Veel onder zwemmers limiet N.K. Wybo Lelieveld imponeert weer Ter Aar IJsclub wint vistoernooi eigen Tafeltennisclub Avanti wil eigen clubgebouw Annemarie v.d. Geest en Alice v. d. Poel Sportief-kampioenen DATSUN MAANDAG 1 JULI 1974 Officieel Datsun-dealer voor Leiden e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 Roelofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713—2866 OEGSTGEEST Zaterdagmid dag werd in zwembad Poelmeer te Oegstgeest de vijfde en laat ste wedstrijd gehouden van de zwemkampioenschappen 1974 van Kring Gouwe Rijnstreek. Tijdens deze wedstrijd slaagden veel deelnemers/sters er In om onder de limiet te komen die voor deelname aan de Ned. Kamp. gesteld is. Reeds in het eerste programmanummer de 100 m schoolslag voor de leef tijdsgroep onder 12 jaar kwa men zowel meisjes als jongens onder de limiet op 1.33.0 staat No. 1. en kampioene 1974 bij de meisjes werd Iris de Keyser (BZ en PC) met de zeer goede tijd 1.28.1, 2e Ada de Lange (AZC) met 1.28.9, 3e Vera van Buuren (Zijl/LGB) met 1.31.6. in de zeer goede tijd van 2.®.1 tweede Marli v. Winsen (AZC) en Kitty v. Es behaalden met 2.59.6 resp 3.08.3 de le en le plaats bij de meisjes onder 16 jaar. De 4 x 100 m vrije slag estafettes, altijd een der aan trekkelijkste programmaonder delen bij de kampioenschappen werd bij de meisjes onder 16 jaar gewonnen door de Zij'l-LGB. Als tweede eindigde het team van AZC terwijl de meisjes van BZ&PC als derden finishten. Het jongensteaim van BZ&PC veroverde met 4.14.7 de titel voor 1974 met de goede tijd van 4.14.7, de Zijl/LGB werd hier tweede en AZC derde. Zoe- wel de ploeg van BZ&PC als die Overige uitslagen: 200 vrije slag an.o. 14; le Nanda Vrij (AZC 2.33.6; 2e Gerda Habraken (AZC) 2.34.7; iden j.o. 14; le Edward Maasdijk (Zijl/LGB) 2.23.4, 2e Addy Houtman (AZC) 2.26.6: Idiem j.o. 16; le Alex van Belkum (Zijl/LGB) 2.17.6; 2e Kees Sandifort (BZ-PC) 2.19.4; Idem heren, le Leo Marken- steyn (BZ-PC) 2.13.6; 2é Gerand Krol (Zijl/LGB) 2.16.9; 3e Pion v.d. Bosch (Zijl/LGB) 2.17.3: 200 m rug slag j.o. 16; le Walter Hollman (Zijl/LGB) 2.37.6; 2e Alex van Be Ileum (Zijl/LGB) 2.44.7. Evenals bovenstaande meisjes slaagden Caroline den Boef (Zijl/LGB), Shirley Paranussa (AZC) en Trudy v.d. Laan (BZ&PC) er in om onder de li miet te komen. Bij de jongens wend fel gestreden om het te behalen kampioenschap. Peter Kooreman (Zijl/LGB) en Gerad Bosman (AZC) eindigden beiden met 1.32.7; 0,3 sec. onder de IN.K. limiet. De kamprechters beslisten echter in het voordeel van Gerard, zodat hij zich het komende jaar kringkampioen mag noemen. Kampioen op de 100 m vlinderslag onder 10 jaar Is bij de meisjes Inge van Veen (AZC) geworden, bij de jongens was dit Egbert v.d. Berge (AZC). 2e werd bij de meisjes Marion Vogelenzang en bij de jongens Ewoud van Winsen. De 200 m vrije slag m.o. 16 jaar is gewonnen door Gemma van Buuren (Zijl/LGB) met 2.27.1, Anke v.d. Geest (LZ'86) werd met 2.34.9 en op de 3e plaats eindigde Jolanda v.d. Maarel, (Zijl/LGB) met 2.35.5. Bij de dames werd Joan Poulis uit Katwijk kampioene met 2.28.7. Op het programmanummer 200 m rugslag meisjes onder 16 jr. heeft Rosemary Vonk van de Zijl/LGB op uitstekende wijze haar laatste kans benut om on der de gestelde limiet voor deel name aan de N.K. te komen. Zij wend met 2.41.0 kringkampioe- ne, Marli van Winsen finishte met 2.53.1 als tweede. Een van de, als een der zwaarste programmaonderdelen bekend staande nummers, de 200 m Vlinderslag, is bij de meisjes o. 14 jr op overtuigende wijze ge wonnen door Monica de Bolster (Zijl LGB), de drie jaar jongere Marie L. v. Schaik (AZC) werd II De start van de rugslag jon gens onder de 14 jaar. In Poelmeer werden dit week einde de Kringkampioen schappen afgewerkt. De wed strijden golden tevens als voorbereiding op de Neder landse Kampioenschappen. Training en coaching is na tuurlijk een uiterst belang rijk facet van het zwemmen. Liggen de pupillen eenmaal In het water, dan kan je slechts nerveus nagelbijten of rere gezichten trekken. ARNHEM- Wybo Lelieveld, het jonge atletiektalent uit Stomp- wijk, heeft het afgelopen week end tijdens wedstrijden om de Coupe de Nationale Nederlan den op het nummer 3000 m. jon gens B. weer een imponerende zege geboekt. De Stompwijker, die pas een jaar op de atletiek baan actief is en vorige week twee Nederlandse titels in de wacht sleepte, bracht ditmaal een tijd van negen minuten rond op de klokken. Tom Saat (Holland) werd op de 100 m.. horden j.b. 2e in de goe de tijd van 14,5 sec. Kees Rie- mens (Holland) bleef daarente gen ver onder de maat bij het speerwerpen. Hij kreeg deze niet verder dan 50.06 m. Riemens heeft duidelijk met een inzinking te maken. De prestaties vermin deren met de week. Drie weken geleden wierp hij nog ruim 57 m. Mogelijk heeft de Hollland-at- leet de laatste tijd aan te veel wedstrijden meegedaan. De Nederlandse kampioene hoog springen meisjes B, Hanneke Glas van de Spartaan raakte bij het inspringen geblesseerd aan haar hiel en kon zodoende niet aan de strijd deelnemen. Het is nog niet zeker of het Lis- sese talent woensdag 10 juli zal kunnen meedoen aan internatio nale wedstrijden on Koblenz. (Duitsland). Tot slot werd er op Papendal nog een redelijke prestatie geboekt door Lenie v.d. Poel van De Spartaan. LEIDEN- Carola Duzing, Jolanda Tokkie en Joske van Leeuwen, alle drie van De Bataven, heb ben afgelopen zaterdag bij jeugd wedstrijden van A.V. Holland drie clubrecords verbeterd. tOp de sintelbaan an de Leidse Hout leverde Carola Duzing in de finale 80 m. meisjes C. felle strijd met B. Sackman van AAV '36 uit Alphen aan de Rijn. Gelijktijdig kwamen zij over de finish in 10.8 sec. Het Alpheuse meisje werd echter door de aankomstjury als eerste geklasseerd. Jolanda Tokkie won de 600 m. (11 en 12-jarigen) in een uitsteken de tijd van 1.56.2 min. Joske van Leeuwen tenslotte werd tweede op de 60 m. horden meisjes D. in 10.7 sec. Voorts werd een vrij aardige pres tatie geleverd door A. Beesvoid van AW '36 op het nummer 600 m. meisjes C. Zij eindigde op de tweede plaats in 1.27.4 min. voor M. Schalkwijk (Bataven) in 1.50. min en M. v. d. Salm (Bat ven) in 1.53.4. Overige resultaten van jeugdige atleten uit deze omgeving: 60m horden ,m.c, 4e L. Krouwel 11.7 sec. (Bat.)Dlscus-werpen m.c. 2e M. v. d. Salm (Bat) 21.40; 80m m.c. 3e N. v. d. Klauw 10.9 sec. (Bat) Hoogspringen m.c. 2e N. v. d. Klauw 1.35m (Bat); 20 m J.l. 3e L. Redel (Holl) 11.1 sec.; 100 m.j.c. P. Kunen (Holl) 2e 12.2 sec.; versprin gen J.d. le L. Redel .Holl) 4.75m: lOOOm j.d. le Pa Gijsman (Holl) 3.20.2. 3e J. v. Schle (Bat) 3.25 min. Meerkamp pupillen A jongenst 8e RKerkman (Holl) 2963 p (60m 9.5 sec.-ver. 4 05m, kogel. 7.12 1000m 3.42.1 min.. 10e F. Winkel (Holl) 2903 p; 1000m pupillen A: 1. F. Win kel (Holl) 3.29.8 min,. 2. R. Teege- laar (Bat.) 3.31. min; lOOm horden j.c. 1. Geerke de Bont 155 sec. (Holl)Meerkamp pupillen A. meis jes: 7e S. Buzlng (Bat) 1783 punten (60m. 9.4 sec., ver. 3.45m kogel, 4.99m). LISSE- Klarien Winkelmoolen (De Spartaan) heeft hij de afgelo pen weekend gehouden jeugd- meerkampen, op de 3 af te wer ken nummers (hoog-1.15m-ko- gel. 9.29 m-60 m. 9.4 sec in to taal 1814 punten vergaard. Zij werd in het totaal-klassement 2e. In de strijd om het clubkampioen- sdhap meerkamp van De Spar taan nam zij ruime afstand van L. Berevoets en J. Kloek die met resp. 1745 punten hoog. 1.15m-kogel 7.80-60m.9.. sec.) en 1715 punten (hoog. 1.15m- kogel 7.45m.-60m.9.. sec) 4e en 5e werden. Overige resultaten van de Spartaan-jeugd: vijfkamp jongens D.; 4e M.v. RIjssel 3457 punten: 9e J. v. d. Zwet 2715 punten: zeskamp jon gens C.: 5e G. De Munck 3371 pun ten; achtkamp jongens B.; 4e P. Grimbergen 35S0 punten; Vierkamp meisjes B.8e A. v. Noort 1729 pun ten: Vierkamp meisjes C.6e L. Ruljgrok 2454 punten, 8e B. v. Mee- kel 2328 punten. HJD ADE Tijdens de clubkam pioenschappen van gymnastiek vereniging „Sportief" uit Oud-A- de zijn Alice v. d. Poel en An- nemarie v. d. Géést met het hoogste aantal punten geëin digd. Deze clubkampioenswed strijden werden onder een grote belangstelling gehouden in het Dorpshuis, waar „Sportief" re gelmatig de gymsport beoefent. Sjury gaf de volgende uitslagen: de meisjes van 6-9 Jaar: 1 Hanne ke Heemskerk 32,0 p., 2. Ans de Haas 30,2 p., 3. Karin v. d. Geest 30,2 p. Bij de jongens van 6-9 jaar: I. Wilfred v. d. Geest 23,0 p., 2. LEIDEN Afgelopen weekend hebben de ploegen uit de tweede klasse hun laatste wedstrijd ge speeld. Dit is overigens voorlo pig het laatste seizoen dat deze ploegen ook in de buitenbaden in actie komen. Volgende com- petftie zal evenals de hoofd- en eersteklasse al gestart worden in oktober, zodat alle duels in de winterperiode worden afge werkt. Deze regeling is wel een vooruitgang omdat in de zomer tijd de meeste ploegen in ver band met vakanties niet meer volledig kunnen spelen. LZ'86 won in Almelo met 8—1 van ZPA en bleef hierdoor dit sei zoen ongeslagen. De kampioen van de tweede klasse A had het erg gemakkelijk tegen het team uit Almelo. Regelmatig kregen de spelers scoringsmogelijkbe- den. De verdediging van ZPA was niet in staat om de Leidse aanvallers in bedwang te hou den. Topscoorder was Jan Bre- develd met 3 treffers en verder scoorden Gerard Soet 2x, Joop Siera, Jan de Graaf en Dik 1 Houthof. TER AAR Hengelsportvereniging „De Brasem" uit Ter Aar hield zaterdag een viswedstrijd voor de leden van de Sportraad Ter Aar. Dit vierde onderdeelvan een serie uitwisselingstoernoien waarbij de Sportraad zich ten doel stelt sporten meer bekendheid te geven met andere sporten dan zij zelf beoefenen, geniet nu al een groeiende populariteit. voorzitter Van der Poel de Bram van Oeverenbeker, onder scheiding voor dat lid dat in de tweede helft van de competitie tot de beste prestatie kwam, uit aan Liesbeth Smits. Ze kwam als speelster van het tweede da mesteam in die periode ongesla gen uit de competitiestrijd en scoorde derhalve het hoogste percentage (100!). Prijzen wa ren ©r ook voor de clubkam pioenen Theo Louwers (senio ren) en Cees Stolwijk, Els Vree burg (senioren dames) en Tilly Pannebakker. Bij de meisjes was er eremetaal voor Anneke de Boer (junioren), Wilma Kooter (aspiranten) en Bettine Vriesekoop (pupillen) die tij dens de eind juli te houden Eu ropese jeugdkampioenschappen is opgenomen in het nationale ,.soholieren"-team (haar clubge noot Theo Lovwrrs komt uit h" gedeelde 3e en 4e plaats voor Gymnastiekvereniging Advendo en de Watersportvereniging „De Hooge Venen", 5. V.V. T.A.V.V., 6. V.V. A'ltior, 7. Ten nisvereniging „Ter Aar", 8. Bil jartvereniging „Harago". Het volgende onderlinge tournooi is op 10 augustus en zal worden georganiseerd door de Water sportvereniging „De Hooge Ve nen" op de Langeraarse Noord- Ondanks opmerkelijk goede resul taten in de laatste helft van de competitie is Katwijk er toch niet in geslaagd om concurrent Pluvius in de strijd om de der de plaats in de tweede klasse B op een puntenachterstand te zet ten. In de laatste wedstrijd ver loor Katwijk in een rechtstreeks duel met 43 van Pluvius. Hierdoor eindigen beide ploegen met evenveel punten, maar door een beter doelsaldo komt Katwijk toch nog op de derde plaats. De drie doelpunten voor Katwijk werden gemaakt door Hans van de Putte, Paul van de Putte en Dik van de Bent. BZPC heeft tegen de Gouwe in zijn laatste wedstrijd toch re vanche genomen voor de eerder dit seizoen geleden nederlaag tegen de ploeg uit Waddinxveen. De BZPC-ers wonnen de span nende derby met 3—2. Toch ge lukte het BZPC net niet om in de eindrangschikking voor de Gouwe te komen. Het team uit Bodegraven verspeelde deze derde plaats vorige week tegen de Walvisch. Het scoreverloop in de wedstrijd tegen de Gouwe was: le periode: Jaap Schouten 10, 2e periode: 11 Eef Over- dam (numerieke meerderheid) 3e periode: 21 Pim Batelaan, 4e periode: 31 Jaap Schouten 32 Hennie van de Bosch. Het damesteam van LZ'86 is kam pioen geworden van de derde klasse C. De Leidse dames be haalden dit resultaat door in de wedstrijd tegen SZC met 10—4 te zegevieren. Voor de overgang naar de tweede klasse moeten nog promotiewedstrijden worden gespeeld. Foto: bovenste rij (v.l.n.r.): Lie- neke Verburg-Sierag, Wil Kie- mel, Monique van Leeuwen, Anke van de Geest en coach Wim van Zijl. Voorste rij: Yvon van het Loo, Joke Eardes, Ka rin de Vos en Lydia Vermont. HAZERSWOUDE Aan de reali sering van de plannen tot de bouw van een eigen clubhuis zal door het bestuur van de Hazers- woudse tafeltennisvereniging „Avanti" in het komend seizoen de hoogste prioriteit worden ge geven. Voorzitter Aartjan van de Poel deelde dit mee op de al gemene ledenvergadering van de vereniging die hoopt in september te kunnen beginnen met de bouw van dat clubhuis. Op papier bestaat dat uit een speelhal van 23x14 me ter en uit andere ruimten (was gelegenheid, kantine enz.) van 30x9.5 meter, 't Gehele project gaat viereneenhalve ton kosten: Avati zelf kan thans 168.000 inbrengen. Een gesprek tussen het bestuur van Avanti en burgemeester en wethouders van Hazerswoude, dat door voorzitter Van der PcïI als „positief" werd geken schetst, heeft onder meer tot re sultaat dat een deputatie van de tafeltennisvereniging en burge meester J. ten Heuvelhof bin nenkort naar het kantoor van de Provinciale Planologische Dienst gaan. Daar hopen beide partijen te bewerkstelligen dat er zo spoedig mogelijk goedkeu ring wordt gehecht aan het clubhuisplan. Zoals bekend is intussen al een voorlopig koop contract opgemaakt tussen het bestuur van de Engelbewaar dersparochie en Avanti omtrent een perceel grond, nabij de Sportlaan, waar het tafeltennis- home zal verrijzen. Om aan nog meer gelden te komen werd op de Avanti-ledenvergadering be sloten het actiecomité te doen voortbestaan; want acties zoals de oud-papierinzameling, het kweken van heesters en de verkoop van bomen gaan ook in de toekomst de aandacht opei sen. Overigens: zolang Avanti nog geen eigen „huis" heeft, blijft de gymnastiekzaal van de Michaelschool trainings- en speelruimte. De moeilijkheden omtrent de huur,- die waren ge rezen met het bestuur van de parochiële scholen zijn opgelost. Tijdens deze vergadering reikte de junioren). Bij de jongens was er een eerste plaats bij de clubkampioenschappen voor Leon van der Werf (junioren), Peter de Groot (pupillen), Hans ten Brink (pupillen B) en Ar nold Fase (welpen). De contri butie voor senioren werd vast gesteld op 55,- per jaar voor junioren op 24,-. De bestuurs leden Koos de Groot, Aart jan Pannebakker en Jan van Wet ten zagen zich in hun functie herkozen. Wens van de leden was nog, om clubblad „De Lan ge Vinger" voortaan eens per mamd uit te geven. Duidelijk werd ook nog dat het Avantibe- stuur in het nieuwe verenigings jaar er weer de schouders on der wil zetten om de jeugd bij dp oefening van de tafelten- n t zo goed mogelijk op te Aan dit visevenement werd door 48 hengelaars/sters enthou siast deelgenomen. De Keetsloot aan de Paradijsweg, verschafte zijn bezoekers veel visgenoegen. Wedstrijdleider J. Touw kon met tevredenheid vaststellen dat jong en oud zich kostelijk had den geamuseerd en dat alle me dewerkers zich voortreffelijk van hun taak hadden gekweten. De 10-jarige Erik Hoopman, die. De persoonlijke prijzen gingen met zijn deelnemende ouders naar: 1. de heer Lous Sassen was meegekomen kende de ge- (66 pnt.), 2. mevr. Lia Vink- heimen van een succesvol deeg, Bleyenberg (47 pnt), die ook de dat hij volgens eigen recept meeste vis wist te verschalken (met suiker) had bereid. (39 stuks). 3. de heer Jac. In korte tijd verschalkte hij vele Heemskerk (33 pnt) die tevens vissen. Na afloop van dit buiten- de grootste vis had gevangen avontuur wetrden in café Het (35 cm). Centrum aan de Kerkweg door de Sportraad organisator Siem De volgorde van de winnende ver- Hoogervorst de winnaars be- enigingen is: 1. De Ter Aarse kend gemaakt. IJsclub, S. v. Iduna, 3. Een

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11