£cid6c <3owva/nt Defensie bezuinigt sterk op personeel ijmaker Palestij nen zullen Israël afstraffen Huisvesting was oorzaak van dodelijke steekpartij GOEDKOOP RUNDVLEES WERKLOOSHEID WEER GESTEGEN Eigen kiveek P.T.T. ivas te voorbarig verdien 'n echte Zege premier, Trudeau ort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden - Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Chef-redacteur: J. W. C. Leune. dvertentles (excl. B.T.W.) ƒ0,38 per mm. Telefoontjes ƒ3,50 - Klachten bezorging: telefoon 22244 0 8.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: per week ƒ2,49; kwartaal ƒ32,21; jaar ƒ125,25 - Losse nummers: 45 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE Eva „Het begon met Eva", speelfilm met Deanna Durbin in Laugh- ton-cyclus, op Ned. II om 20.20 uur. Achter het nieuws brengt exclu sieve interviews met opstandige Koerdenleiders op Ned. I om 22.15 uur. ZONNIGE PERIODEN Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Matige aan de kust af en toe krachtige wind uit west tot noordwest. Min. temp. ongeveer 13 graden, ma xima morgen circa 21 graden, aan zee iets lager. 8.58; Maan: Voor „sociaal zwakkeren" i STRAATSBURG (ANP) De Europese commissie I heeft de ministerraad van de economische gemeen schap voorgesteld een aanzienlijke hoeveelheid rund- vlees voor de helft van de normale winkelprijs ter be- schikking te stellen van sociaal zwakkeren. De minis terraad zal op 15 juli over dit voorstel beslissen. Hat gebruik van rundvlees heeft tot nu toe sterker dan kon worden verwacht. De commissie wil ook een bedrag van achttien miljoen gulden beschikbaar stellen voor het voe ren van een reclaimecampagnie. Alle mogelijkheden om vlees, dat nu in koelhuizen is opgeslagen, in te blikken moeten wonden benut. Dit ingeblikt vlees zou ook kunnen worden gebruikt ovor voedselhulp in het kader van het wereldvoedselprogrammaDe commissie suggereert boeren geldelijke steun bij de slacht te verlenen. De uitgifte van invoervergunningen voor rundvlees zal worden gestaakt. Minister Vredeling DEN HAAG Tussen nu en 1984 moet het personeelsbestand bij Defensie -burgerper soneel, landmacht, luchtmacht en marine sterk ingekrompen worden. Dit betekent, dat het personeelsbestand dat in 1972 nog 146.000 mensen bedroeg, in 1983 tot 120.000 teruggebracht moet worden. Dit is volgens de bewindslieden van Defensie de beste ma nier om met de daardoor vrijkomende gel den de mechanisatie van de krijgsmacht te kunnen opvieren zonder de defensielasten te hoog te laten oplopen. Tegenover het terugbrengen van het personeelsbe stand staat, aldus de gisteravond onverwacht gepu bliceerde Defensienota, de diensttijdverkorting voor dienstplichtigen. Deze gaat geleidelijk terug van 16 naar 12 maanden. Als gevolg daarvan moeten wel meer dienstplichtigen dan totnutoe opgeroepen wor den. De wedde voor de dienstplichtigen wordt zo ©nel mogelijk opgetrokken tot het minimumloon. Deze wedde bedraagt thans 409 gulden. Getempori seerd komt daar dan ongeveer 200 gulden bij. De belangrijkste wijzigingen in het defensiebeleid (waarvan een groot deel al eerder uitgelekt is) de zogenaamde papieren vijfde divisie wordt ge mechaniseerd tot drie gemechaniseerde brigades (concessie aan de Navo). de parate sterkte van de landmacht blijft voor lopig op hetzelfde peil, bouw van 12 standaardfegatten voor de marine ter vervanging van de onderzeebootjagers, vervanging van de Neptune-lange afstandver kenners van de Marine 24 helikopters voor fregatten en bevoorradings schepen vervanging van de Starfighters, halvering van de squadrons Nike-raketten De kans is verder zeer groot, dat grote krijgs macht-oefeningen van Nederland in het buitenland gehouden worden, mogelijk zelfs in Canada. BEIROET (UPI) De Israëlische beschieting van een aan tal vissershavens op de kust van Zuid Libanon zal niet on gestraft blijven. Dit verklaarde in Beiroet een Palestijnse woordvoerder over de Israëlische actie van gisteravond waarbij kanoneerboten de vissershaven Tyre, Sarafand, Boerghoeliye, Sidon en Aldoen onder vuur namen. Bij deze aanval werden 21 boten vernietigd. Terwijl de Israëlische kanoneer- boten hun actie uitvoerden liet een Israëlische helikopter vlug schriften vallen waarop Libane se vissers werden gewaar schuwd tegen het uitlenen van hun boten aan Palestijnse com mando's. De aanval vanuit zee was volgens de Israëliërs bedoeld om nieuwe guerilla-aanvallen via het water te verijdelen. Tevens diende de actie als een waarschuwing te gen het gebruik van de Zuid-Li- banese havens als punt van ver trek en steun aan de terroris ten. Al enige jaren, aldus een Israëlische mededeling zijn Pa lestijnse terroristen bezig in Zuidlibanese havens te oefenen in daden van sabotage op zee en onder water. Bij de actie van gisteravond heb ben Israëlische kikvorsmannen ook houten havenhoofden in de haven Tyre opgeblazen. BORNE (ANP) De heer B. Sanderink uit het Overijsselse Borne heeft er in zijn eentje voor gezorgd dat zijn woonplaats ruim tien duizend kikkers rijker is geworden. De heer Sanderink heeft de kik kers in zelfgemaakte bakken gekweekt en ze uitgezet in slootjes en vochtige gebieden in de omgeving van Borne. Een dolle ontvangst vielhet Oranje-elftal gisteren ten deel in de tuinen van het Haagse Cats- huis. Op muziek van de Konink lijke Militaire Kapel werd het officiële gedeelte voorafgegaan door een polonaise onder leiding van Feyenoard-speler Theo de Jong. Achter hem supervisor-ge- neraal-ridder Rinus Michels, diens echtgenote Wil, premier Den Uyl, Piet Schrijvers, kabi netsleden en uiteraard de overi ge spelers met echtgenotes. DEN HAAG Het werkloosheidscijfer is eind juni met 970 gestegen t.o.v. eind mei 1974, aldus een opgave van het mi nisterie van Sociale Zaken. Hoewel er bij de mannen een daling te zien is van 850 wordt dit teniet gedaan doordat er 1.820 vrouwen werkloos zijn. Er was sprake van 400 lopende vergun ningen tot werktijdverkorting (evenveel als de maand daarvoor), waarbij 11.450 werknamers waren betrokken (350 min der dan in mei). Deze daling heeft als oorzaak de lichte verbetering bij de Bo- vag-bedrijven en de metaalbedrijven in Noord-Brabant en Zuid-Holland. Naar beroepsgroepen gezien, waren de mutaties in cijfers betrekkelijk gering. Bij de mannen daalde de arbeidsreserve van bouwvakarbeiders met bijna 1500, terwijl de aantallen metaalbewerkers en handels- en kantoorpersoneel (zowel mannen als vrouwen) stegen door nieu we inschrijvingen van schoolverlaters. EN HAAG De PTT moet 100.000 postzegels markt te krijgen, was de PTT er maar van uitge- et de opdruk „Nederland wereldkampioen" ver- gaan dat Nederland de finale tegen West-Duitsland etigen. Om de postzegel het bekende ontwerp zou winnen en had reeds 100.000 zegels bfdrukt. Er tn een bal op een grasmat, maar voorzien van zouden 7,5 miljoen zegels van de opdruk worden n speciale opdruk zo snel mogelijk op de voorzien. De PTT zal de 100.000 zegels vernietigen. Bijzonder praktisch is deze handige mini-lettertang. In een oogwenk kunt u voorraadbussen, mappen e.d. voorzien van keurige, zelfkle vende naamstrookjes. Slechts de kleine moeite van het maken van een nieuw kwartaal abonnee is genoeg om in het bezit te komen van dit apparaatje. imam in ui lia ;-;sii:i:'ci:iiii!i!!'bbs.ii ai ifbi Noteer m.i.v als nieuw kwartaal-abonnee: Woonplaats: Stuur de mini-lettertang naar: Woonplaats: Namens: OOSTERDWARSSTR. 7, LEIDEN Ruim 62 miljoen IESBADEN (AFP) - Volgens het Federale bureau voor de statis tiek in Wiesbade.n telde de Bondsrepubliek eind 1973 62.100.000 inwoners, een stijg 'ng met een half procent in vergelij king met eind 1972. De toene ming van het inwonertal is te danken aan immigratie, want er sterven in de Bondsrepubliek op het ogenblik meer mensen dan er geboren worden. (Van een onzer verslaggevers) Arnhem Huisvestingsproblemen in een Surinaamse fami lie zijn gisteravond oorzaak geworden van een steekpar tij in een Arnhemse flat, die het leven heeft gekost van de 26-jarige mevrouw I. Baboe. De vrouw werd met een groot aantal messteken over het hele lichaam toegetakeld door haar eveneens uit Suriname afkom stige schoonvader, die met vrouw en kind enige weken ge leden zijn intrek in de flatwo ning van zijn zoon had geno- llit het eerste onderzoek is geble ken, dat vermoedelijk door de enge behuizing de spanningen tussen schoonvader en schoon dochter zo hoog zijn opgelopen dat de schoondochter moet heb ben laten merken naar moge lijkheden te zoeken haar schoonvader het huis uit te wer ken. Na de ruzie en het oplopen der messteken is de zwaar gewonde vrouw nog het huis uitgelopen, maar in het trapportaal in el kaar gezakt. Enkele uren later overleed zij in een ziekenhuis. De schoonvader heeft zich later bij de politie gemeld. De Canadese premier Pierre Trudeau krijgt een felicitatiezoen van zijn vrouw Margaret, nadat bekend werd dat zijn Liberale partij bij de verkiezingen een meerderheid had behaald voor de vorming van een regering. TORONTO (AP) Bij de algemene verkiezingen in Canada heeft de Liberale Partij van premier Pierre Elliot Trudeau een klinken de overwinning behaald. Alle andere partijen boek ten verliezen. Volgens de laatste resultaten hebben de liberalen 140 van de be schikbare 264 zetels ver overd. Reeds met 133 zetels was de vereiste meerder heid bereikt. Bij de verkie zingen van 1972 hadden de liberalen 130 zetels behaald. Het kabinet van Trudeau trad op 8 mei na een regeringsperio de van 18 maanden af na in het Lagerhuis te zijn verslagen in een stemming over de begroting en haar voorzieningen voor het in de hand houden van prijzen en lonen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1