zal zijn, omdat hij dan volgens eigen zeggen, een grotere kans zal hebbej om definitief eerste man te worden bij het Nederi lands elftal. Wat Ajax betreft rekent Schrijvers vast op dat hij de plaats in de hoofdmacht va Heinz Stuy zal overnemen. „Lijkt me logisch. Wel ke club legt nou een hoop geld op tafel voor eet keeper om die dan op de reservebank te zetten? 1| ga er tenminste van uit dat ik eerste keus word En Heinz Stuy? Wat er met hem gaat gebeuren i nog niet aan de orde geweest. Dat is ook geen zor] voor mij, maar voor Ajax, dacht ik zo". TON VAN DALEI de open nationale WEYMOUTH Fred Imhoff heeft in de strijd om de wereldtitel zei len in de Flying Dutchmanklasse moeten figureren. De Nederlan der kwam bij Weymouth in het slotklassement. dat na zeven races werd opgemaakt, niet verder dan de tiende plaats. Hij bleef daar mee zijn landgenoot Bierman nog vijf plaatsen voor, terwijl deze op zijn beurt Vollebregt drie plaatsen achter zich liet. De wereldtitel werd veroverd door de Oostduitser Ilia Wolf, die in de zevende en laatste race gisteren op de vierde plaats finishte. Winnaar werd de Zwitser Gut, die meer dan tweeëneenhalf uu<r nodig had om het parkoers af te leggen. Er was op de Noordzee bij Weymouth zo weinig wind, dat de laatste wedstrijd bijna moest worden afgelast. Gut kwam juist voor de tijdslimiet binnen, waardoor de race geldig kon worden verklaard. De Europese kampioen bij de FD's, de Oost duitser Hüttner eindigde in het slotklassement op de 2e plaats vóór de Deen Foglh. Wolf totali seerde 32,0 punten, Hüttner 47,0 en Fogh 55,8 punten. De totalen van Imhoff, Bierman en Volle bregt waren respectievelijk 112, 134 en 148 punten. Slechte weersomstandigheden heb ben ertoe geleid dat er zaterdag weinig toeschouwers getuige waren van de eerste race van de traditionele jaarlijkse skuts- jesilwedstrijden. Bij een behoorlijke wind slaagde Tjitte Brouwer erin de eerste race als winnaar te beëindigen. Hij kon de gebroeders Ulbe en Rienk Zwage achter zich hou den. Vervolgens finishten de ge broeders Lodewijk en Sietse Meeter als vierde en vijfde. Er zijn veertien skutsjes gestart. Vandaag wordt de tweede gezeild. Bouw van Wijk heeft gisteren op het Alkmaardermeer de Neder landse titel in de Regenboog klasse gewonnen. Van de 25 deelnemers bezette Jan van Sta veren in het eindklassement na zes races de tweede plaats voor De Goederen en Van Amster dam. In Loosdrecht is zaterdag de Nieuw-Loosdrechtweek van start gegaan. De uitslagen zijn: Finnjollen: 1. Mei Oskamp. 2. Slebe de Graaf; Valkenklasse: 1. Van het Hoog, 2. Van Swol; Spankerklasse: 1. P. ter Velde, 2. Hans Ijsvogel;, 16 m2 klasse: 1. G. Seppen, 2. J. Drenth; Flying Juniorklasse: 1. P. Klaasse Bos, 2. Veldhuis; Vrijheids- klasse: 1. Wensveen, 2. Smits; Scha kelklasse: 1. Zeeders, 2. Van der Pol; Pampusklasse: 1. Van Galen, 2. De Mol van Otterloo; Sternklas se: 1. Ederhardt, 2. Wachter; Vau- rienklasse: 1. Van Bladel, 2. van der Zee; 470 klasse: 1. Ganseman, 2. Staartjes jr.; 12 voetsjollen: 1. Reyers, 2. mevrouw Plantlnga. Russische zwemmen niet uit schaduw van Oost-Duitsland MOSKOU Het Russische zwem men is nfiet uit de schaduw van Oost-Duitsland gekomen. Bij de nationale kampioenschappen in Reewan (heren) en Charkov (dames) werd slechts bij uitzon dering het Oostdultse peil be reikt. Alexander Samsonov zorgde voor een nieuwe beste jaarprestatie door de 200 meter vrije slag af te leggen in 1.55.0. Vladimir Boe re won de 100 meter vrije slag in 52,8 seconden en ex-we reldrecordhouder Nikolai Pan- kin zorgde voor nationale re cords op 100 en 200 meter schoolslag: 1.05.4 en 2.25.2. Bij de dames toonde Natalia Popo- va zich de veelzijdigste. Zij won de 200 meter vLinderslag in 2.20.1, de 200 meter wisselslag in 2.27.4 en de 400 meter wissel slag in 5.07.4. De uitslagen: Heren: 100 meter vrije slag: 1. Boere 52,8, 2. Koellkov 53.2, 3. Krlwzow 53,6. 200 meter vrije slag: 1. Samsanov 1.55.0, 2. Boere 1.57.3, 3. Misjejev 1.58.2 400 meter vrije slag: 1. Sansonov 4.06.5, 2. Misjejev 4.09.3, 3. Krylov 4.10.3, 1500 meter vrije slag: 1. Parlnov 16.33.4. 100 meter schoolslag: 1. Pankln 1.05.4, 2. Krijoekln 1.06.7, 3. Starkov 1.07.0. 200 meter schoolslag: 1. Pan kln 2.25.2, 2. Krijoekln 2.27.6, 3 Sta- rlkov 2.27.7. 100 meter vlinderslag: 1. Nemsjllov 58.7. 200 meter vlinder slag: 1. SJarigin 2.10.0. 100 en 200 meter rugslag: 1. Potjakln 1.01.0 en 2.13.2. 200 meter wisselslag: 1. Sa- charov 2.11.5, 2. Smirnov 2.12.0. 400 meter wisselslag: 1. Sacharov 4.40.8, 2. Smirnov 4.42.5. Dames: 100 meter vrije slag: 1. Sjelo- fostova 1.01.3. 200 meter vrije slag: 1. Zolonitskaja 2.12.5. 400 en 800 me ter vrije slag: 1. Popova 4.34.6 en 9.22.7. 100 meter schoolslag: 1. Fe- tissova 1.16.8. 200 meter schoolslag: 1. Oerchenia 2.45.9, 2. Wolkowa 2.46.1. 100 meter vlinderslag: 1. EJerson 1.05.7, 2. Popov 1.05.9, 3. Tsjelofastova 1.06.3. 200 meter vlin derslag: 1. Popova 2.20.1, 2. Mejer- son 2.21.2. 100 en 200 meter rugslag: 1. Stawko 1.09.0 en 2.26.5. 200 meter wisselslag: 1. Popova 2.27.4, 2. Fe- tlssova 2.27.8. 3. Moelatlna 2.28.1 400 meter wisselslag: 1. Popova 5.07.4, 2. Maloetlna 5.09.0, 3. Fetlsso- va 5.10.5. Actie Veendam VEENDAM De eerste divisie club Veendam gaat een actie ontketenen om het komende sei zoen meer publiek te trekken. In samenwerking met de fanclub betaald voetbal Oost Groningen is het volgende plan ontstaan: de jeugd in de streken rond Veendam krijgt tegen inlevering van een pasfoto en een bedrag van ƒ2.75 een paspoort, waarop alle thuiswedstrijden gratis kun- n en worden bezocht. Derde doelman NEC NIJMEGEN De naar de eerste divisie gedegradeerde Nijmeeg se club NEC heeft zaterdag een derde doelman gecontracteerd. Het is de 20-jarige, van de za terdagclub GVVV afkomstige, Jan van de Wardt. NEC be schikt reeds over doelman Schellekens en contracteerde vrijdag Heido Reis van FC Vlaardingen. Duitse Lotto De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 2—7—22—20—35. Reservegetal: 33. FELDMOCHING Deze uitslag lis bepaald boven verwach ting. Aldus drukte ir. G. Meester chef d'équipe van de Ne derlandse heren in de drielandenwedstrijd tegen West Duitsland en Frankrijk, zaterdag op de Olympische baan van Feldmoching, zijn tevredenheid uit. Dat Nederland bij de heren van de Duitsers zou verliezen, stond bij voorbaat vast. Het krachtsverschil was immers bij voor gaande gelegenheden, in o.a. Mannheim, Ratzeburg en Amsterdam, tamelijk in het oog lopend geweest. Maar dat Nederland slechts acht punten behoefde toe te geven (West Duitsland 60 punten, Nederland 52 en Frankrijk 40) was een meevaller, die de reeds danig verflauwde hoop op een redelijke equipe voor de strijd om de wereldtitels in Luzern iets levendiger heeft gemaakt. Andrea Brasik en Hellie Klaas se (en de overwinning van Ne reus/Triton in de dubbel vier) werd Nederland tot winnaar aangewezen. Frankrijk speelde met 22 punten geen rol van be tekenis, maar fungeerde tenslot te als scherprechter door in de vier met stuurvrouw de zege voor West Duitsland weg te ka- Vorig jaar, in Vic'hy, marge nog 38 punten. De Ne derlandse dames, die toen twee punten te kort kwamen, slaag den er in de ereprijs na een on derbreking van een jaar weer binnen te halen, al was dat dan ook op het nippertje. Dankzij een gunstig uitgevallen fotofi nish in de dubbel twee kwam Nederland niet allen op gelijke hoogte met de Westduitse da mes (beide ploegen 33 punten), maar door de eerste plaats van Eindsprint Wim Grothuis en Jan Willem van Woudenberg beginnen langza merhand vertrouwd te raken met overwinningen in interna tionale nummers. Na de eerste plaats op de Koninklijke bleven de Delftse „veteranen" in de twee met stuurman de concur rentie andermaal voor. Op de door een sterke zijwind zware baan (de tijden waren over het algemeen zeer matig) bleek overigens - net als in Amster dam- die tegenstand niet zo sterk te zijn, zodat nog dient te worden afgewacht wat het twee tal tegen het Oosteuropese ge weld zal kunnen presteren. Daarnaast behaalden do Neder landse heren vier tweede plaat sen. Fenomenaal was de eind sprint van de lichte skiffeur Ha- rald Punt, die uit vrijwel kans loze positie sterk terugkwam en alleen nog de Fransman Mori- nieua bijna twee seconden moest toegeven. Meester: „Wat punt liet zien grenst aan het ongelooflijke". De 22 jarige Hagenaar geldt als een serieuze kandidaat voor de eerste lichte wereldtitel in Lu-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 10