DER BOMBER" UIT DE VEEN WIL BLIJVEN ZAALVOETBALLEN Hans Keizer oppermachtig in de finale Jeugdtitel snelschaak voor Dieks Munnik-toernooi Bij de foto's Foto 1: Firn van der Meer In actie tegen Foreholte. Zijn harde schot werd veel tegenstem- ders fataal. Foto 2: Pimmetje duelleert met Mat ters (clubgenoot op het veld) in de zaal. Ook in deze tak van het voetbal toonde kij zich „een goeie". Leiden Het voetbalseizoen is allang afgelopen (we begin nen bijna weer), en de trans fer- of overschrfijvingsperiode zit er nu ook op. Sommigen gingen weg, anderen kwa men, de meesten bleven. En dan waren er natuurlijk ook weer enige bedreigingen. ASC-er Leen de Goey bij voorbeeld: hij zou naar UVS gaan, maar trok zijn in schrijving op het laatste mo ment in en ttet zich inlijven bij Ter Leede. Of Peter Boom. Hij zou naar profclub Haarlem gaan, maar blijkt zich nu geconcentreerd te hebben op LFC. Deze club verloor heel wat van haar veren, maar leek daarente gen weer wat terug te gaan winnen met de komst van ene Pim van der Meer, „der Bomber" uit Roelofarends- veen. Van der Meer, momen teel de kleuren van LDWS verdedigend, bedacht zich echter en bleef zitten waar hij zit. Het zaaalvoetbal, door LFC verboden aan selectie spelers, bleek de reden voor Van der Meer's overhaaste terugtocht. „Inderdaad", vertelt Pimmetje (hoewel toch bepaald niet klein van stuk noemt ieder een hem zo) „Ik wilde het eigenlijk wel wat hogerop zoeken. Maar toen bleek, dat ik met het zaalvoetbal moest stoppen, zag ik het niet meer zo zitten. Ik ben juist bij LDWS gaan spelen, omdat je daar lekker kan zaalvoetbal len". We hebben gehoord, dat je van plan was om bij Stormvogels in de zaal te gaan spelen. „Dat klopt wel, maar het hing samen met mijn eventuele vertrek naar LFC. Toen dat van de baan was, bleef ik ei genlijk toch maar liever bij LDWS. Tenslotte heeft LDWS een goed zaalvoetbalteam en ik speel nu eenmaal graag :n een sterke ploeg. Bij Storm vogels vertrok Cor Pennen- burg weer (naar UVS red.) en ik geloof niet dat zij vol gend jaar een rol van bete kenis zullen spelen". Wie wel? „Tja" zegt Pim en hij schuift wat onwennig in zijn stoel heen en weer, „ik ben ei genlijk niet zo goed in prog noses, maar ik denk, dat LDWS en Swift wel zullen uitmaken wie er kampioen wordt dit jaar. Swift heeft natuurlijk een leuk ploegje met Ger de Roode, Van der Linden, Van der Starp en Gub'.er, maar ook w!j zullen hoge ogen gooien. Henkie Spies is een aanwinst en voor de rest is de ploeg ge lijk gebleven, zij het dan dat Ger de Roode en Siem van der Linden naar Swift zijn". Hoe ben je eigenlijk bij LDWS terecht gekomen? Je komt toch uit de Veen? „Ik speelde in.de zaal bij Bat- teljee samen met Henk Pi ket, de vice-voorzitter van LDWS. Hij vroeg toen of ik niet bij zijn vereniging wilde spelen en dat zag ik wel zit ten. LDWS was tensoltte naar de vierde klas gepro moveerd, terwijl DOSR in de Afdeling bleef hangen. En ik vertelde je al: ik wilde best wat omhoog. De overgang naar Leiden is soepel verlo pen, want ik stond meteen in het eerste." Pim van der Meer, op zijn vijftiende speelde hij al in het hoogste elftal van DOSR, is bij de tegenstander inmid dels gevreesd om zijn harde, zuivere schoten en zijn be weeglijkheid. Met name in de belangrijke wedstrijden liet hij zich van zijn beste kant zien en droeg daarmee een behoorlijk steentje bij aan het tweede achtereenvolgende kampioen schap van LDWS. Tegen Rijpwetering - dat dit jaar de aartsrivaal van LDWS was - soleerde hij langs vijf man om vervolgens de win nende goal te scoren. En te gen UDO, in de kampioens- wedstrid, betekende zijn loeiharde knaller van der tig meter, d?f nitief het der deklasserschap van zijn p'oeg. ,.Het boertje", zoals hij bij LDWS soms gekschhe- rend wordt genoemd, heeft een goed jaar achter de rug, want ook in de zaal stond hij hoog op de tcpscorerslijst. „Zeker John van Velzen ach terna," lacht hij. „Neen, UVS zie ik niet zo zitten, hoewel er waarschijnlijk wel vrij is voor mij. Maar, en daar gaat het om, dan kan ik niet meer zaal voetballen. Dezelfde reden dus, waarom ik niet naar LFC ben gegaan." maar weigerde - blijft dus bij LDWS. „Vol gend jaar", glundert hij, „komen we in een 'afdeling waar ze me nog niet kennen. Voor ze het doorhebben staan wij weer aan kop". AD VAN KAAM LEIDERDORP Hans Keizer heeft op de laatste dagen van het Munnik-toernooi be wezen momenteel in grootse vorm te verkeren. In de eindstrijd tegen de verras sende mede-finalist Marinus Brooshooft was hij zelfs zo oppermachtig, dat de strijd voor het publiek nauwelijks het aankijken waard was. Slechts zeer incidenteel kwam Brooshooft tot die sterke slagen, waarmee hij tevoren Aad de Wit had ge- deklasseerd (6-2, 6-1). De praktisch foutloos spelende Keizer gaf hem dan ook geen enkele kans om meer dan één maal per game ge vaarlijk te worden, uitgezon derd de drie games, die Brooshooft dan wist binnen te halen. In feite was de finale reeds uitgevochten in de halve eindstrijd, waarin titelfavo- riet Blommendaal het tegen Keizer had moeten opnemen. Ook Blommendaal, zelf toch een routinier van het zuiver ste soort, was echter niet op gewassen tegen het dit jaar uiterst solide spel van Voor- schotenaar Keizer. In het be gin van het duel leek Blom mendaal de vier partijen van de zaterdag nog in de benen te hebben (0-6), maar bij het vorderen van de strijd kreeg de Noordwijker, die na af loop verklaarde zó moe te zijn, dat hij blij was eruit te liggen, meer vat op het spel. Via 6-4 winst in de tweede set trok hij de stand weer gelijk. In de beslissende reeks liep hij zich echter toch stuk op Keizer, die zich als de bekende oefenmuur op de andere speelhelft ophield (4-6). Munnikspeelster Ellen Gerrese toonde in het damesenkel B haar voorliefde voor de set stand 6-1. Nadat in de halve finale clubgenote Karen Braakman met 1-6, 6-1, 6-1 was geklopt, moest in de eindstrijd Milou Penseel voor dit verlangen buigen. Met 6- 1, 6-1 werd zij opvallend ge makkelijk aan de kant gezet. In dubbelspelen zorgde Ronald Blommendaal ervoor om, on danks zijn nederlaag in het herenenkel, toch weer ruim in de prijzen te vallen. In het herendubbel betoonde hij zioh sterker dan de wed strijdleiders Van Leeuwen en De Groot (7-5, 6-2), terwijl hij in de mixed samen met Ineke v. d. Meer de Room- burgers Crepin en Milou Penseel overtroefde. De finale herenenkel C beloof de vooraf reeds een interes sant treffen te worden, want het bracht de winnaars van respectievelijk Unicumen TEAN tegenover elkaar in het veld. In de voorlaatste ronde had Kallenberg het niet al te moeilijk gehad te gen Theunissen (6-4, 6-2), terwijl de andere finalist Ge- levert moeizamer afrekende met de tweede geplaatste Utrechtenaar Rooseboom (3- 6, 6-0, 6-4). In de eindstrijd was het de vraag, of de aan valsdrift van Gelevert toerei kend zou zijn om verdediger Kallenberg eindelijk eens de wind van voren te geven. In tegenstelling tot de B-finale was het inderdaad hier het aanvalsspel, dat zegevierde, al was dan met miniem ver schil: 3-6, 6-4, 6-4. Bij de da mes sleepte de jeugdige Mic ky Albers de titel in de wacht op Maya de Boer (6-3, 6-2). In de D-categorie waren het twee Forescate-jeugdspelers, die de zaken beheersten. Ed win Bosch was met zijn ka non-harde service Ron Groot de baas (6-4, 6-3) en Carolien ten Bosch had net iets meer in haar mars dan Odile Meyer (8-6, 6-4). Herendubbel C: Bennink/Bosse Grimbergen/Stokker- mans 6-4, 6-1. Gemengddub bel C: Heringa/Krul—Stok- kermans/Van Leeuwen 6-3, 3-6, 6-3. LEIDEN De Leidse Schaak bond is het eindelijk eens ge lukt een groot evenement te mogen organiseren. Voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse schaakleven vond een junioren snel schaakkampioenschap in de drie categorieën, t/m 13 jaar, t/m 16 jaar en t/m 19 jaar, plaats. Plaats van han deling: sporthal Cleyn Duin in Katwijk. Ruim 120 deelne mers speelden om de drie zeer begeerde titels. De categorie die de meeste deelnemers trok, was natuur lijk die tot 20 jaar. Favoriet: Nederlands jeugdkampioen Roy Dieks met als voor naamste concurrenten: Scheeren, Carliers en met wat chauvinisme, Joan Baart van het LSG. Na drie vierkam pen vond een herindeling in finalegroepen plaats. Opval lend was dat sterke schakers als v. d. Hauw, v. d. Sterren èn Joan Baart zich niet bij de eerste twaalf wisten te plaatsen. Het professionalis me stak ook bij het jeugd- schaak de kop op. In de laatste vierkamp vielen in de hoogste groep vijf re mises met als gevolg dat de vier spelers zich moeiteloos plaatsten. Slechts twee spe lers uit de LSB wisten een fi naleplaats veilig te stellen, Konings bereikte met 8 pun ten de finale, terwijl De Vis ser met 6y2 nog net met de hakken over de sloot kwam. In de finale stond Dieks slechts 2 punten af: verlies tegen Soheeren en remise te gen Bartels en in de laatste ronde tegen Remet. Scheeren werd op een punt afstand tweede en Carliers, die in de twee laatste ronden zijn riante uitgangspositie ver speelde, werd derde. De Leidse afgevaardigden kwa men in deze finale nauwe lijks aan de bak. De Visser wist nog 5 punten te verza melen, maar Konings stelde met slechts 3 punten hevig teleur. In de vier overige hoofdklas se-groepen greep het Leidsch Schaakgenootschap met vier eerste plaatsen (Baart, Kem perman, Tolenaar en Röell) naar de prijzen. In de cate gorie t/m 15 jaar weer een Leids succes op naam van John v. d. Wiel, V. d. Wiel, die niet ongeschonden uit de voorronden gekomen was, zegevierde met 2 punten voorsprong op de naaste con currenten: v. d. Poel en Ker sten. Beide belagers moesten het onderspit delven tegen dit grote Leidse jeugdtalent. In de groep t/m 13 jaar liet de bij Leiderdorp spelende Roel Piket weer uitstekende staal tjes schaak zien. Hij wist weliswaar niet de eerste plaats te bemachtigen, die was met alleen maar winst partijen voor J. Roele, maar als jongste deelnemer is zijn derde plaats zeker een open baring voor het Leidse schaakleven. De prijzen wer- *den uitgereikt door de verte genwoordiger van de KNSB: de heer Ooms, die met dank zegging aan o.a. de toernooi directeur en tevens jeugdlei der van de LSB, de heer Haasnoot, de bijzonder ge slaagde dag afsloot.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12